Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIT FÖZZÜNK MA?

gabi1971
Létrehozva: 2013. Április 22. 22:01

Sziasztok!

 

 

4 evvel ezelött, ilyentajban indult egy topik ugyanezzel a cimmel, szereny szemelyem az egyik alapito tag volt.

Annyira jo kis csapat jött össze, tudtunk a fözesröl, a vilag es a Joisten dolgairol beszelni! 

 

Sajnos, az idö mulasaval elkopott, ellaposodott az egesz, egy csomoan eltüntek, többek között en is. 

Majd masfel evig nem jartam az NLC-n, s a topik gyakorlatilag megszünt.

 

Nos, en fel szeretnem frissiteni az egeszet, s remenykedem, hogy a tagok esetleg felfigyelnek a topikcimre, s ujra megjelennek.

Termeszetesen ujakat, fözni-sütni szeretö nöket ferfiakat is szeretettel varok a topikban!

 

Szoval, a teljesseg igenye nelkül, Netuddki, Ragica, Csokidara, Zsezse, Erdeipatak es Mindenki,

 

 

mit fözzünk ma? 

  1. 2013. Április 29. 08:07101.

    Szia Juci!

     

    Örülök, hogy itt vagy, egyike a regi motorosoknak. Az is jo, hogy irtal Zsuzsanak, igy mar harman vagyunk a regiek közül!!!

     

    Remelem, hogy ez a toik nem jut a regi sorsara, mert igazan kar lenne! 

    előzmény:
    pirospipacs (99)
    2013-04-28  13:58
  2. 2013. Április 29. 08:04100.

    Szia Zsuzsa!!!

     

    De jo, hogy erre jarsz! Valoban, proba-szerencse alapon megnyitottam ezt a topikot, abban a remenyben, hogy a "regiek" es termeszetesen ujak is felfigyelnek, s irnak.

     

    Tegnapelött sült hal volt, rantott karfiollal.

    Delutan sütöttem a tepsiben vekony piskotalapot, miutan kihült, pogacsaszaggatoval korongokat keszitettem belöle. Figyelni kell, hogy paros szamuak legyenek!

    A korongok egyik felere olvasztott csokival "avantgard" csikozast keszitettem. Epret megmostam, kicsumaztam, s püresitettem. Porcukorral izesitettem,s keves zselatint tettem bele. Tejszint kemeny habba vertem, ovatosan az eperpürebe forgattam, majd a hütöszekrenybe tettem, hogy dermedjen egy kicsit.

    Utana ket-ket piskotakorongot "összeragasztottam" az epres tejszinnel ugy, hogy a felsö korong csokival diszitett legyen.

    Mindenkinek nagyon izlett!

     

    Tegnap delben citromos-tarkonyos zöldseglevest csinaltam.

    Este grilleztünk, ezert nem akartam hust csinalni ebedre is.

    Delben, hirtelen ötlettel csinaltam egy sütes nelküli sütemenyt, mandulas-csokis sajtkremtortat:

     

    Hozzavalok:

    7,5 dkg vaj

    15 dkg omlos keksz/ketszersült, ami van

    2 evökanal zselatinpor

    10 dkg aprora vagdalt vagdalt dio/mandula/mogyoro

    12,5 dkg etcsoki

    4 dl tejszin

    40 dkg sotlan kremsajt, Philadelphia, de en a legolcsobb, no name termeket szoktam erre a celra hasznalni

    1,5 dl natur joghurt

    7,5 dkg folyekony mez

    2,5 dkg cukor

    2 csomag vanilias cukor

    3 dkg mandulaforgacs

    keves etolaj

     

     

    Egy kb. 26 centis tortaforma aljat etolajjal nagyon vekonyan kikenjük. 

    Vajat felolvasztani, a kekszet vagy a ketszersültet nagyon-nagyon aprora morzsolni, ill daralni,  finomabb zsemlemorzsaallagu kell, hogy legyen, különben nem sikerül!

    A kekszmorzsat összekeverjük az olvasztott vajjal, ha ketszersültböl keszitjük, keves cukrot teszünk hozza.

    Egyenletesen elosztjuk a masszat a tortaformaban, simara nyomkodjuk, majd felorara hütöbe tesszük.

     

    Közben a vagdalt mandulat aranysargara piritjuk. Hülni hagyjuk.

    10 dkg etcsokit nagyon aprora darabolunk.

    A zselatint a leiras szerint felolvasztjuk.

    A tejszinhabot kemenyre verjük. 

    A kremsajtot, a mezet, a ketfele cukrot, a joghurtot simara keverjük, majd ket evökanallal a folyekony zselatinhoz adunk belöle es elkeverjük, majd a zselatint beleöntjük a sajtos joghurtba.

    Kezdö zselatinosok mindig igy keszitsek, en ezt a müveletet kihagyom, mert nekem mar nagy gyakorlatom van benne.

    Beletesszük a piritott mandulat es a csokidarabkakat is, majd ovatosan beleforgatjuk a kemenyre vert tejszinhabot. 

    A kremet raöntjük a morzsaalapra, s nehany orara hütöbe tesszük.

     

    Megpiritjuk a mandulaforgacsot. A maradek csokit durvara reszeljük.

    A sütemenyet a mandulaforgacsokkal es csokidarabkakkal megszorjuk.

     

    En nem szoktam a csokit vagodsni. Itt Nemetorszagban van csokireszelek, ami hajszalvekony csokoladelapbol keszül, s kisebb-nagyobb darabokra van törve. Nem tudom, van-e Magyarorszagon ilyesmi, de a magyar tortadara nem hasonlithato hozza. Legalabbis az nem, amit en ismerek.

    előzmény:
    netuddki990 (94)
    2013-04-27  22:43
  3. 2013. Április 28. 13:5899.

    Kösz!

    Holnap megcsinálom.

     

    előzmény:
    Zalina (98)
    2013-04-28  12:49
  4. 2013. Április 28. 12:4998.

    Szia!

     

    Igazából így van eltéve egy adag medvehagyma.

    A zsírt felolvasztottam lassú tűzön, majd annyi aprított medvehagymát szórtam bele amennyi csak belefért a lábosba, éppen csak egy kicsit hagyom sisteregni és el is zárom alatta a gázt.

    Bébiételes üvegekbe merem, hagyom kihülni és irány a fagyasztó.

     

    Először csináltam így, még nem mertem nagyon sütni, nehogy megkeseredjen és mivel elég sok üvegnyi lett ezért tettem a fagyosba, nehogy megromoljon a nagy mennyiség. Amit használunk az az egy üveg van csak a hűtőben.

     

     

    előzmény:
    pirospipacs (97)
    2013-04-28  10:50
  5. 2013. Április 28. 10:5097.

    Sziasztok!

    A medvehagymás zsír nagyon tetszik nekem.Gyakorlatban ez mit jelent.

    Kb.mennyi ideig sült a zsirban a hagyma levél vagy a meleg zsírba hagytad állni?

    ( az elöző "mit főzzünk ma" topiknak az egyik tagja vagyok)

    Az előző,ugyanezzel  címmel müködő topikon nagyon sokáig pörgös,jó hangulatú beszélgetések folytak.

    előzmény:
    Zalina (95)
    2013-04-28  10:01
  6. 2013. Április 28. 10:0296.
    Ja ami kimaradt: került még a húshoz 1ek mustár és 1 ek ketchup is.
    előzmény:
    Zalina (95)
    2013-04-28  10:01
  7. 2013. Április 28. 10:0195.

    Sziasztok!

     

    Tegnap el akartam készíteni a húsos gombócot, de a férjem lenyúlta az alapanyagot míg zuhanyoztam, így grillezett húspogácsát és grillezett medvehagymás krumplit ettünk.

    szóval egész héten nem kellett főznöm, mert nem volt itthon és a hétvége is kimarad, mert Ő megoldotta. :)

    De valami gyors desszertet össze kéne dobnom, csak még nem tudom mit.

     

    Ha valakit érdekel:

    A húshoz került 1db tojás, só, bors, pirospaprika, vöröshagyma, fokhagyma, petrezselyem, majoranna, medvehagymás zsír.

    A krumplit héjában megfőztem, összetörtem, megsóztam, kicsi borsot is tettem hozzá és szeletelt medvehagymát és vártam hogy hüljön. Na ekkor nyúlta le a férj, csapott hozzá egy tojást egy kis medvehagymás zsírt, pogácsává formálta és ezt is megsütötte.

     

     

     

  8. 2013. Április 27. 22:4394.

    Sziasztok! Szia Gabi!!

    Hatvanas hívta fel a figyelmem a megújult topikra. Valóban jó társaság voltunk! Remélem sikerül feléleszteni a topik hangulatát itt is.

    Gabi, majd írjál kis családodról, az sem baj, ha priviben, de érdekel, hogy vannak a fiúk? 

    Én nagyon messze élek Magyarországtól, ezért máskor kelek és fekszem, mint ti, szóval a válaszaim szokatlanul érkeznek.

    A spenótot-sóskát én is szeretem, de sóska itt sajnos nincs.

    Még nem tudom, mit fogok ma főzni, majd jelzem, ha megszületett az ötlet.

    előzmény:
    gabi1971 (1)
    2013-04-22  22:01
  9. 2013. Április 27. 14:5493.

    Sziasztok!

     

    Mai ebéd: palócleves, bolognai spagetti. 

     

    Leves maradt még holnapra is, készítek mellé majd rántott halat, tört krumplit és sóskamártást. 

  10. 2013. Április 27. 08:1392.

    Ha szereted a soskat, a spenot is biztos izleni fog.

    Van egy jo spenotos salata receptem, leirom. Erdemes kiprobalni.

     

    Spenotsalata:

     

    A tetszoleges mennyisegu spenotot jo aprora osszevagni. (En jo sokat szoktam.) Bele szinten aprora vagott lilahagyma, esetleg gyenge ujhagyma. Ennek mennyisege izles szerint.

    Sozni, egy kis olajat onteni ra, keves pirospaprikaval megszorni.  Osszekeverni es kb. 1 orat allni hagyni, hogy osszeerjenek az izek.

     

    Talaláskor lapostanyerra simitani, tetejere jo sok reszelt sajtot szorni.

     

    Sult husok melle kivalo, de csak siman sult krumplihoz is finom es laktato vacsora lehet. 

     

    A mai ebedunk borsos raguleves, tojasos sult krumpli virslikarikakkal es az emlitett spenotsalata.

     

    Kellemes hetveget kivanok mindenkinek.

    előzmény:
    horivi (87)
    2013-04-26  09:25
  11. 2013. Április 26. 12:5191.
    Nagyon köszi!!!
    előzmény:
    kivi39 (74)
    2013-04-25  17:18
  12. 2013. Április 26. 12:4590.
    Óóó, ez gyerekkorom nagy kedvence! Drága dédnagyanyám csinálta nekem mindig, amikor - elég rossz evő lévén-  mást nem voltam hajlandó megenni, akkor ez mindig "bejött". Azzal a különbséggel, hogy vizes kézzel kisebb gombócokat formázott belőle mielőtt a pirított morzsába forgatta. Simán csak finom házi baracklekvárral ettem általában. 
    előzmény:
    gabi1971 (84)
    2013-04-26  08:23
  13. 2013. Április 26. 12:2789.

    Köszi!

     

    Az boltiak jelenleg olyanok, hogy még fagyosan meg kell főzni, majd utána morzsában hempergetni. 

     

    Mivel egyedül a férjem eszi, így eddig nem szórakoztam vele. Neki egy evésre elég 4-5 gombóc.

    De gondoltam most, hogy végre van nagy fagyasztónk, a sok gyümölcsöt nem csak lekvár formájában tenném el, hanem gombócként is.

     

     

    előzmény:
    WestHill (79)
    2013-04-26  02:02
  14. 2013. Április 26. 09:2688.

    Ez a galuska is jó, gyorsabb is, mint a rántott változat.

     

    Sokszor tényleg nagyon jó egy ilyen gyors édesség, gyakran nincs kedvem süti készítéssel bajlódni. 

    előzmény:
    gabi1971 (84)
    2013-04-26  08:23
  15. 2013. Április 26. 09:2587.

    Bevallom, én még sohasem ettem spenótot.

     

    A sóskát nagyon szeretem, van is a kertben, mostmár szedhető lesz. Már 2 hete is lehetett volna szedni, de kiszabadultak a tyúkok és lelegelték mindent. 

     

    Szoktam sóskamártást (nem passzírozom át, hanem jó darabosan) és sóskalevest is készíteni. 

    előzmény:
    utazo (83)
    2013-04-26  08:21
  16. 2013. Április 26. 08:5686.

    Ezt kimásolom, én is szeretem a gyors édességeket :)

     

    előzmény:
    utazo (85)
    2013-04-26  08:52
  17. 2013. Április 26. 08:5285.

    A fiam nagyon edesszaju, koszi ezt a receptet.

     

    Ugy latom ez gyorsan elkeszul, ebed utanra meg is csinalom  neki.

    Minden gyorsan elkeszitheto edessegre vevo vagyok.

     

    Egyik nagy kedvenc a joghurtos fank, pillanatok alatt kesz, leirom a receptet, hatha valaki nem ismeri.

     

    1 nagy pohar natur joghurt

    2 db tojas

    3 evokanal cukor

    24 evokanal liszt

    1/2 cs. sutopor, pici so

     

    Ezeket jol elkeverni és forro olajba kanallal beleszaggatni, pirosra mindket oldalat megsutni.

     

    A fiam ugy szereti, hogy vilagosra sutom es a kozepe kicsit lagy marad.

     

    Fahejjas, vagy kakaos cukorral, lekvarral talalni.

     

     

     

    előzmény:
    gabi1971 (84)
    2013-04-26  08:23
  18. 2013. Április 26. 08:2384.

    Szivesen.

     

     

    En edes grizgaluskat szoktam hebe-korba csinalni tejbegrizböl.

     

    Kell hozza negy szemelyre

     

    9 dl tej

    30 dkg griz

    vaj/margarin

    zsemlemorzsa 

     

    Tejbegrizt keszitünk. A grizt nagyon gyorsan, az elejen simara kell keverni, mert utana mar nem lehet, annyira sürü!

    Egyszer-ketszer rottyanni hagyni, aztan kikapcsolni a tüzhelyet.

    Kicsit hülni hagyni, majd ket kiskanal segitsegevel nagyobb galuskakat szaggatunk a masszabol. 

    Közben az olvasztott vajon aranybarnara piritjuk a zsemlemorzsat, majd ovatosan beletesszük a grizgaluskakat. Atforgatjuk rajta, s rövid ideig együtt piritjuk, s mar kesz is

    Fahejas cukorral megszorva, cseresznye vagy meggymartassal talaljuk. 

    Utobbi ugy keszül, hogy a beföttet leszürjük, a levet keves cukorral es vizzel felforraljuk. Kemenyitöt keves vizzel elkeverünk, s ezzel besüritjük a levet. Felforraljuk, s beletesszük a cseresznyet/meggyet.

    Izles szerinte cukorral es fahejjal izesitjük. 

    előzmény:
    horivi (82)
    2013-04-26  08:01
  19. 2013. Április 26. 08:2183.

    Szamtalan, remek otletet talaltam mar eddig is itt.

    Ez a rantott tejbegriz is uj szamomra.

     

    A mai ebedunk zoldbableves, csirkeporkolt tesztaval, salataval.

     

    En inkabb spenotparti vagyok, a soskat megeszem eppen, de a spenotot jobban szeretem. Emlekszem gyerekkoromban nyersen ettuk a soskat, akkor finom volt. 

     

     

    előzmény:
    horivi (82)
    2013-04-26  08:01
  20. 2013. Április 26. 08:0182.

    Köszi!

    Ezt felírom, ki fogom próbálni! Sose hallottam még ilyet, de szeretek kipróbálni új dolgokat. 

     

    Tegnap nővéreméknél vacsiztam, káposztás bableves és rántott tejbegríz volt a kaja. 

    Rántott tejbegrízzel se találkoztam még, de nagyon ízlett. 

     

    Mai ebédem rakott túrós tészta. 

    előzmény:
    gabi1971 (81)
    2013-04-26  07:58
  21. 2013. Április 26. 07:5881.

    Szoval, Horivi, itt a recept.

     

    Hozzavalok negy szemelyre:

    8 kemenyre fött tojas

    6 dl husleves/zöldsegleves kockabol vagy porbol, vagy amid van, csontle is jo

    3 evökanal liszt

    2 evökanal vaj/margarin

    8 evökanal tejszin/fözötejszin/tej, amid eppen van otthon

    so

    bors

    ket evökanal mustar

    pici cukor

     

     

    A vajat felolvasztod, majd beleszorod  a lisztet. Kicsit kavargatod, de nem szabad szint kapnia!

    Lehuzod a tüzhelyröl, s simara kevered a huslevessel. Felforralod. Belekevered a mustart, a tejszint, s tetszes szerint izesited soval, borssal, cukorral. En neha egy kicsi reszelt tormat is szoktam bele tenni. 

    Lenyeg, hogy se a cukor, se a mustar ne dominaljon bele, csak kellemesen savanykas legyen.

    Beleteszed a fött, hamozott tojasokat, s hejaban fött krumplival vagy sos vizben fött krumplival talalod. 

    előzmény:
    horivi (70)
    2013-04-25  11:42
  22. 2013. Április 26. 07:4480.

    Nalunk a spenotos-mascarpones spagetti a csucs ( Jamie Oliver receptje alapjan). De nagyon szeretjük a halas-spenotos lasagnet is.

     

    Mind a harom fiacska nagyon szereti a spenotot es mi is.

     

    Van egy icipici kertünk, ami olyan kicsi, hogy kertnek nem is nevezhetö  , s iden elkeritettünk belöle egy vetemenyeskertet. Egy nemetorszagi, magyar termekekkel kereskedö internetes oldalrol rendeltem soskamagot, s azt is akarok ültetni.

    Imadom a soskafözeleket, de sajnos, itt nem ismerik ezt a zöldsegfelet.

     

    Masfel evvel ezelött egyedül utaztam Budapestre, kicsit nosztalgiaztam a csalad nelkül. Nagyon jo volt.

    Nos, felfedeztem a Fözelek-falodat ( ha jol emlekszem a nevre), s öt napon keresztül minden nap delben soskafözeleket ettem! 

    előzmény:
    1963* (72)
    2013-04-25  16:10
  23. 2013. Április 26. 02:0279.

    Hagyhatod egy ejszaka a hutoben kiengedni, vagy gyors modon a mikro segitsegevel. Viz nem kell hozza, hiszen teljesen keszen van piritott prezlibe is meghempergetve.

    Egyebkent nem ismerem a M.O-on vehetoket reg eljottunk M.O-rol akkor meg gyerekcipobe jart a valasztek a fagyasztott etelekbol..

    En csak szilvasgombocot szoktam csinalni, s mivel eleg maszatos sok munkaval jaro az elkeszitese, igy egyszer vagy ketszer keszitek egy nagy halommal, igy szokott jutni a fagyasztoba is, ha eleg hideg a fagyaszto meg egy ev mulva is elo lehet "varazsolni" belole szilvasgombocot, ha nem fogy el hamarabb.

     

    előzmény:
    Zalina (76)
    2013-04-25  18:38
  24. 2013. Április 25. 19:3078.
    Nem fogod megbánni, nagyon finom és gyors kaja. A csirkemellet pici kockákra vágom, mert akkor nagyon hamar készen van. Miután felkészítem, már teszem is fel a tésztának a vizet, mert mire az megfő, a szósz is kész.
    előzmény:
    Zalina (77)
    2013-04-25  18:40
  25. 2013. Április 25. 18:4077.

    Köszönöm neked is!

     

    Jól hangzik a tegnapi ebéded, ezt is felvettem a kajalistámba. :)

    előzmény:
    1963* (72)
    2013-04-25  16:10

Címlap

top