Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elhiztak a magyar nok

Torolt_felhasznalo_395009
Torolt_felhasznalo_395009
Létrehozva: 2013. január 15. 02:54
  életmód Az unióban Magyarországon van a legtöbb elhizott noci
     Az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet felmérése szerint a magyar gyerekek harminc százaléka túlsúlyos. Az Európai Uniós országokat összehasonlítva Magyarországon van a legtöbb elhízott nő, míg a férfiak a negyedik helyen állnak.

 

Magyarországon a gyerekek harminc százaléka túlsúlyos vagy kövér. A tavalyi mérések azt mutatták, hogy a hétévesek közül minden negyedik lány és minden ötödik fiú túlsúlyos vagy kövér - vázolta a nem túl pozitív helyzetet az InfoRádiónak az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet főigazgatója.

Martos Éva kiemelte: az elmúlt húsz évben megháromszorozódott a gyermekkori elhízás, de ez nem csak Magyarországon van így, az uniós tagállamokban is hasonló a helyzet. Hazánkban a nők körérben az elhízás-túlsúly gyakorisága 63 százalék, és ezzel első helyen állunk az uniós tagországok között. A férfiak esetében ez az arány 61 százalék, ez a negyedik helyet jelenti az Unióban.

Az ez ellen küzdő kampányok az oktatásra és az iskolákban található egészséges választék biztosítására irányulnak. Külön programmal népszerűsítik például a vízfogyasztást: miért kell vizet inni (jobb lesz a koncentrációs képességünk) és miért nem jó cukros üdítőitalt fogyasztani (elhízunk tőle és árt a fogaknak) - mondta a főigazgató, aki hangsúlyozta: biztosítani kell a kulturált vízivás lehetőségét az iskolákban.

Katasztrófahelyzet

Jelenleg az Európai Unióban több mint tizenkétmillió elhízott vagy túlsúlyos gyermek van; évente 400 ezerrel nő a túlsúlyos és 85 ezerrel a kövér gyermekek száma. "Tehát, ha nem történik semmi, akkor egy katasztrófahelyzet áll elő" - fogalmazott Martos Éva egy csütörtöki sajtótájékoztatón, Budapesten. A főorvos erről annak a konferenciának a szünetében beszélt, amelyen a nemzetközi és a hazai helyzet alapján a gyermekkori elhízás visszaszorításának a lehetőségeit vitatták meg.

Kiemelte, hogy a gyermekkori elhízás következtében már a gyermekek körében is egyre gyakoribbak az olyan - korábban a felnőttekre jellemző - betegségek, mint a magas vérnyomás vagy a cukorbetegség.

Martos Éva utalt arra, már az Európai Parlamentben is megfogalmazták korábban: el kell érni, hogy a gyermekkori elhízás témája lekerüljön a napirendről. Ennek fényében az uniós stratégiában is azt tűzték ki célul, hogy 2015-re a tagállamokban megfordítsák a jelenleg növekedő tendenciát.
  1. 2013. január 15. 10:05101.
    Nem, nem mérgező. Csak nem olyan, mint a friss. Nincs már benne annyi vitamin és tápanyag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (95)
    2013-01-15  09:58
  2. 2013. január 15. 10:04100.
    kosz ez egy erdekes es jo site, vegignezem mert erdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (85)
    2013-01-15  09:47
  3. 2013. január 15. 10:0399.
    Ez már valóban a butaság kategória. Miért is kell ismernie egy éves gyereknek üdítő italokat? Az én kölykeim is szeretik az üdítőket, de szinte csak ünnepekre veszek ilyesmit. Kólát pl. soha (ha én nagyon innék, akkor magamnak néha - gonoszanyu). Szeretik az édességeket, azt is ritkán veszek, viszont szoktam otthon sütni majdnem minden hétvégén. Kisebb korukban hordtuk őket sportolni. Most már nem sportolós fajták. Van ilyen. De nem is tespednek otthon, mert attól idegbajt kapnék. Jönnek-mennek állandóan. A fiamék osztályában egy kövér gyerek van, meg talán még kettő, amelyik nem kifejezetten kövér, de jó úton halad, így azt sem mondhatnám, hogy nagyon gáz lenne az osztály. Sőt, az egész iskolában is nagyjából ez az arány, nem igazán vannak kövér gyerekek. Inkább középiskolás korúakat, 20-on éveseket látok, főleg lányokat, rezgő csipővel. Néha rá is csodálkozom, hogy mit akarok én, a 42 évemmel, meg a 6 kg súlyfeleslegemmel, mikor ilyen fiatal lányok akkorák, mint egy tank:-)
    előzmény:
    Amarynda (79)
    2013-01-15  09:35
  4. 2013. január 15. 10:0298.

    Biztos vagyok benne, hogy lenne olyan dolog, amit én szemét árunak tartok, amit te megveszel és meg vagy róla győződve, hogy milyen egészségesen táplálkozol. :)

     

    Az a helyzet, hogy ebből a qrva nagy katyvaszból mindenkinek megvan a vélt igazsága.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (92)
    2013-01-15  09:55
  5. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. január 15. 10:0297.

     

    sot : ket keresztezettet is lehet manipulalni es ket manipulaltat is lehet keresztezni...

     

    errol mit gondolsz ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (96)
    2013-01-15  09:59
  6. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. január 15. 09:5996.
    Még egyszer írom: a manipulálás nem megfelelő ide. Azok használják, akik a tudatlanokat akarják rémiszteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_129269 (88)
    2013-01-15  09:51
  7. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2013. január 15. 09:5895.

    Eszem megáll, hogy már a fagyasztott zöldség is mérgező:-)))

    Nem esnek itt néhányan túlzásba? 

  8. 2013. január 15. 09:5794.

    Sajnos ez még nagyon sok helyen nincs így. A mi iskolánkban sem:-( Még sosem hallottam a gyerektől, hogy ebédre párolt zöldséget kaptak volna. Van ellenben elég sokszor tészta, zsírban úszó levesek. Zöldség a reggelihez soha, vagyis néha van répakarika a vajas zsemléhez.

    Én még azt sem bánnám, ha többet kellene fizetni (nyilván sokan meg örülnek, ha ki tudják fizetni ezt is, ami most van).

     

    Az a gond, hogy most is csak a végkifejleten megy a vita, de sajnos a megoldás sokkal nehézkesebb, mint sokan gondolnák. Tudom, van sok minden ingyen, pl. a futás, de könyörgöm, őszintén, amikor az ember hazaér este 6-kor, előtte bevásárolt, hazaérkezés után főz, csomagol, vacsoráztat, rendezi a kölyköket, este 8 óra .... főleg télen, ilyenkor már kinek van kedve, ereje lemenni futni? Nyáron még talán, ha valaki olyan helyen lakik, ahol lehetőleg is van erre, akkor pláne. Én pl. tegnap este negyed tízre fejeztem be az otthoni teendőimet úgy, hogy miután hazaértem 6-kor, le sem ültem negyed tízig, folyamatosan csináltam, főztem, mostam, teregettem, vacsorát készítettem, házi feladatot kikérdeztem, másnapra készültem. Utána megfürödtem és 10-kor lefeküdtem, kb. 5 perc múlva aludtam, hulla fáradt voltam. Igaz, nem vagyok elhízott, van kb. 6 kg súlyfeleslegem, 42 éves vagyok. Az uram reggeltől késő éjszakáig dolgozik, rám marad otthon szinte minden. Csak valaminek a rovására engedhetem meg magamnak azt, hogy pl. sportoljak. Egyenlőre még egy fodrász beiktatása is elég nagy szervezést igényel:-) Nyáron, hétvégéken, meg ha nincsenek otthon a gyerekek, akkor hétköznap is, kerékpározni szoktam. Kajára figyelek, de bizony hó végén már nagyon okosnak kell lennem, hogy jusson mindenre, pedig mi két keresős család vagyunk, nem szórjuk a pénzt hülyeségekre, nem dohányzunk, nem járunk mulatozni, mégsem egyszerű.

     

    Annyira sok sebből vérzik ma Magyarországon az egészésges életmód kérdés, hogy őrület.

    előzmény:
    ardian (78)
    2013-01-15  09:32
  9. 2013. január 15. 09:5693.

    nem permetezik és nem érintkezik

    nekem ez a szakmám

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_129269 (90)
    2013-01-15  09:53
  10. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. január 15. 09:5592.
    10 ezrével van olyan szemét árú amit én nem veszek, mások meg igen.
    előzmény:
    cabron (87)
    2013-01-15  09:51
  11. Torolt_felhasznalo_129269
    Torolt_felhasznalo_129269
    2013. január 15. 09:5491.
    Milyen környéken élsz, hogy így néz ki a vásárlói kosaratok?
    előzmény:
    Csendike (68)
    2013-01-15  09:18
  12. Torolt_felhasznalo_129269
    Torolt_felhasznalo_129269
    2013. január 15. 09:5390.
    Hiába nem érintkezik kórokozókkal az üvegházi paradicsom (egyébént érintkezik), ha messzire szállítják, azt is lepermetezik.
    előzmény:
    ardian (65)
    2013-01-15  09:10
  13. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. január 15. 09:5189.

    ?????????????????

     

    amaryndaval beszelek : az O kerdesere valaszolok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (86)
    2013-01-15  09:50
  14. Torolt_felhasznalo_129269
    Torolt_felhasznalo_129269
    2013. január 15. 09:5188.

    Még egyszer írom: a keresztezés és a "manipulálás" NEM ugyanazt jelenti. Laborban kereszteznek fajtákat.. Igen. A természet is csinál ilyet.

    A termesztett növények génjeinek manipulálása az, amire te gondolsz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (64)
    2013-01-15  09:09
  15. 2013. január 15. 09:5187.

    Egy idő után nem tudod kontrollálni, bármennyire is szeretnéd.

     

    Ha nagyon mélyen belegondolsz a dolgokba, rájössz, hogy egy csomó dolog valójában káros rád nézve (úgy általánosságban, nem feltétlenül fizikailag), amit jónak hiszel.

     

    A fagyasztott zöldbab sem jó (élettettani szempontóbl), csak kényelmes...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (83)
    2013-01-15  09:44
  16. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. január 15. 09:5086.

    Miért erőlteted itt Amerikát?

     

    Cím:   Elhiztak a magyar nok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (77)
    2013-01-15  09:31
  17. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. január 15. 09:4785.

    belinkeltem ezt is : lenyegtelen , mert allamonkent vizsgaljak es a Houston2-nel is katasztrofalis a tulsuly : keressed ki itt ami erdekel

     

    Megkeresheted a statisztikakat  az olyan nepcsoportokrol , ahol 98% a tulsuly a jolszitualt felhuzottorruakig , akik urino/egyhaz/joiskola/gatyaba kerulo varosresz ellenere   45-63%-ig dagadnak....

    előzmény:
    Amarynda (82)
    2013-01-15  09:41
  18. 2013. január 15. 09:4584.

    uüdítő már a mi gyerekkorunkban is volt, ha nem, akkor volt házi málnaszörp, én pl. csakis azt ittam, és most itt tobzódom mind a 40 kilómmal...

     

    nem, az alapvető baj az életmódváltozással van...

     

    én még emlékszem, hogy nyáron reggel leléptünk otthonról, összeverődtünk az utcában lévő gyerekekkel és egász nap kint játszottunk... ebédre vagy hazamentünk, vagy nem, előfordult, hogy valamelyik háznál ebédeltünk csapatostul... számháborúztunk, bicajoztunk, bújócskáztunk., vagy szerepjátékokat játszottunk, de folyton mozgásban voltunk... iskolai időben kicsit más volt, de akkor is sokat voltunk kint az udvaron...

     

    ma meg az opvisok nézik a minimaxot, a nagyobbak a cartoon-t, ha még nagyobbak, akkor nyomkodják a számítógépet a kamaszok meg nem lógnak a téren, hanem otthonról chatelnek...

     

    csoda, ha annyi a kövér kamasz, kamaszlány?

    előzmény:
    Amarynda (79)
    2013-01-15  09:35
  19. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. január 15. 09:4483.
    A tudomány fejlődése egy út volt. Ma már sok dologról tudni, mi nem jó. Ha te is fejlődsz akkor tudod kontrollálni mit nem eszel meg a kínálatból.

    Ez itt a lényeg! A fos a boltból, majd akkor tűnik el, ha a vevők többségének lesz esze nem megvenni.
    előzmény:
    cabron (76)
    2013-01-15  09:28
  20. 2013. január 15. 09:4182.

    nem tudom vajon letezik-e  olyan fajta felmeres ami arra vonatkozna hogy az elhizottak milyen hatterbol valok? Ertem alatta hogy pl. melyik nepcsoport az ahol a legtobb elhizott van, es sorba lefele kik a legkevesbe elhizottak.

     

    Az mar valoszinunek latszik hogy az elhizottak legalabb 80 % a allandoan gyorseteleken el. mert gyorsetel vegul is az is ha orokke spagettit eszel bolti szosszal leontve ha allandoan ugyanazokat az eteleket rendeled stb.

     

    En ugy vettem eszre hogy az afrikai-amerikai emberek hizekonyabbak. Tala azert is mert ok meg nem tul regen kezdtek ezeket fogyasztani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (77)
    2013-01-15  09:31
  21. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. január 15. 09:3981.

    Hagyjuk már ezt a manipulálást! Egy értelmi színt alatt lehet manipulálni.

    A beteg emberekre rossz szavam nem volt.

    Talán andi*1970 írd ezt! 

    Az ilyen stilus elvagja a topikokat

     

    Itt reszedrol a bocsanatkeres lenne az igazi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (74)
    2013-01-15  09:26
  22. 2013. január 15. 09:3780.
    Így van! És nem beszéltél a jojo efektusról, ami még a legnagyobb számban van jelen, amit a sztároktól látnak, akik egy-egy film kedvéért 15-30 kilókat képesek fogyni egy filmszerep kedvéért, de amikor vége, már vissza is hízzák és így tovább....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (77)
    2013-01-15  09:31
  23. 2013. január 15. 09:3579.

    Azt hiszem nagyon sokan emlekszunk meg arra hogy ugy altalanosban mint a kozepiskolaban minimum heti 3 tornaora volt es aki jart valamilyen sportra az meg kulon is ment.

     

    Plusz az iskola utan a fiuk rugtak a focit az udvaron vagy az utcan, a lanyok is kint szaladgaltak sokat.

     

    Ez volt szerintem az egyik legalapvetobb alapja hogy egy 35 fos osztalyban volt max. 2-3 kover gyerek.

     

    A masik valoban a cukros uditok es a gyorskajak.

     

    Mikor eloszor hallottam egy mamatol hogy az 5 eves lanya NEM ISZIK VIZET. elegge meglepett. Eloszor azt hittem hogy nem tul gyakran nem iszik.

     

    Kiderult hogy KIZAROLAG  shweps limonadet es narancslevet hajlando inni kb 1 eves koratol.

     

    tulajdonkeppen nem ertem hogy ettol nem hal meg valaki ha nem iszik vizet?

    előzmény:
    Télapó*** (71)
    2013-01-15  09:23
  24. 2013. január 15. 09:3278.

    Van erre már létező program és van, ahol már valóságban működik is.

    Pl. beépült a tantervbe (óvódás kortól) a helyes táplákkozásra való neveés (táplálkozási piramis, zöldség- és gyümölcsfélék megismertetése), ezt különben már nálunk is csinálják az óvódában, mindkét gyereknél volt olyan program, hogy salátát készítenek, ismerkedtek a zöldségekkel, sőt, ha meggondolom, a sauliban is történt ilyen.

    Folyik az iskolagyümölcs program, ennek felét az EU, másik felét a magyar állam fizeti. A kisfiaméknél minden nap kapnak így gyümölcsöt, télen főleg almát, de ha szezonja van, szilvát, barackot, másegyebet...

    Az EU szerencsésebb országaiban a közétkeztetést is gatyába rázták, nálunk ehhez szegény az eklézsia, bár szakmai berkekben állandóan téma és folynak az egyeztetések, mert kiderült, hogy nem csak pénzkérdés, kevesebb pénzből is lehet egészségesebben főzni, csak elhatározás kérdése...de sokszor ez a legnehezebb, változtatni a szakács szokásain, a gyerekek ízlésén (még mindig a kakaós napközis piskóta a kedvenc), bár én már itt is látom az elmozdulást... pl. uzsonnára teljes kiőrlésű péksüteményt kapnak és bőven van a szendvicsben zöldségféle is...

    előzmény:
    Télapó*** (71)
    2013-01-15  09:23
  25. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. január 15. 09:3177.

    Ez nem igy igaz : az igazsag az , hogy ez a fitnessgurusag kihasznalja azt , hogy hiznak mint a disznok

     

     

    A túlsúlyos amerikaiakból prímán megélnek

     

    Az amerikai társadalom derékbőségének gyarapodásával párhuzamosan a személyi edzői, illetve instruktori állás vált az egyik legnépszerűbb karriercéllá az Egyesült Államokban.

     

     

    Az amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint 2020-ig várhatóan 24 százalékkal növekszik a személyi edzők és fitneszinstruktorok foglalkoztatottsága az országban.

    „Az emberek aktívabb életmódra ösztönzése fontos feladat, amelyben meghatározó szerepet játszhatnak a hivatásos fitneszszakemberek” – mondta Cedric Bryant, az amerikai fitneszszervezet (American Council on Exercise, ACE) munkatársa.

    Az elhízott amerikaiak aránya ugrásszerűen megemelkedett az elmúlt húsz évben. Az amerikai Betegség-ellenőrzési és Megelőzési Központ (CDC) adatai szerint az országban élő felnőttek több mint egyharmada elhízott. A bizonytalan gazdasági helyzet ellenére az egészség- és szépségközpontokba váltott tagságik száma több mint 10 százalékkal emelkedett az elmúlt három évben.

    Bryant szerint egy okleveles személyi edző éves átlagfizetése most nagyjából 53 ezer dollár (11,4 millió forint) körül mozog, de ez az összeg folyamatosan nő. Középiskolai végzettség elegendő ahhoz, hogy valaki belevágjon a fitneszszakmába, ám a hivatásos edzők több mint kétharmada felsőfokú végzettséggel rendelkezik.

     

    előzmény:
    Amarynda (73)
    2013-01-15  09:24

Címlap

top