Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hiteles kocsi kulfoldon

mandy kluk
Létrehozva: 2013. Április 11. 20:37

A tapasztalatotokat szeretnem kerni. Volt-e valakinek ilyen, ill. hasonlo ugye?

 

2008-ban hitelre kocsit vettem Magyarorszagon. Ezt kovetoen kulfoldre koltoztem, nyilvan hoztam a kocsimat is, hiszen ha mar egyszer van... de fizetem a jarulekokat, biztositast, mintha otthon lennek.

Ennek oka az, hogy az otthoni hitellizing ceg nem engedi a kocsi atrendszamoztatasat itt kulfoldon, mert mi van, ha eltunok orokre a kocsival... Persze 5 eve fizetem rendesen a hitelt, ebbol 3,5 eve elek kulfoldon. (Az itteni hatosagok kerik fel ev utan a gk itteni honositasat.)

 

A kocsimat, ha tudnam, mar regen eladtam volna, de nem kell senkinek, sokan vagyunk ugyanigy, hitellel. Akar at is adnam barkinek, nem kernek egy vasat sem, csak fizesse tovabb a reszleteket, de ez ugye masik tema...

A banknak visszaadni nem tudom, hiszen ok azt mondtak, hogy en nem autot vettem toluk, hanem hitelt igenyeltem, amit autovasarlasra forditottam. Igy hat, mit van mit tenni, a hitelt kifizetni egy az egyben nem tudom, igy a reszleteket termeszetesen fizetem. (ha ki tudnam fizetni a hitelt a  a banknak, meg is oldodna a kerdes, siman honosittathatnam kulfoldon, de amig a banknal van a torzskonyv, nem tehetek lepest ebben az ugyben)

 

Egy itteni rendor, aki mar ismeri a kocsit, szolt, hogy csunya buntetes nez ki nekem, ha igy jarkalok a kocsival (o rendes volt, csak figyelmeztetett) 

Felhivtam az itteni hatosagot, hogy szeretnem megoldani a helyzetet, de otthon a bank nem engedi atrendszamoztatni biztonsagi okokbol, amde felevente kiadnak egy kulfoldreviteli engedelyt. (Ezzel a bank megoldotta a kerdest, vegtere is union belul oda megyek, ahova akarok, de az itteni hatosag nem fogadja el, mivel en nem turista vagyok, igy ok itt azt mondtak, hogyakkor ne jarjak itt a kocsival (ezt biztos nem gondoltak komolyan...)

Gondoltam, tobben lehetunk hasonlo helyzetben, hatha van otlete valakinek, vagy tapasztalata ilyen ugyben. 

Lehet, hogy egyszerubb a megoldas, mint gondolnam, de en mar annyit agyaltam rajta, kerdezoskodtem banknal, hatosagoknal, de mindenhol fujjak a maguket, en meg nem tudom megoldani ezt a helyzetet... Hatha majd most :)

Koszi elore is a tapasztalatokat. 

 

 

Címlap

top