Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. 2013. augusztus 29. 08:347601.

    Sziasztok!

     

    Régi - főleg olvasgató - tagként örömmel láttam, hogy ébredezik a topik :)

    A bloghoz hoztam néhány karácsonyi visszaszámlálót az alábbi linken.

    Remélem, van, aki jobban ért az ilyesmihez, mint én és fel tudja oda tenni valamelyiket :)

     

    http://www.satisfaction.com/christmas-countdown-ge nerator/

    előzmény:
    eszterlili (7590)
    2013-08-27  23:20
  2. 2013. augusztus 29. 07:587600.

    Sziasztok!

    Én is csatlakoznék...A lányaimmal szoktunk készülődni karácsonyra és minden

    évben készítünk sk ajándékokat is.

    Nagyon szeretek sütni és főzni. 

  3. 2013. augusztus 29. 07:207599.
    Jó reggelt! :)

    Borcsamama
    Hú, tényleg én nyissak topicot??? :O
    Hát ha nincs más jelentkező, akkor megnyitom, aranyos vagy, hogy rám gondoltál :)

    Fórumozok
    Volt ilyen szabály? Én nem emlékszem rá 😜😂

    Blog:
    Este még szöszmötöltem vele, és feltettem már minden receptet, amit Eszterlilitől kaptam. (Még a mézeskaláccsal adós vagyok)
    Lehet majd kategóriánként is keresni, és becimkéztem a sütiket, igy név alapján is könnyen meg lehet találni majd őket. De tervezem, hogy felteszek egy keresőt, és akkor úgy még könnyebb lesz a keresgélés.

    Most megyek kávézni, amig nyugalom van itthon :D
    előzmény:
    borcsamama (7595)
    2013-08-28  08:28
  4. 2013. augusztus 28. 22:507598.
    ... és él még a "szabály", hogy hat óra után este már nem teszünk fel kajás-sütis képet?
    előzmény:
    borcsamama (7595)
    2013-08-28  08:28
  5. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. augusztus 28. 13:197597.
    Örülök, hogy egyre többen csatlakoztok!
  6. 2013. augusztus 28. 10:207596.
    Az újaknak üdv. Még hosszan sorolhatnánk neveket, de pl. Buburuza, lacane, Ti is eltűntetek!Zsike-f-ről se feledkezzünk meg!
  7. 2013. augusztus 28. 08:287595.

    Sziasztok Lányok!

     

    Szuper hogy egyre többen vagyunk itt már most, bízom, hogy ez később csak fokozódni fog. 

     rosemary,  Reni007, sziasztok, legyetek velünk karácsonyig, és reméljük majd utána is.

      Mivel sajnos lila.tulipánról nem tudunk semmit, valakinek be kéne vállalni az új topik megnyitását mondjuk szeptember 1-én.  Szisszka megcsinálta a blogot, és kezeli is azt, szerintem lehetne Ő a topik indítója is.  Mit szólsz hozzá??????  Légyszíves !!!!!!!!  

     

    Nyitáskor oda be lehetne írni idén is a blog címét, így nem kéne mindig visszakeresgetni.     Egyébként a 7572-es hozzászólásban van.

     

    A receptek már az új karácsonyi blogban vannak.

     

    Ami az ajándékozást illeti, én már írtam, hogy vállalom a szervezést ha más nem szeretné!

    Folyamatosan lehet gondolkozni, akár készülni rá, de egyenlőre várjunk vele, hiszen még nagyon kevesen vagyunk.  Úgy gondoltam, majd október vége felé gyűjtjük össze a jelentkezőket, és beszéljük meg a részleteket.

     

     

     

  8. 2013. augusztus 28. 08:247594.
    Reni
    Elszúrtam, bocsi, ez a jó: http://karacsony2013.blogspot.hu
    előzmény:
    Szisszka (7593)
    2013-08-28  08:19
  9. 2013. augusztus 28. 08:197593.
    Jóóó reggelt! :)

    Eszterlili
    Én is ki akarom nyomtatni a recepteket! Jövő héttől ovi, igy délelőttönként több időm lesz, tuti, hogy fogok sütni! :)
    Hahha, egyebkent nalunk sincs idejük kihűlni a sütiknek, max. ha eldugom :D
    A mézeskalács receptet majd kikeresem, és felteszem ide is!
    A centit nem tudom hogy lehetne megoldani :D megpróbálok majd kitalálni rá valamit :D

    Rosemary
    Üdv itt! :)
    Biztosan nagyon szép dolgokat készitesz! Én is szeretek varrni, de leginkább kézzel szoktam. A gépi hímzés nagy csodálója vagyok, nekem nem menne... :)

    Reni
    Szia Neked is! :)
    A receptekhez van egy link, néhány hozzászólással lejjebb szúrtam be (aug. 26-án)
    - karacsony2013@blogspot.hu - ezt be tudod másolni böngészőbe. Én most telefonról írok, ezért nem tudok linket beszúrni.
    előzmény:
    eszterlili (7589)
    2013-08-27  23:16
  10. 2013. augusztus 28. 07:297592.

    SZIASZTOK!

    ÉN IS IMÁDOM A KARÁCSONYT!SZERETNÉK CSATLAKOZNI HOZZÁTOK!ENGEM IS ÉRDEKELNÉNEK A RECEPTEK!HOL TUDOM MEGNÉZNI?

    KÖSZÖNÖM!

    előzmény:
    rosemary (7591)
    2013-08-28  06:20
  11. 2013. augusztus 28. 06:207591.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

     

    Eddig is figyelemmel kisértem a fórumot, de a technika ördöge miatt nem tudtam csatlakozni.  Örülök, hogy ez most lehetővé vált. Nagyon szeretek kreatívkodni, sok technikát kipróbáltam már, de a nagy kedvencem a varrás és a gépihímzés. SK ajándékaim 90%-a is ebből a körböl kerül ki.

    Szeretek fözni,sütni és szívessen kipróbálok újdonságokat is.

    Tetszik a blog is és az ajándékozásban is szeretnék résztvenni ha lehet.

    Igyekszem sok jó ötletet hozni és hasznos tagja lenni a csapatnak!

     

  12. 2013. augusztus 27. 23:207590.
    Kéne a blog tetejére olyan centit tenni valahogy, mint a katonaságnál, mikor a végét vágták, aztán jó érzéssel néznénk mi is, ahogy rövidül.Enyém a szabadalom....
  13. 2013. augusztus 27. 23:167589.
    Az egészet egyben kaptam anno, mi már nyomtattuk is, és bizony sokszor sütünk is.Nálunk a süteménynek kihülni alig van esélye...A gombóc arthúr időnként tanulhatna....Ja, a másik blogban fent van a mézeskalács recept, az is bevállt, évek óta sütjük.
  14. 2013. augusztus 27. 22:137588.
    Nahát, de jó, hogy egyre többen hozzászóltok! :) meg is lepődtem, hirtelen mennyi hozzászólás lett!! :)

    Eszterlili
    Nekem a forró almástáska keltette fel most nagyon az érdeklődésem :P

    Tutusatu
    Örülök, hogy újra itt! :) igen, valahol el kell kezdeni :)
    Jajj ne is mondd, az én fiaim, már jó ideje nyaggatnak, hogy mikor lehet már irni a Télapónak :D ma is megnézték a Télaput :D

    Borcsamama
    Én nem tudok semmit Lila tulipánrol sajnos

    Fórumozok
    Igen, azert van 10 recept, mert 29 receptet kaptam Eszterlilitől mailben, word-ben. Arra gondoltam, hogy 3 részletbe szedem, és úgy teszem fel, arra gondoltam, becimkézem, és akkor a süti nevek egyenként ott lesznek a cimkében, illetve süti cimke alatt is meg lehet találni majd!
    Holnap megcsinálom a cimkézést, aztán majd meglátjuk... Ha nem jó úgy, akkor majd úgy csinálom, hogy 1 bejegyzés - 1 süti...

    Tavaly én is igy csináltam, hogy mindig vettem plusz lisztet, cukrot, meg ilyesmit, és adventre nagyon jol álltam.




    előzmény:
    eszterlili (7578)
    2013-08-26  17:41
  15. 2013. augusztus 27. 20:357587.

    megnéztem a blogot és szerintem is nagyon aranyos lett, nekem tetszik:-)

    Én a feltöltött bejgli receptet sütöm évek óta és mindig nagyon jól sikerült. Szinte elronthatatlan. Minden évben a gesztenyés változat ott van az asztalon. 

  16. 2013. augusztus 27. 20:277586.

    beütöttem a télapós szöveget és nagyon nagyon sok mindent találtam első találatként:-) A kisfiam most lesz kiscsoportos az oviban, már van is honnan letöltenem szinezőket, képeket, levélpapírokat... a gyerkőcöknek:-)

     

     

    előzmény:
    eszterlili (7585)
    2013-08-27  19:59
  17. 2013. augusztus 27. 19:597585.

    Sziasztok!

     

    Látom feltetted! Köszi.  Kiegészítés: A levél köremail volt, az én Apukám műszaki ember volt, nem cukrász. Hál isten kicsit enyhúlt az idő, nagyobb kedvvel gondolunk ezekre a dolgokra is. És ha beütjük a levél a télapónak szöveget, sok jó dolgot kiad.Érdemes kipróbálni.

  18. 2013. augusztus 27. 19:487584.
    én a napokban gondoltam rá, hogy októberben elkezdek bevásárolni karácsonyra ... liszt, cukor, sütőpor, olaj és ilyesmik mindig kellenek úgy is ... 2-3 darabbal többet veszek mindegyikből októberben minden vásárlás alkalmával, decemberben ilyenekkel nem kell foglalkoznom ... költenem rá
    előzmény:
    tutusatu (7579)
    2013-08-27  17:38
  19. 2013. augusztus 27. 19:437583.
    már csak 119 a blog szerint ... azt a maradék öt órát nem is számítom
    előzmény:
    borcsamama (7574)
    2013-08-26  12:34
  20. 2013. augusztus 27. 19:417582.

    nem gyerekes ... aranyos karácsonyi

     

    inkább a sütiket kellene szétszedni, hogy könnyebb legyen megtalálni őket ... így egy bejegyzés alatt 10 jó recept is van 

    előzmény:
    Szisszka (7569)
    2013-08-26  09:23
  21. 2013. augusztus 27. 19:367581.
    behalás ... az eredetileg kitűzött dátum előtt már sütireceptek ... éééééés kéééééépeeeeeeeek
    előzmény:
    Szisszka (7569)
    2013-08-26  09:23
  22. 2013. augusztus 27. 19:127580.

    De jó!!!    Remélem, apránként majd a többiek is előkerülnek, és jönnek új fórumozók is. 

     

    Lila Tulipán vajon jelentkezik-e újra?   Nem tudtok róla valamit? 

    előzmény:
    tutusatu (7579)
    2013-08-27  17:38
  23. 2013. augusztus 27. 17:387579.

    Sziasztok!

     

    Tavaly itt voltam én is köztetek a fórumon csak év közben nem volt időm írni, de azért néha néha bejöttem olvasgatni, nosztalgiázni

    Nagyon örülök, hogy fennmaradt ez a topik. Szeretnék újra csatlakozni, ha nem gond. 

    Már pár napja várom, hogy elinduljon újra a karácsonyi készülődés. Nem is tudom hogy jött elő. A munkahelyemen a kolléganőm kérdezte meg pár hete, "hogy állsz a karácsonyi készülődéssel? " Én meg csak álltam némán tátott szájjal... Hazamentem és rögtön elő is vettem a régi újságokat és lapozgatni kezdtük a gyerkőccel. Mondtam is neki, hogy lassan elkezdhetnénk írni levelet a Télapónak:-) Tegnap meg halászlevet főztem és halat rántottam:-) Valahogy el kell kezdeni:-) 

     

    Hihetetlen hogy eltelt egy újabb év...

     

    Ha nem baj, akkor mostantól én is szeretnék gyakrabban bejárni ide hozzátok.

     

    Mindenkinek szép délutánt

    Berni 

     

  24. 2013. augusztus 26. 17:417578.
    Több sütit kipróbáltunk már.Az almások nagyon jók, a hatlapos is, a kinder buenóst is megsütöttük, de megcsináltuk azt is, aminek babapiskóta van a közepén. A túrós kiflicskék is ki lettek próbálva. Karcsonyig érdemes kipróálnotok minél többet, aztán már kísérletezni sem kell. 
  25. 2013. augusztus 26. 15:067577.
    Borcsamama
    Örülök, hogy neked is tetszik :)
    Azt el kell árulnom, hogy a háttér meg a mackós kép nem az én művem, hanem egy sablon, viszont az is nagy dolog részemről, hogy képes voltam feltölteni :D abszolút béna vagyok az ilyesmihez, csak szeretek pepecselni :D
    Az ajándékozást én jó ötletnek tartom, tavaly szerintem nagyon jól sikerült! És ha lesz idén is, igen, én szeretnék részt venni benne. Ha vállalod a szervezést, én megköszönöm!

    Jogsi: tényleg mindenki jobban jár ha nem vezetek :) nem nekem való az! :)

    Sáfrány
    Én is találkoztam már olyan ellenőrrel aki kitépte a kezemből a bérletet, de találkoztam kifejezetten jófej ellenőrrel is.

    Eszterlili
    Megkaptam a recepteket, hát csak ámultam a sok oldalnyi finomság láttán, meg is éheztem :)
    Fel is teszem az új blogunkra, ha nem bánod :) majd bemásolgatom a blogba, az is lehet, hogy 2-3 részletre szedve...
    Majd még ki kell tapasztalnom, hogy jó.


    előzmény:
    borcsamama (7574)
    2013-08-26  12:34

Címlap

top