Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pakisztáni a párom

happy life
Létrehozva: 2013. május 15. 08:54

Szép napot mindenkinek!

 

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akiknek pakisztáni a párjuk.  

  1. 2013. május 18. 20:2126.
    nagyon orulok hogy jol informalt ember vagy, csak a cimet nem tudtad elolvasni. pakisztani a parom, nem jemeni. ha tudsz mondani egy irot aki kifejezetten pakisztani tortenetet irt le, amit abban az orszagban jatszodott le szivesen olvasnam. a masik ne felejtsuk el mint a kereszteny vallasban az iszlam vallasnak is vannak kulonbozo valtozatai, es ebbol sok minden adodik. 
    előzmény:
    TOMASSZA (25)
    2013-05-18  16:42
  2. 2013. május 18. 16:4225.

    Igen ez is hiteles megtörtént eset, a szerző ZANA MUHSEN irja le több évres szevedéseit. Szörnyű, ha lehet még szörnyűbb a történet mint a Lányom nélkül sohában. Elképesztő, de nem írom le a storyt. El kell olvasni. Valamikor még régen amíg nem volt netem és gyerekem faltam a könyveket, imádtam olvasni. Mindig ráálltam egy íróra vagy témára és akkor több kötetet is elolvastam tőlük. Azért vagyok ilyen kiművelt az arab, keresztény házasságok témában, mert több mindent is olvastam erről.

    A köny címét pontosítanám: Csak még egyszer lássam az anyámat. 

    előzmény:
    Coke Girl (24)
    2013-05-17  15:26
  3. 2013. május 17. 15:2624.

    És ez is hiteles, valóban megtörtént eset?

    Egyébként köszi, hogy említetted, még nem hallottam róla ...

    előzmény:
    TOMASSZA (23)
    2013-05-17  15:18
  4. 2013. május 17. 15:1823.

    Minden szavaddal egyetértek.

     

    Még kiegészítésként, szintén ajánlanám kötelező olvasmánynak Zana Muhsen Csak még egyszer lássam az anyám című könyvét is. Hasonló téma mint a lányom nélkül soha, csak ott a vegyes házasságból született  tinédzser lányokat adta el feleségnek Jemenbe  az arab apa. Kemény olvasmány, de sok fiatal lánynak ajánlom aki más nemzetiségű, vallású partnerrel kezd!

    előzmény:
    Coke Girl (5)
    2013-05-15  14:49
  5. 2013. május 16. 20:1122.

    hajaj, megint egy erdekes sztori. szeretnem mondani hogy nem minden muszlim csalad hisz az elore rendezett, ugynevezett arranged hazassagban. sajnos sok tortent jon a falukbol ahol az emberek kepzetlenek, es a vallasukat sem ismerik, csak ezt lattak hogy ezt kell csinalni. sok muszlim csaladot ismerek es 24-25 evesen hazasodtak es szerelem hazassag volt. szoval igen a szemunket tartsuk nyitva es ne doljunk be minden sztorinak.

     

    előzmény:
    KN18 (20)
    2013-05-16  19:25
  6. 2013. május 16. 19:5621.
    Nem kell aggódni, a szemem nyitva van.....talán nagyon is
    előzmény:
    Coke Girl (19)
    2013-05-16  18:40
  7. 2013. május 16. 19:2520.

    Biztosan van nem egy olyan pasi aki nem fizet gyerektartást, de legalább nem rabolja el a gyerekeit és viszi külföldre. Mimt pl. Mehmed Karcsikát meg jó néhányat. 

    Meg nem adja el a 8 éves lányát "feleségnek", hogy a férfiak a perverzióikat kiélhessék a gyereklányokon.

    előzmény:
    happy life (17)
    2013-05-16  17:22
  8. 2013. május 16. 18:4019.

    Kár, hogy nem figyelsz ... nagyon nem erről beszéltünk.

     

    Természetesen sok boldogságot kívánok, remélem elégedett és boldog életet élsz majd a párod mellett ... a szemedet és az eszedet azért mindig tartsd nyitva. Az ugyanis nem tud ártani. A vakság viszont nagy bajt okozhat.  

    előzmény:
    happy life (17)
    2013-05-16  17:22
  9. 2013. május 16. 17:2818.
    Sajnálom, hogy csalódást kell okoznom neked, de tényleg most regisztráltam először...Szerintem nekem is jogom van a topiknyitáshoz, olyan témában, amilyen engem érdekel...Azért nyitottam, mert szerettem volna olyanokkal beszélgetni, akiknek szintén pakisztáni a párjuk. NEM pedig olvasgatni a kioktatásokat. Ami engem ugyan nem érdekel, mert megvan a magam véleménye, és a magam élete, amit úgy élek, ahogy én akarok. Mint ahogy te is, és mindenki......
    előzmény:
    Amarynda (10)
    2013-05-16  09:32
  10. 2013. május 16. 17:2217.

    Milyen ország az, ahol az elvált szülő, aki nem fizet már több mint egy éve gyerektartást, és csak jót röhög, de a rendőrség és a bíróság is kimondta, nem tehet róla, önhibáján kívül történik ez....DE a gyereket akarja minden második hétvégén. A barátnőm nem viheti sehova magával, mert az apának joga van....DE KÖTELEZETTSÉGE nincs!!!! És ő is külföldi pasival él együtt, és a pasi támogatja őket...az apa meg büszke a gyerekére, pedig mindent a "mostoha" fizet...tábor, iskola...minden....

    Erről ennyit....

    Nem érdekelnek a vélemények, hogy ki mit gondol a vegyes házassságról..Mert nem vagyunk egyformák. Mi lenne a magyar pasikkal, ha mindenki külföldi pasit akarna????

    Muszlim vallás....El lehet fogadni, de nem kötelező....

    Amikor én bajban voltam, a magyar barátain NEM segítettek, DE a sri lankai buddhista pap, és a többiek......ők tartották bennem a lelket. Küldtek ezt, azt...rájuk mindig számíthattam...... 

    A magyar ember inkább belerúg a másik magyarba, de a kezét nem akarja kinyújtani, és segíteni....Pedig néha ez nem pénz kérdése....

     

  11. 2013. május 16. 14:3016.
    Persze nagyon sok minden van, amit eleve nem lehet kiszűrni, mert bármilyen vallású és kultúrában nevelkedett ember lehet genya, lehet hűtlen, agresszív, hazug, stb. Viszont ezek mellett az 'alap-kockázatok' mellett nem mindegy, hogy magunk megyünk elébe, hogy még pluszban kultúrális és vallási konfrontációnak legyünk az áldozatai.
    előzmény:
    csiga777 (15)
    2013-05-16  14:09
  12. 2013. május 16. 14:0915.

    en nem irkaltam meg ide soha, ezert regisztraltam. ha lenne regi nickem vallanam szivesen de nincs mert mashol voltam erdekelt, de latom huzhatok el innen. 

     

    az meg ki mit gondol a MUSZLIM pasikrol a maga dolga, en azert gondoltam irok ide mert nekem nincs negativ tapasztalatom vele kapcsolatban, de feher, katolikus, templobajaroval igen.

     

    sokan elfelejtik, hogy sok pasi huseges, imadja a gyereket, es nem fekszik ossze kurvakkal, nem csalja meg a parjat es ne mar az emirekbol induljunk ki. 

     

    az meg az en dolgom hogy hogy erzem magam. 

    előzmény:
    Amarynda (10)
    2013-05-16  09:32
  13. 2013. május 16. 12:1814.

    A két magyar között megköttetett házasságot intézményileg vigyázzák a magyar törvények és hivatalos szervek. Bárkinek van hasfájása, segítségre számíthat. (Most a segítség mibenlétére és minőségére ne térjünk ki, hosszú lenne, de tény, valamilyen szinten ott a védelem)

     

    Egy két nemzetiségű házasság esetén mindkét ország intézményei védenek, illetve legalábbis érvényesek, éppen attól függően, hogy melyik országban tartózkodik a házaspár.

     

    AZONBAN a musztlim területeken ilyen védelemre egy nő nem számíthat, teljes mértékben ki van szolgáltatva a számára idegen ország szokásainak, illetve a férje jóindulatának. Egy gyerek pl abban a pillanatban, hogy muszlim területre teszi a lábát, automatikusan az apja fennhatósága alá kerül az anyával szemben. Így ha esetleg a gyereken menne a vita, akkor a nő hiába is szeretné, hogy nála helyezzék el, pláne arra nincs is semmilyen esély, hogy hazaengedjék vele, hiszen egy muszlim szemében a gyerek "helyes" nevelése nincs biztosítva nem muszlim országban, és bár eddig máshol nevelkedett, mondjuk Magyarországon, de mostmár a "mi földünkön" van, így muszlim lett, és marad is ... S hogy az anya mégis csak anya? Milyen anya az olyan, aki nem "igazhitű"? Ugyanmár! Van a népes családban éppen elég nagynéni, nagymama, stb. ők igazhitűek, hát majd anyja helyett anyja lesz a gyereknek mindegyik. És ne is számítson senki a család támogatására, a család a saját fiát fogja támogatni MINDENBEN.

    előzmény:
    Amarynda (9)
    2013-05-16  09:28
  14. 2013. május 16. 12:0613.

    Nem mondod!!! Tartja a kapcsolatot a családjával? Beilleszkedett? ... és most meg éppen tervezitek, hogy "hazalátogattok" ...

     

    Olvasd el a Lányom nélkül soha-t ... ORVOS PASI, tizenéves praxissal az "új hazájában" ... a feleség kis nyomással a gyomrában, de meggyőzve magát arról, hogy már úgyis az új hazájában van az élete, belemegy, és "hazalátogatnak" ... hát nem kellett volna ...

     

    A történet NEM KITALÁCIÓ, naplószerű leírásban tárja elénk, hogy mi hogyan történt, és a második kötet pont arról szól, hogy a könyv megjelenése után ezrek keresték meg a nőt a saját, hasonló történetükkel.

    előzmény:
    happy life (6)
    2013-05-15  19:20
  15. 2013. május 16. 11:4912.
    Ja, es ebbol lehet jo kis anyazos topicot krealni.
    előzmény:
    saschamora (11)
    2013-05-16  10:41
  16. 2013. május 16. 10:4111.
    szerintem pedig elkezdodott az uborkaszezon az nlc.-n, es kell egy jo kis porgos tema...
    előzmény:
    Amarynda (10)
    2013-05-16  09:32
  17. 2013. május 16. 09:3210.

    Mindket forumtarsunk aki a pakisztani partnerrel el frissen regisztralt.

     

    Gondolom most jott el az ideje hogy eletukben eloszor regisztraljanak az nlcere. es pontosan ebben a temaban.

     

    En meg azt gondolom hogy egyik sem uj es egyikuk sem vallalja a regi nickjen a tarsat.  Es ez mar eleve elgondolkoztato.

  18. 2013. május 16. 09:289.

    A te dolgod te eleted, en leirtam amit gondolta az inditod utan.

     

    Igaza van coke girlnek mindenki azt hiszi "az enyem mas".

    Remelhetoleg tenyleg a kivetelek koze tartozik a ferjed.

    Itt nem arrol van szo hogy magyarral milyen a hazassag hanem arrol hogy oriasi a differencia a MUSZLIM FERFIVEL kotott hazassag es egy kereszteny kozott. 

    De en ebbe nem folyok bele, az en velemenyem mas. En soha nem mennek muszlim ferfihez hozza de ez en vagyok es kesz.

     

    Ja , es nem , nem mindenutt fogadjak el a muszlim ferfit ha feher no a parja.

    Itt Australiaban egyre nagyobb az ellenallas ellenuk  fuggetlenul attol hogy melyik orszagbol valok. Elfogadjak mint munkatarsat vagy esetleg ha regota ismerik az illetot, de az esetek tulnyomo tobbsegeben komoly tartozkodas van a muszlim ferfiakkal szemben.

     

    A noket sokan sajnaljak, de baratkozni nem nagyon baratkoznak veluk ennek ellenere sem, pontosan azert amiert fenntartasaik vannak a ferfiak ellen.

     

    Mondanek meg egy dolgot. En soha nem tudnek olyan ferfit elfogadni sem baratnak sem tarsnak akinek a vallasaban a mai napig elo gyakorlatkent mukodik (Pakisztanban foleg ) pl. a nok megkovezese,  es masodrendu emberkent valo kezelese.

     

    De mint az elejen is irtam sok szerencset a te eleted.

     

    Hat igen, Mon  nem fognak nagyon rajongani erte az tuti, ennek tudataban menjetek latogatoba oda.

    előzmény:
    happy life (6)
    2013-05-15  19:20
  19. 2013. május 15. 19:578.

    nagyszeru, sok boldogsagot.

    remelem nem azert nem azert nyitottad a topicot, hogy meggyozd a forumtarsakat, hogy milyen nagyszeru is az elet egy teljesen mas kulturaju pasas mellett, es hogy mi mekkora jobol maradunk ki....

     

     

    előzmény:
    happy life (6)
    2013-05-15  19:20
  20. 2013. május 15. 19:567.
    nekem is pakisztani :)
    előzmény:
    happy life (1)
    2013-05-15  08:54
  21. 2013. május 15. 19:206.

    Én új vagyok, most regisztráltam először erre az oldalra. Az én férjem már 10 éve nem a hazájában él. Nem egy hete vagyunk együtt, és azt sosem kérte tőlem, hogy változzak meg az ő kedvéért, vagy hagyjam el a szokásaimat. A karácsonyt ugyanúgy ünnepeljük, mint a muszlim ünnepeket. Amúgy meg igen, rengeteg érdekházasság köttetik, csak vízumért. A családjával kamerán hetente beszélünk. Népes família...és ők nem mondják azt, hogy minek vagyunk együtt x ideje. Ők együtt örülnek velünk. Azért ha magyar magyarral házasodik, ott is rengeteg olyan szitu van, amikor a gyerekedet elveszítheted....és nem tudom miért gondolja mindenki, hogy ők nem tudnak beilleszkedni. Külföldön simán elfogadnak, ha más nemzetiségű a párod. De Magyarországon úgy néznek rád, mintha fertőző beteg lennél....És igen, ŐK is tudnak szeretni....Én csalódtam már sok emberben....de most boldog vagyok....és akinek ez szúrja a szemét...hát azt nagy ívben elkerülöm. 

    Amúgy meg, csak azért nyitottam ezt a topicot, mert szeretnénk hazalátogatni.... 

    előzmény:
    Amarynda (2)
    2013-05-15  12:05
  22. 2013. május 15. 14:495.

    Sajnos sokan meg vannak győződve arról, hogy "Ő más! Ő kivétel!" ... és amikor beüt a baj, akkor már legtöbbször késő, mert mondjuk már nem is magáért, hanem a gyerek(ei)ért kell harcolnia.

     

    Én minden ilyen lánynak kötelező olvasmánnyá tenném a "Lányom nélkül soha" könyvet és annak folytatását a "Végzetes szülőket". Nem elrettentésként, hanem gondolatindítóként. Úgysem győzi meg őket senki, hiszen "UGYANMÁR! Ő NEM OLYAN!" - de legalább megismeri a kockázatokat, és esetleg felfigyelhet egyes jelekre még idejében.

    előzmény:
    Amarynda (4)
    2013-05-15  13:07
  23. 2013. május 15. 13:074.

    Mindig megrettenek hogy a nok mennyire nem merik fel ennek a kulturalis kulonbsegnek a hatranyait es foleg a veszelyeit.

     

    Addig meg csak hagyjan amig egy  nyugati orszagban el es dolgozik az a ferfi de amint visszakerul az eredeti kozegebe ott a csalad hatalmas befolyassal bir es pillanatok alatt kiderul hogy ra se ismer a ferfire akivel addig egyutt volt.

     

    Es van meg valami ami nekem magas. Ezek a nok gondolkodas nelkul atternek a muszlim vallasra is. Sokszor elgondolkoztam hogy nem tunik fel nekik mar ekkor hogy NEKIK KELL ALKALMAZKODNI MINDENBEN?

     

    El kell hagyjak a szokasaikat vallasukat, es ugyanez a ferfinek meg se fordul a fejeben?  

    Mondjuk engem mas okok miatt is taszitana egy ilyen kapcsolat de ez en vagyok. A fenti okok viszont eleg elgondolkoztatoak szerintem.

     

     

    előzmény:
    Coke Girl (3)
    2013-05-15  12:13
  24. 2013. május 15. 12:133.

    Kedves Happy Life!

     

    Arra felkészülhetsz, hogy a happy life addig fog tartani, amíg ő elégedett ... Ha a vallását tartó muszlim a fiú, akkor még durvább dolgokra számíthatsz. Ha a családjával tartja a kapcsolatot, akkor már az is mindegy, hogy ő maga igazából vallásos-e vagy sem.

     

    Nagyon sok minden van, amit jót át kell gondolni, amikor két ennyire eltérő kultúra akar együtt élni. Innentől kezdve mindegy, hogy Pakisztán, Afganisztán, Szaud Arábia, Emirátusok ... Szomália, Katar vagy Egyiptom.

     

    Konkrétan mire vagy kiváncsi? - nagyon általánosságban vetetted fel a témát.

    előzmény:
    happy life (1)
    2013-05-15  08:54
  25. 2013. május 15. 12:052.

    Jobb lenne ha zart topicot nyitnal errol szerintem.

     

    Es ehhez nem kellett volna ujra regisztralnod, a regi neveden miert nem vallaltad a pakisztani ferfit?

    előzmény:
    happy life (1)
    2013-05-15  08:54

Címlap

top