Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. 2013. július 22. 19:337501.

    Szisszka: Én most a kötelező olvasmányokért harcolok.Mármint, az olvasásért. Igazán kedvezőek, de mindig halogatjuk.Egy hónap van rá. Két könyv.Ja, könyvtárba, ott imádnak lenni.Kihozni is ládaszám hoznák a könyveket, ha nem szabdna az ember nekik határt.De csak addig, amíg haza nem érünk. A múltkor este az egyik házi könyvtáros vastag Geronimóból sikrült olvastatni hangosan(pörgött az agya, hogy hogyan mondjon ellent, és ez lett a kötelezőből).Nekem is szép könyvek voltak, de meg se közelítették a mostaniakat. Sok nagyon sok és szép képpel, nagyobb betűkkel, nagy sorközökkel, aztán mégis úgy kell könyörögni az olvasásért. Mikor nekilátunk, még élvezi is.Csak addig el kell jutni. Szeretném, ha érték lenne a könyv nekik, és szeretnének olvasni a mai rohanó világunkban.

    Most az egyiket félre tettem, mert eléggé vontatott volt, de van még néhány, lesz elfoglaltság. Úgy se tudnám megvenni őket, na meg az otthoni könyvtárban is lenne mit olvasni. 

  2. 2013. július 22. 19:137500.
    Még azt szerettem volna kerdezni, hogy a lecsót hogy kell eltenni?
    előzmény:
    Szisszka (7499)
    2013-07-22  18:34
  3. 2013. július 22. 18:347499.

    Eszterlili

    Drukkolok nyuszi ügyben! 

    Ó, olvasás... irigyellek, nekem ez egyenlőre édes álom... mostanában csak a mesekönyvekig jutok el, a fiaim most vannak az "ANNAPETIGERGŐ" korszakban :D De persze sok más mesét is olvasunk, de most ez a kedvenc, meg a Bogyó és Babóca :D

    A szivecskéket én is a netről néztem :) A nagyobbak szebbek lettek, a kicsiket még gyakorolnom kell, vékony a fonal, kicsi a horgolótű... :/

    Én is szeretem a papírdíszeket :)

     

     

    Sárfány

    Igen, a kutyus nagy részét kézzel varrtam. Elkezdtem géppel, de kb. a negyedénél bedöglött a gépem :( brühühü :(

    Igaz, van még mit javítanom a kézzel varráson, mert a kiskutyánknak máris sikerült néhány helyen szétcincálnia :O (bár a vásárolt plüssöket is elég hamar kivégzi...:O )

     

     

    Sziga

    Igeeeen, csatoltam is a szabásmintát :) 

    Ingyenes szabásminta, úgyhogy szerintem nem gond ha felteszem...  

    Ha esetleg megvarrod, akkor mutizd majd meg, kiváncsi lennék rá :)  

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    eszterlili (7494)
    2013-07-20  21:22
  4. 2013. július 22. 12:437498.

    Eira: közben felhomályosítottak az értő olvasásról és megvilágosodtam, nem kell bele semmi halság, így már csinálok is !

     

     

    előzmény:
    sziga (7496)
    2013-07-22  00:25
  5. 2013. július 22. 07:187497.

    Sziasztok!

     

    Nagyon remélem, hogy tévesen gondolták így.Igazán nem hiányzik a nyuszi szaporulat. Karácsonyi díszeket illetően valószínű módusulnak a tervek, vagy leglább is csökkentve lesz az articsóka technikás. Mentettem le néhány papírdíszes ötletet, lehet, hogy idén azokat valósítom meg.Legalábbis pár darabot. 

  6. 2013. július 22. 00:257496.

    Eira: mi az a halszósz a ketchupba. Amúgy szimpi, de én halat kizárt, hogy bármilyen formában is egyek grrrrrrrrrrrrrrrr

     

    De jó képeket hoztál :)

     

    Szisszka: elkérhetem a kutyus szabásmintáját? 

     

    Eszterlili: ha a nyuszkónak ez az első szülése, akkor elég nagy esély van rá, hogy nem gondozza a kicsiket. Az anyanyúl egy nap egyszer szoptat, ha valamelyik kölyök kimarad annak elég kevés esélye van. Nálunk a 10 kicsiből egy maradt életben, úgy, hogy macskatápszerrel etettem fecskendőből.

     

    Borcsamama: hajrá, hajrá, csak gyakorolj szép szorgalmasan :)

     

    előzmény:
    Eira (7482)
    2013-07-18  17:48
  7. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. július 21. 09:047495.

    Köszi, lehet megpróbálkozok vele.Nagyon aranyos a kutyus és a horgolások meg szépek!Hát egy kiskutya egy plussz gyerek.

    A kiskutyát kézzel varrtad, mekkora?

    Borcsamama, örülök, hogy jobban vagy!köszi a receptet, lehet még ma ki is probálom.

     

    Eszterlili,köszi a biztatást!Nekem is itt van pár könyvtári könyv, szabin vagyok, de kiderült, hogy egy váratlan feleltetés lesz a suliban és erre kell tanulnom. 

    előzmény:
    Szisszka (7492)
    2013-07-20  19:06
  8. 2013. július 20. 21:227494.

    Sziasztok!

     

    Szisszka: Várakozó állásponton vagyunk, mostanában nem tépte a szőrét. Egyedül van, jó eséllyel életben is maradhatnának, mert nem nyomná agyon a másik. Aranyosak a horgolások.Ilyen szívekkel próbálkoztam én is, méghozzá a netről.De tovább még nem jutottam.Mostanában könyvmolyba mentem át.Van egy halom könyvtári könyvem, tényleg jók, de sürget a határidő, nem akarom olvasatlanul visszavinni egyiket sem. A múltkor egyet félre tettem, mert számomra elég unalmas volt. Most a papír díszek is felkeltették a figyelmemet, egy netes oldalról mentettem néhány mintát(német), majd csak nekilátok. Sáfrány: Nyugodtan láss neki a tortának, én se vagyok nagy sütő, de azért néhány egyszerűbbel elboldogulok, az idén egy marcipánost is összhoztam. Nekem mindig a sütéssel gyűlik meg a gondomNA, meg amikor azt írják-mondják, hogy gondolomformán... Apropó: Van biztos a neten is a pávafarok nevű recept, ha beütöd. Teljesen egyszrű, négyféle színű, ha nem találod szólj, és a napokban előkerítem a receptet.Őzgerincformában sütik ki.  

  9. 2013. július 20. 20:047493.

    Sziasztok Lányok!

     

    Nem fogok én sem külön válaszolni mindenkinek, de folyamatosan olvasok és örülök hogy egyre többen írogattok, és sokan már készülődnek a karácsonyra is.  

    Ne tartsátok vissza magatokat, ha valakinek van valami jó ötlete, most van az az időszak, amikor a kertből is kikerülhet sokféle ajándék.

     

    Igaz, nem ajándék, de találtam egy receptet, már kétszer megcsináltam, mindenki úgy eszi mint a sáskák, különösen pirítósra nagyon finom, de sima kenyérrel is. Nálunk rengeteg patiszon van a kertben, így szinte folyamatosan csinálom.  Érdemes kipróbálni, sok lesz belőle. 

     

    Ma volt az első nap, hogy leültem a gép elé, és varrtam is valamennyit.  Még nem az igazi, de alakul.

     

     Patiszon pástétom


    Hozzávalók:
    80 dkg  tisztított patisszon
    10 dkg vöröshagyma
    20 dkg tisztított sárgarépa
    5 dkg majonéz
    1 dl tejföl
    2 db főtt tojás
    5 dkg vaj

    bors
    mustár
    pici curry /elhagyható/

    Elkészítés:
    A patisszont és a sárgarépát enyhén sós vízben megfőzzük.Leszűrjük,kihűtjük,majd finomra összetörjük./én botmixerrel pépesítettem/   Hozzáadjuk a finomra reszelt vöröshagymát ,a majonézt, a tejfölt, a vajat ,a fűszereket és jó habosra kikeverjük.A végén hozzáadjuk az apró kockára vágott főtt tojást.Pirítóssal a legfinomabb.

    előzmény:
    Szisszka (7492)
    2013-07-20  19:06
  10. 2013. július 20. 19:067492.

    Sziasztok! 

     

    Én is itt vagyok, olvasok mindig, csak telefonról nehéz írni, ott valamiért megváltozott az nlc nekem :/ Géphez meg ritkán jutok.

    Most apjuk épp levitte a fiúkat játszóterezni, van egy kis nyugi :D

    Mi nem nyaralunk, megérkezett a kiskutyink, 2 hete, izgis, végülis most van az, hogy 2 gyerek meg kölyök kutya mellett végképp nincs időm semmire :D 

     

    Eszterlili

    Az a süni azért cuki volt! :) Naaaa, lesznek nyuszók? :P

    Aranyos lehetett a kislányod :) Én ilyesmin nem is lepődök meg, azén fiaim simán nyomatják a karácsonyos filmeket egész évben :D (Télapu trilógia, Reszkessetek betörők 1-2, Alvin és a mókusok, Grinch, ezek egyenlőre megunhatatlanok) 

     

    Borcsamama

    Hogy vaaaagy??? Remélem már jól!!!!!

     

     

    Banyoc@

    Aztaaaa, micsoda karácsonyi beszerzés, gratulaaaa! :)))

     

    Eira

    Szuper lehetett a nyaralás! :)

    Húúú nagyon jól néz ki a ketchup, ki fogom próbálni, nálunk amúgy is ipari mennyiségben fogy, nem győzzük venni.

     

    Sáfrány

    A Sacher torta az egyik kedvencem, és tényleg nem túl bonyolult elkészíteni, én tapasztalatlanként is megcsináltam, életem első tortája volt :) Nagyon jól sikerült! :) Szerintem bátran neki vághatsz! :)

     

     

    És végezetül, néhány kép, ezeket készítettem mostanában...

    plüss kutya (a kiskutyánknak :D ) van aki nyuszinak nézte :D sebaj :D

    aztán a horgolt kis korona, és egy horgolt karkötő :)

    A horgolt hópelyhekről még nincs fotóm, de igyekszem majd csinálni,és megmutatom őket.  

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    eszterlili (7460)
    2013-07-03  22:49
  11. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. július 20. 16:067491.
    Megnéztem, tényleg nem tünik, nehéznek.
    előzmény:
    fórumozok (7490)
    2013-07-20  15:22
  12. 2013. július 20. 15:227490.
    hát, szerintem pofon egyszerű
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (7489)
    2013-07-20  15:01
  13. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. július 20. 15:017489.

    Köszi!Nem túl bonyolult megcsinálni, nem vagyok valami nagy tortasütő?

    Mindjátrt megnézek egy receptet. 

    előzmény:
    fórumozok (7487)
    2013-07-20  08:52
  14. 2013. július 20. 09:067488.

    nem reagálok egyesével, de mindent elolvastam

     

    szóval: 

     

    - behalás, hogy ti már most a karácsonyi ajándékokat csináljátok ... és persze irigykedés ezerrel ... és elszégyellés ezerrel, mert én is csinálhatnám

     

    - fűszerolaj lementve

     

    - csokis meggy lekvárt már kóstoltam ... nagyon finom

     

    - láttam egy levendulás képet, fantasztikus ... amikor csináljátok a lekvárokat a végén hagyjatok meg 1-2 kisebb üveget, tegyetek bele néhány szál levendulavirágot, jól zárjátok be és amire télen felbontjátok finoman átjárja a levendula íze, aromája a lekvárt

     

    - hány nap van karácsonyig? 157 ... de a hivatalos karácsonyi topik nyitásáig (szeptember 25.) kevesebb

     

    - beszélgetős befőtt: ehhez van két pdf-em kérdésekkel ... feltettem volna a régi multiply oldalamra, de most látom, hogy az egész oldal megszűnt vagy fél éve ... jó sűrűn járok oda(ha valaki kérné adja meg priviben az e-mail címét!)

     

    - szélharang: adtatok egy ötletet ... már csak idő és lustaságlegyőzőtabletta kell a megvalósításához

     

    - karácsonyi film: a Resszkessetek betörőket reklámozta tegnap este valamelyik csatorna 

     

    - betegeknek jobbulást, nyaralóknak jó pihenést! 

     

     

  15. 2013. július 20. 08:527487.
    Sacher tortát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (7477)
    2013-07-09  19:49
  16. 2013. július 18. 21:257486.

    Sziasztok!

     

    Ma este a kisebbik lányomnak pörgött az agya, hogyan mondjon ellent, és előszedte a karácsonyi matricéás albumát, végig azt ragaszgattuk.Az egyik oldal el is készült.Legalább csináljuk, nem lesz csak úgy ott évekig.Olyan szép kis album. Aranyos kis téli képekkel. 

    Lakodalomra Van az a linzer szerű recept, ha jól emlékszek, estike, amiben egy sárga és egy barna kört kell lekvárral összeragasztani.Mutatós is, sok is készül belőle. Nem túl drága.Vagy valamilyen sósat. Hájas lap megkenve tojással, rászórni sajtot, magot.  

  17. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. július 18. 18:457485.

    Bizos finom lett a ketchup.Szép a levendulamező és a dekor is.

     

    Én is szeretnék, ilyen munkahelyet.Az én főnököm, ha pár percre leülök, furán néz rám, az hogy Ő helyette mindenki más dolgozik az nem zavarja. 

    előzmény:
    Eira (7482)
    2013-07-18  17:48
  18. 2013. július 18. 18:277484.
    ez tetszene nekem is
    előzmény:
    sziga (7478)
    2013-07-09  22:37
  19. 2013. július 18. 17:547483.
    a fotó lemaradt, de legalább eszembe jutott az a decorációs ötlet meg a levendula mező is, amit a nyaralás alatt fotóztam
    előzmény:
    Eira (7482)
    2013-07-18  17:48
  20. 2013. július 18. 17:487482.

    nagy a kihaltság, mindenki nyaral, pedig már csak 158 nap!!!!!!!!!!!!!

     

    ketchupot főztem, finom lett, kolléganők kinyalogatták az üveget

     

    holnap munkaidőben dekopázsolunk

    előzmény:
    Eira (7480)
    2013-07-14  15:28
  21. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. július 14. 17:597481.
    Szép helyen nyaraltatok!Köszi , én is ilyesmire gondoltam, ami nem romlik könnyen és előre lehet készíteni.
    előzmény:
    Eira (7479)
    2013-07-14  15:23
  22. 2013. július 14. 15:287480.

    vendégségben is jártam kedves ismerősnél, Paleo ételekkel kínáltak

     

     

    ma délután sajtos kiflit sütöttem, hát az illata valami fenséges, az íze meg ............... 

    előzmény:
    Eira (7479)
    2013-07-14  15:23
  23. 2013. július 14. 15:237479.

    esküvőre a régi, lakodalmas sütemények közül választanék, leginkább lekvárral töltött linzer virágokat csinálnék, csokimázzal, színes cukor díszekkel megbolondítva 

    ez a nagy melegben nem romlik meg, ajánlatos néhány nappal elöbb megcsinálni és mutatós 

     

     

    megjöttem a nyaralásból

    ígértem élménybeszámolót

    első este éjszakai gyertyafényes kastélylátogatásra és koncertre mentünk volna Keszthelyre

    sajnos az első este hatalmas vihar volt, jégeső és felhőszakadás, nem tudtunk elindulni

    azért megnéztük Keszthelyt, a kastélyba nem mentünk be, várunk a következő gyertyafényes látogatásra 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (7477)
    2013-07-09  19:49
  24. 2013. július 9. 22:377478.

    Borcsamama:

     

    nézd:

     

    http://kezugyessegdolga.blogspo t.hu/search/label/advent

     

    Az oldal alsó felében, A bevásárlóközpontok cím alatt. Szerintem aranyos, és Te bizti szebben tudod :)

  25. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. július 9. 19:497477.

       Sziasztok!

     

    Augusztusban esküvőre megyünk, sütit kértek, hogy vigyünk.Ti mit sütnétek? 

Címlap

top