Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegények karácsonya 2012

bubóca
Létrehozva: 2012. november 25. 17:04

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a szegényeket, hogyan fogják ünnepelni a karácsonyt, lelkükben mit élnek át. Magamból indulok ki, tehát nem felmérésről van szó.

Nagyon szépen kérem, aki nem tud, és nem akar segíteni, illetve elítélő gondolatai vannak a szegényekkel kapcsolatosan, azok ne írjanak.

Előre szólok, nem tudok azonnal válaszolni, tanyán lakunk, minden a mobilnet térerőtől függ. Azt viszont ígérhetem, ha be tudok lépni, mindenkinek válaszolok.

Mi 41 e Ft-ból élünk ketten a férjemmel. Annyi könnyebbségünk van, hogy a tanyán, ahol lakunk, a tanyagazda megengedte, hogy legyen veteményes kertünk. Így le tudtm fagyasztani borsót, tököt, stb. Zöldséget eszünk zöldséggel, de ennyi pénzből  legfeljebb napi 1 étkezésre jut Igy tulajdonképpen egészségesen étkezünk.(?!) A férjem 28, én 34 kg-t fogytunk másfél év alatt. Ő átesett egy jobboldali szívinfaktusan, 3 agyi infarktuson, létszámleépítés miatt munkanélküli. Ilyen egészségi állapottal sehova sem veszik fel.Semmilyen  segélyre nem jogosult, mert az én "eredeti" rokkantnyugdíjam  81 ezer Ft, melyből végrehajtó vonatja le a közüzemi hátralékot /50 %/, melyet ennyi pénzből nem tudtunk fizetni. Engem 6 év alatt 7x műtöttek érelzáródás miatt. A lányom fizeti az internetet, hogy emberekkel tudjak kapcsolatot tartani, ne érezzem elzárva annyira magam a világtól.

Hogy mi lesz karácsonykor?  Imádkozunk, esszük  a tojáslevest és a rántásos gombócot.

Kíváncsi vagyok, más nehéz körülmények között élők, hogyan oldják meg a szeretet ünnepi étkezést, ajándékozást,  milyen segítséget,  tudnak adni párjuknak a depresszióban, nehézségekben.

  1. 2012. november 26. 14:42126.

    En 57 eves vagyok igaz varoson eltem de nem emlekszem hogy a 60 as evek utan jegyre adtak volna barmit.

     

    az igaz hogy gyumolcsert sot husert is kellett sokszor sorba allni de a 70 es evekben mar semmi ilyen nem volt.

     

    A jegyrendszernek sokkal elobb vege lett.

     

    Anyukad a haboru elott szuletett de a 60 as evek utan mar sehol nem volt jegyrendszer.

    előzmény:
    andi*1970 (119)
    2012-11-26  14:34
  2. 2012. november 26. 14:42125.

    Még valamit.

    Nagyon nem szeretem amikor valaki úgy ítélkezik,hogy nem ismeri a helyzetét annak akit megítél.

    Igazából utálom az ítélkezőket,mert nem segítenek,hanem még ütnek egyet az illetőn.

    Utálom,mint azokat aki azért nem adnak a koldusnak mert pl.elissza,de nem tudják milyen az kinyújtott kézzel élni..

    Én azt mondom,ha nekem van felesleg akkor adok,és nem érdekel hogy mit tesz vele,nem várok sem köszönetet,sem hálát hiszen nekem volt miből adnom.

    Viszont  ha nem adok az sem baj,az is sok mindentől függhet.Az én döntésem az is.

     

    De kioktatni a másikat mert miért van olyan helyzettben amiben van.....szerintem senkinek nincs joga.

     

    A topiknyitónak joga van megkérdezni másokat,akik ismerik ezt sanyarú a helyzetet, hogy ők hogyan csinálják.

    Olyan bdarságok miatt nyílnak topikok hogy ihaj.Ilyesmi pláne belefér.

     

    De ha nem érdekel a téma,vagy érint a dolog és nem tudok segíteni,akkor nem kell odaírni,hiszen nem ezt kérte hogy bántsák!!!

    Legalább együttérzést,ha már más segítséget nem tudunk adni.

    Legalább ne üssünk,ha simogatni nem tudunk.

    Karácsony??

    Nem csak ezt ,de ezt is jelentheti mindannyiunknak.

     

    Topiknyitó segítsen  téged a jószándékuak együttérzése,és ne halld meg a bántást!

    Legyen olyan szép az ünneped amilyen csak ilyen körülmények között lehet.

    Lesznek akik gondolnak rátok a fa alatt!!!

    előzmény:
    Dapazso (114)
    2012-11-26  14:24
  3. 2012. november 26. 14:41124.

    jol irtad:

    "ő nevelése is közrejátszott (játszhatott)

    nem tudhatjuk hogy melyik a helyes.... de nem is tartozik rank...

    előzmény:
    asztanaviszta (122)
    2012-11-26  14:39
  4. 2012. november 26. 14:41123.

    A 70-es években még biztos létezett.

     

    Természetesen nemcsak jegyre adták a tejet, hanem a kismamáknak és gyerekeknek bizonyos korig napi fél liter tejet kedvezményesen lehetett megvenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (121)
    2012-11-26  14:39
  5. 2012. november 26. 14:39122.
    Annyiban talán igen, hogy az ő nevelése is közrejátszott (játszhatott) abban, hogy a gyereke, unokája így viszonyul hozzá.
    előzmény:
    saschamora (109)
    2012-11-26  14:16
  6. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. november 26. 14:39121.
    A tejet jegyre 1985 körül?! Magyarországon? 
    előzmény:
    andi*1970 (119)
    2012-11-26  14:34
  7. 2012. november 26. 14:38120.
    121. hsz.
    előzmény:
    Amarynda (115)
    2012-11-26  14:27
  8. 2012. november 26. 14:34119.
    Igen 42 éves vagyok!  Talán úgy, hogy megtermeljük amire szükségünk van. Talán úgy, hogy lemondunk a tévéről, internetről, mert még ez megmaradt nekünk. Lemondunk mindenről, hogy nekik jobb legyen. Persze azt megmondani, hogy mi is lesz jövőre azt senki nem tudja. Az viszont biztos, ha valaki tartozik 1 millióval, akkor azt le fogják vonni a nyugdíjból-sőt majd ha már nem lesz akkor az örököseitől is. Igen is voltak ilyen életek akkor is, csak ők tanyákon éltek és elvoltak zárva a külvilágtól. Akkor nem szaladt a tévé és a sajtó, hogy hírt csináljon belőle. Igaz akkor nem azért nyomorogtak, mert teli voltak tartozással-hanem azért mert önnellátóak voltak és a gazdaságokban nem igazán fizeték őket túl. Az én anyukám 6 osztályt végzett, mert kivették az iskolából. Cseléd volt gyerek korában, az anyja munkakönyvére dolgozozz évekig.-akkor ez nem volt ritka. Mezítlább járt a hóban, mert a nevelőapja szétvágta a cipőkét-mivel ő csak egy "zabi"gyerek volt.  Gyerek koromban emlékszem, hogy a tejet hejgyre adták és hosszú sorokat álltunk 1 kiló banánért stb.  Voltak akkoriban is szegények és nyomorgók-csak nem volt ennyire sok
    előzmény:
    Amarynda (89)
    2012-11-26  13:01
  9. 2012. november 26. 14:32118.

     azzal ovatosan, hogy ki nem szarja le, mert te is ismered a magyar mentalitast, ha tulaj rosszneven veszi (marpedig a jelek erre utalnak) a tulelesert folytatott um. kreativ elszamolast, Buboca elveszti az egyetlen tulelelesi lehetoseget. 

    előzmény:
    Amarynda (113)
    2012-11-26  14:21
  10. 2012. november 26. 14:30117.
    mi lesz ha eleri a nyugdijkort? Akkor tobb penzt fog kapni?
    előzmény:
    Dapazso (114)
    2012-11-26  14:24
  11. 2012. november 26. 14:29116.

    ps; a szuloseg nem egyenlo az agylagyulassal meg az idiotasaggal.

     

    szulonek lenni nem jelenti hogy onsorsrontok vagyunk azert mert gyerekunk vagy unokank van (foleg ugy hogy erre azoknak semmi szuksege nincs)

  12. 2012. november 26. 14:27115.

    na tenyleg utoljara.

     

    Mi koze a szulosegnek ahhoz hogy az unoka nem jon oda ha nincs csirkeporkolt?

     

    Akkor ez a csirkeporkolt az ARA  annak hogy az unokat lassa. Tehat fizet erte hogy lassa.

     

    nem azert ad neki mert az ehes hanem mert ezt az arat szabtak meg annak feltetelekent hogy LATHASSA  az unokat.

     

    akkor ennek hogyan van koze a szuloseghez? megmondom.

    sehogyan. ahhoz hogy legyen vized x mennyisegu forintot kell fizetned.

    ez az ara a szolgaltatasnak

     

    ahhoz hogy a topicindito lathassa az unokat a csirkeporkolt az ara.

     

    szolgaltatas= jon az unoka

    arkategoria= csirkeporkolt

     

    szolgaltatas nincs= nem jon az unoka

    nincs porkolt (nincs x mennyisegu forint, nincs vized )  magyarul nem tudta megfizetni tehat nem kapott szolgaltatast.

     

    megyek aludni . joejt. vagy szep napot nektek.

    előzmény:
    saschamora (112)
    2012-11-26  14:19
  13. 2012. november 26. 14:24114.

    Nem politika,ez tény.

    A húgom 59 éves.Leszázalékolt volt, és kapott 28 ezer ft-ot-ezelőtt 10 évvel.

    Miért ennyit?..valószínüleg kevés volt a ruhagyári bére,és a munkaideje is.

    Amikor a rokkantnyugdijasokat átvizsgálták kiderült csak 50% -ot kaphat ,és menjen dolgozni.

    De mivel nincs olyan munka amit dolgozhatna,ezért kap segélyt ami ennyi.

    Igaz együttműködőnek kell lennie ezért,és tavaly kapott is takarítónői munkát 45 ezerért.Igaz hogy a bérletet mi vettük meg ,de legalább dolgozott ,örültem neki.Aztán 3 hónap után elküldték,mert mást vettek fel,azóta is ez megy,.. cserélődnek az emberek. Várja hátha egyszer megint sorra kerülhet.

    Addig meg kapja azt a marha nagy segélyt ami egyesek szerint megéri az otthonmaradást...

    Ez van,és sajna nincs egyedül evvel a gondjával .

    Hogy él meg??

    Sehogy,vegetál.Ha  eljutok hozzá ,viszem amit tudok,legalább ruhára,tartósélelmiszerre ne költsön.Van 3 diófája,most azt pucolja,és abból is pénzt csinál.

    Hát így.

    előzmény:
    Amarynda (87)
    2012-11-26  12:57
  14. 2012. november 26. 14:21113.

    ugye ezt most nem komolyan irtad?

     

    Nem olvastad amikor irta hogy beszedi a tojasokat es  darabra elszamol vele????

     

    hat pont errol pofaztam orak ota! Hogy MIERT MIERT  nem vesz el belole?

     

    Ki nem szarja le hogy az ove vagy nem amikor a pasi nem fizet nekik es kihasznalja oket?????

    előzmény:
    saschamora (107)
    2012-11-26  14:09
  15. 2012. november 26. 14:19112.

    mondom, aki a szuloseget egy bizonyos szempontbol latja, az ugy is igy fog gondolkozni, megha a sajat a karara is...

     

    aki erti, az ugy is erti, aki meg nem, hat' nem...

    előzmény:
    Amarynda (110)
    2012-11-26  14:17
  16. 2012. november 26. 14:19111.

    errol beszelek de van aki nem erti meg, en meg mar eleget magyaraztam szerintem.

     

    aki  balek az az is marad es kesz. mit lehet az ilyen embernek tanacsolni aki a sajat maga ellensege?

    előzmény:
    Csendike (106)
    2012-11-26  14:09
  17. 2012. november 26. 14:17110.

    Az eg aldjon meg en nekem nem azzal van a bajom hogy a topicindito ilyen helyzetbe kerult nem vagyok se suket se hulye tudom hogy mennyi ember el bedolt hitellel egyik naprol a masikra .

     

    Volt egy riportfilm az Avasrol Miskolcon. Olyan nyomort eleg ritkan latni ami ott volt. Es nem azert mert mindenki szemet munkakerulo leha dog hanem mert ahogy mondta a gazdasagi es politikai helyzet ellehetetlenitette oket.

     

    Vagy nezhetjuk ozd, meg salgotarjan stb viszonylatat, es mehetsz baranyaba vagy szabolcsba ugyanez.

     

    EN ERTYEM hogy nyomor van es kilatastalansag.

     

    En azt nem ertem hogy a topicinditonak meg kell vonni szo szerint a falatot hogy az unokait lathassa a sajat es a ferje szaja elol mert maskulonben nem nyitjak rajuk az ajtot. Es azzal van a problemam hogy o ezek utan hogy igy all a lanya es a csalad hozza nem azon gondolkozik hogy a SAJAT HELYZETEN  hogyan tudna javitani hanem hogy nem tud mit adni karacsonyra. ez teljesen nonszensz. Mintha a  haldoklo beteg akarna vert adni.  nekem ezzel volt a problemam nem a nyomorral amirol irt.

     

    Hanem a sajat butasagszamba meno "nemessegevel". Hogy adni akar amikor mar az ehezes hataran vannak a ferjevel. Esnem azert akar adni mert a masiknak nincs hanem mert barmit megtesz (akar ehezik is hogy lassa az unokait), es EZ AZ  ami nem normalis ertekiteletre utal.

     

    reszemrol befjeztem aki nem erti az nem erti es kesz.

    előzmény:
    saschamora (105)
    2012-11-26  14:07
  18. 2012. november 26. 14:16109.

    ne is ird le hogy mit gondolsz a lanyarol es az unokairol.

    ugyanis a topicindito nem felelos a felnott lanya, es unokai viselkedese miatt, meg akkor sem, ha ilyen szoros rokoni kapcsolatban vannak. 

    előzmény:
    asztanaviszta (108)
    2012-11-26  14:14
  19. 2012. november 26. 14:14108.

    Én nem gondolom, hogy belemarás az, hogy kőkeményen fogalmaz.

     

    Igen, sajnálom a topicnyitót, de abból amit leírt számomra is kitűnik, hogy ő és a családja is tehet arról, hogy ilyen helyzetben van.

     

    A lányáról, unokáiról inkább nem írom le a véleményem, mert az is belemarának tűnne.

    előzmény:
    délibáb (95)
    2012-11-26  13:34
  20. 2012. november 26. 14:09107.

    a csirke, es a tojas nem az ove. gondozza oket. en tiszta szivbol remelem hogy idonkent lenyul maguknak nehanyat!:)

    előzmény:
    Amarynda (104)
    2012-11-26  14:05
  21. 2012. november 26. 14:09106.

    Na, ez volt nekem is  a bajom.

    Az unoka jöjjön tejbegrízre is.

     

    Hát nem nagyon érdeklődik a mama felől, ha csak a jó kaja az indító ok, hogy meglátogassa az öregeket.

    A butaság határtalan.

    Itt sírdogál, hogy rántottleves lesz karácsonyra.......

     

     

    előzmény:
    Amarynda (86)
    2012-11-26  12:50
  22. 2012. november 26. 14:07105.

    na, ez nagyszeru, es jol tetted!:) ez nem vita targya.

     

    a vita targya az, hogy te onnan kiabalsz vissza azokra, akik maradtak, talan nem voltak egyeb valasztasi lehetosegeik/nem akartak elmenni, es a politikai es gazdasagi valtozasok a nyomorba dontottek oket.

    sok ilyen van, egyre tobb, es jovore meg tobb lesz...

     

     

    előzmény:
    Amarynda (103)
    2012-11-26  14:01
  23. 2012. november 26. 14:05104.

    Szerintem ezt te se gondolod komolyan.

     

    lattal te mar olyan helyet ahol 200 csirke van? mert en igen.

     

    A tulaj nincs ott , ok beszedik lemossak a tojasokat aki elviszi meg majd ertejon mondjuk hetente ketszer.

     

    napi  szinten  ha tojast szamolsz 50 csirkenel  40 tojas van, vagy 45 evszaktol fugg.

     

    Ki fogja tudni hogy mennyi tojas volt? mikor csak ketten a ferjevel vannak a tanyan??????? Akkor ebedre nem borsot borsoval kell enni hanem lehet tojast is ha mar ezzel dolgoznak. A tulaj ha netan megjon nem fogja felemelni a szemetes tetejet hogy hany tojashej van benne.

     

    te nagyon furcsan gondolkozol. vagy nagyon naiv vagy.

    előzmény:
    saschamora (101)
    2012-11-26  13:57
  24. 2012. november 26. 14:01103.

    Te mirol beszelsz? En azert jottem el mert lenyegesen kevesebb munkaval akartam jobban elni.

     

    magyaran azert jottunk el hogy egy fizetesbol is meg lehessen elni , napi 8 oras munkaval nem pedig gurizni mint az allat es csuszni lefele.

     

    En nem kerultem volna utcara mert siman kifizettem volna a kolcsont olyan minimalis volt rajta. tehat lenne egy kifizetett hazam videken nagy kerttel.

     

    Az lehet hogy halott lennek mint az anyosom akit a jo magyar eu. nem gyogyitott meg a rakbol , engem az itteni igen.

     

    En otthon se akartam milliomos lenni. nekem eleg volt hogy megvolt a berendezett normalis hazam nem voltak kaja meg filleres gondjaink.

     

    Sose jartunk nyaralni meg utazgatni ilyenre nem vagytam amit akartam azt mar akkor elertem amikor meg otthon voltunk . Kiveve hogy nem volt autonk es nekem is muszaj volt dolgozni, azt pedig en nem akartam egesz eletemben. Tulajdonkeppen ez volt a legnyomosabb indok amiert eljottunk, hogy kevesebb munkaval nyugodtabb kiegyensulyozottabb es sokkal gazdagabb orszagban eljunk ahol jobbak a lehetosegek.

     

     

    előzmény:
    saschamora (99)
    2012-11-26  13:52
  25. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2012. november 26. 14:01102.

    Szegény topikindító, kaptál hideget, meleget

    Semmi mást nem kellene csinálnia a kétkedőknek, minthogy egy kicsit kimozdulni vidékre, a tanyavilágokba és meglátnák milyen feneketlen nyomor van szerte az országban.A középrétegek lecsúsznak, az amúgy is szegények meg a nyomorküszöbön élnek, vegetálnak egyik napról a másikra, nagy kilátástalanságban és még reményük sincs, hogy valamikor jobb lesz, mert hiszen mi is tapasztaljuk, hogy minden nehezebb szinte minden hónappal.

     

    A topikindítónak meg azt üzenem, hogy még mindig több a jószándékú, jólelkű, empatikus ember, mint a lelketlen, kötekedő, másokkal nem törődő.

     

    A karácsonyt meg a lelked feldíszítésével ünnepeld, hidd el nincs jelentősége a cifra külsőségeknek..... ez egy kicsit giccses, de te érteni fogod

     

     

     

Címlap

top