Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Különórák: őrült szülői verseny?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. augusztus 19. 12:15
Egyet anya kedvéért, egyet apa kedvéért... sokaknál elképzelhetetlen, hogy ne járassa a gyereket legalább 4-5 féle különórára. Nyelv, zene, sport: mindenki a másiknál kicsit többet, de legalább annyit akar felmutatni a gyerekénél, rosszabb esetben pedig saját vágyait próbálja beteljesíteni így.

Nők Lapja Café: Már az általánosban az egyetemre trenírozzák a gyereküket
  1. 2012. augusztus 21. 21:3351.

    "én meg tényleg azt látom hogy eszméletlen verseny megy..és bárhová megyünk ezt tapasztalom"

     

    Na ez az. Ezt látom én is és ahogy egyre nagyobb egyre jobban, mindenki a saját gyerekét szeretné a legjobbak között látni, egyetemre csak akkor van esélye bekerülni ha ott van ő is.

     

    Még jó hogy ő ilyen könnyedén viseli, nem is tudom mit csinálnék ha nyögvenyelősen menne.

     

    Én nem erőltetetem, csak azt ami kellhet még a jövőben.

     

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (47)
    2012-08-21  20:52
  2. 2012. augusztus 21. 21:2250.

    én olyanokat láttam ahol van ár és étkezés is feltüntetve

    egy hely volt ahol nincs feltüntetve és kértem ár ajánlatot

    meg is kaptam..sajnos vállalhatatlan volna még munka mellett sem tudnék ekkora összeget havonta

    a többi valóban olyan hogy heti egy-kétszer-háromszor és a szerint számolnak

    de hát nyilván azért adja az ember oviba a gyerkőcöt mert dolgozik,az pedig heti 5-6 nap.és a munkahelyek ma nem kettőig vannak

    azt is észrevettem hogy a magánovi nem nyit korán ki mint az önkormányzati,viszont szinte mindnél 17h van ki írva..na most manapság szerintem az átlag dolgozó ember nem biztos hogy 16h ig van csak munkahelyen..hogy érnek oda?

     

    nem tudom..már volt erről egy véleményem..szerintem a mai magyar helyzet,a mai magyar anyák átlag keresetével,nem tudom hogy tudják ki fizetni majd 3 éven át ezt az összeget..

    és akkor még a mellé fizetni az összes külön dolgok hozadványát

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (49)
    2012-08-21  21:14
  3. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2012. augusztus 21. 21:1449.

    nem tudom, én akárhol érdeklődtem, , sehol se volt a honlapon ár, midnenhonnan külön kellett kérni.

     

    egy telefon:)

     

    én arra gondoltam,h oyg ezt így direktbe megkérdezni, hogy  egy adott szülő emnnyit fizet... lehet neked nem annyi lenne, mert pl nem járatod csak egy héten kétszer, vagy hosszabb napokat csinálsz, és akkor többet kell.. 

     

    szóval információt az ovi tud adni elsősorban.

     

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (48)
    2012-08-21  21:05
  4. 2012. augusztus 21. 21:0548.

    már hogy ne lenne

    egy fizetős intézmény ki kell,hogy tegye az árakat..

    mindenhol ami fizetős kötelező árakat tenni

    nekem is ki van a kutyakozmetikában az üvegre is,és bent is van egy árlistám

    főleg ovi,,titkos,,áron az szerintem már alapon fura

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (33)
    2012-08-21  08:39
  5. 2012. augusztus 21. 20:5247.

    én meg tényleg azt látom hogy eszméletlen verseny megy..és bárhová megyünk ezt tapasztalom

    jaj a ez meg az ilyen olyan tábor,angol,foglalkozás satöbbi

    már amikor még egyedül voltam de csak füleltem akkor ez ment a szülők közt

    én is jártam énekkarba,fel léptünk nyugdíjas otthonban,meg előadást adtunk a többi suli számára.élmény volt

    jártam könyvtárba..és egyedül is elsétáltam odáig ha unatkoztam otthon és meselemezt hallgattam..a micimackó volt a kedvencem

    akkor még nem volt se dvd,se mese csatornák,se számítógép

    nekem tök jó volt böngészni a könyvek közt

    táncolni szívesenn jártam volna de nem volt ennyiféle lehetőség régen

    a lányom most közölte pár hónapja hogy ő szeretne..oké megnézzük,az úszást az alap bármihez,meg jó ha tud és az alakja is szép tőle tiszta izom a háta,popsi,combja már most

    a többi majd jön

    műv házakban is sok érdekes foglalkozás van,főleg nagy városokban

    nem kell rögtön a drága külön órákra menni

    a kis kézműves foglalkozás nálunk 500-800 forint

    a kis tánc amit kérdeztem az 10 alkalom 6500 forint.az több mint két hónap ha heti egyszer megy

    mondjuk ha sulin belül lennének a foglalkozások jobb lenne a szülőknek és gyerkőcöknek is ,főleg ha olyan suli ahol van óriás tornaterem,vagy színház terem..ott sok mindent lehetne tartani,és legalább tudja az ember hol és kikkel van a gyerek dél utánonként

    előzmény:
    Milu (45)
    2012-08-21  19:23
  6. 2012. augusztus 21. 20:3046.

    Köszi, örülök, hogy olvasod :-) Éppen oktatással kapcsolatos posztot írtam, aztán úgy jött szembe a cikk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (29)
    2012-08-20  22:56
  7. 2012. augusztus 21. 19:2345.
    Sosem értettem ezt a vádat, hogy a szülő a saját vágyait próbálja beteljesíteni. Persze, hogy a saját vágyait, egy óvodás azt sem tudja, milyen lehetőségei vannak, csak a szülő elképzelései szerint tud bármit is csinálni. Óvodát, sőt iskolát is a szülő választ ebben a korban. Még szerencse...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-19  12:15
  8. 2012. augusztus 21. 18:0944.

    Xanthia,

    Megértem a dilemmátokat. NE is vedd el az álmát, de ne is tégy rá mázsás súlyokat...Nehéz döntés.

    Szerintem a lányotok biztos jelezni fogja, ha versenyezni akar, és kész arra, hogy heti 10 órát eddzen, áldozatokat hozva. Addig meg, ha a heti 2-3 alkalommal "csak " annyit értek el, hogy szívesen mozog, jól érzi magát, szép lesz az alakja, a mozgása, barátai lesznek, talán többet nyertek ezzel, mintha a versenyről versenyre járna...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (6)
    2012-08-19  13:39
  9. 2012. augusztus 21. 16:4143.

    egyetemen már nem érdekel hanyas,

     

    25 éve.

    Most meg sok fiatal bukik meg ezen,

    Most már,a tömgefelsőoktatás korában ,rákérdeznek,hogy hol végezték,hanyasra,mennyi idő alatt,egyetem alatti munkavégzés,mi volt a diplomamunkád.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271134 (39)
    2012-08-21  12:15
  10. 2012. augusztus 21. 14:3642.

    Mi is boncoltunk marhaszívet meg szemet anno biosszakkörön!!!!

    Úgy látszik ez biosszakkör tananyag.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (40)
    2012-08-21  12:24
  11. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2012. augusztus 21. 12:2641.
    sőt, hogy őszinte legyek, az életben használható tudást, azt mind iylen pluszprogramokon szedtem össze szinte. nem az iskolaórán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (40)
    2012-08-21  12:24
  12. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2012. augusztus 21. 12:2440.

    ok:) én sok különórára jártam. és élveztem:) amikor valami nem tetszett, akkor mentem helyette másra. középsuliban már nem küldtek, mégis mentem. És igen, hihetetlen sok műveltséget általános gyakorlati tudást  itt szedtem össze. Mert mentem a hétvégi bioszos túrűzűstól kezdve az énekkarig mindenhová. Felsőben boncoltunk marhaszivet pl, meg szemet, stb bioszszakörön. Htá így szerintem midnenki megjegyzi az anatómiáját a dolgoknak:) egy két dolgot nem szerettemc sak.. pl a szolfézst.. de azt is is csak azután, hogy elvesztettem a fonalat a bonyolultabb szerkezeteknél azenében (nem is lettem zenész) de a zenetörténetet pl imádtam:)  és jóljött, hogy megtanultam alapszinten kottát olvasni, később kórussal jártam jópár helyen:) enélkül nem ment volna ez a szint.

    a fizika szakkör is jóljött, ahova a tanár parancsolt el, mert azt pl a melóban hasznosítom:) a sportköröket imádtam, akkor si, ha semmiben se vagyoktehetséges, de mindig találtunk tutit, mai napig sportolok, jó alapot adott.

    szóval n ezerféle szakkörre jártam, mentem egyedül. tanulásra sok idő úgyse kellett, jó volt hogy lekötött a sok óra. Tesóm meg heti 5 ször 3 órás edzésre járt,  plsuz egy két szakkörre ő is, hétvégén sokszro verseny. 

    mindketten jótanulók votunk (értsd, a rossz átlagom volt a 4.7)

     

    szóval nekünk nem volt emgterhelő. én élveztem a sok jövés menést. középsuliban már magamtól váalsztottam mikre megyek, de ott is metnem mindenfele. sőt könyvtárba se kéynszerből jártam:)

     

    de ha kényszer az nem jó.. hegedűt pl utáltam, emrt kellett, engem meg se kérdeztek, ott is hagytam... de ez volt az egyetlen amit ténylegesen utáltam, mega szolfézs a harmadik szolfézsévtől.. 

    előzmény:
    Rildiko (37)
    2012-08-21  12:00
  13. Torolt_felhasznalo_271134
    Torolt_felhasznalo_271134
    2012. augusztus 21. 12:1539.

    nekem pl muszáj volt 9évesen külön németórákra járnom, angolt pedig a suliban tanultam. nem szerettem, mégis megmaradt. 3hétig Németországban voltam, hogy gyakoroljak és tudtam is beszélgetni. késöbb a nyelvvizsgánál jól jött, hogy korán elkezdtem.

    oviban pedig zongoráztam meg ált isk. elején. meg is szerettem a zenét. úszni is eljártunk. meg mesemondó versenyeket nyertem, elsösen meg végig ált iskolában, olvasni is nagyon szerettem. szóval birtam, igy utólag már látom. ezekhez képest én lejjebb vettem az igényekböl, csak a sporthoz ragaszkodom, mint különóra, ha lesz egyáltalán pénzem rá, mire odaérünk.

     

    trivial, értem miröl beszélsz, most hogy normálisan kifejtetted. nekem, amig nem jött ki rajtam a betegség, semmi bajom nem volt attól, hogy kitünöre végeztem. igaz, magamtól eljártam orvoshoz, de legföképp életvezetésért és mert ismeröseim is jártak. egyik volt barátnöm nem biztos hogy férjhez ment volna és két gyereke lenne mostanra, ha nem jár el. a kudarcot meg kell tanulni elviselni, de ha lehet, akkor minél késöbb.

     

    szóval nem lesz svájci benntlakásos iskola, ezt nem is tudom, honnan vetted. de ha külföldre akar menni tanulni, megoldjuk valahogy, ösztöndijak is vannak, én is voltam. mondjuk az én tanulmányaimat a nagyszüleim fedezték. aztán ösztöndijas voltam a föiskolán, de albérletben laktam, azt meg a szüleim fizették, cserébe csak teljesiteni kellett. egyetemen már nem érdekel hanyas, ott elég hogy görbüljön, de oda be is kell jutni. és ha szakmát akar felsöfok helyett, akkor az lesz. nem kis tökéletességet szeretnék belöle nevelni, hanem olyan valakit, aki megállja a helyét az életben.

    előzmény:
    Rildiko (37)
    2012-08-21  12:00
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. augusztus 21. 12:0938.
    Ezt már nem a különórákra írtam, hanem arra, amerre elkanyarodott a beszélgetés, hogy "elvárja a négyes átlagot". De írok valami pozitívumot is: amikor kiderült, hogy én miben lelem örömöm, saját magamnak választottam különórát, jelesül a színjátszó szakkört. :) Általában nem előadásokra készültünk, nem szövegeket magoltunk, hanem "örömszínjátszottunk". :) Vagyis olyan Beugró-féle módon a mindennapi életünk kis szituációit játszottuk ki magunkból, a saját örömünkre. Volt benne mozgás, ének, de leginkább sok-sok kreativitás. Nekem ez jelentette a hét fénypontját az amúgy nagyon erős sulim mellett, tényleg úgy jelenik meg vizuálisan az emlékeim között, mint a Boldogság Ön-szigete. Ha csöpögősen hangzik, akkor is igaz. Itt lehettem heti két órára (péntekenként) egy kicsit önmagam, egy kicsit itt lehettem őszinte, itt dolgozhattam fel a drámajáték segítségével a mindennapokat - annak ellenére, hogy színjátéknak hívták. Szerintem a mindennapok voltak inkább mesterségesek:) A háromévesen erőltetett versenydolgok szerintem még nem tükrözik azt, hogy a gyereknek valójában mire lenne igénye. Én megvárom, amíg a gyerekem mondja ki, hogy ő miben szeretne lazítani. És az lesz neki a "különóra". Elvárások nélkül.
    előzmény:
    Rildiko (37)
    2012-08-21  12:00
  15. 2012. augusztus 21. 12:0037.
    Azert orulnek, ha nem csak arrol hallanank, hogy valakire milyen karos volt a sok kulonora, mennyire felesleges volt, stb. Valaki akit boldogga tettek a kulonorak es ugy erzi, hogy profitalt beloluk (akar o akar a gyereke)?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (34)
    2012-08-21  11:15
  16. 2012. augusztus 21. 11:5736.

    Pottom,

     

    Abban igazad van, hogy ha van egy maganovi, amelyik egy kicsit korabban nyit es tovabb nyitvatart es helyben biztosit mozgast, kezmuveskedest, es megkozel is van, akkor ez a legjobb megoldas.

     

    Viszont sok helyen nincs ilyen iskola, nem dolgozik mindket szulo (tehat az egyik raer kulonorara vinni a gyereket), nincs olyan jovedelmuk, ami ezt lehetove teszi...

     

     

    En (ANglia) amikor iskolat kerestem a lanyomnak nagyon sok szempontot figyelembe vettem: Tanarok (igaz, hogy sok helyen irtak, hogy a tanarokon mulik az iskola, de ugyebar a tanari kar is gyakran cserelodhet), igazgatono, iskola eredmenyei, tavolsag (pl nem biztos hogy mindig lesz autonk meg egy gyereknek sokat jelent a reggeli alvas), folytonossag (egyutt legyen ovi, alt also es felso... ha elkoltozunk is folytathassa itt a tanulmanyait legalabb az ev vegeig). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (25)
    2012-08-20  22:21
  17. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 21. 11:3135.
    Nagyon okosat szóltál, nyanyus!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (34)
    2012-08-21  11:15
  18. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. augusztus 21. 11:1534.

    Hát nem tudom... Nekem csak most lesz elsős a gyerekem, de még mindig nem tudnám megítélni, hogy mit várhatok el tőle. Látom rajta, hogy értelmes, érdeklődő, de igazából tanárként sincs fogalmam előre, hogy milyen átlagot várhatok el tőle. De igazából nem is várok el tőle semmilyen átlagot, csak azt, hogy a képességeihez mérten próbáljon jól teljesíteni. Ez viszont szerintem nem kifejezhető átlagban, pláne nem egy egyévesnél megjósolhatóan. Tanárként azt is tudom, hogy bár - szerintem nemcsak én - törekszünk a lehető legobjektívebbek lenni, a végső jegy az mégis egy csomó tényezőn múlik, és több érdekes tanulmány is kimutatta már, hogy a sikeresség és a tanulmányi átlag nem nagyon áll arányban. A közepes tanulók sokszor sokkal kreatívabbak, sikeresebbek, gazdagabbak lesznek a való életben, mint a kis tanárnénikedvence eminensek. Talán pont azért, mert életrevalóbbak, meg talán más tárgyakban gyengébbek (ezért a hármas átlag), valamiben viszont nagyon jók, ügyesek, kreatívak. A sok éltanuló diáklányból meg gyakran válik szorongó, mindig mindenkinek megfelelni akaró, gyámoltalan felnőtt. Nem törvényszerű persze, de az elvárások nagyon nagy súlyként tudnak ránehezedni az emberre, pláne ha pl. ott egy alapból "jókislány", aki az első kitűnő bizonyítványa után szinte már magától is elvárja, hogy a következő is az legyen. Több olyan ismerősöm is van, aki éveken át járt pszichológushoz fiatal felnőttként, mert túlzásba vitte a tanulást valami irreális célnak való megfelelés végett, feleslegesen.

     

    Ha tehetném, minden szülőnek kióriásplakátolnám a kertjébe pár napra, csak hogy jól megjegyezze:

     

     NE ELVÁRJUNK A GYEREKEKÜNKTŐL DOLGOKAT, HANEM HAGYJUK ÉLNI, hagyjuk az lenni, aki ő maga! Ha érzi azt, hogy bízunk benne, törődünk vele, és ami a legfontosabb: szeretjük, szerintem kimondott elvárások nélkül is megpróbálja a tőle telhető maximumot nyújtani. "A minimum négyest elvárok"- dolog viszont akár meg is betegíthet egy olyan gyereket, aki mondjuk közepesre tudna teljesíteni alapból, de lehet, hogy felnőttként meg egy sikeres vállalkozás népszerű irányítója lehetne belőle.Vagy ihletett író, vagy csodálatos festő, vagy operaénekes. Közben meg matekból bukdácsol. Na bumm. És akkor mi a franc van?

     

    Tényleg azzal kéne mérni a gyerekünket, hogy sokszor maga is frusztrált tanerő hányast rajzol a bizonyítványába matekból vagy nyelvtanból? Nem hiszem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271134 (23)
    2012-08-20  21:44
  19. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2012. augusztus 21. 08:3933.

    nekem nem kell megmagyarázd... meg uyge figyelted? írtam is, a jóovi nem állami vagy magán. a jóovi az ottdolgozók elkötelezettségén múlik elsősorban.

     

    amúgy meg senkinek semmi köze hozzá, hogy ki fizet a saját ovijáért és mennyit. 

    előzmény:
    dani zsuzsanna (32)
    2012-08-21  00:16
  20. 2012. augusztus 21. 00:1632.

    hát ár nincs feltüntetve

     

    a mi környékünkön van jó pár ilyesmi ovi..azok 45 ről indulnak plussz kaja

    pont ilyeneket láttam..elég sok van ,amerre én néztem

     

    de se munkám,se kocsim

     

    ha ilyen ovi lenne nálunk,nem tudom ki tudnák e fizetni a családok?

    a többi ovi amit néztem önkormányzati de új és igényes..már ahová betenném a gyereket.étkezést fizetni kell ott is.az okés

    anyukáméknál most adták át az új zöld ovit,szuper és pont egybe épült szinte az új sulival amiben még színházterem is van

    nekem az lenne legideálisabb,mert kialakulna egy baráti kör,és végigmenne az iskolán át,plussz anyum tudna néha érte menni,mert csak átsétál

    a másik ami igényes ott lenne ahol elvben dolgoznék,ahol a boltom van,pont a háta mögött.az is új és ismerem akik oda járnak igényes emberek,egyenruha van bent meg ilyesmi.mindkét helyen voltam bent látogatóban

    van ezen kívül kettő magán amin filózok és ha bírnám fizetni be is vállalnám..ilyesmik vannak amit itt is láttam,plussz az egyik helyen komolyabb kézműveskedés,már össze ismerkedtem a foglalkozást vezetőkkel,és tényleg érdekes dolgokat tanulhatnak ott a gyerekek

     

    na most egyenlőre,nincs melóm,nincs pénzem,nincs kocsim

    úgyhogy ebből egyik sem jön be :-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (28)
    2012-08-20  22:52
  21. 2012. augusztus 21. 00:0331.

    nézd én nem rossz indulatból mondtam

    hanem mert tényleg nem tudom miből kifizetni

    egyenlőre munkahelyem sincs :-(

    ha pedig lesz is és teszem föl lesz egy 100-130 ezres fizum abból egy reálisan számolva az ajánlatok után amit kaptam,marad pl 90 ezrem.egy hónapra..abból ha megfeszülök sem tudok 50-60 ezer forintot ovira fizetni

     

    én nem rosszból írtam

     

    ha tehetném nyilván én is egy szép,jó,különleges ,igényes oviba járatnám a gyereket

    azért vagyunk itthon,mert patt helyzet van,és akármilyen szar helyre én sem viszem a gyereket

    vagy kultúrált,igényes hely..vagy az itthon maradás

    ez mind meló kérdés függő

    addig nem tudok mit tenni,míg nem tudom miből van havi bevétem

     

     

    szerintem sok család nem bír magánt fizetni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (28)
    2012-08-20  22:52
  22. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 20. 23:0830.
    És ha nem éri el a kívánt szintet? Magántanár? No játék, csak tanulás? Esetleg büntetés? Miért pont a 4-es szint a kívánt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271134 (23)
    2012-08-20  21:44
  23. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2012. augusztus 20. 22:5629.

    köszönüm milu:) igen, vagy hordani kell kocsival, és akkor utazás, vagy közel kell lakni. így van. És igen,nem attól jó egy ovi, hogy magánovi, vagy sem. hanem hogy lelkiismeretesek e az ottdolgozók, miylenek a szabályok, holgy bánnak a gyerekekkel, stb.

     

    IndiaPass: nagyon jó a blogod, én régebbóta olvasom már, grat hozzá nem gondoltam vona, hoyg egyszer nlc  futok össze veled:)

    előzmény:
    Milu (27)
    2012-08-20  22:50
  24. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2012. augusztus 20. 22:5228.

    már nem írom ki nyíltba az árat sehol. pont az iylen dolgokból lett elegem... hogy mennyit fizetek, meg nem engedheti emg magának vki.. (mi meg mást nem engedünk megmagunknak, oszt mégse nyomok iylen szöveget...) így kezdődik... ha gondolod nézd meg, ez az ovi, hívd fel őket, és kérdezz tőlük...

     

    http://csimotaangolovi.hu/hu

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (26)
    2012-08-20  22:38
  25. 2012. augusztus 20. 22:5027.
    Szerintem nem az ovi ára miatt záródik ki a többség egy ilyen lehetőségből, hanem azért, mert ilyen ovi kevés van, a környékén lakókon kívül másnak szóba sem jöhet.
    előzmény:
    dani zsuzsanna (26)
    2012-08-20  22:38

Címlap

top