Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. 2013. július 8. 17:167476.

    Sziasztok!

     

    Borcsamama: Jó, hogy túl vagy rajta.Nem valami speciális kórház bacit szedtél össze? Meg a műtőben is nagyon könnyen meg lehet fázni, mikor az ember kiszolgáltatottan ott fekszik...Én már csak tudnék mesélni ezekről, nem is keveset, de ez túl hosszú lenne.Banyóc@: Háát arraarra felétek mindig vásárba mennek, azt is tudom,még ünnepnap is.Sokszor voltam én is ott.De törvényszerűen a legjobb téli dolgokat mindig a legnagyobb hőségben fogjuk ki, és fordítva is igaz.Na, meg ha anyagilag a legkevésbé tehetjük meg, és ezer helye lenne a pénznek. Decemberben így biztos nem tudnál vásárolni. Most ráérsz majd ezzel foglalkozni, és legalább időben leszel vele.Bevallom, én még semit nem valósítottam meg a tervek közül. De ha jön az ihlet, akkor semmi nem számít, akkor gyosan kész leszek velük.Apropó: KIpróbáltad valamelyik receptet?

  2. 2013. július 8. 13:117475.

    Nem vagoyk maganál! de gyönyörű a kerted! Gratulálok hozzá!!!!!

    (én a panellakó csak tátott szájjal bámulok!):)

     

    Szerintem meg fogod találni a szárított menta felhasználását is:) 

    előzmény:
    Eira (7467)
    2013-07-05  14:37
  3. 2013. július 8. 13:107474.

    Nagyon édes ez a házikó:)))

     

    Nálunk egy farönkkel van kitámasztva az ajtó:) 

    előzmény:
    sziga (7469)
    2013-07-05  16:12
  4. 2013. július 8. 13:107473.

    Annak örülök, hogy a csípőműtéteddel minden rendben.

    Nagyon remélem, hogy most már a másik problémád is meggyógyúlt.. már napok óta szeded az antibiotikumot. 

     

    Ahogy látom Sziga máris elteri a figyelmeded a betegségekről:)))

     

    előzmény:
    borcsamama (7468)
    2013-07-05  15:41
  5. 2013. július 8. 13:107472.

    Lányok, tegnap kimentünk a Párommal a vásárba és sikerült egy zsáknyi karácsonyi cuccot beszereznem...

    Elég hülyén néztem ki a 30 fokban döglesztő napsütésben a hatalmas műfenyőágakkal a kezemben:))) 

    Nagyon jó minőségű műfenyőágból készített asztali kompoziciót tudtam beszerezni. Van rajta kb 12-15 hosszú sűrű ág, jó nagy az egész, és még egy működő égősor is van hozzá... az egész 500 pénzbe került, én boldog voltam, az árus meg örült hogy megszabadult ettől a hatalmas karácsonyi "vacaktól"

    Sikerült még vennem 12 db hungarocell fenyőfa díszt is, kb 10-12 cm magasak, csavart, csúcsos, öblös ... szalvétázható, díszíthető de én igazából azt a fajta textiles bevonást akarom majd rajta megcsinálni. szintén 500 pénz volt a 12 db.

     

    Hát ez van, lehet nyár, lehet kánikula, a karácsony az mindíg jelen van:) 

  6. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. július 5. 19:197471.

       Sziasztok!

    Eira, gyönyörű a kerted, szépek a virágaid, de nekem a legszebbek a rózsáid!A legjobban a dupla szírmúak tetszenek! 

     

    Borcsamama, azért , remélem ezután már makk egészséges leszel!Nagyon drukkolok! 

    előzmény:
    Eira (7467)
    2013-07-05  14:37
  7. 2013. július 5. 16:437470.

    Rendben, majd meggondolom.    Nagyon aranyosak, különösen a házikó tetszik. 

     

    Egyébként rengeteg mindent kéne csinálni, de eddig még nem tudtam huzamosabb ideig ülni, és menni sem, még mankóval is csak nehezen.

     

    Na, az ilyen hozzászólásaitokért mondtam el mindent , mert úgy fel tudtok vidítani.  Magamtól is igyekszem talpon maradni, de azért néha jó ha valaki visszabillent a gödör széléről.    

    előzmény:
    sziga (7469)
    2013-07-05  16:12
  8. 2013. július 5. 16:127469.

    Borcsamama: azért most már találjunk neked valami más szórakozást, mint a kórság növesztést:) Tessék meggyógyulni! Na nem önzőzésből mondom, mert tetveim vannak veled, hanem csak úúúúúúúúgy:)))

     

    Ha nincs ötleted, hogy mit csinálj segítek: pld. varrhatnál nekem ilyent:)

     

    http://www.mercatowebshop.hu/termek/patchwor k-ajtotamasz/3629/

     

    kettőt, mert kell a bejárati ajtóba és a konyhaajtóba, de, ha belegondolok jobb lenne 4, mert a gyerekszoba ajtóba és a hálószoba ajtóba is jó lenne . Épp most árulnak a LIdlben ilyesmit, 1,5 kg homok van benne. Csak nem tetszettek:(

     

    De, hogy lásd nem vagyok tellhetetlen, jó lesz a Jézuskától is:)

    előzmény:
    borcsamama (7468)
    2013-07-05  15:41
  9. 2013. július 5. 15:417468.

    Igen, túl vagyok rajta, minden rendben, legközelebbi kontroll egy év múlva, és mostantól fokozatosan kezdhetem terhelni a műtött lábamat, talán július végére már mankó nélkül is tudok majd menni.  Örülök is nagyon, és köszönöm mindenkinek az érdeklődést, drukkolást, nagy-nagy ölelés érte.

    De.... van másik, mint a zenebohócnak!Most kezdek ott tartani, hogy minden pozitívságom, energiám és akármim ellenére ez már egy kicsit nekem is sok.Kedden déltől kezdődően iszonyatos hideglelés, estére a lázam 40 fok, és semmim nem fáj, nem vagyok megfázva, szóval egy hatalmas kérdőjel.

    Aztán reggelre úgy tűnt, hogy diagnosztizáltam a bajt . A tavaly műtött "alkatrészem" duzzadt, fáj, kemény, és piros. Háziorvos helybenhagyta , tegnap mammográfia, ultrahang, leszívás - tömény genny- , javaslat, borogatás, elefántnak elég antibiotikum, sebész.

    Már csak hőemelkedésem van, a sebész egyenlőre nem bántotta, valami antibiotikumos kenőcsös kötést tett rá, holnap újra mennem kell, majd utána döntik el, hogy lesz-e újabb bicskázás.  Hát ennyit az én szerencsémről!

     

    Most egy kicsit jobb, hogy írtam Nektek, és elmondtam mindezt. Ígérem, már csak akkor jelentkezem, ha jó hírt tudok írni.  

     

    előzmény:
    banyoc@ (7463)
    2013-07-05  11:43
  10. 2013. július 5. 14:377467.

    könnyű helyzetben vagyok, a menyem apjának kocsmája van , ez egy pálinkás üveg volt

     

     

    most akartam összemorzsolni az oregánót, kiderült, hogy mentát szárogattam

     

    egy hétig nem leszek, élménybeszámoló majd lesz utána - addig nézelődjetek kicsit a kertemben 

    előzmény:
    banyoc@ (7464)
    2013-07-05  11:43
  11. 2013. július 5. 12:057466.

    Tegnap este nagyon aranyos mikulásos film volt valamelyik ksiebb csatornán:) megnéztem (igaz néha beleszunyáltam):)) de jól esett a látvány, a feldíszített házak, lakások, a hangulat:)

     

    Üvegek: 

    Valamelyik nap mentem reggel dolgozni és a kuka közelében parkoltam. 

    Megláttam a kukák mellett 4 db kb 2-2,5 decis vodkás üveget:) 

    Körülnéztem, hogy nincs-e valaki látó távolságban, és sutty be az üvegeket a csomagtartóba.

    El is felejtettem őket,,, pár hét múlva mondtam a Páromnak, hogy bevásároltam, de a nehéz cucc még a csomagtartóban van, hozza fel. 

    Felhozta és fínoman megkérdezte: láttad hogy van egy csomó vodkás üveg a csomagtartóban??:))))

     

    Martini: tavaly karácsonyra akartam elkészíteni, de későn raktam össze.... az ünnepekre még nem volt jó , viszont múlt héten elővettem és mennyei!!!!!! valami eszméletlen fínom lett!!!:)

  12. 2013. július 5. 11:447465.

    óóóó hát terveim mindíg vannak:)) csak idő nincs a megvalósuláshoz....

    de idén az angyalnak mindenképp meg kell lennie!! punktum!

     

    Gratulálok a horgoláshoz, és a sikerélményhez! csak így tovább!:)

    előzmény:
    Szisszka (7445)
    2013-07-01  14:17
  13. 2013. július 5. 11:437464.

    Nekem is kellett volna bele tenni.... éjjel fél egykor már nem voltam topon agyilag...

    Még nem döntöttem, hogy mi lesz a lekvárra, de ha híg marad akkro is el fog fogyni szerintem:))

     

     

    De ügyes vagy! nagyon tetszenek a lógóid!:) 

    Az ecethez az üveget honnan varázsoltad??:)))))

     

     

     

    előzmény:
    Eira (7444)
    2013-07-01  14:17
  14. 2013. július 5. 11:437463.

    Ha jól számolom akkor Te épp most vagy kontrollon. Remélem minden rendben lesz!

    Puszi

     

    előzmény:
    borcsamama (7448)
    2013-07-01  20:25
  15. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. július 4. 18:497462.

    Jaj, de aranyos a süni!Az én legkisebbik lányom/már nagy  / is állandóan valami állatot akar befogadni.Van kutyánk, amit én nem szerettem volna, de a drága apja hozott neki, amig együtt éltünk nem engedte.Az idén is már számtalan macskát, kutyát hozott volna haza.Télen egy egeret fogadtunk be, mert osztálytársai közösen vettek egyet és úgy gondolták, hogy hol itt lesz hol a másiknál.A szülők nem engedték , én meg csak megengedtem, mert én is megsajnáltam, mert egyik apuka ki akarta dobni.

    A múltkor , azt hittük, hogy az egér feldobta a tapancsot, már azon gondolkodtunk a többi gyerekemmel, hogy szerzünk helyette egy másikat, mert tudtuk, hogy a "kicsi", nagyon fog sírni.Közben kiderült, hogy semmi baja, égbemersztett lábbal feküdt és nem mozdolt, órákon át.Egyszer csak felpattant és nem volt semmi baja.

    előzmény:
    eszterlili (7461)
    2013-07-04  10:18
  16. 2013. július 4. 10:187461.
    Mellékelem a képeket.Este már az utcára volt száműzve, hosszas könyörgés után.Szerencsére.
  17. 2013. július 3. 22:497460.
    Szerencsére nem kellett győzködni, nekik szívesen adta.A nagy nem tágított.Azt csak gyanítjuk, hogy lesznek, korántsem biztos.Most épp egy sündisznót talált a kutya, nagy ugatásra kiment Azur megnézni, nem -e baj van, erre behozta a sünit. Most könyörgök, hogy nem a házban a helye.De a kicsi alszik, ő még nem látta.Ez is hiányzik,de nagyon.
  18. 2013. július 3. 21:087459.
    Majkati
    Ez tényleg jo ötlet! :)

    Hú, eddig tudtam feltölteni képet telefonról, de amiota megujult a forum, azóta nincs kepfeltoltesi opcio :/
    előzmény:
    majkati (7456)
    2013-07-02  10:07
  19. 2013. július 3. 21:057458.
    Sziasztok!

    Eira
    Mindenképp szeretném kiprobalni őket, szerintem hétvégén megyek piacra, és megpróbálok elfogadható áron meggyet venni, mert ma pl. 500 ft-ert láttam fél kg-t... :(
    Nagyon klassz dolgokat csináltál, szépek lettek!

    Borcsamama
    Pénteki kontrollra mennek a drukkok!
    Nahát, mi mindent csinálnál, ha nem műtöttek volna??? :O én a negyederére sem lennék képes, nem műtve, még akkor sem, ha lenne segitségem :O

    Eszterlili
    Jó, hogy a kicsit sikerült meggyőznöd a nyuszkóról, ügyes vagy! :)
    Uh, és mikor derül ki, hogy lesznek e pici nyuszik??? :) gondolom, csak ők hiányoznak :)
    Ha minden igaz, hozzánk kiskutya költözik hamarosan :D
    előzmény:
    Eira (7446)
    2013-07-01  14:25
  20. 2013. július 2. 11:107457.

    Eira: Hát nem tudtad mennyire hiányzik egy tucatnyi kicsi-pci édi-bédi nyuszika?!Ez a kettő is minden tiltakozásom ellenére lett. Nekem bőven elég, ha kpeslapon látom őket.

     

  21. 2013. július 2. 10:077456.

    Sziasztok!

    Mire bukkantam:) újabb nem szokványos -akár karácsonyi- ajándékötlet- beszélgetős befőtt

  22. 2013. július 2. 08:347455.
    milyen jó lesz egy tucatnyi kisnyuszka
    előzmény:
    eszterlili (7454)
    2013-07-01  22:53
  23. 2013. július 1. 22:537454.

    Sziasztok!

     

    Azt nem írtam, elvitték az egyik nyuszkánkat is, szerencsére.A kicsi nagylelkűen lemondott róla, hogy ott jobb helye lesz. Ha, ha....A nagy ragaszkodik hozzá.Szürke nyuszi megtarva, fehér odaadva.Úgy néz ki, egy fiú, egy lány volt mégiscsak, most lessük, lesznek-e kisnyulak,brr.. Vágni nem akarunk, a nyuszkák meg nagyon megnőttek.Eira: Szépek a díszek.Borcsamama: Remélem, jobban vagy.

  24. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. július 1. 21:507453.
    Jó, hogy ilyen rendes családod van!Biztos finom így a meggy, de eddig nem hallottam róla.
    előzmény:
    borcsamama (7452)
    2013-07-01  21:19
  25. 2013. július 1. 21:197452.

    Vigyázok én nagyon, és tényleg szuper a családom, folyton versengenek, hogy ki mit segítsen.  

     

    Attól ecetes, hogy kimagozom, ráöntök annyi vizet, hogy ellepje, hozzáteszek kb. 1 dl ecetet, és hagyom állni egy napot vagy éjszakát, ahogy éppen sikerül.

    Kinyomkodom, megmérem a meggyet, kilónként hozzáteszek 30 dkg cukrot, átkeverem de csak annyira, hogy a cukorral összekeveredjen és valamennyi leve legyen. Már rakom is az üvegbe, a végén a saját levével feltöltöm, teszek rá folpackot, arra egy pici tartósítót, majd rá a kupakot. Nagy edényben, vagy sütőben kidunsztolom.  Nagyon-nagyon finom, az ecettől finom ropogós marad.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (7451)
    2013-07-01  21:09

Címlap

top