Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. június 11. 14:577401.

     Sziasztok!

     

    Borcsamam, de, jó, hogy jelentkeztél!Gyors gyógyulást neked!

     

    Eszterlili, a kánikulát nem hiányolom, de picit lehet ne jobb idő! 

    előzmény:
    borcsamama (7399)
    2013-06-11  13:44
  2. 2013. június 11. 13:597400.

    Sziasztok!

     

    Borcsamama: Kitartást és mielőbbi gyógyulást Neked! Jó hogy újra itt vagy.  És gondolkodni  a karácsonyon, mert előbb itt lesz, mint hinnénk! És ez nem vicc! Mindenki nyugodtan alkosson az előttünk álló kánikulában...Egy-két embernek tuti leesik az álla majd,de talán így a nagy meleget is könnyebb lesz elviselni majd.Nálunk most szakad az eső .

    Egy fél óra pihi, aztán nekilátok a gyorskelesztős pizzás vacsinak. 

  3. 2013. június 11. 13:447399.

    Drága Lányok!

     

    Ölelés MINdenkinek és köszönet a szurkolásért.

    Újra itt vagyok, - na ezért egyenlőre még nem sűrűn, elég fárasztó   itt üldögélni. 

     

    Túl vagyok rajta, igaz némi bonyodalmak árán, a tervezett kettő  helyett négy órát "túlóráztak" rajtam, de jól vagyok, és innen már csak egyre jobb lesz.

     

    Esélyes a nevezés a futóversenyre!  

     

    Egyenlőre ennyi, és ez mind Nektek tőlem, mert mindjárt itt a karácsony  

  4. 2013. június 4. 15:007398.

    Sziga

    Hááát én sem tudom, hová bújt a nyár :( De épp az előbb olvastam, hogy hamarosan  idetalál :)) Nagyon remélem hogy igy lesz, mert egyáltalán nem mókás június elején nagypulcsiban ücsörögni a gép előtt... :O

    előzmény:
    sziga (7396)
    2013-06-01  19:34
  5. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. június 3. 17:497397.
    Remélem borcsamama, már kezd felépülni és nincsenek nagy fájdalmai!
  6. 2013. június 1. 19:347396.

    Szisszka: hol van a nyár??????????

     

    Banyócaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa: te merre kódorogsz?????

    előzmény:
    Szisszka (7395)
    2013-06-01  15:42
  7. 2013. június 1. 15:427395.

    Sziasztok Lányok!

     

    Lehet, hogy már nem is emlékeztek rám, olyan rég jártam erre 

     

    Nagyon sok mindent történt nálunk, gép elé is alig jutottam főleg mikor aZuram 1,5 hónapot külföldön volt,én meg egyedül itthon a két gyerekkel...

     

    Mostmár helyreállni látszik a rend, és a rendszer is az életünkben, úgyhogy mostmár többet fogok tudni jönni.

     

    Emlékszem, amikor még arról ment itt a csevegés tavaly , hogy jövőre már nyáron neki fogunk állni a karácsonyi készülődésnek, hogy elkészüljünk mindennel  (lassan itt az ideje  hihihihi )

     

     

    Borcsamama:

    Jobbulást Neked, mielőbbi felépülést kívánok!!!!

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    lacane (7394)
    2013-05-30  04:38
  8. 2013. május 30. 04:387394.
    Felhívás: Aki bárhol látja és felismeri a napot, az azonnal jelezze nekem és küldje Észak-Magyarország felé. (is) Köszönöm!!!
  9. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. május 29. 16:187393.
    Na, ez a veszély engem sosem fenyegetett, mert kapni nem kaptam  szinte semmitHa csak nem az állandó kötekedést.Kb ennyire figyelnek a másikra, jó nem mindegyik.Neked , azért még elég rendes jutott.
    előzmény:
    sziga (7392)
    2013-05-28  16:07
  10. 2013. május 28. 16:077392.

    A pasikat én nem is értem, de komolyan.

     

    Volt egy rózsaszín nokiám, mondom a páromnak, hogy, HA egyszer tönkremegy egy fekete telefont fogok venni, mert ezt bárhova leteszem sehol nem látom, és HA egyszer tönkremegy a fényképezőm többet nem veszek érintő képernyőst, mert utálom.

    Ezek után mit hozott a Jézuska?????? Egy arany színű, érintő képernyős, új telefont  egy vagyonért .

     

    Ha egyszer válunk - remélem nem fogunk -,  akkor tutira ezt felsorolom a válóokok között

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (7391)
    2013-05-28  15:32
  11. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. május 28. 15:327391.

        Sziasztok!

     

    Majkati, sajnálom, hogy így jártál!Klasszak az eprek!

     

    Férjet meg jól kéne tudni megválasztani, nekem nem sikerült.Az ex férjem egyszer lazán a gépről kitörölt nekem rengeteg lementésemet, keresztszemes mintákat , de a gyerekekről készült képeket is, ezért nagyon mérges lettem rá.Kellett a hely és persze ,lazán a tudtom nélkül törölte a mappámat, napokig sírtam. Ő meg nem értette, hogy mi a bajom vagy tojt rá.

    előzmény:
    majkati (7385)
    2013-05-28  12:41
  12. 2013. május 28. 13:467390.

    >Nálunk 3-4 ilyen kosár mézes süti volt  havonta, mi gyerekek >rájárhattunk, nem kapcsolódott szorosan a karácsony ünnepéhez. Elállt >sokáig és puha volt.

     

    Foglalkoztat a kérdés, hogy vajon milyen mézeskalács lehetett az, ami fémdoboz nélkül, kendőben letakarva sokáig puha maradt?:) Szeretnék én is ilyet sütni!

    Megmondom őszintén, hogy csirri mézeskalácsa sem marad nekem túl sokáig puha.... persze lehet, hogy az elvárásaim tévesek...

    előzmény:
    csitar (7208)
    2013-03-06  17:29
  13. 2013. május 28. 13:417389.
    Majkati: Ha küldesz egy új pendrájvot(cím priviben),és megfelel az, amiket én mentettem(nem kevés van), egyeztetés után szívesen átteszem rá.Igaz, nagy káosz lesz, de ha utána rendezed, már tudsz belőle ötleteket kapni.
  14. 2013. május 28. 13:317388.
    Hét igen, ha valaki kijön a fórumozós gyakorlatból..
    előzmény:
    majkati (7387)
    2013-05-28  13:26
  15. 2013. május 28. 13:267387.

    Szia!

    Olvasgatom vissza a karácsonyos topikot.

    Gratulálok az esküvődhöz! Szeretném kérdezni, hogy megoldódott a kalocsai mintás fejpánt beszerzés? Én szoktam készíteni hajdíszeket, ha még nem sikerült szerezni és tudsz képet küldeni róla, szívesen elkészítem Neked.

     

    Üdvözöllek:

    majkati

    előzmény:
    csillus88 (7203)
    2013-03-05  16:08
  16. 2013. május 28. 12:427386.
    További ötletek
  17. 2013. május 28. 12:417385.

    Sziasztok!

     

    Én is eltűntem egy időre, de úgy tűnik, mostanában fogok tudni jönni rendszeresebben, olvasni biztosan:)

     

    Hoztam is valamit, pont most van szezonja -> 

     

    Fejben sokat kreatívkodom, sajnos a valóságban kevésbé szánok rá időt, de azért igyekszem. Dolgozom a bizniszemen is, ha készen lesz, majd megmutatom:) Remélem, a nyáron már lesz mit mutogatni:)

     

    Képzeljétek, sajnos vagy két hete, úgy tűnik, elvesztettem a pendrive-om, amint rajta volt az ÖSSZES kreatív mentésem ... vsz. kiugrott a táskámból.. a fülemen is csomag lógott, hülye esős idő volt, hát nem tudom. Amikor ráeszméltem, kis híján megállt a szívem :-o Kb. 3-4 giga anyag.... Ebből azért szerencsére még egy régebbi verzióból úgy 2 giga megvan, nade az az egy giga pont a tavalyi év... úgyhogy azt hiszem, kezdem újraolvasni a topikunkat meg a blogot, és újra mentegetni az ötleteket. A legszörnyűbb benne az, hogy már napok óta rendezgettem, ellenőrizgettem a file-kat, hogy kiírom az egészet dvd-re, ajándékba is szántam egy-egy példányt, ígértem még év végén nektek is belőle, erre így járok. Ha eszembe jut, hogy eddig mennyi elektronikus adatot vesztettem mindenféle géplehalással meg miegymással, akkor arra gondolok, hogy bezzeg a jó öreg Fürge Ujjak még az előző évezredből, akár 80 éve is, még vígan elvan a polcomon. Hál'Istennek tűz és árvíz jó eséllyel el tudja kerülni az embert akár egész életében is, de van-e valaki, akinek ne halt volna le a gépe vagy tűntek volna el elektronikus adatai?!?! Hova megy a világ... na jó, ez volt a kismonológ.:)

    Lesznek még meglepetés fényképeim , de sajnos a fényképezőgépről előbányászni azokat kihívás, mindig könyörögnöm kell érte (egyik gépen program nincs, a másikon hely, a harmadik meg enkriptalja a kimenő filekat...:-/ ez szintén a panasz helye volt, aki lány még, jól válasszon férjet )

     

    Tegnap megérkezett a Praktika, megtetszett benne a gyerekeknek való indiánsátor, meg a gyümölcsösládából készíthető kerti ülőke is. Talán egyszer kipipálhatom majd;)

     

    Borcsamamának a lehető legjobbakat kívánom, és én is örülök, hogy vagytok, akik életben tartjátok a topikot Szóval újra a fedélzeten vagyok:)

  18. 2013. május 28. 07:167384.

    Sziasztok!

     

    Mindenképp megkérdezem, de most évvége zajlik, később jövök. Egyébként Azur egyik kezébe egy darab husika volt, a másikban ebből a kenyérből.Akart kutyát etetni, mondván egy kis falat, és a ktya először  kenyeret vette el.Nevettük, hogy azért akkor olyan rosszul nem sikerült.Egy harmin kilón felüli kicsike....És fogom majd hozni a marcipános citromkrém receptjét is.Érdemes kipróbálni, mert tökéletes lett citromkrémnek, legalábbis a család szerint. 

  19. 2013. május 26. 16:177383.

    Remélem úgy lesz!

     

    Puszi Mindenkinek, holnap reggeltől kb. június közepéig nem tudok írni, és csak telefonon leszek elérhető. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (7382)
    2013-05-25  19:51
  20. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. május 25. 19:517382.

      Sziasztok!

     

    Kislányodnak utólag is gratulálok a névnapján!

    Nagyon jól néz ki a torta a kenyér és a nyuszi is aranyos, na meg az árvácskák is szépek!

    Kenyérre én is kiváncsi lennék.Én még nem sokszor sütőttem kenyeret, de általában nagyon tömény lett, de elfogyott.Utoljára valamelyik ünnepen elfogyott a kenyerünk és nem volt nyítva bolt akkor próbálkoztam, annak meg a héja lett nagyon kemény. 

     

    Borcsmama, két napig nekem is nagyon fájt a forgom, alig tudtam menni, sokszor eszembe vagy és remélem hamar fogsz gyógyulni! 

    előzmény:
    eszterlili (7377)
    2013-05-24  08:59
  21. 2013. május 24. 22:067381.

    Köszönöm mindenkinek. A kenyeret csak úgy, magától csinálta, gondolom formán. Na, ilyenkor én már kész szoktam lenni, mikor kérdezek, és mondja Anyukám is, meg Azur is, hogy hát azt csak úgy....Most filmet néz, de alkalmasabb időben majd kifaggatom a hogyanról, legalábbis a kb.i dolgokról, és akkor megírom.A tortánál nagy tanulópénz volt, hogy legközelebb csak a tetejére alkotok, valami kisebbet, mert így az oldalán is hiába tetszik, de nagyon tömény a marcipán. Viszont a krémje elég jó ízű lett.Majd leírom a receptet,nem nehéz, és karácsonyi citromkrémnek is bevállhat.De ha nem próbálhatom ki legabb egyszer a marcipán alkotást...

    Pedig istenbíz lánykámmal ketten szeretjük megenni. 

  22. 2013. május 24. 21:137380.

    Legelőszöris:Nagyon boldog névnapot a kislányodnak!

     

    Szívesen lennék a nyuszi helyében!

     

    Nagyon klassz lett a torta! Ügyes vagy!

     

    A kenyér receptjét elkérhetem? Én mindig magam sütöm a kenyerünket, szívesen kipróbálnám. Kösziii!

     

    Gyönyörű az árvácska. Imádom!

     

     

    Innen üzenem Borcsamamának, hogy a futóversenyre én is nevezek!

    (Pár éve még a női futásra elmentünk. Akkor még ősszel volt. A Margitszigeten. Most előbb van. jó buli volt!)

    előzmény:
    eszterlili (7377)
    2013-05-24  08:59
  23. 2013. május 24. 16:197379.
    Nagyon szép lett a torta és "Azurad" által sütött kenyér is.
    előzmény:
    eszterlili (7377)
    2013-05-24  08:59
  24. 2013. május 24. 15:377378.
    Szuper ügyes vagy, gratulálok leánykádnak nevenapja alkalmából !
    előzmény:
    eszterlili (7377)
    2013-05-24  08:59
  25. 2013. május 24. 08:597377.

    Sziasztok!

     

    Hoztam pár fotót. 1. Fehér nyusz jódolga, hintáztatva is vagyon.2.Az általam  tegnap sütött torta.3. Azuram által sütött házi kenyér. 4.Árvácska Édesanyám erkélyén.

Címlap

top