Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazugság, de miért???

Torolt_felhasznalo_494795
Torolt_felhasznalo_494795
Létrehozva: 2012. augusztus 1. 01:44

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

A páromat hazugságon fogtam. Ti mit tennétek az én helyembe?

  1. 2012. augusztus 1. 06:4626.
    Ha az ismerősei közül megjelölnek valakit, igen, az látszik a feleség oldalán is. Látom nem vagy tagja az f-betűs oldalnak... :)
    előzmény:
    semiramis (16)
    2012-08-01  06:19
  2. 2012. augusztus 1. 06:4425.

    Pooontosan így működik.

    Ezért kell nagyon vigyázni azzal, hogy az ember mit tesz fel magáról, de főleg MÁSOKRÓL! - soha nem tudhatod, ezzel jót teszel-e éppen, vagy ártasz.

     

    Nagyon sok munkahelyen megnézik a jelentkező delikvens facebook-profilját, ami egyfelől szerintem sérti a jogokat, másfelől viszont úgy kell élni, hogy az vállalható legyen. Ennyi. Jaa, bocsi, ez már más téma. Vagy mégsem?

    előzmény:
    semiramis (22)
    2012-08-01  06:37
  3. 2012. augusztus 1. 06:4024.
    hello 
    előzmény:
    Rena__ (23)
    2012-08-01  06:39
  4. 2012. augusztus 1. 06:3923.

    "  Ennyire ciki azt mondani a havernak, hogy nem megyek????"

     

    Nem, ezek szerint akkor vár rá valamiféle retorzió, ha neked elmondja az igazat. Ezen gondolkodj el, miért kell előled bármit is titkolnia.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (2)
    2012-08-01  01:55
  5. 2012. augusztus 1. 06:3722.

    nem, nem vagyok fenn. ocska pletykaoldalnak tartom.

     

     

     

    tehat azt mondod, ha EN kinyitom a SAJAT oldalamat, azon automatikusan megjelenik minden, ami az ismeröseimmel törtent?! tenyleg??? 

     

     

     

    PLANE soha nem leszek fenn. nem erdekel, kivel evett sütit mult vasarnap 30 eve nem latott (am bejelölt) alt. isk.-i osztalytarsam. nonszensz, komolyan... 

    előzmény:
    ÁgicaT (20)
    2012-08-01  06:31
  6. 2012. augusztus 1. 06:3121.

    az irigyseg nem, de az igen, hoyg elvarja, hogy a ferje olyan spartaian eljen, mint amilyen modot ö ÖNKENT vallal. marpedig azt kölcsönössegi alapon nem lehet elvarni (en nem engedek meg magamnak semmit, mert en igy latom jonak - te se tedd, mert en (!!) igy latom jonak...)

     

    egyebkent ertem en, miert csalodott.  

    előzmény:
    ÁgicaT (17)
    2012-08-01  06:21
  7. 2012. augusztus 1. 06:3120.

    Ahhoz nem kell nézegetni.

    Gondolom, nem vagy fent facebook-on.

     

    Van egy üzenőfalnak nevezett valami, ahova kikerül minden, ami az ismerősökkel történik. Folyamatos frissülésben van, és minden kutakodás nélkül látod, amit mások megosztanak magukról/másokról. Csak görgeted lefelé az oldalt, hogy lássad, mit főzőtt Gizike, merre járt Juliska, mi az aktuális családi állapota Pistikének, és egyszer csak hopp, egy fotó a férjemről a lelátó közepén! Upsz!

     

    Ahhoz tudnám hasonlítani, mintha itt nézed az új topikok listáját. Ha érdekel, ha nem, látod az enelcé legfrissebb agyalágyult cikkeit. Nem lehet kikerülni őket - az információ gonosz dög, megtalááááál

    előzmény:
    semiramis (19)
    2012-08-01  06:28
  8. 2012. augusztus 1. 06:2819.

    ok, a kepen szereplö SAJAT oldalan. de miert nezegeti valaki a ferje oldalat?

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (18)
    2012-08-01  06:25
  9. 2012. augusztus 1. 06:2518.

    Facebookra.

    Van egy fotó, valaki feltetszi a SAJÁT oldalára, de bejelöli (szép anglo-magyarsággal: tag-eli) a képen szereplőket. Innentől kezdve  minden bejelölt résztvevő saját üzenőfalán meg fog jelenni. Haladó felhasználók be tudják állítani, hogy minden jelölés csak az engedélyük után jelenjen meg, de átlag fészbukkozó ezzel nem foglalkozik.

    Így a haverok készítettek egy fotót, egyikük feltöltötte a saját oldalára, bejelölte rajta szerencsétlen férjet, és mivel az asszonka nyilván ismerőse a saját férjének, az üzenőfalon máris látta szerencsétlenférjet a haverokkal meccset nézni.

    Ennyire egyszerű.

    előzmény:
    semiramis (16)
    2012-08-01  06:19
  10. 2012. augusztus 1. 06:2117.

    Ne haragudj, hogy ezt mondom, de kicsit (nagyon....) az irigység is beszél belőled szerintem.

     

    Mi is spórolásban vagyunk a párommal - esküvőre, házra, autóra gyűjtünk. De ez nem azt jelenti, hogy időnként nem vesszük be a leszarom tablettát, és nem rendelünk este pizzát (aminek az árából egyébként több napra lehetne főzni), vagy nem ülünk be a haverokkal valahova (legutóbbi ilyen mérlegem szerint 5000 Ft egy hétvégén bulizásra ment el....), vagy nem megyünk el masszőrhöz csak azért, hogy egy kicsit élvezzük is az életet.

    Mert baromi sokra mennénk a csili-vili házzal, esküvővel, autóval, vagy bármivel is, ha megkeseredünk és belerokkanunk az élet súlyának cipelésébe, mire a miénk lehet.

     

    Lazíts néha te is! Hidd el, nem egy meccs árán múlik a boldogságotok, és még a megélhetésetek sem.

    Azt esetleg megbeszélheted a pároddal - és hidd el, ennek a megoldásnak ő sem lesz elrontója!-, hogy ettől függetlenül nektek változatlan összeget adjon haza, a bulizását pedig finanszírozza saját magának. Ha ezt higgadtan elő tudod adni - bár már lehet, hogy elrontottad, mert azzal indítottál, hogy jól lecseszted..... - akkor az ő részéről is kompromisszumot tapasztalhatsz majd.

    Ha esetleg még bátorítani is tudnád, hogy örülsz, hogy végre kikapcsolódott egy picit, és reméled, legközelebb ezt a családdal is megtehetitek, ha itthon lesz..... nem árulom el, találd ki, PRÓBÁLD KI, milyen reakciót szül!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (5)
    2012-08-01  02:10
  11. 2012. augusztus 1. 06:1916.
    hova teszik fel? a feleseg oldalara? 
    előzmény:
    ÁgicaT (14)
    2012-08-01  06:14
  12. hus
    hus
    2012. augusztus 1. 06:1815.

    "   Napota többször nem mond igazat az emberek  közel 100%-a  "

     

    Ne mondj mar ilyen butasagot.   Eloszor is nem igaz, masodszor pedig ez egy hazassag, ahol bizony nem lenne szabad egymas elol eltagadni dolgokat. Ennek  nem nagy jelentoseget kellene nyilvanitni, hanem pl. egy bizonyos osszegu zsebpenz araba bele kellene, hogy ferjen egy meccs, meg akkor is, ha a ferj kulfoldon van. Miert, ha mon. lenne a meccs, a feleseg menne a ferjjel?   Es viszont, a felesegnek is jarna zsebpenz akarmire. Kozos megegyezes alapjan. minden korulmenyek kozott, mert feltet4lezem, hogy nem akarjas egyik sem elkocsmazni  a nehezen megkeresett penzt, aminek ezer helye lenne.

    A problema az, hogy tagadni kell, de miert? 

    Miert all a ferj es feleseg egymassal szemben es kozottuk  egy sepru?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_577140 (12)
    2012-08-01  05:35
  13. 2012. augusztus 1. 06:1414.

    Nem kell ehhez a barátok fotóit lesni. A barátok felteszik a fotót, bejelölik rajta a kedvest, és máris kutakodás nélkül látható minden.

    Aranyat érnek az ilyen haverok

    előzmény:
    PG13 (7)
    2012-08-01  02:17
  14. hus
    hus
    2012. augusztus 1. 06:1013.

    Hazugsag, de miert? mert nem mert valami miatt oszinte lenni.

     

    Ez a valami pedig a  meccs , a szorakozasa volt.

     

    "  Ő csak azt mondja azért nem mondta el nekem, mert tudta, hogy mérges leszek, de elakarta mondani.  "

     

     Ezt feltetelezem igazsagnak.  Mostmar megtortent a dolog, elmult, megtudtad te is es maradj ennyiben. Felesleges kerdore is vonnod.

     

    Amit ajanlanek neked, hogy legalabb azt beszeld meg vele, ha maskor el akar menni, akkor ne tagadja le elotte,   teljesen ertelmetlen. Mondja meg az igazat, mert  te nem akarod soha tobbet, hogy kesobb tudd meg az igazat, teged ez nagyon sert.

     

    Egyik baratunknak nagyon feltekeny a felesege.  A multkor nalunk volt, oltony, nyakkendo, vasarnap es nagyon jot beszelgettunk.

    Egyszer csak felallt, hogy neki menni kell.  Hirtelen a ferjem nem is tudott mit mondani, meglepodott.

    Ha te lattal felnott embert kellemetlenul erezni magat, akkor elkepzelheted, hogy az milyen.  Tudod mit, lehetett rajta latni, hogy a felesege egreciroztatja azert, ha valahova elmegy.  Viszont a felesege nem akar vele menni sehova. 

    Nyugdijas, a nyugdija mellett dolgozik, tisztesseges, becsuletes ember es megalazottnak kell, hogy erezze magast, ha elmegy valahova es raadasul meg jol is erzi magat.

     

    Nem szabad, ne legyel ilyen, nem eri meg.  Valahol ez ki fog utkozni a kesobbiek folyaman, ha igy fogsz vele viselkedni.

     

    Mert, ha valaki meg akar csinalni valamit, nyugodj bele, az megcsinalja. Megkeresi ra az alkalmat es maskor is meg fogja csinalni veled szembe, de mar fogja tudni, hogy nem fogja magat lefenykepeztetni.

     

    Kell majd ez neked? Fog ez neked hianyozni?

     

    Ha pedig olyan megbizhatatlan, mint amennyire mi nem is gondoljuk, akkor az egy sajnalatra melto hazassag.  De hazassag. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (1)
    2012-08-01  01:44
  15. Torolt_felhasznalo_577140
    Torolt_felhasznalo_577140
    2012. augusztus 1. 05:3512.
    Először tisztázd mit hazudott és miért. Napota többször nem mond igazat az emberek  közel 100%-a . Ez még nem jelent feltétlenül hazudozást . Lehet füllentés, amikor nem látja tisztán a helyzetete, vagy önmagát szebbnek akarja feltüntetni. Lényeges, kettőtök helyzetét kapcsolatát illető dologban nem mondott igazat ? Árt ez kettőtök viszonyának ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (1)
    2012-08-01  01:44
  16. 2012. augusztus 1. 05:0711.

    egyebkent tisztazhatod vele (NEM tamadolag, NEM szamonkerön, NEM elitelön), hoyg nem az a baj, hoyg elment, hanem, hoyg megegyezesetek ellenere elment ES ezert te atverve erzed magadat.. 

     

     

    csakhogy a hsz-idbol inkabb az derül ki, hogy inkabb az a baj, hoyg elment, miközben nektek otthpn nincs penzetek.

     

    a kettö nem összemoshato.  szedd kette a dolgot, különben nem lesz szamara elfogadhato (es föleg nem hiteles) a mondandod.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (1)
    2012-08-01  01:44
  17. 2012. augusztus 1. 04:5310.

    TE kertel velemenyeket. abbol a szösszenetböl itelkezöket, amit TE mondtal.

     

     

     

    egyebkent... erdekes... en nem is tudom a ferjem minden baratjanak a nevet, nemhogy barmilyen oldalon "veletlenül" nezegessem öket...

  18. 2012. augusztus 1. 04:449.

    nem hoznam olyan helyzetbe, hoyg "be kelljen vallania". mi vagy te, birosag?

     

    elment, hat elment. ha elmondta volna, cirkusz lett volna. elmondta/kiderült, cirkusz lett. legközelebb is el fog menni. NEM fogja elmondani. es gondoskodni fog arrol, hoyg ne tudd meg. jobb lesz?!

     

     

     

     

    elhiszem, hoyg keves a penzetek. de azt nem varhatod töle, hoyg SEMMI öröme ne legyen. kint gürizik, huzza az igaz, vajas kenyeret eszik jopar honapja, a csaladja nelkül van... 

     

     

     

    persze azt is lehet, hoyg jol lecseszerinted, megfenyegeted, hoyg elvalsz, ha nem huzza be a fejet.

     

    tedd meg - es kiderül, hogyan eltek meg csak gyerektartasbol...

     

     

     

    (OK, igazad van, ezt meg kellett volna beszelni. TE megbeszeled vele, ha fodraszhoz megy - mert azt "muszaj" - vagy uj alvomacit kap a gyerek?) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (1)
    2012-08-01  01:44
  19. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2012. augusztus 1. 03:338.

    Mindig akkor hazudik valaki, mikor úgy gondolja, hogy az általa elkövetett tett be nem vallása kisebb feszültséget okoz, mint a bevallás. A hazugságot elkövető nem mindig számol az utólagos rájövés következményeivel. /Ezért gyakoribb a gyerekeknél, akik még nem tudják ezeket jól felmérni./

    Házastársak közötti ilyen tipusú hazugság durva romboló hatású.A következtetésekbe talán ne menjünk bele - semmiképpen nem épitő jellegű. Hazudni csak kimondottan épitő szándékkal szabad, ha a durva igazság kimondása aránytalanul nagy kárt okozna. /Az orvosok szoktak hazudni a halálos kórral küzdők esetében , de ezen is sokat lehet vitatkozni./

    Más akkor a helyzet, ha a "hazudó" nincs tisztában egészen a helyzettel. "Megint hazudtál" szokta mondani az exnejem, mikor nem jól mértem fel egy munkát, és utólag kiderült, tényleg tovább tartott. De ennek a hazugsághoz nincs köze, csak akkor lett volna, ha TUDATOSAN mást mondtam volna, mint amit akartam.

    Éretlen személyiségnek tünik a férjed, nem sokat tudok mentségére felhozni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (2)
    2012-08-01  01:55
  20. 2012. augusztus 1. 02:177.

    Nem maradi vagy, hanem bizonyos szinten egy szornyeteg. Ronda dolog, hogy a pasas hazudott....de miert erzem ugy, hogy volt ra oka? 

    Ha a parod kulfoldon dolgozik, akkor veloszinuleg erted, vagy ha vannak gyerekeitek, akkor ertetek teszi. Ha nem rovidit meg benneteket, (ez jo nagy baromsag), akkor miert ne jarna ki neki a munkajabol annyi, hogy el tudjon menni egy meccsre, meg akkor is, ha az eleg draga? Igavononak szuletett erre a vilagra, penzmasina?

    Ha hazudott neked, akkor valoszinuleg okkal tette. Ez annyit jelent, hogy nem akart talan vitat, sirast, cirkuszt a dologbol. Gondolom, ha nem arra lett volna kilatas, akkor nem hazudott volna. Mi rossz van abban, ha valaki elmegy egy meccsre? Te nem mesz sehova. Es most ne mondd nekem, hogy annyira marhara gyujtotok valamire, hogy egy meccs nem fer bele, mert akkor ugy szar az egesz, ahogy van. Rendben, nem lehet a manak elni, tervezni kell, de szabad azert elfelejteni a nagy kuporgatasban elni a maban.

    Miert lesed a baratai fotoit? Nyomozol utana?

     

    Ha valamit feltetlen meg akarsz vele beszelni, talan azt beszeld meg vele, hogy joga van neki az elethez, mert nem csak egy penztermelo masinak nektek. Jobb, ha te vilagitod meg neki a dolgot, mint hogy egy szep napon rajojjon, hogy vannak masfajta nok is az eletben, olyanok, akikkel elni is lehet.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (2)
    2012-08-01  01:55
  21. Torolt_felhasznalo_494795
    Torolt_felhasznalo_494795
    2012. augusztus 1. 02:146.

    Sajna nem így volt. Megtaláltam és nem hittem a szememnek. Már is hívtam és ő köpni nyelni nem tudott....annyit azért mondott, hogy kutakodtál utánam mi??? Ő csak azt mondja azért nem mondta el nekem, mert tudta, hogy mérges leszek, de elakarta mondani. Mielött ez kiderült volna skypon beszéltünk még vasárnap este mikor végre felvette a telót és akkor láttam, hogy valami nagyon nem kerek...mert a szemembe sem nézett és furcsa volt az egész....

     

    Mit csináljak ezek után? 

    előzmény:
    Napimado (4)
    2012-08-01  02:06
  22. Torolt_felhasznalo_494795
    Torolt_felhasznalo_494795
    2012. augusztus 1. 02:105.
    Erre csak annyit mondok, hogy mi itthon alig élünk meg, mert nem jött még meg a fizu és hatalmas hitel tartozásunk van.....tehát tényleg az ő pénze azt csinál amit akar, de én ezt mikor tehetném meg két gyerek mellett, ennyo pénzért????
    előzmény:
    bababetű (3)
    2012-08-01  02:03
  23. 2012. augusztus 1. 02:064.
    Először is lájkolnám a helyedben a FB bejegyzéseket és a képeket, hogy lássa én már tudok róla... majd amikor már lenyugszol kérdezz rá, hogy miért nem merte elmondani neked az igazat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (2)
    2012-08-01  01:55
  24. 2012. augusztus 1. 02:033.
    Ő pénze, ő szórakozása.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (2)
    2012-08-01  01:55
  25. Torolt_felhasznalo_494795
    Torolt_felhasznalo_494795
    2012. augusztus 1. 01:552.

    A párom külföldön dolgozik sokat. A hétvégén utazott ki, a kint dolgozó haverjai hívták őt egy elég drága foci mecsre a hétvégére. Ő mondta telefonon előttem, hogy nem tud menni, mert nincs erre most pénze (nem úgy állunk anyagilag perpill) Én próbáltam, úgy szervezni, hogy eltudjon oda menni, de nem jött össze. Ő váltig állította, hogy nem fog menni....vasárnap egésznap nem volt elérhető.....este végre felhívott és totál mást mondott, hogy hol voltak, de mire jó a fész.....ott voltak a fotók a haverjainak, hogy a meccsen voltak. A jegy drága volt, pénze nem volt ezért kölcsön kapott amit persze a többiek ajánlottak fel neki, hogy majd vissza adja. Most a kinti pénzéből kell neki kisporolnia, úgy hogy így is alig volt neki.....

     

    Miért kellett hazudni? Miért kellett adóságba vernie magát? Ennyire ciki azt mondani a havernak, hogy nem megyek????

     

    Vagy én vagyok maradi?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494795 (1)
    2012-08-01  01:44

Címlap

top