Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés után dolgozni..

mancika
Létrehozva: 2012. augusztus 28. 17:54

Sziasztok!

 

A cím eredetileg ez lenne: Ki mikor kezdett el dolgozni a szülés után, ill. hogyan oldotta meg?

 

A helyzet nem egyszerű: Szülés után hamar vissza szeretnék menni dolgozni.

Namármost a hamar az kb. fél évet jelent, vagy még annyit sem.

Kötekedők kíméljenek, gyakorlati tanácsokra van szükségem, gyakorló anyukáktól. Mindenki tanácsát megköszönöm, csak könyörgöm ne hangozzék el: minek szül, ha nem akar otthon maradni? És egyebek..

 

Szeretem a munkámat, szükségünk van a pénzre, viszonylag biztos a munkahelyem, várnak majd vissza, lehet egy fenékkel két lovat megülni?

Volt már valaki hasonló helyzetben?

A szoptatással kapcsolatban nem szeretnék nagy faxnit csinálni, legrosszabb esetben (ha lesz tejem), akkor lefejem. 

 

Na de ki vigyázna a babára? Egyáltalán normális ez az egész, vagy csak én vagyok rosszul összerakva?

Tudom, hogy minden kiszámíthatatlan, eddig minden ok, na de a terhesség vége még elég messze van.. hogy mi lesz szüléskor és utána, senki nem tudja.

 

 

Nyilván nem tudnék az első időben 20 napokat dolgozni, de heti 1-2 napot szeretnék majd bevállalni. A bölcsi is bizonytalan, pici babát meg gondolom nem valami okos dolog idegenre bízni. Szülői segítség a párom részéről lenne, de az sem egész napos..

Köszönöm, aki ír, segít!

  1. 2012. augusztus 29. 08:52176.

    Nézd, felesleges a szélsőségek felé elvinni a társalgást. Aki szeretné, és megteheti, maradjon otthon a gyerekével. Csak sajnos sok esetben pont ezek a nők harapják át azoknak a torkát, akik meg nem tudnak, nem szeretnének otthon maradni. Ahogy már írtam, felesleges azzal dobálózni, hogy nem lesz normális, egészséges a gyerek, ha anya nem őrzi 24 órában, mert az emberiség történelmében igen sok korszak cáfolja ezt a tézist, nem is beszélve a tudományról (és nem a mostanság divatos "forogjon a gyerek körül az életed" tömegeladási könyvekre gondolok).

    A gyereknek tök jó, ha anya otthon van vele, de akkor is lehet boldog és egészséges, ha egy dolgozó anya (is) neveli szeretetben, következetesen.

     

    Az alvási szükségletről pedig lásd egy korábbi hozzászólásom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171570 (167)
    2012-08-29  07:35
  2. 2012. augusztus 29. 08:50175.

    Normalis vagy, ne aggodj :-) En most vagyok 8 honapos terhes, meg dolgozom (dolgozni is fogok meg kb 2 hetet) es en is 5 honap utan fogok visszamenni dolgozni, egyszeruen azert, mert kulfoldon elek, es az itt megengedett (es fizetett) 3 es fel honapnal (!) igy is többet maradok otthon (sajat költsegre, fizetetlenul). Nem mondom, hogy ez a legidealisabb rendszer, de ez van, ezt kell szeretni. Bar altalanossagban elterjedtebb a reszmunkaido, mint otthon, pont az en munkammal nem megoldhato, tehat en rögötn 100 %-ba jovok vissza. A papajaval marad otthon utana kb 1 honapot, aztan 1 honap nagymamakkal (akik egyebkent több szaz kilometerre laknak, tehat a hetkoznapokban nem fogunk tudni rajuk szamitani a jovoben), majd vagy a bolcsi, vagy pedig bebiszitter, szomszeddal kozosen.  A legnagyobb problema inkabb az, hogy a gyermekelhelyezesnek iszonyu koltsegei vannak, akarmelyik megoldast is valasztom. De mi vallaltuk, tudtuk elore, megoldjuk. Es szamtalan pelda van elottem, a gyerekek, akiknek a mamajuk visszamegy dolgozni (akar meg nalam hamarabb is) nem lesznek sorozatgyilkosok :-) Nyilvan ilyenkor az ember megprobal a minosegre koncentralni az együtt töltött idoben.

    Szoval fel a fejjel, a pampogokkal nem kell torodni, szervezes kerdese az egesz. Sok örömet!

    előzmény:
    mancika (1)
    2012-08-28  17:54
  3. 2012. augusztus 29. 08:46174.
    Na hát ez a probléma. Annyi alvásra lenne szüksége egy 6 hónapos gyereknek, amennyit írtam. De ha anya otthon rendezkedik, és alig várja, hogy a gyerek felébredjen, persze minek aludjon?! Szoktatás kérdése.
    előzmény:
    Lillaréka (148)
    2012-08-28  23:53
  4. 2012. augusztus 29. 08:00173.
    ez hivatalosan nem részmunkaidő
    előzmény:
    mancika (170)
    2012-08-29  07:56
  5. 2012. augusztus 29. 07:59172.
    de ezt a munkahelyed elfogadja? a heti 1-2 nap bejárást? Egyeztettél vele?
    előzmény:
    mancika (170)
    2012-08-29  07:56
  6. 2012. augusztus 29. 07:57171.

    ez teljesen így van, anyukám (még apukám segítségével is) 6 hónapig csinálta, hogy minden nap jött - volt egy átmeneti időszak, amíg nem vették fél a lányom bölcsibe, én viszont már jöttem dolgozni, igaz engem teljes időben vettek csak vissza - ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy reggel fél 7 kor kelt és este fél 8 ra ért haza. És akkor volt ő 64 éves, fitt, és mozgékony. Olyan szinten megerőltette magát, hogy azt mondta ez alatt a fél év alatt 5 évet öregedett, egyszer meghúzta a derekát, ami azóta nem jött rendbe. Azt mondta, többet ezt nem tudja válllalni, mert teljesen kikészült tőle. Pedig imádja a gyereket, de sok volt neki, elfáradt.

     

    Topikindító, ha hiszel abban, hogy Te vissza akarsz menni, mert téged nem elégít ki csak az anyaság, hanem dologzni is akarsz, az egy természetes igény, és ne kérdőjelezd meg, hogy normális vagy-e. Nem tudom, a munkahelyed ezt konkrétan felajánlotta-e, hogy heti 1-2 nappal is beéri (én még nem láttam Magyarországon ilyet, csak olyat, hogy napi 4-6 órás munka)  de a lényeg hogy nagyon meg kell szervezned a segítséged váratlan helyzetekre is. A bölcsi ha felveszi, felveszi egész évre, de ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy 1 hét bölcsi, 2 hét kényszerpihenő. Ha erre van segítséged (fizetős, vagy nem fizetős, de megbízható) akkor ok, ha nncs, bele se vágj, mert csak egy gyötrelem lesz az egész. Oviban már könnyebb, onnan nem rakják ki minden héten a gyereket.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705786 (166)
    2012-08-29  07:34
  7. 2012. augusztus 29. 07:56170.
    a munkám reggeltől-estig tart, így a részmunkaidő csak arra vonatkozik, ha heti 1-2 alkalommal tudnék bejárni. ez már nagy segítség lenne, ha így meg tudnám oldani. csúsztatni nem tudok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171570 (164)
    2012-08-29  07:23
  8. 2012. augusztus 29. 07:53169.

    természetesen akartuk, különben nem tartottuk volna meg.

     

    a terhességem közepe fele járok lassan, és igen, felmerültek kérdések, amire most is megkaphatom a választ, és igen, érdekel, mert hiszek abban, hogy a családot össze tudom majd egyeztetni a munkámmal, amit nagyon szeretek, úgy, hogy ne sérüljön egyik se.

     

     

    előzmény:
    LINA (159)
    2012-08-29  00:55
  9. 2012. augusztus 29. 07:50168.

    nekem sem ez a legnagyobb problémám, de tájékozódni úgy gondolom, hogy lehet.

     

     

    előzmény:
    LINA (158)
    2012-08-29  00:46
  10. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. augusztus 29. 07:35167.

    Az enyém félévesen már 10-12 órát fent volt. A barátnőmé is.

    Egy két-három hónapos esetleg 3-4 órát van fent, de egy féléves...?

     

    Természetesen nem kell csak az anyjával lennie egész nap, egy-egy órát jó, ha mással tölt, de nem egy egész napot - napokig ráadásul.

     

    Azért ne legyen már ősanya, aki félévesen nem adja közösségbe a gyerekét, mert a "szocializmusba' is felnőttek ott a gyerekek".

    előzmény:
    Gorgon Lilith (141)
    2012-08-28  23:35
  11. Torolt_felhasznalo_705786
    Torolt_felhasznalo_705786
    2012. augusztus 29. 07:34166.

    "persze, én is arra gondoltam, hogy állandó személy, de a legjobb lenne egy családtag. vadidegenre nem szeretnék egy picibabát bízni, megmondom őszintén.

    vagy csak ajánlás útján.."


    Hát ez csak akkor működik ha a nagyszülők fiatalok, ráérnek és lelkesek. azért egy 60-70 éves embernek napi szinten ez már nagyon megterhelő lehet...mind fizikailag mind mentálisan (felelősség...). Persze lehet hogy simán elvállalják, de amikor már a gyakorlatban is nap mint nap "szolgálatban" kell lenniük, nagyon el fognak fáradni ami előbb utóbb konfliktust szülhet köztetek.  Ezért javasoltam, hogy mindenképp keress bébiszittert, aki fiatal, erős (bírja a terhelést) és hadrafogható.  A bölcsit 6 hónapos kortól azért nem javasolnám, mert a bölcsiben zömével sokkal nagyobb gyerekek vannak, akikre felügyelni kell. A gondozónő nem tud annyit foglalkozni egy picivel amennyit kellene.....A még járni nem tudókat berakják a járókába és ott van naphosszat....mint egy szobanövény. Sztem rémes...  A másik amit át kell gondolnod, de ez majd úgyis a gyakorlatban derül ki, mikor már meglesz a pici.....szóval még egy lényeges kérdés van, hogy mennyire vagy Te energikus. A munka teljes embert kíván, a kisbaba pedig 24 órás szolgálatot. Lehet hogy nappal tök jól elvan a bébiszitterrel de éjjel ha sír neked kell felkelni hozzá, és a másnap ilyenkor pusztulat..még otthon csak-csak elvagy, de a munkahelyen nem dőlhetsz le pihenni.  Nekem két fiam van, az egyik 10 éves a másik a 2,5 lesz lassan. Mindkét gyerekkel dolgoztam, a nagyfiam 5 hónapos volt, amikor kezdtem, a kicsi másfél......de szerencsés helyzetben vagyok mert itthonról végzem a munkámat (már nem sokáig egyébként...). És még így sem volt egyszerű. Nagyon elfáradtam sokszor.  A nagyra vigyázott napközben akkoriban az anyósom, még bírta fizikailag. A kicsire már nem tud, az egészsége már nem olyan persze ő mondta hogy elvállalja, de én nem hagyom így rá, egyiknek sem jó....így a kicsit 20 hónaposan beadtam bölcsődébe, így tudok dolgozni. Közben kedden délelőtt és szerdán van egy lány aki vigyáz rá napközben ha beteg. Így tudok akkor is dolgozni, persze ha betegség van stb., akkor nagyon összecsapnak a fejem felett a hullámok...de meg kell oldani. Szal készülj fel, hogy nem lesz egyszerű, kívánom a legjobbakat.   
    előzmény:
    mancika (9)
    2012-08-28  18:30
  12. 2012. augusztus 29. 07:33165.

    Aki még nem csinálta ezt annak elképzelése sincs róla. 

    Egy csecsemőt nem lehet kikapcsolni, mert éppen zombiszerüek vagyunk a fáradtságtól.

    Sokszor ha elaludtak napközben én is kidőltem mint egy zsák, hogy legalább addig aludjak amig csend van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171570 (163)
    2012-08-29  06:58
  13. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. augusztus 29. 07:23164.

    Oké, én megértettem az elején, hogy Te heti egy-két napról beszélsz.

     

    De vagy én nem olvastam figyelmesen, vagy Te nem válaszoltál arra itt valakinek, hogy (nem pontosan idézem, de tény) "ugye tudod, hogy tgyás, gyed mellett nem lehet munkát vállalni, gyes mellett pedig csak részmunkaidőre lehet menni"?

    Azt viszont én kérdezem, hogy így is megéri-e visszamenni dolgozni?

    előzmény:
    mancika (129)
    2012-08-28  23:13
  14. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. augusztus 29. 06:58163.

    Ez eszembe sem jutott még, ha nekem most dolgozni kellene, asszem egy idegbeteg állat lennék, pusztán a fáradtságtól.

     

    Tudniillik az én fiacskám féléves koráig egyszer kelt éjszaka (régi szép idők!), aztán hónapokig 4-5-6X (fogzás, mozgás, front, csak úgy, és ezek tetszőleges váltakozása), azután volt, hogy nem számoltam, nem is emlékeztem néha, hogyan került mellém az ágyba, olyan fáradt voltam.

     

    Most nyáron "megszívatott", elkezdte átaludni az éjszakákat, kemény 5! napig, én meg dicsekedni kezdtem, hogy "na lám-lám, csak elértük ezt is" na aznap már megint felkelt 5X. JA, ezt is csak úgy vettem észre, hogy feltűnően jól éreztem magam. És leesett, hogy azért, mert alszom éjszaka

     

    Fogzásban is jó a gyerek, februárban jött ki a 3.,4.,5.,6. foga egyszerre, azóta csak hol bedurrant, hol nem, most egyszerre kibújt 5, meg már látom, hogy kettő próbálkozik, szóval ezért nem alszunk mostanában (nem, nem királyi többes) .

    előzmény:
    Lillaréka (74)
    2012-08-28  22:20
  15. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. augusztus 29. 06:47162.

    Anyu velem otthon volt 2 évig, majd bölcsibe adott. Sokat foglalkozott velem, vitt mindenhová, társaságba is eleget. Sokat utaztunk, kirándultunk. 

     

    Öcsém majdnem 8 évvel később született meg, 7 hónapos volt, amikor anyu munkába állt, mert apuval akkor mentek szét.

     

    A mai napig bánja, hogy kimaradt az életéből ugyanaz az időszak, és egyébként a gyerek sem hülye. Elfordult anyámtól, megsértődött a 7 hónapos gyerek, amikor anyu hazaért a munkából (egész naposra volt kénytelen visszamenni)!

     

    Pedig öcsém kivételezett helyzetben volt; nem idegenekkel, hanem a mamával (HTB volt), papával (akkor már nyugdíjas) és a közös keresztanyánkkal (aki akkor nem dolgozott).

     

    Keresztanyu volt sokáig a minden neki, jobban kötődött hozzá, mint anyuhoz.

     

    előzmény:
    Lillaréka (68)
    2012-08-28  22:16
  16. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. augusztus 29. 06:39161.

    Nem tudom, hogyan jó. Nem tudom, én mit tennék, ha nem lenne bizonytalan a munkám (idéntől az, amikor szülni mentem, még nem volt az).

     

    2 éves koráig itthon akarok a fiammal lenni! Anyagilag sem érné meg GYED helyett dolgozni, és míg anno imádtam melózni, most imádok a fiammal foglalkozni. 

    Igenis fontos a személyiségfejlődéshez, hogy kétéves koráig az anyjával legyen, ha lehetséges.

     

    Így terveztem eredetileg -és pont letojom, külföldön hogyan csinálják, Magyarországon szültem, és örülök, hogy itt- ez nem Neked szól, de ez a véleményem.

     

    Ha hosszabban itthon leszek mégis, annak munkahelyi oka lesz, mert még egyet egyelőre nem merek bevállalni.

    De szülnék GYES alatt, csak, hogy mégegyszer ne kelljen kiesnem a munkából később, illetve, hogy viszonylag kicsi korkülönbség legyen a gyerekeim között. Na ebből lehet, hogy nem lesz semmi.

    előzmény:
    mancika (1)
    2012-08-28  17:54
  17. 2012. augusztus 29. 00:58160.

    Ha megengedheted magatoknak, szerintem fél-egy évesnél a magánbölcsi a legjobb megoldás. Ott gyerekek között is van, és mégis nem olyan sok az egy gondozóra eső gyerekszám, hogy ne legyen rá idő.

     

    Emellett ot van még a bölcsi, ha felveszik, és a bébiszitter, de az drágább szerintem, mint a magánbölcsi, plusz gyerekek között sincs annyit. De azt lehet, hogy mondjuk egy éves koráig bébiszitter, utána rendes bölcsi.

     

    Arra azért számíts, hogy ha bejelentetten dolgozol, bukod a gyed-et, és nincs magánbölcsi/bébiszitter támogatás helyette. :(

     

    Meg arra figyelj, hogy ha nagyon fontos szakmai programok is vannak, pl. fontos tárgyalás, annak idejére legyen vészmegoldásod, ha mondjuk megbetegszik a bébiszitter, vagy kiteszik a gyerekekt a bölcsiből, mert mondjuk köhög. (Ideális a nagymama, hadra fogható apuka (bár Murphy, hogy neki is ilyenkor van fontos tárgyalása), kevésbé ideális, de máködő megoldás tartalék bébiszitter.

    előzmény:
    mancika (1)
    2012-08-28  17:54
  18. 2012. augusztus 29. 00:55159.

    Minden bántás nélkül kérdezném: akartad,akartátok ezt a babát,most akartátok,vagy csak "véletlen baleset" következménye. Esetleg úgy gondoltad,ha már így történt,akkor megszülöm?

     

    Merthogy ellenkező esetben egy várandós(!) nőnek a terhessége kezdetén nem ez a legnagyobb problémája. Sőt!

    előzmény:
    mancika (1)
    2012-08-28  17:54
  19. 2012. augusztus 29. 00:46158.

    Minden bántás nélkül kérdezném: akartad,akartátok ezt a babát,most akartad,vagy csak "véletlen baleset" következménye? 

     

    Esetleg úgy gondoltad,ha már így sikerült,akkor egye fene megszülöm?

     

    előzmény:
    mancika (1)
    2012-08-28  17:54
  20. 2012. augusztus 29. 00:08157.
    Egyetértek.
    előzmény:
    Gorgon Lilith (146)
    2012-08-28  23:51
  21. 2012. augusztus 29. 00:06156.

    "Volt bölcsi-ovi- sokszor közel-lakó nagyi."

     

    Nem kötekedésképp, csak sokak szerint (itteni hozzászólók szerint is) eleve bölcsődébe adni gáz. Akkor is, ha csak 8 óra 8 óra.

    (Egyébként igazad van.)

    előzmény:
    Lillaréka (143)
    2012-08-28  23:42
  22. 2012. augusztus 29. 00:05155.

    ezért írtam, hogy még képlékeny.

     

    előzmény:
    szállófelhő (154)
    2012-08-29  00:01
  23. 2012. augusztus 29. 00:01154.

    Jogos ez is.De ott a de,hogy sajnos a szülés,terhesség nem mindig úgy alakul ahogy a nagy könyvben meg van írva.És akkor úgyis felülír mindent az élet.

     

    előzmény:
    mancika (152)
    2012-08-28  23:59
  24. 2012. augusztus 28. 23:59153.

    Szerintem te egy nagyon szerencsés ember vagy :)

     

    előzmény:
    haha01 (145)
    2012-08-28  23:47
  25. 2012. augusztus 28. 23:59152.

    Nem tudom, hogy meddig fogok dolgozni, ez is képlékeny. Ha a nem lesz komplikáció, akkor végig. De nem terveztem meg, ahogy alakul. Viszont tájékozódni azért nem árt.

     

     

    előzmény:
    szállófelhő (150)
    2012-08-28  23:56

Címlap

top