Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pakisztáni a párom

happy life
Létrehozva: 2013. május 15. 08:54

Szép napot mindenkinek!

 

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akiknek pakisztáni a párjuk.  

  1. 2013. június 1. 09:3176.

    az teny, hogy a magyarok tulfutott erzelmekkel viszonyulnak a kulturalis kulonbsegekhez,  de ez egy ilyen nep! :)

    az angolok pedig nem erzelegnek, egyszeruen nem veszik emberszamba a muszlimokat. a kozony a legnagyobb megvetes...

    hat' nem tudom melyik jobb!:)

    előzmény:
    happy life (73)
    2013-05-31  12:53
  2. Torolt_felhasznalo_164163
    Torolt_felhasznalo_164163
    2013. június 1. 08:1675.

    Azért van egy kis különbség.

    Ha egy magyar megöli a feleségét, akkor azt az állam üldözi, a gyilkost a társadalom kiveti magából, ha elkapják, börtönbüntetést kap stb. Tehát, sem az állam, sem a vallás, sem a társadalom nem támogatja az ilyesmit.

    Viszont vannak muszlim országok, ahol igen. Nem mondom, hogy mindegyik, de hogy vannak, az biztos, és a bajok innen kezdődnek.

     

    Ez nem fajgyűlölet. Nekem semmi bajom a muszlimokkal, viszont biztos, hogy nem is házasodnék egyikkel sem, túl nagyok a kulturális különbségek. (Gondolom nem vagyok azzal egyedül, hogy engem nem úgy neveltek, hogy képes legyek behódolni egy férfi akaratának olyan dolgokban, aminek számomra semmi értelme. Mint ahogy lehetetlen egyetértenem azzal, amit itt az egyik hozzászóló írt, miszerint semmi gond nincs azzal, ha egy kislányt az első menstruációját követően kiházasítják, mert ez egy agyrém, minden normálisan gondolkodó nyugati nőnek.)

     

    Egyébként egy nyílt topikban mindenki azt ír le, amit akar, a véleményét is, úgyhogy nem értem, ezen miért háborodsz fel?  

     

    Azzal én sem értek egyet, hogy minden muszlim ugyanolyan, mert pl. ha jól tudom, a törökök is muszlimok, mégis sokkal-sokkal szabadosabban élnek, mint mondjuk egy jemeni, és valóban, nem lehet csak könyvek alapján megítélni a muszlim világot. Egy akár pakisztáni is mondhatja, hogy nem választ magának keresztényt, mert olvasott egy könyvet, hogy egy osztrák pasi bezárt egy kislányt egy pincébe 8 évre, és az milyen szörnyű volt. 

     

    Ami mellett viszont nem lehet elmenni szó nélkül (illetve lehet, de ostobaság), azok a teljesen egyértelmű kulturális különbségek. Egy muszlim családban - szerintem - vagy nincs, vagy elenyésző azoknak a nőknek a száma, akik a saját akaratuk szerint élhetik az életüket. Ha jogászok akarnak lenni azok azok lesznek? Ha fürdőruhában szeretnének napozni, megtehetik? Ha nem akarnak férjhez menni, megtehetik? Ha nem akarnak gyerekeket, védekezhetnek? És még sorolhatnám a kérdéseket. 

    előzmény:
    happy life (73)
    2013-05-31  12:53
  3. 2013. május 31. 16:4574.

    Az a baj, hogy MINDEN SZAVUNKAT KIFORGATOD. Meg sem akarod érteni, hogy miről is beszélünk. Egyszer már említettem neked, most is ezt ajánlom: A szívedet tartsd nyitva, DE AZ ESZEDET ÉS A SZEMEDET IS!!!!

     

    Ha a lenti példákat illetve rizikókat szimpla fajgyűlöletnek tituládod, akkor valójában szemellenzővel nézed a témát. Ha nem figyelsz és nem gondolod át, hogy az életedbe mit engedsz be, hol húzod meg a határt, és kritika nélkül aláveted magad egy másik ember akaratának, akkor maximálisan kiszolgáltattad magad. És ebből a szempontból mindegy, hogy egy férjnek, vagy szülőnek, barátnak, vagy bármely egyéb személynek tetted.

     

    Nem olvastam a lentiekben SENKITŐL olyat, hogy véleményezte volna a Te konkrét kapcsolatodat. Senki nem tett ilyet. Általánosságban beszéltek, a kockázatokról értekeztek. De hogy ez belőled ilyen vehemens érzelmeket hozott elő, ilyen élesen reagáltál erre, nekem azt mutatja, hogy azért mindenesetre zavarba hozott, feszélyez valami ...

    előzmény:
    happy life (73)
    2013-05-31  12:53
  4. 2013. május 31. 12:5373.

    Hogy ti milyen rosszindulatuak vagytok....Magyar ember sosem adta el a gyereket, sosem olte meg a hazastarsat???? Emberek EBRESZTO!!!! Csak a hireket kell nezni, egymast oli a magyar!!!!! Ja es magyar ember is rabolt mar el gyereket!!! Vagy az nem baj? Aki nem elt vegyes hazassagba, es csak olvasott konyveket....Neki hogy lehet velemenye? Annak lehet, aki elt benne...es tudom, hogy van rossz, meg jo tapasztalat is...Nekem is van rossz is, megis a mostani paromat nagyon szeretem. O annyi jot adott nekem. Talan szerencsem van vele...Rengeteg vegyes par el boldogan...Aki meg csak a rosszat latja...hat lassa, MI AKKOR IS BOLDOGOK VAGYUNK...Te sem tudhatod a jovodet, hogy mikor lep le a ferjed, vagy egyeb...De ennyi rosszindulatot regen lattam mar. Legyetek besavanyodva, mi meg, vegyes parok elvezzuk az eletet...azt, ahogy a parunk a tenyeren hordoz....

    Pont ezert a fajgyuletert, es az eloiteletekert SOHA nem elnek a parommal Magyarorszagon.....

    Tovabbi szep napot mindenkinek!!!!

    előzmény:
    happy life (1)
    2013-05-15  08:54
  5. 2013. május 24. 21:1872.
    Sziasztok!
    Nem igazán idevág, amit kérdezni akarok, de azt hiszem, Tőletek jobb segítséget nem találnék :)
    Nemsokára külföldre költözöm(Anglia). Nagyon nehezen találtam szállást magamnak. Véletlenül sikerült felvennem a kapcsolatot egy pakisztáni férfival, akinek a sógornője magyar, így szeretett volna nekem is segíteni :) És úgy néz ki, tényleg az ő segítségével tudok majd beköltözni a szobába. 
    Nagyon hálás vagyok Neki és szeretném viszonozni a segítségét, de nem tudom mit illik adni Neki..Tudnátok tippeket adni, hogy milyen ajándékkal készüljek? 
    Köszönöm :)
  6. 2013. május 23. 15:0571.

    Ajánlunk itt mindenféle "szakirodalmat" egymásnak ebben a körben ... Eszembe jutott még egy írónő, Ayian Hirshi Ali könyvei nagyon jók.

    Több megjelent magyarul is, de angolul mindegyik megtalálható.

     

    A csaj filozófus, aki Szomáliában született, megcsonkították és nem egyszer szinte halálra verték (természetesen csak nevelő célzattal) a vallása nevében, aztán menekülnie kellett egy elrendezett házasság elől. Hollandiában vált filozófussá, parlamenti képviselő is volt ... gazdag életút, életrajzi és iszlám-tematikájú dolgozatai nagyon érdekesek, és megszívlelendőek.

    előzmény:
    Eperke2222 (70)
    2013-05-23  14:32
  7. 2013. május 23. 14:3270.
    Igen. Legalább elviekben. Pl nem kövezhetnek halálra. Nem mondhatják meg - jó, tudom sok férj megmondja - mit csinálhatok én magam és a gyerek. De azért mégis csak nagyobb biztonságban érzem itt magam. Persze aki meg oda születik, annak nincs választása.
    előzmény:
    Coke Girl (69)
    2013-05-23  14:22
  8. 2013. május 23. 14:2269.
    Teljesen igazad van, én is éppen ezt említettem többször is, hogy a társadalmi és jogállami védelem legalább feltételezhető a legtöbb országban, és bár pont a családon belüli erőszak kérdésében mi itthon csúnyán elvérzünk és jócskán van mit csinálnunk, legalább az anya és a feleség, a nő szerepe általánosan elfogadott, civilizált megítélés alá esik.
    előzmény:
    Eperke2222 (68)
    2013-05-23  14:06
  9. 2013. május 23. 14:0668.
    Én nem akarok általánosítani. Csak nem akarok esélyt adni rá, hogy "pont egy olyan" arab legyen a férjem, amilyet nem szeretnék. Persze itthon is rá lehet faragni, nem mondom, vannak itt is díszpintyek. Csak náluk ráadásul legalis is amit csinálnak, ha csinálják.
    előzmény:
    Coke Girl (67)
    2013-05-23  14:04
  10. 2013. május 23. 14:0467.
    Az a baj, hogyha ezzel összemosod a vallásukat, akkor rögtön kirekesztő, fajgyűlölő, stb. jelzőt aggatják rád, bizonyos értelemben jogosan, mert hogy is lehetne mondjuk egy gépeltérővel megbélyegezni egy egész kultúrkört. (Pedig biztosan az sem véletlen, hogy miért éppen innen kerülnek ki ezek a rémtörténetek.) De ezzel sajnos máris relatívizálva lett a családon belüli erőszak, ami elfogadhatatlan.
    előzmény:
    Eperke2222 (65)
    2013-05-23  13:47
  11. 2013. május 23. 13:4966.

    Igen, szornyu dolgok vannak . En sosem jartam az arab vilagban bar vannak nagyon varazslatos helyek en elegge felek is az arab vilagtol.

     

     

    előzmény:
    Eperke2222 (65)
    2013-05-23  13:47
  12. 2013. május 23. 13:4765.

    Megdöbbentő dolgok történnek, igen. Most a "családi életen" túlmenően is - lásd pl a ma reggeli londoni merényletet. Vagy a kb egy héttel ezelőttit, ahol Allah nevében élő egyenesben ették meg a katona szívét...

     

    Mindegy hagyjuk is, csak felhúzom magam rajta.

     

    Mindezek ellenére én nem mondanám, hogy utálom a muszlimokat. Csak nekem ebben tevőleg ne kelljen részt vennem. Európában sem könnyű nőként, nemhogy náluk...

     

    Életem legjobb nyaralása Jordániában volt, még 2004-ben. Remélem még egyszer majd újra ellátogathatok oda. Nagyon tetszett és magával ragadott az arab világ. De mint turistát és bele se szeretnék gondolni, hogy ott kell maradnom és valaki rendelkezik felettem. Azon túl, hogy ők az arab világon belül nagyon is felvilágosultak. De tartok tőle, nem annyira, mint ami nekem már optimális lehetne.

    előzmény:
    Amarynda (64)
    2013-05-23  13:40
  13. 2013. május 23. 13:4064.

    Hat most mondd meg epeszu no hogyan erthet egyet ilyesmivel?????

     

    Egyebkent en ket dolog miatt utalom az iszlam vallast.

    Az egyik az un. becsuletbeli gyilkossagok amikor megolhetik a not mert szerintuk csalt, vagy elveszitette a szuzesseget stb.

     

    a masik meg a gyermekhazassagok legalitasa miatt. normalis vallas ahol nem ment el az agyuk a helyerol nem tarthat elfogadhatona ilyet.

     

    Az 1980 as evek vegen volt egy oriasi felhaborodast kivalto ugy a not iranban megkoveztek Soraya a neve. A ferj meg akart tole szabadulni, 4 gyereke volt, es rafogta hogy megcsalta a felesege , a helybeli vallasi fonok meg a ferfi lakosok meg szovetkeztek vele.

    A not megkoveztek, a sajat gyerekei apja , ferje stb, majdnem 1 oran at tartott mire meghalt a szerencsetlen teremtes.

     

    A ferfi masnap akarta elvenni a 14 eves lanyt akit az apja neki igert ha sikerul ot felmentetni valami buncselekmeny vadja alol. A dolog nem jott ossze, az apat kivegeztek igy nem lett ove a lany, de a feleseget elpusztitottak a semmiert.

     

    Egy ilyen vallas CSAK GONOSZ LEHET , ami ilyen dolgokat megtur. undorodom toluk.

     

    a konyv cime , de filmen is megvan Soraya megkovezese talan magyarul is elerheto.

    előzmény:
    Eperke2222 (63)
    2013-05-23  13:26
  14. 2013. május 23. 13:2663.
    Nekem is ez jutott eszebe - a lányok akár 10 éves kortól menstruálhatnak. De és ha "csak" 13-tól? Mennyivel jobb? Kapott két év haladékot az élettől?? Biztos odáig lennék ha minden tiltakozásom (?!) ellenére az apja férjhez adná a tizenegy-két éves lányunkat egy szép szakállas bácsihoz. Hát kössz szépen.
  15. 2013. május 23. 13:1962.

    szia

    koszi szepen igy majd kihozm konyvtarbol ugyis megyek jovo heten,  es igazad van az Amazon nagyon jo en is vasaroltam mar toluk.

     

    majd irok privit is

    love you

    A.

     

  16. 2013. május 23. 13:1061.
    Bocs! Pilizotának szántam!veled teljesen egyetértek.
    előzmény:
    Farkasokkal táncoló (56)
    2013-05-23  10:13
  17. 2013. május 23. 13:0660.
    Igen, az albán topikban is agyam dobom el, de itt meg aztán... Nem értem, hogy tudják nőknek így elvenni a csepp eszét is?? Félelmetes.
  18. 2013. május 23. 13:0559.

    Amit én konkrétan láttam...

    Kislányt, aki nagyon szerelmes volt, a gimnáziumi irásbeli és szóbeli vizsga között elvett feleségül egy muszlim férfi. addig nem volt köztük semmi probléáme, látható nagy szerelem, egyetértés stb.

    A szóbeli vizsgára bekisérte a feleségét és vele maradt, együtt jöttek és együtt mentek haza. A kislány nem húzhatott szoknyát és csak hosszúújjú lehetett a blúz A ballagáson már nem karolhatott bele abba a fiúba, akivel a szalagavatón a nyitótáncot járta. (Nem volt köztük semmi, csak haverok voltak és négy évig osztálytársak). Csak elől mehetett a tanára mellet, és abba serm karolhatott bele. A bankettra nem engedte el, mert oda nem mehet egy muszlim feleség és "Nekem ez nem volt betervezve az életembe! "- monta a férj. Láttuk a kislányt, könyörgött érte az anyukája, de a pasi közölte, hogy innen ő mondja meg, mit tehet a felesége!

    A fiú hazavitte, ahol az anyós utálta, mert az egyszem fiának másik jó muszlim lányt képzelt. Sokáig ide-oda ingáztak, aztán persze válás lett a vége, meg egy idegroncs fiatal nő. 

    Aközött hogy mutogatod magad, és a csador között vannak még megoldások. És csak azt ne mond, hogy egyetlen csadoros nő nem csalta meg még a férjét.

    Én sokat jártam a világot, ha egy fiatal nőre akinek kisgyerek van a karjában az ősz fejemmel rámosolyogtam, legyen az India, vagy Izrael, vagy Lengyelország,mindig mosoly a válasz ! Kivéve, ha a fiatalasszony muszlim! Mindig értetlen, hideg tekintet a felelet, legyen az bárhol. Idegen vagyok, utálni kell!

    Isztambul utcáin esteledvén nem láthatsz egyetlen nőt sem. Csak a fürdőből kijött fess fiatal férfit. Vajon hová mennek?

    És sorolhatnám...

    Nem mennék hozzá muszlim férfihez, vagy az már egyáltalán nem volna hívő. Más kultúra, és bármit mondasz az alap még mindig a nők elnyomása. Csak azért, hogy a férfinak jobb lehgyen.Szokták mondani, hogy a föld utolsó rabszolgái a muszlim nők.

    Sajnálom, ez a tapasztalatom 

    előzmény:
    Farkasokkal táncoló (56)
    2013-05-23  10:13
  19. 2013. május 23. 13:0458.
    Muszlim párt diszkós nőknek...:) Ez aranyos volt.
    előzmény:
    Pilizota (43)
    2013-05-20  19:28
  20. 2013. május 23. 12:5957.

    az eskuvo azert jott letre mert szerettuk egymast. De ettol meg en szeretek es szerette normalisan oltozni, tarsasagba jarni ahol nemcsak nok vannak, de attol hogy ramnez valaki meg nem jut kevesebb a ferjemnek belolem.

     

     

    Ha neked megfelel csinald, de ne vard hogy masok is lelkesedjenek erte.

     

    Egyebkent ezert utalom a vallasokat mert agymosottak lesznek tole az emberek. Mindegy milyen vallas amelyik ilyen bigott az mind karos.

    előzmény:
    Pilizota (55)
    2013-05-22  19:52
  21. 2013. május 23. 10:1356.

    Nézd, ha neked ez az életforma szimpatikus és egyetértesz vele, akkor nem tudok mást mondani, mint azt, hogy áldásom rá.

     

    Bár ha tőlem elvárják, hogy leplekbe burkolózzak és csakis a férjemnek mutogassam magam, akkor én is elvárom, hogy a férjem húzzon a fejére valami spéci zacskót, ahol csak a szemének van nyílás, és ő is burkolózzon egy lepelbe.

    Nem kéne jegyajándék , cserébe  ne kezeljenek eladható tulajdonként, akinek a véleményét se kérdezik meg, hogy ugyan nem undorodik e  fizikailag attól az embertől, akit kinéztek neki, és a nő kezdeményezésére is legyen igazságos válás. 

     

    Ha a feleség dolgozik, minek neki magánvagyon? A fizetéséből nem tud megélni, ha esetleg sikerülne elválnia, mert rájön, hogy mégsem sikerült a házasság?  És mikor még gyesen voltam, én is azt gondoltam, hogy milyen jó lenne örökre itthon maradni, de hidd el előbb utóbb nagyon megunja az ember, pláne ha kényszer jellege is van a dolognak. 

     

    Az én esküvőm meg azért jöt létre, hogy az életünket együtt éljük le, nem azért, hogy "csak neki éljek", jól kinéznénk...

    előzmény:
    Pilizota (55)
    2013-05-22  19:52
  22. 2013. május 22. 19:5255.

    Amúgy ha van férjed, akkor minek akarod magadat mutogatni a férjed barátjának? Vagy más idegen faszinak?

    Nem azért lett az esküvő, hogy csakis a férjednek élj? Neki akarj tetszeni? 

    előzmény:
    Farkasokkal táncoló (48)
    2013-05-22  09:34
  23. 2013. május 22. 19:0154.

    Senki nem gondolja, hogy az említett statisztika olyan drámai lenne, nyilván kevesen vannak, akik ilyenre ragadtatják magukat, AZ VISZONT NAGY BAJ, hogy az adott országok jogrendszere NEM AD VÉDELMET az ilyen viselkedés ellen. És innentől kezdve merő lutri, szerencsém van-e vagy mégsincs ... nem bíznám a véletrenre ...

     

    A Jugoszláv példád pedig éppen a muszlim, most boszniai területen történtekre hasonlít ...

    előzmény:
    ancsa21 (50)
    2013-05-22  10:18
  24. 2013. május 22. 18:3953.

    Nem azzal van a gond, hogy egyes emberek családjára ráhúzható-e az a fajta skatulya, amiről a lentiekben beszélgettünk, hanem arról, hogy az adott ország intézményei, a jogrendszere segíti-e, támogatja-e azokat a nőket, akik (akár Pakisztánban, akár Jemenben, Afganisztánban, stb. stb.) segítséget kérnek. Muszlim kultúrkörben pedog nagyon magas az ilyen kockázat.

     

    Ezt az egyes ember persze vagy figyelembe veszi, vagy nem ... mindenkinek szíve joga, hogy úgy döntsön, ahogy ...

    előzmény:
    csiga777 (28)
    2013-05-19  14:36
  25. 2013. május 22. 10:4752.

    Az élet úgy hozta, hogy több pakisztáni családot is ismerünk. Vannak közöttük muzlimságukat nagyon mondernül megélők, de vannak olyanok is, főleg fériak, akik nem annyira dijazzák a modernséget. Annak ellenére sem, ha mégannyira azt mondják.

     

    Ha úgy döntesz egyszer, hogy házasságra lépsz egy pakisztánival, akkor azt javallom, hogy nagyon, de nagyon nézd meg a  hátterét. Mert amit ott találsz, azzal hellyel közzel találkozni fogsz kettőtök életében is!

     

    Ahogy én is magyar maradtam a házasságomban, úgy a férjem is magával hozta a skót neveltetését. S bár mindketten sokat változtunk az összecsiszolódásban, meg közöttünk nincs is komoly kultúrális különbség, de még 23 éves együttélés után is megtörténik, hogy mindketten a gyerekkorunkban eltanult szerepeink alapján rezdülünk le egy-egy problémát. A mi esetünkben ez leginkább érdekes pillanatokat hoz, de ahol már nagyon eltérőek a kultúrák, ott akár komoly problémákat is előidézhetnek.

     

    Alaposan tanulmányozd a muszlim hitet, ha abban fogtok élni. A mindennapok muzulmán hite egészen más, mint ami a horror történetekben leirásra kerül. Azok is léteznek persze, főleg a hegyekbe beszorult vidékeken, de helyenként akár ott lehetnek még a modern emberi érzelmekben is. Ez leginkább attól függ, mennyire lépnek rá a másik lábára. Érzelmeiben mennyire csapnak oda neki.

     

    Én muzulmán országban élek, s ezért én egészen másként látom őket, mint akik csak hirből hallhatnak róluk. A vallást vadságában megélőket nem ismerem, én is csak hallok róluk. Éppen ezért, az általam ismert, állandóan nevető, jókedvű muzulmánokról még álmomban sem tudom elképzelni,  hogy ölnének, vagy arra vágynának. Ezzel együtt lehet, hogy közöttük is akad egy-két őrült. 

     

     

    előzmény:
    happy life (1)
    2013-05-15  08:54

Címlap

top