Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIT FÖZZÜNK MA?

gabi1971
Létrehozva: 2013. Április 22. 22:01

Sziasztok!

 

 

4 evvel ezelött, ilyentajban indult egy topik ugyanezzel a cimmel, szereny szemelyem az egyik alapito tag volt.

Annyira jo kis csapat jött össze, tudtunk a fözesröl, a vilag es a Joisten dolgairol beszelni! 

 

Sajnos, az idö mulasaval elkopott, ellaposodott az egesz, egy csomoan eltüntek, többek között en is. 

Majd masfel evig nem jartam az NLC-n, s a topik gyakorlatilag megszünt.

 

Nos, en fel szeretnem frissiteni az egeszet, s remenykedem, hogy a tagok esetleg felfigyelnek a topikcimre, s ujra megjelennek.

Termeszetesen ujakat, fözni-sütni szeretö nöket ferfiakat is szeretettel varok a topikban!

 

Szoval, a teljesseg igenye nelkül, Netuddki, Ragica, Csokidara, Zsezse, Erdeipatak es Mindenki,

 

 

mit fözzünk ma? 

  1. 2013. május 3. 11:06151.
    Köszi, megnézem ezt a könyvet!
    előzmény:
    netuddki990 (148)
    2013-05-03  05:47
  2. 2013. május 3. 11:06150.

    Szia!

     

    nincs még kitűzve a pontos dátum. Persze én minél hamarabb szeretném, hiszen már 3,5 éve együtt vagyunk, és már 35 évesek leszünk idén mindketten, de még nem is élünk együtt, szóval jó lenne már elkezdeni a közös életet. 

    Sajnos muszáj fogynom valamennyit, én is tudom, ő is tudja, és legfőképp azért szeretnék, mert babát is akarunk, és nem akarok belevágni amíg nem adok le minimum 10 kilót. És még akkor is marad rajtam. 

     

     

    előzmény:
    pirospipacs (147)
    2013-05-02  19:22
  3. 2013. május 3. 06:36149.

    Sziasztok,Jó reggelt.

     

    Ronda időre ébredtünk. Be van burulva az égbolt,nagy az égzengés.

    Ebből nem csendes májusi eső lesz.

     

    Nem tudom mit főzök mára.

    Délelőtt kötött tésztát fogok csinálni,amit  holnap viszek egy egyszerű ebéddel összekötött tracspartira. 

    Könnyű elkészíteni,finom ízt ad az egyszerű zöldség levesnek. 

    előzmény:
    netuddki990 (148)
    2013-05-03  05:47
  4. 2013. május 3. 05:47148.

    Sziasztok!

     

    Olvasom, hogy a fogyókúra is szóba került. Ez nem reklám, mert nem ismerem a szerzőt személyesen, de már a negyedik könyvét olvasom. Ő egy angol hipnoterepauta és teljesen más oldalról közelíti meg a fogyókúrát.

     

     http://www.libri.hu/szerzok/paul_mckenna.h tml

     

    Itt a hatodik a sorban. le tudlak fogyasztani címmel. Ajánlom mindenki figyelmébe, aki bármennyit fogyni akar.

     

    Gabi, hihetetlen, hogy már a pici is két és fél éves! Hogy rohan az idő.

    Az én nagylányom jövő februárban megy férjhez, pedig olyan, mintha ma született volna.

    Bablevest főzök, utána mexikói lesz.

  5. 2013. május 2. 19:22147.

    Sziasztok!

     

    Mikor lesz az esküvő? 

     

    Hovri a vőlegényed is igényli ezt a fogyókurát? :)  

    Vigyázz a gyomrodra nehogy baj legyen belőle.

    Igaz én drasztikusan fogyó kuráztam 30 éves koromban.Borzasztó kövér voltam-52 kg. :) Jöttek a nehézségeim nem volt miből fogyni.Lement a súlyom 42 kg.-ra.

     

    Gabi elszaladtak az évek. A kicsi fidat kisebbnek gondoltam,ő sem picike már. 

     

    Zolina és is várom a finom szabadban termesztett zöldeket. 

    előzmény:
    horivi (146)
    2013-05-02  15:21
  6. 2013. május 2. 15:21146.

    Télen valóban nem jó ez a diéta. Tavaly augusztusban kezdtem el, és nagyon jól bírtam, szépen fogytam is. Meg se kottyant a gyümölcsnap, hiszen tele volt finomsággal a kert.

     

    előzmény:
    Zalina (144)
    2013-05-02  12:20
  7. 2013. május 2. 15:16145.

    Köszönöm!

     

    Muszáj kitartanom, erős az elhatározás, csinos menyasszony szeretnék lenni :-D

    előzmény:
    angi60 (142)
    2013-05-02  12:05
  8. 2013. május 2. 12:20144.

    Sziasztok!

     

    Nálunk ma sajtban sült spárga az ebéd.

    A férjnek maradék sült hús is van hozzá, nekem csak úgy natur.

    Holnapra még nem tudom mit főzzek, valami könnyű tavaszi kajára vágyom, de egyszerűen még nincs választék a boltokban.

     

    horivi

     

    Grat az elhatározáshoz. Egyszer próbálkoztam vele, de nem ment. Télen kezdtem, és nem volt valami nagy gyümölcsválaszték, meg amúgy sem sokmindent eszek meg ezért nekem nagyon egyhangú volt :)

    Neked kitartást!

     

    gabi1971

     

    Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nincs olyan szer vagy növény ami jó macska ellen.

    A szanaszét macskaürülék ellen a kert egyik hátsó részében van leterítve fedett helyen homok, így odaszoktak. Bár néha így is akad a kertben egy-két csomag, de már nem annyi mint előtte. 

     

    Nekünk 2 cicánk van, ivartalanítottak, bentiek. De a környékbeliek összes kijárós macskája nálunk tanyázik (nincs kutyánk) és minden évben kapunk szeretetcsomagot az üvegházba. Az idén szerencsére csak 4 kölyök lett. De megint nem tudom kinek a macskájától.

  9. 2013. május 2. 12:06143.

    akaraterő

     

    előzmény:
    angi60 (142)
    2013-05-02  12:05
  10. 2013. május 2. 12:05142.

     Minden elismerésem a Tied a 90 napos diéta miatt valamikor én is megcsináltam kétszer is, de nagy akarerő kellett hozzá ami nekem már nincs illetve inkább nincs miért.

    A diétás recepteket is olvasgatjuk hátha abból fogjuk kitalálni a holnapi ebédet.

     

    sok sikert kivánok ha legyengülsz és felakarnád adni szólj majd segitünk, hogy folytasd csak tovább.

    előzmény:
    horivi (139)
    2013-05-02  11:05
  11. 2013. május 2. 11:23141.

    Melanoka,

    muszaj Pirospipaccsal egyetertenem, ugyanis ebben a topikban pont arrol van szo, hogy a napi tanacstalansagban ötletet kapjunk a többi topiktagtol. 

    Szeretnenk recepteket cserelni, tanacsot kerni, ha valamit nem tudunk vagy nem sikerül.

    De ugy erzem, s gondolom, nem csak magam neveben beszelhetek, amikor azt mondom, hogy nem szeretnenk tudni, hol lehet keszetelt rendelni.

    Tudod, egy topik idealis esetben több, mint egy topik, ahol  az ember banatat-örömet, a napi esemenyeit kitargyalhatja, s ahol egy virtualis ismerösi-barati tarsasag összejöhet.

     

    Ha szeretnel ebben reszt venni, s vannak ötleteid, van kedved a nagy vilaghalon keresztül beszelgetni, akkor szeretettel varunk.

    De ha csak rejtett reklamot akarsz terjeszteni, akkor maradj legy szives tavol...

     

    Ugye megertesz? 

  12. 2013. május 2. 11:11140.

    Angi, most meghatodtam, hogy Te mikre nem emlekszel?!

     

    Itt olyan randa idö van, hogy borzaszto!Nem igazan tudom, fog-e esni, vagy sütni fog-e a nap. A kertben sem nö semmi, legalabbis nem abban a tempoban, amiben en a türelmetlen hobbikertesz szeretnem.

    Raadasul bosszankodom, mert a szomszedunk macskaja kinti macska, s allandoan a mi kertünkben vegzi el a dolgat, legujabban a vetemenyesben.

    De a füböl is szedtünk mar tucatjaval macskakakat össze. Nem vagyok macskagyülölö, nekem is volt egy, de azert nem kellemes am allandoan a labunk ele nezni a sajat kertünkben, nem lapul-e a füben valami halmocska. 

    Mar vettünk olyan növenyt is, ami allitolag elriasztja az erzekeny orru macskat, kutyat meg mindenfele menyetfelet, de mindeddig semmi eredmeny nincs. A szomszed haz mellett van egy kis erdöfele, ahol mindenfele allat rak feszket, feltetelezem, hogy a macskanak ott van a vadaszterülete, ami rendben is van, de a mi telkünket hasznalja tranzitutvonalnak!

    Mar azon gondolkoztunk, hogy egy zacskoban összegyüjtjük a vegtermekeket, s odaadjuk a gazdinak, gondoskodjon ö az egeszröl.

    A nö egyebkent egy kedves teremtes, de sosincs itthon. Allandoan tovabbkepzesre jar, felivelö karrierrel, plusz ket gyerekkel, akik hol baratnönel, hol nagyszülöknel, hol a különelö apukanal vannak. Nem ertem, minek neki a haz, hiszen se ideje, se kedve nincs hozza. A macska is allandoan kinn kodorog, enni is azt eszik, amit talal. 

     

    előzmény:
    angi60 (138)
    2013-05-02  10:48
  13. 2013. május 2. 11:05139.

    Sziasztok!

     

    Tegnap elkezdtem a 90 napos diétát, így én csak a diétás kajáimról tudok beszámolni ezentúl. 

     

    Tegnap csirke (vagyis tyúk) pörköltet főztem, anyunak főztem még hozzá rizst is. 

    Mai ebédem: a tegnapi maradék rizs+lecsó.

     

    Holnapra tarhonyát akarok készíteni, nagyon szeretem magában is, feltét nélkül. 

  14. 2013. május 2. 10:48138.

    Sziasztok!

    a mai ebéd tegnapról maradt lebbencs leves és pörkölt amihez ma főzök sárgaborsó főzeléket.

     

    Gabi  én emlékszem a dolgokra arra is amikor elvitt a férjed bemutatni az édesanyjának , arra is amikor más városba költöztetek, persze én ugy 2 évesnak saccoltam a kisfiút valóban nagyon szalad az idő.

     

    további szépnapot itt nagyon meleg van. esőnek nyoma sincs.

    előzmény:
    gabi1971 (1)
    2013-04-22  22:01
  15. 2013. május 2. 08:32137.

    Kedves Juci, levaltalak a szolgalatbol...Te ejszakas voltal, en meg reggeles, igy most tulipanos jo reggelt kivanok mindenkinek!

     

     

    Szoval, valoban ugy van, ahogy Netuddki, PirosPipacs, Angi60 mondjak: harom kisfiam van. A legidösebb 12 eves (Philipp), a közepsö hateves (Alexander), s a legkisebb, Paul pedig ket es fel eves, augusztustol ovodas lesz.

    Ugye, hogy megy az idö?!Negy evvel ezelött, amikor elkezdtünk irogatni, meg csak nem is hittem volna, hogy meg egy gyerekem lesz.

    Nagyon magam alatt voltam ( a regiek tudjak, miert), de a Joisten ugy döntött, ad meg egy eselyt, s igy talalkoztam a parommal, s született meg egy kisfiam.

     

    Tegnap megcsinaltam  a pizzacsigakat. Erdekes, hogy pizzatesztabol volt, de teljesen mas ize volt, mint egy mozzarellas pizzanak.

    S a töltelek nagy resze kifolyt belöle, arrol nem is szolva, hogy a paradicsommartas kinyomodott belöle, amikor a felgöngyölt elesztös tekercset felszeleteltem.

    A gyurodeszkam ugy nezett ki, mint disznovagas utan. De mint tudjuk külcsin es belbecs: szoval, nagyon finom lett am.

    A paromnak jobban izlett, mint a "normalis" pizza, s Philipp ( aki itt hevereszik a kanapen, mert az elsö harom orajuk elmarad) a maradekbol szeretne tizoraira magaval vinni.

     

    Juci, le fogom neked irni a ratatouille ( ugye, erre gondoltal?) receptjet , de most mennem kell, mert a fiacskaim ehesek.

    előzmény:
    pirospipacs (136)
    2013-05-01  22:36
  16. 2013. május 1. 22:36136.

    Jó éjszakát kívánok mindenkinek!

     

    előzmény:
    angi60 (135)
    2013-05-01  11:43
  17. 2013. május 1. 11:43135.

    Mai ebédet sikerült kitalálnom

     

    lebbencs leves

     pörkölt a mélyhűtőből és rizs tészta ami olyasmi mint a tarhony a de sajna tarhonya nem volt itthon finom lesz igy is van hozzá egy kis cékla és csemege ubi. éhes is lettem

     

    meg van még csoki torta maradék de azt hiszem ma eszek belőle utoljára .

    előzmény:
    pirospipacs (134)
    2013-05-01  10:05
  18. 2013. május 1. 10:05134.
    :) Túlfogjuk élni :) remélhetőleg :)
    előzmény:
    angi60 (132)
    2013-05-01  09:19
  19. 2013. május 1. 09:26133.

    Szia!

     

    Nálad a pont... gyrosnak írják és girosznak ejtik :)

     

    Netuddki: 

     

    pipicici csíkok girosz pácban ( kapható tasakban, olaj és kis citromlé kell hozzá és bele a husit ), csak a pácolajon kell átpirítani. Aztán mehet a tányérra pita, hasábburi, paradicsom, saláta, kígyóubi, lilahagyma, a husi és tzatziki kerül mellé.

     

    ( Bele lehetne töltewni a pitába is a dolgokat a hasábburit leszámítva és meglocsolni úgy a pitában a tzatzikivel, de úgy a lányom nem boldogul vele így lesz belőle tál :D )

    előzmény:
    angi60 (130)
    2013-05-01  08:24
  20. 2013. május 1. 09:19132.
    Ma nagyon meleg lesz nem is tudom, hogy birjuk ki pedig május1-én mindig esett az eső. Már semmi sem a régi
    előzmény:
    pirospipacs (131)
    2013-05-01  08:48
  21. 2013. május 1. 08:48131.

    Sziasztok!

     

    Ildi,Gabinak 3 kisfia van. Mióta találkoztunk született a Kicsi-ő babakocsis gyerek.

     

    Nekem izlik a medvehagyma,mint minden amiről sokat beszélnek unalmassá,erőltetté válik.

    Én Erdélyiektől vettem a piacon.

     

    Tegnap felolvasztottam csirkemellett, mi lesz belőle? Költői kérdés :)

     

    Utazó :)  jó húsban vagy te is vagy betegség miatt szükséges a séta?

    Vagy egyszerűen egészséges életmódhoz van szükséged a mozgásra? 

     

    előzmény:
    angi60 (129)
    2013-05-01  08:22
  22. 2013. május 1. 08:24130.

    szia az nem gyors tál hanem girosz valahogy igy kell mondani

     

    előzmény:
    netuddki990 (128)
    2013-05-01  08:17
  23. 2013. május 1. 08:22129.

    Jó reggelt

     

     

    A Gabi a kisfiuval akkor volt várandós amikor kezdett a topik eltünni én ugy emlékszem, lehet, hogy rosszul majd kijavit .

     

    Nem tudom mit főzök még nem sikerült kitalálnom.

     

    A medvehagymát sokan szeretik én tavaly és tavalyelött is kipróbáltam kaptam mind a kétszer egy szatyorral, mert itt a környéken ahol élek most lehet szedni, de nekem nem igazán jőtt be.

     

    Rakott karfiolt az uram nem eszi meg azt nem főzhetek én szeretem, ha leirom mindig mit nem eszik meg már ln is csodálkozok mit főzztem 35évig?

     

    Szép napot mindenkinek,

    előzmény:
    pirospipacs (126)
    2013-04-30  23:02
  24. 2013. május 1. 08:17128.

    Szia Lady!

    Mi az a gyors tál??

    előzmény:
    lady1986 (118)
    2013-04-30  09:23
  25. 2013. május 1. 07:59127.

    Gabi jobbulast kivanok a kisfiadnak.

     

    Nalunk a mai ebed tojasosleves, piritott kenyerkockaval es rakott karfiol lesz.

    A fiammal elek es mivel o nagyon edesszaju ezert gyakran kell valami edeset csinalni. Ma palacsintat sutok.

     

    Delelott meg takaritani fogok. Van egy cicank, miatta gyakran kell porszivozni. De nem panaszkent irtam, hiszen csaladtagnak szamit, mar 10 eve boldogit.

    Delutan meg ha ilyen szep marad az ido megyek setalni. Igazabol futni kellene, de marad a seta. 

    előzmény:
    gabi1971 (124)
    2013-04-30  20:32

Címlap

top