Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Személyi? Útlevél?

TOMASSZA
Létrehozva: 2012. augusztus 1. 22:29

 Helló,

 

2 hét múlva indulunk Görögországba, nyaralni. Megvoltunk győződve, hogy rendben vannak az irataink, de nincs rendben semmi. A gyereknek lejárt az útlevele, személyije van érvényes is még több mint 3 hónapig, az apja útlevele lejárt, személyije még több évig érvényes, az én személyim és útlevelem is érvényes.

Kérdésem az lenne, Szerbián, Macedónián át mennénk Görögországba, az utazási irodában azt az infót kaptuk, hogy csak kártyás személyi kell ami még 6 hónapig érvényes. Igaz-e, hogy nem kell a szerb-macedón határon útlevél elég-e a személyi? Elmerjek-e indulni a gyerek  3-hónapig érvényes személyiével, vagy kötekedni fognak a határon. Már érdeklődtem az okmányirodában, 30 napra vállalják az útlevelet, de kb 20.000 ft ráfizetéssel 7. napra kész. + 40.000 ft-ért 3 nap alatt megvan, amit Budapesten személyesen lehet átvenni, ami hozzánk még kb 250km+ üzemanyag. Ki mit tenne a helyemben? Esetleg valaki mostanában volt-e. Milyen a határhelyzet?

 

Köszönök minden választ. 

  1. 2012. augusztus 16. 08:1229.

    Hali mindenkinek,

     

     

    SIKERÜLT, kint vagyunk Görögországban, nyaralunk. Minden rendben volt a papírjainkkal, minden határon hamar, gond nélkül átmentünk. Izgultam végig, kár volt. A gyerek útlevele nem jött meg a 3 hónapos érvényességű személyijével mentünk. Köszönöm mindenkinek aki végig izgult, valamit tanácsaival biztatott.

     

    Szép helyen, Neos Marmaraszon vagyunk. Üdv mindenkinek.  

    előzmény:
    TOMASSZA (1)
    2012-08-01  22:29
  2. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2012. augusztus 2. 18:4428.
    Még annyi,hogy azért 1 év alatt sok minden változott.Az elmúlt években nekem is hamarabb megjött a személyi,azért nem értettem ezt a mostani hosszú határidőt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932379 (25)
    2012-08-02  13:46
  3. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2012. augusztus 2. 18:4227.

    Nem hazudtoltalak meg,ha így értetted elnézést érte!!!! Csak inkább készüljön hosszabb időre,mert szerintem a 2-3 nap nagyon ritka!!!!!!!!Ha így készül és bebukja akkor azért szívás.Nekem is több ismerősöm csináltatta idén,de senkinek nem volt két hétnél kevesebb idő.Az útlevél már rövidebb idő alatt elkészül,azt mondják,sokszor a sürgősségi nem éri meg,mert "rendesen  is ugyanúgy elkészül.

     

    Egyébként mi most jöttünk vissza görögből,igaz,hogy repülővel voltunk,de simán jó a személyi igazolvány,nem volt belőle probléma,sokat azt adták oda.Tudom,hogy más a repülő,és más a határ,de szerintem simán lehet azzal utazni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932379 (25)
    2012-08-02  13:46

Címlap

top