Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegények karácsonya 2012

bubóca
Létrehozva: 2012. november 25. 17:04

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a szegényeket, hogyan fogják ünnepelni a karácsonyt, lelkükben mit élnek át. Magamból indulok ki, tehát nem felmérésről van szó.

Nagyon szépen kérem, aki nem tud, és nem akar segíteni, illetve elítélő gondolatai vannak a szegényekkel kapcsolatosan, azok ne írjanak.

Előre szólok, nem tudok azonnal válaszolni, tanyán lakunk, minden a mobilnet térerőtől függ. Azt viszont ígérhetem, ha be tudok lépni, mindenkinek válaszolok.

Mi 41 e Ft-ból élünk ketten a férjemmel. Annyi könnyebbségünk van, hogy a tanyán, ahol lakunk, a tanyagazda megengedte, hogy legyen veteményes kertünk. Így le tudtm fagyasztani borsót, tököt, stb. Zöldséget eszünk zöldséggel, de ennyi pénzből  legfeljebb napi 1 étkezésre jut Igy tulajdonképpen egészségesen étkezünk.(?!) A férjem 28, én 34 kg-t fogytunk másfél év alatt. Ő átesett egy jobboldali szívinfaktusan, 3 agyi infarktuson, létszámleépítés miatt munkanélküli. Ilyen egészségi állapottal sehova sem veszik fel.Semmilyen  segélyre nem jogosult, mert az én "eredeti" rokkantnyugdíjam  81 ezer Ft, melyből végrehajtó vonatja le a közüzemi hátralékot /50 %/, melyet ennyi pénzből nem tudtunk fizetni. Engem 6 év alatt 7x műtöttek érelzáródás miatt. A lányom fizeti az internetet, hogy emberekkel tudjak kapcsolatot tartani, ne érezzem elzárva annyira magam a világtól.

Hogy mi lesz karácsonykor?  Imádkozunk, esszük  a tojáslevest és a rántásos gombócot.

Kíváncsi vagyok, más nehéz körülmények között élők, hogyan oldják meg a szeretet ünnepi étkezést, ajándékozást,  milyen segítséget,  tudnak adni párjuknak a depresszióban, nehézségekben.

  1. 2012. november 26. 15:32151.

    Szia!

    Olyan jó lenne ha nem kommentálnál ilyen dolgokat onnan a távolból! Tudod 1989 előtt mégt senki nem volt " élhetetlen" ,hogy a Te szavaiddal éljek! Mit képzelsz Te,hogyan okoskodsz mikor az sem tudod itthon mi van és mennyien éheznek és kerülnek az utcára?Akkor az a sok ember mind élhetelen,munkakerülő?Egyszerűen ehhez nincs jogod attól kezdve mióta elhagytad ezt az Országot és máshol éled a napjaidat!De ha olyan ügyes vagy hozd haza a pénzedet és itthon boldugullj,az aletarnatív farmoddal! Jobb lenne ha lapulnál,mint az a bizonyos a fűben!Tisztelettel ! Egy Számodra élhetetlen ember,aki a2 lányával tavasszzal az utcára kerülés most fűtetlen lakásban húzza át a telet,mint oly sokan ebben az országban!

    előzmény:
    Amarynda (97)
    2012-11-26  13:49
  2. 2012. november 26. 15:30150.

    Valamivel érhetőbb így.

     

    Hogy mi lesz karácsonykor?  Imádkozunk, esszük  a tojáslevest és a rántásos gombócot.

    Szóval te főzöl vasárnaponként a lányodéknak, te adsz.

     

     tojáslevest és a rántásos gombócot?

     

    Viszont ezzel a mondatoddal sokaknál kiverted a biztosítékot, nálam is.

    Pont  karácsonyi menüként.

     

     

    Hatásvadász, de nagyon.

     

    előzmény:
    bubóca (145)
    2012-11-26  15:14
  3. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2012. november 26. 15:25149.
    Sajnálatra méltó a rossz élet!
    A hétköznapokban is. Tetézheti az ünnep, azt is meg lehet érteni.
    Elhatároztam az elmúlt hetekben, hogy az örökségem ingó részeit, edény, ruha, műszaki dolgok, bútorok  szóval az ilyesmiket a vöröskeresztnek adom.
    Remélem a rászorultaknak kiosztják és egy kis örömet okoz nekik.
    előzmény:
    bubóca (1)
    2012-11-25  17:04
  4. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. november 26. 15:23148.

    A lányomról annyit: egyetlen gyerekem, és nagyon szeretem. Rendkívül elfoglalt, most 4. éves a Tanítóképző Főiskolán, államvizsgázik, ez lesz a 3. diplomája. Mellette általános iskolában tanít délelőtt éneket, technikát, magyart, délután szolfézst és hegedűt a zeneiskolában. A kisebbik unokám most elsős, a nagyobbik 5.-es, velük is kell esténként foglalkozni. Unokáim akkor is szeretnek, ha nem adok nekik semmit. Közel 2 éve se születés-, se névnapra tőlem nem kapnak mást, csak hatalmas puszit és ölelést. A lányom is azért tanul még mindig, hogy a pedagógus létszámleépítésekbe lehetőleg ne kerüljön bele. Péntek-szombatonként jár a fősulira, és bizony jól esik neki, ha nem kell vasárnap főznie mert én adok neki. 

     

    Akkor jó, csak ezt eddig nem így adtad elő, hanem az jött le (nem csak nekem), hogy az unokáid, lányod enyhén kihasználnak.

    előzmény:
    bubóca (145)
    2012-11-26  15:14
  5. 2012. november 26. 15:17147.

    Azért ez annyira undorító, tipikusan magyar szokás, hogy egy ember, aki csak megértést, még segítséget sem!!!! keres itt, csak szeretne biztatást, pár szót, h. abban a helyzetben, amiben van, kicsit felejtsen és eltudjon vonatkoztatni vagy csak beszélgetni tudjon, esetleg ötleteket kapjon....Mit csinál az értelmesebbje? Elkezdi lehordani, megkérdőjelezni a szavahihetőségét....mindet. Komolyan kérdem? Mire jó ez? Minek fórumozik az ilyen? Minek jön ide? Nincs jobb dolga, csak másokat fikázni és alázni? Ettől boldog? Annyira undorítóan magya szokás. Komolyan mondom soha egy percig nem fogom bánni, h. elhagytam ezt az országot. Csak azt sajnálom, h. az ilyenek miatt olyan a magyar ember megítélése külföldön, amilyen....

     

    Bubóca, szerintem, ha a férjedet, gyermekedet, unokáidat szereted és megadatott a lehetőség, h. esetleg karácsonykor csak egy kicsit is együtt legyetek, akkor ez a legnagyobb boldogság, az, h. esetleg ne az kerül az asztalra, amit vágynál, nem fontos, amíg velük lehetsz, élvezz ki minden percet.

     

  6. 2012. november 26. 15:17146.

    Azert csak jo hogy vannak mar multik gondolom ez a szornyuseg a multe.

     

    Igen.

    Nincs zacskós tej a multiknál, nincs ami kifolyjon. Vannak egerek. És molyok.

    előzmény:
    Amarynda (142)
    2012-11-26  14:55
  7. 2012. november 26. 15:14145.

    Sziasztok!

    Végigolvastam a tegnap esti elköszönésemtől a hsz-eket. Kaptam hideget, meleget.

    A lányomról annyit: egyetlen gyerekem, és nagyon szeretem. Rendkívül elfoglalt, most 4. éves a Tanítóképző Főiskolán, államvizsgázik, ez lesz a 3. diplomája. Mellette általános iskolában tanít délelőtt éneket, technikát, magyart, délután szolfézst és hegedűt a zeneiskolában. A kisebbik unokám most elsős, a nagyobbik 5.-es, velük is kell esténként foglalkozni. Unokáim akkor is szeretnek, ha nem adok nekik semmit. Közel 2 éve se születés-, se névnapra tőlem nem kapnak mást, csak hatalmas puszit és ölelést. A lányom is azért tanul még mindig, hogy a pedagógus létszámleépítésekbe lehetőleg ne kerüljön bele. Péntek-szombatonként jár a fősulira, és bizony jól esik neki, ha nem kell vasárnap főznie mert én adok neki.

     

    Amarynda!

    Lehet, higy idióta vagyok a te életfelfogásoddal. De engem még úgy neveltek, hogy a gyerekemért mindent megtegyek, ha kell az utolsó falatot is odaadjam. Mi mindig nagyon szegények voltunk, nem tudtunk a másik embert kihasználva, könyökölve előre törni. Én is 4 szakmát tanultam, de az egészségem megromlott, nem tudok dolgozni egyikben sem. A férjem úgyszintén 3 szakmával rendelkezik, ráadásul ezermester, nincs olyan dolog, amit meg ne csinálna a gázvezetékelésen kívül. Rengeteget dolgoztunk már gyerekkorunk óta.

    Igen vállalom, hogy idióta vagyok. Mert nekem sokkal nagyobb öröm adni, mint kapni. "Csak akkor várj szeretet, ha Te is  adsz!"

     

    Vallom:

     

    "Bátran légy tenmagad, akárhogy ráncigálnak.

    Vezérnek lássanak bár, vagy muzsikus cigánynak,

    Fölemel tisztelettel a világ, vagy legyűr,

    A páholyban, a porban az vagy, ami belül."

  8. 2012. november 26. 14:57144.

    Az évi tejutalvány kiadást a gyernek Születési anyakönyvi kivonatának a hátuljára is feljeygezték.

    Hivatalos okmány volt, a Közértek a normál - akkor kannástej - mellett, csecsemőtejet is kötelezően  rendeltniük kellett a Tejipari vállalattól ( Rottenbiller utca, Bp-n)

    előzmény:
    saschamora (139)
    2012-11-26  14:52
  9. 2012. november 26. 14:56143.
    előzmény:
    Dapazso (128)
    2012-11-26  14:44
  10. 2012. november 26. 14:55142.

    magasabb zsirtartalmu tej volt. A 'normal" tej teteje kek foliaval volt lezarva akkor meg uvegben volt, a 'csecsemotej" meg pirossal.

     

    de mikor en szultem 76 ban mar nem volt ilyesmi, es zacskoban volt a tej

     

    tenyleg van meg otthon zacskos tej? Ne mondjatok hogy van, az volt a gusztustalansag csucsa. Emlekszem a kozertben ott volt kifolyva a sok tej a ladaban es egy mocskos rongy hogy torold le vele mielott beteszed a kosarba.

     

    Azert csak jo hogy vannak mar multik gondolom ez a szornyuseg a multe.

    előzmény:
    saschamora (129)
    2012-11-26  14:44
  11. 2012. november 26. 14:53141.

    Póriasan csecsemőtej volt a neve.

    3,5% zsírtartalmú finom tej volt.

     

    előzmény:
    saschamora (139)
    2012-11-26  14:52
  12. 2012. november 26. 14:52140.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (130)
    2012-11-26  14:45
  13. 2012. november 26. 14:52139.
  14. 2012. november 26. 14:51138.

    Nem szeretem ezt a szot hogy itelkezes. itelkezni a birok szoktak itt max. az ember elmondja a velemenyet.

     

    Azokbol kiindulva tehat nem a kisujjambol sziva a dolgot amiket a topicindito leirt itt keres es kerdezes nelkul magatol.

     

    kizarolag azt a cselekedetet vagy viselkedesformat taglaltuk (vagy taglaltam) amit o irt meg. Az esz nelkuli meggondolas nelkuli onmaga karara iranyulo cselekedetet amit azert tesz valaki hogy megvasarolja a sajat csaladtagjai (megcsak nem is szeretetet) hanem azt hogy lathassa oket.

     

    Ha nem akarta hogy ez embereknek szemet szurjon nem kellett volna leirnia.

     

    En olyannak aki italra drogra kolti nem adok, ezert soha nem adok penzt hajlektalannak. Ha ehes , veszek neki ennivalot, de penzt soha.

     

    Az meg egy masik tema lenne hogy ki miert ul kinyujtott kezzel az utcan.

    Eppen ahogy irod a hugod is ulhetne mert az amit  kap nem sokkal viszi tul az ehenhalason. de nem teszi. Aki meg azert ul kinyujtott kezzel ott mert elitta az eletet vagy eldrogozta, elgepezte, hat az ugy jart.

    előzmény:
    Dapazso (125)
    2012-11-26  14:42
  15. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. november 26. 14:50137.
    Már értem, csak anita1970 azt írta, hogy a tejet jegyre adták. Pedig itt valójában arról volt szó, hogy volt kedvezményes tejvásárlási lehetőség is.
    előzmény:
    asztanaviszta (134)
    2012-11-26  14:48
  16. 2012. november 26. 14:49136.
    es a te szubjektiv megitelesed, es mint olyan, teljesen rendben van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (135)
    2012-11-26  14:48
  17. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. november 26. 14:48135.

    Nem kell egyetértened és valóban, soha, semmi nem fekete vagy fehér.

     

    Azonban én csak azt ismerem ebből a történetből, amit a topicindító ideírt. Lehet, hogy te többet tudsz.

     

    Az általa leírtak pedig ezt a teljesen abszurd képet festik. 

    előzmény:
    saschamora (132)
    2012-11-26  14:47
  18. 2012. november 26. 14:48134.
    Igen ez egy lehetőség volt, aki akart élt vele, aki nem, az nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (131)
    2012-11-26  14:47
  19. 2012. november 26. 14:47133.

    Nem a tejet adták jegyre.

     

    Hanem kisgyerekesek kérhettek kedvezményesen tejet, ennek az igazolására szolgált.

    Azonfelül természetesen annyi tejet vették, amennyit akartál.

    előzmény:
    Amarynda (127)
    2012-11-26  14:44
  20. 2012. november 26. 14:47132.

    en pedig sajnos nem ertek egyet.

    ez a tema sokkal tobb arnyalatu, nem egyszeruen fekete-feher.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (130)
    2012-11-26  14:45
  21. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. november 26. 14:47131.
    Én erre nagyon nem emlékszem, pedig közel egyidős vagyok vele. Valószínüleg azért, mert mi vettük a tejet, rendes áron.
    előzmény:
    asztanaviszta (123)
    2012-11-26  14:41
  22. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. november 26. 14:45130.

    Sajnos vagy nem sajnos, de igaz van. Keményen fogalmaz, finomkodás nélkül, de igaza van.

     

    Semmi köze a szülői szeretenek ahhoz, hogy csirkepörkölttel veszi meg az unokái látogatását.

    Semmi köze a szülői szeretnek ahhoz, hogy a 10 km-re élő lánya nem látogatja őket, mert állítólag drága.

    Semmi köze a szülői szeretethez  annak, hogy ez a lánya elnézi a szülei éhezését, de nem látja őket vendégül egy tál ételre karácsonykor sem.  

    Semmi köze a szülő szeretethez annak, hogy a lánya elnézi, hogy az unokák felzabálják ősszel azt az ételt, ami a túlélést biztosítaná a szülőknek télen.

    Semmi köze a szülői szeretethez annak, hogy ilyen helyzetben is a lánya kocsiját fizetik.

    Semmi köze a szülői szeretethez annak, hogy magát a végletekig, éhezésig tönkreteszi, lebetegíti, mert ezzel semmilyen jót nem tesz a lányának. 

     

    Abban is igaza van, hogy ez így nem hozzáállás az élethez és valószínűleg ennek is köze lehet ahhoz, hogy ott tartanak, ahol tartanak. Legyengülve, lefogyva, betegen, fizetés nélkül dolgoznak egy tanyán, éhezve vegetálnak, miközben a saját lányuk ezt elnézi, de fizetik az autóját...

     

    Sajnos ezt hívják élhetetlenségnek. Ennek semmi köze ahhoz, hogy ki, hol lakik vagy milyen a mentalitás az egyes országokban. 

    előzmény:
    saschamora (118)
    2012-11-26  14:32
  23. 2012. november 26. 14:44129.

    dehogynem, volt a "jegyestej".

    en meg ittam belole!:-) valami jobb minosegu tej volt, kisgyereknek jart.

    előzmény:
    Amarynda (126)
    2012-11-26  14:42
  24. 2012. november 26. 14:44128.

    Valószínüleg,vagy kap valamit a férje után,nem tudom..Addig bármi lehet!

    Aludj jól,te méregzsák!!

    előzmény:
    Amarynda (117)
    2012-11-26  14:30
  25. 2012. november 26. 14:44127.

    kizart dolog. En 76 ban szultem nyoma nem volt semmi ilyesminek.

     

    sot mar az en gyerekkoromban pedig en 61 ben mentem iskolaba kb. az volt az utolso ido amikor meg valamit is jegyre adtak.

    előzmény:
    asztanaviszta (123)
    2012-11-26  14:41

Címlap

top