Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért nem tagadhatom meg?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. március 7. 08:07
Újra és újra botrányok kísérik a kötelezően előírt védőoltásokat. Most egy 14 éves lány édesanyjának kétségbeesett hangfelvétele járja be a közösségi oldalakat.


Nők Lapja Café: Oltás rendőri vezénylettel?
  1. Torolt_felhasznalo_768770
    Torolt_felhasznalo_768770
    2013. Április 25. 13:43701.
    Nem tusdom miért fárasztod magad ilyen grafikonokkal .Ugyanezeknek az elenkezője is fent van a netten .
    http://vedooltas.blog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (695)
    2013-04-25  08:15
  2. 2013. Április 25. 13:42700.

    miért is nem Romániában kampányolsz az oltások ellen??

     

  3. 2013. Április 25. 13:41699.
    amikor gyerek voltál még oltás sem volt kanyaró ellen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768770 (698)
    2013-04-25  13:38
  4. Torolt_felhasznalo_768770
    Torolt_felhasznalo_768770
    2013. Április 25. 13:38698.
    A kanyaró elleni oltás nem biztos védetség. Én ótottan lettem beteg gyerekoromban.
    És ébresztő mert oltatni itt is kötelező volt 2010-ig. Tehát még az emlékeztető óltásokat is beadták. Csak az ezután születetteknél van kimaradás óltásilag.
    És járvány az van itt ... még szerinted is . Na az az ami nem egyezik azzal amiket ti írogatok.
    Látogasatok meg egy korházat ahol tbc -ket kezelnek és számoljátok meg közülük hányan nem óltottak.
    előzmény:
    ezanick* (684)
    2013-04-24  23:26
  5. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. Április 25. 08:40697.
    ORP, en azt gondolom, hogy az ember szabadsaga/jogai addig terjednek amig masok jogait nem serti vele. Es szerintem nem szabad egyetlen egy embert sem felaldozni a kozjoert. Amig az oltasok bizonyitottan egeszsegkarosodast vagy halalt okozhatnak, addig nem kotelezheto senki sem arra, hogy vallalja az egeszsegkarosodas kockazatat.   
    idézet:
    hutchi (656)
    2013-04-24 05:15:40

    Pontosan. Egyetlen embert sem : az Egyesult allamokban 116918 betegedes es 1126 halaleset koszonheto az oltas ellen militalo fanatikus felelotleneknek .Szerintem gyilkosok.

     

    Es elvorosodok a szegyentol , hogy ilyet le tudsz irni az oltasellenzok javara...

     

    Ez az eszetlen hadjarat, ami inditoik altal cafolva lett , nagyon nagy kart okoz.

     

    Az orvostudomany legnagyobb eletmento talalmanyat tapossa sarba nehany penzcsinalo celeb es osszeeskuveselmeletre ehes fanatikus .

     

    Szoval ez legyen a szemed elott , ez a beteget es halottat mutato ora :  minden csepp ver az ilyen Jenny McCharty -fele hirdetok kezen szarad...a  vedooltas ellen militalok vadirata...

     

    es itt vannak az aldozataid videoi

     

    es itt van egy halom link , amikkel tovabbiakat meg lehet tudni az oltasokrol

    előzmény:
    hutchi (656)
    2013-04-24  05:15
  6. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. Április 25. 08:24696.

    es meg kell nezni az osszes tobbi grafikont az oldalon

     


    Szamárköhögés (szamárköhögés):


    Haemophilus influenzae B szerotípus (Hib):


    Hepatitis A:

    Hepatitis B:

    INFLUENZA Gyermekhalálozással osszefuggo :

    Meningococcus betegség:


    Polio:

    Varicella (bárányhimlő):







     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (695)
    2013-04-25  08:15
  7. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. Április 25. 08:15695.

    1.kep : kanyaro

     

     1963: oltas kezdete , csak kanyaro

    1971: kanyaró, mumpsz, rubeola vakcinz

     

    1998: Andrew Wakefield közzétett tanulmány = az oltast osszekapcsoltak az autizmussal

     

    1999: Thimerosal kivonva az oltasbol

     

    2007: a vedooltas ellenesek hatasa

     

    2010: Andrew Wakefield 1998  orvosi engedélyét visszavonták

     

     

    2.kep: MUMPS: -

    1971: kanyaró, mumpsz, rubeola vakcinával Engedélyezett
    1998: Andrew Wakefield közzétett tanulmány = az oltast osszekapcsoltak az autizmussal

     

    1999: Thimerosal kivonva az oltasbol

     

    2007: a vedooltas ellenesek hatasa

     

    2010: Andrew Wakefield 1998  orvosi engedélyét visszavonták

     

    3.kep: rubeola...ugyanaz a szoveg

     

     

    4.kep : tetanusz

    Tetanusz:

    1924: A tetanusz vakcina Engedélyezett

    1947: Kombinált tetanusz és a diftéria vakcina Engedélyezett

    1949: kombinált diftéria, tetanusz és szamárköhögés elleni vakcinát Engedélyezett

    1998: Andrew Wakefield közzétett tanulmány = az oltast osszekapcsoltak az autizmussal

     

    1999: Thimerosal kivonva az oltasbol

     

    2007: a vedooltas ellenesek hatasa

     

    2010: Andrew Wakefield 1998  orvosi engedélyét visszavonták



     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (693)
    2013-04-25  07:55
  8. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. Április 25. 08:00694.

    Nem az az erdekes , hogy ez a fanatikus csaj olvassa vagy sem , szerintem.
    Az a ciki , hogy amit itt hiresztel ez a noszemely , az belekerul a google-ba es jonnek olvasok....

    Azert kell olyan erveket adni , mint tette nagyon komolyan , nagy turelemmel es erthetoen magyarazva nyhpraxis , hogy ezek az ide benezok ket harangszoot hallhassanak...

    Sajnos a fikazasok foleirnak a valodi mondanivalonak .... de ez az egyetlen hasznos dolog , amit itt tenni lehet ...

    előzmény:
    Lillaréka (691)
    2013-04-25  07:38
  9. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. Április 25. 07:55693.

     Az autizmusban valo megbetegedesek grafikonja : azt kell tudni , hogy a meggyanusitott osszetevo 1999 ota ki lett vonva a forgalombol. 

     

     

     

     

     a google forditoval......

    Az autizmus és Fejlődésbiológiai fogyatékos Megfigyelő hálózat jött létre 2000-ben a CDC-ben annak érdekében, hogy pontosabb autizmus spektrum zavar előfordulási statisztikák, mint korábban lehetséges.


    Az országos előfordulási statisztika átlagosan a helyi előfordulási statisztikákat.


    2000: 6. States Figyelt: Arizona, Georgia, Maryland, New Jersey, Dél-Karolina, Nyugat-Virginia. Átlagos ASD elterjedtsége és mind a hat hely volt, 6,7 százalékkal 1.000 gyermekek 8 éves.


    2002: 14. States Figyelt: Alabama, Arizona, Arkansas, Colorado, Georgia, Maryland, Missouri, New Jersey, North Carolina, Pennsylvania, Dél-Karolina, Utah, West Virginia, Wisconsin. Átlagos ASD elterjedtsége mind a tizennégy hely 6,6 1000 gyermekek 8 éves.


    2006: 11. States Figyelt: Alabama, Arizona, Colorado, Florida, Georgia, Maryland, Missouri, Észak-Karolina, Pennsylvania, Dél-Karolina, Wisconsin. Átlagos ASD elterjedtsége tizenegy hely volt, 9,0 1000 gyermekek 8 éves.


    2008: 14. States Figyelt: Alabama, Arizona, Arkansas, Colorado, Florida, Maryland, Missouri, New Jersey, North Carolina, Pennsylvania, Dél-Karolina, Utah, West Virginia, Wisconsin. Átlagos ASD elterjedtsége mind a tizennégy hely volt, 11,3 1000 éves gyerekek 8 éves.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (692)
    2013-04-25  07:47
  10. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. Április 25. 07:47692.

    az oltasellenesseg tortenete....

     

     

     

     

    ****

     

     egy masik Net-oldalrol az ujsagiro beszel , aki miatt "autopalya " nyilt a JennyMcCarthy -fele celebeknek .Ez egy "mea-ulpa" , mert beinditotta ezt az oltasellenesseget es most azert harcol , ir cikkeket es irt konyvet , hogy a tevedeset megmagyarazza....

     Itt kezdodik az autizmus-oltas resz , kb az oldal felen : a linkeket kovetni kell , nagyon hasznos olvasnivalok/google fordito!/

     

     "....................

    ŤA-t-on déjŕ assisté ŕ un mea culpa plus impressionnant?ť

    ŤDans l'histoire de l'écologie, a-t-on déjŕ assisté ŕ un mea culpa plus impressionnant que celui de Mark Lynas?ť, s'est demandé sur Twitter Keith Kloor, blogueur chez Discover (sur Slate, ce dernier a récemment qualifié les ennemis des OGM de Ťclimatosceptiques de la gaucheť).

    De fait, dans la famille écolo, aucun précédent ne me vient en tęte. Mais cela me rappelle quand męme une autre volte-face.

    En 2002, le journaliste médical Arthur Allen avait écrit pour le New York Times Magazine un article intitulé ŤUne théorie sur l'autisme pas si folle que çať.

     

    ........."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (690)
    2013-04-25  07:30
  11. 2013. Április 25. 07:38691.

    Gondolod, hogy érdekli őket??

    Még az sem érdekelné őket, ha a saját gyerekük kapna el egy olyan betegséget, ami kivédhető az oltással. 

    Fanatizmussal  nem nagyon lehet mit kezdeni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (690)
    2013-04-25  07:30
  12. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. Április 25. 07:30690.

    http://www.antivaccinebodycount.com/Anti-Vaccine_Body_Cou nt/Home.html

     

    Az elso oldal mutatja az "orat" . Itt tartjak szamon az Egyesult Allamokban , a kotelezo betegsegbejelentesre tamaszkodva  , azokat a betegeket es halottakat , akiknek a vere az oltasellenzok kezen szarad.

     

    2007 ota   113 918   oltast visszautasito ember kapott el olyan betegseget , amik ellen a beoltottak vedve voltak

     

    2007 ota  1126 ember halt meg kozuluk

     

    Google forditoba bemasolt szoveg ------------------->

    Ertheto es konnyebb ezzel nezni a tablazatok hasznalatahoz adott utmutatokat

     

     

  13. 2013. Április 25. 06:42689.

    Szerintem az oltásellenesek az ilyesmit letojják, jó magasról. 

    Az ő gyerekük esetleg  szövödmény nélkül megússza.. Talán ... . A pici baba meg legkisebb mértékben sem érdekli őket... nem az övék.  

    előzmény:
    Zsifikati (683)
    2013-04-24  23:07
  14. 2013. Április 25. 06:33688.

    köszi... akkor mégsem tudtam rosszul. 

    EZT talán megérti a sok oltásellenes.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (682)
    2013-04-24  22:56
  15. 2013. Április 25. 06:25687.

    Meg a betegség szövödményei amibe még bele lehet halni. 

    Meg a torokgyikba, csak ugy szimplán, meg a szamárköhögésbe, csak úgy szimplán, meg a vérmérgéezésbe csak úgy szimpán és egyik ellen sincs hatékony kezelés.

    Ja.. a rózsahimlőnél a magzat károsodik tán meg is hal... A Mumpsznál a fiatal fiúk nemzőképtelenné válhatnak... egész életükre.

    De értem... neked ezek nem számitanak!!

    A kanyarónak ayvelőgyulladás a szövödménye... hm.. lehet nem a betegségbe hal bele a beteg... hanem a szövödménybe.

     

    El sem olvasod amit praxis ír!!

     

    Ja.. a gyermekbénulásnak a vastüdő a tüneti kezelése a végén.. de tökjó lehet, úgy élni!

    TE bizonyára veregetnéd a saját vállad hogy a gyereked megmentetted az oltástól, de megkapta helyette a gyermekbénulást. Mert ez volt a karmája.  

    előzmény:
    hutchi (679)
    2013-04-24  22:32
  16. 2013. Április 25. 01:26686.

    Mondjuk sok alkoholista,hajléktalan vagy rossz szociális körülmények között élő eddig sem járt tüdőszűrésre(a legveszélyeztetettebbek),de szerintem is a helyzet csak még rosszabb lesz,hogy eltörölték :(

     

    idézet:
    annácska2009 (95)
    2013-03-07 12:05:27
    Pont a szociálisan hátrányos helyzetűek el fognak menni a tüdőszűrőre, mert az ingyenkonyhán csak a negatív lelet ellenében kapnak kaját. 
    előzmény:
    annácska2009 (95)
    2013-03-07  12:05
  17. 2013. Április 24. 23:37685.

    Szerintem is jo a veszettseg elleni oltas... Ugye nem is kaptunk ra valaszt, h az vajon kell vagy sem...

     

     

    sajnos en kutya szempontbol ateltem a legszornyubbet :( mivel a parvo elleni oltas nem kotelezo, csak ajanlott es penzbe kerul sokan nem adatjak be, ezert sajnos veszelyes :(  s hiaba volt a ket kolykom az oltasi sorozat felenel cipovel bevittuk... Mindketto elkapta. Erdekes modon a mar felnott oltott kutyaim kozul egyik sem lett beteg.. ( csak nem az oltasok vedtek oket? )

    Egyik kolyok menthetetlen volt, hiaba mentunk elso jelre orvoshoz :( a masik tulelte. Oke, o egesz eletere vedett lett, elvileg soha nem kellene tobbet oltatnom, de milyen aron? 50%! veszteseg, fajdalom, idegesseg stb...

    Es duhos vagyok, meg evekkel a tortenet utan is, mert sok oltatlan parvo virust terrjeszto eb miatt a meg vedtelen kutyam halt meg.

     

    S ez eppen igy mukodik embernel is. Igy veszelyezteti az oltatlan a meg nem teljesen vedett gyereket :(  de tudom ezt van, akinek nehez megertenie.

    előzmény:
    ORP (671)
    2013-04-24  17:24
  18. 2013. Április 24. 23:26684.

    Vagy Romaniaban voltunk, megyunk, ahol epp kanyarp jarvany van......

    khmm... Nyugodt lenne az anyuka?

     

    előzmény:
    Zsifikati (683)
    2013-04-24  23:07
  19. 2013. Április 24. 23:07683.

    Szituációs játék oltásellenzőknek:

    gyerek haza megy az iskolából, és elmeséli, hogy  több gyerek hiányzott, köztük a legjobb barátja, akivel még előző nap is együtt játszottak. Pár nap múlva kiderül, hogy a hiányzók pl.  kanyarósak lettek és nagyon rosszul vannak. Gyerek azt is elmeséli, hogy a többség teljesen nyugodt, mert elmesélték, hogy ők kicsi korukban kaptak oltást, ezért nem kaphatják el a betegséget. És ekkor nektek szegezi a kérdést: ugye, én is kaptam ez ellen oltást? Mert a barátom anyukája nagyon sírt, és azt mondta, nem biztos, hogy meg fog gyógyulni.

     

    Mit válaszoltok?

    És mit válaszoltok egy hét múlva, amikor a ti gyereketek is beteg lesz és ott van még a testvére is, aki szintén elkaphatta?

    És mit mondtok a szomszédnak, akinek a pici babáját megszeretgette a mostanra már beteg gyereketek, és akiről amúgy tudjátok, hogy becsülettel oltatja a gyerekeit, de ez a kicsi még nem érte el a szükséges kort?

     

    Teljesen komolyan kérdezem.  

     

     

  20. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. Április 24. 22:56682.

    Ez így nagyon zavaros. Rengeteg fertőzéses eredetű betegség van, nem lehet őket egy kalap alá venni. És de, tulajdonképpen a kórokozó öl, akár vírus, akár baktérium. Különböző elváltozásokat okoznak a szervezetben, feloldhatják a vörösvértesteket, elpusztíthatják az idegsejtek velőshüvelyét, meddőséggel járó heregyulladást hozhatnak létre, süketséget, vakságot, májgyulladást, tüdővizenyőt, végleges végtag és légzőizom bénulást, toxinjaik károsíthatnak különböző szerveket, stb. Az elváltozások pedig nem ritkán halálosak, vagy végleges, visszafordíthatatlan egészségkárosodással járnak. És vannak olyanok, amelyek következtében a betegség átvészelése után akár tíz év lappangási idő múlva alakul ki egy akár halálos végű szövődmény. Olvass utána a Dawson-kórnak, például.

     

      És oltasd be a kislányod - ha van - méhnyakrák ellen. Jót teszel vele neki.

    előzmény:
    hutchi (679)
    2013-04-24  22:32
  21. 2013. Április 24. 22:41681.
    De, igenybe vesszuk, csak nem vakon. Mar tobbszor tapasztaltam azt is, hogy orvosok sem ertenek mindig egyet mindenben. Es amikor a megerzeseimet/jozan eszemet/sajat meglatasaimat kovettem az orvosi utasitas elleneben akkor mindig nekem lett igazam. Es amikor a megerzeseim ellenere megis az orvosra hallgattam, akkor barcsak ne hallgattam volna......mint utobb kiderult......ugyhogy ezek az en szemelyes tapasztalataim, szeretek utananezni a dolgoknak, szeretem megbeszelni az orvossal a kezelesi lehetosegeket es tanacsokat. Az orvos javaslatait szakiranyu tanacskent kezelem es nem szentiraskent, amit vakon kovetni kell. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (663)
    2013-04-24  09:49
  22. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. Április 24. 22:33680.

    Éppen hogy az bizonyosodott be, hivatalos, törvényes bírósági eljárás során, hogy igenis profitált volna a meghamisított eredményei által.

     

    "A lenyegi kerdesre nem valaszoltal, hogy hogyan bizonyitottak azt, hogy az oltasok nem okozhatnak autizmust/ agykarosodast/ halalt?"

     

    De, az autizmusra válaszoltam. Több hozzászólásban is. Ha nem érted, az a te bajod.

     

      Azt soha nem állítottam, hogy nem lehetnek akár halállal végződő oltási szövődmények is. Lehetnek. Erre írtam a már oly sokszor emlegetett kockázat-haszon arányt. Ha százmillió eseménytelen oltásra jut egy halálos szövődmény, akkor megéri az egy a százmillióhoz arányú kockázatot vállalni.

    (Az általam említett Guillain-Barre syndroma is járhat halállal.) De ne várja már el senki tőlem, hogy ezerszer leírjak valamit és minden egyes új, beeső embernek ismételjem el. (Biztos, hogy nem olvastad vissza a régi hozzászólásaimat a topikban...)

    Azt hiszem, azt nem érted meg, hogy mindennek van bizonyos veszély faktora. A faktor mértéke az, ami lényeges, a beavatkozás, eljárás várható eredményének, nyereségének tükrében.

    Mondhatod azt, hogy ne operáljanak meg akut vakbél gyulladással, mert elfertőződhet a sebed. Van rá esély, a legnagyobb odafigyelés mellett is, mert nincs teljes aszeptikus sebészi eljárás, hiszen nem rakhatnak gázsterilizálóba a műtét előtt, mint egy műszert, hogy baktérum mentes legyen a bőröd, ahol bemetszenek. Le tudják mosni, de tökéletesen aszeptikus soha nem lesz... Bizony, az egyén immunrendszerére van bízva, hogy a bőrről azt a néhány sebbe kerüló baktériumot, gombát ölje meg...

    Ne végezzenek foggyökér kezelést, mert a paciens lenyelheti véletlenül közben a tűt? (Megtörtént...)

    Ne adjanak fájdalomcsillapítót, antibiotikumot, fogamzásgátlót, stb. mert mellékhatások lehetnek?

    Ne legyenek lombikbaba programok, mert nagyobb az ikerterhesség és szövődmények veszélye?

     

    Ez a szemlélet sem nem korszerű, sem nem emberséges.

     

      Na, részemről tényleg befejeztem.

     

     

     

    előzmény:
    hutchi (677)
    2013-04-24  20:49
  23. 2013. Április 24. 22:32679.
    En ugy tudom, es javits ki ha nincs igazam, hogy ezeknel a betegsegeknel tulkepp nem a virus ol, hanem a tunetei: a magas laz, ha hasmenes/hanyas is van a kiszaradas. Tehat a kezeles pont ezert fontos, pont a "tuneteket" kell kezelni, mert a fertozest magat a szervezet gyozi le. Ugyhogy ezert kell a beteget szukseg eseten akar korhazban is tartani, hogy megfelelo modon tudjak mersekelni a lazat pl es elkeruljek a kiszaradast es az egyeb komplikaciokat amiket a tunetek okozhatnak. Az a fiatalember aki meghalt Angliaban allitolag nagyon rosszul volt, a laza nagyon magas, es ilyenkor mar nem eleg az otthoni teazas es lazcsillapitozas, hanem erosebb pl lazcsillapitokra lehet IV folyadekpotlasra van szukseg. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (672)
    2013-04-24  17:28
  24. 2013. Április 24. 22:18678.
    Ha az emberre kotelezoen raeroszakolnak egy oltast es az oltastol aztan vmi baja lesz, akkor ez annak a hibaja aki kotelezte az oltasra. Ha viszont az ember sajat felelossegere es szabad akaratabol, es az oltas minden kockazatanak teljes ismereteben dont ugy, hogy beoltatja magat, akkor viszont sajat magat okolja ha vmi baja lesz az oltastol. Es ez itt a szulo dilemmaja, hogy vallalja-e az oltas kockazatat annak remenyeben, hogy ha a gyereke elkapja a betegseget, akkor hatha nem jon ki rajta.....mert ha en beoltatom a gyerekem es netantan komoly baja lesz az oltastol, akkor hogyan fogok elszamolni a lelkiismeretemmel? 
    előzmény:
    ORP (676)
    2013-04-24  18:59
  25. 2013. Április 24. 20:49677.

    Ezeket, amiket itt irsz, en is olvastam, es nem tudom kinek van igaza, de hallgattassek meg a masik oldal is:

     

     "I want to make one thing crystal clear for the record—my research and the serious medical problems found in those children were not a hoax and there was no fraud whatsoever. Nor did I seek to profit from our findings. ... despite media reports to the contrary, the results of my research have been duplicated in five other countries ... I continue to fully support more independent research to determine if environmental triggers, including vaccines, are causing autism and other developmental problems. ... Since the Lancet [sic] paper, I have lost my job, my career and my country. To claim that my motivation was profit is patently untrue. I will not be deterred—this issue is far too important." (AW)

     

    Egy dolgot szeretnek tisztazni a kutatasaim es azoknak a gyerekeknek a komoly egeszsegugyi problemai kapcsan, hogy reszemrol nincs szo felrevezetesrol es abszolut semmi csalas nem tortent. Ugyszinten nem allt szandekomban profitalni az eredmenyeimbol......a media allitasai ellenere, a tudomanyos eredmenyeimet 5 masik orszagban ismeteltek meg......Teljes mertekben tamogatom a tovabbi fuggetlen kutatasokat annak elbiralasara, hogy a kornyezeti tenyezok, beleertve az oltasokat, okoznak-e autizmust es egyeb fejlodesi problemakat........ A Lancet cikk ota elvesztettem a munkamat, a karrieremet es a hazamat. Az allitas, miszerint a motivaciom a profitalas volt, nyilvanvaloan hamis. Nem hagyom, hogy elriasszanak - az ugy ennel sokkal fontosabb.  (ez nem hivatalos forditas, hanem en forditottam, de aki tud angolul az ugyis erti mirol van szo)

     

    Ennyit Wakefieldrol.... peldakent emlitettem, de azt is kihangsulyoztam, hogy nem o az egyetlen, aki orvoskent hasonlo kovetkeztetesekre jutott. 

     

    A lenyegi kerdesre nem valaszoltal, hogy hogyan bizonyitottak azt, hogy az oltasok nem okozhatnak autizmust/ agykarosodast/ halalt? 

    Mert az egyertelmu, hogy "bebizonyitottak"(?), hogy ez az orvos csalt, eredmenyeket hamisitott, engedely nelkul es szuksegtelenul kinozta a pacienseit es meg lett vesztegetve, tehat gyakorlatilag mindent a nyakaba varrtak amit egy orvosnak a nyakaba lehet varrni, de hol vannak a kutatasi eredmenyek amik bizonyitjak, hogy egeszen biztosan nincs igaza a feltetelezeseiben?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (674)
    2013-04-24  18:14

Címlap

top