Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. Torolt_felhasznalo_554052
    Torolt_felhasznalo_554052
    2013. július 30. 22:42151.

    Sziasztok! :)

     

     Fú, nemrég akadtam erre a fórumra, és nagyon örülök, hogy idetévedtem, mert már most nagyon sok olyan dolgot/kérdést vetettetek fel, ami eszembe se jutott volna még csak később se. Elejétől végéig elolvastam amiket írtatok, és hát mondhatom kicsit száguldoznak a információ hadak a fejemben.


     Igazából, nekünk még csak saccolva van a jövő év szeptemberi házasság, amit természetesen csak egy dolog befolyásol: a pénz. Magunk szeretnénk állni az esküvő és a lagzi költségeit, egyrészt azért, mert nem szeretnénk, ha az örömszülők túlságosan szeretnék befolyásolni a dolgok menetét, másrészt abból sem szeretnénk problémát, hogy a családjaink anyagilag nincsenek egy súlycsoportban. Szóval a konkrét szervezéssel nekünk még várnunk kell addig, amíg megteremtjük az alapokat... Addig számomra maradt a nyitott szemmel járkálás, ötletelés, álmodozás.

       Viszont úgy érzem, hogy ezzel kapcsolatban a lehető legjobb helyre találtam, hisz több szem, többet lát alapon, sokkal több tapasztalattal is találkozhatom általatok.

     

     Egyébként, ahogy az időpontot belőttük, úgy a helyszínt is, igaz igencsak nagy vonalakban. Párom és rokonsága szolnoki, én Dégen nőttem fel. A két helység között cirka 200 km van... És persze életvitelszerűen Budapesten élünk. Ennél jobban össze se tudtuk volna hozni...Jelenleg a Szolnok mellett voksolunk. Első gondolatunk az volt, hogy Bp., mert az mindenkitől ugyanolyan messze van... No, igen ám, de ismerősöktől, meg innen-onnan folyamatosan azt hallottuk láttuk, hogy elég költséges dolog itt megszervezni. És ahogy említettem még nem nagyon vakarózhatunk semmivel kapcsolatban sem. Szóval, maradt a vidék. Eleinte Dég felé húzott a szívünk, mert csodás hely! A lagzit is elég olcsón megúsztuk volna, csak jött a bibi, hogy egy 200 fős faluban hol helyezzük el a vendégeket? Van egy panzió, de az csöppet drága lenne annyi emberre...És mivel amúgy is a szolnoki vedégkörben van több gyerek, illetve idősebb rokonok, akkor ne a vendégek ezen részét utaztassuk már 2 órán keresztül, mivel az én rokonságom amúgy is szűkebb, plusz kisgyerekesek nem is igazán vannak, az "öregek" meg annyira nem öregek, mint amott... Szóval értitek. Meg lehet, hogy emez oldalról könnyebben meg tudjuk oldani az utazást, mert tudunk ismerősök révén kisbuszt bérelni kedvezményesen, vagy akár elhozzák a vendégeket benzinárban. Annál olcsóbb meg tuti nincs! Szóval így döntöttünk Szolnok mellett, bár mivel még ennyire képlékeny a helyzet nem kizárt, hogy szívünk vágya teljesülhet. Mert bizony csudijó lenne, ha a dégi kastélyban mehetnék férjhez...Jaj, annyira ingadozik a mérleg a két hely között... És nem csak nálam, páromnál is.

     Amúgy mi is 80 fős vendégsereggel számolunk... Komolyan mondom, még neki se álltunk igazán a szervezésnek, de már belesajdul a fejem. Annyi, meg annyi probléma vetődik fel...

     

     Nálunk tuti mulatós lesz! Ennyi vidéki "öreggel" mást nem is merünk. Meg mi is ebben a tapasztalatban nőttünk fel, szóval számunkra ez jelenti a lagzit.

     

     Amúgy Anyukám mondott egy nagyon jót. Mi is vacciláltunk, hogy legyen-e lagzi, vagy csak vacsi, de Ő azt mondta, hogy ez a mi napunk, ünnepeljük meg rendesen. Hogy igazán felejthetetlen legyen számunkra. Mert a szervezés, meg maga a lagzi is egy olyan élmény, ami örökre szól. Szóval, engem Anyukám ott teljesen meggyőzőtt. Persze mindenki más és más az álomesküvő. Valakinek lagzi, valakinek vacsorás fogadás. De szerintem ez így is van jól. A lényeg, hogy tényleg olyan legyen, amilyent az ifjú pár szeretne... Csak az a hülye pénz ne lenne!

     

     Amúgy mi is sok mindenben az sk megoldás melletttettük le a voksunkat, amivel kapcsolatban keresgélek is lelkesen. Szóval, ha bármi jó dologra ráakadok én is, megosztom veletek!

     

     Rögvest van is valami: mi se szerettünk volna esküvőszervezőre költeni, de mivel dunsztunk nincs a szervezésről, vettünk egy könyvet: Rátkai Tímea, Esküvőszervezés lépésről-lépésre. Még csak az elején tartok, de máris sok hasznos info van benne (költségterv készítésére javaslat, időbeosztásra javaslat). Szóval ezt a könyvet csak ajánlani tudom.

     

     Tyűha! Kisebb regényt rittyentettem ide Nektek. Nézzétek el, tényleg nagyon fellelkesültem, hogy idetaláltam.

  2. 2013. július 25. 20:40150.
    Lányok! Még egy fontos dolog. A dátum kiválasztásakor érdemes átgondolni, hogy nem esik-e ledolgozós szombatra az esemény. Ez nem csak a vendégek miatt érdekes, hanem az anyakönyvi hivatal miatt is. Nekem az anyakönyvi hivatalban azt mondták, hogy majd csak akkor tudok időpontot foglalni, amikor kijön a jövő évi munkarend (ami ősszel szokott megjelenni). Ugyanis, ha ledolgozós szombatra esne az esküvő, akkor nem tudják aznapra vállalni a cerebrálást. Gondolom van olyan, anyakönyvi hivatal, ahol munkanapokon is vállalnak esketést, de van olyan, ahol csak szombaton.
  3. 2013. július 23. 20:02149.

    Szia Brigi!

    Esetleg próbáld meg a Stefánia palotát is (Városligetnél). A mi választásunk végülis erre a helyre esett. Ugyan írtad, hogy nem szeretnél kastélyt, és bár ez nem is az, de a barokkos stílus miatt van egy olyan jellegge. Igaz így nem éppen letisztult, de legalább a díszítésre nem kell költeni :-) 120 fő kényelmesene elfér, és árban abszolút középmezőnyben vannak.

     

    Egyébként érdemes még cateringes cégeket megkeresni, ahogy Jen is írta. Hátha tudnak olyan helyet, ami neked is bejön. 

    előzmény:
    Brigi87 (145)
    2013-07-16  10:35
  4. 2013. július 20. 19:37148.
    A Larusról eddig CSAK jókat hallottam. Márciusban egy 200 fős esküvőt szervezett ott egy ismerős esküvőszervező, nagyon jókat mesélt a helyszínről. Egy tavalyi pár is ott tarotta a vacsorát - akiknek a meghívókat szintén én készítettem -, kb. 40 fővel, és nekik is nagyon bejött. Nem is az a veszett drága hely, nagyon rugalmasak és minőségi a konyha is.
    előzmény:
    Lulls (146)
    2013-07-16  16:13
  5. Jen
    Jen
    2013. július 17. 10:21147.
    Vedd fel a kapcsolatot catering cégekkel, ők olyanok, mintha esküvőszervezők lennének, de nem kérnek érte plusz pénzt. Nekem egy hónap múlva lesz az esküvőm az Etalon Party Servicezel és rengeteg dolgot levettek a vállamról. Amint elbizonytalanodok valamiben, ők tudnak segíteni. Nekem ez tényleg nagy segítség, nagyon örülök, hogy rájuk találtam. Ha túl leszünk az esküvőn megírom, hogy élesben milyen volt.
    előzmény:
    Brigi87 (145)
    2013-07-16  10:35
  6. 2013. július 16. 16:13146.
    Nekunk ***-ban lesz szeptember vegen. Utana majd tudok tobbet mondani :) De esetleg erdemes megkerdezned, mert a leirasod alapjan olyasmi, mint amire gondolsz.
    előzmény:
    Brigi87 (145)
    2013-07-16  10:35
  7. 2013. július 16. 10:35145.

    Köszönöm a választ, kedves Anael!

     

    A Csónakház mulató egy igazán jó döntés, tavaly augusztusban voltunk ott a vőlegényemmel egy esküvőn, és jó emlékekkel távoztam, nagyon-nagyon meleg, kánikulai nap volt, és bent nagyon meleg volt, de a kiszolgálás és az ételek nagyon jók voltak.

     

    Én kezdek letenni a balatoni esküvőről, mert budapestiek vagyunk, és nagyban megnehezítené a dolgunkat az utazás, na meg petsze a násznépet (főként az időseket) nem szeretnénk kitenni egy nagyobb utazásnak, idegen helyen alvásnak.

     

    Természetesen az ár nekem sem mindegy (olyan szerintem amúgy is ritka), nem tudom ez mennyire mozog reális keretek között, de nagyon szeretném, hogy a menü (italfogyasztással és éjféli menüvel együtt) kijöjjön olyan 10-12.000 HUF-ból.  A Rubin Hotel elsőre nekünk (is) nagyon szimpatikus volt, de az nagyon nem tette szimpivé, hogy mindent felszámolnak pluszba, nem voltak valami korrektek, árajánlat tekintetében.

     

    Olyan helyszínt szeretnénk, ami egyszerű és letisztult (nem mulató, nem kastély, nem régies, nem szocreál jellegű), mert természetesen (szintén az idősek miatt) vegyes, de leginkább populáris zenékből álló fiatalos és modern lagzit szeretnénk szervezni, így huszonévesen, rengeteg baráttal :)

     

    Napok (hetek?) óta nézegetem a helyszíneket és egyre nagyobb a zűrzavar, ilyen egyszerűen nincs, vagy nem találom :))) (esküvőszervezőre nem szerettem volna költeni, de egyre elkeseredettebb vagyok) :P

     

    Van valakinek valamilyen ötlete ilyen lagzival kapcsolatban?

     (Én már a sima fehér sátorra - pavilonra - is gondoltam, de ott meg fogalmam sincs hogy törénik az étkeztetés, felszolgálás) Wáá :D 

     

     

    előzmény:
    ANAEL (143)
    2013-07-10  23:17
  8. 2013. július 10. 23:17143.

    Kedves Brigi,

     

    Üdvözlünk a fórumon, nagyon örülök, hogy ránk találtál. Még nem vagy késésben, sőt van ahol fura szemmel néznek rád, hogy hát "hol van még a jövő július". Tudom én, tapasztalatból beszélek. 

    Nekem is jövő júliusban lesz az esküvőm, mi múlt hónapban foglaltuk le a helyszínt.

    Ha már tudod, hogy 120 fó, akkor  szuper, és ezen a weboldalon tudsz keresgélni. :)

    http://www.eskuvohelyszin.hu/

     

    Pár helyről, amit mi is megnéztünk, tudok egy kis infót adni. Nem tudom, hogy összegben hogyan gondolkodtok, de ami az én tapasztalatom, azt leírom.

     

    Mi 80 fővel leszünk. És az volt a szempont, hogy a vidéki  vendégeket a közelben eltudjuk szállásolni.

    A Balaton parton is néztem helyszíneket, ugyanis arra felé lakom, de sajnos volt, hogy drágábbra jött volna ki a vacsra, plusz még a szállások, így maradtunk Budapestnél.

     

    Hotel Római: Ne menjetek oda, olcsók, de a főnök furcsa, eléggé szétszórt volt, alig válaszolt a kérdéseinkre, úgy kellett kihúzni belőle az infókat.

     

    Hotel Holiday Beach- Római parton van szintén ez egy 4 csillagos szálloda, nekünk drága volt, nem akartunk csak a vacsira 1.4 millát kifizetni így dobtuk, de gyönyörű a hely, kedvesek, profik, szóval ha van rá keret,  akkor nézzétek meg.

     

    Alfa Art Hotel- Tetszett, de valahogy nem volt számunkra az igazi, ez olyan érzés..., árban kicsit drágák, azért is plusz pénzt kell fizetni, hogy a körasztalokat kitegyék...egyszóval nem jött be.

     

    Rubin Hotel- Nagyon jó ár, szép szobák, csak sajnos 80 fővel a bálterembe férnénk el, ami kvázi az alaksorban van, ahol nincsenek ablakok és picit nyomasztó az egész, de azért szép a hely, nézzétek meg élőben.

     

    Csónakház mulató: Favorit, ami a Rómain van, ezt foglaltuk le jövő júliusra, kedvesek, profik, árban nagyon jók!!!!! :)))

     

    Hát egyenlőre ennyi infó 

     

     

     

     

    előzmény:
    Brigi87 (142)
    2013-07-10  09:39
  9. 2013. július 10. 09:39142.

    Sziasztok, most találtam rá erre a fórumra, és nagyon örülök, hogy itt megoszthatom az ötleteimet, tapasztalataimat, illetve ötleteket gyűjthetek. Nekünk is 2014-ben lesz az esküvőnk, 2014 júliusában, és most szeretném elkezdeni a szervezést, mert eddig a tanulmányaim miatt nem volt rá időm...

    Remélem még nem késő elkezdeni. Annyi az elképzelésem, hogy egy kb.120 fős, szép, hagyományos és letisztult esküvőt szeretnék. Budapesten vagy a Balatonon, de ezen túl totális káosz van a fejemben, azt sem tudom, hogyan kezdjek hozzá   Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Mik az első lépések? 

  10. 2013. július 6. 18:08141.
    Pesten vagy a környékén talaltatok vmi helyszint jo arban? 

    En 2-t néztem ki, az egyik a Vörös Postakocsi a 9. kerületben, ahol a svédasztalos menü korlatlan italfogyasztassal együtt 4500 ft/fö. Es lehet tovabb is maradni, csak azt nem tudom, hogy mennyit kell még rafizetni...majd kérek arajanlatot tölük.

    A masik Gyömrön a Bagoly fogado, ahol 2900 ft/fö az esküvöi menü, és ugyanennyi a korlatlan italfogyasztas is. Itt reggelig lehet bulizni, és adnak ajandékba egy szobat is. Nagyon szép helyen van, egy to partjan. Tudtok rola valamit? Nem ismerem, kivancsi lennék milyen lehet.
  11. 2013. július 6. 16:38140.

    Sziasztok,

     

    elnézést a betolakodásért, de hátha valakit érdekel a mellékelt képeken látható kézzel festett porcelán nászpár tortára. Teljesen új, de nagyon kedvező áron, 4999 Ft-ért adom.

     

    Budapesten Ferenciek terénél vagy M2 metró mentén vehető át, vidékre postázom is, ha szükséges.

     

    Akit érdekel írjon.

     

    Jó készülődést és sok boldogságot
  12. 2013. július 1. 22:34139.

    Sziasztok!

     

    Tudok nektek ajánlani Dj,Fényképész-videosal együt és olyon hölgyet aki betanitja a nyitotáncot és gyertyakeringöt is akit érdekel az irjon nekem :-)

  13. 2013. június 28. 00:00138.
    Mar ott tartunk - akarhanyszor szoba kerül a téma, mindig uj megoldast talalunk - hogy lehet, hogy marad a szük csaladi kör plusz 1-2 barat felallas egy kisebb vacsoraval. (Persze a nagy csalad attol még a szertartasra jöhet.) Viszont akkor elöre hoznank az egészet, mert ez nem jelentene nagy költséget, akar idén is meg lehetne tartani. Majd aug.-ban megyünk haza Mo.-ra latogatoba, és akkor megprobaljuk leszervezni. Ha kapnank idöpontot, meg a meghivokat valahogy elintéznénk, akkor nem kellene olyan sokat varni.  Végülis jobb lenne minél hamarabb, meg ugyse szeretek tancolni, annyira nem fogom hianyolni a lagzit.

    Névvel kapcsolatban szerintem marad az eredeti elképzelés, mert a parom ragaszkodik hozza, hogy kiderüljön belöle egyértelmüen hogy férjnél vagyok.
    előzmény:
    aurult (134)
    2013-06-24  12:11
  14. 2013. június 24. 14:58137.
    Tény és való, hogy annyi minden van , hogy az ember csak kapkodja a fejét, azt sem tudja mit tegyen, de én pár dolgot összegyűjtöttem és ennyi, aztán majd ottho n átnézem a dolgokat. Azonnal nem is lehet dönteni, nyilván át kell gondolni, hogy mi a fontos, mit szeretnél de azért az újdonságokról értesül az ember.
    előzmény:
    kukackiralylany (126)
    2013-06-10  14:12
  15. 2013. június 24. 14:56136.

    Képzeljétek, mi most hétvégén foglaltuk le a helyszínt. Végre megtaláltuk, ami hozzánk illik és nagyon tetszik. Csónakház fogadó lesz az, most szombaton mikor kint voltunk, pont volt két esküvő is, és mindegyikre bekukkantottunk. :)

    Legalább már ez megvan első körben. :)

    Ti hogy álltok helszínnel kapcsolatban?

  16. 2013. június 24. 12:37135.

    Szolgáltatóként írom, az mindig gyanús, ha valaki úgy adja el magát, hogy mindenhez ért és/vagy mindenre van embere. Ilyen egyszerűen nincs. :)

     

    A varga maradjon a kaptafánál, ahogy a mondás tartja. Magyarul: ne egy fotós/videós mondja meg számomra, melyik a jó étterem vagy vőfély. Az ajánlások természetesen mindig jól jönnek, a jó és rossz tapasztalatokat érdemes meghallgatni, de azért jobb utánajárni, mielőtt olyat bíznál meg, akit magadtól nem kerestél volna föl. Ha valaki egyetlen szolgáltatóra mondja, hogy ő a legjobb, a csúcs, a tökély, akkor legyetek óvatosak. :)

  17. 2013. június 24. 12:11134.

    jah értem hát a 13 elég kevés igen.

    De viszont mi lenne ha lagzi után vagy másnap a szűk családi körrel plusz még egy két baráttal beülnétek egy hangulatos kis helyre beszélgetni?

    Névvel kapcsolatban hogy döntöttél? 

    előzmény:
    .::::::. (133)
    2013-06-20  18:15
  18. 2013. június 20. 18:15133.
    De jo, a miénk is aug.-ban
    Sajnos mi nem tudjuk igy lecsökkenteni a létszamot (csak ha apa-anya-testvérek-et hivunk, de akkor meg lennénk 13-an), ugyhogy mi leszünk vagy 100-an. Szivem szerint én ugy szeretném, hogy vacsora, meg beszélgetés, de ennyi emberre azt nem lehet megoldani, szoval lagzink lesz. (Pedig nem nagyon szeretek tancolni.)
    előzmény:
    aurult (132)
    2013-06-19  12:19
  19. 2013. június 19. 12:19132.

    Szia!

    Nekem 2014-ben lesz az esküvőm augusztusban. Nálam 50-60 fő lesz jelen és kisebb vacsorát szervezünk. Annyira messze van még sajnos de annál izgatottabb vagyok.

    Mindenféleképpen rózsaszín és fehér díszítést szeretnék az esküvőmön. Ruhánál több esélyes is van de még várok az igazira. 
    Szerintem nem kell törődni azzal,hogy mi a divat kötöjeles vagy sem  amit te látsz jónak és tetszik azt válaszd végülis ezzel a névvel kezdesz egy "új életet"  

    előzmény:
    .::::::. (128)
    2013-06-12  16:27
  20. 2013. június 19. 12:12131.
    De az elkészült "mű" felbecsülhetetlen 
  21. 2013. június 17. 21:50130.

    Szia!

    Mi jövő tavaszra tervezzük, és kb. 100-an lennénk. A névvel kapcsolatban pedig nekem személyszerint a kötőjeles megoldás tetszik, vagy pedig felveszem a párom családnevét, de -né nélkül. De szerintem ez abszolút személyfüggő, hogy ki mit szeret.

    előzmény:
    .::::::. (128)
    2013-06-12  16:27
  22. 2013. június 16. 18:14129.

    Sziasztok! 

     

    Nekünk is 2014-ben lesz esküvőnk, de mi még nagyon az elején tartunk a szervezésnek. :)

     

    Jen: tudnál bővebb felvilágosítást adni a Zenetudományi Intézetről? Az irányár érdekelne, terembérlés, vacsora díja/fő, parkolás hogyan oldaható meg,  stb. Köszi. 

    előzmény:
    Jen (33)
    2013-05-09  20:41
  23. 2013. június 12. 16:27128.

    Sziasztok!

    Ki hogy all a szervezéssel?
    Melyik honapban lesz az esküvötök? A miénk augusztusban, mert a munkam miatt csak ez jöhetett szoba - még olyan messze van...
    Lesz lagzi is vagy csak egy kisebb vacsora?
    Hany föt fogtok meghivni?
    Ruhat valasztottatok mar? Csokrot? Diszitést? 

    Mi lesz az uj nevetek? En a "Kissné Nagy Erzsébet" tipusun gondolkodom, csak nem tudom, lehet, hogy kicsit öregesen hangzik. Tudom, hogy ujabban a kötöjeles a divat, de a mi nevünk ugy furan hangzana. 

  24. 2013. június 10. 15:43127.

    Sziasztok!

     

    Hétvégén voltam egy baráti párnál lakodalomban, és 2 játék volt egész este, de bőségesen elég volt. Nem tudom ki mennyire ismeri, de elmesélem. Az elsőhöz 11 fő kellett: király (férj), királyné (feleség), kocsis, 4 kerék és 4 ló. A vőfély elmesél egy történetet a fenti szereplőkkel és amint meghallják a titulusukat, fel kell állni és rögtön vissza is kell ülni. Ha a kocsit mondja ki a vőfély, akkor mindenki feláll. Ha nem sikerül időben felállni, vagy eltéveszti valaki, akkor egy felest meg kellett inni. Nagyon tetszett, én személy szerint lóként vettem részt benne és szem nem maradt szárazon. A második játék is egy sztorira épült, szereplők: anya, apa, gyerek, bába, pap, keresztanya, keresztapa. Itt annyi volt a különbség, hogy körben voltak elhelyezve a székek és a nevek hallatán futni kellett egy kört. A végén az összes szereplő egyszerre futott. :) A leglényegesebb ha egyszerre mindkettő játékot szeretnénk, akkor ne legyenek ugyanazok a szereplők, így minimum 20 embert megmozgathatunk és garantált nevetés a vége.

    Egyébként 5 csillagos kiszolgálásban volt részünk a dunakömődi Faluházban, az ételek a dunakömlődi Halászcsárdából voltak. :)

    Mondanom sem kell hogy reggel 6-kor mi voltunk az utolsók akik eljöttek. :D

    Alig várom, hogy jövőre már a mi esküvőnk legyen. :)

Címlap

top