Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elfogadta a kockázatos életet Erőss Zsolt felesége

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. május 22. 12:03
Cikkünk születésének pillanatában még nincs biztos hírünk arról, mi történt Erőss Zsolttal, aki műlábbal is nekiindult, hogy megmássza a Föld harmadik legmagasabb csúcsát. Felesége, Sterczer Helga kicsi gyermekükkel várja haza.

Nők Lapja Café: Elfogadta a kockázatos életformát Erőss Zsolt felesége
  1. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. május 25. 13:07676.

    Mindketten tudjuk (és gondolom mások is), hogy az esetek többségében nagyon nem értünk egyet.

     

    Viszont nem tudok elmenni a mostani hsz-ed mellett úgy, hogy azt ne írjam: abszolút korrekt, emberi és objektív vélemény.

     

    És örvendek, hogy ezt leírtad.

    előzmény:
    saschamora (675)
    2013-05-25  13:00
  2. 2013. május 25. 13:00675.

    ketten voltak ott, csak ok tudtak hogy mi tortent. hogy masok mit lattak, es mit felteteleznek ennek alapjan, az mar egy masik tema, szemelyes nezopontbol eredo kovetkeztetes. nincs ezzel baj, de a lenyeg az, hogy nem voltak ott. 

     

    a fiatalembernel (akit szinten nagyon sajnalok) volt a dontes joga. ezt a felelosseget semmifele duma, velemeny, nezopont, esemeny nem veheti le a vallarol. 

    ha valoban az tortent, amit sokan gondolnak, hogy E.Zs megmentese erdekeben felaldozta magat, ez is az o dontese volt. megtehette volna, hogy menti a boret. ha nem tette, az o dontese volt. de ne felejtsuk el, hogy 8000 meteren barmi tortenhet, akar nehany perc alatt is... en nem tudom hogy mi volt, es mas sem tudja... 

    előzmény:
    ardian (670)
    2013-05-25  12:47
  3. 2013. május 25. 13:00674.
    ebben meg is egyezhetünk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (671)
    2013-05-25  12:47
  4. 2013. május 25. 12:58673.

    Még mindig Helga?????????????????????????????????????????????????

    idézet:
    tamtamtam (645)
    2013-05-25 07:32:29

    Nem ez mar kezdet kezdetek ota arrol szol, hogy kis orszag nem igen tudja, hogy ez nem hir hanem egy szomoru eset a sok kozott. Az expedicio maganugy es szponzorok tokestarsakon all vagy bukik sikere tobbnyire.

    Itt azt hianyoljak , hogy a masik szereplo meltatlanul nincs megemlitve .

    Kulonben meg mar irtam valahol ez valami olyan mint az artistak ha az egyik vet alahullhatnak. Mellesleg nehez megmondani kinek mit es hogy lehet/ne lehetett volna tenni. Aki maszott mar hegyet az tudja , hogy eszebe nem jutna az embernek sajat boret menteni amikor tudja hogy napokkal orakkal talan a masiknak koszonhette eletet. 

    előzmény:
    tamtamtam (645)
    2013-05-25  07:32
  5. 2013. május 25. 12:53672.

    Nyugi , azok is kiveszik a maguknak megjárót. :(

     

     

    himalajaexpedició.postr.hu

     

     

    oldalon találtam pár érdekes kommentet. Ajánlom mindeki figyelmébe az oldat. Vajon érdemben kapnak-e a kérdéseikre választ?

     

    Vajon kiderül valaha mi is történt odafent? :(

     

     

    215-ös kommentelő kérdezi:

     

     

     

    Kedves Kollár Lajos és Vincze Szabolcs!

    A nyílvánosság elött fogom feltenni a kérdéseket nem pedig borítékolva !

    Ha már így fókuszban vannak a külföldiek,vessünk egy pillantást jobban rájuk! Hátha világosabb lesz a kép,
    van szólásszabadság és nincs cenzúra!!! Nem szánalmas, kiélezett fordítasokat magyarkodó írásokat és búlvárkodást olvasunk!!!!! PL: Oscar Cadiach-mint már rá korábban is felhívtam a figyelmet és másoknak is eszébe jutott,hogy szabadfordításban közöljék is mondandóját!Nem ismétlem..
    .
    MARIO VIELMO érdekes beszámolójáért nem kell sokat kutatgatni elég a facebookon meglévő újságcikkben elolvasni nyilatkozatát! Amit nem 8000méteres magassagból dobott ránk hanem teljes tudatában kijelnetései súllyának és hitelességének!
    Remélem valaki profin lefordítja minél elöbb!! https://www.facebook.com/KangchenjungaExpedition2013?fref= ts
    A Kovetkező mondat kiemelkedő: “Egyikük rádión jelntette elvesztette kapcsolatát barátjával!”!!!!!!“Ez még este történt röviddel azelött mielött elértem volna a 4es tábort és a rámpát”..etc…Hosszú cikk, megemlíti azt is ,hogy finaszírozási problémák miatt halt meg 5 ember!.Kérdés HOL ÍRTÁTOK EZT MEG?Egyértelmű ,hogy folyamatos rádiókapcsolat esetén nem az a pár mondat hangzik el amit Lajos szíveskedett közölni!
    Tegnapi kérdéseimet már nem ismételgetem látom mások is feltették pl Peti visszament hol volt éjszaka stb stb..Ezekre biztosan van válasz mert a rádió még működött!!!!Miért nem lehet bevállalni az igazságot?!Nem bűnbakokat akarunk keresni és találni hanem pontos és korrekt válaszokat mert rendelkeztek velük,Lajos biztosan! Nagyon remélem, hogy a közeli hozzátartozóknak sikerűlt elmondani a hiteles verziót!! Változtatna ha tudnánk ezt meg ezt? A halál tényén semmit!Maximum annyit hogy kiderűlne nem Erőss Zsoltot kéne hibáztatni és Kiss Péter mindenkijét ostoba kérdésekkel piszkálgatni hanem megtudni hol csúszott el a történet!
    Miért lett ílyen gyorsan vége a keresésnek a (monszunra hivatkozni nagy kár lenne) már ha volt egyáltalán kereses nem csak pár fáradt serpa akik “körűlnéztek”....Két kérdés még: HOGYAN kerűlhetett bele a WIKIPÉDIÁBA a történet már 21én, miért az az információ,hogy Kiss Péter lezuhant?Várjuk a NYÍLT válaszokat!

     

     

    213 komment

     

    Kedves Szóvivő! Hegymászóhasonlattal Ön még úgy 4000 m-en van csak! Kissel kapcsolatos magyarázkodása nevetséges, ha nem látná, 211 blog nagy része kétségbe vonja az Ön Erőssről tett kivételes-állítását. Én is kétkedem abban az értelemben, hogy példaképnek tekintsem. Földes könyve elején saját maguk rögzítik – ha jól emlékszem, hogy Zsolt nem tartotta be már első nap a nepáli szabályokat, mármint hogy mielőtt imádkozik a helyi vallási vezető, nem illik hegyre menni. Stikában kiment valami túrára már előző este. Nem egy rosszindulatú és hülye fotelírogatótól tudom, hanem az udvari tollforgatójától, nyomtatott könyvből. Azt is, hogy csúcsdíj nélkül illegálisan mászott egy komoly hegyet. Azok az emberek ebből élnek, úgy, mint az erdélyi pásztorok a legelőből. Ezt pont neki kellett volna tudni, gondolom nem cross-motorozott otthon a havasi esztenákban. Azt is, hogy hogyan halt meg mellette kb. 11 úton 5 ember. Nem minden fotelhülye nem olvas, azért kiderülnek a dolgok, mégha nem írkálunk minden nap. Hétfő este olvastam az eufóriás-híreket, hogy feljutottak estére, 24 óra után. Akkor azt mondtam Kiss Péterre gondolva, hogy szegény fiú... Bár ne olvastam volna az előző 10 útról és bár ne gondoltam volna azt, hogy hűha! Kísértetiesen hasonló a szitu első olvasatra. Az, hogy a mostani ügy más fordulatot vett, abban bizony van a háttérnek felelőssége, melynek Ön is részese. Műholdas korban hogy egy expedíció vezetője – ez kedden volt – arra hivatkozik, hogy a spanyoloktól szerzett információ szerint Kiss kicsúszott, hát ez röhej még nekem, fotelesnek is. Miközben ez előző mondatban az áll, hogy félóránként beszéltek. Ma meg azt sem tudni, hogy együtt éjszakáztak-e. Akkor kivel beszélt félóránként? Miért nem rögzítette a beszélgetést?
    Az pedig, hogy egy szóvivő nem ismeri az eltűnt csúcsmászót, hát abszurdum. És nem lépetem most Safranek és Kiss Bendegúz szintjére….
    Akkor még nem foglalkoztam a feleség elképesztő nyilatkozataival, meg a serpák leszólásával, akiknek csúcsdíj fizetés és tisztelet nélkül másszuk a hegyeit! Szóval itt az alaphangot jócskán megadta Vincze Szabolcs, és ezen most semmit nem árnyalt, csak tetézte.

    idézet:
    Piros Masni (651)
    2013-05-25 08:32:43

     Remélem valaki profin lefordítja minél elöbb!! https://www.facebook.com/KangchenjungaExpedition2 013?fref= ts

     

    Melyikre gondolsz ?Ebben szo sincs a maygrokrol 

     

    http://www.ilgiornaledivicenza.it/stories /Home/513401_tragedia_nellimpresa_di_vielmo/?refresh_ce

     

     

    Tragedia nell'impresa di Vielmo

     

    Itt 

     mar van 

    http://www.ilgiornaledivicenza.it/stories/dalla_hom e/513895_spedizione_sullhimalaya_dopo_limpresail_dolore_di_v ielmo_vittoria_amara/ 

    Spedizione sull'Himalaya, dopo l'impresa
    il dolore di Vielmo: ŤVittoria amarať

     

     

     Č lo stesso alpinista leoniceno a darne comunicazione: ŤMancano all'appello due ungheresi che avevano raggiunto la vetta dopo di me. 

     

    de ettol nem leszel okosabb . 

    előzmény:
    Piros Masni (651)
    2013-05-25  08:32
  6. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. május 25. 12:47671.

    Nem mondok ellent.

    Szó volt arról, hogy elvált szülők gyerekének is jobb lenni, mint most EZs gyerekeinek.

    Ezért linkeltem.

     

    Jogod az van, persze, mindenhez van jogod.

    Mint ahogy másnak is joga van ahhoz, hogy a te gondolkodásmódod és tetteid ne legyenek szimpatikusak. És ezt le is írja.

    előzmény:
    ardian (668)
    2013-05-25  12:41
  7. 2013. május 25. 12:47670.

    hm. nem teljesen.

     

    mert akik szintén fent voltak a naaagy hegyen, láttak és mondtak dolgokat... amit az expedíció korábbi bejegyzései alátámasztottak

     

    de most eteket az állításokat sértődötten visszautasították

     

    felvetődött, hogy meg kellett-e halni egy fiatal embernek

     

    nem hinném, hogy jogi felelősséget itt meg lehet állapítani, mert aki ilyen extrém dolgokra vállalkozik, az nem várhat el jogilag gfelelősslget senkitől

     

    de az emberi felelősslég kérdése akkor is felmerül, ha a hangoskodókat letiltják, kitörlik, elhallgattatják, a suttogás akkor is megmarad, s legeslegvégül, ha a suttógókat is elhallgattatják, a saját lelkiismeretük fog súgni 

    előzmény:
    saschamora (667)
    2013-05-25  12:35
  8. 2013. május 25. 12:43669.

    Adnal linket hol olvastad ?

    Engem csak Klein David hsze erdekel/ne . 

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (657)
    2013-05-25  11:20
  9. 2013. május 25. 12:41668.

    nem vagyok nyelvész, csak magyar nyelvű közegben élek jóóó régen és vannak erélyi ismerőseim, barátaim

     

    tapasztalat

     

    Más. Most magadnak is ellentmondasz. Én nem vettem magamra, amit írtál, csak csodálkoztam, hogy jön az eltűnt kisfiú ide... Ilyen erővel a globális felmelegedésre is rátérhetnénk, hiszen ha melegebb lett volna a hegyen, akkor valszeg még élnének, viszont nem léenne nagyobb teljesítmény, mint amikor mi, földi halandók (ű"fotelkommentezők") felmegyünk a Bükkbe.

     

    Nem, nem kötelező, hogynekem mindenki és mindenki gondolkodásmódja és tettei szimpatikusak legyenek. Viszont jogom van így érezni, és leírni, akkor is, ha ez nekde nem szimpatikus.

     

    Mert a dolgok oda-vissza működnek általában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (666)
    2013-05-25  12:33
  10. 2013. május 25. 12:35667.

    igy van, sosem fogjuk megtudni hogy mi tortent valojaban. e ket ember halala most kituno alkalom, hogy azok is beirjak magukat a "koznep" emlekezetebe, akiket csak szakmai berkekben ismernek, az pedig mar csak izles kerdese, hogy ki,-es mivel kivanja magara felhivni a figyelmet. akinek valami szemelyes baja volt a E.Zs.-vel, szardobalassal, akik szerettek, halaval, a felhaborodott koznep egy resze, akik a szaporodas-tuleles cimu csomagon nem tudnak tulnezni, ugy moralizalnak mint a kozepkori kivegzoplaccon, gyilkosoznak. es tok vicces hogy egy az egyben ugy tesznek mintha profik lennenek a hegymaszasban, ok aztan baromira tudjak hogy mi volt, es hogyan kellett volna csinalni a dolgokat! :-)

     

    aki felmaszik a naaaagy-nagy hegyre/hegyekre, az bizony bekalkulalja hogy lehet hogy ott marad, ha masert nem is, az igen magas halalozasi kvotara valo tekintettel.

    megprobaltak, nem sikerult. felesleges bunost keresni, mert hianyoznak azok az infok, amely altal megallapithato lenne a felelosseg. igy csak feltevesek, szemelyes szimpatia, illetve antipatia alapu mentegetes, es szardobalas az egesz.

     

    nyugodjanak bekeben.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349355 (664)
    2013-05-25  12:09
  11. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. május 25. 12:33666.

    csak erdélyiek használják az örvendek szót örülök helyett

     

    Ja, hogy még nyelvész is vagy! Gratulálok.

     

    Nem hozzád fűztem a kommentemet, reagáltam valamire, ami még az elején elhangzott.

     

     

     nem tisztázott, hogyan halt meg a fiatalabb mászó, sunnyogás folyik ez ügyben

    ezek közül egyik sem feltétlenül EZS hibája, bár lehet, hogy ebben az ő szemlélete is venne volt, ezt nem tudom

     

     ha igen, akkor bocsi, de ő sem (volt) szimpatikus nekem, ezt vállalom

     

    Ezek szerint az objektivitás attól függ, hogy szimpatikus-e nekem az adott ember vagy sem?

    Egyes kommentekből ez jött le nekem, mert olyan dolgokat róttak fel neki, ami abszolút összefügg valamiféle pártszimpátiával.

     

     

    Gondolod, hog te mindenkinek szimpatikus vagy? Egyáltalán fontos ez? Kell(ene) erre törekedni?

     

    Az élet bizonyos területein hasonló elveket vallunk, míg másban merőben ellentétest.

    Vagy a te toleranciád csak addig terjed, amíg valaki teljesen hozzád hasonló elveket vall, hasonló véleményen van?

    előzmény:
    ardian (661)
    2013-05-25  11:39
  12. 2013. május 25. 12:27665.

    ...most megnéztem.. tényleg zárolták

     

    pedig szerintem minden kommentelő kultúráltan fogalmazott, mindössze kérdéseket fogalmazott meg...

     

    de úgy látszik, ezt sem szabad

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349355 (664)
    2013-05-25  12:09
  13. Torolt_felhasznalo_349355
    Torolt_felhasznalo_349355
    2013. május 25. 12:09664.

    Olvasom én is a blogot, meg a külföldi oldalakat.

     

     Érdekes felvetések. :-(

     

     ( Forma-1-ben  is felháborítónak tartom, hogy engedni kell a csapat tagot előre, de hogy már a hegymászásba is beszivágjon ez :O ?! Nem csapatmunka? Nem tök mindegy ki ér előbb fel?

     

     

    Bár szerintem se fog kiderülni soha mi is történhetett fent valójában.

     

     

    A poszt író is ezt nem találja , nem? Amúgy a blogot már zárolták. Kiváncsi vagyok mikor törlik. :(

    előzmény:
    saschamora (663)
    2013-05-25  11:42
  14. 2013. május 25. 11:42663.

    "Hosszú cikk, megemlíti azt is ,hogy finaszírozási problémák miatt halt meg 5 ember!."

     

    A CIKKBEN NINCS SZO FINANSZIROZASI PROBLEMAKROL!

    előzmény:
    Piros Masni (651)
    2013-05-25  08:32
  15. Torolt_felhasznalo_535988
    Torolt_felhasznalo_535988
    2013. május 25. 11:41662.

    csak erdélyiek használják az örvendek szót örülök helyett

     

    :) Dehogy!

    előzmény:
    ardian (661)
    2013-05-25  11:39
  16. 2013. május 25. 11:39661.

    csak erdélyiek használják az örvendek szót örülök helyett

     

    én nem írtam rá, hogy felelőtlen volt, megszállott, igen, azok másképp vannak összerakva

     

    ami nem tetszett az egészben az expedíció körül, azt leírtam: gúnyosan leszólták a serpákat, illetve serpákkal mászókat, nem akartak (tudtak) fizetni nekik, de azért használni a munkájukat igen, utána hiába kapkodtak a segítségükért 

     

    nem tisztázott, hogyan halt meg a fiatalabb mászó, sunnyogás folyik ez ügyben

     

    ezek közül egyik sem feltétlenül EZS hibája, bár lehet, hogy ebben az ő szemlélete is venne volt, ezt nem tudom

     

    ha igen, akkor bocsi, de ő sem (volt) szimpatikus nekem, ezt vállalom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (660)
    2013-05-25  11:27
  17. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. május 25. 11:27660.

    Még a topik elején szóltam hozzá, akkor volt szó arról, hogy Zsolt felelőtlen volt, és hogy még az elvált szülők is jobban nevelik a gyerekeiket, mert legalább életben vannak.

     

     OK, Zsolt a földid volt,

     

    Ezt miből gondolod?

     

    A kritikák nagy része EZs-re is vonatlkozott.

    előzmény:
    ardian (658)
    2013-05-25  11:22
  18. 2013. május 25. 11:24659.

    valamelyik kommentben olvastam, de találó...

     

    8000 méter magasan, hónaljig a hóban egy életre összeveszni...erre is csak magyarok képesek

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (657)
    2013-05-25  11:20
  19. 2013. május 25. 11:22658.

    ezt most nem tudjuk, hogy jön ide, de biztos igazad van...

     

    OK, Zsolt a földid volt, halottról jót vagy semmit, de ne zavarjon, hogy a felvetett kérdések, kritikák nagy része nem is rá, hanem az expedíció vezetőire vonatkozott

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (655)
    2013-05-25  11:12
  20. 2013. május 25. 11:20657.

    Elolvastam hogy nyilatkoznak(tak) egymásról a hős hegymászók.

     

    Meg kell állapítanom, az nlc hozzászólói kismiskák hozzájuk képest, ha szardobálásról van szó.

  21. 2013. május 25. 11:20656.

    Szerencsétlen cikkíró!

    Legalább a feleség nevét írta volna le helyesen!

    Istenítenek egy telhetetlen embert,aki mindent ki akart csikarni a sorstól:boldog családot,határtalan szabadságvágyának kielégítését,stb.

    Pedig mindennek meg kell fizetnünk az árát.Kár,hogy jelen esetben két pici gyereknek is.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-05-22  12:03
  22. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. május 25. 11:12655.

    Azoknak, akik krokodilkönnyeket hullatnak E.Zs. gyerekeiért, és azt állítják, hogy az elvált apák mennyire törődnek a gyerekeikkel, és mindig az a lényeg, hogy két szülője legyen a gyereknek, ha elváltan nevelik, akkor is.

     

    Aha!

     

    Ez is egy példa rá, hogy nem minden fehér vagy fekete.

  23. 2013. május 25. 09:13654.
    Sőt! A többségük még értelmesen és helyesen írni, érvelni is tud -- ellentétben veled...
    előzmény:
    tamaskodo (638)
    2013-05-24  21:06
  24. 2013. május 25. 08:52653.

    240

     

    Most akkor Kiss Peter hanyszor, vart, ment vissza, tartott vele ejszaka, marmint Eros Zsolt miatt?

     

    Van egy nyilvanos radiouzenet amiben Zsolt ketsegbesve villog az alatta 60-100 meterrel meno Peternek es 2 masik hegymaszonak hogy nem bir mar menni. Peter masnap reggel ott van mellette, a 2 masik hegymaszo meg epsegben lejutt a hegyrol.

     

    Es az a hireszteles hogy Peter 2 oraval Zsolt elott a csucson volt?

    Miert vannak ezek a dolgok elsumakolva, vagy nem egyertelmuen kimondva?


    Kiss Peter meghalt Eros Zsoltert. Foloslegesen.


    Vagy nem?

     

    Veditek a baratotok imazsat?


    Kiss Peterrel mi van? Ot miert nem magasztalja a szovivo a kommentjeben?????

    előzmény:
    Piros Masni (652)
    2013-05-25  08:48
  25. 2013. május 25. 08:48652.

    237.

     

    Idemásolom amit Balt írt, mert itt van a kutya elásva:

    Péter felért 4-re, és mit mondtak neki?! Azt hogy be kell várja Erősst???? Mert ha igen, akkor halálra ítélték – illetve olyan kockázatnak tették ki, ami büntetőjogi kategória: “veszélyeztetés” !!!

     

    Tehát ezt írta Balt:

    “Most ezt lehet, hogy sokan fröcsögésnek veszik, meg gyalázatnak, de a következő motoszkál bennem. Elnézést kérek, ha rosszindulatú lesz a megjegyzés. Azért írom le, mert úgy gondolom, hogy Kollár Lajosnak és Vinczének is kötelessége lenne az Oscar blogjában levő dolgokra ÉRDEMBEN reagálni.


    Tehát a rosszindulatú gondolat, igen tudom meg fogtok kövezni: – Ha Zsolt otthagy embereket akik meghalnak, akkor az a szólam megy, hogy 8000-es hegy, mindenki magáért felelős, nem lehet felelős döntéseket hozni. – Ha TÉNYLEG Peti 4-kor a csúcson volt, és beváratták Zsolt-ot vele, akkor ez kb azt jelenti, hogy azért ha Zsolt van bajban, akkor be lehet áldozni a fiatal srácot, akit még meg sem említük a szóvivói posztban?


    Érdemi állásfoglalást szeretnék az ügyben! Hazudott a Oscar? Igen / Nem?”

    Én is erre vagyok kíváncsi! Hogy Kollár Lajos milyen instrukciót adott – ha adott!!!

    előzmény:
    Piros Masni (651)
    2013-05-25  08:32

Címlap

top