Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 áprilisi baba

Titis
Létrehozva: 2012. augusztus 8. 10:26
Itt az ideje, hogy a 2013 áprilisi babások is megjelenjenek a topikok között. Csatlakozzatok bátran. Jómagam a 3. babámat várom, de még mindig ugyanolyan izgalommal és félelemmel tölt el mint az első két kis legénykémnél. Gyertek, osszuk meg egymással a babavárás izgalmát.
  1. 2012. szeptember 4. 13:55151.
    voltam gömb is, meg mindenféle más is, fura volt! :)
    előzmény:
    Meacska (148)
    2012-09-04  11:16
  2. 2012. szeptember 4. 13:07150.

    én is végigolvastam a down kóros infókat, utána rosszat is álmodtam, de szerintem jó leírni a rossz doglokat is.

    ettől még nem fogjuk bevonzani őket, a tapasztalatcsere mindenképp jó. 

     

     

  3. 2012. szeptember 4. 13:01149.

    sziasztok lányok! gratulálok az újdonsült kismamáknak!

     

    egérkés nekem is vannak fura álmaim.

    Most olvastam Balogh Bélánál, hogy a terhesség is megváltozott tudatállapot.

     

    ti mikor szóltok a munkahelyen? úgy tudom orvosi vizsgálatokra el kell, hogy engedjenek. Én e-mailben fogom közölni, mert kölcsönzött vagyok. 

    remélem az is megteszi. 

     

    Úgy tudom, addig kirúghatnak, amíg nem szólunk. utána már nem.

     

    M. 

    9+2 

  4. 2012. szeptember 4. 11:16148.

    egérkés, nekem csak reggelente van émelygés, viszont esténként meg ég a gyomrom az éhségtől, pedig 2-szer vacsorázokÉs az a durva, hogy fogytam, pedig csak eszek.

    Az álmod tényleg jó fura volt, és milyen geometriai forma voltál?, gondolom pocakban gömb

    flirty, én a helyedben írásban is beadnám a főnöknek a bejelentést, az a biztos, vagy e-mailen. Sose lehet tudni, akármilyen kezesbárány főnökből is lehet farkas. Az én főnököm is egy csupaszív volt, aztán mikor megtudta, hogy babát szeretnénk, az első voltam akit elküldött  8év után

    előzmény:
    egérkés (146)
    2012-09-04  07:53
  5. 2012. szeptember 4. 11:01147.

    Sziasztok!

    Tegnap voltunk uh-on és mi is láttuk a Picurkánkat, 9mm-es és dobogott a pici "szíve". Nagyon megkönnyebültem, ugyanis ezelőtt nem jutottunk el idáig, így most nagyon boldog vagyok. A duphastont a 12. hétig szednem kell.

    Ti már jelentkeztetek a védőnőnél?

     

    Olvastam a felvetődött témát. Nekem az a vélményem, hogy itt legalább kiírhatjuk magunkból a paráinkat is(persze a pozitív tapasztalatokkal együtt), elvégre nem biztos, hogy máshol tudnánk róla beszélni. Ezért engedtessék meg, hogy ha valami aggodalmam van, vagy olyan tünetem, amit nem tudom micsoda, itt leírhassam, segítséget, tanácsot remélve, első babát váró anyukaként.

  6. 2012. szeptember 4. 07:53146.

    Jó reggelt!! :) Ti nem szoktatok éjjel rosszul lenni? Gyakran ahogy vízszintesbe kerülök, jön az émelygés...na és ezek a fura álmok...valamelyik éjjel azt álmodtam, hogy geometriai forma voltam, egyszerre több féle is...ilyen álomhoz még soha nem volt szerencsém!

     

    Nálatok is vannak furcsa álmok?

  7. 2012. szeptember 3. 18:40145.

    Kedves Ildikó!

     

    Ugyan mit tudsz rólam és a terhességeimröl, hogy ilyen stílusban írsz?! Ki írt olyasmit, hogy szenvedés volt? Attól hogy végighánytam a terhességemet, nem éreztemem szenvedésnek, nem volt iszonyú. Kellemetlen volt ez igaz, hiszen a nap bármely szakaszában tudtam hányni, de nem tulajdonítottam neki jelentöséget. Minden terhesség más, nekem másodszor egy hányós jutott, egyébként pedig teljesen problémamentes volt. Nem úgy éltem meg, hogy itt a világvége, mert hányok. Reméltem, hogy elmúlik, ugyanis az 1. terhességem alatt egyszer sem hánytam, csak émelyegtem a 13. hétig.

     

    Senki nem akarja, hogy szenvedésröl szóljon a topik, egyikünk sem írt ilyesmit. De talán a másik oldalról is lehet írni. Az árnyékoldalról is van itt topikom, de ott sem csak a negatívumokról írok, hanem arról is, ha vmi jó történik velem. Mivel mindkét oldal hozzám tartozik, így nem tudom öket szétválasztani, ahogy kicsinap sem. 

    előzmény:
    Oasis (140)
    2012-09-03  15:14
  8. 2012. szeptember 3. 17:46144.

    Botrányosan félreértettetek!!!! 

    Tájékozódni igenis fontos, ezért is jó egy ilyen topik, sok-sok hasznos/kevésbé hasznos infóval ellát.  Ez ellen véletlenül sincsen semmi kifogásom. Csak azt ne már, hogy szülőszobáig hányós terhességekkel riogassunk, meg beteg babás esetekkel, ahol a vizsgálatok mindent rendben találtak.  No persze végig parázhatjuk a terhességet, hogy holott a vizsgálatok mindent rendben találtak, de mi van, ha mégis beteg gyereket hozok világra? Végigélheti az a baba a pocakban anyjának az összes feszült idegállapotát, csak minek? Ha valóban az a végkimenet, hogy beteg a baba annak ellenére, hogy a világon minden vizsgálatot megcsináltattunk és minden vizsgálat negatív eredményt hozott, kinek jó az, ha amellett, hogy a szülés után jön a sokk, még a terhességet is végigparázza az anyuka? Ennek mi értelme? Persze, le lehet írni a negatív tapasztalatokat - bár részemről a sajátjaimat igyekszem elfelejteni, tanulság túl sok nincs belőle így megosztani sincs értelme, csak paráztatna. Én szeretném az újdönsült kismamákat hasznos tanácsokkal ellátni, de véletlenül sem megijeszteni őket. Sajnálom, ha ez visszás. 

    Persze, tele van horrorsztorival a világ, de mi babát várunk, ami önmagában egy hatalmas csoda, megélhetjük annak is, nem?

    előzmény:
    flirty (143)
    2012-09-03  17:10
  9. 2012. szeptember 3. 17:10143.

    Én első babás vagyok és egyáltalán nem estem kétségbe a negatív tartalmú hozzászólásoktól sem, mert sokkal jobb, hogy tudok róla. Így tudok objektív döntést hozni, pl: akarok-e kombinált tesztet (eddig azt sem tudtam h létezik) 

    És pont te írod: "meg szeretnék osztani a tapasztalatokat - legyen az pozitív vagy negatív"

    Tehát akkor férjen bele a negatív is, nemigaz?

    Majd mindenki eldönti figyelmen kívül hagyja-e vagy sem... 

    előzmény:
    Oasis (140)
    2012-09-03  15:14
  10. 2012. szeptember 3. 16:19142.

    Na kicsiz zavaros lett, megzavartak a gyerekek...

    Szóval nem tartom jónak, ha valaki nem írhat arról, ha nem érzi jó, magát, vagy bántja, aggasztja valami, vagy másképpen gondol valamit. 

    előzmény:
    kicsinap2 (141)
    2012-09-03  16:16
  11. 2012. szeptember 3. 16:16141.

    Tudod az a nagy helyzet, hogy a terhesség alatt sajnos nem a hányás a legnagyobb baj, ami érheti az embert...Ha azt írod legyünk pozitívak, az ok, rendben, de hogy jaj, ne írjál már arról hogy te hánytál végig azt már nem értem. Ezek szerint arról se írjunk, hogy most hányunk, mert valaki meg nem hány. Ha az ember nem mondhatja el, ami bántja, aggasztja, vagy ami rosszat érez, akkor nem írhat.

     

    Direkt nem írtam le, hogy velem mi történt. Hidd el, nem a végig hánytam a terhességem kategória...

    előzmény:
    Oasis (140)
    2012-09-03  15:14
  12. 2012. szeptember 3. 15:14140.

    Cukrostakony? Ennél ocsmányabb szóval nem találkoztam mostanában... 

     

    Én is túlvagyok egy terhességen, tele jóval és bizony egy kevés rosszal is...

    Senkit nem akarok meggyőzni sem vonzás törvényével, sem semmivel az ég világon. Abban remélem viszont egyetértünk, hogy a negatív dolgok folytonos ismételgetése senkinek nem jó. Arra talán kéne nyitni egy másik topikot: gyertek szenvedjünk 2013 árpilisáig, amíg kikínlódjuk magunkból a babát. 

     

    tkata0603 nagyon sajnálom, hogy végighánytad az egész terhességedet, iszonyú lehetett. Én szerencsére ilyennel soha nem találkoztam, csak mende-mondákban hallottam róla, engem elkerülnek az ilyen esetek :). Kérlek ne haragudj, hogy a vidám dolgokat részesítem előnyben, biztos sokkal élménydúsabb lehet Neked, aki végigkínlódja a terhességét.  

     

    Sok első babáját váró kismama van közöttünk, vannak lombikosok is. Mindenkinek tiszta szívből drukkolok, hogy minden rendben legyen - még ha két hányás között is.  Szerintem ők nem azért regisztráltak, hogy rémtörténeteket olvassanak. Túl akarják élni a hányós/rosszullétes időszakot, meg szeretnék osztani a tapasztalatokat - legyen az pozitív vagy negatív - és együtt szeretnének örülni a babának. 

    Persze lehet, hogy tévedek, lehet hogy az áprilisiak között olyanok vannak, akik szenvedni szeretnek, rémtörténeteket szeretnek írni és olvasni, csak akkor én vagyok rossz helyen... :( 

      

     Ildikó

  13. 2012. szeptember 3. 14:56139.

    bocsi, nem akartam riogatni senkit, de miért nem lehet tudomásul venni, hogy van ilyen is?! nem azt írtam, hogy általános.

    a saját példám azért mehet??? igenis végighánytam a terhességemet 2011. dec. 14-ig, aznap volt a császár (37+6).

     

    bevonzás: én speciel nem hiszek benne, de sokan igen. csak az a kérésem, hogy ne próbáljuk egymást meggyözni erröl.:)  

    lesznek még témák, amik megosztják a topik tagjait, nem ez az egyetlen.

     

    tessék, már megint egy topik, ahol csak vidám dolgokról lehet írogatni. sorry, néhányunkról tudom hogy nem kizárólag pozitív élményeink vannak a terhességröl kapcsolatban.

    előzmény:
    Oasis (137)
    2012-09-03  14:00
  14. 2012. szeptember 3. 14:44138.

    És akinek nem cukrostakony meg rózsaszín ködfelhő a terhessége az nem írhat?

    Ugyan már.:-) A szülésnél nagyon gyakori amúgy a hányás, nálam ugyan elmúlt mindegyik gyereknél a 13. hét körül a hányás, de a szülésnél előjött, valamint a hányás után mindig menetrendszerűen megjelent a sav. 

    Nincs olyan, hogy a negatív dolgok bevonzása. Csak valakik szeretik a homokba dugni a fejüket, mert amiről nem hallunk, amit nem látunk, az nincsen.

    Pedig Katával még nem is írtunk a valódi bajról...

     

     

    előzmény:
    Oasis (137)
    2012-09-03  14:00
  15. 2012. szeptember 3. 14:00137.

    Sziasztok!

     

    Felőlem mehet a zárt topik, csak indítsa el valaki, én nem tudom hogy kell.

     

    Nem hallottam ilyenről, hogy írásban kellene megerősíteni a munkaadónál, hogy babát vársz, de amilyen szemét kisországban élünk, teljesen nem lepődtem meg. Én itthon vagyok a lányommal, szóval passz :(.

     

    Hányósoknak jobbulást kívánok, nekem a mai napom egyelőre elviselhető.

     

    Viszont ha lehet egy kérésem: csajok, ne paráztassátok már agyon egymást, nem azért vagyunk itt!!! Persze, csinálja meg mindenki a kombinált tesztet, meg mindenféle tesztet, de CSUPÁN AZÉRT, hogy megnyugtasson, ne is gondoljatok semmi rosszra, nem kell bevonzani!!!!

    A másik amin kicsit elszakadt a gépszíj, hogy tkata0603 olyanokkal riogat, hogy van aki még a szülőszobán is hányt. NEEEE MÁR, LÉGYSZI! Semmi ilyesmi nincs, az első trimeszter végéig leszünk rosszul, utána fellegekben fogunk járni a boldogságtól és kicsattanunk az energiától. A negatív gondolatokat kérem elhessegetni, senkinek nem hiányzik!

     

    Holnap leszek 9 hetes :), azaz max 3 rossz hetem van még.

    Azt tervezzük a férjemmel, hogy elutazunk októberben valahova. Ez az első terhességemnél is bejött, kimentünk Miamiba és mintha elvágták volna a hányingert amint leszálltunk a repcsiről :). No ezúttal nem ilyen messzire vágyom a kislányunk miatt, vele elég macerás a hosszú repülőút, de valami szép várost meglátogatnék az első trimeszter végén.

     

    Remélem mindenkinek gyönyörű napja lesz, én kislányom születésnapjának megszervezésével fogom tölteni.

     

    Szép napot :)

    Ildikó

    8+6 

  16. 2012. szeptember 3. 13:37136.

    Ja és bejelentettük a nagy hírt szombaton a nagyszülőknek. Mindkét oldalon nagy volt a meglepetés és az öröm! Olyan jó, hogy már legalább feléjük nem kell titkolni az örömhírt. Munkahelyen még kicsit várok a bejelentéssel, azt hiszem a főnököm nem fog kibújni a bőréből. Ti a bejelentést írásosan is megerősítitek? Engem riogatnak olyannal, hogy ha nincs írásos igazolás a terhességről, a munkáltató simán le is tagadhatja hogy szóltál, és akkor kirúghat mint azt a bizonyos macskát...

    És esetleg van köztetek aki munkaügyekkel foglalkozik? Lenne pár kérdésem munkaidő tekintetében... 

    előzmény:
    flirty (135)
    2012-09-03  13:03
  17. 2012. szeptember 3. 13:03135.

    Sziasztok lányok!

    Üdv az újabbaknak!

     

    Már egy ideje megjöttünk a pihenésből, de folyton bealudtam mielőtt még géphez ülhettem volna.

    Csütörtökön voltunk az első ultrahangon. Láttunk egy icipici kis vibrálást a képernyőn=szívverésés 6,7 mm volt akkor a kis borsónk.Legközelebb 3 hét múlva kell mennem.

    Puffadással hogy álltok, beváltak a homeós szerek, van aki kipróbálta? Ahogy a múltkor leírtam, hogy se hányás se puffadás nincs nálam, nnna azóta van puffadás. Párom már csak röhög rajtam, hogy alul-felül jönnek belőlem a gázok

    Amióta írtátok, egyre jobban foglalkoztat a 12. heti genetikai uh. Utána is néztem valamelyest, de nem tudom hová lenne érdemes menni. Valakinek konkrét tapasztalat esetleg??

    A zárt topikká válást én is támogatnám, majd értesítsetek! Vagy esetleg testületileg átvonulhatnánk az anyatanyára, arról már sok pozitívat hallottam.

    Ti mikor jelentkeztek először védőnőnél? És tanácsot is kérnék: amikorra megszületik a picink addigra máshol fogunk lakni, mint pillanatnyilag. Hol vegyem fel a védőnővel a kapcsolatot? 

     

  18. 2012. szeptember 3. 10:27134.
    Szerintem csak valakinek indítania kell egy zárt topikot és itt közzéétenni és akkor mindenki kérhet meghivót/átjöhet oda.

    Én is nagyon szenvedek a hényingerrel, de egyszer sem hánytam még szerencsére. Én próbálok sokszor keveset enni, az sokszor segít. Most valami ánizsos gyömbéres teát majd lehet kipróbálok, van otthon. A sós keksz rágcsálása eddig a legjobb, persze ma otthon hagytam és kb mindjárt meghalok. Nagyon nehéz így dolgozni, mert annyira félek, hogy mégis hányok és nem jutok el a WC-ig :-)
  19. 2012. szeptember 3. 08:46133.

    Én még 1:2-höz esetén is..-)

    De nem kívánom senkinek azt, amit én átéltem a rossz eredmény után. A dokim azt mondta (nem találtam viccesnek), hogy ez még mindig sokkal jobb, mint akinek negatív a kombinált tesztje, aztán mégis beteg babája születik. De a legdurvább az, akinek az amnioja volt negatív, és mégis beteg a babája...

    előzmény:
    ~harmatka~ (127)
    2012-09-01  07:30
  20. 2012. szeptember 3. 08:44132.

    Szia.:-)

     

    Megvagyok, iszonyatosan kínoz a hányinger, meg a hányás. G. beteg lett a férjem is elkapta, én meg eléggé ideges vagyok, voltam, hogy én lehetőleg ne. Lázasak voltak, de csak 1 napig. Persze bújtam a netet, de jobbára vírusok címén csak rubeoláról meg bárányhimlőről írtak...Remélem semmi gáz nem lesz. Apu megnézte G.-t, valami vírus csak, kicsit pirosabb volt a torka, de ennyi, nem fájlalta semmijét, és totál jókedvűen játszott itthon, az étvágya is jó volt. 

     

    Kedd már mindjárt itt van.:-) Én csütörtökön megyek újra.

     

    Igen, szedek folsavat, meg magnéziumot és utrogestant. A vitamint nem bírom, attól még rosszabbul vagyok, egyelőre hanyagolom.

    előzmény:
    tkata0603 (126)
    2012-08-31  19:12
  21. 2012. szeptember 2. 19:35131.

    denisa: nem akarlak elkeseríteni, de én végighánytam a 2. terhességet, az elsö 4, ill. még össz-vissz. kb. 2-3 hét kivételével, de ismerek olyat is, aki még a szülöszobában is hányt.:) ráadásul én nem gondolom, hogy a hányás/hányinger jót jelent.

     

    a zárt fórum úgy müködik, hogy kapsz egy meghívót, ez alapján be tudsz lépni.:) ha a topiktulaj elfelejtene mégis meghívót küldeni, akkor írsz egy szívhez szóló üzenetet és szintén tag leszel.:))

    előzmény:
    denisa (130)
    2012-09-02  18:42
  22. 2012. szeptember 2. 18:42130.

    sziasztok

     

    teljesen ráparáztam erre a down kór szűrésre, tegnap este olvasgattam a fórumot aztán nagyon rosszat álmodtam

     

    a gyömbérrel én is kísérleteztem, de nagyon erős íze volt, nem jött be, már csak négy hét és ha minden igaz el is múlik a hányinger

     

    a zárt topik ellen semmi kifogásom, de akkor majd segítsetek, hogy tudok belépni meg ilyenek, mert nem vagyok profi fórumozó, nem igazán tudom hogy is működik

     

    szép estét Nektek !

    denisa 

  23. 2012. szeptember 2. 16:24129.
    én szívesen megcsinálom a zárt topikot, de ahhoz a többiek jóváhagyása is kellene...
    előzmény:
    flaskan (128)
    2012-09-02  12:24
  24. 2012. szeptember 2. 12:24128.

    Sziasztok, kicsit eltűntem, de két hétig nyaratam és esténként úgy ki voltam purcanva (folyamatos a rosszullét), plusz Pesten 40 fok volt), hogy még emailekre sem volt  erőm válaszolni. De sajnos most visszatérnek a rendes hétköznapok, viszont tudok majd rendesen fórumozni :-)

     

    Voltam ultrahangon és a 10 hét közepén már láttuk, ahogy a kis kezeivel és lábaival kalimpál vadul. leírhatatlan érzés volt.

     

    Én is kérdezem, hogy nem lehetne-e zárt topikká alakulni. 

  25. 2012. szeptember 1. 07:30127.
    Kicsinap, én is hallottam már 1:4-gyel is egészséges babáról. :)
    előzmény:
    kicsinap2 (107)
    2012-08-30  21:20

Címlap

top