Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. 2013. augusztus 26. 13:217576.
    Szisszka: Receptek elküldve, bocsásd őket közkinccsé. Borcsamama: Jó, hogy újra itt vagy. Nálunk, ha panaszt tesz valakit, nem hogy elnézést nem kérnek, de az kér bocsánatot, aki megmerte ezt tenni.Nincs semmi sehol, ami felülbírálna egy ellenőrt egy utas igazával szemben.Panaszt tenni lehet, csak nem érdemes.Szokták mondani, fejétől bűzlik a hal.
  2. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. augusztus 26. 12:487575.

       Sziasztok!

     

    Hát, én is megbántam, hogy nem tanultam meg vezetni, mondjuk nincs is mit, de régen volt autónk jó lett volna vezetni.Ma már én is félnék vezetni, annyi az idegbeteg, hogy az na.Lánytesóm vezet és elég jól, néhe együtt megyünk valahová, többször beszóltak neki, mert az erőszakoskodoknak nem mindig enged.Lányaimnak remélem egyszer lesz lehetősége megtanulni, a fiam megszerezte, de sajnos elég erőszakosan vezet, remélem ez változni fog.

    Szerencse nekem nagyon közel van a munkahelyem ,ezért nem kell bérlet, amúgy tömbjegyem van.Azt nem értem, hogy vannak, akik évtizedek óta bliccelnek, hogy tudják meguszni,én nem birnám idegileg, hogy állandóan az ellenőrt lessem.

    A gyerekeimnek mindig becsületesen megveszem a bérletet, de mi is találkoztunk már érdekes ellenőrrel.Volt egy nő, aki évekkel ezelött kitépte a gyerek kezéből a diákigazolvánnyal együtt a bérletet, panaszt tettem és elnézést kértek.

     

  3. 2013. augusztus 26. 12:347574.

    Csatlakozom Sáfrányhoz, nekem is nagyon tetszik a blog, remélem idén is sok hasznos dolog, jó ötlet, finom recept, és csodás kép kerül majd bele. 

    A színeket is nagyon eltaláltad, és a maci is aranyos.

     

    A jogsiról annyit, hogy ne mondjatok le róla, később majd nagyon fogjátok bánni, ugyanúgy, ahogy most én teszem.  Fiatalon azt mondtam, én aztán nem, úgysem tudom megtanulni, béna leszek, meg hasonlók, most meg már késő bánat.  Főleg azóta van ez az érzés bennem, mióta sokszor megyek különböző foltvarrós rendezvényekre, no és sokat járok orvoshoz. :-))

     Milyen jó lenne, ha nem lennék mindig másra utalva, nem rabolnám a család valamelyik tagjának az idejét.

    Még két hét, aztán nekem már nem jelent gondot a bérlet vagy jegy semmiféle járművön, mindenen ingyen utazhatok majd.

    Kivéve az autónkat! :-))

     

    Ki fogja megnyitni az új topikot?

     

    Azon gondolkoztatok már hogy idén legyen-e ajándékozás úgy mint tavaly?

    Ha  lesz, és nem lesz más vállalkozó, akkor szívesen megszervezem.

     

    Olyan jó, hogy már ennyien itt vagyunk, és várjuk az  újat, pedig még csak aug. van, viszont már csak 120 nap.  

    előzmény:
    Szisszka (7569)
    2013-08-26  09:23
  4. 2013. augusztus 26. 12:157573.
    Sáfrány
    Örülök, ha tetszik!
    Alig várom, hogy tele töltsük tartalommal, szebbnél szebb dolgokkal! :)
    Mostmár nagyon várom a topicnyitást! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (7570)
    2013-08-26  09:39
  5. 2013. augusztus 26. 11:487572.

    Eszterlili

    küldtem privit :)

    Én múltkor egy bliccelőt láttam,hát rendesen megrángatták az utcán szegényt a közterületesek, amikor le akart lépni, körbefogta 3 közterületes meg 4 ellenőr... Ja és le sem veszed, hogy ők ellenőrök, mostanában 2-3 srác szokott felszállni ellenőrként, utca emberei teljesen, aztán amikor elindul a busz, szépen felteszik a karszalagot...  

    én is tömegközlekedek, legtöbb esetben bérletezek, de amikor tudom, hogy kevesebbet megyek,akkor tömbjegyet veszek, vagy csak szimplán jegyet... 

    Most még jó, mert novemberig van kismama igazolványom, amivel diákbérlet árban veszem a bérletet, előtte  meg volt diákigazolványom a suli miatt,,,

    Nahát akkor ebben egyezünk, nekem sincs jogsim,  és nem is szeretnék. 

    Szerintem mindenkinek jobb igy :))) 

     

     

    előzmény:
    eszterlili (7571)
    2013-08-26  11:18
  6. 2013. augusztus 26. 11:187571.

    Szisszka: Várom a mélt.Nálunk a régebbi ellenőr a saját anyját is képes lett volna kézenfogva vinni a rendőrségre, ha az általa kiállított büntető csekket nem fizeti be. Most már nemileg normálisabb a hangnem, de a stílus nem sokat változott. Vannak különösen kedvelt járatok ellenőrzés céljából.De ittennék bármikor előbukkannak.Hétvégén, ünnepnap, du-án, este, hajnalban, mondjuk akkor is, amikor más épp a másik oldalára fordul.

    Több mint harminc éve utazok bérlettel, becsülettel veszek minden hónapban, de így is ért már meglepetés.Muszáj busszal mennem, jogsim nincs, nem is szándékozok letenni, nekem nagyon megnyugtató az a tudat, hogy nem vezetek. 

  7. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. augusztus 26. 09:397570.

          Sziasztok!

     

    Nekem tetszik a kép, köszi!Szeretem a macikat! 

    előzmény:
    Szisszka (7569)
    2013-08-26  09:23
  8. 2013. augusztus 26. 09:237569.

    Sziasztok!

     

    Remélem mindenkinek jól telta hétvége :)

     

    Eszterlili

    Nálunk is van ám ellenőrzés rendesen a 'piros hetes' vonalon! 

    Húúú, a recepteknek én egyébként is örülnék! :) Elkérhetem őket? Priviben dobok e-mail cimet! :)

     

    Blog: 

    Tegnap elkezdtem összerakni a blogot, az újat. Majd még bővítem, szépítem, ahogy lesz időm. Addigis, itt a link: http://karacsony2013.blogspot.hu

     

    Ha nem tetszik (túl gyerekes, nem tetszenek a szinek stb.) szóljatok, és átvariálom!  

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    eszterlili (7568)
    2013-08-24  10:46
  9. 2013. augusztus 24. 10:467568.
    Nekem jó, ha kezeled a blogot, nincs kifogásom ellene.Tavaly ígértem jó kis recepteket, úgy néz ki, sikerült megtalálnom, majd küldöm, ha lesz, aki kezeli az újat.Tényleg érdemesek kipróbálásra.Akitől kaptam(kör emailben), azt mondta, nem is gondolta, hogy bárki sütne belőle, ő se sütött még.Mondtam néki, nagyon sokat kipróbáltunk, és rendszeresen sütjük is őket. Mindenféle receptek összegyűjtve.Nem hiszem, hogy fent volna még. Egyébként nálunk nagyon olajozottan megy a jegyellenőrzés, szerintem sehol nincs máshol ilyen szigor.Tanítani kéne.
  10. 2013. augusztus 24. 10:147567.
    Wáááá.... Nem tudom miért rendezte igy egybe?! :O
    előzmény:
    Szisszka (7566)
    2013-08-24  10:12
  11. 2013. augusztus 24. 10:127566.
    Sziasztok!  Eszterlili Köszi az infót! Valamelyik nap majd lemegyek a bérletpénztárba, és megkérdezem, hogyvan ez... de gondolom a bkv-nál igy van... :/ A fiam decemberben lesz 6 éves, és ha költözünk, és busszal kell oviba járni, akkor az húzós lenne, ha jegyet vennék, plusz heti 2-3 alkalommal van foci edzése, az pedig többször átszállós móka...  Én személy szerint nagyon örülnék, a szeptember eleji topic nyitásnak :) BágiA blog jó ötlet, én még most is szivesen belenézegettem :) BLOG: ha gondoljátok, én szívesen csinálom, elvileg időm engedi, ebben az évben még itthon vagyok. EiraHúúú, akkor jó sok mindenkinek kell ajándékot adni, de az olyan jóóóó!  Hova utazol a szülinapodon? Apuci most elment edzeni, aztán majd elmegy a fiúkkal piacra :D Mondta, hogy menjek én, de kizárt dolog!!!! Én ma már voltam lent a kutyával 2x 1 órát :D    
    előzmény:
    eszterlili (7560)
    2013-08-23  14:23
  12. 2013. augusztus 24. 09:357565.
    Ha elfogadjátok a javaslatot, nekem az a véleményem, hogy célszerű lenne szeptember elsején megnyitani.És akkor az is konkrét dátum.Talán a sok iskolázás után mindenkinek jó kis kikapcsolódás lenne az új topic, és mindjárt be is indulna a fórum, nem kéne várrni senkire sem. 
  13. 2013. augusztus 23. 20:517564.
    majd leviszi holnap is a gyerekeket apuci, kell a pihenés is
    előzmény:
    Szisszka (7559)
    2013-08-23  10:46
  14. 2013. augusztus 23. 20:497563.

    hát igen, főzők egy csomó lekvárt, de inkább sok félét, nem nagy mennyiségeket

    van 22 munkatársam, 4 szomszédom és még néhány barátnőm, szóval kell karácsonyra a választék

    előzmény:
    Szisszka (7559)
    2013-08-23  10:46
  15. 2013. augusztus 23. 20:227562.

    Sziasztok

     

    Nem tudom ki fogja nyitni az idei topikot de lehet,hogy idén is kellene nyitni blogot ahova az érdekes dolgokat el lehet menteni és könnyen megtaláljuk és feltüntetni a nyitóban.

  16. 2013. augusztus 23. 18:227561.
    Teszem hozzá, 6200 ft a két diák. No komment.
  17. 2013. augusztus 23. 14:237560.
    Szisszka: Ezt nem tudom, mindenhol így vagyon-e, de nálunk ez az egyik helyi sajátosság. Ha nem iskolás, jó ha kérsz egy óvoda vagy iskola-látogatási igazolást ezen célból.Mivel diák kell a bérlethez, de az ugye nincs még.Viszont ingyen nem utazhat. Férjem nagyon erősködött, hogy szabin lesz,augusztusra  nem kell bérlet, beviszi őket kocsival stb.De kétszer bemegyünk, az egy ezres.Ha átszállunk kétezer. Akkor már az egyik bérlet meg van. És még néhány nap van a hónapból.
  18. 2013. augusztus 23. 10:467559.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm lányok!

    Igyekszem majd ügyesen pakolni :) Igazából sokat költöztünk az utóbbi években, úgyhogy pont emiatt nem szeretek költözni. Kb. októberben lesz majd aktuális szerintem...

     

    Sáfrány

    Drukkolok, hogy sikerüljön még fonalat szerezni!

     

    Eszterlili

    Ezek szerint ha a fiam 6 éves lesz, akkor neki is kell ilyen papír, meg bérlet :O

    Ezt nem is tudtam :O

     

    Eira

    Jók a sálak! :)

    Mentettem el én is az elsőhöz hasonlót, csak cicásat :) a hugom macska mániás :)

    Nem semmi mennyi lekvárt főzöl! :) Egyébként én is épp tegnap szemeztem a boltban a szilvával, elég jó áron adják itt a kisboltban most. 

    A koszorú nagyon aranyos, nekünk évek óta hasonló koszorú van az ajtónkon karácsonykor, nekünk csak egy hóember buksi van rajta, én varrtam, úgyhogy közel sem  ilyen profi, mint ami a képen van, de azért szeressük :) Minden évben változtatok rajta kicsit. Ha találok róla képet, felteszem. 

    Jujj a kis manók nagyon cukik, a fiaim oda lennének értük!

    Azért a karácsonyi linkek is jók, amiket feltettél, lehet csemegézni a képek között! :)

     

    Apa levitte a gyerekeket játszóterezni, hogy tudjak főzni megtakarítani, ehelyett itt ülök :O Ajjajjj :) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (7553)
    2013-08-21  13:15
  19. 2013. augusztus 22. 21:567558.
  20. 2013. augusztus 22. 21:537557.

    nahát, nem az a link jelent meg

     

    próbáljuk még egyszer 

     és még egyszer 

     

     

    előzmény:
    Eira (7556)
    2013-08-22  21:46
  21. 2013. augusztus 22. 21:467556.

    hoztam egy kis karácsonyi ötletelős nézegetni valót

     

     

    ha esetleg valaki megajándékozna  egy ilyen koszorúval.................., ha nem magamnak kell elkészíteni

     

     

    előzmény:
    Eira (7555)
    2013-08-22  21:08
  22. 2013. augusztus 22. 21:087555.

    sziasztok

     

    az aktuális topik szeptember 25.-n nyílik, a szülinapomon

     

    én sajnos nem leszek veletek a nyitáskor, mert megjött a repjegyem, azért majd a távolból igyekszem nyomonkövetni az eseményeket

     

     

    Borcsamami, vigyázz magadra

     

     

    Sziszka, ügyesen pakolj

     

    Eszterlili vigyázz az interaktív karácsonyfadíszeidre 

     

     

     A képen narancsos szilvalekvár van, új recept, nagyon finom

     

    hoztam néhány sálat is, karácsonyra elkészülhet, egyszerűek, még is nagyszerűek

    előzmény:
    Szisszka (7552)
    2013-08-21  11:19
  23. 2013. augusztus 21. 16:307554.

    Sziasztok!

     

    Borcsamama: Remélem, jobban vagy.Szisszka: Egy-két költözés, és profi leszel. Mi szobánként, szekrény részenként irogattuk a dolgokat.Na, ne tudd meg azt a rengeteg holmit.A garázsban őskupi van azóta is, pedig többször rendet tettünk.De a padlás álpadlás, mert azon tudtunk spróolni, és azért nem célszerű a végtelenségig terhelni.Most azon vagyok, hogy talán be lellene deszkázni a maradék részt is, és akkor végre rend lenne a garázsban is.Most csak egy kisebb sáv lett deszkázva, így is négykézláb váűlogatok a ruhásdobozok között, ha már úgy érzem, kinőtt valamiket a kicsi. Nyuszi csak képeslapon. Úgy az igazi. Ma ügyintéztünk. A buszbérlethez kellett iskolás papír diákigazolvány helyett.Még nem iskolás, de korhatár túllépő.Ez a vesszőparipájuk, hogy minden dátum érvényes-e.Képesek büntetni akkor is, ha kezedben van a buszbérlet, de hibás a dátum.Június közepén kiadták az igazolást úgy, hogy augusztus 17.-én lejárt.Ma mehettem be újra kérni.Mert egész nyárra a gépi rendszer nem engedi kiadni.

  24. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. augusztus 21. 13:157553.

    Hát a felénél picit tovább jutottam.Irtam a boltnak, hogy lesz-e még fonal, de még választ nem kaptam.

    Nem tudom én tavaly volt először, hogy karácsonyi topikhoz csapodtam, régen is mindig olvasgattam az ilyen topikokat, de nem szóltam hozzá.Az a baj, hogy túl sok mindent én nem tudtam mutatni, munka mellett, meg a háztartás meg egyebek mellett, nimcs sok energiám.

    Most szerencse szabin vagyok. 

     

    előzmény:
    Szisszka (7552)
    2013-08-21  11:19
  25. 2013. augusztus 21. 11:197552.
    Sáfrány

    Szerencsére nem fogunk messze költözni, kb. 15 percnyire, a tervek szerint, igy közel maradunk az ovihoz is, igaz buszoznunk kell majd néhány megállót, most meg 5 perc sétára van az ovi...
    Én is azt tervezem, hogy karácsonyra elkészül a sál, november közepétől a kisebbem is ovis lesz, és dolgozni csak januártól megyek majd, igy lesz majd elütni való időm ha minden igaz :)

    Hú, és meddig jutottál az ágytakaró horgolásban? Sok hiányzik még belőle? Esetleg neten nem tudsz hozzá fonalat rendelni?

    Egyébként az aktuális karácsonyi topicot mikor szoktátok nyitni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (7551)
    2013-08-21  10:34

Címlap

top