Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3D Ultrahang - paraziták

Cezi
Létrehozva: 2013. március 8. 13:02
Budán van egy 3D ultrahang magánrendelő. Eddig minden ismerősömnél (3 ember), aki ott csináltatott hasi ultrahangot, bélgyulladást és paraziták jelenlétét állapították meg, és egy bizonyos cég termékeivel látták el őket jó sok pénzért. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, lehet hinni az itt kapott leletnek, lehet bízni a szerekben, amit forgalmaznak? Van egyáltalán valaki, akinél nem találtak parazitákat?
  1. 2013. március 12. 09:0851.

    Köszönöm, ha megteszed.

    Én csak szeretnék tisztán látni, nem ítélkezni akarok, hanem bízni abban, hogy az elsődleges cél a betegek gyógyítása...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (50)
    2013-03-11  13:55
  2. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. március 11. 13:5550.
    Majd megkeresem és begépelem a leletem....
    előzmény:
    antironia (49)
    2013-03-11  13:38
  3. 2013. március 11. 13:3849.

    Azért ez nagyon durva.... :-(

     

    Mármint nem számodra... Mert az jó hír, hogy semmi bajod. 

     

    De azt tényleg nem tudom minősíteni, ha egy orvos csak azért csinál riogató leletet, hogy aztán a betegre tudja tukmálni az MLM-es étrendkiegészítőt v. más cuccost.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (46)
    2013-03-11  13:11
  4. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. március 11. 13:2448.
    Leadod a székletmintát, pár napon belül megvan és ingyenes....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (47)
    2013-03-11  13:14
  5. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. március 11. 13:1447.
    Létezik bélféregpete vizsgálat, háziorvos is kiírhatja...nem kell feltétlenül gasztroenterológushoz menni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (46)
    2013-03-11  13:11
  6. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. március 11. 13:1146.

    Azt hiszem, jártam itt pár éve, egy szemüveges, középkorú, férfi doktornál, szintén Sunrideres.

     

     Nálam zsíros májdegererációt és egyéb "nyalánkságokat" talált....

    elmentem kb 3 hét múlva máshova is - tökéletes leletet kaptam.  

    előzmény:
    Cezi (36)
    2013-03-09  09:40
  7. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. március 10. 14:1445.

    Nincs mit.

    Ja, már látom, van ilyen, hogy lelet-értelmező... Azt hittem, ott csak a latin kifejezéseket magyarázzák meg.

     

      polyp:minél tisztább a bél, annál könnyebben észrevehető, ezért szoktuk javasolni az előző napi hashajtást, 5 mm alatti előfordulása rendkivül gyakori, azonban ezek jellege 95 százalékban jóindulatú, nem okoz problémát. Ezeket mi elvétve látjuk. 5 mm felettieket a legtöbb esetben jól ábrázoljuk

     

    No, itt kiemelik, hogy 5 mm alatti polypot csak elvétve látják meg - mert kicsi.

    Azért furcsa nekem, hogy ugyankkor írnak 0,001-0,002 mm korokozóról, amely viszont reflexiót okoz - és ultrahangos ábrázolásukhoz a lehető legnagyobb felbontású készülékek alkalmasak.( 3 D ). Vagy ezek korokozó telepek? Tehát a bélnyákban szaporodó, a bélfalra felrakódó telepek - gondolom én. (Amit remekül lehet kezelni valami szerrel...)

    Még egy helyen utal arra a szöveg, hogy ajánlanak valami terápiát, a diverticulumnál:

    A legtöbb esetben nem operálható, csak acut esetekben, a kilyukadásánál nyúlnak hozzá, ezért hosszantató, konzervatív kezelése javasolt, melyre mi is tudunk adni javaslatot.

     

      Hát ennyi. 

    előzmény:
    antironia (44)
    2013-03-10  13:37
  8. 2013. március 10. 13:3744.

    Köszi, hogy jöttél.

     

     

    ITT található az ominózus szöveg 

    http://www.3dultrahang.hu/index.php?page=48

     

     A vékonybél résznél.....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (42)
    2013-03-10  13:20
  9. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. március 10. 13:2943.

    Tudok olyan gasztroenterológust ajánlani, akire rá mertem bízni az anyukámat, a férjemet és magamat. (Mi ketten csak szűrővizsgálaton voltunk.)

    Van privát lehetősége is vizsgálatokat csinálni - nem horror összeg és gyorsan le lehet tudni a dolgot, és rögtön terápiát is tud javasolni. 

     

      És ugye, a vékonybél már le van szűrve...

    előzmény:
    Cezi (37)
    2013-03-09  09:44
  10. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. március 10. 13:2042.

    Antironia kérte, hogy nézzek ebbe a topikba, ezért írom le a véleményemet, tehát paciensük nem voltam.

     

    Két dolog élesen különválik, nevezetesen az, amiről te számolsz be, és az, ami a honlapon van. Ugyanis én többszöri kereséssel korrekt indikáció felsorolást láttam, ilyen kiegészítéssel:

     

    Hasi vizsgálat során áttekintő kép alkotható :

     -  a nyelőcső,  a gyomor és a bélrendszer 

      -  a máj, epehólyag, hasnyálmirigy

      -  a vese, húgyhólyag, húgyvezetékek állapotáról.

     

    A vizsgálat során a vékonybél acut és chronicus gyulladásai viszonylag jól elkülöníthetők, a vastagbélen a legtöbb esetben már az 5 mm-es polip is jól észrevehető.  

    A vékony -és vastagbél betegségeinek elkülönítése azért  fontos, mert megtörténhet, hogy a panaszokat a tükrözéssel nem látható vékonybélgyulladás okozza. Ezért is javasoljuk tükrözéses vizsgálatok előtt az UH-val való áttekintést.

     

    Mondjuk, ez is rendben van, mert tükrözésnél valóban csak a vastagbélig (kolon) mennek fel, ezért is kolonoszkópia a neve a vizsgálatnak. Hogy a hasi 3D-s ultrahang képes-e kimutatni a vékonybél gyulladásos folyamatait, annak megítélése nem az én kompetenciám, nem értek hozzá.

     

    A GY.I.K.-ben szintén kifogástalan ez a néhány mondat:

     

    Miért jó nekem az ultrahang vizsgálat?

    -   nincs sugárterhelés
    -   eszközös beavatkozást nem igényel
    -   rendszeres vizsgálattal nyomon lehet követni a szervezetben zajló folyamatok alakulását

     

    Szeretném elkerülni a tükrözést. Ezzel a vizsgálattal kiválthatom?

    A gyomor, vékony,-és vastagbél betegségeinek elkülönítése azért fontos,
    mert megtörténhet, hogy a panaszokat a tükrözéssel nem látható vékonybélgyulladás okozza. 
    Ezért is javasoljuk tükrözéses vizsgálatok előtt a 3D ultrahang elvégzését.

     

    És itt kiemelném az utolsó mondatot, amely egyértelművé teszi, hogy a vizsgálat nem váltja ki a tükrözést, csak előzetesen kiegészíti azt.

     

    Tehát teljesen rendben van az, amit látok. 

     

      Én egyszerűen nem találom azt a részt, amelyet te idézel a honlapról, nevezetesen ezt:

     

     "nyákban reflexiók: a nyák jó táptalaja a parazitáknak (élősködők), melyek általában a táplálékokkal, tojások ( 1-2 mikron )  jutnak a szervezetbe. Számukra optimális körülmények hatására elszaporodhatnak. A bélfal sérülésein keresztül a nyirokáramlással juthatnak a szervezet távolabbi részeibe. Ultrahangos ábrázolásukhoz a lehető legnagyobb felbontású készülékek alkalmasak.( 3 D ). Ezért csak speciális helyeken láthatók."

     

      Eszerint a bélnyálkahártya nyákjában észlelhető a 3D-s UH-val 1-2 mikronos kórokozó okozta reflexió, tehát nem maga a kórokozó, csak annak a "visszaverődése", vagy hogyan is mondjam... Azt azért tudni kell, hogy 1000 mikron = 1 mm!

    Az állítás szerint a gyomorba bejutó 1-2 mikronos kórokozó átmegy a gyomorsavon, az emésztőenzimeken, aztán továbbjut a belekbe, itt is ellenálló az emésztőenzimekkel kapcsolatban és a bélfal "sérülésein" - milyen sérüléseken(?), ha fekélyes a bélfal, akkor elképzelhető, de a fekélyt kell gyógyítani ilyenkor, amelyben lehet, hogy segítenek egyes táplálékkiegészítők, de nem az az adequat terápiája a bélgyulladás kezelésének, hanem az ismert medikamentumok. Valamint azt is tudjuk, hogy a bél gyulladásos betegségeit gasztroenterológus szakorvos kezeli, a terápiát ő kell meghatározza, nem radiológus. Feltételezett parazitás kórképnél pedig pláne nem radiológus...

    Különösen nem általa forgalmazott termékkel, vagy olyan cég termékével, amelytőll jutalékot kap. (Megnéztem a videót, nem elképzelhetetlen, hogy felkért előadás volt, nem ő a forgalmazó.)

     

      Tehát összegzem: ami a honlapon van, az korrekt, amiről te számoltál be - ha így van - az bizony kifogásolható.

     

     

     

     

    előzmény:
    Cezi (12)
    2013-03-08  16:19
  11. 2013. március 9. 15:5841.

    Köszönöm szépen. Ez nem kérdés szerintem, hogy etikátlan dolog, de engem az érdekel, hogy aki már járt nála, az később hogyan boldogult az eredménnyel. Javult tőle az állapota, elmúltak a panaszai, más orvoshoz fordult, vagy még betegebb lett... senki nem jelentkezett, akinek van valamilyen tapasztalata. Rendes pecsétes részletes leletet ad a vizsgálatró ez az orvosl, de ezek után kérdés, hogy az mind igaz-e, ami a leletben van. A lelettel el kell menni egy másik helyre és ott személyre szabottan meg lehet venni a csodaszereket, amik pont erre a bajra valók...

     

    előzmény:
    LINA (39)
    2013-03-09  13:34
  12. 2013. március 9. 14:4340.

    Köszi szépen, hogy válaszoltál. :-) Minden válasznak örülünk.

     

     Az egészséges jogérzék szerint is visszatetsző - csak örülni lehet, ha a törvényi szabályozás egybeesik azzal. :-) 

     

     

    előzmény:
    LINA (39)
    2013-03-09  13:34
  13. 2013. március 9. 13:3439.

    Bocs,hogy én (is) válaszolok a kérdésedre.

     

    NEM,egyetlen orvosnak,eü. szakszemélyzetnek sincs joga MLM típusú szolgáltatásra! Nemcsak etikátlan,hanem törvénytelen is!

     

    Már az sem igazán etikus,ha főleg a gyógyszerügynökök által favorizált,ajánlott gyógyszereket írnak fel - mert "cserébe" mindig kapnak valamit a gyógyszert gyártó,forgalmazó cégtől az orvosok. Ezek a cégek figyelik a felírt recepteket és amelyik orvos adott idő alatt a legöbb általuk ajánlott,forgalmazott receptet írja fel,azt díjazzák.

     

    Az indítóban szereplő magáncéget be lehet/ne jelenteni pl. az ÁNTSZ-nél,u. is a működési engedélyüket is ők adják ki. Ha szabálytalanul működnek,keményen megbüntetik őket.

    Persze a bejelentést pontos tényekkel,bizonyítékokkal kell alátámasztani.

     

     3D-s felvételekkel nem lehet parazitákat kimutatni,csak mikroszkóp alatt vizsgált mintából!! 

     

    előzmény:
    antironia (38)
    2013-03-09  12:53
  14. 2013. március 9. 12:5338.

    Már írtam privit nyhpraxis olvtársnak, elsődlegesen az  orvosetikai vonatkozására kérdeztem rá (szabad-e egy orvosnak összekeverni a hivatását egy MLM-típusú tukkmálással). Megígérte, hogy fog válaszolni. Majd megkérem rá, hogy kukkantson be ide a topikba. :-) 

     

     

    előzmény:
    Cezi (36)
    2013-03-09  09:40
  15. 2013. március 9. 09:4437.
    El fog menni tükrözésre, csak nagyon sokára kapott időpontot. Akkor többet fogunk tudni arról, hogy mi igaz a leletből (nemcsak a paraziták léte itt a kérdés, hanem a különböző gyulladások, egyéb problémák, amiket szintén jelzett, de érdekes módon mindenkinek, akit ismerek és volt nála). Igazából az érdekel, hogy van-e, akinek azt állapította meg, hogy rendben van és nem kell Sunridert fogyasztania?
    előzmény:
    Daisy48 (35)
    2013-03-09  04:55
  16. 2013. március 9. 09:4036.
    Ha esetleg van itt valaki aki járt ennél az orvosnál, vagy tud róla valami információt, kérem ossza meg velem. Szeretnék tisztábban látni, orvos diplomával megtehet-e valaki olyat, hogy valótlant állít?
    előzmény:
    Cezi (1)
    2013-03-08  13:02
  17. 2013. március 9. 04:5535.

    A tükrözés pár percig tart és altásban csinálják, nem érzi, de ott legalább mindent meglátnak. Mintát is tudnak venni ha kell, de ez a legritkább eset.

    Viszont ha kell tudják hogy mire kell kezelni.

    előzmény:
    Cezi (22)
    2013-03-08  19:00
  18. 2013. március 8. 23:0334.

    Így igaz!

    Csak gondoltam, nehogy bárki megijedjen, óvatosan írom le.

     

    S sajnálatos, hogy mennyi a hiszékeny, és mennyien élnek belőlük, használják ezt ki.

     

    előzmény:
    antironia (32)
    2013-03-08  22:03
  19. 2013. március 8. 22:0433.
    Tippelhetsz.... :-)
    előzmény:
    csutak51 (31)
    2013-03-08  21:51
  20. 2013. március 8. 22:0332.

    Bizony-bizony, tele vagyunk parazitákkal - sőt, baj is lenne, ha nem lennének.... :-)

     

    Ez az etikátlan orvos valszeg u.azt cisnálja, mint pár éve volt nagy slágeer a candidázás.... Ujjbegyre tett ruhacsipesz :-DDD, és lőn: candida van benne! 

     

    Nanáá, hisz mindenkiben van ez a gomba. Csak az nem mindegy, hogy kórosan túl van-e szaporodva.... De a csodaszerárusok ezt persze nem árulták el. Ott a csík, vagy az elektromos mittoménminek a villogója - mindenki "candidafertőzött" volt, aki részt vett a vizsgálaton. 

    előzmény:
    csutak51 (26)
    2013-03-08  21:27
  21. 2013. március 8. 21:5131.

    fortune delight a neve??? nem rossz!

     

    Kérdés, hogy ki élvezi a szerencsét, a beteg, vagy a csodaszert áruló/gyártó.

     

    előzmény:
    antironia (15)
    2013-03-08  16:29
  22. 2013. március 8. 21:4130.
    Colonixről itt szó se volt, azt valaki megemlítette, itt csak a Sunrider dolgokat adják. 27 éves.
    előzmény:
    dunakanyar (25)
    2013-03-08  20:11
  23. 2013. március 8. 21:3729.

    Igen, és a tükrözés a legtökéletesebb, hiszen nemcsak látja a tükröző orvos, hanem közben mintát is vesz, amit laborban megvizsgálnak.

     

    Kellemetlen a béltükrözés, mondják, de ha biztosabban megtalálják vele, mi baja a betegnek, csak szánja rá magát az ismerősöd!

    Túl lehet élni, és úgy tudom, hogy altatásban is végzik.

    előzmény:
    Cezi (22)
    2013-03-08  19:00
  24. 2013. március 8. 21:3228.
    Ha az illető ki tudja fizetni az UH-t, plusz azokat a csodasz@rokat, akkor ezek helyett menjen el tükrözésre olyan helyre, ahol kábítják, vagy altatják. Még olcsóbban is jön ki szerintem...
    előzmény:
    Cezi (22)
    2013-03-08  19:00
  25. 2013. március 8. 21:3127.

    Bocs, ezt nem olvastam valahogyan.

     

    Eszerint megkérdezte a szakorvosát, és kapott tőle véleményt.

    Helyes, higgyen neki, és ne menjen sarlatánokhoz.

    előzmény:
    Cezi (22)
    2013-03-08  19:00

Címlap

top