Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítség! Hó vége!

andika751
Létrehozva: 2012. augusztus 12. 15:14

Úgy alakult, hogy a párom 12 nap múlva kap fizetést, és egy kicsit elcsúsztam a havi kajapénzzel, így 6100 Ft-om maradt élelemre, 1 hét hétvégével és egy hét hétvége nélkül, amit ki kell valahogyan húznom!

Szeretnék ötletet kérni, leírnám mi van itthon:

annyi még, hogy ez két felnőtt, a gyerekek nagyiéknál vannak hétköznap, ők ott esznek, csak vacsi kell mindenkinek, plussz egy hétvége, amikor mindenki itthon lesz.

van itthon:

fagyó: 10 db egész csirke, 2 csomag sertéscomb (darálva is jó), 1 adag oldalas, 1 kacsamáj, zöldbab, tök, kapor, petrezselyemzöld, 4 csomag leveles tészta

hűtő: 2, 5 liter tej, lekvárok, majonéz, mustár, 20 dkg sajt, 1 tejföl, 1-1 kg paradicsom, paprika, 16 db tojás, margarin, teavaj, libazsír, 3 db vénusz margarin sütni, 20 dgk füstölt szalonna

szárazáru: eperlevél, 1/4 búzadara, 2 kg liszt, 1 kg rizs, morzsa, pudingporok, szarvacska, bab, borsó feles, lencse, spagetti, bolognai por, kakaópor, 1 kg cukor, 1l olaj, 3 db leveskocka, 3 ek. mák, befőttek, 4 kanál zabpehely, 3 db hagyma, 1 kg krumpli, fokhagyma, 1 szál répa

na ennyi.

csak azt akarok venni, ami nagyon muszály, jó lenne kitalálni ebből valamit 12 napra, vacsora+ebéd, reggelire csak én viszek szendvicset általában.

Előre is köszönöm!

 

ja ma becsinált levest főztem, gombóccal, abból marad holnapra is!

 

Várom az ötleteket, mit vegyek ebből a kevésből még ezekhez az alapanyagokhoz.

  1. 2012. szeptember 2. 10:50127.

    Elmondanád, hogy készíted el a szóját a bolognaihoz? Fűszerezés stb. Érdekelne, mert nekem is van itthon granulátumom,én fasírtot már csináltam belőle és tényleg nagyon jó hús helyett.

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (119)
    2012-08-15  22:17

Címlap

top