Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegények karácsonya 2012

bubóca
Létrehozva: 2012. november 25. 17:04

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a szegényeket, hogyan fogják ünnepelni a karácsonyt, lelkükben mit élnek át. Magamból indulok ki, tehát nem felmérésről van szó.

Nagyon szépen kérem, aki nem tud, és nem akar segíteni, illetve elítélő gondolatai vannak a szegényekkel kapcsolatosan, azok ne írjanak.

Előre szólok, nem tudok azonnal válaszolni, tanyán lakunk, minden a mobilnet térerőtől függ. Azt viszont ígérhetem, ha be tudok lépni, mindenkinek válaszolok.

Mi 41 e Ft-ból élünk ketten a férjemmel. Annyi könnyebbségünk van, hogy a tanyán, ahol lakunk, a tanyagazda megengedte, hogy legyen veteményes kertünk. Így le tudtm fagyasztani borsót, tököt, stb. Zöldséget eszünk zöldséggel, de ennyi pénzből  legfeljebb napi 1 étkezésre jut Igy tulajdonképpen egészségesen étkezünk.(?!) A férjem 28, én 34 kg-t fogytunk másfél év alatt. Ő átesett egy jobboldali szívinfaktusan, 3 agyi infarktuson, létszámleépítés miatt munkanélküli. Ilyen egészségi állapottal sehova sem veszik fel.Semmilyen  segélyre nem jogosult, mert az én "eredeti" rokkantnyugdíjam  81 ezer Ft, melyből végrehajtó vonatja le a közüzemi hátralékot /50 %/, melyet ennyi pénzből nem tudtunk fizetni. Engem 6 év alatt 7x műtöttek érelzáródás miatt. A lányom fizeti az internetet, hogy emberekkel tudjak kapcsolatot tartani, ne érezzem elzárva annyira magam a világtól.

Hogy mi lesz karácsonykor?  Imádkozunk, esszük  a tojáslevest és a rántásos gombócot.

Kíváncsi vagyok, más nehéz körülmények között élők, hogyan oldják meg a szeretet ünnepi étkezést, ajándékozást,  milyen segítséget,  tudnak adni párjuknak a depresszióban, nehézségekben.

  1. 2013. január 20. 14:251783.
    Biztosan mert o inditotta
    előzmény:
    Piros Masni (1782)
    2013-01-20  09:13
  2. 2013. január 20. 09:131782.
    Oldalt most reggel láttam egy zárt topikot: Szegények, cimmel. Szerintem nézz be oda hátha ott jobban sorstársakra találsz.
    előzmény:
    bubóca (1)
    2012-11-25  17:04
  3. 2013. január 19. 20:071781.
  4. 2013. január 19. 19:571780.
    Köszönjük Emese....
    előzmény:
    Sissi52 (1778)
    2013-01-19  14:11
  5. 2013. január 19. 14:141779.
    Ha lelkileg dusgazdag lennel, meg lenne benned empatia, akkor nem fikaznad ugy a lanyodat, hogy a kutyat is megb.szna egy fillerert. Legfeljebb elmondanad a banatodat, hogy egyetlen gyermeked feled sem nez. Annak is megvan az oka.  
    előzmény:
    bubóca (1518)
    2012-12-30  17:27
  6. 2013. január 19. 14:111778.

    Rosszul vagyok, szedulok, ahogy allandoan a fozesrol, evesrol beszelsz, egyebrol sem. Persze, hogy ehes diszno makkal almodik, de hogy egyebet se csinal, ha mar human being????emberi leny.

    Azokrol a topikokrol beszelek, amikben nemreg voltal, olyan etelekrol beszeltel, amiket foztel, amikrol a topikod hozzaszoloi meg almodni sem mertek. Es persze, a rengeteg fogasrol, ami ugye nyilvan pocsekolas, hiszen ki eszik meg annyi etelt. Mindenki eszik, de nem ez az allando temaja. En mellesleg ismetlem, befizetnek neked itt a kozeli etteremben, ahol mindent ehetsz, ott ulhetsz fel napig, es meleg is van.

    előzmény:
    bubóca (1518)
    2012-12-30  17:27
  7. 2013. január 14. 08:281777.

    Kedves Diorella!

     

    Ezt az utat nekik kell végigjárniuk! Mi itt max. a véleményünket mondhatjuk el, ötleteket adhatunk, hogy merre induljanak.

    De ők azok, akik szépen kézenfogva elsétálnak azokhoz a szervekhez (pl. családsegítő szolgálat), és megpróbálnak megoldást keresni közösen.

     

    Te miért nem tedded/teszed meg ezeket a dolgokat, amiket itt leírsz, amiket vársz tőlünk?

     

    előzmény:
    Diorella2013 (1746)
    2013-01-11  16:08

Címlap

top