Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pakisztáni a párom

happy life
Létrehozva: 2013. május 15. 08:54

Szép napot mindenkinek!

 

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akiknek pakisztáni a párjuk.  

  1. 2013. május 22. 10:1951.
    Szia, meg tudnad mondani nekem angolul a konyv cimet? magyarul nem tudom elolvasni itt csak angolul.
    előzmény:
    TOMASSZA (25)
    2013-05-18  16:42
  2. 2013. május 22. 10:1850.

    Direkt megnéztem. A jelenlegi állás szerint 2.04 milliárd a muzulmának száma a világban. Ennek mondjuk fele gyerek. A maradék 1 milliárd fele, meg nő. Én nem úgy látom, hogy fél milliárd nő járna feketében, lenne az "ura" játékszere, aki állandóan végbélbe élvezi... Biztos vagy te abban, amit leirsz?

     

    Ezzel együtt, amit leirtál, az létezik. Csak épp a százalékkal van baj. Messze, összehasonlithatatlanul kevesebb, mint az a te példádból kitűnne. Az most egy másik kérdés, hogy jó-é, hogy még mindig vannak akik úgy élnek, hogy...

     

    Nem is olyan régen, kb 60 éve, a magyar nők egy része is arzénnel intézte el alkoholizáló élete párját. Vagy pl a közelmúltban, még mikor Jugoszláviának hivták Európa egy részét, úgy büntették a férjüket csalt nőket, hogy a fejükre tett gyúródeszkával ütötték agyon... Ezek is léteztek, mint a te példáid is. Csakhogy ahol már több milliárd emberről beszélünk, ott mégsem kellene ennyire általánositani, mint te próbálod.

     

    A muzulmán hit egészen más, mint aminek azt, pl annak nevében gyilkolók, vagy éppen a rajtuk keresztül itélkezők próbálják meg beállitani. De még csak nem is az, aminek az elszigetelt, ostobaságukba belemerevedett törzsek élik meg, akár még ma is.  Pakisztán, Afganisztán hegyei pedig magasak, helyiségeik nehezen megközelithetők, s ezért arrafelé a nézet is sokkal lassabban változik. De ott van egy másik Pakisztán is, ami sokkal modernebb.

     

    Ha valaki idegen nemzetbélihez, vagy a miénktől nagyon eltérő kultúrába házasodik, annak jól meg kell gondolnia, hogy biztos-é önmagában, ismeri-é valójában azt a közeget, azt a gondolkodásmódot, amibe beházasodik, vagy sem. Azt, hogy úgy gondolja..., az nem elég.

     

     

    előzmény:
    Farkasokkal táncoló (48)
    2013-05-22  09:34
  3. 2013. május 22. 10:1249.

    Szulok szerint elrendezett hazassagrol annyit hogy 3-at lattam mar es mind a 3 boldog csaladban el.

    Aztan az ilyen nagy korkulonbsegek nem jellemzoek szerintem, en nem lattam meg elo peldat a kornyezetemben.

    Aztan a szadizmus csak a muszlimokra jellemzo? Sajnos minden kulturaban van ilyen, ezer szornyu peldat lehetne hozni. 

    Valas: a no akart elvallni es sikerult es a gyerekei is vele elnek.

    Persze fontosak a konyvek de en hiszek a mindennapi peldakban amelyek pozitivak. 

    előzmény:
    Farkasokkal táncoló (48)
    2013-05-22  09:34
  4. 2013. május 22. 09:3448.

    Semmi köze a közbiztonsághoz a férfikisérőnek, és nem csak Pakisztánban van ez a szabály. A nő a férfi tulajdona, és a kutyádat se engeded el egyedül ujságot venni igaz? Hogy mi bajom a kendővel? Hát ugyan vegyél már fel magadra egy fekete leplet felül kendővel úgy, hogy csak a szemed látsszon ki, illetve Afganisztánban még a szem elé is húzni kell valami  horgolt függönykét, és MINDIG járjál abban, ha féfi van a közelben, csak akkor veheted le, ha csakis nők között  (plussz   férfitestvérek, apa) vagy otthon, amint átjön valami barát, neked azonnal be kell ujra öltözni.

    Én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ha  valóban erre lennél kényszerítve , annyira lelkendeznél.

     

    Hogy jobb a szülők által szervezett házasság mint a szerelmi? Fene tudja. Néha jobb. Viszont mi jó van abban, ha 8 éves kislányokat 40 éves pasihoz adnak? MI a jó abban, ha üzleti megfontolásből egy szadistához kényszeítik a lányukat, aki pl úgy  megdugja végbélen keresztül, hogy élete végéig zacskót kell viselnie, és emiatt minden nap még gúnyolja is a férje? Válás nincsen mint említettem, illetve akkor van, ha a férj akarja, akkor untig elég, ha háromszor azt mondja, hogy"elválok tőled", és kész is, mehet az asszony isten hírével, a gyerekei persze maradnak. 

     

    Kicsit jobban utána kéne nézned a dolgoknak, éppen elég könyv jelent már meg az iszlám világról a nők szemszögéből, amit önmaguk írtak...

    előzmény:
    Pilizota (47)
    2013-05-21  19:20
  5. 2013. május 21. 19:2047.

    Szerintem a kísérővel való kimenetelben szerepe lehet, ha pakisztánban vagyunk....a közbiztonság. A kendővel nem tudom, mi a baj, meg az alak eltakarásával. Ha jól elvagy otthon, akkor mi a francnak utazgatnál....

    Az előre kiválasztott pár nem biztos hogy rossz találmány. A nagy szerelem vége ált. nagy vita meg cirkuszolás. Ha a másikat lassan megszokod és lassan megkedveled, akkor kevesebb a cirkuszolás.

    Nem tudom, mi a baj azzal, hogy vki nem mehet úszni és nem mutogathatja a valagát a tengerparton bikiniben - nekem ez pl sosem hiányzott.....Amúgy nem hiszem, hogy paki-ban és afgánoknál hagyománya lenne a strandolásnak.

    Más kultúra. Sok szabály, rendezettség. Ki szereti ezt, s van, aki nem.

    Muszlim párt ne válasszon az, aki nem bír szabályok között élni. 

    előzmény:
    Farkasokkal táncoló (45)
    2013-05-20  19:57
  6. 2013. május 20. 21:3046.

    en lattam a filmet es a folytatasat is :) a masik erdekes film a 4 oroszlan, erdemes azt is megnezni.

     

     

     

    előzmény:
    Farkasokkal táncoló (41)
    2013-05-20  10:45
  7. 2013. május 20. 19:5745.

    Hát az attól függ végülis. Mert ha csak annyi az egész követelmény, hogy  a hagyományos régi értelemben vett női szerep híve legyen, hát  oké. Na de ha mondjuk nem mehet ki az utcára csak férfi kisérővel, ha az első menzesz után azonnal el kell fednie az arcát is kendővel, ha nem lehet önálló útlevele csak a férje széfjében, ha a gyerekeivel kapcsolatos MINDEN döntést a férje hoz, onnantól kezdve, hogy kihez menjen férjhez odáig, hogy körül kell e metélni, hogy járhat e egyáltalán iskolába (továbbtanulhat e) , egészen addig, hogy akkor veheti el őket tőle amikor akarja és nincsen az a bíróság amelyik az anya mellé áll, mert az asszony még sok helyen ma is a férj TULAJDONA, hát...  én még mindig azt mondom, hogy alaposan meg kell gondolni, hogy mennyire  mebízható a pasas. (Én eléggé bizalmatlan vagyok).

     

    Egészen más életformát képes élni egy nyugati országban egy férj, ott betartja az ottani törvényeket, legfeljebb megtiltja az asszonynak, hogy férfiakkal kezet fogjon  vagy hogy a lánygyerek úszásra járjon, hogy olyan öltözéket viselje, amiben nem látszik a feneke körvonala - bár a kendőt itt isw állandóan viselni kell! De ezek még kibírhatóak, ha valaki még egyet is ért velük. De sajnos  nagyon becsapós ez az iszlám világ.

    előzmény:
    Pilizota (43)
    2013-05-20  19:28
  8. 2013. május 20. 19:4844.

    Huuez volt az a konyv, amit anno legalabb negyszer elolvastam es azt terveztem, hogy majd en kimegyek Jemenbe megmenteni a szegeny arab noket...gyerekkori alom, azota tudom, hogy maguk a nok sem akarnak "megmentodni".

     

    Viszont muszlim orszagba sodort az elet, ismerek eleg sok rendes embert, vannak persze bunko parasztok is, de hol nem? 

     

    Talalkoztam mar tobb vegyes hazassaggal, es van is, ami mukodik.

     

    Ez mindenkinek sajat dontese, hogy mennyire tudja vagy akarja feladni magat. 

     

    En szemely szerint szinten azok koze tartozok, aki soha nem szeretnek muszlim ferjet, valahogy elkepzelhetetlennek tartom, hogy a gyerekem muszlim legyen, soha.

    előzmény:
    TOMASSZA (23)
    2013-05-17  15:18
  9. 2013. május 20. 19:2843.

    Szerintem nem árt, ha a muszlim férfihez férjhez menő európai nő be van oltva egy kis muszlimvallás iránti érdeklődéssel. Vagy az sem baj, ha keresztény, templomba járó és....hogy is mondjam. Szóval hasonló elveket vall a párkapcsolatról, mint egy muszlim.Amolyan házias és nyugodt és gyermekszerető hölgy, akinek nem fontos egész nap az utcán lófrálni. Kicsit otthonülős....(véletlenül, de mégis hasonlít egy hagyománytisztelő muszlim/vallásos hölgyhöz)

    Muszlim párt diszkós nőknek nem ajánlanék például. Sem olyanoknak, akik nyughatatlan természetűek. 

     

    előzmény:
    Farkasokkal táncoló (42)
    2013-05-20  10:55
  10. 2013. május 20. 10:5542.

    Aha.

    A férfiak a kávéházban vizipipáznak és beszélgetnek egész nap, a nők meg dolgoznak a földeken - legalábis ezt láttuk Tunéziában, és nem csak arra az országra jellemző. A módosabb muszlmok azok akik megengedhetik maguknak a 4 feleséget, mind a 4-nek pontosan ugyanannyi ellátást (a nemi gondoskodást is beleértve) , a 4 egyforma házat és egyéb javakat. Ez azokra az arab országokra jellemző, ahol sok az olaj, ilyen pl Szaud Arábia, Kuwait, itt mindenki gazdag, a mukát mindenféle filippínó és hasonló bevándoroltak (gyakorlatilag rabszolgák) végzik.Tessék eolvasni mondjuk a  Szultána, a Hecegnő lányai és a harmadik kötet nem jut eszembe, valami sivatag szóval kezdődik c trilológiát.

     

    Én nem azt mondom, hogy aki muszlim az ab ovo bűnöző is meg nőverő meg lánygyerekét a kerti medencébe fullasztó, csak azt, hogy NAGYON KOCKÁZATOS feleségül meni egy muszlimhoz, és jól gondolja meg mindenki, aki bedől a keleti fehér lovon érkező hercegnek. Mert pillanatok alatt  teljesen meg tud változni.

    előzmény:
    Pilizota (40)
    2013-05-20  10:40
  11. 2013. május 20. 10:4541.
    Nem látta valaki azt az angol filmet aminek az a címe, hogy Kelet az kelet? Na ott pont egy olyan angol (brit) családról van szó, ahol a nő angol, a férje meg pakisztáni, és van 6 vagy 7 gyerekük, és a férj miatt a pakisztáni hagyományok szerint nevelik őket. Igenám, de ugye itt születtek a gyerekek, ide járnak iskolába, szeretnének sportolni stb, a legkisebb fiút valahogy nem metélték körül 5 évesen, emiatt 10 évesen ragaszkodik hozzá az apjuk,  a nagyobb fiúkat meg "kiházasítják", történetesen a legidősebb homoszexuális és megszökik az esküvőről,  aztán egyszerre két fiatalabbat akar megnősíteni, el is hozzák "háztűznézőbe" a kiszemelt pakisztáni lányokat (két bűnronda tehenet, akiket még hagyománytisztelőbben neveltek)  - minekutána az apa jól elverte a feleségét .. na mindegy szóval csupa ilyesmiről esik benne szó, szerintem nagyon jó (humorral tszőtt) film, érdemes megnézni.  CD-n biztosan meg lehet szerezni.
  12. 2013. május 20. 10:4040.

    Ne törődj a huhogókkal. A média által sok hamis információ kering Európában a muszlim vallásról.

    Légy nyitott, ismerd meg a vallást, azáltal tudsz következtetni a pasi gondolkozására is (a muszlim vallásnak több irányzata van! Erre is figyelj oda).

    Különben meg nem ártana, ha téged is érdekelne, megfogna a vallás, mert két azonos vallás iránt vonzódó ember jobban megérti egymást.

    Vedd számba, hogy a muszlimoknál erősen le vannak osztva a nemi szerepek. Mi a férfi dolga a kapcsolatban és mi a nő dolga. (Ez egy szabadosan nevelt európai nőnek furcsa lehet, a feminácik egyenest elnyomásnak hívják)

    A férfi kinn van, dolgozik, hogy az egész családot el tudja tartani.

    A nő a ház úrnője és rendbetevő. Kellemes, szép hátteret ad ahhoz,hogy a férfi kipihentem, frissen mehessen dolgozni.....a nőért és a gyerekeiért. Mivel a férfi eltartja az egész családot, igenis lehet elvárása a nővel szemben: legyen otthon mindig főtt kaja a ház legyen tiszta és ha van gyerek, az ne legyen elhanyagolva. 

    előzmény:
    happy life (1)
    2013-05-15  08:54
  13. 2013. május 20. 10:2139.

    hu most ettol mindeki nagyon fel, hogy ezt irtad le.

    sajnos ez megint egy pelda arra, hogy mindegy milyen vallasu az ember aki elkovette ezt a szornyu dolgot, mert lehetene ezer mas peldat hozni arra, hogy mas vallasu kb ugyanilyan szornyuseget elkovetetett. 

    igazabol azt nem ertem miert ez a nagy gyulolet a muszlimok ellen, mikor senki nem beszel arrol, hogy a vilagban mashol elo emberek miket kovetnek el, pl hozok egy peldat. Kina: a lanyokat megolik, mert mindenki fiukat akar. mikor nohiany alakul ki a tavolabb helyekrol szegeny csaladokbol rabolnak el leanyokat, adjak el prostitualtnak, stb. amikor az anya megis megtartja a lanyat, a csalad kitagadja es nem tamogatja semmivel.  ez nem szornyu? gondolkozzatok, ne csak megiteljetek embereket!

    előzmény:
    Farkasokkal táncoló (38)
    2013-05-20  10:02
  14. 2013. május 20. 10:0238.
    Nem Jordániában, hanem Irnban, de a lényegen nem változtat. Nagyon kockázatos egy aurópai nőnek, ha muszlim vallásúhoz megy férhez.
    előzmény:
    mooreica10 (27)
    2013-05-19  04:42
  15. 2013. május 19. 22:2237.

    nezzetek, nalunk tavaly volt oriasi nagy botrany.   MONTREAL.  egy muszlim apa, a felesege meg a fia meg olte a 3 lanyukat, meg az elso feleseget, mer nagyon el nyugatiasodtak.

     meg oltek oket be a kocsiba es a kocsit az egyik folyoba bele.

     es meg buszkek is voltak miko a tv be voltak hogy ;IGEN MI IGAZI MUSZLIMOK VAGYUNK.  de akkor mier nem a sajat orszagaba el az ilyen ?most mindharman egy eletre ben vanak a bortonbe.

      A LANYOK IT SZULETTEK 13, 16, ES 18 EVESEK VOLTAK.

    előzmény:
    mooreica10 (34)
    2013-05-19  18:33
  16. 2013. május 19. 19:2436.

    ugy tudom a topic indito nem irta azt hogy vissza akarnak menni es Pakisztanban akarnak elni. nem irta hogy hol vannak es ezert nem ertem miert kell mindjart arra gondolni oda mennek.

     

    A csaladdal fel evet eltem ott, remelem eleg ido neked. a csalad elfogadott es semmi bajuk velem. nekem nincsenek negativ tapasztalaim.

     

    a pakisztani apat szemelyesen ismerted? mert a tobbi ugy tunik csak muszlim vallasu pelda, de nem pakisztani.

     

    en nem azt mondtom, es mondtam eddig sem, hogy nem kell figyelni dolgokra, de nem mindjart a legrosszabbra kell gondolni.

     

    gyerekrabszolgak sajnos nem csak muszlim vallasu lanyok, sok Afrikabol jon sajnos, vagy a meg tavolabbi keletrol. 

     

    masik kolleganod boldog hazas vagy mi tortent? ha neked nem elfogadhato az ilyenfajta hazassagkotes valakinek igen. az is kerdes ezt hogyan bonyolitjak, sokak beszelnek es sok mindent megbeszelnek hazassag elott.

     

    az meg hol vagy buszke feleseg az ember tok mindegy.  

    előzmény:
    mooreica10 (34)
    2013-05-19  18:33
  17. 2013. május 19. 19:1535.

    ha olvastal volna elorebb tudnad a valaszt a kerdesedre.

    azt nem mondtam ne olvasson az ember, peldakat vartam.

    A feljen arra vonatkozott hogy nem az ember szivere kell csak hallgatni, sokszor hideg fejjel vegig kell gondolni dolgokat! 

    előzmény:
    irenehavas (33)
    2013-05-19  17:31
  18. 2013. május 19. 18:3334.

    "jo pelda mert a csalad hozzank jar Karacsonykor es ott ul a fa korul"

     

    hanyszor allitottal karacsonyfat Pakisztanban?

     

    "ja es eltem a csaladdal"

     

    Hany evig eltel a csaladdal Pakisztanban?

     

    Volt muszlim kolleganom aki mindig hosszu ujju bluzban jart es nem azert mert a vallasa vagy kulturaja megkovetelte, hanem azert hogy a rabszolga szamat ami be volt tetovalva az alkarjaban ne lassak az emberek. Gyerekkent volt eladva rabszolganak. Es egy nemzetkozi szervezet mentette ki.

    Ilyen peldakra gondoltal?...

     

    Vagy amikor a Pakisztani apa keresztul ment a lanyan a kocsival 4x amig megolte, mert szerinte tul elnyugatiasodott a lanya, mert fel mert venni egy nadragot a csador ala?...

     

    Vagy masik kolleganom aki az eljegyzesen ismerte meg eloszor a ferjet?

     

    Baratnom akinek az apja kiszokott Jordaniabol es utana hivatalosan is kihozta a csaladjat mert nem akarta a muszlim sorsot a lanyainak ami az orszagukban vart rajuk? (polgarmester vetette ra a szemet az akkor 5 eves lanyara)....

     

    Unokatestverem palesztin ferfihez ment felesegul es Izraelben elnek. A ferje csaladja azt mondtak hogy nincs semmi bajuk vele, csak eppen nem fogadtak be a csaladban. 5 ev utan szult egy fiut (elozoleg csak 2 lanyt szult)es csakis a fiu unoka miatt kezdtek el befogadni es bevonni a csaladi kozossegben,  nehogy elveszitsek a fiu unokat....

     

    Ezek peldak amiket en lattam es tapasztaltam.

     

    Ilyen szemelyes peldakra gondoltal?....

     

    Ne nyugaton legyel muszlim ferfi buszke felesege.....Te is ird meg a sajat tapasztalataidat, de nem nyugaton hanem miutan megelted oket keleten

    előzmény:
    csiga777 (28)
    2013-05-19  14:36
  19. 2013. május 19. 17:3133.

    na irod : FELJEN,   a masik hazunkba ahol laktunk a szomszed arab csaladvolt 9 gyerekkel. nekik koszonheto hogy el adtuk a hazunkat, amin nem volt reszlet. nos ok feltek mikor volt 9/11. a gyerekek nem akartak iskolaba menni. na ez volt a felelem.

     te azer veded a muszlimokat, mer neked is a parod az?

    igen is el, kell olvasni par konyvet ahogy mas is irta.

    előzmény:
    csiga777 (32)
    2013-05-19  17:15
  20. 2013. május 19. 17:1532.

    az hogy nem tartjak a kereszteny unnepet miert baj? tudod milyen unnepeket tartanak? mennyire fontosak ezen nekik, kapnak-e ajandekot mint Karacsonykor? az hogy nem tancolhat ki kivel miert fontos megint?

    az meg hogy a vilagnezetuk mas, a magyar szomszedode is lehet es ki tudja a masik szomszedban mi megy zart ajtok mogott, az az o maganeletuk. latod ez mar masabb amit irsz nem a konyvekkel jossz, de ugy tunik a szomszedodnak nincs rossz elete.  

    az meg a te velemenyed hogy feljen, persze mint minden ujtol, nem ismerttol.  

    előzmény:
    irenehavas (31)
    2013-05-19  16:35
  21. 2013. május 19. 16:3531.

    na az en egyik szomszedom afgan. ok ugy oltozkodnek mint mi, de;se karacsony se hallowen nincs a gyerekeiknek. pedig azok mar itt szuletek. es mesltek es igaz, mer olvastam rula. naluk nem tancolhat no ferfival. no novel, ferfi ferfival tancolhat csak. es az o vilagneztetuk mas mint a mienke.

      pesze boldogok, hogy nem  afganisztanba elnek, hanem itt de mas a szemleletuk mindenbe. es ki tudja mi van zart ajtok mogott.

    en a t, indito helyebe kemenyen felnek . 

    előzmény:
    csiga777 (30)
    2013-05-19  15:03
  22. 2013. május 19. 15:0330.
    mint irtam mar sokszor, ne csak a konyvet olvasd nezd meg hogy elnek. ismersz szemely szerint muszlim vallasu embereket, pl szomszed, kollega vagy valaki????aztan talaltam en feher fiut, megcsalt, hazudott mert a katolikus nezeteim szerint nem akartam par dolgot...
    előzmény:
    irenehavas (29)
    2013-05-19  14:53
  23. 2013. május 19. 14:5329.
    szia. nekem meg van mind a harom konyv, az elsot a mama irta, a masik kettut meg  ZANA,  ..  igaz angulul de borzalmas. az nem fer az en fejembe, pedig oreg vagyok, hogy lehet egy  feher ertelmes nonek muszlim orszagbul levo ferje. nem talalt feher magyar fiut?
    előzmény:
    TOMASSZA (23)
    2013-05-17  15:18
  24. 2013. május 19. 14:3628.

    na de jo dolgot irtal le ez nagyon tetszik:) igy akkor a magyar es az olasz pasi ugyanaz mert ugyanaz a vallasa, amit te irsz ebbol adodoan az osszen kereszteny ugyananolyan. nem hiszem el. ja es eltem a csaladdal, voltam csaladlatogatason es meg mindig megvan a lanyom. ja es karacsonyfa :) jo pelda mert a csalad hozzank jar Karacsonykor es ott ul a fa korul :)))  nem maradtunk ott. amig nem voltal egy helyzetben ne itelj egy konyv alapjan.

    szerintem amikor ez a topic valakiben felmerult nem ezekre a velemenyekre kivancsi, altalanositasra amit olvasott abbol, hanem igazi tapasztalatokra, hus ver emberekkel. szerintem amikor valaki mas kulturaju part valaszt nagyon sok kerdese van es sok minden van a fejeben, ezzel nem segitesz ha csak a konyvekkel jossz. meseld el, hogy a szomszed lanyaval ez tortent, azt inkabb megszivleli az ember. orszagokat meg ne keverjunk mar, mert ismerek jemeni pasit es pakisztanit is, es azon kivul hogy muszlim hat nem sok kozos van a kulturajukban. A jemeni egy sokkal konzervativabb, nezeteiben sokkal masabb mint a pakisztani.  

    visszaterve meg par dologra amit olvastam: 8 eves lanyt adott el, sajnos epp most lehet olvasni dolgokat hogy kereszteny ember prostitualtnak adott el ennyi idos lanyt, vagy sajat apja eroszakoskodott vele. ezt ne felejtsuk el, nem a vallasa miatt tette ezt ugye? azt hiszem egy nagyon fontos dolgot feleljtunk el, mindenkit egyenkent kell megitelni, nem csak a vallasa vagy kulturaja alapjan. nem azt mondom, hogy nem fontos, csak adj egy eselyt neki is.  

     

    előzmény:
    mooreica10 (27)
    2013-05-19  04:42
  25. 2013. május 19. 04:4227.

    Most oszinten, nem mindegy hogy pakisztani vagy jemeni?..ez a kulturajuk, vallasuk...csak mas orszagban elnek. De egyforman gondolkoznak es egyforma szokasaik vannak. Te onnan ahol vagy nem tudod megitelni mert te csak ot ismered, de ne adj Isten elmentek csaladot latogatni es akkor majd meglatod mi az igazsag. En mindig is mondtam hogy nagyon konnyu muszlimanak , vagy muszlim ferfivel lenni nyugati orszagban...menj csak ki Pakisztanban egy kicsit es eljel a csaladjaval..meglatod hogy mennyire fognak szeretni akkor es mennyire fognak orulni a Karacsonyfanak.

    Es igen nekem is ajanlottak a "A lanyom nelkul soha" cimu konyvet, de elobb lattam a filmet. Ajanlom hogy nezd meg, vagy olvasd el a konyvet. Ok is csak csaladot latogatni mentek, es otthon Jordaniaban a csalad javaslatara dontott ugy a pasi hogy nem mennek vissza Amerikaban tobbet. Es egy tanult es muvelt pasirol van szo, aki pontosan tudta, tisztaban volt vele hogy a csaladja/felesege nem fogja tudni megszokni az ottani eletet.

    De ettol fuggtlenul sok boldogsagot kivanok nektek.

    előzmény:
    csiga777 (26)
    2013-05-18  20:21

Címlap

top