Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legendás svájci toelrancia

gazpacho
Létrehozva: 2013. augusztus 12. 21:33
Nem tehetik be a lábukat az uszodába és a játszóterekre sem
Kitiltotta köztereiről a menekülteket egy svájci település.
Bremgartenben júliusban nyitott a menekülttábor. A település vezetése úgy döntött, a tábor lakói nem tehetik be a lábukat a helyi uszodába, templomba, de a játszóterekre sem. Összesen 32 tiltott övezetet jelöltek ki. Az indoklás szerint így akarják megelőzni a konfliktusokat a helyiek és a bevándorlók között, illetve a droghasználatot. A svájci menekültügyi hivatal vezetője egyetért az intézkedéssel, szerinte a rend megteremtésének az ilyen szabályozás a záloga

 

 

Svájc népességarányosan kétszer annyi menekültet fogad be, mint a szomszédai. Jelenleg közel 48 ezren tartózkodnak az országban ilyen státusban. Júniusban a svájciak népszavazáson álltak ki a menekültekre vonatkozó szabályok szigorítása mellett.

 

video

 

http://mno.hu/hirtvkulfold/nem-tehetik-be-a-labukat-az-uszodaba-es-a-jatszoterekre-sem-1177975?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201308

 

 

 El sem merem képzelni,ha ezek a dolgok itthon történtek volna,már forronganaEurópa.

Amit szabad  Jupiternek....

Korábban Svájcban nem szolgálták ki A szines opRah Winfrey amerikai médiaszemélyiséget.

 

 

  1. 2013. augusztus 15. 13:5558.

    A nemet roma es szinti szövetseg fötitkara felszolitotta az egyik elelmiszergyarto ceget, hogy nevezze at az egyik hangzatos, grillezett husokhoz valo ciganymartas nevezetü szoszat mas nevre, mert a nev az egesz nepet nevetsegesse teszi, tovabba rasszista es diszkriminativ.

    A martast kb. 100 eve kesziti a ceg. A fötitkar azzal ervelt, hogy a martas gyökereit amugy sem a cigany, hanem a magyar etkezesi kulturaban kell keresni.

    Ausztriaban meg akartak tiltani az Eskimo jegkremigy törtenö elnevezeset, mert a szo allitolag szitokszo is lehet.

     

    Szeptember vegen a fiaim "magyar gulyast" kapnak az iskola ill. a gimnazium etkezdejeben.

    Fel fogom jelenteni azt, aki a magyar gulyast az etlapokra helyezi, tovabba azt, aki gyartja, ugyanis az a gulyasnak nevezett valami csunyan megalazza a a valodi magyar gulyas nevezetü etelt, s kb. annyi köze van hozza, mint nekem a kvantumfizikahoz.

    előzmény:
    eda-1952 (53)
    2013-08-15  13:27
  2. 2013. augusztus 15. 13:5457.

    Ez nem igaz. Nem tudom, honnan vett ilyent a hozzaszolo. Jerevani radio.

     

    A Balaton partjan ma is oles betukkel hirdeti minden etterem ciganypecsenyekent.

    előzmény:
    Amarynda (55)
    2013-08-15  13:47
  3. 2013. augusztus 15. 13:4956.

    nem vagy szoke es igazad van.

     

    A cigany szo egy nepcsoport megnevezese volt evszazadokon at.

    Angolul gipsynek hivjak oket, semmifele mas megnevezesuk nincs, es nem is lesz szerintem.

     

    Egyszeruen nem ertem mitol lett ez most rossz.

     

    En meg direkt nem vagyok hajlando romanak hivni oket.

    előzmény:
    kivi39 (51)
    2013-08-15  13:20
  4. 2013. augusztus 15. 13:4755.

    Most ez komoly, egyszeruen kiiktattak a megnevezesek kozul a cigany szot?

     

    hat ez nevetseges szerintem.

    előzmény:
    eda-1952 (53)
    2013-08-15  13:27
  5. 2013. augusztus 15. 13:4654.

    megprobalom elmondani erthetoen.

    Nekunk 10 eve be van kotve a Duna World tv. napi 24 oras folyamatos musor van.

    Az osszes rokonom otthon el

     

    kulonfele korosztaly, a 85 tol egeszen a 30 ig.

     

    Gyerekkel, anelkul csaladi hazban vagy panelben. Videken es nagyvarosban.

     

    Veluk is rendszeresen tartok kapcsolatot.

    A neten  (itt is) az emberekkel beszelgetek, meghallgatom amit mondanak.

     

    Es hat ha regen is volt azert gyokeresen nem fordult ki egy orszag a sarkabol es 32 evet otthon eltem dolgoztam.

     

    vannak barataink akik mar baratok 30 -40 eve es tobben voltak mar nalunk par honapig itt veluk is skypolunk rendszeresen.

     

    Ugy kb. mindezek osszessegebol lehet lemerni sok mindent. Es neha abbol ahogyan emberek dolgokrol beszelnek az jon le idonkent tobbet tudok mint aki ott el, mert kivulrol latom a dolgot es nem vagyok benne erintett.

    előzmény:
    felicienne (52)
    2013-08-15  13:24
  6. 2013. augusztus 15. 13:2753.
    Na, találtál még egy problémás elnevezést...)))
    előzmény:
    Amarynda (50)
    2013-08-15  13:01
  7. 2013. augusztus 15. 13:2452.

    Igen, ez igy lenne korrekt.Kedvelem a hozzaszolasaidat is. 

     

    Nem is szeretnek tamaskodni, csak valamit nem ertek:

     

    ha valaki sokaig kulfoldon el es  igen ritkan latogat haza, megis honnan tudja, hogy valami itt jol mukodik-e vagy sem?

     

    Valakinek az elmondasa alapjan? Abbol hogy miket irogat a sajto? Feltetelez valamit abbol kiindulva, hogy 20-30 evvel ezelott errefele miket latott, (ami mar boven elmult, megvaltozott).

     

    Szoval, mire alapozza a kritikajat? Feltetelezesekre? Mert ugye tapasztalata semmi. 

     

    Kar, hogy ezt eppen toled kerdezem, mert te altalaban igyekszel objektiv velemenyt alkotni. 

     

    Tudom, illobb lenne a nyelvuket ket het utan :-D  akcentussal beszelo, volt hazajat orokosen ocsarlo menekultjeinktol erdeklodni. 

     

    De ezert erdekel, hogy mire alapozzatok a velemenyeteket. Ui. igen sokan, kifejezetten kategorikusan alkotnak velemenyt. 

    előzmény:
    Amarynda (45)
    2013-08-15  09:32

Címlap

top