Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2014. július 23. 16:333026.
    Nekünk is van ceremóniamesterünk. még nekünk arrébb van az esküvő így még nincs is forgatókönyvünk. 
    Tehát lehet, hogy lesznek ötletei, sőt biztosan.
    Nálunk egykék nincsenek, sőt nagy, egymást jól ismerő társaságok vannak, így nem félek.
    meg  mondom, olyan szép a táj maga is, tehát nem egy zárt helyre vannak bezárva. 
    előzmény:
    mormota78 (3025)
    2014-07-23  16:02
  2. 2014. július 23. 16:023025.
    Kicsit most megnyugtattál. Mondjuk nekünk lesz ceremóniamesterünk, ők biztos fel vannak készülve, hogy ilyenkor mivel töltsék ki az időt, mert nálunk többen lesznek, akik csak olyan egykék, nem tartoznak egyik nagyobb társaságba se. De majd megoldják :)
    előzmény:
    jucicica (3024)
    2014-07-23  15:40
  3. 2014. július 23. 15:403024.
    Mormota - én már többször "vártam" így és nem volt gond, vígan elbeszélgettünk a vendégekkel.
    Nem is volt addig semmi speckó "szórakoztatás", csak szóltak előre, hogy arra várunk, hogy fotózkodjanak.


    Az út az nekünk is fél óra, tehát az a mi időnkből is elvesz, de hátha kicsit lassabban ér oda, aki először jár arra.


    Mi még HP-t nem tudutnk szerezni, de a többi rövidet szerintem nagykerből vesszük, oda meg vissza lehet vinni a bontatlant!!!


    Drukk az időhöz, eben az éveben minden pénteken és szombaton legyen jóidő! :)
    előzmény:
    mormota78 (3022)
    2014-07-23  15:24
  4. 2014. július 23. 15:253023.
    Ez nagyon aranyos!

    Nálunk nem lesz menyasszonytánc, sem vőfély.
    Remélem minden jól alakul, már kezdek izgulni.
    Rövid italokkal vagyok bajban, hogy kevés se legyen, de ne is maradjon a nyakunkon :)

    Orchideához hasonlóan nekünk is szabadtéri lesz (bár van esőhelyszín), de bízom a Fentiekben, hogy segítenek :)

    Már csak 9 nap!!!!
    előzmény:
    jucicica (3020)
    2014-07-23  15:14
  5. 2014. július 23. 15:243022.
    Igen, pont ezért kérdeztem, mert én is azt szeretném, ha a párom a templomban látna meg először. Csak nekünk kb 150 méter a templom meg a polgári helyszíne között a távolság :)
    Hátha találunk egy jó ceremóniamestert, aki lefoglalja a népet, míg mi fotózkodunk, bár már ott tartunk, hogy nem lesz kreatív része, vagy max. pár fotó a templomkertben, a környéken, meg a vacsiról kisurranva, naplementében...
    előzmény:
    jucicica (3021)
    2014-07-23  15:20
  6. 2014. július 23. 15:203021.
    Szia Mormota! 


    igen, mert mi a Templomban találkozunk először. 
    Izgalmas vidéki helyszínünk van, ahol szerintem kiválóan elfoglalják majd magukat a vendégek. 
    Egyébként az odaút is elvisz még 30-40- percet, ebből tehát max másfél órát kell várakozni.


    Aztán mostmár az az elmés ötletünk született, hogy a jegyesfotózást átkértem esküvő utánra (mert a ruhát megvettem) és így majd még lesz módunk külön kreatívkodni, mert a másfél óra kevés lesz. De addigra már fixek voltak az időpontok.

    előzmény:
    mormota78 (3019)
    2014-07-23  15:07
  7. 2014. július 23. 15:143020.
    Hát úgy néz ki tényleg! :) 
    imádjuk a Grú-t :)


    mi is így képzeljük. Hogy ne legyen nagyon "feszes".


    mi írtunk versikét, csak az külön lapon lesz.
    A nyoszolya - ötlet Orchideáé volt! :)



    A friss nej ropja majd éjféltájba’,


    ,hogy gyűjtögessen egy kicsit nyoszolyára.


    sorsjegyet is elfogadunk, másnap aztán kapargatunk.


    előzmény:
    Kolibri513 (3017)
    2014-07-23  15:06
  8. 2014. július 23. 15:073019.
    Szia jucicica!

    Nekem nagyon tetszik a meghívód.
    Azt megkérdezhetem, hogy a fotózás lesz a templomi meg a polgári szertartás között, hogy ilyen sok idő kimarad a kettő között?
    előzmény:
    jucicica (3016)
    2014-07-23  14:58
  9. 2014. július 23. 15:063018.
    Juci, 





    Lehet hogy mi rokonlelkek vagyunk! :)
    A meghívó tündéri!!






    Mi is picit \"viccet csinálunk\" belőle, na nem az esküvőből, hanem az apróságokból. Nem akarjuk túl komolyra venni, mert azok nem mi lennénk!
    A meghívóban pl nem versikével mondtuk el, hogy mit szeretnénk, hanem egy képpel, ami fölé azt írtuk, hogy \"ajándékötlet\".






    Persze eddig mindenki azt mondta, hogy perselyt kapunk :)
    előzmény:
    jucicica (3015)
    2014-07-23  14:52
  10. 2014. július 23. 15:063017.
    Juci, 


    Lehet hogy mi rokonlelkek vagyunk! :)
    A meghívó tündéri!!


    Mi is picit "viccet csinálunk" belőle, na nem az esküvőből, hanem az apróságokból. Nem akarjuk túl komolyra venni, mert azok nem mi lennénk!
    A meghívóban pl nem versikével mondtuk el, hogy mit szeretnénk, hanem egy képpel, ami fölé azt írtuk, hogy "ajándékötlet".


    Persze eddig mindenki azt mondta, hogy perselyt kapunk :)
    előzmény:
    jucicica (3015)
    2014-07-23  14:52
  11. 2014. július 23. 14:583016.
    Na lekicsinyítettem! 
    Ecce! :)
    előzmény:
    jucicica (3015)
    2014-07-23  14:52
  12. 2014. július 23. 14:523015.
    halihó, csajok, csóktenger mindenkinek! 
    Örvendezem, hogy kicsit pörgünk újra! :):):)


    ezerrel dolgozom, de benéztem és ledöbbentem!


    Te Kolibri, az egyik tortámi ugyanígy képzeltünk el, de mi fehér lovon megyük fel a várba és oldalt lenne a sárkány! :D:D


    ja és van mutogatnivalóm!!! :):):)
    elkészült a meghívótervünk. :)
    nekünk eszméletlenül tetszik.  Lehet, h kicsit már túl vicces, de mi sem vagyunk teljesen normálisak és aki látta, az mind úgy reagált, hogy ezek tényleg mi vagyunk! ::):):)
    Na? :):)
    előzmény:
    Kolibri513 (3012)
    2014-07-23  14:04
  13. 2014. július 23. 14:433014.
     ........

    Ahogy leírtad az utolós heted, hát az enyém is nagyon hasonló volt hozzá:) Jó sűrű, de hamar elszáll és jön is a Nagy Nap! :)

    Örülök, hogy tetszett a táncunk! 8 héttel az esküvő előtt kezdtünk el gyakorolni, heti egyszer jártunk a tanárhoz, a teljes koreográfia kb a 4. alkalomra jött össze, utána már csak finomítgattunk illetve belekerült még egy emelés. Az utolsó két hétben még voltunk heti kétszer, a végén már csak azért jártunk mert nagyon élveztük a táncot meg a tanár is nagyon rendes volt, sokszor elbeszélgettük az óra nagy részét. A próbák között pedig otthon gyakoroltunk, már amennyire elfértünk.
    Azt viszont javaslom, ha van rá lehetőségetek még az esküvő előtt próbáljátok el a táncot a helyszínen is, nehogy meglepetés érjen. Nekünk ugye tele volt a tánctér oszlopokkal, ezért nagyon örültünk, hogy előző nap tudtunk ott próbálni, és így nem lett baleset élesben:)
    Akkor ezek szerint nektek két táncotok is lesz, korábban egy keringő és éjfél körül a másik, vicces tánc?

    Az autóval kapcsolatban, szerintem nyugodtan megpróbálhatjátok még, mi sem sokkal korábban foglaltuk le. Itt a honlap, ezen megtalálod ami nekünk volt, illetve még egy csomó másfélét is.
    http://www.specialcars.hu/
    Az ára az autónak 25 ezer Ft volt egy órára, de minimum 3-ra ki kellett bérelni. Megbeszélés alapján pedig számoltak fel áfát. Így mi úgy kértük, hogy már jöjjön értem az autó a szüleimhez ahol készülődtem, várja végig a szertartást, utána volt még a fotózásunk, és aztán szállított bennünket a vacsora helyszínére.

    A hajad miatt szerintem ne aggódj, bár nekem volt próbakontyom, annyira nem tetszett, és az esküvő napján egy teljesen más konytot csináltattam, nem volt belőle semmi gond!

    Jó készülődést:)


    előzmény:
    .::::::. (2987)
    2014-07-20  11:57
  14. 2014. július 23. 14:083013.
    Ez tényleg nem mindennapi, nagyon jó!
    előzmény:
    Kolibri513 (3012)
    2014-07-23  14:04
  15. 2014. július 23. 14:043012.
    Tortánk :)
    előzmény:
    zsebihal (3010)
    2014-07-23  13:54
  16. 2014. július 23. 14:013011.
    Köszönöm a tippet, én is hallottam a vizes zokniról, most már tuti kipróbálom.


    Torta: fehér marcipán bevonatos lesz, de azért szerintem nem mindennapi 
    előzmény:
    zsebihal (3010)
    2014-07-23  13:54
  17. 2014. július 23. 13:543010.
    Makka, Orchidea: nagyon nagy gratula, jó volt olvasni a beszámolókat!
    Igyekszem én is tartani az iramot, de mostanában csak olvasni van időm Titeket. 
    Nekünk pontosan egy hónap van még hátra, jövő hétig dolgozom, utána szabin leszek, onnantól fogok tudni intenzíven foglalkozni a végső simításokkal (utolsó apróságok beszerzése, torta kiválasztása stb.). Már nagyon várom, akkor megyünk majd táncgyorstalpalóra is!
    Kolibri513: én kaptam egy jó tippet a múltkor a cipőboltban egy tündéri eladótól, ő mondta, hogy a vizes zokni csodákra képes cipőbetörés terén!
    Közületek mindenkinek fehér marcipánbevonatú tortája lesz, vagy van, aki "megvariálja"? A közepének milyen ízeket választottatok?
    előzmény:
    Kolibri513 (3007)
    2014-07-23  11:30
  18. 2014. július 23. 13:253009.
    Orchidea és Makka, Nagy gratula nektek, örülök, hogy ti is úgy élrétek meg a NAGY NAP-ot ahogy megálmodtátok és midnen jól sikerült. Legyetek nagyon boldogok!!!!


  19. 2014. július 23. 12:183008.
    Köszi, nagyon szuper, hogy leírtad ezeket! Máris beugrott 1-2 dolog, ami ugyan a listán volt, de ideje lépéseket tenni az ügy érdekében :).


    Ami hátravan még: 
    - gyűrűpárnát beszerezni 
    - szolgáltatókkal még egy biztonsági egyeztetés a következő 1-2 hétben, vannnak, akikkel régebben beszéltünk
    - dekorhoz néhány dolog beszerzése
    - nyomdánál az ültetőkártyák, menükártyák elkészíttetése
    - ültetési rend tervezés
    - visszajelzések begyűjtése, akik még nem jelentkeztek
    - transzfert szervezni
    - ingek beszerzése
    - köszönőajándékok befejezése
    - dekorhomokhoz üvegek beszerzése
    - vőféllyel egyeztetni, hogy kell-e vmit a játékokhoz beszerezni még


    Amit mostanában beszereztem: gyertyák a tánchoz, dekorhomok, koszorúslánynak ruha. 


    Tánctanárhoz mi is most szeretnénk menni pár alkalommal, az remélem elegendő lesz, nem tervezünk mi sem extra előadást. 




    előzmény:
    Kolibri513 (3007)
    2014-07-23  11:30
  20. 2014. július 23. 11:303007.
    Sziasztok!

    Nagyon régóta nem írtam, de  nyomon követtem mindenkit. :)
    Gratulálok és sok boldogságot kívánok az ifjú feleségeknek :)

    Makka, gyönyörűek a képek és természetesen Ti.


    Eskem, nekünk augusztus 1-én, pénteken lesz.
    És ahogy Te is, mi is, én is elég lazára vettem a szervezést. Rengeteget dolgoztam, képzésekre jártam hétvégén, de jövő héttől szabin leszünk. Már alig várom!!!


    Nekem folyamatosan ugranak be dolgok, hogy mit kelll még intéznünk.
    - ruhapróbára ma megyek (meglett pénteken a melltartóm, cipő, ékszerek),
    - Párom öltönyét ma visszük felhajtatni, már neki is megvan ing, nyakkendő, cipő, még váltóinget kell vennünk,
    - próbasmink, próbahaj megvolt, 
    - ma megyek festetni, hétfőn kozmetikai kezelésre (feszesítünk :) mondtam a sminkesnek, hogy -5 évet szeretnék az esküvőre :)
    - cipőt tegnap kezdtem betörni, eddig sajnos ő áll nyerésre :( de nem hagyom magam :)
    - virágot a hajamba megrendeltem, a héten elvileg meg kell jönnie,
    - fotóssal ma megyünk véglegesíteni helyszínt, kezdési időpontot,
    - virágoshoz és étterembe holnap megyünk egyeztetni,
    - dj-vel lehet szombaton, vagy jövő hét elején véglegesítünk,
    - körmöshöz esküvő előtti nap megyek,
    - szoláriumba még kétszer tervezek menni,
    - pálinka megrendelve, rövid italok beszerzése folyamatban, ott még kalkulálnunk kell a mennyiséggel,
    - sütiket anyukák készítik,
    - torta megrendelve, cukrásszal lebeszélve, hogy kiszállítja,
    - templomi próbára az esküvő előtti nap kell mennünk este,
    - menyecskeruhát szerintem pénteken vagy szombaton nézek, eddig halogattam, de egyszerű nyári ruhát szeretnék,
    - ültetőkártyákat szerintem este megszerkesztem, holnap kinyomtattatom, hétvégén kivagdosom,
    - ültetést hétvégén megtervezem,
    - köszönőajándékokat párom anyukája intézi,
    - végleges létszámot, italcsomagot holnap egyeztetjük.


    Azért írtam le, hátha eszedbe jut valami, amit kihagytál.
    Esetleg Te is leírhatnád, hogy mivel hogy állsz?! :)


    Nyitótánccal vagyunk bajba, nem akartunk semmit betanulni, majd valamit lötyögünk (egyikőnk sem nagy táncos :)
    De nagyon kis létszámú esküvő lesz, kb 33 fő felnőtt, annyira nem lesz ciki :)


    Mindenkinek jó készülődést és szép napokat :)




    Kérdés:
    Vett valaki szilikonos "láthatatlan melltartót"? Ha igen, mik a tapasztalatok? Én Intimissimiben vettem, remélem jó lesz. Nem szeretem a pántnélküli melltartókat, nem akartam egész nap igazgatni.
    Remélem beválik, lecsúszni a merevítők miatt úgysem tud :) Legalábbis bízom benne :)


    előzmény:
    Eskem (3004)
    2014-07-23  10:20
  21. 2014. július 23. 10:473006.
    Nagyon szépek...
    előzmény:
    makka8 (3002)
    2014-07-22  21:30
  22. 2014. július 23. 10:243005.
    Maga a cateringes cég már fixen megvan? Esetleg ők nem tudnak ajánlani helyet, ahova szoktak menni? 
    Van egyébként ilyen esküvői helyszín kereső oldal (eskuvohelyszin.hu azt hiszem), ott az adatlapokon fel szokták tüntetni, hogy tudsz-e bevinni cateringet, vagy csak azzal együtt veheted igénybe. 


    Ha nincs meg a konkrét catering cég, akkor az Etalon catering cégnek pedig szintén van elég sok helyszínnel kapcsolata, őket is érdemes megkeresni.
    előzmény:
    Iloveweddingdresses (3003)
    2014-07-22  22:21
  23. 2014. július 23. 10:203004.
    Makka, Orchidea: mindkettőtöknek nagy gratula, és köszönöm én is a beszámolót, mindig olyan öröm ilyen boldog írásokat olvasni :). És ahogy látom, mindkettőtöknek olyan volt, amilyet szerettetek volna, ha kicsit rendhagyó, akkor olyan...


    Makka, a képek csodaszépek, szuperjó fotóst választottatok (és a ruhád teteje is de jóóó)


    Munka miatt régen tudtam írni ide, most már nekünk is pár hét van már csak hátra, lassan össze kell állnia most már mindennek, de valahol várom, hogy mi fog kiderülni még a következő időszakban :D. (Mi elég lazára vettük a szervezést, úgy értem, nem görcsöltem rajta egy évet, hogy mit, mikor, hogy, viszonylag gyorsan döntöttünk mindenben, és emiatt kérdés nekem, hogy van-e valami, amire nem gondoltam)


    Sütivel kapcsolatban lenne kérdésem, hátha tudtok segíteni: Nektek kb. mennyi fogyott nagyságrendileg édesből/ sósból? A hétvégén visszaolvastam, amiket korábban írtunk itt, de nem tudom, azok mennyire reálisak végül (mi csomagolni nem szeretnénk): 7-8 dkg édes, és 10 dkg sós volt fejenként, ami itt felmerült. 


    Jó készülődést mindenkinek! Ki lesz a következő, az augusztus 2-i "kör"? :)
    előzmény:
    makka8 (3002)
    2014-07-22  21:30
  24. 2014. július 22. 22:213003.
    Sziasztok!


    Tudnátok olyan budapesti helyszínt mondani nekem, ahova be lehet vinni külső cateringet? Jó lenne, ha volna valami kiülős, vagy kerti része.
    Köszönöm!
  25. 2014. július 22. 21:303002.
    a kép meg lemaradt :P
    előzmény:
    makka8 (3001)
    2014-07-22  21:30

Címlap

top