Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2013. május 9. 10:4526.

    Sziasztok,

     

    Hát igen nagyon durva a 100 ezer.

    Ja és rengeteg helyet azért dobtunk, mert hajlani 1-kor, 2-kor, vége a bulinak, mert hangos a zene, meg ilyenek. Szóval azért szeretném megadni az esélyt, hogy reggelig bulizunk :)))))

     

    Nagyon szívesen olvasgatok én is tanácsokat :))))

    előzmény:
    g.Ildi82 (20)
    2013-05-08  15:50
  2. 2013. május 8. 23:5225.
    Köszönöm, meg fogom nézni. Amúgy az a "vicc" hogy 60 főre az egész kb ugyanannyira jön ki mint mondjuk 80-ra. Szóval nem tudom, nemsemmi biznisz ez ma már. 
    előzmény:
    ANAEL (19)
    2013-05-08  11:55
  3. 2013. május 8. 23:5024.

    Sziasztok!

     

    Nekünk is jövőre lesz az esküvőnk a párommal! Most kezdenék neki  szervezésnek. Ruhát már néztem az ebayen. Nekem ott nagyon tetszik 1-2 ruha! Tudom, hogy nem ez a legfontosabb, hanem az időpontok, helyszínek, de azęrt mégis csak nőből vagyunk! 

     

    Még nagyon amatőr vagyok, így a kezdetén a szervezésnek, jótanácsokat szívesen fogadok! 

    Arra is kíváncsi lennék, hogy például mi alapján válasszátok ki a fotóst? Hol keresítek, milyen fórumokon? Az esküvő kiállításon kint voltam januárban, de ott hihetetlen árakat mondtak! Videóst érdemes fogadni? Mi a véleményetek? 

    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  4. 2013. május 8. 21:5323.

    Szia-Sziasztok!

     

    Dorogon lakom

    előzmény:
    g.Ildi82 (20)
    2013-05-08  15:50
  5. Jen
    Jen
    2013. május 8. 16:4522.

    Minden szavaddal egyetértek :)

    Én is nagyon sok helyszínt megnéztem és ráadásul nagyon röhög mindenki, de a várban találtam meg a megfelelőt 80 főre, bár nem szabadtéri, de közvetlen onnan nyílik a kert. Nekem olcsóbbnak tűnik a terembérlés + catering kombó, mert a készenléti díj mindenhol kb. a terembérlés fele és az éttermek nagyon drágának tűntek.

    A spórolás nálam ott kezdődött, hogy a cateringesem ajánlott sokmindenkit, így alapból kedvezményeket adnak és csekkoltam, tényleg jók. Anyukám és valószínűleg én is fogok sütni, de lesz cukrászdai is. Meghívót, köszönőajándékot én csinálom: mindenkinek ajánlom a Pantont a papírhoz és az Intergombot a szalaghoz, valamint én szappant öntöttem, vicces volt csinálni.

    A piákat pedig egy ismerőstől szerezzük akinek kocsmája van, ő sokmindent szlovákiából olcsóbban hoz és visszaveszi a maradékot még a bontott üveget is. 

    előzmény:
    PörgőForgó (21)
    2013-05-08  16:13
  6. 2013. május 8. 16:1321.

    sziasztok! :)

    nagyon kellemes készülődést minden "új" menyasszonynak! :)

     

    nekünk idén lesz, és már megvan a helyszín, de én is sokáig kerestem. szerintem a világ legnagyobb lehúzása, és nagyon inkorrekt dolog, ha ilyen székpakolási, és készenléti, meg ki tudja milyen díjat számítanak fel egy esküvőre. Könyörgöm, ki menne oda enni/inni éjjel kettőkor, ha nem lenne ott esküvő? megértem, hogy a pincéreknek is kell fizetést adni, de azért annak is kell, hogy legyen egy határa. és nem hiszem, hogy éjjel x óra után még mindig 7-8 pincér van (az csak a vacsora alatt szokott lenni), és ha még annyi is, akkor sem hiszem, hogy óránként kb 10ezer ft-ot kapnak. Mármint a saját példánkból kiindulva, mert nekünk volt olyan hely, ahol azt mondták, hogy óránként kellene 100ezer (!!!) készenléti/világítási (!) díjat fizetni. abszolút felháborítónak tartom, és nem is álltunk szóba olyna hellyel, ahol ilyesmi van.

    Amúgy a Rómain tudok egy korrekt helyet, ahol lehet kültéri esküvőt is tartani, dehát ott meg az anyakönyv vezető nagyon drága sajnos :( tényleg igaz, hogy a gyerek után ez is óriási biznisz lett.

     

    Mi pl úgy spórolunk, hogy a polgári esküvőnkre (nekünk az külön lesz) nem mondjuk meg a virágosnak, hogy esküvőre lesz. így kijön egy menyacsokor 3ezer ft-ból (10ezer helyett!), és a szülőköszöntők is minimális összegbe kerülnek.

    vagy a másik ötlet, hogy rokonok fognak sütni, nem minden sütit cukrászdában veszünk.

    meghívót saját kezűleg készítettük

    köszönetajándékokat szintén mi készítjük (névre szóló mécsestartók)

    italokat akciósan összegyűjtöttük

     

     

     

    előzmény:
    ANAEL (11)
    2013-05-05  17:21
  7. 2013. május 8. 15:5020.

    Sziasztok!

     

    De jó, hogy ennyien lettünk!

     

    ANAEL! A 100 ezres Római felett még mindíg nem tértem napirendre

     

    Bordorozsa! Esetleg Csolnok környéki vagy? A szüleim ott élnek  nem messze és Nekem is a környéken lesz az esküvőm.

     

    Katala! Köszönöm, szívesen veszek tanácsokat. A te nagy napod mikor lesz ha szabad tudni? Mint írtam nekünk kerti party lesz és már nagyon sok mindent elterveztem fejben pl a dekorral kapcsolatban. Pl nem tudom, hogy dekortapaszról hallottál e? Rengeteg féle fajta és mintájú van amit szerintem nagyon jól lehet akár sk meghívón is alkalmazni. A csatolt képeken láétható egy két példa, tökéletesen tükrözik azt a feelinget amit szeretnénk és simán sk elkészíthető.

    előzmény:
    ANAEL (11)
    2013-05-05  17:21
  8. 2013. május 8. 11:5519.

    Szia,

     

    Én sok helyszínt átnéztem, ami szerintem jó áron van és 60 főre jó, az a Rubin Hotel. Nincs külön terembérleti díj, azt hiszem hogy este 11 óra után kell készenléti díjat fizetni, de így összeszámolva is nagyon jól jött ki az ár.

    Mi azért nem azt választottuk, mert 80-an leszünk és nekünk az a terem amit mutattak kicsi és a nagyba kellett volna lenni, azon pedig nincs ablak.

    GYönyörű az a bálterem csak a barátok között sokan dohányoznak és akkor állandóan lépcsőzniük kell és szét lenne a buli szedve....

    MIkre oda kell figyelni....

    előzmény:
    Peggy9 (16)
    2013-05-07  16:38
  9. 2013. május 8. 11:5018.

    Szia,

     

    Én gondolkodtam, hogy varratom a ruhám, van esetleg weboldala a varrónőnek? Budapesti? Azért menézem a Facebook oldalt.

     

    Én tudok egy nagyon jó fotóst is, aki jó áron dolgozik, nálunk ő fog fotózni majd, má régebben kinéztem magamnak. :)

    Ja és van Facebook oldalán egy nyereményjáték, ha elküldöd a sztoridat, hogy hogyan kérték meg a kezed, akkor nyerhetsz egy jegyesfotózást. 

     

    Én már nem jelentkezem, mert mi régebben lefoglaltuk és nekünk már meglesz a jegyesfotózás...

     

    https://www.facebook.com/menyasszonyfoto?ref=hl

     

    http://www.menyasszonyfoto.hu/

     

     

    előzmény:
    rien (15)
    2013-05-07  13:43
  10. 2013. május 8. 11:4617.

    Sziasztok,

     

    Hát nem semmi árkülönbségek vannak, én már lemondtam a szabadtéri szertartásról, azt a 100 ezret majd másra költjük, ennyit nem ér meg nekünk.

    előzmény:
    Bordorozsa (12)
    2013-05-05  20:03
  11. 2013. május 7. 16:3816.

    Sziasztok!

     

    Mi is 2014-re tervezzük és most állunk neki a szervezésnek. Van ötletetek budapesti (vagy nagyon közeli) helyszínre, kb 60 főre, meghitt hangulatú, szabadtéri esküvőhöz, természetesen nem elszállt bérleti díjakkal? :)

     

    Üdv,

     

    Peggy 

    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  12. 2013. május 7. 13:4315.

    Kedves Menyasszonyok!

    Ha valakinek szüksége lenne rá, ismerek egy jó varrónőt, aki menyasszonyi ruhákat, koszorúslányruhákat, koktél és estélyi ruhákat varr.

    facebook: móni.varroda

     

     

    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  13. 2013. május 7. 13:2814.

    Sziasztok!

     

    Párommal mi is jövőre tervezzük a nagy napot. :) Nem tudtuk, hogy hogyan álljunk neki a szervezésnek, így már január első heteiben lefoglalóztuk a zenekart, a vőfélyt és a fotóst, így sikerült 2012-es árakon szerződést kötni velük a 2014-es esküvőre. :D

    Mivel vidékiek vagyunk és a rokonság döntő többsége itt él, ahol mi is, így a község Művelődési Házára esett a választásunk, amit tavaly újítottak fel. Igaz árban húzósabb is, de mindenképp kényelmesebb, mint utazgatni, szállásolni és azon gondolkozni, hogy "ki ne igyon, mert vezetni is kell valakinek".

    Szeretnénk mi is kicsit faragni a költségekből, ezért ha van tippetek, mondjuk meghívó készítésre, akkor azt szívesen veszem én is.

    Nemrég nézegettem selyempapírból készíthető gömb-alakú virágdíszeket, ami rendkívül egyszerű és mégis mutatós. A Cafeblogon '...valami kék' nevű blogger írt róla, érdemes rákeresni. ;)

    Szép napot mindenkinek! :)

  14. 2013. május 7. 10:0213.

    Szia!

     

    Én is a "csináld magad mozgalommal" próbálkozom. Lassan készülgetnek az asztaldíszek, a meghívó is félig-meddig kész van. Ha gondolgod majd tudok egy pár spórolós tippet adni. 

    előzmény:
    g.Ildi82 (8)
    2013-05-05  12:39
  15. 2013. május 5. 20:0312.

    Sziasztok!

     

    Ez komoly 100 ezerét jön ki ez szép

    nekünk Csolnokon lesz egy étteremben és akert jében lesz a polgári és 14.605ft kellet befiteni

    előzmény:
    ANAEL (11)
    2013-05-05  17:21
  16. 2013. május 5. 17:2111.

    Hát igen, szerintem ma már a gyerek mellett ez a legnagyobb biznisz, az esküvő. Sok helyről kaptunk ajánlatot, átnézzük mondjuk megvan, hogy a kaja egy főre 12 ezer forint, azt ugye a pár kiszámoja, hogy mennyi lesz összesen, de akkor mellé még jönnek a rejtett költségek, a készenléti díj, ha a helyszínen akarod a szertartást, plusz pénz hogy kiteszik a székeket, asztalokat, szóval hihetetlen.

    Ja és a Római partra az anyakönyvvezető 100 ezerért jön ki... no comment  Úgyhogy ezt a lehetőséget dobtuk :)

     

     

     

    előzmény:
    g.Ildi82 (10)
    2013-05-05  13:20
  17. 2013. május 5. 13:2010.

    Hát a kerti party persze erősen időjárás függő, de mi nem szeretjük a feszengős éttermes  lagzikat. Nálunk  csak tényleg egyszerű családi kerti party lesz mert olyan esküvőt szeretnénk ahol abszolut lazán és jól érezzük magunkat. Az még nyitott kérdés, hogy az étel része, hogy lesz megoldva. Lehet, hogy még bográcsozás is lesz, de még abban is gondolkoztunk hogy hidegtálakat rendelünk és húsok lesznk pécolva és grilllezve. Természetesen erre a feladatra felfogadunk egy embert.

     Hát nem semmi árakat elkérnek...asztal kihelyezésért??? az azért durva..

    előzmény:
    ANAEL (9)
    2013-05-05  12:45
  18. 2013. május 5. 12:459.

    Szia,

     

    A kerti parti nagyon jól hangzik :)))

    Hát elősszr olyan helyszíneket néztünk, ahol van szállás lehetőség, de olyan kitételek voltak, hogy volt ahol hajnali 3-kor lelövik a bulit, mert nekik reggeliztetni kell majd a szállóvendégeket és pakolniuk kell. Én szeretném meghagyni a lehetőséget, hogy sokáig jól érezhessük magunkat :) Ezért ezek a helyek ugrottak :)))

    Most nagyon tetszik egy helyszín és úgy néz ki hogy az lesz a nyerő, sokat megnéztünk, úgyhogy nem semmi mik vannak. Van ahol csak a terembérlet 300 ezer, el sem hittem és van olyan hogy azért hogy kitegyék a körasztalokat fizetni kell darabját 5000-ért.... sok mindent figyelembe kell venni. :)))

    előzmény:
    g.Ildi82 (5)
    2013-05-01  17:07
  19. 2013. május 5. 12:398.

    Sziasztok!

     

    Mi vidékiek vagyun, de így is van 100 km a két hely között. A mi esküvőnk ott lesz ahol én felnőttem, de még pontosan nem tudok létszámot. Ez még nagyban függ a párom családjától mert szülei már nem élnek és a többi családtaggal nagyon megszakadt illetve felületes a kapcsolat.Nem tud dönteni, hogy mi legyen. Én ajánlottam neki, hogy hívja meg őket a szertartásra és tartsunk utánna egy kisebb álló fogadást pezsgővel, aprósütikkel és utánna menjünk a többiekkel bulizni és így a kecske is jój lakna meg a káposzta is megmaradna.

    Mint már írtam a ruhát én is valószínűleg varratom és nagyon sok mindent (pl. meghívó) én illetve mi szeretnénk csinálni. Szerintem sok apró ötlettel sokat lehet spórolni. Pl a csokromat unokahugom csinálja gyöngyből.

     

     

     

    előzmény:
    Piros_ (6)
    2013-05-05  11:43
  20. 2013. május 5. 12:087.

    Szia Piros,

     

    NAgyon én sem tudtam  hogy kezdjek neki, annyi bizonyos, hogy már kinéztünk egy jövő nyári dátumot, ami számunkra fontos, megnéztünk jó pár helyet, és úgy néz ki, hogy lefoglaljuk júniusig, hogy az meglegyen.Utána, hogy ez a dátum a házasságkötésnél is passzoljon, megnézem a polgári és az egyházi dolgokat, azt is elintézem. Ezeket idén szeretném lerendezni, az időpont miatt. 

     

    Természetesen azért nézegetek ruhákat, én varratni szeretném, úgyhogy lehet azt szeptemberben intézem, jövő év elején pedig az esküvő kiállításra kinézek az biztos, meghívó, esküvői dekoráció, meg az ilyen "apróságok" miatt, hátha ott akciósan tudok valamit nézni. :))))

     

    Ja és én is vidéki vagyok, párom Pesti, mi itt tartjuk Pesten, mert így csak 20 embert kell itt altatni, a barátok többnyire Pestiek. Így is húzós lesz az esküvő ára 80 főre ahogy számoltam....

     

    Milyen helyekre gondoltok? Mi már hotelt és éttermet megnéztünk.

     

     

    előzmény:
    Piros_ (6)
    2013-05-05  11:43
  21. 2013. május 5. 11:436.

    Sziasztok!

     

    A mi esküvőnk is 2014-ben lesz, de jelenleg fogalma sincs, hogy hogyan kéne nekikezdenünk a szervezésnek.

     

    Persze az anyagiak természetesen határt szabnak az elképzeléseknek, ezért kicsit tartok tőle, hogy máris késsében vagyunk. Nem tervezünk túl nagy esküvőt, de azért úgy 60-70 emberrel mindenképpen számolnunk kell. Az sem egyszerű, hogy hol tartsuk, mert a  párom pesti én viszont vidéki vagyok, így a csapat egyik felét mindenképpen el is kell szállásolni valahol, ami plusz költségeket jelent. Pont ennek kapcsán válik a helyválasztás rögtön érdekessé. Persze vannak elképzeléseink, mi is jobban szeretnén szabadtéren kimondani a boldogító igent, de Pesten ez szerintem nem olyan meghitt...

     

    Szóval, mint szerintem minden más menyasszony én is tele vagyok kérdésekkel és tervekkel úgyhogy jó ötletnek tartom, hogy megosszuk egymással, hogy ki milyen tippeket, trükköket ismer, hogy az a bizonyos nagy nap, már tényleg csak a boldogságunkról szóljon.

    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  22. 2013. május 1. 17:075.

    Szia!

     

    Az a helyzet, hogy nem saját kert lesz hanem van a közelben  egy rendezvényszervező irodának egy területe ami bérelhető. Pici kerti tóval, játszótérrel, grillezési, bográcsozási lehetőséggel stb és ott tervezzük. Daját kert azért nem jó mert senkinek nincs a családban akkora lakása hogy rossz idő esetén (ugyan hét ágra fog sütni a nap és szép időnk lesz!!) helyet tudjunk biztosítani.

    Varratás: Ha tudsz jó varrónőt akkor szerintem megéri. Én nagyon egyszerű ruhát szeretnék ami illik egy családi kerti partyhoz és lehet, hogy én is varratom mert én ráadásul molett is vagyok...

    Éttermet szeretnétek vagy egyéb helyszínben is gondolkodtok?

    előzmény:
    ANAEL (4)
    2013-05-01  16:33
  23. 2013. május 1. 16:334.

    Szia, :)

     

    Mi most nézegetjük a helyeket és egy hónapon belül szeretnénk lefoglalni, hogy legalább ez meglegyen. :) A ruhát majd ősszel kezdem el nézegetni. Nálunk 80 fő lesz, csak azokat az ismerősöket és barátokat hívjuk meg akivel szorosabb a kapcsolat és gyakran találkozunk.

    Nálatok a kerti party hol lesz? Otthon családi háznál?

    Mi a véleményed az esküvői ruha varratásról? Olvastam sok jót és rosszat is. Kinéztem egy jó ruhát, amit megvarratnék magamnak, mert itthon nem lehet kapni.

     

     

    előzmény:
    g.Ildi82 (3)
    2013-04-30  22:26
  24. 2013. Április 30. 22:263.

    Szia!

     

    Ha minden jól alakul akkor a mi esküvőnk is 2014-ben lesz. Nekünk kis esküvőnk lesz kerti partyval és valami egyszerű ruhával.

    Ti milyen esküvőt szeretnétek?

    előzmény:
    ANAEL (2)
    2013-04-30  21:55
  25. 2013. Április 30. 21:552.

    Szia,

     

    Köszönöm, szívesen fogadok minden ötletet! :) 

Címlap

top