Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIT FÖZZÜNK MA?

gabi1971
Létrehozva: 2013. Április 22. 22:01

Sziasztok!

 

 

4 evvel ezelött, ilyentajban indult egy topik ugyanezzel a cimmel, szereny szemelyem az egyik alapito tag volt.

Annyira jo kis csapat jött össze, tudtunk a fözesröl, a vilag es a Joisten dolgairol beszelni! 

 

Sajnos, az idö mulasaval elkopott, ellaposodott az egesz, egy csomoan eltüntek, többek között en is. 

Majd masfel evig nem jartam az NLC-n, s a topik gyakorlatilag megszünt.

 

Nos, en fel szeretnem frissiteni az egeszet, s remenykedem, hogy a tagok esetleg felfigyelnek a topikcimre, s ujra megjelennek.

Termeszetesen ujakat, fözni-sütni szeretö nöket ferfiakat is szeretettel varok a topikban!

 

Szoval, a teljesseg igenye nelkül, Netuddki, Ragica, Csokidara, Zsezse, Erdeipatak es Mindenki,

 

 

mit fözzünk ma? 

  1. 2013. május 9. 14:04201.

    Csak ajánlani tudom, hogy kóstold meg.

    Nincs mindegyikben hal (azt én sem szeretem), viszont nagyon finom!

     

    Nálunk a városban volt egy suhsi bár, de annyira nem volt rá igény, hogy fél év alatt meg is szűnt, így 70km-et kellene utaznunk ha ilyesmit ennénk...

    Pedig nagyon jó kis választék volt barátságos árakkal.

    előzmény:
    Sushi (198)
    2013-05-09  13:16
  2. 2013. május 9. 14:00200.

    Köszi.

    És nem esik szét, hogy nincs benne semmi összekötő anyag csak hagyma és fűszer?

    előzmény:
    Sushi (196)
    2013-05-09  11:23
  3. 2013. május 9. 13:59199.

    Köszönöm, de igazából bevált receptek érdekelnének amik finomak.

    Netről választottam már néhányat de egyik sem ízlett.

    Azt az ízt keresem ami az igazi amerikai hamburgeré, vagy legalább közel járjon hozzá.

    Nekem még nem sikerült kitapasztalnom... :(

    előzmény:
    Hanna* (194)
    2013-05-09  11:01
  4. 2013. május 9. 13:16198.

    Szia és örülök hogy ilyen szivélyesen üdvözöltél.

    Remélem nem érzed csalásnak, de nem szeretem a szusit. Viszont a kollégaim nem tudtak rendesen kiejteni a nevemet, és egyszercsak ez lett belöle. De aranyosnak találtam, és azóta hallgatok is rá.

     

    Bár ha valakit találnék aki mellett megkóstolhatnám, lehet, hogy megszeretném. De halat nem merek enni, azt hiszem egy enyhe allergiám vam.

    Ezen kivül a család sem eszi olyan nagy hévvel - mármint halat - úgyhogy nem kellett megtanulnom.

     

    De fözni nagyon szeretek, kipróbalni dolgokat, ezért örültem, hogy rátok találtam.

     

    Köszönöm

    előzmény:
    gabi1971 (197)
    2013-05-09  12:24
  5. 2013. május 9. 12:24197.

    Jo napot mindenkinek!

     

     

    Sushi: üdvözöllek egyre nepesedö topikunkban! Nagyon szeretlek am, plane wasabi-kremmel.

    Te is szereted a sushit, ezert valasztottad nicknek?

     

     

    Csinaltam tiramisut. Igaz, a gyerekes, lagyabb valtozatat (eszpresszo, nyers tojas, alkohol nelkül). Tettem bele rumaromat, porcukrot, vanilias cukrot, mascarponet, tejszint, s a babapiskotat nagyon felhigitott kaveba martogattam.

    Delutanra megpuhul.

    Most megyerk, csinalok pulykafasirtot. 

  6. 2013. május 9. 11:23196.

    Szival én vettem fel kilo darált marhahúst, felkockáztam egy szép fej hagymát, picit megdinszteltem olajon üvegesre, só, bors rendesen. Ha van idöd, akkor hagyd állni egy kicsit. Négy részre osztottam, ellapitottam és serpenyöben pici olajon megsütöttem. a Felnött drágám azt mondta, hogy nagyon finom.

     

    čn is azt hittem, hogy bonyolultabb.

    előzmény:
    Zalina (191)
    2013-05-09  10:51
  7. 2013. május 9. 11:02195.

     

     

     

     

     

     

     

  8. 2013. május 9. 11:01194.
    bocsánat, akkor valami gond van a gépemmel. nem tudom belinkelni...de a nosalty-n vannak jó hambi receptek.
    előzmény:
    Hanna* (193)
    2013-05-09  11:01
  9. 2013. május 9. 11:01193.

     

    csak a lényeg maradt ki!

    előzmény:
    Hanna* (192)
    2013-05-09  10:59
  10. 2013. május 9. 10:59192.

    parancsolj!

    előzmény:
    Zalina (191)
    2013-05-09  10:51
  11. 2013. május 9. 10:51191.

    Sziasztok!

     

    Nálunk ma borsófőzelék lesz fasírttal.

    Akkor  adagot sikerült csinálnom, hogy valószínüleg holnap is ezt esszük.

     

    Hétvégére, ha marad a jó idő, akkor grillezést terveztünk.

    Van esetleg jó receptetek házi hamburger készítésére?

     

  12. 2013. május 9. 09:31190.
    Kávé a második jó ötlet. Megyek. Viszont lehet, hogy rakott brokkoli lesz. Még ki kell talŕlnom, hogy csináljam. Pár héttel ezelőtt a fagyasztónk beadta a kulcsot, alig tudtam megmenteni dolgokat a kiolvadástol, de brokkoli még van. Meg friss darálthús. 
    előzmény:
    utazo (189)
    2013-05-09  09:20
  13. 2013. május 9. 09:20189.

    Jo reggelt, napot, kinek mi. Eppen a kavemat iszom - sajnos a masodikat.

    Eleg tompa vagyok ma, lehet az idojaras miatt van. A nagy meleg utan tegnap este hatalmas zivatar volt dorgessel, villamlassal. Utana szivarvanyt is lattam. Most felhos, szeles az ido. 

     

    Emlegettetek a rantott karfiolt. Ma rakott karfiolt akartam csinalni, de modositottam, igy rantott karfiol lesz krumplipurevel es uborkasalataval. Van meg egy kis bableves tegnaprol.

     

    Horivi: A dietat tudod meg tartani, nem csabultal el semmivel? 

    A kitarto dieta biztos meghozza a kivant eredmenyt. 

     

     

     

     

    előzmény:
    horivi (185)
    2013-05-08  18:35
  14. 2013. május 9. 08:33188.
    A halat kivéve nagyon jó ötlet, kínai kel szerintem is nagyon jó salátának. Sajnos a halra úgy tűnik allergiás vagyok, de talán csirkemellel is jó. Ma viszont nem tudok bevásárolni, nálunk ünnep van. 
    előzmény:
    horivi (185)
    2013-05-08  18:35
  15. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2013. május 8. 18:42187.

    Sziasztok!

     

    Estére vajas kalács lesz kakaóval, ha minden igaz, de gondolkodom bundáskenyéren is. Még nem döntöttem.

    Itt hol csöpörög az eső, hol a nap süt. Az egész nap ilyen.

     

  16. 2013. május 8. 18:35186.
    Az almafőzelék hogy készül?
    előzmény:
    pirospipacs (172)
    2013-05-08  07:32
  17. 2013. május 8. 18:35185.

    A rántott karfiol nekem is nagy kedvencem. 2 vagy 3 éve még működött a szomszédban egy pici zöldséges, szinte hetente mentem karfiolért és uborkáért, és jól elvoltam rántott karfiolon és uborkasalátán!

     

    Holnapi diétás menüm sült hal lesz, halfűszerrel szoktam megszórni és picike olajon lesütöm, hozzá salátá fogok készíteni, kínai kelből, paprikából, hagymából, rá pedig balzsamecet és olívaolaj. 

    előzmény:
    Sushi (184)
    2013-05-08  14:23
  18. 2013. május 8. 14:23184.

    Köszönöm a szives fogadtatast.

     

    Akkor talan az ötletelesben a menza is segithet: ma rantott karfiol volt az ebéd, amit én speciel nagyon szeretek. De ahogy irtam, het közben nem kell föznöm, viszont a menzán mindig van valami, ami csak az én kedvencem, és egy före nem kell a hétvégen ügyködni vele.

     

     

     

     

    előzmény:
    pirospipacs (182)
    2013-05-08  13:22
  19. 2013. május 8. 13:36183.

    Szerintem jol irtad a tzatzikit. Neha en is szoktam csinalni.

    A kakaoscsiga jol sikerult, most nem folyt ki a toltelek.

    Fahejast is szoktam sutni, csak most a kakaos volt a soros.

    Hollandiaban elek immar 8 honapja az evek ota itt dolgozo fiammal, aki nemigazan mutat hajlandosagot a hazakoltozesre.

    Van egy-ket elelmiszer ami nem kaphato, de mellozheto. Van a kozeli varosban egy magyar bolt, de meg nem voltam ott.

     

     

    előzmény:
    gabi1971 (180)
    2013-05-08  11:19
  20. 2013. május 8. 13:22182.

    Szia!

    Gyere csak gyere!Legyünk újra minél többen.

    Van idő akkor nézz be a topik "idősebb testvérébe",onnan is sok ötletet kaphatsz a főzéshez,sütéshez.

    (cím ugyanez ,különbség annyi annak kis betűval van írva a címe."Mit főzzünk ma")

    előzmény:
    Sushi (181)
    2013-05-08  11:22
  21. 2013. május 8. 11:22181.

    Szép napot Mindenkinek.

     

    Új vagyok ezen a helyen, remélem, nem zavarok. Sokáig kerestem, amig Rátok találtam. Nem igerem, hogy minden nap fogok tudni irni, de mindig benézek majd ha szabad.

     

    Fözni hétköznap nem szoktam, talán csa erös felinduásbol, mivel naluk mindenki ebédre központi ellátást kap ezért estére max. vajas kenyer, piritos, vagy rantotta marad. Hétvégén viszont  mindig bajom van a menüvel, ezért örülök nagyon, hogy rátok találtam.

     

    Annak is örülök, hogy másokat is találtam akik az otthoni konyhát külföldi "feltételek" közé helyezték. Ettöl is sok ötletet remélek.

     

    Egyelöre ennyi, ha befogadtok.

     

    Sushi

  22. 2013. május 8. 11:19180.

    Te hol elsz?

     

    Paszternakot mi is szoktunk venni, en kremlevest keszitek belöle. Nagy kremlevesevök vagyunk. Amig ominozus öntözös fiucska meg kisbaba volt, nagyon szerette az üveges paszternakpüret.

    Kakaos csigat nem szeretem, en fahejas barna cukorral szoktam kesziteni.

    De mar volt, hogy ketszersültmorzsat tejjel, marcipannal, darabolt mandulaval, rumaromaval es porcukorral kutyultam össze, s azt kentem az elesztös tesztara. Eredetileg omlos tesztabol keszül ez a sütemeny, de elsztöset sokkal könnyebb feltekerni.

    Van egy "önjaro" konyhai gepem ( tudod, olyan, amely maga keveri ki a piskotat, tesztat meg mindenfele dolgot, s nem kell ott allni, s tartani a robotgepet a kezben), abban szoktam mindenfelet kesziteni. 

     

    Holnaputan rozmaringos fött-sült krumplit (krumplit hejaban megfözni, kicsit hülni hagyni, meghamozni, sozni, borsozni, s olivaolajon aranybarnara piritani. Amikor majdnem kesz, rozmaringot szorni ra) keszitek, s lesz hozza tzatziki ( igy kell magyarosan irni?).

    előzmény:
    utazo (179)
    2013-05-08  11:07
  23. 2013. május 8. 11:07179.

    Irod, hogy a legkisebb fiacskad is tevekenykedett a kertben, akkor mar biztosan meggyogyult.

    A jo ido ide is elerkezett, bar tegnap esett az eso. A feherrepa itt is ismeretlen, paszternakot lehet ugyan kapni egy-egy zoldsegesnel, de az mas izu. 

    Nalunk a mai ebed bableves es kakaoscsiga lesz, amit most raktam be a sutobe, remelem sikerulni fog, mert legutobb mikor csinaltam sok toltelek kifolyt belole. Lehet, hogy tul sokat raktam bele?

    A tegnapi ebed fokhagymas csirkemell volt parolt zoldsegekkel. En is vajon szoktam parolni, mint Te. Nagyon fincsi.

    Itt most vasarnap lesz Anyaknapja.

    előzmény:
    gabi1971 (178)
    2013-05-08  09:24
  24. 2013. május 8. 09:24178.

    Tulipanos szep jo reggelt!

     

    Itt süt a nap es csicseregnek a madarak. A napsütes Europanak ezen a reszen mar amugyis egy nagyon jo hir.

     

    A kiskertemben szorgalmasan kelnek a  zöldsegfelek, kiveve a sargarepat es a feherrepat. Bar utobbi eseteben nem vagyok biztos benne, hogy vannak-e egyaltalan meg magok a földben, mert amikor a par hozzaszolassal korabban elmeselt macskakakat eltakaritottam, lehet, hogy a macskavegtermekkel együtt a magokat is eltavolitottam.

    S itt nagyon keves helyen lehet feherrepat kapni, a nemetek nem nagyon ismerik. Soskarol meg senki nem hallott az ismeröseim köreben, üzletben sem lehet kapni, igy hat magam termelem. 

    Tegnap ültettem paradicsomot is. En ültettem, a parom karozta, a legkisebb fiacskam meg öntözte. Amugyis olyan öntözös fazisban van.

     

    Ma bazsalikomos zöldborsokremleves lesz.

    Holnap sajttal töltött fasirt, parolt vajas vegyeszöldseggel. Azert vajas, mert bizonyos vitaminok zsirban oldodnak, s a szervezet jobban tudja hasznositani, ha nem vizben parolom öket, arrol nem is szolva, hogy a fözövizben elveszik egy csomo vitamin.

    A szine is megmarad, az ize is finomabb. Keves vajat szoktam olvasztani a labasban, beleteszem a zöldseget, kicsit megsozom, s fedö alatt, nagyon lassu tüzön keszre parolom. Szükseg eseten, de csak akkor, öntök hozza icipici vizet.

    Nem szabad erös langon fözni, mert odaeg, hisz nincs alatta folyadek, csak a keves vaj es a sajat leve.

    Borsot, repat meg mindenfelet szoktam igy csinalni. 

     

    Itt holnap ünnep van, a gyerekeknek hosszu hetvege, en meg szalmaözvegy leszek, mert a parom utazik Lipcsebe a baratjahoz.

    Minden evben, ebben az idöpontban eltöltenek par napot együtt, turaznak, eveznek, "kocsmaznak", muzeumba jarnak, s mindig mashol. 

  25. 2013. május 8. 09:11177.

    Sajnos még igazán finom ilyen jellegű sütivel nem találkoztam.

    Viszont édesből a Beneit tudom ajánlani, bár nem olcsó.

     

    Amikor nincs kedvem sütéssel vacakolni, akkor csak ki szoktam olvasztani egy fagyasztott leveles tésztát. Felkockázom, muffinsütőbe teszem és töltök a közepébe valamit, többnyire, sonka, sajt, sajtkrém, kolbász mustárral, ilyesmi vagy ha édesre vágyik a férj akkor valamilyen lekvár. 

    Nekem a fagyasztott leveles tésztából a tescos sajátmárkása vált be.

    előzmény:
    lady1986 (175)
    2013-05-08  08:00

Címlap

top