Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegények karácsonya 2012

bubóca
Létrehozva: 2012. november 25. 17:04

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a szegényeket, hogyan fogják ünnepelni a karácsonyt, lelkükben mit élnek át. Magamból indulok ki, tehát nem felmérésről van szó.

Nagyon szépen kérem, aki nem tud, és nem akar segíteni, illetve elítélő gondolatai vannak a szegényekkel kapcsolatosan, azok ne írjanak.

Előre szólok, nem tudok azonnal válaszolni, tanyán lakunk, minden a mobilnet térerőtől függ. Azt viszont ígérhetem, ha be tudok lépni, mindenkinek válaszolok.

Mi 41 e Ft-ból élünk ketten a férjemmel. Annyi könnyebbségünk van, hogy a tanyán, ahol lakunk, a tanyagazda megengedte, hogy legyen veteményes kertünk. Így le tudtm fagyasztani borsót, tököt, stb. Zöldséget eszünk zöldséggel, de ennyi pénzből  legfeljebb napi 1 étkezésre jut Igy tulajdonképpen egészségesen étkezünk.(?!) A férjem 28, én 34 kg-t fogytunk másfél év alatt. Ő átesett egy jobboldali szívinfaktusan, 3 agyi infarktuson, létszámleépítés miatt munkanélküli. Ilyen egészségi állapottal sehova sem veszik fel.Semmilyen  segélyre nem jogosult, mert az én "eredeti" rokkantnyugdíjam  81 ezer Ft, melyből végrehajtó vonatja le a közüzemi hátralékot /50 %/, melyet ennyi pénzből nem tudtunk fizetni. Engem 6 év alatt 7x műtöttek érelzáródás miatt. A lányom fizeti az internetet, hogy emberekkel tudjak kapcsolatot tartani, ne érezzem elzárva annyira magam a világtól.

Hogy mi lesz karácsonykor?  Imádkozunk, esszük  a tojáslevest és a rántásos gombócot.

Kíváncsi vagyok, más nehéz körülmények között élők, hogyan oldják meg a szeretet ünnepi étkezést, ajándékozást,  milyen segítséget,  tudnak adni párjuknak a depresszióban, nehézségekben.

  1. 2012. november 25. 21:3576.

    Topikindító: az viszont furcsa, hogy a lányod nem hív meg Karácsonykor. Nem hinném, hogy olyan nagy többletkiadással jár plusz két főre főzni.... vagy ha másért nem, legalább azért, hogy együtt legyetek. Az ünnepekben az a lényeg, hogy az ember együtt van a szeretteivel.......

     

    Ha a topiknyitó állatokat tart, hogy legyen mit ennie, akkor azokat egy napra sem hagyhatja ellátás nélkül. A nagyszüleim is így éltek az 1950-es években, rendkívül szomorú olvasni, hogy 2012-ben ugyanott tart ez az ország!

    előzmény:
    etilany (22)
    2012-11-25  18:05
  2. 2012. november 25. 21:3375.

    Ha orvosi kezelésre kellene a pénz, menjetek be a polgármesterhez vagy a jegyzőhöz, kérdezzétek meg, hogy hogyan lehet ehhez támogatást és médiafelhívást kérni.

    Pár évvel ezelőtt volt egy rákbeteg kislány, akinek a Veszprémi Önkormányzat nyitott egy számlát és oda küldhette mindenki a pénzadományt. A kislányról az újságokból, köztük a Nők Lapjából szerezhetett tudomást a lakosság.

    Az önkormányzat nem nyúlja le a pénzt, vissza is igazolja, ha megkapta.

    előzmény:
    bubóca (21)
    2012-11-25  18:05
  3. 2012. november 25. 21:0174.
    és ha emlékszel, írtam is néhány nem drága, ellenben nagyon finom, ünnepi hangulatú receptet ... le is ellenőriztem, ez volt az a topik, igen
    előzmény:
    Ninja (72)
    2012-11-25  20:45
  4. 2012. november 25. 20:5173.

    Nagyon szépen köszönöm azoknak, akik eddig elmondták véleményüket. El kell köszönnöm, mert a férjemre rájött a migrénes fejfájás, és totál csend kell neki ilyenkor. Holnap délután ha az időjárás és a térerő engedi, jövök, és válaszolok.

    Jó éjszakát Mindenkinek!

  5. 2012. november 25. 20:4572.
    Ebben tévedsz. Pont tavaly kaácsonykor nyitottam egy topikot. minden SZÉGYENÉRZET nélkül. Mert nem voltam másra irigy, nem mondtam, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is. És tudod mit? Örülök, hogy megnyitottam azt a topikot, mert nagyon sok segítséget kaptam. Igaz, volt ott is 1-2 ember aki azonnal és rögtön le akart ütni, de többen voltak akik annélkül, hogy bíráltak volna, hogy miért jutottam ebbe a helyzetbe, beszélgettek és segítettek. 
    előzmény:
    fórumozok (64)
    2012-11-25  20:26
  6. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2012. november 25. 20:4071.

    "De, azért megkérdezném, hogy miért közel az ötvenhez kell lakáshoz hitelt felvenni?Nekem ne mondja senki, hogy dolgozott és csak annyi idősen tudott lakást venni?"

     

    En nem tudok a kerdeseidre valaszolni. Meg nem is erdekelnek a valaszok.:)

     

    Amit most itt firtatsz egyebkent egyaltalan nem tartozik a topichoz meg szerintem rank sem.

     

    En elolvastam buboca nehany korabbi hozzaszolasat, mert erdekelt a sorsa. Es magam szamara allastfoglaltam, amin nem valtoztat a teny, hogy lakashitelt vett fel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (65)
    2012-11-25  20:27
  7. 2012. november 25. 20:3670.
    jesszum ... ez a jó ebben a rohadt nlc-ben hogy mindig mindenki jobban tud mindent ... most éppen azt, hogy nekem mi a probléma vagy a topikindító életét is jobban ismerik itt egyesek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164163 (68)
    2012-11-25  20:34
  8. 2012. november 25. 20:3669.
    Karácsony közeledtével az emberek sokkal érzékenyebbek lesznek. Főleg azok, akik egyedül vannak vagy maradtak, vagy nehézséggel kűzdenek. Nem véletlenül a legmagasabb ilyenkor az öngyilkossági arány. A topiknyitónak is talán egy kis együttérzés sokat segítene. Ezzel szemben van egy-két "jólélek" aki mások baján akar erősebb lenni. Nem bubóca a szegény, hanem ezek az emberek.
  9. Torolt_felhasznalo_164163
    Torolt_felhasznalo_164163
    2012. november 25. 20:3468.

    Ja, hogy ez a probléma, neked kényelmetlen, hogy több jut. Akkor úgy általánosságban ne állj szóba emberekkel, akiknek esetleg szembesülni kell olyan bajával, amilyen neked nincs... 

      

    előzmény:
    fórumozok (66)
    2012-11-25  20:30
  10. Torolt_felhasznalo_164163
    Torolt_felhasznalo_164163
    2012. november 25. 20:3167.
    Hogy a lényegre térjek: békességben, szeretetben. Semmi más nem számít, ezt nekünk is meg kellett tanulni. Kisgyerek nincs a családban, úgyhogy ajándékokra nem költünk már vagy 4 éve, jórészt mert nincs miből. Max. süteményt szoktunk ajándékba adni, mást nem. Tavaly mézeskalácsot csináltam, sikere volt. :) Az asztalnál jókat sztorizgatunk, ugratjuk egymást. Kicsit bevallom, hiányzik az ajándékok utáni rohangászás, mert annak is megvan a feelingje, de ezt pótolom úgy, hogy minden évben igyekszem valami kézzel készült dologgal feldobni az ünnepet, így megvan a készülődés izgalma is.  Múlt hónapban beteg voltam, és most fogják majd december elején a táppénzes időszakkal csökkentett fizumat utalni, úgyhogy fogszívós lesz a dolog, de majd valahogy megoldom, ahogy eddig is. Csak nyugi legyen, ennyi a lényeg. 
    előzmény:
    bubóca (1)
    2012-11-25  17:04
  11. 2012. november 25. 20:3066.

    én egyet nem szeretek, ha valaki így ünnepek előtt jön és a szegénységet kikarikírozza, mintegy bűntudatot okozva azoknak, akiknek valamennyivel több jut ... egyre kevesebben vannak szerintem azok, akik ugyanazt a színvonalat tudják hozni, mint korábban

     

    a beszélgetéssel nincs bajom, csak egy ilyen hiperkényes témánál pont ez a reakció, amit tapasztaltatok is 

     

    a topikindító meg vagy igazat mond vagy sem ... legyen az ő lelkiismeretének kérdése ... de egy biztos, aki nem teheti meg, hogy az "átlagot" hozza, az nem fog erről értekezést nyitni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (60)
    2012-11-25  20:02
  12. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2012. november 25. 20:2765.

    Én a topiknyítot olvastam és abban nincs szó hitelről.

     

    Nem szerettem volna még hozzá szólni, mert akkor rosszindulatú vagyok itt többek szerint.De, azért megkérdezném, hogy miért közel az ötvenhez kell lakáshoz hitelt felvenni?Nekem ne mondja senki, hogy dolgozott és csak annyi idősen tudott lakást venni?

    Vidéken régen is  és ma is nagyon olcsón lehetett kis házat venni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339032 (58)
    2012-11-25  19:39
  13. 2012. november 25. 20:2664.

    nem értitek a "szégyenkezve" szó jelentését ebben a szövegkörnyezetben

     

    az, aki nem tudja ugyanazt "hozni", mint korábban, nem fog kérkedni, inkább elhallgatja, csendben van 

     

    nem tudja megvenni az 1500-2000 Ft-os szaloncukrot? ... hát idén nem lesz 

    nem tudja megvenni az 1200 Ft-os csirkemellet? ... hát idén akciós halrudacska lesz 

    és erről nem fog topikot nyitni, hanem elhallgatja, mert "szégyenli" 

    előzmény:
    Ninja (59)
    2012-11-25  19:46
  14. 2012. november 25. 20:2463.
    Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok! A karácsonyt szegényen is széppé lehet tenni. Egy fenyőágat bevinni, pár díszt rátenni, este egy gyertyát meggyújtani. Ha jut süss egy sima kalácsot, de nem a kaja és az ajándékok a lényeg! Legyetek együtt a férjeddel szeretetben. Ez a legfontosabb! Kérd meg a lányodat, menjenek ki hozzátok, ha nem is szenteste, hanem másnap, és legyetek csak úgy együtt. :)
    előzmény:
    bubóca (1)
    2012-11-25  17:04
  15. 2012. november 25. 20:2062.
    Az elmúlt időkhöz képest én sem tudom azt a szívonalat tartani, mint mondjuk 4-5 évvel ezelőtt. Akkor most szégyenkeznem kell?
    előzmény:
    fórumozok (56)
    2012-11-25  19:36
  16. 2012. november 25. 20:0261.

    Én is azt kérdezem, hogy vajon miért kellene szégyenkeznie?

    Valaki betett egy linket, a topicnyitó más topicban levő hozzászólásaiból.

    Hát beleolvastam és csak azt tudom mondani, hogy szégyen-gyalázat, hogy egyébként dolgos emberek ilyen körülmények között élnek. 

    És nem, nem az ő szégyenük, hanem mindenkié, aki(k) hagyták, hogy ennyire tönkre menjen körülöttünk minden.

     

     

    előzmény:
    fórumozok (56)
    2012-11-25  19:36
  17. Torolt_felhasznalo_978174
    Torolt_felhasznalo_978174
    2012. november 25. 20:0260.

    Mindig bölcseket mondasz, de most nem értek veled egyet. Ez az igazságnak ugyanis csak a fele.

     

    Ha valaki úgy érzi, hogy beszélget a szegénységéről, vagy akármiről miért ne tehetné??

    Miről szabad itt topikot nyitni? Ki dönti ezt el? 

    Ha valaki nem akar hozzászólni, ne tegye, olvasson más topikot. Nem fér el ez a sok hülyeség mellett? 

     

    Bár nem ismerem a topiknyitó munkásságát,  megdöbbent az a végtelen rosszindulat, ami itt fogadta, és ebben a topikban (is) lehet tapasztalni.  

     

    Nem bántott senkit sem, nem okoskodott, nem ostobázott le, nem hülyézett le senkit sem, nem kéregetett, nem tévesztett meg senkit sem, egyszerűen csak beszélgetni akart.

     

    Miért ne tehetné??? 

     

    előzmény:
    fórumozok (56)
    2012-11-25  19:36
  18. 2012. november 25. 19:4659.
    Szégyenkezve? És mit kell szégyelnie?
    előzmény:
    fórumozok (56)
    2012-11-25  19:36
  19. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2012. november 25. 19:3958.

    Hat lehet, hogy tenyleg nem tudsz olvasni. 

     

    Irtam, hogy benne van abban, amit en ideztem: (45. hsz.)

     

    "Bedőlt lakáshitel van a fejünk fölött. Ez is hozzájárult, hogy ide kiköltöztünk. A lakást nem bírjuk eladni, nincs pénzük az embereknek. Át kellett gondolnunk, hogy hogyan akarunk megélni. A városi lakásból, ha kilépek az ajtón, már fizetni kell mindenért (hús, zöldség, stb..), ha bemegyek, szintén fizetni kell (rezsi....), amit nem futott a nyugdíjam, sőt szinte semmi nem maradt a kettőnk fizetéséből."

    A kerdesedre is valaszolt. Csak lassu a net a tanyan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (54)
    2012-11-25  19:30
  20. 2012. november 25. 19:3857.

    Ne keseredj el, nem vagy egyedül. Nagyon sokan vanak, akik nem úgy ünneplik a karácsonyt, ahogy szeretnék. Mindenkinek nehéz. Próbáld meg úgy felfogni, hogy most ennyi van és kész. Ha a hiányra gondolsz, csak több lesz belőle és az fáj.

     

    "Mit szeretnék karácsonyra? 

    Visszakapni az ünnepet magát, 
    Újraélni a fénylő csodát. 
    Ámuló szemmel nézni a karácsonyfát, 
    Beszívni erdő-üzente illatát. 
    Érezni a szeretettől meleg szobát, 
    Tudni odakint december havát. 
    Hallani a csengettyű hangját, 
    Édesanyám kedves hívószavát. 
    Állni megilletődötten, némán, 
    Mint gyermekkorok karácsonyán. 
    Hinni ajándékhozó Jézuskát, 
    És sírni, kisírni évek bánatát." 

    Lénárd Ágnes
    előzmény:
    bubóca (52)
    2012-11-25  19:25
  21. 2012. november 25. 19:3656.

    Kíváncsi voltam, más szegény körülmények között élő hogyan tudja megoldani a szeretet ünnepét.

     

    szépen, csendben, szégyenkezve és nem topikot nyitva róla 

    előzmény:
    bubóca (52)
    2012-11-25  19:25
  22. 2012. november 25. 19:3355.

    Nagyon lassú lehet a net a tanyán...

     

    egyébként az előbb válaszolt.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (54)
    2012-11-25  19:30
  23. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2012. november 25. 19:3054.

    Lehet, hogy nem tudok olvasni , de én bedölt hitelről nem olvastam.Nem fizették a közüzemi számlákat és azt vonják le.

    Arra miért nem válaszól, hogy miért nem adják i vagy el a lakást? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339032 (51)
    2012-11-25  19:24
  24. 2012. november 25. 19:3053.
    Nem merjük kiadni a lakást, a terhelési és eladási tilalom miatt. Nem tudjuk, mikor árverezik el. Most mit mondjak a bérlőnek????
    előzmény:
    olivabogyó (47)
    2012-11-25  19:15
  25. 2012. november 25. 19:2552.

    Nem kapunk semmilyen fizetést a csirkegondozásért, sőt, még csirkét sem. Nekünk van még egy tojó tyúkunk, amit nem vágtunk le, hogy legyen néha tojásunk. Az Ő tojásával, amit az ő tyúkjai tojnak, az utolsó darabig elszámolok, írom, mikor mennyit tojnak, mennyit visz el a tanyagazda. Ahhoz nem nyúlok, mert nem az enyém.

     

    Kérem, aki szapulni szeretne, ne írjon. Így is rendkívül nehéz feldolgozni ezt az állapotot.

    Nem koldulni indítottam ezt a topicot. Kíváncsi voltam, más szegény körülmények között élő hogyan tudja megoldani a szeretet ünnepét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339032 (45)
    2012-11-25  19:05

Címlap

top