Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fagyasztott süti

curious
Létrehozva: 2012. augusztus 22. 15:05

Sziasztok!

 

Olyan sütirecepteket keresek, amit egyszer meg tudok sütni, egyszer van vele pacsmag, utána lefagyasztom és egyesével ki tudom őket olvasztani és finomak.

Az nem jó, hogy elteszem a spájzba, mert nem romlik meg, mert akkor elfogy. Ezért gondoltam a fagyasztásra, mert fagyottan csak nem eszem meg (és más sem eszi el előlem), jól ki lehet porciózni.  

 

Előny, ha olyan a recept, hogy eleve teljes kiőrlésű/zabliszt/bármi egyéb lassan felszívódó szénhidrátos, diabetikus, mert akkor már nem is kell gondolkoznom az átalakításon :)

 

Vagy melyik gasztroblogot ajánljátok, hogy olvasgassam és mazsolázzak a receptek közül? Mondjuk nagyon örülnék személyes tapasztalatoknak, hogy tényleg melyik az, ami tényleg finom a hűtőből kivéve is. Köszi!

 

(kakaóscsiga, croissant, ilyesmi szerintem jó lehet) 

  1. 2012. augusztus 22. 19:4633.

    Köszönöm szépen mindenkinek a tippeket és recepteket (a linkelt blogba belevetem magam, nagyon klassz receptekbe futottam bele első ránézésre), illetve arra nézve is a tanácsokat, hogy mit hogyan érdemes kiolvasztani. 

     

    szerintem első körben kakaóscsigával, muffinnal és zabkeksszel fogok próbálkozni :) 

  2. 2012. augusztus 22. 19:4232.

    A pogácsa nem attól lesz "szottyos" ha a levegőből kicsapódik rá a pára?

     

    Bejglit fagyasztottam már, szobahőmérsékleten olvasztottam, és amíg teljesen ki nem olvadt, benne hagytam a zacskóban, így kívülre csapódik le a pára a fagyos sütire, nem veszi magába a tészta.

     

    Pogácsával is így bánnék el.

  3. 2012. augusztus 22. 18:3031.
    Tejszínes, habos sütit ne tedd be a mikróba, többi jó ott. Péksütemény szerintem jobb mikróban, mint szobahőmérsékleten, kenyeret szeletben fagyasztom és a kenyérpirítóban olvasztom ki.
    előzmény:
    korix (27)
    2012-08-22  17:48
  4. 2012. augusztus 22. 18:2730.

    Nem olvastam végig a hozzászólásokat, elnézést, ha ismételnék!

    Kelt, leveles és omlós tésztákat szoktam fagyasztani már vagy 20 éve.

    Az a tapasztalatom, hogy sütés után, mikor már szobahőmérsékletű, akkor érdemes porciózni, fagyasztani. Kiolvadnia is szobahőmérsékleten kell, a micrót felejtsd el! Van, hogy vendégségre is fagyasztom a pogácsát( néhány nappal előbb kisütöm), még soha senki sem panaszkodott.

    előzmény:
    curious (1)
    2012-08-22  15:05
  5. 2012. augusztus 22. 18:0229.

    Ez attól (is) függ, mennyi időd van a fogyasztásig!

    Ha van bőven idő, szobahőmérsékleten, ha nincs, jöhet a mikró vagy a sütő.

     

    Mindenféle kész kelttésztából készült sütiféle lefagyasztható, azok mikróban pár perc alatt kiolvaszthatóak.

     

    Frissen, de teljesen kihűtve kell lefagyasztani, kiolvasztó fokozaton kell felengedni a mikróban. Papírszalvétát teszek alá kiolvasztásnál, mert valamennyi pára van benne mindig, a szalvéta felszívja.

     

    Szerintem minden sós süti, pogácsák, rudak lefagyasztható, és a legtöbb édes süti is.

    (Az már más kérdés, hogy "meddig áll el", én pl. amit a mélyhűtőbe dugok el is mindig megtalálom hamar!)

     

    A főzött krémes sütik -akár sós, akár édes- nem fagyaszthatóak! (főzött krém=liszt/puding tejben főzve+vajjal/margarinnal kikeverve)

     

    előzmény:
    korix (27)
    2012-08-22  17:48
  6. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. augusztus 22. 17:5328.

    Szia

     

    Nem szoktam soha siettetni a kiolvadást, mert az a süti állagának rovására megy.

     

    Kiszedem a zacskóból a sütit, ráteszem a egy tányérra és kész magától szépen felenged,

     

    előzmény:
    korix (27)
    2012-08-22  17:48
  7. 2012. augusztus 22. 17:4827.

    Sziasztok!

     

    Nekem mindig az a bajom, hogy lövésem sincs, hogy hogyan olvasszam ki amit lefagyasztok? Csak simán kirakjam, vagy kicsit átmelegítsem sütőben, vagy mikróban?

Címlap

top