Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Apa gondok

Pashmina
Létrehozva: 2012. augusztus 5. 11:26

Szinte végső elkeseredésemben indítom ezt a topicot, hátha valaki tud valami építő javaslatot tenni a problémám megoldására.

 

A problémám édesapámmal kapcsolatos, akivel nagyon nehéz kijönni. Anyukámmal élnek, én rég nem lakom velük. Sosem lehetett vele kijönni, mert ő az aki mindenkinél okosabb, mindenki más hülye és ez a jelző a legszalonképesebb verzió az összes általa használatos közül (a legvadabb fantáziátokra bízom a jelzők kitalálását...).

 

Szóval a mostani helyzet az, hogy nekem van egy féléves kislányom, akinek elvileg ő lehetne a példaképe, de totálisan az antipélda.

Ordítva káromkodik beszélgetésképpen, ráadásul a kertesházunk teraszán, ahol a szomszédaink is hallják az egész "beszélgetést". Szólok, hogy legyen szíves nem ordítani, különösen nem a trágárságokat, és a gyerek előtt meg majd végképp moderálja magát, nem szeretném ha ilyen lenne a gyerek szókincse.

 

Mindezt szépen, kúltúráltan kértük a párommal, bár nehéz az ő stílusát más, normális stílusban tükrözni, de mégis.

De nem érti meg.

A kérdés, miért? Amit a felnőttnek lehet, a gyereknek nem, meg úgyis hallja majd az oviban, meg itt ott.

 

A másik gond, hogy a stílusa bicskanyitogató és anyós-apóssal összeengedni egy veszélyzóna, étterembe már nem megyünk vele, mert a stílusa vállalhatatlan, barátai már rég nincsenek épp amiatt. Ja és a családban is (testvér, más rokonok) mindenkivel rosszban van, aki még elviseli, az csak édesanyámra való tekintettel teszi.

 

Én úgy érzem a tűréshatárom végén vagyok.

Próbáltam szép szóval, próbáltam erélyesebben, de 35 évem alatt egyszer jutottam el oda, hogy sírva-kiabálva kiosztottam (épp a babámat vártam).

De semmi sem segített, sehogy nem jut el az agyáig, szívéig, lelkivilágáig, hogy változtatnia kéne valamit.

 

Tudom, hogy a másik embert nem lehet megváltoztatni, csak magamat. Ezért próbáltam én változni, halkabban beszélni hozzá, türelmesnek lenni, elfogadónak lenni, de lepereg róla, a stílusa semmilyen hatásra nem változik.

 

Ha csak egy ismerős lenne, egyszerűen nem keresném a társaságát, de az apám.

 

Mit tudok még tenni, hogy valami változzon?

 

Lehet, hogy semmit nem tudtok javasolni, akkor is jó volt kiírni magamból...

 

 

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_271134
    Torolt_felhasznalo_271134
    2012. augusztus 6. 12:02301.

    Folytatva a másik oldalt:

     

    utána én könnyebbültem meg, mert a tesómmal meg lehetett beszélni, rosszindulat nélkül, hogy jó, akkor nem keressük egymást többet. irt egy smst, hogy 15perc múlva itt lesz. beengedtük. megbeszéltük.

     

    megvan nekem is a magam baja, ha Amarynda nem is pontosan adta vissza a történetet, de attól függetlenül azt gondolom, rosszul választott és a személyisége olyan irányba torzult, ami visszatetszö számomra. tehát nem volt nagy áldozat, amit megbeszéltünk. de nyilván én meg azt gondolok amit akarok, ez nem az 1984c. könyv. ez a véleményem.

     

    de a felesége... most is irt Amaryndának, rólam, nehogy véletlenül több év távlatából elfelejtsem, hogy egykor képeket adtam nekik ajándékba... ez 5évvel ezelött volt és még mindig téma.

     

    szóval. a másik oldalról annyit akartam ebböl kihozni, hogy az eleje keserves lesz, de ha életetek boldogabb nélküle, akkor éljetek úgy.

     

    de ne felejtsd el, hogy váratlanul is reagálhat az egészre. mindenre készülj fel. és ha te is eltiltod töle, akkor a gyereknek nem lesz nagyszülöje. visszájára is fordulhat az egész.

     

    ahogy abban a blogban is irták, gyerekkorukban még könnyü mások ellen hangolni, de ha felnönek és elgondolkodnak rajta, majd ök akarnak menni, megvizsgálva mi volt igaz abból, amit régen mondtak, lehet hogy kiderül, semmi. és akkor a gyerek rád lesz mérges.

  2. 2012. augusztus 6. 12:00300.

    Mondják, hogy  madarat tolláról. De ez már azon belül is minősített eset: ezt az embert Te választottad, állítólag egy életre, hiszen a gyereked apja!!!!

    Ez a választás Téged (is) minősit! Sőt, elsősorban CSAK Téged!:-(

    előzmény:
    dani zsuzsanna (299)
    2012-08-06  11:53
  3. 2012. augusztus 6. 11:53299.

    ha együtt élsz egy ilyennel..elég nehéz,nem elmenni hozzá..mert együtt laktok

    a párom is pont ilyen

    az após jelölt,azaz párom apja is ilyen

    úgyhogy a közvetlen környezetben három darab ilyen férfi van

    a faterom,az após ,és a párom

    na most mindhárom szerintem rohadt önző embertipus,akik észre sem veszik hogy kikészítik a családjukat és,ezért a széthúzás és viták

    sem gyerekek,sem unoka nem változtatott rajtuk,sajnos

    az ilyen emberek nem változnak meg,és öreg korukra még rosszabb lesz

    ezért írtam  ,az előbb az olyan egyedül maradt öregekről,akikre még az unokák se kiváncsiak,vagy nem megy a család,vagy majd vissza kapják az őket ápoló személyzettől a gonoszkodást

    az ilyen emberek önzőek,,ezt se fejsérüléssel nem lehet kimagyarázni,sem mással

    a kötekedés,a ronda beszéd,a bunkó magatartás..mind az önzésükből jön..mindhárom pasinál akiről szó van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (261)
    2012-08-05  19:45
  4. 2012. augusztus 6. 11:53298.

    Kedves Pashima!

     

    Nálunk is hasonló a helyzet, csak nem az Apukám, hanem az Apósom a problémás személy.

    Többszörösen összetett, gyakran fellépő konfliktusok tarkítják és teszik számomra elviselhetetlenné a találkozásainkat.

     

    A kedves papa rendkívül arrogáns, intoleráns, gonosz... és akkor még finoman fejeztem ki magam.

    Valamilyen szinten anyósom is részese ennek a helyzetnek, de ő elfogadta ilyennek, én viszont  képtelen vagyok jó képet vágni...

     

    Azt hittem akkor teszek jót a gyerkeimnek, ha megteremtem a lehetőséget ahhoz, hogy jó kapcsolat alakuljon ki mindkét Nagyszülőjükkel... most viszont már úgy érzem, nem kell egy olyan viszonyt fenntartani, ami nem működik normálisan:(

     

    Ha mégis fontos számukra az unokákkal eltöltött idő (amit erősen kétlek) akkor leülünk, és sokadszorra megkísérlem felvázolni előttük a problémáimat... újra és újra

     

    Vasalnivalóról jut eszembe, talán majd holnap, ma nagyon meleg van:))) 

    előzmény:
    Pashmina (275)
    2012-08-06  09:47
  5. 2012. augusztus 6. 11:48297.

    Biztos, hogy én sem vagyok tökéletes, ezt már tisztáztuk pár hsz-szel előbb...

    De én még így is átviszem a manót, hogy ők ránk se...

    Szóval nem nagyon értelek... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (293)
    2012-08-06  11:32
  6. 2012. augusztus 6. 11:47296.
    ???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (293)
    2012-08-06  11:32
  7. 2012. augusztus 6. 11:44295.

    :(

     

    a világon semmit.

     

     

     

    kerüld.  a lehető legritkábban találkozz(atok) vele.

    a legrövidebb időre

     

     

    szívből sajnálom, mert úgy érzem fáj neked a kialakult helyzet, a tehetetlenség,  szereted apukádat    :(

    előzmény:
    Pashmina (1)
    2012-08-05  11:26
  8. 2012. augusztus 6. 11:36294.

    O fuck mar bocsanat a szoert.....

     

     

    Hat ez egeszen mas megvilagitasba helyezte a dolgot.

     

    Es igy se kell az orokseg?

    Kesz vagyok megyek es dolok a kardomba

     

    szentseges vadegerek micsoda fordulat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (292)
    2012-08-06  11:20
  9. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 11:32293.
    Nem ezt vitatom. Ez alap, azt hiszem. Hanem te a szüleidre fogod, hogy belőlük hiányzik valami, holott belőled.
    előzmény:
    reginka (289)
    2012-08-06  11:05
  10. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2012. augusztus 6. 11:20292.

    Vedd már észre, hogy nem a férje szeretője vagy:) az egy másik történet, az Erikás.

     

    Te mosolyka exének vagy a felesége. Az ex az apukája mosolyka első gyerekének.

     

    De tudod nem kér gyerektartást nem kér örökséget, nem kér semmit, csak cserébe azt kéri, hogy ne zsarnokoskodj szegény ex felett, és ne akard moslykát utánozni, mert ő egy egyéniség. Ne zaklasd itt a neten stb. érted már?:)

    előzmény:
    Amarynda (165)
    2012-08-05  16:47
  11. 2012. augusztus 6. 11:18291.

    Igen, hát ez az, hogy nekem van problémám, ő nem látja, hogy lenne bármi gond.

    Hiszen mindenki hülye, ő meg az okos.

     

    Nem ő kért (és gyanítom nem is fog) segítséget, hanem nekem nem tetszik (meg persze bárkinek aki kapcsolatba kerül vele) az ő viselkedése.

     

    Szóval nyilván nekem kell változnom, változtatnom.

     

    Változás:

    vagyis hogy elfogadóbb, türelmesebb vagyok, megkérem, hogy ne káromodjon, elmagyarázom, nem működik, és bevallom bele is fáradtam.

     

    Változtatás:

    lefektetem a harmonikus együttélés szabályait.

    Aki szabályt szeg az kimarad a követlező körből, ha javít, dobhat újra.

     

     

    előzmény:
    ayten (287)
    2012-08-06  10:55
  12. 2012. augusztus 6. 11:11290.

    Igen, tökéletesen igazad van, én nem hozhatom a páromat abba a helyzetbe, hogy az én "töketlenségem" miatt neki kelljen felvállalnia ezt a szerepet.

     

    Ezért is gyűjtöm az erőt (így mások véleménye által is), hogy pontot tegyek a végére.

     

    Szeretném, ha a szüleim részesei lennének a gyerekem életének, de nem bármi áron, és csak ha apám nem úgy viselkedik, mint egy szociopata.

     

    Anyám külön persze jöhet, ő jó nagymama. 

    előzmény:
    cabron (284)
    2012-08-06  10:22
  13. 2012. augusztus 6. 11:05289.
    Szerintem a vágy egy szerető családra normális...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (286)
    2012-08-06  10:55
  14. 2012. augusztus 6. 10:58288.

    Ertem. Gyakorlatilag nem kell vele talalkozni se es foglalkozni se.

     

    ez a legjobb megoldas en mar regen ezt tettem volna a helyukben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (285)
    2012-08-06  10:52
  15. 2012. augusztus 6. 10:55287.

    Drága mosolyka!Off: Már miért ne büszkélkedjen a felsőfokú angoljával? Elvégre ő küzdött meg érte, és nem biztos, hogy apuci pénzéből. Ha baromarcú apuka megdobta is egy csomó pénzzel, ha a lánya nem tanul, nincs felsőfokú angol.Ne irigyeld, csináld utána!

    Visszatérve az alapproblémára, én felkeresnék egy jó pszichológust, ha kell pszichiátert, elmesélném neki a történetet. Megkapnád a választ, hogy apád genetikailag problémás,beteg,túl sok a szervezetében az agresszívitást is okozható hormon, trauma érte, vagy csak beleragadtak egy játszámába, ahol anyukád is elfogadja a szerepét. Kérdezd meg a szakembert, hogy az alany közreműködése nélkül-jelen esetben ez apukád-lehet-e valamit tenni. Ha lehet, egy józan határon belül tedd meg a tőled telhetőt, de első a saját családod és lelki egyensúlyod.Ha nem lehet mit tenni, akkor korlátozd a kapcsolatot a minimálisra. Megmenteni, felkarolni, sajnálni stb... senkit nem kell, mert a saját életed kell élned. Apád, anyád felnőtt emberek, innentől ez a saját történetük.A lelkiismeretfurdalást pedig nagy ívben kerüld el!Látod, a többiek is ezt javasolják.

     

  16. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 10:55286.

    Nem értettelek félre. Most is ugyanazt írtad. A helyzet az, hogy ezek nem belőlük hiányoznak, hanem neked hiányoznak. Ők úgy vannak jól, ahogy vannak. Ha valami nem tetszik, az NEKED nem tetszik. Nekik úgy jó. Érted a különbséget?

     

     Nem, én sem felelek meg mindenkinek, de már le is tettem róla, ez ugyanis lehetetlen! :)

     

    Pontosan erről van szó. Ők sem felelnek meg mindenkinek, csak saját maguknak. Az éppen elég. Ha neked ők nem felelnek meg, az nem az ő bajuk, hanem a tiéd.

    előzmény:
    reginka (282)
    2012-08-06  10:13
  17. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 10:52285.

    azt miert kellene elfogadni?

     

    Az elfogadás nem azt jelenti, hogy: jóvan apám ilyen, alkesz, üt-ver, káromkodik, barom, nem baj, elviselem, jópofát vágok hozzá.

     

    Hanem azt, hogy tudomásul veszem, hogy ilyen és nem fog/akar változni, főleg nem úgy, ha én akarom. Ezt jelenti az elfogadás. 

     

    És ez nem azzal jár kézenfogva, hogy elfogadom, akkor onnantól minden hepi. Hanem hagyom úgy élni, ahogy neki jó(?) és ÉN alakítom úgy a dolgokat, hogy nekem is jó legyen. Ergo ez esetben nem találkozni vele. 

     

    Azzal fogadom el, hogy nem akarok rá hatni, nem akarom meggyőzni, nem akarok vele semmit. Hagyom élni. És akkor nekem is lesz életem.

    előzmény:
    Amarynda (281)
    2012-08-06  10:11
  18. 2012. augusztus 6. 10:22284.

    A ti házatokban neked kell az apádat kiebrudalni, ha úgy viselkedik, amit ti ott nem engedtek meg.

    Külön családod van, kötelességed a párodat nem kellemetlen helyzetbe hozni, és mivel a te apád, neked kell elküldened, ha arról van szó.

     

    Nyilván, mindezt úgy, hogy előre közlöd apáddal, hogy nálatok mi merre hány óra és lesszíves ezt betartani. Ha nem, akkor fel is út, le is út.

     

    Anyukádnak meg majd könnybe lábad a szeme, megsértődik, de ez ne akadályozzon meg. Vele megbeszélheted, hogy ezt ő ne vegye sértésnek.

    Csak simán vegye tudoműsul, hogy nem vagy köteles az otthonodban eltűrni apádat adott esetben.

     

    Viszont, ha hozzájuk mész, max. megkérheted, hogy legyen halkabb és ne káromkodjon, és ha nem teszi, joga van hozzá, mert az ő háza. Neked meg jogod van otthagyni csapot- papot.

    előzmény:
    Pashmina (275)
    2012-08-06  09:47
  19. 2012. augusztus 6. 10:20283.

    Folytatva a gondolatmenetet, én tisztelem bennük azt, hogy a tesómmal együtt felneveltek bennünket, mindegyikünkből - azt hiszem - normális, tisztességes felnőtt lett, tehát nem csinálhatták túl rosszul a dolgokat. 

    De nem vagyok biztos abban, hogy ezért cserébe bármit, mindent el kell viselnünk, fogadnunk.

    Ha a tisztelet úgy tud jobban megmaradni, akkor jöjjön inkább a távolságtartás... 

  20. 2012. augusztus 6. 10:13282.

    Gondoltam, hogy lesz, aki félreért. 

    Igenis hiányzik, hogy a szüleimet érdekelje, hogy mi van velünk, hogy hogy van az unokájuk, tudunk-e mi segíteni valamiben, tudnak-e ők segíteni valamiben, hiányzik, hogy valódi család legyünk!

     

    Nem, én sem felelek meg mindenkinek, de már le is tettem róla, ez ugyanis lehetetlen! :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (278)
    2012-08-06  10:00
  21. 2012. augusztus 6. 10:11281.

    Szerinted amiket leirt, az alkoholista durva szulo aki most mar nagyszulo es meg egy szuletesnapi koszontore is lusta az unokat illetoen, azt miert kellene elfogadni?

     

    Mi a jo ebben a kapcsolatban neki vagy a csaladjanak? Ha pedig rossz, akkor felesleges elfogadni.

     

    A kapcsolatoknak oda vissza kell(ene) mukodniuk. Ha csak egyiranyba mukodik az nem kapcsolat es nincs ertelme fenntartani.

     

    Nem kell mindenkinek megfelelni. Csak csaladon belul talan leteznie kellene valamifele szeretetnek ragaszkodasnak es ez a "fura" csaladbol totalisan hianyzik. Ezt a helyzetet szerintem nem kell elfogadni, le kell nullazni es maradjanak az oregek maguknak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (278)
    2012-08-06  10:00
  22. 2012. augusztus 6. 10:10280.

    Ez tényleg nagyon érdekes dolog egyébként. Én már gyerekként sem értettem, hogy anyu miért maradt együtt apuval. Hiszen mindig csak cseszegette, veszekedtek éjjel-nappal, soha nem volt szava semmiben, minden, amink van/volt, az nem közös, hanem apámé, stb. 

    Tehát valahol igen, az édesanyáik is hibásak, már ha hibásnak lehet egyáltalán nevezni őket. Túléltek... azt hiszem...

    Ők elfogadták apáinkat, és kitartottak mellette. Talán ezt várják tőlünk is...

    Nem könnyű.

     

    előzmény:
    Pashmina (275)
    2012-08-06  09:47
  23. 2012. augusztus 6. 10:06279.

    Jol teszed ha vegre hatarozottan lepsz fel a csaladotok erdekeben.

     

    latod te magad is szemtanuja vagy hogy anyad most is es regen is apadat sokkal elobbre helyezte mint teged vagy akar az unokajat. Jol latod, o is reszese ennek a jatszmanak, nem is kicsit .

     

    Megutotte a szememet ez "kimelni " apadat. Miert kell kimelni? Allandoan beteg, nyomorek, vagy miert jar neki kimelet mindenek felett? Es miert kell mindenkinek az o hiszteriajahoz alkalmazkodni.

     

    Szerencses vagy a ferjeddel sok ferfi mar regen kiosztotta volna es becsukta volna az ajtot elottuk.

     

    Anyukad konnyes szeme meg ne hasson meg az a jatszma resze. Egy no akkor sir amikor akar, foleg ha ebben gyakorlata is van.

     

    Sok szerencset, hidd el ha egyaltalan nem talalkoztok akkor se veszitetek semmit vele. A kislanyod amint nagyobb lesz eleve idegenkedni fog toluk, es a legkortol ami ott uralkodik. Anelkul hogy barmit mondanatok neki, ui. a gyerekek nem hulyek csak kicsik, de ezt te is tudod.

    előzmény:
    Pashmina (275)
    2012-08-06  09:47
  24. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 10:00278.

    Nekem ebben az a fura egy kicsit, hogy mit jelent az, hogy:

     

     Csak hiányzik belőlük az, ami mondjuk anyósékban megvan.

     

    Ha nem hiányozna(??) belőlük az, pontosabban, ha egyformák lennének, akkor a te szüleid lennének az anyósodék.

     

    Ugye nem kell minden nagyszülőnek egy kaptafának lennie?

     

    El tudod a tieidet úgy fogadni, amilyenek? Vagy meg kell felelniük valami általad kialakított képnek? És akkor nem lesznek fura famílis?

     

    Te mindenkinek megfelelsz?

    előzmény:
    reginka (273)
    2012-08-06  08:57
  25. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 6. 09:58277.

    Na igen, azt jól teszed, ha ilyenkor rövidre zárod. Hogy anyukád ezt hogy éli meg, hogy oldja meg, nem a te dolgod, bár próbálja átpasszolni neked. Ő is felnőtt ember, megtehetné, hogy ő is úgy intézze (el apádat), hogy neki jó legyen. Te is megteheted.

    Mint ahogy apukádat sem tudod megmenteni saját magától(?), úgy anyukádat sem tőle. Neki is pont úgy van választása és döntési joga, mint bárki másnak (ahogy te is csinálod pl.). 

     

    A férjed jól csinálja. Ha egyszer nála is kiborul a bili, azon se fog senki csodálkozni, gondolom.

     

    Tulajdonképpen így apunak van igaza, hiszen neki soha senki sem mond ellent úgy igazán, minden el van tűrve, akkor miért változna? Neki ez működik.

     

    Ezt szerintem nagyon jól látod. Úgy látszik a vasalás csodát tesz. Akkor már én sem húzhatom tovább.

    előzmény:
    Pashmina (275)
    2012-08-06  09:47

Címlap

top