Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért nem eszik???????

raffancs
Létrehozva: 2012. december 26. 10:17

Sziasztok!

Beszélgetni szeretnék olyan szülőkkel, akiknek szintén nem hajlandó enni a gyermekük! Kérem, hogy azok írjanak, akiknek már nagyobb ( 5-6 ... éves gyermekükkel történik ez), a kisbabásoktól elnézést, de az a korosztály megint más ebben az étkezés kérdésben.

Szóval az én gyermekem már 5.5 éves, és szinte a kakón kívűl semmit nem hajlandó megenni. Édességet az szívesen eszik bármikor ( de azt csak mérsékelten kap), de rendes ételt nem hajlandó enni. Zöldséget, gyümölcsöt egyátalán nem eszik, az ételekre ránéz, és közli,hogy nem kéri. El sem jut odáig, hogy megkóstólja. Már mindent kipróbáltunk, már csak egy kivizsgálás lenne hátra, de az a bajom ezzel, hogy igazából neki nincs kedve enni. Amúgy mozgékony, nem fáradékony, nem beteges gyermek és van mindennap széklete. Tudom,most sokan azt gondoljátok,hogy akkor mit problémázok, de ezt csak az értheti, aki hasonló helyzetben van. 115 cm magas, és 16.4 kg . A gyermekorvos azt mondja, ne aggódjak, mert nem beteges, stb.. akkor nincs baj. Én viszont már beleőszülök!

Ha valaki hasonló cipőben jár, kérem jöjjön és beszélgessünk!

Köszönöm!

 

  1. 2012. december 26. 21:5551.
    Elmondom, hogy zajlik. Jön a vacsoraidő, gyerek már aggódva kérdezi, hogy mi lesz a vacsora. Teljesen mindegy, hogy mondok egy konkrétat vagy három olyan verziót, amit én jónak látok, hogy válasszon abból, elkezd ordítani, hogy ő azt aztán nem eszik. Én ráparancsolok, hogy legalább kóstolja meg (kóstolás nélkül egészen biztosan nem fog soha javulni a helyzet), ő hosszas vita után úgy kóstolja meg, hogy még nem is érzi az ízét, már köpköd, undorkodik, fújjol és közli, hogy rossz és nem eszi meg. Én kérdezem, hogy akkor inkább indul fürdeni, azt mondja, hogy igen és bevonul a fürdőszobába. Majdnem minden este így zajlik és természetesen ettől mindenkinek rossz érzése van.
    előzmény:
    piripanna (50)
    2012-12-26  21:23
  2. 2012. december 26. 21:2350.

    Na:szóval arra írtam,hogy teli hűtő mellett nem hal éhen,hogy:ha van otthon étel,abból ő tud választani,és nem próbálják  "erőszakkal" etetni,nem hal éhen.Azt amúgy útálom,amikor mindenki etetni próbálja a gyereket,mondván neki biztos menni fog!De ha tudja,hogy van kaja,senki nem erőlteti,talán nagyobb kedve lesz enni.Szóval erre írtam,lehet félreérthető volt :D

    És tudom,kibicnek semmi sem drága,de tényleg meg kell próbálni nem nagy feneket keríteni az egésznek(persze ha amúgy semmi baj nincs vele)és túlélni.Mi a hasfájással voltunk így,8 hónapos koráig üvöltött a lányom szinte minden este,azt hittem nem élem túl...

    előzmény:
    eda-1952 (46)
    2012-12-26  19:09
  3. 2012. december 26. 21:0549.

    Én lányom is 5,5 éves és csecsemő kora óta gondok vannak az evésével. Mondjuk ő teljesen más eset, mint a tied és, akik itt írnak a gyerekükről. Nálunk nem az a baj, hogy keveslem a mennyiséget, amit megeszik, hanem az, hogy eleve meg sem kóstolja a kaját, csak néhány általam "junk food"-nak minősített dolgot enne meg jószántából, egészséges normál kaját semmit. Óvodában sem nyúl a kajához, ő is üres kenyeret kér minden helyett. Én nem vagyok szívbajos, soha nem adok neki mást, ha nem kell a vacsora és soha nem kap helyette édességet, kakaót és társait, inni csak vizet iszik. Ő nem is sovány egyáltalán, sőt, 120 centi és 22 kg, egy évvel néz ki nagyobbnak a koránál. Ő minden nap sportol, sokat van levegőn is, ezek semmit nem befolyásolnak a válogatósságán. Teljesen mindegy, mennyire éhes, soha nem evett meg éhségből semmit, amit amúgy nem evett volna meg. Én cserélnék azokkal, akiknek az a gondjuk, hogy vékony a gyerek és a kajamennyiség.

     

    Mondjuk nálunk már kiderült, hogy mi a gond, eleve örökölt válogatósságot, amit tetézett, hogy hipotón volt és a szájában is voltak izomproblémák, nem ment neki a nyelés, most is 3/4 óra, ha éppen hajlandó megenni valamit. Már csecsemőként megutálta az evést, kajákat, soha nem érdeklődött az evés után és mindig is nagy tortúra volt mindenkinek, ha jött a kajaidő.

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  4. 2012. december 26. 20:0848.
    Igen, ez nagyon igaz. Amikor a nagyfiammal problemaink voltak es teljesen kiborultam, megfogadtam, hogy ha lesz meg gyerekunk, megprobalok egyaltalan nem ugyet csinalni az evesbol. En kinalom, ha esznek esznek, ha nem, nem. Lass csodat, se a masodik, se a harmadik gyereknel nem volt semmi problema az evessel. De ugyanolyan vekonyak, mint a nagyfiam volt. Ugy latszik eves ide vagy oda, nem valtoztat semmit. Gyereknek en is gebe voltam, a ferjem a mai napig magas-vekony alkat, hat mitol legyenek masok a gyerekek :-)))
    előzmény:
    cupi42 (47)
    2012-12-26  19:23
  5. 2012. december 26. 19:2347.
    Na most ezert sokan fogjak a fejemet leharapni...de....sok gyermek (elore bocsajtom hogy nem mindegyik) nem eszik mert elvezi a hatast amit kivalt a szulobol....o van kontrollban es elvezi hogy ugy iranyitja a szuloket ahogy o akarja. A noverem is vitte minden orvoshoz a fiat hogy nem eszik. Az orvos azt mondta neki vegul hogy minden lehetseges tesztet megcsinaltak a gyereknek es semmi baja, ne foglakozzon vele. Ok egyenek mikor ideje van enni, de a gyereket teljesen mellozze. Majd jon es ker amikor ehes, sot meg akkor sem adjon, csak ha reggeli, ebed vagy vacsora ido van. A gyerek birta par napig, a noverem is majd belehalt...de mukodott. Most a fia 25 eves es SZAKACS..hahaha. Es mindent megeszik amit foz. Miert kell neki konyorogni es megfozni 25 fajta kajat ha ugyis ranez es azt mondja hogy nem kell....es ezt veghezvinni naponta?!...Ki a szulo ebben a csaladban?. Az en fiam is mondta nekem hogy nem ehes, mondtam neki hogy rendben de 20 perc mulva zarom a konyhat. Mikor eltettem mindent az asztalrol akkor jott es vette ki a kajat hogy O most ehes. Azt mondtam neki hogy bocs, de a konyha zarva van es ujra nyit ebedkor. Ha nem voltal ehes 5 perce akkor most sem vagy.  Nem kell felni mert ebedkor azt ette amit az asztalra tettem es marha valogatos gyerek, de megette, mert attol felt hogy megint nem kap. Kovetkezetesnek kell lenni es nem hagyni hogy o iranyitson. De elotte kivizsgalast vegeztetni hogy biztos egeszseges es nincs semmi szervi baja. Ezek az en taptasztalataim.
    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  6. 2012. december 26. 19:0946.

    Tudom, hogy orvosok is ezt mondják, de hidd el, van olyan gyerek a közelemben, akinél jópár orvos, ápolónő, talán még a takarítónő is "köpte a markát", hogy ő majd megeteti az illető gyereket, de nem sikerült nekik. Van ilyen, bár szerencsére ritka. Kakaó laktat és tápláló, azért írtam, hogy inkább étel...és ha lehet frissen főzze az ember, és ne a  Nesquik, vagy még inkább az Ovomaltine. De mindkettő inkább este, vacsorára, mert akkor nem üres hassal mennek aludni.

    Nagyon nehéz ám nem görcsölni, ha egy gyerek nem eszik.

    előzmény:
    piripanna (45)
    2012-12-26  18:47
  7. 2012. december 26. 18:4745.

    Azzal kezdtem,hogy nekem tényleg nem volt ilyen gondom,de:ezeket orvos mellett hallottam.Amúgy szerintem,ha van kaja a hűtőben,nem hiszem,hogy "éhen halna" egy gyerek.Mivel te vásárolsz,általában olyat veszel amit a család megeszik,ha a gyerek belenyúl,csak talál olyat ami ízlik neki nem?Na persze nme akkor ha túró rudi,pudingok stb van benne :)

    (És igen,minden topikban előjön,hiszen valahol igaz:ha a szülő így áll hozzá és nem görcsöl,már enyhülhet a helyzet,nem?)

    A kakaóval továbbra sem értek egyet,mert ha azt iszik,naná,hogy más nem kell.Nekem se kell már pl reggeli,ha iszom egy bögrével.Persze tudom,ha már az ember kétségbeesik,inkább ad,csak valami legyen a gyerekben...

    előzmény:
    eda-1952 (36)
    2012-12-26  15:52
  8. 2012. december 26. 18:4644.

    Délelőtt is és délután is menj ki vele a levegőre.

    Játsz vele, maradjatok hosszú ideig kinn.

    Semmiféle csemege ne legyen nálad, csak egy kis víz, arra az esetre ha megszomjazna.

    Ha 3 napig így teszel, utána az rozsdás szeget is megenné ehségében.

     

    De ezhhez az kell, hogy  vállald fel te is, hogy kinn legyel vele.Játszatok, focizzatok.

    Nem elsz semmi baj, olyan éhes lesz, mint egy kisangyal.

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  9. 2012. december 26. 18:3443.
    Azt mondta az orvos, hogyha állandóan stresszelünk a kaja miatt, akkor azt érjük el vele, hogy automatikusan kialakul benne a feszültség az evésnél, és étkezési zavarokat okozhat. Tehát ha nem kell, nem kell, kínáljuk, de ne sopánkodjunk, ne essünk előtte kétségbe, mert hatalmas feszültséget keltünk a gyerekben, amit érzelmileg annyira elraktároz, hogy kitörölhetetlen. Néha tényleg csak annyit kérek, hogy legalább kóstolja meg, és nem. Teljesen elzárkózik. Szerencsére gyümölcsöket eszik, a banánt nagyon szereti, az tele van tápértékkel, tejet iszik, most májkrémet újhagymával, de semmi más zöldséget nem, néha egy vékony csíik piros pritaminpaprika lecsúszik, mert piros (a kedvenc színe), de még az együtt nevelt paradicsomot sem tudtam vele megetetni. Időnként megeszik egy kis darab nyers brokkolit, azt tetszik neki, emrt olyan, mint egy fa. Bundáskenyér, no meg a bacon, úgyhogy most azt gyártom hájas tésztába belesütöm sajttal, és azt megeszi, de azt meg nem győzöm dugdosni, mert a nagyok is imádják, de egy pillanat alatt eltűnik a tálcáról, utána meg jön Noah, hogy enne, hol van... Bár tudnék én magam csinálni, emrt csak fagyasztottak tudok venni, azt sem tudom honnan szerezhetnék hájat itt Kanadában, meg én elég béna vagyok ilyen dolgokhoz sajnos.
    előzmény:
    kysslina (41)
    2012-12-26  17:39
  10. 2012. december 26. 17:4642.
    Hát igen, engem is azzal vígazstaltak az orvosok, hogy majd eszik kamaszkorban...de ha ránézel olyankor a két éves gyerekedre, ez nem vígasz..)))
    előzmény:
    kysslina (41)
    2012-12-26  17:39
  11. 2012. december 26. 17:3941.

    Szia!

     

    Én is szoktam írni, és volt, és van is borzalmasan rossz evő gyerekem. A nagyfiammal végigcsináltuk mikor kicsi volt, mindenféle vizsgálat, városi vajákos, családi "na majd én megetetem!", és mindenki csődöt mondott, miközben a gyerekorvosunk mondta, ha a hűtő tele van, a gyerek nem hal éhen. Mindig volt egy-egy hullám, amikor csak ezt, vagy csak azt ette, és akkor én azt adtam neki, mert örültem, ha eszik valamit, csont és bőr volt, aki ránézett az mondta nekem azonnal a magáét. Kamaszkorától kezdve kieszi a hűtőt, most 19 éves, és szó szerint rengeteget eszik, de megmaradt vékonynak.

     

    A kicsi kb 2 éve elkezdte ugyanezt, pedig annyira örültünk, hogy jóevő volt. Szintén semmi baja sincs, egyszerűen nem hajlandó, és akkor sem, ha valóban éhes, csakis bizonyos dolgokat eszik meg. Ő kimondottan szereti a vizet, pedig ihatna mást is, mert van itthon. Akkor sem eszi meg, ha ott velem együtt készíti az ételt, hidd el, hogy az eltelt majd 20 év alatt, mióta gyereket nevelek, kipróbáltam már a létező összes trükköt, ma már a két nagyobb is próbál a lelkére beszélni, és nem, semmi nem segít.  

    előzmény:
    eda-1952 (36)
    2012-12-26  15:52
  12. 2012. december 26. 16:2540.

    Vekerdy Tamás az Érzelmi biztonság című könyvében azt írja, hogy ha a gyerek csak 1-2-3 féle ételt eszik, akkor kapja azokat! A lényeg, hogy eszik/iszik vmit, vmi kerül a hasába. Úgyis csak átmeneti dologról van szó, nem szabad feszültséget kelteni benne az evés miatt. 18 éves korában már egész más gondok lesznek vele. De ha nem a kényszer rabságában él, akkor barátok leszünk, és kevesebb lelki problémája lesz később, mert sok mindent meg tudunk majd együtt beszélni. A nyugodt, elfogadó légkör táplálja a szülő-gyerek kapcsolatot és a lelki fejlődést. Vekerdy leírja, hogy nagyon meglepődött, amikor azt hallotta, hogy amikor a kisfia, amikor látogatóban volt az egyik barátjánál, önállóan és sokat evett, nem úgy, mint otthon.

     

    Nekem is van egy 4,5 éves fiam, nálunk egyéb gondok vannak, ezért sokat olvasok, gondoltam, talán hozzá tudok szólni érdemben a témához.

     

  13. 2012. december 26. 16:1739.
    Ugye szereti? És vitaminok is vannak benne, meg egyébként is egészséges. Most közben eszembe jutott, hogy velem még kiskoromban csukamájolajat is itattak.Az valami sötét borzalom volt, de amiből tulajdonképpen készül, azt lehet, hogy megennék, enyémek legalábbis ették vajaskenyéren: tőkehalmájat vékony szeletkékben a kenyérre rakva! Lehet kapni a konzervet most is.
    előzmény:
    Jeles (37)
    2012-12-26  16:02
  14. Torolt_felhasznalo_290860
    Torolt_felhasznalo_290860
    2012. december 26. 16:1638.

    Szia,

     

    évekig ugyanebben a cipőben jártunk. Hányszor hallottam, hogy nem fog éhenhalni az a gyerek! Meg hogy örüljek, hogy vékony, sosem lesz elhízott..Aztán kiderült, hogy vészes vashiánya van, egy év kellett, hogy az is kiderüljön, hogy miért (lisztérzékenység) A klasszikus tüneteket nem hozta, így sokáig nem került képbe ennek a betegségnek a lehetősége.

    Nem ijesztgetni akarlak, csak azt mondom, ne legyints rá! Igenis, kérj vérképet, menjetek el gasztroenterológushoz, derüljön ki, hogy nincs-e valami a háttérben...

     

    Minden jót Nektek!

     

     

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  15. 2012. december 26. 16:0237.

    Hü, jo hogy irod, az en rosszevö fiam is Ovomaltine-t iszik, nem klasszikus kakaot mar egy ideje:-)

    Van belöle tablas csoki is.

     

    előzmény:
    eda-1952 (36)
    2012-12-26  15:52
  16. 2012. december 26. 15:5236.

    "Ha a hűtőben van étel,gyerek még nem halt éhen." Bocs', de ez a mondat minden nemevős gyerekről szóló topikban előjön. Olyan írja mindig, akinek nem volt ilyen gyereke és mellesleg ez szó szerint nem igaz...(((

    Az igaz, hogy a nassolást ki kéne iktatni, azt jóétvágyú gyereknél sem értem miért van rá szükség, cukros üdítőkkel is egyetértek, mert ha valaki szomjas, igyon vizet. Kakaóval nem egészen, mert az étel. Viszont főzött kakaót kellene adni minden gyereknek, nem a nyuszisat és rossz étvágyúnál reggel nem, csak este. Sőt, megpróbálnám kakaó helyett az Ovomaltine-t, egy ideje lehet kapni.

    Raffancs: Kísérletezni kell, esetleg évekig...((( Pl van csukott piritós készítőtök? Nem szereti? Esetleg kecsappal vagy majonézzel... de  a majonézt te csináld, úgy hogy megkéred, segítsen már kikeverni, mert az érdekes. Péksütit ne boltit adj neki, házilekváros buktát, palacsintát egy idő után megesznek. És igen, ha szereti a "mai" ételeket pl a bolognait, akkor kapjon többször, mint mások. Egyébként ez arra is jó, hogy "eldugott" húst egyen, annak idején enyémek is csak így, meg hús- és májgombóc formájában ettek húst, májat. Gondolom a főzelékeket nem szereti, próbáld meg jó sűrűn, tésztával a leveseket. (igen, ezt nekem orvos javasolta!)

    előzmény:
    piripanna (3)
    2012-12-26  10:48
  17. 2012. december 26. 15:1335.

    Szia Raffancs,

     

    nekem nincs gyerekem, de én teljesen ugyanez a kategória voltam ennui idosen!!!

     

    6 évesen nem ertem el a 20 kg-ot, anyukáméknek úgy kellett konyorogni hogy felvegyenek iskolába, mert ez alatt a súly alatt elutasítottak.

     

    Egészen 19 éves koromig úgy néztem ki mint egy csontváz. Emlékszem anyukámék hordtak orvostól orvosig, minden leletem tokéletes volt, semmi bajom nem volt, egyszeruen csak soha nem voltam éhes. A kormeim, fogaim egészségesek voltak. Édességet ettem volna, de nem adtak, kizárólag kakaót és vajas-mézes kenyeret.

     

    Néha a gyerekorvos felírt Peritol tablettat hogy megjojjon az étvagyam, de nem járt sikerrel.

     

    Az osszes gyerekkori fényképemet osszetéptem, undorítóan néztem ki, az osszes bordám kilátszott, mint aki halaltáborban járt.

     

    Ahogy írtam, 19 eves koromig ez volt, utána már rendesen ettem, mindent, sot ma már egy kis háj is van rajtam.

     

    Szerintem ha az orvos nem talal semmit, próbálj nem aggódni, vannak ilyen gyerekek. Tudom hogy stresszes, anyukám is mindig kivolt, de a gyereknek annal rosszabb. Ha nem akar enni, hagyd rá..

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  18. 2012. december 26. 14:3934.

    Nekünk nem jött be sajnos az sem, hogy előre kiszedjük az ételt, és szólunk,hogy bele ne egyen! Ő nem is evett, ill. eszik bele.

    Az oviban sem eszik semmit, ált. csak üres kenyeret. Az óvónők megpróbálnak mindent megkóstoltatni, de azt mondják nem sokat eszik.

    Jó,hogy írtátok,hogy jól tanulnak a gyerekeitek,mert az én lányom szeptemberben kezdi a sulit, és ez is aggaszt, hogy majd éhes lesz, ami miatt nem tud majd koncentrálni. Biztos bennem van a hiba, megpróbálom magam takarékra rakni és a kakaót megvonni.

     

    előzmény:
    kacsa76 (33)
    2012-12-26  14:02
  19. 2012. december 26. 14:0233.

    Ja, tényleg, nálunk az angyon bevált, hogy apukám kiszedte magának az ételt, elment, de előtte szólt, hogy senki ne egyen bele a kajájába!

    Így elég sokmindent hajlandó volt megkóstolni, és volt, amit be is lapátolt szépen a papa elöl...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (26)
    2012-12-26  12:29
  20. 2012. december 26. 13:4232.

    Szia !

     

    Bar most eppen nincs ilyen problemank, de ket dolog miatt irok. Tudom, hogy milyen idegolo az egesz, egyaltalan nem azt akarom mondani, hogy ugyan mar, nincs is semmi baj...DE : az en hasonlo koru kislanyom remek evo es a 116 centijehez igy is csak 18,5 kilo, nem olyan egetrengetoen koverebb, mint a tied annak ellenere, hogy o eszik. Szeptemberben volt 6 eves, elsos, remekul tanul, kulonorakent tornazik (is), evi egy-ket nap virusfertozesen kivul mas baja nincs, virgonc, orokmozgo, mindig jokedvu. Csak nagyon vekony. A kis baratnoi jo 3 kiloval tobbek atlagban, pedig nem magasabbak.

     

    Nekunk az elso kisfiammal voltak olyan problemaim, mint neked, igaz, kicsit kisebb volt. Semmit nem evett, fogyott is, de semmi baja nem volt. Velem volt a baj, talan en eroltettem tul akaratlanul (nalunk otthon egesz gyerekkoromban az volt a tema, hogy mennyit eszem, kerek-e meg, egyek mar meg egy kicsit, valoszinuleg ezt vittem tovabb akaratlanul). Kiborultam nagyon es a mai napig aldom a szomszedasszonyomat, aki kozolte, hogy na ebbol eleg, es egy heten keresztul naluk fog ebedelni a kisfiam az o gyerekeivel. Bejott nagyon, en lenyugodtam, a kisfiam tarsasagban elkezdett enni. Nem mondom, hogy rogton teljesen helyreallt a rend, de ket hettel utana elkezdett hizni es ha minimalis adagban is, de egyre tobbfele dolgot megkostolt. Azota nincs ia baj, sot, 12 eves koraban majdnem fogyokurara kellett fogni (ha ezt mondta volna nekem valaki 3-4 eves koraban...).
    A kislanyod nem az oviban ebedel ? Ha nem, egy probat meger, eleg sok baratnomtol hallottam azt, hogy rosszul evo kisgyerekuk bent a baratokkal sokszor repetazik is :-)))

     

     

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  21. 2012. december 26. 13:3231.

    Szia!

    Két dolog jutott eszembe (az én lassan 5 évesen szerencsére eszik):

     

    1. oviban eszik? Ha igen miket? Beszélni óvónőkkel ott mit csinál, mivel hatnak rá?

     

    2. Kakaó legyen jutalom! Ha evett rendesen (persze első körben csak 1-2-3 kanál normális ételt) akkor ihat kakaót, ha nem eszik rendesen, akkor csak víz. 

     

    Szerintem a kakaó lehet az egyik ok, az eléggé cukros+a tej, az tömít rendesen, ezzel már jóllakik. 

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  22. 2012. december 26. 13:1530.

    Szia, enyem lassan 9, kisfiu ö is, es hasonloan nem eszik sokfele etelt.

    Viszont amit megeszik, azt probalom a lehetö legjobb alapanyagokbol elkesziteni, pl. kakao nalunk is reggel-este egy poharral megy, azt zsiros biotejböl es biokakaobol keszitem.

    Bolognai spagetti nagy kedvenc, azt is biocuccokbol, durumtesztabol keszitem, ugyanigy azt a par etelt is, amit megeszik, hogy legalabb ezekböl a lehetö legjobbat kihozzam.

    Zöldseget egyaltalan nem eszik, nem is eröltetem mar, öklendezik a nyers paradicsomtol, paprikatol pl.

    Gyümölcs csak az alma, banan , amit megeszik, azt is csak ha szolok neki, hogy egyen egyet.

    Diot viszont imadja.

    Edesseget ö is szereti, bar csak a sima tejcsokit, izesitetteket nem, abbol is igyekszem keveset, de csucsminösegüt venni.

     

     Irtak, hogy a jo pelda meghozza a gyümölcset: hat nem tudom, mi a ferjemmel "kecskek" vagyunk, sok nyers salatat, frissen facsart dolgokat fogyasztunk, melle finom husokat, halat, egzotikus gyümölcsöket, megsem erdekli. 

     

    Különösebben nem aggodom, nem beteges, okos, kivalo tanulo gyerek, es mintha kezdene valtozni, kicsit nyitottabb lett az utobbi idöben, pl. megkostolta a kinai kajat, meg a jegsalatat par napja. :-))

     

    előzmény:
    raffancs (23)
    2012-12-26  12:17
  23. 2012. december 26. 13:0129.

    Szia!

     

    Nem olvastam végig a hozzászólásokat, bocsi. Én egy általános vérkép csináltatását javaslom, mert ha vérszegény véletlenül,az okozhat totális étvágytalanságot. És nem csak a vashiányos.

    Tapasztalatból beszélek,mert én is és a kislányom is vérszegény, az evés nálunk állandó küzdés...

     

    De kívánom, hogy egyszerű kedvkérdés legyen nála csak az evés!

     

    Üdv:Norina

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  24. 2012. december 26. 12:5828.

    az allando, rendszeres kakao ivas vesehomokot tud okozni gyerekeknel. szoval jo lesz vigyazni vele, nem csak a telitett erzes miatt.

     

    /gyakorlati tapasztalat, sajat gyereknel/

     

     

    előzmény:
    raffancs (27)
    2012-12-26  12:31
  25. 2012. december 26. 12:3127.

    oké, megpróbálom. Köszi a tippeket! Amúgy kislány az a kisfiú.

    Most mennem kell, így ha nem válaszolok, akkor bocsi. Majd később visszanézek!

    Mindenkinek köszi a válaszokat, ötleteket,tanácsokat!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (26)
    2012-12-26  12:29

Címlap

top