Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegények karácsonya 2012

bubóca
Létrehozva: 2012. november 25. 17:04

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a szegényeket, hogyan fogják ünnepelni a karácsonyt, lelkükben mit élnek át. Magamból indulok ki, tehát nem felmérésről van szó.

Nagyon szépen kérem, aki nem tud, és nem akar segíteni, illetve elítélő gondolatai vannak a szegényekkel kapcsolatosan, azok ne írjanak.

Előre szólok, nem tudok azonnal válaszolni, tanyán lakunk, minden a mobilnet térerőtől függ. Azt viszont ígérhetem, ha be tudok lépni, mindenkinek válaszolok.

Mi 41 e Ft-ból élünk ketten a férjemmel. Annyi könnyebbségünk van, hogy a tanyán, ahol lakunk, a tanyagazda megengedte, hogy legyen veteményes kertünk. Így le tudtm fagyasztani borsót, tököt, stb. Zöldséget eszünk zöldséggel, de ennyi pénzből  legfeljebb napi 1 étkezésre jut Igy tulajdonképpen egészségesen étkezünk.(?!) A férjem 28, én 34 kg-t fogytunk másfél év alatt. Ő átesett egy jobboldali szívinfaktusan, 3 agyi infarktuson, létszámleépítés miatt munkanélküli. Ilyen egészségi állapottal sehova sem veszik fel.Semmilyen  segélyre nem jogosult, mert az én "eredeti" rokkantnyugdíjam  81 ezer Ft, melyből végrehajtó vonatja le a közüzemi hátralékot /50 %/, melyet ennyi pénzből nem tudtunk fizetni. Engem 6 év alatt 7x műtöttek érelzáródás miatt. A lányom fizeti az internetet, hogy emberekkel tudjak kapcsolatot tartani, ne érezzem elzárva annyira magam a világtól.

Hogy mi lesz karácsonykor?  Imádkozunk, esszük  a tojáslevest és a rántásos gombócot.

Kíváncsi vagyok, más nehéz körülmények között élők, hogyan oldják meg a szeretet ünnepi étkezést, ajándékozást,  milyen segítséget,  tudnak adni párjuknak a depresszióban, nehézségekben.

  1. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2013. január 8. 12:551626.
    Ezt én is megerősítem, 10 napig kórházban lesz, előreláthatólag.
  2. 2013. január 8. 08:481625.

    Mégis miről beszéltek?

    Szegénységről,  elhagyatottságról!

     

    Van városi lakásuk, fizet érte.Itt hagyták üresen.

     

    Miről kell még ezek után beszélni?

     

    A lányának tele a vietnami papucsa a  muterjával, faterjával.Ennyi.

     

    Teljesen érhteő is.

    Olyan, amilyennek nevelték.

     

  3. 2013. január 8. 08:391624.
    BÚÉK!
    előzmény:
    Amarynda (1620)
    2013-01-08  08:33
  4. 2013. január 8. 08:371623.
    Van benne valami
    előzmény:
    asztanaviszta (1621)
    2013-01-08  08:34
  5. 2013. január 8. 08:351622.

    igy van. o viszont talalt az enyemnel jobbat ahogy latod

    ami meg kevesbe logikus mint az en kalyhas felreertesem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (1619)
    2013-01-08  08:33
  6. 2013. január 8. 08:341621.

    Ha ilyen sokáig él ez a topic, lassan el lehet kezdeni a húsvéti adományok összeszedését is.

     

    Igaz ott a van kályha, nincs kályha helyett mást kell kitalálni.

    előzmény:
    cabron (1615)
    2013-01-08  08:23
  7. 2013. január 8. 08:331620.

    szia

    Boldog ujevet neked!

     

    errol van szo. Most ket comment lehetseges.

    Az egyik az hogy aki hulye haljon meg. 

    a masik hogy ez a szemtelenseg teteje.

     

    de reszemrol nem erdekel a dolog tovabb. Hogy miert nem a szobaban ettek ahol van kalyha is meg futes is arrol fogalmam sincs, de eleg idiota dolog volt a kepen a nagykabatban kanalazni a levest.

    előzmény:
    cabron (1615)
    2013-01-08  08:23
  8. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. január 8. 08:331619.
    (mint ahogy az utánam levő hozzászólónak is sikerült....)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (1618)
    2013-01-08  08:28
  9. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. január 8. 08:281618.

    Ellentmondás megszüntetve; aki akarta, értette, csak rendesen el kell olvasni.

     

     

    előzmény:
    Amarynda (1616)
    2013-01-08  08:25
  10. 2013. január 8. 08:261617.

    ez a hobbim.

     

    mas kerdes?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (1614)
    2013-01-08  08:21
  11. 2013. január 8. 08:251616.

    lehet hogy szerinted nincs.

     

    Szerintem meg van.

    Ettol fuggetlenul nekem hobbim hogy ha (nemcsak altalam eszrevett) ellentmondasokat fedezek fel akkor szepen vegigolvasom az OSSZES  hozzaszolasat az illetonek kivetel nelkul amit a topicban leirt. Sot ha szukseges akkor mas topicjaiban is.

     

    nem szeretem ha hulyenek neznek. sot meg azt is elvarjak tolem (meg barkitol aki idejon olvasni) hogy meg bologasson is hozza.

     

    ezert tettem be a hozzaszolasokat.

    es meg mielott megkerdezned, boven van ra idom

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587518 (1613)
    2013-01-08  08:20
  12. 2013. január 8. 08:231615.

    A szobában van kályha, a konyhában nincs.

     

    Én csak azt nem értem, hogy miért nem lehetett azt a nyomorult halászlevet a szobában megenni, ahol meleg van.

     

    Ja, fel kellett rakni pár szívszorító képet a fórumra a kabátban, sapkában, sálban evésről.

     

    Én tényleg próbáltam segítő szándékkal hozzáállni, meg is mozgattam egy-két vonalat, nem tudom, hogy sikerült-e végül onnan segítséget kapniuk, de ez mindegy is.

    De egy-két dolog nálam is kiverte a biztosítékot.

     

    Összetarháltak némi adománykaját karácsonyra, a saját tyúklevesét meg elvitte a lányáékhoz, az adományszaloncukor meg ment az unokának, akinek a szülei dobszerelést és gitárt vettek.

     

    előzmény:
    Amarynda (1612)
    2013-01-08  08:10
  13. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. január 8. 08:211614.

    Ha unalmas ez az egész, minek kutatod-túrod a topikot hibák után?

     

     

  14. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. január 8. 08:201613.

    Amikor a barackfából hasított fát tesszük a kályhára, annak az illata semmihez nem fogható jó illattal árasztja el a szobát.

     

      A szobánkban van kályha, ami így is, úgy is meleget ad, arra tesszük fel a fazekat, 

     

     Egy kiskályha lehetne a megoldás, vagy sparhelt, amit anno 

     

     

    A sparheltből kikövetkeztethető, hogy a konyhára írta a kiskályhát is...

    Nincs itt ellentmondás. 

     

     

     Nyálazod előre-hátra a topikot, hátha akad vmi hiba...mi értelme ennek??

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Amarynda (1612)
    2013-01-08  08:10
  15. 2013. január 8. 08:101612.

    A konyhában és az étkezőben nincs fűtés. Van viszont palackos gáztűzhely, ahol több pulóverben, nagykabátban tudok főzni. A szobánkban van kályha, ami így is, úgy is meleget ad, arra tesszük fel a fazekat, hogy a tyúkoknak legyen melegvizük. Már 1 hete nem találkoztunk a T.gazdával, rá fogunk kérdezni a fára, és még egyebekre, mert a mienk már tényleg nagyon fogyókúrázik. Nem gondoltuk, hogy ilyen korán be fog állni a kemény tél. Tavaly ilyenkor még viszonylag jó idő volt. Februárba jött a nagy hideg, de akkor még nem voltak csirkék, tehát nem merült fel ez a gond.

     

    A fizikai munkát pedig ki kell próbálni. A kényszer nagyon sok mindenre ráviszi az embert.

    idézet:
    bubóca (1161)
    2012-12-13 10:43:38

     most akkor mit is jatszunk?

     

    itt a kalyha hol a kalyha???? ez valami uj tarsasjatek?

     

    előzmény:
    bubóca (1161)
    2012-12-13  10:43
  16. 2013. január 8. 08:071611.

    No! Álljon meg a menet!

    Senki nem írta, hogy cukorbetegek vagyunk a férjemmel!!!!! Bármikor ehetnénk cukros ételt! Ezt a szaloncukrot az Önkormányzattól kaptuk, azóta is ott van, hátha kijönnek az unkák, és majd elfogyasztják!

    A "fehérkenyér" félbarna kenyér, mely azért maradt ott, mert 1 hét alatt sem eszünk meg fél kg kenyeret. Most a halászléhez viszont, amiben nem volt tészta, jólesett egy-egy fél kenyérszelet. A sült húst 4 napig ettük.....

    Egyáltalán nem hiányzik a városi kényelem itt a tanyán, ezért is vagyunk itt, illetve maradtunk itt. Ami hiányzott, az a fürdőszoba és a mosási lehetőség. De ez is lassan megoldódik!  

    Amikor a barackfából hasított fát tesszük a kályhára, annak az illata semmihez nem fogható jó illattal árasztja el a szobát.  Egy baj van, lassan elfogy.... Kb. 1 hónapra való fánk van.

    Mióta itt kinn lakunk, (áprilisban lesz 2 éve), nem voltunk megfázva, nem kellett az influenza miatt vigyázni, hogy ne menjünk olyan környezetbe, ahol elkaphatnánk. Sokat vagyunk a friss levegőn, ha süt a nap, a D vitamint is megkapjuk...

    A berendezés nagy része a T.gazdáé, csak megengedte, hogy használjuk.

    Tudod, azért jár állandóan az evésen az eszem, mert "éhes disznó makkal álmodik..." mondja a közmondás. Elsősorban nem miattam kell ennyit gondolkodnom, hanem a férjem miatt, aki csont, bőr és a húst hússal enné.... Sokszor a hajam szála égnek áll, mit is tudjak olyat csinálni, amiben legalább neki jut hús. Én nagyon megvagyok nélkóle!

    idézet:
    bubóca (1516)
    2012-12-30 16:21:15

    Itt viszont a barackfabol hasitott fanak van isteni illata a KALYHABAN

     

    ???????? TESSEK?

    előzmény:
    bubóca (1516)
    2012-12-30  16:21
  17. 2013. január 8. 08:051610.

    Nem, nem dobtak meg bennünket hősugárzóval. Tudják, hogy a villanyszámlát nekünk kell fizetni, márpedig a hősugárzó ugyancsak pörgeti az órát.

    Egy kiskályha lehetne a megoldás, vagy sparhelt, amit anno meg is ígért a T.gazda, de "elfelejtette" megvenni, illetve soha "nem volt pénze".

    idézet:
    bubóca (1561)
    2013-01-04 11:27:54
    itt ugy tunik nincs kalyha. vagy tevedek?
    előzmény:
    bubóca (1561)
    2013-01-04  11:27
  18. 2013. január 8. 08:031609.

    Szuperwoman????

     

    Te nagyon vicces ember vagy!

     

    Aki, 55 evesen nem tudja-nem kepes megtankolni az autojat, az szerinted nem a vilag legbenabb embere???? Minden alkalommal a ferjet keri meg, hogy vigye el megtankolni az autot.

     

    Szerinted hogy alakulna az elete, ha esetleg valami tortenne a ferjevel? Akkor orokre ott maradna egyedul a tanyan, elzarva  a kulvilagtol, a civilizaciotol, mert nem lenne aki megtankolja az autojat?

    Komolyan, ilyen esetet meg nem is hallottam!

  19. 2013. január 8. 07:211608.

    hat persze

    az anyam is azert iszik akkora vagyonnal a hata mogott hogy az elmult 30 evben a kezet se kellet hideg vizbe tenni , a munkarol nem is beszelve.

     

    A volt ferjem is azert volt alkoholista az aposommal egyetemben mert en hozzajuk kerultem.

     

    En sose nyultam se alkoholhoz se droghoz. Se akkor amikor rakos lettem se mas alkalmakkor amikor elegge probara tett a sorsom.

     

    mert eleg eros ember vagyok.

     

    Tudod sok ember miert drogozik vagy iszik? nezd meg a gazdagokat, a sztarokat volt sportolokat.

     

    azert mert nincsenek napi gondjaik, mert megvehetnek maguknak dolgokat, mert a bulizas mar nem eleg meg kell fejelni a droggal es mas extrem dolgokkal. Te tenyleg nem latod hogy ma pl. az a szorakozasa sok fiatalnak hogy hullareszeg hetvegenkent? Gondolod hogy ezek egytol egyik rossz csaladbol jonnek. Ha ezt hiszed nagyon naiv vagy. Nezd meg peldanak Linsey Lohannt, vagy Clint Eastwood lanyat. A sokadik elvono utan is tojnak bele az egeszbe. MERT IGY ERZIK JOL MAGUKAT.

     

    Egyszer megkerdeztem a fiamtol hogy miert csinalja? Azt valaszolta mert klassz erzes es esze agaban sincs unalmas meloval tolteni az idejet mint a sok hulye felnott aki dolgozik mint az allat egesz eleteben amikor anelkul is remekul megel. Es mert ez egy "good fun"  (jo buli), es eszeben sincs kilogni a haverok kozul.

  20. 2013. január 8. 07:111607.

    Na ez egy becsulendo dolog. Tudod legtobben ha valami kritikat kapnak akkor megsertodnek meg nem valaszolnak meg hasonlok...

     

    En is siman elbirom a kritikat, akit erdemesnek talalok ra anna meg valaszolok is.

     

    ez a temetkezesi biztositas egy baromsag. 

    Es egyetertek veled hogy tok mindegy hogy az emberrel halala utan mi tortenik. Egy marek hamu marad utana.

     

    En akartam pl. donor lenni de a betegsegeim miatt nem lehetek , viszont felajanlottam hogy tanulmanyozhatjak a maradvanyaimat az orvosok.

     

    Ezzel van valami haszon legalabb belolem. Itt az emberek nem csinalnak ekkora ugyet ebbol. Sok embernek se sirja nincs se emlektabla se semmi.

     

    Nagyon sokan annyit kernek hogy a hamvakat eresszek szelnek egy kedvelt helyen vagy szorjak a tengerbe. Amig egy ember valakinek az emlekeben el addig el bizonyos fokig. A test meg tokmindegy hogy a foldben rohad el egy 10 ezer dollaros koporsoban vagy beleszorjak a tengerbe . Ennek mar nincs jelentosege.

    Mint ahogy annak se hogy te kimessz e minden alkalommal a temetoben valakihez. Ha szeretted az illetot akkor amig elsz gondolni fogsz ra. Ha meg nem akkor csupan kepmutatas az egesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959153 (1601)
    2013-01-06  17:19
  21. 2013. január 8. 07:041606.

    Nem mintha a temahoz tartozna, csak mellesleg megjegyzem mint mar tobbszor hogy a fiam FELNOTTKENT sajat jovedelemmel kulon lakassal  dontott a drog mellett. Es az sem mellekes hogy apai agon sajnos a biologiai apa alkoholista volt, az en agamrol az anyam is az ,plusz  a fiam skizofrenias volt . A korulmenyek szerencsetlen osszejatszasa plusz az o dontese volt a felelos a tragediajaert.

     

    Ja es meg valami. En 15 eves koromtol a sajat labamon alltam. Soha nem jutott eszembe hogy a tetteimert a multban meg az anyamban meg a szomszedasszonyban keressem a felelost.

     

    Vallaltam a tetteimet a kovetkezmenyekkel egyutt.

     

    Egy felnott ember aki eli a  maga eletet elmult 18 eves bizony felelos a sajat donteseiert.  Akkor is ha ezt masok nem igy gondoljak.

     

    Buboca is felelos otvenakarhany evesen azert hogy a  rossz dontesek sorozatat hozza egesz eleteben. Es ennek a kovetkezmenyeit is viselni kell. 

     

    Erdekes ha o felelos meleg es szereto szulo volt, akkor a lanyat miert nem 

    erdekli  a szulei sorsa, miert nem all hozzajuk szeretettel stb?

     

    Mert itt sokan azt allitjak hogy a szulo azt kapja vissza amit o adott.

     

    vagy bubocara ez nem vonatkozik? 

     

    Engem nyugodtan ki lehet targyalni lehet rolam vitatkozni, ez semmit nem valtoztat azon hogy a topicindito a felelos a sajat helyzeteert. Es valahol az is igaz  hogy a lanyanak megvan a sajat elete , gyerekei nem az o dolga hogy a szuleit kihuzza a maguk altal asott verembol.

  22. 2013. január 7. 20:571605.
    Örülök, hogy te is így látod és megerősíted.
    előzmény:
    payaboy (1604)
    2013-01-07  20:30
  23. 2013. január 7. 20:301604.

    Én nem bántottam meg senkit, nem rúgtam senkibe

     

    Hát persze

  24. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2013. január 7. 12:391603.

    Én ebbe nem akarok belemenni, hogy ki mit érdemel, meg mit nem, és kit kell sajnálni, meg kit nem. 

     

    Még mindig az érdekel, hogy miért rúgnak bele a földön fekvőbe.

     

    Miért okoz ez akármilyen örömet is valakinek?

     

    Ha nem sajnálják, ki nem szarja le?? de hogy még odavágunk egyet a neki, na ez az amit nem bírok felfogni... 

  25. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2013. január 6. 17:211602.

    A nyilvánvaló koldulást meg igen. Érthető.

    Itt már bármi.

Címlap

top