Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIT FÖZZÜNK MA?

gabi1971
Létrehozva: 2013. Április 22. 22:01

Sziasztok!

 

 

4 evvel ezelött, ilyentajban indult egy topik ugyanezzel a cimmel, szereny szemelyem az egyik alapito tag volt.

Annyira jo kis csapat jött össze, tudtunk a fözesröl, a vilag es a Joisten dolgairol beszelni! 

 

Sajnos, az idö mulasaval elkopott, ellaposodott az egesz, egy csomoan eltüntek, többek között en is. 

Majd masfel evig nem jartam az NLC-n, s a topik gyakorlatilag megszünt.

 

Nos, en fel szeretnem frissiteni az egeszet, s remenykedem, hogy a tagok esetleg felfigyelnek a topikcimre, s ujra megjelennek.

Termeszetesen ujakat, fözni-sütni szeretö nöket ferfiakat is szeretettel varok a topikban!

 

Szoval, a teljesseg igenye nelkül, Netuddki, Ragica, Csokidara, Zsezse, Erdeipatak es Mindenki,

 

 

mit fözzünk ma? 

  1. 2013. május 8. 09:04176.

    Ja értem, azt hittem van valami plussz praktikád. :)

    Bár ha azt vesszük, a világ túlvégén a magyar paprika termelése is az. :)

     

     

    előzmény:
    netuddki990 (173)
    2013-05-08  07:33
  2. 2013. május 8. 08:00175.

    Sziasztok!

     

    Nem kicsit tűntem el, de az anyák napja és egyéb hercehurcák miatt nem igen voltam net közelben.

    Hétvégén rakott krumpli volt a menü, hétfőn tökfőzelék fasírtttal, tegnap paradicsomleves és túrós, kakaós palacsinta. Mai nagy valószínűséggel rántott hal lesz rizzsel és majonézzel.

     

    A holnapiról viszont dunsztom sincs.

     

    Meg néztem már pár boltban, szemezgettem ezekkel az előre kész levelestésztákból való aprósütiknek - pl pogácsa- vélemény róluk? Melyik márkát érdemes?

    Nem vagyok egy sütőasszony, így eddig ha csináltam is valami rágcsát hát az kimerült a kókuszgolyó-hamismarcipános-kókusztekercs triónál. Egyiok sem sütős :) Ja és még a lusta asszony rétese aminek néha nekiugrok, de ezekt már unjuk erősen. 

     

    Szép napot nektek :)

    előzmény:
    gabi1971 (1)
    2013-04-22  22:01
  3. 2013. május 8. 07:34174.
    És hogy van a kisfiad ZSófi? Már ő is jó nagy lehet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247669 (171)
    2013-05-07  22:55
  4. 2013. május 8. 07:33173.

    Teljesen hagyományosan készítem. Hagymát dinsztelek, rá a csíkozott paprikát, kockára vágott paradicsomot, sózom, majd amikor megpuhul tojást ütök rá.

    Mi a lecsó kedvéért a világ túlsó felén magunkt termeljük a magyar paprikát!!

    előzmény:
    Zalina (170)
    2013-05-07  09:34
  5. 2013. május 8. 07:32172.

    Sziasztok! Jó reggelt.

    Tegnap délután főzőcskéztem.Volt almafőzelék és fasírt.Az utóbbi a fagyasztóból.

    Mára lesz spenót papi tükörtojással.

    Tegnap kaptam új krumplit nagyon olcsón.Lesz belőle majonézes krumpli.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247669 (171)
    2013-05-07  22:55
  6. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2013. május 7. 22:55171.

    Sziasztok!

     

    Kaptam egy fülest, hogy van újra topic, de megtalálni nem volt olyan könnyű.

     

    Holnap estére szerintem bundáskenyeret készítek majd.

     

    előzmény:
    gabi1971 (166)
    2013-05-06  08:00
  7. 2013. május 7. 09:34170.

    És hogy készíted?

     

    Idénre terveztem, hogy főzünk egy nagy adagot bográcsban és apránként lefagyasztjuk. Mert a férjem is nagyon szereti, de télen nem tudunk frisset készíteni. Az üveges meg nem az igazi.

     

    Most nézem, tegnap lehagytam, hogy az elmúlt pár napban még volt sonkás pizza és zöldséges pite is. :)

    Mára maradt a grillcsirkéből, holnapra kell kitalálnom valamit.

    előzmény:
    netuddki990 (169)
    2013-05-07  07:25
  8. 2013. május 7. 07:25169.
    Nekem bármilyen lecsó jöhet, de igazán a magyart szeretem.
    előzmény:
    Zalina (168)
    2013-05-06  10:40
  9. 2013. május 6. 10:40168.

    Sziasztok!

     

    Ezzel én is így vagyok, a sima lecsot nem eszem meg, de a francia lecsót imádom.

    Bár én kicsit máshogy készítem.

    Nem a szószba főzöm a padlizsánt és a cukkinit, hanem felkarikázva meggrillezem, majd felváltva paprikával egy jénai tálba állítom és nyakonöntöm a paradicsomos fűszeres szósszal és kb fél órát sütöm.

     

    Nálunk az elmúlt napokban nagy rohangálás volt, de azért a főzésre is sort kerítettem.

    Volt pestós csirke grillezett zöldségekkel, túrós tészta, ma meg már benn sül a csirke a sütőben és rizibizi lesz mellé.

     

    előzmény:
    gabi1971 (167)
    2013-05-06  08:17
  10. 2013. május 6. 08:17167.

    Juci,a  ratatouille az francia lecso. Olivaolajon megdinszteled a nem tul aprora vagott hagymat, a zuzott fokhagymat.

    Hozzateszel egy közepes meretü, apro darabokra vagott padlizsant, ket felaprozott cukkinit, kb 40 dkg pizzaparadicsomot ( olyan, mint a hamozott dobozos, csak apro kockakra van vagva, s eleg sok leve van) , 2-3 paprikat (szinten felkockazva). Sozod, borsozod, megszorod provence-i füszerkeverekkel, ha ez nincs, akkor szorsz ra rozmaringot es kakukkfüvet.

    Beleteszel egy evökanal paradicsompüret. Pici cukorral ellensulyozod a savas izt.

    Lefedve föni hagyod. Ha megfött, akkor adhatsz melle fött tesztat, halat, vagy barmilyen sültet, de önmagaban is finom, söt, meg hidegen is eheted. 

     

    Ha van kesz lecsod, akkor csak a hagymat, fokhagymat, a padlizsant es a cukkinit fözöd es füszerezed a leiras szerint, a lecsot a vegen beleteszed, s összeforrositod.

    A muris az egeszben, hogy en ki nem allhatom a lecsot, de a francia lecsot meg nagyon szeretem. 

     

     

    Ma spenotos, mascarpones spagetti lesz.

     

    Holnap valoszinüleg kuszkusz pulykahussal. 

    előzmény:
    pirospipacs (165)
    2013-05-06  07:49
  11. 2013. május 6. 08:00166.

    Szia Zsofi!!!

     

    De jo, hogy itt vagy! 

     

    Veletlenül bukkantal rank, vagy informalt valaki, hogy vagyunk? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247669 (163)
    2013-05-05  22:12
  12. 2013. május 6. 07:49165.

    Sziasztok!

    Tegnap délután lecsós virslit készítettem mára.Nem vagyok megbékélve az ízével.

    Valószínű abból a félkész adagból van amit nem ízesítettem meg.

    Ősszel szoktam hagyma nélkül is lefagyasztani  lecsót,amit ízesítésre használok fel.

     

     

    előzmény:
    netuddki990 (164)
    2013-05-06  05:58
  13. 2013. május 6. 05:58164.

    Szia! De jó, hogy te is megtaláltál minket!

    Én már letudtam a hétfőt. Vacak idő volt, sok eső és szél.

    Már majdnem kész a marhapörkölt, a lassú főzőben egész nap fől, nagyon puha lesz. Azt hiszem tésztát főzök hozzá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247669 (163)
    2013-05-05  22:12
  14. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2013. május 5. 22:12163.

    Sziasztok!

     

    Megjöttem én is. Most csak beköszönök, majd jövök sűrűbben.

     

    Hétvégén rántott karaj volt és zöldborsófőzelék.

  15. 2013. május 5. 20:16162.

    Szia!

    BÜSZKE LEHETSZ MAGADRA! :) Ez aztán az akaraterő!

     

    előzmény:
    horivi (161)
    2013-05-05  19:54
  16. 2013. május 5. 19:54161.

    Sziasztok!

     

    Nálunk a mai ebéd tyúkhúsleves volt májgombóccal,  nekem csak a húsból volt szabad ennem + a leves levét.

    Vacsira sütöttem csirkecombokat, de végülis ez megmaradt, mert tesómékhoz mentünk át a gyerkőcök szüli és névnapját ünnepelni, így ott ettünk. 

    Volt csirkepörkölt tarhonyával, sült csirke tepsis krumplival, párolt lilakáposzta, és sok-sok süti, amiből nem ettem. Kibírtam Büszke is vagyok magamra!

     

    Holnapi ebédre zöldborsós-zöldbabos pirított rizst főztem magamna.

  17. 2013. május 5. 14:37160.

    Szia!

     

    Amennyiben visszaolvastál a topikban kértük,ez a topik NE LEGYEN A REKLÁM HELYE. 

     

     

     

  18. 2013. május 5. 08:00159.

    Sziasztok!

     

    Szépséges idő van.

    Tegnap főztem édeskaposzta főzeléket.Maradt mára is. 

    előzmény:
    gabi1971 (1)
    2013-04-22  22:01
  19. 2013. május 5. 07:21158.

    Sziasztok!

     

    Mai ebéd zöldborsó leves, sült lazac rizzsel.

    Anyák napja van otthon, nálunk majd csak egy hét múlva

    előzmény:
    utazo (157)
    2013-05-04  07:58
  20. 2013. május 4. 07:58157.

    Vasalni en is szerettem. Azert irtam multidoben, mert mostanaban nemigen kell vasalni. Nem dolgozom, igy nem kell bluzokat, szoknyakat vasalni, neha az agynemut kivasalom, de en is ugy teregetem a ruhakat, hogy kirazom, kisimitom, igy kevesbe gyurottek.

    A dietadhoz sok sikert kivanok. Nehez, de az lebegjen a szemed elott, hogy csinos mennyasszony leszel, es valoban az sem mindegy, hogy hany kiloval kezded a babavarast.

    Kitartas!

     

    Nalunk a mai ebed karfiolleves, fuszeres csirkeszarny es krumplipure lesz.

    Na meg utana par palacsinta.

     

    Gabi, remelem kisfiad meggyogyult mar!

     

     Kellemes hetveget mindenkinek!

    előzmény:
    horivi (153)
    2013-05-03  20:32
  21. 2013. május 4. 07:09156.
    A mai ebéd így alakult: Bableves, sült csirkecombok baconben, sült krumpli, főtt kukorica.
    előzmény:
    pirospipacs (155)
    2013-05-04  06:42
  22. 2013. május 4. 06:42155.

    Sziasztok!

    Jó reggelt mindenkinek!

    A tracspati csúszik,kénytelen leszek valamit főzni magamnak.

    A leveshez készített tésztát lefagyasztottam. 

    előzmény:
    netuddki990 (154)
    2013-05-03  22:30
  23. 2013. május 3. 22:30154.

    Én valami filmet, DVD-t nézek vasalás közben, mert amúgy halálosan unalmas. Kb 3 hetente kerítek rá sort, sajnos az ágyneműt is vasalom, de elkényeztettem a családom és így szeretik. Azon kívül ingeket szoktam illetve egyéb gyűrődős ruhát. De nagyrészt pamutban jár mindenki, azt nem kell vasalni. Mániákusan terítek, vigyázva, hogy ne gyűrten legyen a szárítón, így nem kell őket vasalni.

    Na ennyi elég is a vasalásról. 

    Itt már szombat reggel van, még fogalmam nincs, hogy mit főzzek.

    előzmény:
    horivi (153)
    2013-05-03  20:32
  24. 2013. május 3. 20:32153.

    Szia!

     

    A vasalás nálam is mumus volt egy ideig. 

    Tizenévesen szerettem vasalni, felraktam egy lemezt a lemezjátszóra (Fan-Fan és Neoton rajongó voltam), és vasalás közben énekeltem-táncoltam. 

    Aztán kimentem Angliába au-pair-nek, és az egyik család akiknél laktam, napi szinten mosott, és nekem minden este vasalni kellett. A végére már rá se bírtam nézni a vasalóra, és mikor hazakerültem, direkt olyan ruhadarabokat vettem, amiket nem kellett kivasalni

     

    De most, 10 évvel később, már kezdek visszaszokni, főleg a nyári cuccaimat kell vasalni, és most nem okoz akkora gondot. 

    előzmény:
    gabi1971 (152)
    2013-05-03  18:12
  25. 2013. május 3. 18:12152.

    Sziasztok, Kis- es Nagylanyok!

     

     

    Egyedül, ferfimentesen ülök a hazban, s verem a gepet. A haz összes ferfitagja, ill. amelyek azok lesznek, uton vannak.

    Alex judozik, a nagyobb fiamnak sportcipö kell, s a parom elment vele venni, mig Alexnek tart az edzese, s be is vasarolnak hetvegere. 

    A legkisebb meg kiserökent ment velük. 

     

    Ma delben sütöttem palacsintat (tudjatok, azt az etelt, amit akkor csinalok, ha nem tudom, mit csinaljak).

    Vacsorara krumpligirosz lesz ( igy jo magyarosan, fonetikusan irva..)

     

    A krumplit nagyon jol meg kell surolni, ugyanis hejastol keszül, de aki akarja, meg is hamozhatja.

    Negybe vagni, egy tepsit kibelelni sütöpapirral, ratenni a krumplihasabokat.

    Meglocsolni olivaolajjal, megszorni so, bors es gyrosfüszerrel. A krumplit atforgatni a füszerekkel es az olajjal, hogy nagyjabol egyenletesen jusson mindenhova.

    200 fokon sütni. Amikor mar majdnem puha, vekony csikokra vagott paprikat, 2 szinten vekony csikokra vagott hagymat es 3 szetzuzott fokhagymagerezdet szorunk ra, s keszre sütjük.

     

     Ha kesz, feta sajtot morzsolunk ra. Füszeres tejföl lesz hozza martogatosnak.

     

    Holnap vendegeink lesznek, s bogracsgulyast csinalunk a kertben! Tavalyi, balatoni nyaralasunkrol hoztunk bogracsot meg egy-ket szerkentyüt magunkkal, töredekebe került, mint itt, Nemetorszagban.

    A vicces a dologban, hogy a parom, aki ugye nemet, fözi a gulyast, s merem allitani, hogy barmelyik eddig evett gulyassal felveszi a versenyt! 

     

    Vasarnap megyünk az anyosomhoz, viszek sütemenyt, tepkedös turotortat ( itt Russischer Zupfkuchen, vagyis orosz tepkedös sütemeny neven ismert). Anno dazumal, a regi topikban le is irtam a receptjet.

    Most megyek, mert var kedvenc hazimunkam, a vasalas.

    En nem ertem, annyi vasalnivalom van mindig, mint egy jolmenö nagyüzemi mosodaban. 

Címlap

top