Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Klimax, pajzsmirigy?

Torolt_felhasznalo_976659
Torolt_felhasznalo_976659
Létrehozva: 2013. július 28. 17:00

Sziasztok!

 

Az utóbbi fél évben elég rendszertelen a menzeszem. Van, hogy ki is marad. Aztán ismét pontosan megjön. Most is késik 2 hete...Nem vagyok terhes, jártam nőgyógyásznál. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek, lehet 36 évesen ez már klimax, vagy inkább valami más? Pajzsmirigy alulműködéssel kezelnek, ami viszonylag normálisra van beállítva 3 éve. Most legutóbb 2,4 volt a TSH-m. 

 

Mielőtt azzal jönnétek, hogy beszéljek dokival, beszéltem. Csupán kiváncsi lennék, hogy van-e köztetek olyan, akinek ilyen korán kezdődtek a klimaxos tünetei?? Vagy ez inkább pajzsmirigy jellegű gond lesz?

 

Valamint, a 4,6-os éhgyomri glükóz szerintetek normális?  

  1. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. július 30. 18:5555.

    A probléma csak az, hogy én előtte is mozogtam napi szinten, ehhez képest nagyságrendileg kellett növelni ahhoz, hogy valami eredménye legyen, irgalmatlan sokat edzek 16 hónapja. És a kajában is sokkal drasztikusabb változtatások kellettek, holott előtte sem vittem túlzásba a szénhidrátokat, azokból is megválogattam, miket, milyen típusúakat eszek. Gondolhatod, nem egy felemelő érzés ilyen feltételek mellett is látni, hogy nő a súly, bár tudom, mindenki, akin felesleg van, csak ül a tévé előtt és zabálja a chipset.

     

    A metformin a fenti változtatásokkal kicsit megtámogatta a folyamatot.

     

    De ez a topik nem rólam szól, csak azért írtam le, mert rengeteg sorstársam van, aktív életet élők,akiknek az életét ennek a nyavalyának a különféle tünetei komolyan megkeserítik.

     

    Nem is sajnáltatom magam, mert az elmúlt 16 hónap nekem olyan változásokat hozott, amikre álmomban sem gondoltam soha. Épp ezért nem is áll szándékomban visszaállni, nekem ez az életmód nagyon bejött, mind a mozgás tekintetében, mind pedig a táplálkozás terén, a pozitív velejáróiról nem is beszélve.  

     

    Levendula: írok privit, ha ma este nem is, holnap délelőtt. :)) Az utolsó éhomi cukrod, bár alapvetően referencián belüli, egy kicsit magas, ami sejteti, hogy mögötte tuti van valami. 

    előzmény:
    asztanaviszta (53)
    2013-07-30  18:32
  2. 2013. július 30. 18:3354.
    Ez egy teljesen jó érték.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976659 (46)
    2013-07-30  15:34
  3. 2013. július 30. 18:3253.

    Minden fogyásnak ez az alapja.

    Több mozgás és kevesebb étel.

     

    Ehhez minek kell orvos?

     

    Abban igazad van, ha visszaállsz az evésre és abbahagyod a mozgást, visszajönnek a kilók.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (49)
    2013-07-30  15:54
  4. Torolt_felhasznalo_976659
    Torolt_felhasznalo_976659
    2013. július 30. 17:0352.
    Az inzulint szerintem kénytelen leszek itt kiharcolni, mert a professzor csak délután rendel. De most nézegetem a centrumlab honlapját, viszonylag jó árakon dolgoznak és szintén a Mammutban van. Lehet a professzor velük fog együttműködni? Mert az tényleg jó lenne!
    előzmény:
    egerész (51)
    2013-07-30  16:01

Címlap

top