Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 áprilisi baba

Titis
Létrehozva: 2012. augusztus 8. 10:26
Itt az ideje, hogy a 2013 áprilisi babások is megjelenjenek a topikok között. Csatlakozzatok bátran. Jómagam a 3. babámat várom, de még mindig ugyanolyan izgalommal és félelemmel tölt el mint az első két kis legénykémnél. Gyertek, osszuk meg egymással a babavárás izgalmát.
  1. 2012. szeptember 6. 14:10176.
    lányok, nem olyan nehéz létrehozni zárt topikot, de én nem hozhatok létre többet. vki csinálja már meg!!!
  2. 2012. szeptember 6. 10:14175.
    Kitty: ebben teljesen egyet értünk; az 1. trimeszteres vetélés egy természetes kiválasztódás, kb. a terhességek 20 %-a végzödik így.
    előzmény:
    Kitti 85 (173)
    2012-09-06  09:49
  3. 2012. szeptember 6. 10:06174.

    denisa: duphaston/utrogestan mindenképp! vagyis orvos, mert ezt csak doki írhatja fel.

     

    ha vki sikerrel jár a zárt topikot illetöen, értesítsen engem is...

     

    Kitti: a pozitív gondolkodás nagyon fontos.

     

    off

    sajnos a 12. hét sem garancia arra, hogy élö, egészséges kisbabával megy haza az ember a kórházból, de ha nem hinnék benne, nem lennék itt.

     

    előzmény:
    denisa (171)
    2012-09-06  07:49
  4. 2012. szeptember 6. 09:49173.

    Szia tkata0603!

     

    Mint írtam nem bántam meg, hogy bejelentettem ilyen korán, bár biztos az is bennem volt, hogy biztos voltam és vagyok a poziciómban és munkahelyembe.

    Szerencsés vagyok, remélem ez meg is fog maradni és lesz helyem amikor majd vissza akarok jönni a babázás után.

     

    Sajnálom ami veled történt az első babánál. Nekem nincsenek ilyen babonáim, hogy nem szabad korán elmondani. Aki fontos nekem mindenkinek elujságoltam, és ha az élet úgy hozza, hogy valamiért elvetéltem volna vagy elvetélnék (azért remélem nem fogok) akkor a természet kiválaszt és valmiért ennek a babának nem szabad világra jönni.

    Én a Down-kórral is így vagyok. A korom és egészségi állapotom nem kívánna meg egy kombinált tesztet, én mégis meg fogom csináltatni akármennyibe is kerül, és bár borzalmas még leírni is, ha kell akkor meg fogjuk tenni a párommal a szükséges lépéseket.

     

    Bocsi mindenkitől a lehangoló írásért!

     

    előzmény:
    tkata0603 (168)
    2012-09-05  18:20
  5. 2012. szeptember 6. 09:08172.
    denisa, nekem is van néha ilyen nagyon halvány barnás folyásom, ha megerőltetem magam, vagy idegeskedek. Dokinak mondtam, de csak annyit mondott, hogy szedjem 12. hétig a duphastont, és pihenjek ha ilyen van. Remélem nem lesz semmi gond. Majd írd meg mit mondott a te dokid.
    előzmény:
    denisa (171)
    2012-09-06  07:49
  6. 2012. szeptember 6. 07:49171.

    sziasztok

    üdv a most csatlakozóknak...sajna egy kicsit hanyagoltalak titeket, mivel így iskolakezdéskor nagyon sűrűek a napok és hosszúak

     

    köszönöm a zárt topikkal kapcsolatos tájékoztatást,  várom majd a meghívót, mert nem szeretnék lemaradni semmiről

     

    én a múlt héten jelentettem be az áldott állapotomat, akkor 8 hetes voltam, azért is volt erre  szükség mert új főnököt kaptunk és mindenkivel elbeszélgetett egyenként, szóval úgy tartottam korrektnek, hogy elmondom

     

    sajna a ruháim már kezdenek nagyon kényelmetlenek lenni, és a pocakom is látszik, azt mondják a harmadik terhességnél ez nem természet ellenes

     

    szinte mindíg éhes vagyok, és ha nem eszek akkor hányingerem van, a hízás ellen úgy próbálok védekezni, hogy répát meg aszalt gyümölcsöket eszek

     

    ma megyek vérvételre éhgyomorra, már majd megőrülők olyan éhes vagyok úgyhogy sok vizet iszok

     

    ami mostanában nagyon izgat, hogy mióta a sulikezdés miatt rohangálok néha fáj a pocakom és barnás folyásom lett, korábban ilyent nem tapasztaltam, valakinek volt már ezzel gondja ?

    ha nem múlik el felhívom a dokit

     

    szép napot mindenkinek

    denisa 

  7. 2012. szeptember 5. 20:26170.
    Sajnos hányok az édesítőszer utóízétől :( Úgyhogy light és zéró kilőve :((
    előzmény:
    tkata0603 (163)
    2012-09-05  15:18
  8. 2012. szeptember 5. 20:13169.

    Sziasztok!

     

     

    Már pár napja olvasgatlak Titeket, szeretnék csatlakozni hozzátok! Remélem lehet?!

    Április 18.-a körülre várom a babómat, ma vagyok 7hetes és 5 napos terhes.

    Pár mondatot írnék magamról. Mi már 7éve szeretnénk babát, sajna 5 éve elvesztettünk egyet. Utána évekig jártam meddőségi klinikára, tömtek a rengeteg hormonnal. Tavasszal úgy döntöttem elég, kell egy kis pihi a szervezetmnek, és kerestem egy reflexológust. És úgy látszik segített, babát masszírozott nekem, spontán teherbe estem. Most remélem velünk marad, nagyon vigyázok rá. Jövő hét kedden megyek a másodikUh.-ra. Már alig várom, hogy ismét láthassam a kis pöttyömet.

     

    Mivel tapasztalatlan vagyok, biztosan jól fog jönni pár jó tanács.

     

    Amugy én is sokszor émelygek és hányok. A gyömbéres lehütött üdítőital az émelygésemen szokott javítani.

     

    G

     

  9. 2012. szeptember 5. 18:20168.

    Szia Kitti!

     

    Elörebocsátom, ez csak ismét a saját tapasztalatom, másnak más tapasztalatai lehetnek.

     

    Korainak tartom, hogy bejelentetted a babát, de a te döntésed, rád van bízva.Egyébként is mindegy, mert már megtörtént.:) Én kivárom a 11-12. hetet.

     

    off:

    Az 1. babámat 9 hetesen jelentettem be, aznap éjszaka elvetéltem.

     

    on:

    Negatívumok, szerintem sok esetben hasznos, nem ijesztgetésképp írtunk ilyesmiröl. Külön vélemény, sok esetben életet menthet, ha ilyen adatok birtokában van az ember. Én hálás lettem volna, ha ismerem a lehetöségeket. Nyílt fórumon viszont erröl nem fogok írogatni.

     

    Normális.:) A nagy átlag kb. 8 hetes terhesen kezdi kényelmetlennek érezni a ruháit.

     

    Vizesedés: általában a 2. trimesztertöl kezdödik, de ebben a höségben semmin nem csodálkozom. 

    Nekem az eddig kényelmes cipöim törték tegnap véresre a lábamat...

    előzmény:
    Kitti 85 (166)
    2012-09-05  17:34
  10. 2012. szeptember 5. 18:14167.

    Sziasztok!

     

    Üdv az újaknak!

     

    Sajna a Béres bogyói valami olyan bevonatot kapni, ami gyakorlatilag hánytat Előző terhességem előtt szedtem gravidát, és minden reggel majdnem kidobtam a taccsot, pedig se akkor, se most nem émelygek a terhességtől. De ami még viccesebb: A férjem a Béres Multivitaminját hányja ki 10 percen belül. Az össze Béres tabletta külső bevonata ilyen hatású. De ha nem éhgyomorra, hanem teli hassal vagy étkezés közben veszitek be, és nem reggel, hanem este, akkor sokkal jobb.

     

    Ma voltam nagylaboron, reménykedten egy potya UH-ban, de már a vérvétel alatt lelépett a dokim...

     

    Nem tudjázok, a kombinált tesztet megcsinálják TB-re?

     

    Ja, még egy kis munkajog, nem tudom, tudtátok-e: A terhességgel összefüggő vizsgálatok idejére a munkáltató köteles elengedi és a kieső időre távolléti díjat (munkabért) fizetni.

    előzmény:
    Kitti 85 (166)
    2012-09-05  17:34
  11. 2012. szeptember 5. 17:34166.

    Hali mindenkinek.

     

    Előre bocsi a hosszú hozzászólásért.

     

    Már több mindent olvastam amihez hozzátenném a saját gondolatomat, most összegzem. Én az első babámat várom, ezt fontos tudni, így nem feltétlenül mérvadó amit teszek.

     

    5 és fél hetesen e-mailban már tájékoztatta a közvetlen főnökömet, a reg. ig-et és a Hr-est hogy babát várok. Sokan mondták korai volt, de nem bántam meg, így tudunk időben tervezni a jövőre nézve, hiszen a munkámból kifolyólag, új ember kell a helyemre aki az ügyfeleimmel foglalkozik és őt én szeretném betanítani. Hála égnek ezt a főnököm is osztja.  Nem kímélnek jobban mint mielőtt megtudták, de nem is tesznek keresztbe szerintem. (Eddig legalábbis!)

     

    Valaki írta, hogy a szüléskor máshol fog lakni mint most. Én a hétvégén költözöm. Bp-i vagyok, de a város egyik feléből a másikba költözünk így már az új helyen vettem fel a védőnővel a kapcsolatot, akivel a jövő héten hétfőn 8+2 időben fogok találkozni.

     

    Egyetértek én is abban, hogy jót és rosszat is meg kell osztani a fórumon, hiszen én is mint első gyerekes sok mindent tőletek hallok először és nézek utána dolgoknak, bár nálunk apuka nagyon aktív, így tőle is sok újat tudok meg.

     

    Nem tudom, hogy normális e ennyi idős terhesen, hogy a csípő farmerjeimet már nem érzem kényelmesnek, kigombolva tudom csak felvenni őket? Ti hogyan áltok ebben a kérdésben?

    Amúgy nekem is van még sűrűn émelygésem, de az álomkor pár napja elkerül, aminek nagyon örülök, viszont szintén nem tudom normális e, de 2 napja nagyon elkezdtek vizesedni a bokáim. Nem túl korai még? Van aki még hasonló cipőben jár?

     

    Szép émelygés és hányás mentes kora estét és estét mindenkinek!!!

     

    Kitti (7+4)

     

     

  12. 2012. szeptember 5. 15:58165.
    vki próbálja már meg létrehozni a zárt fórumot! nekem továbbra is azt írja, hogy elmentette, frissítsek, de seholn nincs. bocs, tegnap elgépeltem, természetesen 2013 áprilisi babák volt a cím...
  13. 2012. szeptember 5. 15:26164.

    Üdv új csatlakozó :)! Ezerrel megy a drukk a babáért, ezúttal minden rendben lesz! 

    Én is ugyanezeket tapasztalom, amint beveszem a bogyókat, pár percre rá jön a hányinger. A magne b6-tól volt a legdurvább, azt abba is hagytam. 

    Folsavat szedsz? Én femibiont, magnéziumot, folsavat és ha van még lelkierőm bevenni, akkor c vitamint. De ilyenkor koncentrálni kell órákig, hogy ne köszönjön vissza :(. 

     

     

    előzmény:
    Lillus83 (157)
    2012-09-04  22:18
  14. 2012. szeptember 5. 15:18163.

    a zero és a light nem cukros.:) én a simát nem iszom meg, abban sokkal több a buborék, nem szeretem.

     

    ja, a terhesség általában jó buli...

    előzmény:
    egérkés (162)
    2012-09-05  13:40
  15. 2012. szeptember 5. 13:40162.

    Én sem bírom a gyömbért. A kóla jó lenne, de ugye cukros, nem ihatom (bár néha sunyiban egy-egy kortyot benyomok, ez  az egy működik), citromos víz sem rossz, de csak átmenetileg csökkenti a hányingert.

    B6 hatását nem érzem, így hogy a kezdetektől szedtem. Lehet ha nem szedném még rosszabbul lennék? :)

     

    Más formájú lett a hasam, mint eddig volt, még párom is megjegyezte, hogy kerekebb, pedig még nem kéne látszódnia, ha jól tudom...

    A rosszulétektől és a mormota-alvástól eltekintve jó buli ez a terhesség! :) Élvezem nagyon!!!

    előzmény:
    tkata0603 (159)
    2012-09-05  06:27
  16. 2012. szeptember 5. 13:35161.
    Én pharmaton maturelle-t szedek, mert az alap vitaminja nagyon bevált az egész családunknak! Ráadásul lágyzselatin kapszula, ami nekem fontos, mert pl az elevitet nem bírtam rendesen lenyelni (nagytablettaiszonyom van :P ) + magneb6ot + halolaj kapszulát d3 vitaminnal (az omega3 miatt), és a redszeres gyógyszeremet (merckformin xr 500 napi 2x1) --->ezt még az első trimeszter végéig szedni kell!
    előzmény:
    Lillus83 (157)
    2012-09-04  22:18
  17. 2012. szeptember 5. 09:19160.

    borsolyy, nekem most a magándoki mondta, hogy keressem fel a védőnőt, mert ő fog elküldeni vizsgálatokra. A dokihoz meg csak 1 hónap múlva kell visszamennem. addigra már 11 hetes leszek. Úgyhogy szerintem jövő héten fel is hívom a védőnénit, meg ha jól tudom ő adja a kiskönyvet is?

    lillus, nekem is nagyon hullik a hajam :( Most szedem a femibiont, magne b6-ot, meg néha vas tablettát, mert a femibionban nincs. És mintha a vastól most nem hullana annyira a hajam, de lehet csak beképzelem.

    előzmény:
    borsolyy (152)
    2012-09-04  14:02
  18. 2012. szeptember 5. 06:27159.

    a gyömbér számomra ehetetlen, ihatatlan.:) b6? van akinek használ...

    nekem tegnap felírt a doki vmit, de azt hiszem, azt otthon nem lehet kapni.

     

    még néhány javaslat, ami nekem néha segített: néhány korty kóla (ahogy ildikó is írta), 1-2 falat kenyér/kifli.

     

     

     

    előzmény:
    Kitti 85 (158)
    2012-09-04  23:29
  19. 2012. szeptember 4. 23:29158.

    Sikerült teát szereznem pénteken. Én meg tudtam inni annak ellenére, hogy utálom a gyömbért. Raktam a teába citromot és egy kis cukrot is.

    Őszintén! Nekem nem használt sokat, fél óra múlva megint émelyegtem. 

    előzmény:
    Oasis (124)
    2012-08-31  17:17
  20. 2012. szeptember 4. 22:18157.

    Sziasztok!

     

    Ha lehet, én is csatlakoznék Hozzátok! 

     

    Úgy néz ki, hogy én is április végére várom a babámat. Májusban sajnos volt egy sikertelen terhességem, remélem most minden jól fog alakulni.

    Már van egy két éves kislányom, Kamillának hívják. Vele is fórumoztam, illetve még azóta is sokakkal tartjuk a kapcsolatot. (Ezúton is üdvözlöm Ildikót, örülök, hogy újra találkozhatunk!) :)

     

    Még orvosnál nem voltam, nem akarom elsietni a dolgot, én is úgy vagyok, ahogy többen is írjátok, hogy második gyereknél már egy kicsit lassúbb a tempó, ami a dokilátogatást illeti. :)

     

    Hányingerem eddig csak egyszer volt, akkor is szerintem a Gravidától, mert ahogy bevettem az első szemet már pár perc múlva rosszul voltam. Azóta nem szedtem, nincs is ilyen bajom. Van ezzel még így valaki? Egyébként milyen terhesvitamint szedtek? Én Kamillánál Elevitet szedtem, azzal nem volt semmi gondom. 

    Amúgy nagyon aluszékony vagyok és iszonyúan hullik a hajam.

     

     

     

     

  21. 2012. szeptember 4. 20:51156.

    Minél többedik gyerekem volt, annál később mentem el.:-) Nem egy nagy élmény, gyak. időrablás. Nálunk annyi elég, hoyg van egy papírod arról, hogy élő embriód van, akkor felvesz a védőnő. Nem kell konkrét beutaló.

    Szerintem valamikor a 12. hét előtt megyek el, hogy addigra legyen kiskönyvem az UH-hoz.

     

    A terhesség alatt nagyon gyakoriak az álmok, főleg a hülye álmok.:-) 

    előzmény:
    borsolyy (152)
    2012-09-04  14:02
  22. 2012. szeptember 4. 19:05155.
    több helyen is olvastam, hogy kb a 12. héttől vesznek majd minket hivatalosan is kismamának, szóval az első trimeszter végén érdemes felkeresni szerintem, de majd mondanak pontosabbat nálam a már többszörös anyukák :)
    előzmény:
    borsolyy (152)
    2012-09-04  14:02
  23. 2012. szeptember 4. 18:42154.
    Elnézést, ha a témával bárkiben kellemetlen érzésket még inkább álmokat keltettem. A célom nem a rémisztgetés volt, hanem a kombinált teszt fontosságára való figyelemfelhívás.
    előzmény:
    málnaszem (150)
    2012-09-04  13:07
  24. 2012. szeptember 4. 17:23153.

    sziasztok!

     

    megpróbáltam létrehozni a zárt topikot, sajnos sikertelenül. elöször vmi hibára hivatkozott, de azt írta, hogy létezik a topik (2012 áprilisi babák zárt), de nekem nem jelenik meg. újra megpróbáltam, akkor viszont azt a rendszerüzenetet kaptam, hogy nem indíthatok új zárt topikot. esetleg vki megpróbálná?

     

     

  25. 2012. szeptember 4. 14:02152.

    Furcsa, én is abszurd dolgokat álmodok és sokkal többször emlékszem az álmokra mint ezelőtt. :)

     

    Ti mikor mentek először védőnőhöz? És a dokinak kell beutalni, vagy csak magamtól mehetek?

     

    Ugyanis ma megkérdeztem az orvost és ő azt mondta, hogy "áá az még túl korai". Kicsit meglepődtem. Ezenkívül az orvosból valami eszméletlen nehezen tudtam bármi infot kihúzni. Azért mert nem magánrendelés, még lehetne egy fokkal kedvesebb és közlékenyebb. Arra gondoltam, hogy az első trimeszterben körzeti rendelőbe fogok járni és utána magánrendelésre. De a mai nap után lehet hogy többet nem megyek körzetibe... 

Címlap

top