Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIT FÖZZÜNK MA?

gabi1971
Létrehozva: 2013. Április 22. 22:01

Sziasztok!

 

 

4 evvel ezelött, ilyentajban indult egy topik ugyanezzel a cimmel, szereny szemelyem az egyik alapito tag volt.

Annyira jo kis csapat jött össze, tudtunk a fözesröl, a vilag es a Joisten dolgairol beszelni! 

 

Sajnos, az idö mulasaval elkopott, ellaposodott az egesz, egy csomoan eltüntek, többek között en is. 

Majd masfel evig nem jartam az NLC-n, s a topik gyakorlatilag megszünt.

 

Nos, en fel szeretnem frissiteni az egeszet, s remenykedem, hogy a tagok esetleg felfigyelnek a topikcimre, s ujra megjelennek.

Termeszetesen ujakat, fözni-sütni szeretö nöket ferfiakat is szeretettel varok a topikban!

 

Szoval, a teljesseg igenye nelkül, Netuddki, Ragica, Csokidara, Zsezse, Erdeipatak es Mindenki,

 

 

mit fözzünk ma? 

  1. 2013. augusztus 20. 14:34651.

    Sziasztok mindenki.

     

    En is letezem, bar kisse nagyon elmaradtam.

     

    De egesz munkaban eltötltött eletem soran ez volt az elsö ev, hogy HAROM azaz HAROM egesz het szabadsagra mentem. Tegnap kezdtem dolgozni.

     

    Viszont szabi elött mindent elintezni, beszerezni, hogy a kollegak tudjanak dolgozni - hat elegge lefoglalt.

     

    Nalunk tegnap ota van a suli, a gyermek - allitolag - nagyon örült.

     

    Gabi, te szegeny, meg jo hogy nem szakadsz szet a harom intezmeny között. Nagyon drukkolok, hogy hamar beszokjatok az oviba. Istenem, olyan erzesem van, hogy tegnap vittem a fiamat elöször oviba, most meg hatodikos. Hat hova lettek az evek?

     

     

     

  2. 2013. augusztus 20. 08:15650.

    Köszönjük kedves erdeklödesedet, mindenki elvezi az iskolat.

     

    A kicsi fiam tegnap, ahogyan megerkeztünk, azonnal elhuzott mellölem. Idönkent fel-felbukkant, de jol erezte magat. Az ovoda kombinalt a bölcsödevel, a bölcsisek le vannak valasztva a nagyoktol. En idönkent oda is ellatogattam, s egy kicsi lany, lehetett vagy 15-16 honapos, a fejebe vette, hogy en vagyok az anyukaja, s nem tagitott mellölem.Akarhova mentem, jött utanam, s ha banata volt, nem a dadusokhoz ment, hanem hozzamkeredzkedett. Ha a dadus  ki akarta venni a karombol, az összes vegtagjaval belemcsimpaszkodott, mint egy kis majom, s üvöltött.

    Egy orat maradtunk csak az oviban. A fiam nem ellenkezett, amikor el akartunk jönni, de a kislany ugy sirt, szegenykem.

     Gondoltam is magamban, na a sajat gyerekem elmegy tölem, egy vadidegen gyerek meg nem akar elengedni.

     

    Ma is megyünk egy oracskara, de most mar ott hagyom öt egyedül, s addig elmegyek a könyvtarba, ami ott van a közelben. Mivel gyalog megyünk, nem eri meg hazajönni (oda-vissza 40 perces ut), s elfoglalom magam.

    A kisfiam annyira jol viselte az ottletet, hogy en - bevallom - be akartam dobni a melyvizbe, s otthagyni par orara, de az ovonö lebeszelt rola, s azt mondta, fokozatosan szoktassuk, mert nem lehet tudni, hogyan reagal, ha en nem vagyok ott. Kicsi ö meg, csak oktoberben lesz harom eves.

    De tegnap is almat evett a csoporttarsaival a kertben. Mondta, hogy mama, ehes vagyok, s megkerdeztem, ehet-e almat a többiekkel.

    Ehetett. 

    Meglatjuk, hogy viseli az ottletet, ha nem vagyok vele.

     

    Ma a varosi integracios tanacs "ülesezik" (szereny szemelyen is tagja). Holnaputan a nagyfiam gimnaziumaban szülöi ertekezlet lesz. Jövö heten hetfön az altalanos iskolaban lesz ertekezlet.

    Hiaba, no, ha az ember lanyanak ennyi gyereke van, mint nekem...

    előzmény:
    utazo (649)
    2013-08-19  09:11
  3. 2013. augusztus 19. 09:11649.

    Akkor most tenyleg nagy az izgalom Nalatok. Nagyobbak es az iskola, jol birjak egymast?

     Gondolom azert nem lesz annyira idegen neki, hiszen biztos volt veled tobbszor, mikor a kozepso fiucska meg ovis volt. Bar mondjuk mas az, mint ha ott kell lenni egesz nap.

     

    A baromfihust en is elonybe reszesitem a tobbinel, altalaban en is abbol fozok.

     Ma fokhagymas csirkemell lesz, petr. burgonyaval, salataval. Gyorsan ki kellene talalnom meg, hogy a leves mi legyen.  

     

    Kellemes hetet Nektek, jo ovizast. 

    előzmény:
    gabi1971 (648)
    2013-08-19  08:32
  4. 2013. augusztus 19. 08:32648.

    Sziasztok Kis- es Nagylanyok!!

     

    Nagy nap van, ma megy elöször oviba a legkisebb fiam! Igaz, meg csak szoktatom, csak 1 orara, s meglatjuk, hogy müködik a dolog.

    De örület, hogy megy az idö...

     

    Ma nem fözök. Van meg a tegnapi sült pulykafelsöcombbol. Tegnap sütöttem közkivanatra haromszoros elvezetet.

     

    Holnap csinalok hideg malnakremlevest es csirkemajragut fött tesztaval.

    Most nagyon el vagyunk latva mindenfele pulyka- meg csirkefelekkel, ugyanis penteken elmentünk a közelben levö "baromfigyar" szaküzletebe, ahol a bolti arnal joval olcsobban, s nagyobb valasztekban lehet baromfihust s felvagottat kapni.

     

     

    előzmény:
    gabi1971 (1)
    2013-04-22  22:01
  5. 2013. augusztus 8. 09:53647.

    Sziasztok!

    Mai ebédem rizses lecsó, tegnap kínai kaját vettem, kedden halas tészta volt az ebéd. 

     

    Tegnap este zöldbabot főztünk be, volt vagy 40 fok a konyhában! 

    A fagyóba is raktam 2 zacskónyit, de több nem fért, muszáj voltunk üvegekbe rakni. 

    Ami kimaradt, abból szombaton palócleves lesz. 

  6. 2013. augusztus 7. 10:20646.

     

     

    Nagyon tetszett, amit a nagyfiadrol irtal. Tenyleg egy ontudatos, okos fiucska. Biztos ratalal a neki meglelelo kislanyra, nem is egyszer. Aranyos lehet.

    Az jo, hogy a kozepsonek tetszik az iskola, remelhetoen hosszu ideig igy is marad. 

    Akkor mar csak a kicsivel vagy otthon.

    Az bizony ugy van, hogy ha valamelyik testresz beteg lesz, az mar tobbe nem tokeletes.

     Lehet tenyleg erdemes lenne Neked is megprobalnod a csontkovacs kezeleset.

     

    Tegnap este mar nem volt annyira meleg, igy a fiam keresere palacsintat sutottem.

    Ma karfiolleves lesz, meg fuszeres  sult csirkeszarny salataval. Holnap valoszinu gulyaslevest csinalok es almaspitet.

    Altalaban koran reggel szoktam fozni, amikor meg nincs annyira meleg, bar itt 2 napja  volt egy nagy vihar, azota sokkal enyhebb az ido. 

    előzmény:
    gabi1971 (643)
    2013-08-07  09:48
  7. 2013. augusztus 7. 10:12645.
    Most kepzeld el, milyen ehes lennel, ha lennenek fotok...
    előzmény:
    pihe** (644)
    2013-08-07  09:53
  8. 2013. augusztus 7. 09:53644.
    nincsenek fotók.. jöttem nézelődni mert éhes vagyok, végiggörgettem és nincsenek képek:(
    előzmény:
    gabi1971 (1)
    2013-04-22  22:01
  9. 2013. augusztus 7. 09:48643.

    Megint itt vagyok.

     

    Ma csinalok  bazsalikomos paradicsomkremlevest es mozzarellas cukkinifritatte-t.

     

    Holnap lesz halpogacsa tzatzikivel es bagettel.

    Holnaputan meg nem tudom, mi lesz.

     

    A közepsö fiacskam iskolas nagyfiu lett. Meg nagyon tetszik neki az egesz, tegnap volt elöször napköziben is.  

     

    A nagyfiam meg komoly gimnazista, s mar talalt maganak egy-ket szimpatizanst, akivel együtt lognak.

    Söt, velemenyem szerint hamarosan mas is lesz, mert elkezdte zselezni a hajat...Amugyis egy nagyon hiu fiucska, aki eleg sokat foglalkozik a megjelenesevel.

    Az altalanos iskolaban nem talalt egy lanyt sem, aki tetszett volna neki. Nagyon valogatos fiu, kifejezetten hatarozott elkepzelesei vannak a lanyrol, aki meg tudna 12 eves szivet hoditani...

    A legfontosabb, hogy nagyon okos es erdeklödö legyen, s szöke, hosszu haju. Mindig azt mondogatja, mama, mit kezdjek egy buta es bekepzelt lannyal, akit csak a külsösegek erdekelnek?

    Bar a bekepzeltseget illetöen kezet foghatnanak, mert a fiam több kilometer magasan hordja az orrat. En ezt önteltsegnek nevezem, szerinte meg  ö csak tudataban van annak, hogy ö egy okos, müvelt es csinos fiu. 

     

     

    A parom megint jar dolgozni. Igaz, eleg nehez vegigülni az egesz munkaidöt, gyakorlatilag csak akkor kell felallnia, ha valamilyen iratra van szüksege valamelyik munkatarsatol, s ez elegge megterheli a gerincet.

    Meg jar csontkovacshoz, ma is van idöpontja. Egy fiatal nö praxisaba jar, s nagyon elegedett vele.

    Nekem is ajanlja, mert szerinte nem jött teljesen rendbe a farcsontom.

    Tavaly telen hoztam le a kivasalt ruhat a padlasterböl,s megcsusztam a lepcsön, s par fokot "leszankoztam". Szerintem par pillanatra elvesztettem az eszmeletemet is a fajdalomtol. Pont a farcsontomra estem, s iszonyatosan fajt. Nem tört el, hala Istennek, baromi mazlim volt. De hetekig ülni sem birtam, s rettegtem, nehogy tüsszentsek, vagy köhögjek, mert a legkisebb mozgas is rettenetesen fajt.

    A legjobb, hogy a kezemben tartott vasalt ruhat nem ejtettem el az eses közben, szorongattam vegig. 

    Most mar teljesen panaszmentes vagyok, de mint irtam a parom szerint..

     

    A jobb labam viszont tenyleg nincs rendben. Majd negy eve, hogy eltört a kislabujjam. Ultrahanggal gyogyitottak, s ugy tünt, jol összeforrt. Utana par honapra, olyan 26-27 hetes terhesen felreleptem az utcan, nem vettem eszre a sietsegben, hogy hianyzik egy jarolap, s beleleptem a "gödörbe". Nem volt am mely, csak olyan 5-6 centis, de eleg volt ahhoz, hogy elessek, s elszakadjon az inszalagom.

    De megint hala Istennek, a kicsinek semmi baja nem lett, de en jo nehany hetig gyakorlatilag csak a bal labamat tudtam hasznalni.

    Azota nagyon erzekeny a jobb labam, allandoan felrelepek vele, tegnap is ketszer kibicsaklott,  s a kisujjam is olyan furcsa, s faj.

    Gondolom, a szervezet regeneralo kepessege nem vegtelen, s ha mar egyszer megserült valami, az nem olyan, mint "ujkoraban". Raadasul en sem vagyok am mar mai csirke a 42 evemmel. 

     

  10. 2013. augusztus 3. 21:16642.

    Sziasztok!

     

    Ma délelőtt aktiváltam magam, még a nagy forróság előtt megsütöttem a szilvás lepényt, csináltam fahéjas szilva fagyit is, és egy kis húsos csontból húslevest. 

    A szilva fagyin még alakítani kell, mert hiába leturmixoltam a szilvát, a héja darabkák benne maradtak, és ez így nem a legjobb. De amúgy finom. 

     

    Holnapra kivettem a fagyóból csirkeszárnyat, szerintem sütőzacskóban fogom megsütni krumplival, hozzá pedig saláta lesz. 

  11. 2013. augusztus 1. 20:04641.

    Köszi!

     

    Hétvégén szilvás lepényt fogok sütni

     

    Tegnap este nem volt időm főzni mára ebédet, így ma kínait ettem, nagyon fincsi volt!!!

    Ma meg lusta voltam főzni, így még gőzöm sincs mi lesz a holnapi ebédem. 

    előzmény:
    Zalina (639)
    2013-08-01  19:40
  12. 2013. augusztus 1. 19:51640.
    Grillcsirkét csináltam ma.. fincsi lett
  13. 2013. augusztus 1. 19:40639.
    Lemértem: 23x38cm
    előzmény:
    horivi (638)
    2013-07-31  13:12
  14. 2013. július 31. 13:12638.
    Köszi a receptet! Ez mekkora tepsibe elég kb?
    előzmény:
    Zalina (637)
    2013-07-31  08:46
  15. 2013. július 31. 08:46637.

    Sziasztok!

     

    Rég jártam erre, de minden időmet leköti a kert és a befőzés, ősszel talán siker eljutnunk valamerre pár napot pihenni, utána már gyakrabban jövök.

     Főzni nem is főzök, csak néha mert épp elég az a plusz pár fok ittbent amit a befőzéskor csinálok, nem szeretnék 50 fokos házat.

    Így is már 27 fok volt valamelyik nap, abban meg már nem tudunk aludni.

     

     

    Én ezt szoktam készíteni gyümölcslepényként szilvával és sárgabarackkal, de szinte minden más gyümölccsel is finom.

     

    60dkg szilva, 15dkg cukor, 15dkg vaj, 3 tojás, 20 dkg liszt, 1cs sütőpor, fahéj

     

    A vajat a cukorral habosra keverem, kikeverem a tojássárgájával, hozzáadom a lisztet és a sütőport, kevés fahéjat (1-2 tk) és a habbá vert tojásfehérjét és vajazott lisztezet tepsibe öntöm.

    A szilvát kimagozom, félbevágom és a belsejével lefelé egymás mellé rakom a tésztára.

    kb 30 perc alatt 180 fokon készre sül.

     

    A tészta piskóta jellegű és teljesen körbeöleli a gyümölcsöt, nagyon finom.

    És nagyon gyorsan fogy.

     

     

     

    előzmény:
    horivi (635)
    2013-07-30  19:35
  16. 2013. július 31. 08:00636.

    Sajnalom, hogy a parod meg mindig betegeskedik, csak remelni lehet, hogy a csontkovacs kezelese hatasos lesz.

     

    Azt elhiszem, hogy a gyerekek lazasan keszulodnek, hiszen mindkettonek nagy valtozas lesz.

     

    Ugy latszik mindenki elpilledt ebben a tartos melegben, nem foznek, nem jonnek erre.

    Itt a kanikulanak penteken vege lett, azota sok eso esett, kellemes  a homerseklet. Remelem olyan eszmeletlen meleg mar nem is lesz.

     

    A mai ebedunk palocleves lesz es gyumolcsos rizst csinalok. En is csak konnyu eteleket csinaltam, volt, hogy nem is foztem, csak gyumolcsot ettunk.

     

    Jo keszulodest az iskolara, mindjart itt lesz. 

    előzmény:
    gabi1971 (634)
    2013-07-26  16:01
  17. 2013. július 30. 19:35635.

    Sziasztok!

     

    Mai ebéd zöldséges rizs volt, holnapra carbonara pennét főztem. 

     

    Nem tudtok fincsi szilvás lepény receptet?

  18. 2013. július 26. 16:01634.

    Sziasztok!

     

    Itt vagyok am en is...

     

    Iszonyuan meleg van. Jo lenne, ha egy kicsit esne az esö, a kertben minden elszarad.

     

    Tegnap fetas fasirtot csinaltam napraforgobundaban, parolt zöldseggel.

     

    Ma mozzarellas-paradicsomos spagetti lesz.

     

     

    Holnap csinalok malnakremlevest es langallot.

     

    Vasarnap vadas nyulat vagy marhat ( amit kapok). A csemeteim nagyon rakaptak a vadasra, mar azota azert nyavalyognak, miota elöször csinaltam .

    Sütni akarok haromszoros elvezetet is.

     

    A parom meg mindig betegallomanyban van. Jar egy csontkovacshoz, az segit valamit neki, de egy-egy kezeles 60 euroba kerül, s  eleg sok kezelesre van szüksege.

    A betegbiztosito nem fizeti, de van valami maganbiztositasa is, kiegesziteskeppen, azok fizetik a költsegek egy reszet.

     

    A csemeteim eleg izgatottak, mert hetföhöz egy hetre kezdödik az iskola. Alex elsös lesz, a nagyfiam meg hetedikes, vagyis gimnaziumba megy.Rohan az idö. 

    előzmény:
    gabi1971 (1)
    2013-04-22  22:01
  19. 2013. július 25. 09:47633.

    Szia!

     

    Lement pár kiló, próbálom tartani. Lelkileg most nem vagyok készen egy újabb diétára :-(

     

    Én egyelőre nem érzem a nagy meleget, egész nap az irodában ülök, és idebent még a lábam is fázik, pedig nincs is nálam légkondi. Sőt, reggel még a biciklin is fázok 7-kor amikor elindulok. 

     

     

    előzmény:
    utazo (630)
    2013-07-24  13:35
  20. 2013. július 25. 09:28632.

    Szia.

     

    Mit tud ezt a citromleves? En meg nem is hallottam rola, de en is kiprobalnam.

     

    Ha hideg, pont erre az idöre valo. Mint egy finom citromfagyi.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247669 (631)
    2013-07-24  22:27
  21. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2013. július 24. 22:27631.

    Sziasztok!

     

    Tud valaki bevált citromleves receptet?

     

    Vacsira saláta lesz és felvágott.

  22. 2013. július 24. 13:35630.

    Jokat szoktal fozni.

     

    Ma en is cukkinifasirtot sutottem, de csak salata volt melle. Miota ilyen nagy meleg van, nagyon az ennivalo sem kell.

    Sutni ebben a nagy hosegben nem sutok, sok hideg gyumolcsot eszunk.

     

    Irtad multkor, hogy abbahagytad a fogyokurat. Azert par kilotol megszabadultal?

    előzmény:
    horivi (628)
    2013-07-24  11:02
  23. 2013. július 24. 11:15629.

    Sziasztok!

     

    néha bekukkantok ide, ötleteket lesni. Tudtok jó málnaszörp receptet esetleg? Nézegettem a neten, elég sokat találtam is, de inkább a tapasztaltabbak véleményére számítanék. Nagyon köszönöm ha megdobtok bevált receptekkel!

  24. 2013. július 24. 11:02628.

    Sziasztok!

     

    Szombaton fasírt, cukkinifasírt, petrezselymes krumpli és ubisali volt a menü. 

    Vasárnap tyúkhúsleves. És összedobtam még egy barackos muffint is. (sárga és pucér barackkal)

     

    Tegnap este pedig csirkemájas rizst főztem. 

     

     

  25. 2013. július 23. 17:20627.
    Ja, es szombaton sütöttem a lusta asszony turos sütemenyet.

Címlap

top