Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2014. augusztus 22. 19:233126.

    Szia!


    Ne aggódj szerintem a rémálmok mind azért vannak mert stresszelünk és ez jár egyfolytában az eszünkben. Én valamelyiknap az álmodtam, hogy az esküvő előtt egy órával még nem volt menyasszonyi ruhám és az összes szalon zárva volt.


    Talán nem kéne annyit aggódnunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3124)
    2014-08-22  18:42
  2. 2014. augusztus 22. 19:183125.

    Sziasztok!


     


    Nekünk 2015-be lesz az esküvőnk Miskolcon és tapolcán a Kemencés Kisvendéglőbe szeretnénk a lagzit tartani az lenne a kérésem ha valakinek volt már ott ismerőse netalán már az esküvője ott volt véleményeket várnék. A vacsoráról a kiszolgálásról az előkészületekről.


     


    Köszönöm előre is lányok!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  3. 2014. augusztus 22. 18:423124.

    Meg lementem a virágoshoz érdeklődni nagymamámmal, mert  a dédimnek is onnan hordta a virágot, szóval gondoltam, kevésbé akarják majd lehúzni ismerősként, mint ha én odamegyek ismeretlenként. Amúgy nekem nem is tűnt olyan drágának így, amiket mondtak, mert autódíszre is kb egy tízest, meg menyasszonyi csokorra is egy tízest mondtak, koszorúslányokéra és anyukákéra pedig olyan 2-4000-ret. Aztán majd kíváncsi leszek, mit mondanak a konkrét rendelésre. Mondjuk mi dekornak nem kérünk virágot, mert a templomot központilag díszítik, mióta valaki szögeket vert a padba, a lagzihelyszínhez meg azért nem, mert előző nap díszítjük, na, meg drágának találom.


    Az atyával is végigbeszéltünk mindent a szertartáson, csak az olvasmánykeresést hagyta még ránk, meg a lelkünkre kötötte, hogy érkezzünk időben. Végülis a be és kivonulást kivéve nálunk gitáros zene lesz, mert egy csomóan zenélnek komolyan a baráti körben, szóval az egyik sráccal már azt is végigbeszéltük, hogy mik legyenek az énekek, mondjuk nem ártana még megtanulni a szövegét, amelyiknek nem tudom. Meg nekünk kell ministránsokat keresni, de a két kisöcsém nem hajlandó, pedig olyan aranyoskák lennének.


     


    Csak nekem vannak egészen hülye rémálmaim az esküvővel kapcsolatban? Már korábban volt olyan, hogy előző nap rájöttünk, hogy nincs vőfélyünk, és nem is hívtunk meg senkit. Tegnap azt álmodtam, hogy nem értem oda a fodrászhoz, csak órákkal később, mint ahogy kellett volna....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3123)
    2014-08-22  18:29
  4. 2014. augusztus 22. 18:293123.

    Hú, mostanra mi is eljutottunk oda, hogy az egész nap percre pontosan be van osztva, én ugye még tanulok, és végül miután a gyakorlatom befejeztem, nem kerestem munkát, mert látszott, hogy sok lesz itt a tennivaló, minden elismerésem, aki ezt munka mellett vagy külföldről csinálja. Ami azt illeti, én most még a magassarkúkkal is edzem, mert cél, hogy addigra mindegy legyen, milyen cipő van rajtam, de az elmúlt két nap rohangászásaitól annak ellenére, hogy rendszeresen egész éjszakákat táncolok így végig, úgy megfájdítottam benne a lábam, hogy tegnap estére alig bírtam járni.


    Most épp a meghívóosztogatással próbáljuk beérni magunk, és néha tényleg jó mindenkivel találkozni, akit ezer éve nem láttam, csak hát már kicsit sok, hogy mindenki marasztalni akar, meg beszélgetni. Szerdán is az egész napot arra szántuk, hogy otthon előzetes szólás nélkül csöngetgettünk be az ismerősökhöz, ami egyrészt egész sikeres volt, mert csak egy helyen nem voltak otthon, másrészt mindenhol annyit marasztaltak, hogy csak a családok feléhez jutottunk el. Volt, ahol igyunk meg velük egy pohár bort, máshol épp sütit sütöttek, és közben ahol szülők voltak otthon, mindenki megosztotta velünk, hogy milyen jó, hogy mi házasodunk, miközben ez már nem divat, és bezzeg az ő gyerekeiknek esze ágában nincs, csak keresik még maguk.


    Tagnap megvolt az utolsó ruhapróbám, nagyon tetszik. A menyasszonyi már a próbababán is fantasztikus volt, de a piros valahogy ott nem tetszett, viszont amikor felvettem... Na, akkor király volt, pedig úgy megijedtem, hogy nem fog tetszeni. És legközelebb már készen hozhatom el.


    Ma meg elmentem próbafrizurát és próbahajat csináltatni, és egyelőre úgy néz ki, nem csalt a megérzésem a fodrásszal kapcsolatban, hogy nagyon jó lesz, pedig csak egyszer voltam nála tavasszal vágatni, de akkor is azt éreztem, hogy meg tudtuk érteni, mit szeretne a másik, és szépen is dolgozik, meg most is. Akihez megyek mesterfodrász, de a sok menyasszony miatt kitanult sminkesnek. Életemben először lett besütve a hajam, mert én magamnak csak becsavargatni vagy fonogatni szoktam, és ha sikerül megszárítani, akkor megmarad, de ez még fixálás nélkül is tart már lassan egy napja, bár végül a takarításnak nem vetettem ki. Besütött, hátratűzött frizurám lesz, és ugye a hullámokat megtartottam mára. A sminket is megtartottam, és még órákkal később is sértetlen volt a rúzs is, csak miközben ebédeltem, és megcsörgetett a vőlegényem, hogy ő most jön haza, na, akkor gyorsan lemostam a szemem, meg a szám, szóval nem tudtam meg, mennyit bírna fixálás nélkül.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3122)
    2014-08-21  14:07
  5. 2014. augusztus 21. 14:073122.

    Sziasztok! 


    mindent elolvastam. mindenkinek gratulálok, szuperek a beszámolók! :)


    fotóval még jobban elboríthattok bennünket, én nagyon szívesen nézegetem. :):)



    Juci7: gratula a babóhoz :) tényleg mostmár a tied is nagyon közel van :)


    mi még éppen egy hónapon kívül vagyunk, de hálistennek már kezdődik a para, amit azért várok, mert segít a kis alakformálókúrámban :)


    meghívókat osztogatjuk. maga a meghívó k&@@ä jó lett, mindenki imádja - van egy visszajelzésre szolgáló kis papírka benne, arra mindenki azt mondta, hogy persze őket már írjuk fel, hogy jönnek, de azt a papírkát is meg akarják tartani! :) 


    Egyébként rendeltem Debrecenből kraft borítékot hozzá. A5-ös papírhoz kerestem borítékot, mire összevissza linkelődtem, persze, hogy elcsesztem és A6-os jött. Azt hittem helyben kivágom a kukába úgy, ahogy van. GRGR


    Végül vettünk sima 20 ftos halványsárga borítékot, oszt csókolom, átbillentem. 


    ma megyünk a CM-mel a  napot megtervezni! Ahhoz valakinek praktikus tanácsa, hogy mit ne felejtsünk el megkérdezni/figyelembe venni?


    Vasárnap meg megyünk a videóshoz, aki összerakja a nászutas képekből/videókból a kisfilmet. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2013-04-29  20:15
  6. 2014. augusztus 21. 08:533121.
    Sziasztok!



    Amikor elindítottam ezt a topikot, még olyan távolinak tűnt az esküvőm napja. Most meg már egy hónapos házasok vagyunk. :) A múlt héten értünk haza a 3 hetes nászútról, úgyhogy gondoltam most írok és megosztok pár képet a lagzinkról. :)



    Mi külföldről szerveztük az esküvő nagy részét, mert tavaly novemberben Bécsbe költöztünk. Addigra már megvolt a helyszín ami a Csónakház Mulató a Római parton, a Ceremóniamester, a Videós, a DJ és a Fotós. Ezt digilabnak üzenem :) - Én mindent időben lefoglaltam, mert van olyan szolgáltató akit már egy évre előre foglalózni kell különben lemaradsz róla. Tudom hogy sok szolgáltató közül lehet választani, de sok olyan van aki csak a pénzt nyalábolja fel, de nem ad ki rendes munkát a kezei kötül. A beszámoló után én megírom a listát, hogy kiket választottunk. Ne értsétek ezt reklámnak, mindenki szíve szerint dönt, de ezt azért teszem, mert baromi elégedett vagyok és anno nekem is sokat segített az hogy már tapasztalt menyasszonyok osztották meg velem a sok infót.



    Szóval a többi szolgáltatót külföldről intéztük emailben vagy telefonon és minden simán ment. Az esküvő előtt már két nappal a Római parton szálltunk meg szüleimmel. A párom csak az esküvő napján jött a hotelba készülődni. Én halálosan nyugodt voltam (meg is lepődtem magamon, mert parás vagyok). Nem volt kapkodás, nyugodtan készült a sminkem a hajam. Majd utána a Római parton lévő egy romos, elhagyatott hotelnél volt a fotózás és a videózás is. Kicsit extrém volt a helyszín, de nekünk ez tetszett. :) Aztán  indultunk a házaságkötő terembe, ami a 13. kerületi Béke téren van, utána pedig a Béke téri Szent László templomban volt az egyházi. A szertartások tökéletesen sikerültek, nem voltak hosszúak és a pap érdekesen beszélt, minden szavát lehetett élvezni, szóval jól sikerült minden. Utána volt ott is fényképezés, csokordobás (én a saját csokromat dobtam el), majd vissza a Csónakházba. Ott is fotózkodás a családdal. A dekoráció csodás volt pont olyan amilyennek elképzeltem, imádtam az egészet. A vacsora isteni volt, mi látványkonyhát választottunk, a sütik, és a torta mennyei volt. Készültünk tánccal és a DJ a legjobb zenéket pörgette, reggel 05:15-kor lett vége a bulinak. :))



    Hétfőn meg indultunk nászútra, Amerikában voltunk, New York, majd Aruba. Minden csodáslatos volt, nehéz visszarázódni ilyenkor. :)

    ***

    Szép  napot mindenkinek! :)

    Ha bármi kérdésetek van írjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  7. 2014. augusztus 19. 11:333120.
    Nagy a csend az utóbbi pár napban!

    Nagyon jók a beszámolók. Köszönöm én is!

    Nekünk már visszaszámlálás lassan. Nemsokára itt van szept. 6.
    Hétfőn lefixáltam a virágost, fehér rózsa és lila lizi lesz a csokrom, v fordítva lesznek a színek, ezt majd már ő eldönti. Az asztalokon kis fagyiskehelyszerű tartóban lesz lila és fehér lizi. Beleszerettem a lizibe.

    Megkaptuk kölcsönbe álmaim autóját! Bézs színű Renault Megane Cabrio Lila dekor tekercs lesz rajta, semmi több. Sütissel is beszéltem, elefántkönnycsepp, néró, kinder szelet és citromos süti lesz, anyu pedig linzert csinál. Plusz ott lesz a menyasszonyi torta, ami feketeerdő lesz, de nem vajkrémmel, hanem tejszínhabosan.
    Kicsit már kezdek izgulni.
    A fodrász azt mondta, h majd az esküvő hetében felrak vmi koktélt a hajamra, amitől egyszínű lesz (így sem feltűnő, mert barna, csak már 4 hónapja nem volt festve.) de ennek az a feltétele, h addig meg kell mozdulnia a babának.
    Az utolsó hét kicsi sűrű lesz, már látom. Ruhák intézése, plusz még orvosok sorban. De nem baj. Szeretnék már azért túl lenni rajta, néha azt érzem. Néha meg alig várom. Hormonok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  8. 2014. augusztus 14. 13:463119.
    p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

    Friss házasoknak szeretném feltenni a kérdést, hogyan fogtatok
    hozzá az esküvőtök megszervezéséhez? Mik voltak az első
    lépések, hogy kerestetek szolgáltatókat? Google? Weblap? Ha igen,
    mire kerestetek vagy milyen oldalakat néztetek meg?


    Előre is köszi minden tanácsot.



  9. 2014. augusztus 12. 15:323118.
    gratula Nektek, szuper a beszámoló és sok boldogságot!
    előzmény:
    szgina (3115)
    2014-08-10  21:34
  10. 2014. augusztus 11. 21:293117.
    Válaszoltam is, remélem átment :)
    előzmény:
    mormota78 (3116)
    2014-08-11  10:17
  11. 2014. augusztus 11. 10:173116.
    Szia szgina!

    Szuper a beszámolód, szinte ott éreztem magam :)
    Írtam neked privit :)
    előzmény:
    szgina (3115)
    2014-08-10  21:34
  12. 2014. augusztus 10. 21:343115.
    A vacsi isteni finom volt, volt néhány vicces játék is, hogy szórakozzunk, volt képvetítés, menyasszony rablás, kiváltás kisebb sikerrel :), minden, ami kell!


    A vendégek jól érezték magukat, a Csónakház, CM, DJ, fotós felkészültsége és profizmusa gördülékennyé tette az estét, semmivel nem kellett foglalkoznunk, csak azzal, hogy jól érezzük magunkat :)


    Hajnal 2 körül mentek el a legtöbben a vendégek közül, ami sztem szép teljesítmény ahhoz képest, hogy a templomban 14 órakor kezdtünk 


    Velünk együtt néhány fővel még ott voltunk 4-ig, de a végén már az anyagiak elszámolásával és a pakolással foglalkoztunk (bár sajnos a tortadíszünk így is ott maradt, de eltették nekünk :)). 
    Hulla fáradtan, de csodaszép élményekkel kerültünk ágyba, mindenki azóta is mondja, hogy milyen jó kis buli volt :)


    Ezen a héten megünnepeltük magunkat egy máltai nászúttal, ami nagyon kellett a pihenés és feltöltődés miatt :) Aranyos hely Málta, van mit nézni, van mit csinálni, a srtandok is jók, bár tény, hogy a déliekhez képest is elég lazán vesznek dolgokat, ami néha bosszantó volt, pedig voltunk már többször mediterrán országban. 


    Egyetlen egy dolog van, amit másképp csinálnék: a cipőmet sokkal hamarabb és sokkal jobban betörném, mert sajnos már pénteken brutál vízhólyagos lett a lábam, ami szombat estére az egész napos móka és buli után gennyes, sebes lett, hiába ragtapaszoltam :( De a tenger hamar meggyógyította!


    Ha bárkinek bármilyen tanáccsal tudok szolgálni, szolgáltatóra van szükség, írjatok :) 
    Kitartást kívánok minden menyasszonynak, aki még készülődik, és a legfontosabb: aznap este tessék bulizni!! :D
    előzmény:
    szgina (3114)
    2014-08-10  21:23
  13. 2014. augusztus 10. 21:233114.

    folyt.köv.




    Párom egyébként még reggel elment itthonról, ő a nővérénél készülődött
    közben. 


     


     


    A fodrász után feltöltöztetett a barátnőm,
    aztán közben megérkezett az egyik haverunk is, akinek az autójával indultunk a
    templomba (szép fehér BMW-je van és gyönyörűen feldekorálta a virágos :)) Itt volt az első alkalom, hogy majdnem sírtam, mert olyan jó volt, hogy ennyit segített és egy akkora ölelést kaptam tőle a kocsiba beszállva, hogy na :) Mondtam is, hogy hagyjuk gyorsan abba, mert lebőgjük a sminket :)




    A templomhoz (Szent Imre - Feneketlen-tó)
    persze hamar odaértünk, így egy mellékutcában elbújva vártuk a megfelelő időpontot. Na itt már nem csak kicsit izgultam, még jó, hogy többen voltunk, fiúk-lányok, akik kísértek minket egy másik autóval is, így elütöttük az időt beszélgetéssel és zene bömböltetéssel :D na ott jól jött volna egy pálinka! :P


    A templomhoz a kezdés előtt pár perccel érkeztük, ahol megörökítettük az "első" találkozásunkat is, mert előtte nem láttuk egymást a full esküvői szerkóban :) Szerencsére jól sikerült, fotók is vanak/lesznek, nagyon megható volt :) Itt is majdnem sírtunk, de igyekeztünk erősen koncentrálni :D




    A bevonulás is nagyon jól sikerült, bár egy részen a szőnyeg fel volt gyűrődve, apukát szólt is előre, hogy "figyelj, nagyot lépj!" :D 


    Ez felejthetetlen pillanat volt, amíg ott végig vonultam 


     


    A szertartás kedves volt, aranyos, és a kántor a bevonuló dalnak becsempészte, amit szerettünk volna (Pachelbel Canon in D), szóval tökéletes volt. A párom és a tanúk izgultak kicsit, így volt 1-2 mini baki, de ezt rajtunk kívül senki nem látta.


     


    A szertartás után a templom lépcsőn és a Feneketlen-tónál csináltunk mindenféle képeket, csoportosokat, vicceseket, itt a ceremónia mesterünknek tök jó ötletei voltak. 


    Jah, időjárás: itt kezdtem el érezni a külvilágot is magam körül először, konkrétan rohadt meleg volt :) addig fel sem tűnt!


     


    Innen a násznépet a CM elvitte a Csónakházba, mi pedig elmentünk fotózni a Gellért-hegyre, majd a Dunapartra. Itt már be voltunk lazulva kellően, úgy voltunk vele, hogy ha bármi apróság nem úgy van, ahogy terveztük, márnem érdekel minket, nem fogunk stresszelni :)
    Akkora mákunk volt, mert az időjárás és az égiek nagyon megkegyelmeztek nekünk, végig gyönyörűen sütött a nap, volt vagy 35 fok :), és mire odaértünk a Csónakházba, addigra szakadt le a hatalmas eső. Nem is eső volt, monszun :) Ugyan a teraszon voltunk, és kicsit bevert az eső az asztalokra is, de a pincérek rögtön tüsténtkedtek és lehúzták oldalt a sátor falát. Cserébe a levegő kellemesebb hőmérsékletű is lett. 


     


    folyt.köv.2

    előzmény:
    szgina (3113)
    2014-08-10  21:08
  14. 2014. augusztus 10. 21:083113.
    Sziasztok!


    Elnézést, hogy csak most írok, ma jöttünk haza a nászútunkról :) Augusztus 2-án volt az esküvőnk a Csónakházban és összességében minden szuperjól sikerült, úgy ahogy terveztük, szinte nincs is olyan, amit másképp csinálnék. 


    Mi előtte héten már szabadságon voltunk, számítottunk rá, hogy lesz egy-két elintézni való. Hát.... nem egy-kettő volt, hanem rengeteg. Szóval aki még előtte van, mindenképpen tartsa szem előtt, hogy előtte napokban egy csomó apróság fel fog merülni még, érdemes szabit kivenni, hogy ne egy agymenés legyen a megelőző időszak.


    Nekünk a polgári ceremónia előtte pénteken volt az I. kerületi anyakönyvi hivatalban. Itt csak a szűk család volt jelen (bár nálunk ez is 10-12 fő volt). Nagyon kedves ak. vezetőt fogtunk ki, egészen megható volt a beszéde - persze a család sírt, ahogy kellett :) Persze egy kis gikszer is akadt, végig arról volt szó, hogy 13 órakor vagyunk mi, de ők elírhatták, mert 13.30 volt nekik a könyvben. Még jó, hogy előtte nap is odatelefonáltam és még akkor is 13 óráról beszéltünk... Mindegy, ez legyen a legnagyobb probléma, vártunk. Ugyan előttünk senki nem volt, de akkor sem voltak hajlandók előbb kezdeni... 13.30-kor aztán nyilván ment a kapkodás, mert a zene lejátszó besz*rt, nem indult el rajta semmi, pláne a mi hozott zenénk, de szerencsére egyáltalán nem voltunk idegesek, úgy voltunk vele, hogy mindegy milyen zene szól, csak csináljuk már :) Az ő CD-ik közül beraktak valamit, mint kiderült a Love Actually zenéit és mivel ezt mi is nagyon szeretjük, még jól is sült el :)
    Ezután elmentük Óbudára a Kerék vendéglőbe egy jó kis ebédre, jól teleettük magunkat, mindenki jól érezte magát a családból is, pedig ezen kicsit aggódtunk, mert van 1-2 nehéz eset. De semmi probléma nem volt :)


    Másnap (szombat) reggel már 8-ra jött hozzánk a sminkes, illetve egy barátnőm, akit kineveztem öltöztető lánynak, mert minden ruhapróbámon velem volt :) Reggeliztünk, iszogattunk egy kis bort is, mindkettőnket kisminkeltek csodaszépre :) Ezzel párhizamosan a fotósunk is megjött, készült néhány készülődős kép is.
    10.30-ra mentünk a fodrászomhoz, aki itt van a mellettünk lévő utcában. Eredetileg úgy volt, hogy elszórakozik a hajammal egy 2 órát, de végül másfél óra alatt elkészültünk fátyollal mindennel, így a barátnőm haját is kicsit megigazította. Vicces volt ezek után rövidnadrágban, trikóban és gumipapucsban, puccba vágott hajjal és fátyollal hazasétálni ;)
    Utána megint maradt egy kis időnk harapni valamit és kicsit iszogatni, ami itt már kellett is, mert elkezdtem izgulni természetesen :) Nem is amiatt, hogy jajajajj férjhez megyek, hanem csak azért, hogy minden szépen alakuljon, ahogy terveztük.


    folyt.köv.
    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  15. 2014. augusztus 9. 18:173112.
    A Nagy Nap:


    Reggel 8-kor kezdtem a fodrásznál, majd 11-re mentem a sminkeshez. Fél 1-kor indultunk a hotelhez. Addigra apukám, tesóm és az ő barátnője már nagyjából feldíszítették az éttermet. Nagyon szép lett :) Én még egy kis utómunkát, igazítást végeztem rajta. Kb. 2-re végeztem is. Ezután volt időnk egy kicsit ebédelni (mondanom sem kell túl sok étvágyam nem volt). 4-re akartunk kész lenni, így a maradék időben az étteremben próbálgattuk a nyitótáncunkat. Majd felmentünk a szobába átöltötzni. A férjem elment a vendégeket fogadni, de én nem mutakoztam meg majd csak a szertartáson, addig ott ültem a szobában elkészülve és beszélhettünk tesómmal. 5-kor kezdődött a polgári a hotel konferencia termében, a bevonulás nagyon megható volt számomra, a többi rész már kibírható volt. A szertartás végén lementünk az étterembe ott volt pezsgős gratuláció. Azután kimentünk a lépcsőre csoportképeket készíteni és ott dobtam el a csokromat is. Miután mindenkivel készült fotó bementünk, köszöntöttünk mindenkit. Volt egy hónapsoroló játék majd már jött is a leves. Azután a káposzta. Abból már nem tudtam enni, mert már nagyon izgultam a nyitótánc miatt, de nagyon jól sikerült, tetszett mindenkinek. Ezután már nagyon pörögtek az események. Táncoltunk, jött a torta, menyasszonytánc, átöltözés, újasszonytánc, újembertánc. Éjfél után kezdtek tünedezni az emberek, végül kettő körül ment el az utolsó vendég. Rövid, de nagyon mozgalmas, nagyon szuper éjszaka volt. Ezután a szülőkkel még elpakolgattunk és 3 körül elhagytuk a terepet. Mi még kb. fél 5-ig fent voltuk, beszélgettünk, elolvastuk a vendégkönyvbe írt dolgokat. 


    Én még mindig a hatása alatt vagyok. Szerintem úgy sikerült minden, ahogy elterveztük. Mindenki dícsérte a szervező munkámat és mindenkinek nagyon tetszettek a köszönőajándékok is :)


    Ami vicces, nagyon sokat keresgéltem a megfelelő nászpár után mire végre találtam egyet. Mikor már pakoltunk összefele, akkor jutott eszembe, hogy a nászpárocskánk meg ott figyel a szekrényben. Érdekes, hogy fel sem tünt akkor sem mikor délelőtt meghozták a tortát és először láttuk, de még akkor sem mikor felszeleteltük, hanem majd csak a buli után jutott eszembe. Szerintetek most már megtartsam emlékbe vagy adjam el?  Ráadásul a tortából elfejetettünk enni, majd két nap múlva kóstoltam meg egy szeletet és isteni finom volt. 


    A fotókat még nem kaptunk meg, de amint lesznek töltök fel egy párat. 


    Mindenkinek további jó készülődést kívánok. Volt valakinek ma az esküvője?
    Ha bárkinek bármilyen kérdése van ne kíméljetek 
    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  16. 2014. augusztus 9. 17:593111.
    Sziasztok!


    Még csak most volt időm visszaolvasgatni a fórumot. 


    Kezdem a lánybúcsúval:
    Többen nem tudtak eljönni, így csak négyen voltunk, de így is szuper volt. Elsőként egy rejtvénnyel indítottak a csajok, a megoldás a helyszín volt :) Sok feladatot kaptam, és még annál is több ajándékot. Egyszóval nagyon szuper este volt. 


    Esküvő hete: 
    Úgy gondoltam, hogy már elég jól állunk mindennel, de az utolsó héten mégsem volt egy perc megállás sem. 
    Hétfőn mentem cipős ruhapróbára és a kozmetikushoz. 
    Kedden mentünk étterembe leegyeztetni a létszámot valamint akkor próbáltuk fel az étteremben a háttérdekorációt. 
    Szerdán még egy utolsó egyeztetetés a virágossal és elhoztam a ruhámat a szalonból. 
    A csütörtöki napunk szinte mozgalmasabbb volt mint a szombati, mert a fotós ajánlására szombat reggelről csütörtök délutánra átraktuk a fotózást, a jobb fények miatt. Reggel mentem körmöt csináltatni, akkor még szakadt az eső, de szerencsére mire jöttem el már elállt és gyönyörű időnk lett végül  Aztán mentem a fodrászhoz és a sminkeshez, majd következett 2,5-3 óra fotózás és csináltunk naplementés fotókat is a hotel tetőteraszán (ahol az esküvő volt). Pénteken mentünk beszélni az anyakönyvvezetővel, mert mikor előzőleg voltunk szerdán még nem tudták megmondani ki lesz az ak. szombaton .
    A maradék időben készítettem el az ültetőkártyákat, a menühengereket stb. 





    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  17. 2014. augusztus 8. 16:123110.
    Igen, tudtam benne mozogni, mert varrattam a ruhámat, így teljesen rám lett szabva. Ráadásul a varrónő tanácsára nem fűzős felsőrésszel készült, mert ugye az csak úgy szép ha jó szorosra be van fűzve, hanem a felső réteg redős volt, amit én igazíthattam el, így nem szorított. Az esküvő előtti héten szabták véglegesre a méretet, addig csak izgultam, hogy hogy fog állni rajtam, mert először nagyon bő lett, utána meg nem bírtam felhúzni a cipzárt.
    Az egyetlen problémám a ruhával az volt, hogy a 3 réteg iszonyatosan meleg volt. A szertartások és a fotózás alatt nagyon izzadtam, de utána az étteremben már ment a klíma, az már jó volt. (Ha tudom előre hogy 32 fok lesz aznap, akkor könnyebb ruhát választok. De így legalább hercegnőnek érezhettem magam, úgyhogy nem bánom.) 
    Ha minden jól megy a fotós ma adja át cd-n a képeket, úgyhogy majd rakok fel ide is.  Timi
    előzmény:
    mormota78 (3103)
    2014-08-07  11:01
  18. 2014. augusztus 8. 13:323109.
     .::::::. (olyan rossz, hogy nem tudlak megszólítani, csak ezekkel a pontokkal hát elég kalandosra sikerült akkor az utolsó időszak. De tapasztalat, a legnehezebben és legfurábban induló dolgokból kerekednek ki a lagjobbak! Kíváncsi vagyok a többi képre is! 


    Olyan érdekes titeket olvasni, teljesen rám jön az a drukk-érzés, mikor még én is benne voltam nyakig a szervezésben. Egy biztos, mindent amit tudtok jó előre intézzetek el. Nagyon idegesítő, mikor ucssó pillanatban simulnak el a dolgok, egyszerűen viszi az emberből az energiát de iszonyat módon. 


    mormota78, én próbáltam sellő ruhákat, nekem azokban könnyebb volt mozogni, eleve kisebb az abroncs is. Kreatív fotózás. Mai eszemmel más napra kértem volna. De olyan messziről jöttek a fotósok, hogy nem lehetett ezt kivitelezni, meg eszembe sem volt, hogy ez egy jobb opció. 


    Juci, meghívók...Bevallom, nekem ez a szokom nagyon sokszor nem tetszett. Mikor a szolgáltatókon múlik, nem rajtad. Örülök, hogy a menyecskeruha érkezik! Van róla kép, hogy milyen?

    előzmény:
    .::::::. (3100)
    2014-08-07  01:29
  19. 2014. augusztus 8. 10:363108.
    Omara,

    hát nálunk nem játszik az, hogy magamat olyan szépen sminkeljem, mint egy sminkes

    Még megálmodjuk, van még rá egy bő évünk :)  A páromnak mondjuk tetszene a másik napon való fényképezés, de messze a fotós, újra sminkes, újra fodrász... Gyönyörűek az ilyen búzamezős/lepukkant gyárépületes stb képek, de még nem tudom, megéri-e.

    Nektek mikor lesz a nagy nap?
    előzmény:
    omara (3104)
    2014-08-08  01:03
  20. 2014. augusztus 8. 10:163107.
    ::: Hát lelkileg is megdolgoztatok a dologért eléggé. 
    Kemény lehetett ezt megélni, de minden jó, ha a vége jó! :) 


    Amikor mentünk a szertartásra, bár igyekeztem előtt meditálni, rákészülni, hát csak elnyomtam a jaj, de duci vagyok, hogy álla  hajam, jaj, nem vagyok elég szép,  - sirámkört :):) ami el tudott múlni a szerartás időtartamára, majd visszajött a fotózásra.
    Másnap  akiránduláson készült fotókon már sokkal felszabadultabbak voltunk.


    Ruhádra kíváncsi vagyok! :)


    Mi ma reggel mentünk el a meghívóért. (persze drágább lett, mert alul volt kicsiben, hogy a megjánlott ár az áfát még nem tartalmazta.. :(:(:() 
    Meg a merített papír jelleg helyett fényes :O , de legalább jobban olvasható. 
    Kezdem megszokni.


    helyszín: én is tudok ajánlani, iszonyat jó helyszín, de már a bérleti díjja is horror és nem biztos, hogy a ti cateringeseteket elfogadja, mert van 3 amiből lehet választani.


    Ja, és képzeljétek! :) Mondtam, hogy a külföldi rokon megrendeli és megküldi nekem a menyecskeruhát, amit abban a floridai boltban néztem ki, ahol az esküvői ruhát vettem. Tegnap írt, hogy megrendelte, és mivel nem tudnak eljönni, ezért ezt küldené ajándéknak! 

    előzmény:
    mormota78 (3106)
    2014-08-08  09:29
  21. 2014. augusztus 8. 09:293106.
    Írtam neked privit, lehet, hogy tudok ajánlani!
    előzmény:
    Iloveweddingdresses (3105)
    2014-08-08  08:46
  22. 2014. augusztus 8. 08:463105.
    Sziasztok lányok!
    Van valakinek valami ötlete olyan helyszínre, ahová be lehet vinni külső cateringet? Budapest és közvetlen környékén szeretnénk.
    Kezdek aggódni, mert már megnéztem minden helyszínkeresős oldalt, és azok nem jók
  23. 2014. augusztus 8. 01:033104.
    Gratulálok! És jobbulást a férjednek!


    mormota78: a fotózás nálunk is külön lesz. Mondjuk minket az egyik nagy fotós ismerős fotóz, akinek van esküvős gyakorlata. Majd kiválasztunk egy szépidősnek ígérkező napot, és reménykedünk... Mondjuk én arra gondoltam, hogy arra majd lehet, magam sminkelem és fodrászkodom, de még meglátjuk.


    Régen írtam, de titeket szorgalmasan olvastalak.
    A fodrász-sminkesem megvan próbaidőpontostul.
    A lánybúcsúm is szerveződik, megkérés alapján, mert nem ismert mindenki mindenkit. És a legénybúcsú is. Amúgy tök véletlen, de úgy tűnik, egyszerre lesznek.


    Viszont a meghívóink még mindig nincsenek kész. :( Rémálom lesz kiosztani az utolsó 4 héten.
    A tortarendelésünk viszont cukrász barátnál aszerint tudnánk intézni. Eddig csak az igényről tud.
    Ez a virgos dolog még nekem is dilemma.
    előzmény:
    .::::::. (3102)
    2014-08-07  10:52
  24. 2014. augusztus 7. 11:013103.
    Hű, és tudtál mozogni, táncolni a sellő ruhában rendesen? Nekem nagyon tetszik, nagyon nőies, de még azt sem tudom elképzelni, hogy leüljek benne :)

    Köszi a tippet, majd ha kicsit pontosabban körvonalazódnak a napi események, meglátjuk, hogy lesz idő. Meg beszélünk a fotóssal is persze.
    előzmény:
    .::::::. (3102)
    2014-08-07  10:52
  25. 2014. augusztus 7. 10:523102.
    Köszönjük! Majd ha kész lesznek a beállított képek, akkor teszek fel belőle, hogy látszódjon a ruhám is. Tényleg, annak is nagy sikere volt, mert még újdonságnak számít a sellő fazon. Tetszett mindenkinek. :)

    Szerintem a fotózást mindenképpen az esküvő napján csináljátok! Nem kell akkor külön beöltözni megint, meg amúgy nagyon jó érzés, friss házason a parkban pózolni. Nekünk sem jelentett igazából sokat, meg a férjem nem is nagyon akarta hogy legyen, de még ő is élvezte. Alig van közös képünk, mert külföldön élünk és nem nagyon van aki fényképezget minket, mindig egymást szoktuk külön, és nem is vagyunk túl fotogének, de most gyönyörű képek készültek rólunk. Nekünk ezért elég volt egy óra, bőven lettek képek, és még azelőtt befejeztük, hogy nagyon elfáradtunk volna (mondjuk nagyon szomjasak voltunk már) és a násznép elunta volna magát. Pont elég volt rá az 1 óra. Legalábbis nekünk. És tényleg nagyon szoros volt a program, de sikerült belepréselni az időbe. Ha találtok egy szabad órát, akkor szerintem használjátok ki.
    előzmény:
    mormota78 (3101)
    2014-08-07  09:57

Címlap

top