Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Flór Ferenc Kórház-Szülés

Csibedina
Létrehozva: 2012. július 31. 12:04

Sziasztok,

 

Olyan kismamákat várok ebbe a fórumba, akik a Flór Ferenc Kórházban szültek, vagy még ez előtt az esemény előtt állnak

Remélem, sokan vagyunk és meg tudjuk osztani egymással az eddigi és ezutáni tapasztalatainkat akár a kórházi dolgok, akár saját mindennapjaink tekintetében...

 

Gyertek, beszélgessünk...

  1. 2012. július 31. 14:3326.

    Köszi a hozzászólást, O.Triznyák :)

    Csupa hasznos és érdekes dolgot írtál nekünk, aminek nagyon örülünk!

    Ezek szerint neked már (lassan) ovis a gyerkőc, ugye?

    Terveztek kistestvért? :)

    előzmény:
    O.Triznyák (25)
    2012-07-31  14:29
  2. 2012. július 31. 14:2925.

    Így van, alapítványi szobába (2 ágyas, 2 db van), - 3000 Ft/éj volt 2009-ben- csak a foglaltság függvényében tudsz menni, amikor a szülőszobára kerülsz, Azért jó, ha van szülésznőd, mert ő ezt tudja intézni és lefoglalni neked. Ezen kívük van egy családi szoba is, 12.000/éj volt három éve, ott bent lehet veled apuka is vagy az egyik nagyszülő. És vannak a hatágyas termek, de van, hogy ott zsufi alakul ki. Van, aki azt szereti, hogy többen vannak és kap sok tanácsot, én jól elvoltam a kétágyasban, egy másik, rutinosabb anyukával.

     

    2009-ben szültem ott a Várkonyinál, választott szülésznőm is volt, és nagyon örültem neki. JÓ fejek voltak, átlagos szülés volt sztem. Mindhárom szülőszoba tényleg szép, az egyikben még egy országosan egyedülálló szülőkerék(?) is van (apukák abban szoktak lógicsálni), a neten utána lehet nézni, milyen. Be is mutatják, ha oda mész felkészítőre. Csecsemősök nem voltak túl jó passzban, de értik a munkájukat, nem vitás. Leterheltek lehetnek..

     

    Kb. ennyi, én ismát választanám ezt a kórházat.

     

    Ja, olyat még nem hallottam, hogy egy éjszaka után hazaengednének valakit...

    előzmény:
    kenezia (22)
    2012-07-31  14:14
  3. 2012. július 31. 14:2624.

    Igen, igen... ő az!

    Ő már tényleg nem dolgozik Tarcsán, hanem a Heim Pálban gyerekorvos?

    Vagy félretájékozódtam magam? 

    előzmény:
    tomimami (21)
    2012-07-31  14:11
  4. 2012. július 31. 14:2523.

    Én is kb. 60 km-re lakom a kórháztól :)

    Akkor tudom, ki az orvosod, láttam a honlapját és nagyon szimpatikus is volt. Az egyetlen dolog, ami engem visszatartott, hogy ezelőtt is egy nagyon aranyos doktornőhöz jártam, de ő is épp babát vár és abszolút nem dolgozik... így jobbnak láttam egy nőt keresni. Aztán majd elválik, hogy beválik-e :)

    Igen, a mocorgás az érdekes dolog... többen úgy fogalmazták meg, hogy olyan, mintha apró buborékok pukkadnának ki a pocakjában :)

    Már nagyon kíváncsian várom...

    A Márton pedig nagyon szép név, jó választás ;)

    előzmény:
    kenezia (20)
    2012-07-31  14:09
  5. 2012. július 31. 14:1422.

    Nekem mondjuk soknak tűnik ez a 6-8 ágyas szoba.

     

    Alapítványi 1-2ágyasról 2ről tudok, de mivel nem biztos,hogy a kiírt időpontban szül az ember lánya, ezért előre foglalni sem nagyon tud. Beérkezéskor kell jelezni a szülésznőnél. Jelen pillanatban úgy gondolom, ha sokágyasba kerülnék, de nincs semmi komplikáció egy éjszaka után haza szeretnék menni. 

    előzmény:
    Klotild (14)
    2012-07-31  13:38
  6. 2012. július 31. 14:1121.
    dr Kovács Réka
    előzmény:
    Csibedina (19)
    2012-07-31  14:06
  7. 2012. július 31. 14:0920.

    A Flórban tutira csak glükózos verzió van. Citromot annyit nyomsz bele amennyit akarsz (megjegyzem szerintem nem sokat javít a dolgon).

     

    kb. 16. héten kezdtem el érezni valamit (jobban elképzelhető, ha azt mondom  olyan érzés volt, mint amikor az ember szemében az ideg rángatózik) Érdekes,hogy folyamatosan változik a mozgás érzékelése, kb. 2 hete a rugdosásról, bökdösésről a forgolódásra+rugdosásra álltunk át, és már a forgás is igen látványos, plussz a frontokat/időjárás változást nagyon megbízhatóan jelzi. A mozgást a kiskönyvben csak a végefelé kell beírni. 

     

    Én gondolkodtam sokáig, hogy csak szülésznőt fogadok, de mivel felújítás/költözés közben vagyunk problémás az orvoshoz járásom (A-ba vagyok bejelentbe, B-ben lakunk és C-be költözünk, ahova a baba is érkezik), mivel az illetékes kórháztól 60km-re lakunk. A doki akivel elkezdtük a terhesgondozást, azt mondta, ha ő nem ér be szülésre, akkor átírányítanak a lakcímem szerinti illetékes kórházba. Hát köszönöm nem kérem... A mostani (egyébként Dr. Szentágotai Ferenc, Gödöllőn rendel magánban) kerek-perec megmonta, hogy mennyi, és ez azért, mert mire én beérek addigra ő is ott van, és végig ott is marad. 

     

    Egyébként augusztus 27. ig szabadságon vagyok, július 1-től :D, onnan még 2hetet tervezek visszamenni és jöhet a TGYÁS... és Mártonnak fogjuk hívni :)

    előzmény:
    Csibedina (12)
    2012-07-31  13:28
  8. 2012. július 31. 14:0619.

    Melyik doktornőnél? :)

    Most már nagyon érdekel... :)

    előzmény:
    tomimami (16)
    2012-07-31  13:55
  9. 2012. július 31. 14:0418.

    Érthetőek az érveid, Klotild... akkor félig-meddig szakmabeliként és már két babán túl rendelkezel annyi rutinnal, hogy magad is megoldd a dolgokat.

    Nekem sem Surányival, sem Várkonyival nincs személyes tapasztalatom, csak hallottam róluk.

    Az alapítványi szobát nagyon előre le kell foglalni? Vagy ez hogy működik?

    előzmény:
    Klotild (14)
    2012-07-31  13:38
  10. 2012. július 31. 13:5517.
    m
    előzmény:
    tomimami (16)
    2012-07-31  13:55
  11. 2012. július 31. 13:5516.
    második terhesség Annál a doktornőnél :) imádok őket
    előzmény:
    Csibedina (15)
    2012-07-31  13:52
  12. 2012. július 31. 13:5215.

    A Medinice-be járok, az is ott van valahol a környéken.

    A Mátyásföldi Klinikával is szemeztem, de az a doktornő, akit kinéztem, úgy tudom, már nem vállal szüléseket...

    Te a mátyásföldibe jársz? :)

    Mik a tapasztalatok?

    előzmény:
    tomimami (13)
    2012-07-31  13:34
  13. 2012. július 31. 13:3814.

    Én hétfön megyek a 12. hetes uh-ra, és 2 hete kaptam az idöpontot.

     

     

    Tomimami volt egy császárom és egy spontán szülésem gátmetszés nélkül ugyanazon dokinál és szülésznönél.

     

     nekem böven elég egy szülésznö aki garantálja a gátvédelmet!

     viszont eddig 2x voltam vizsgálaton és uh is a korházban, és nem kaptam lábremegést a dokitol de az aszitol sem! Sőt!  többet nem megyek hozzá, viszont az a nagyon kedves recepcios azt mondta, hogy nem én mondom meg hogy kihez jövök!:(

     

    de 2 gyerek után, szülésznöi- gyerekápoloi tapasztalattal nincs szükségem magánorvosi konzultáciora, mert senki nem tud újat mondani, de gátat meg nem tudok magamnak védeni!  :) 

    a szülöszoba nagyon szép, de  mikor ott vagy nem biztos hogy ezt gondolod.

     

    Edina én áprilisban voltam utoljára az osztályon, az alapitványi szobában, szép meg nyugis az is. az osztály viszont 6 vagy 8 ágyas, de akkor pl voltak vagy 10–en benn. 

     

    A Surányinál akkor sem szülnék, ha könyörögne..  a családban 2 szülést cseszett el de piszkosul nagyon kemény pénz ellenére is.

     

    a Várkonyival találkoztam egyszer, ö szimpi volt, de ö ragaszkodik a magánrendelöhöz.

     

    ne értsetek félre, ha bejön és segit a szülésben az oké, de a terhesgondozásra nem ohajtok fizetni. 

    előzmény:
    kenezia (11)
    2012-07-31  12:58
  14. 2012. július 31. 13:3413.
    csak nem a mátyásföldklinikára jársz?
    előzmény:
    Csibedina (12)
    2012-07-31  13:28
  15. 2012. július 31. 13:2812.

    Fú, ez a terheléses vércukormérés nem hangzik túl jól... Hallottam már én is erről a glükózos változatról is, de van például, ahol 1 vizes zsemlét és 1 pohár tejet itatnak. Egyébként érdekes dolog ez, mert valahogy minden egyes vizsgálathoz másképp állok, mióta babát várok... Nem stresszelek annyira pl a vérvételtől, vagy a nőgyógyászati vizsgálattól, mert tudom, hogy a picur miatt fontos:)

    Akkor gratulálok a pici fiúhoz! Mikor mozdult meg először?

    A védőnő mondta, hogy erre majd figyelni kell és a kiskönyvben is kell majd regisztrálni.

    Tudjátok már, hogy fogjátok hívni?

    Örülök, hogy viszonylag "gondtalan" a babavárás, szerencsére én is jól vagyok, a nagyfokú fáradtság és aluszékonyság mellett csak a szagokra és illatokra vagyok érzékeny és sajnos újra kezdek kamaszodni, ami az arcbőrömet illeti...

    Én 6 hetes múltam, amikor először voltunk orvosnál, a következő időpontot augusztus 14-re kaptam, akkor épp 11 hetes és 4 napos leszek.

    A doktornőnek a XVI. kerületben van magánrendelése, ott voltunk és 14-én is oda megyünk majd. Te hová jársz?

    Dolgozol még?

    Bocsi az ezer kérdésért, de még annyira rutintalannak érzem magam...

    előzmény:
    kenezia (11)
    2012-07-31  12:58
  16. 2012. július 31. 12:5811.

    Recepcióval csak annyi bajom volt, hogy bunkó volt a csaj, de kegyetlenül. Kinyomtatta a matricákat és mehettünk is fel. Fél8-tól vártam 1 órát, mire kiszólta,hogy jött-e valaki cukorterhelésre... A löttytől számított a 2órában sem lehet ugye enni maximum inni, és ha a doki nem mondaná 75g-os glükózt nektek kell vinni. Bármelyik gyógyszertárban kiadják kb 190 Fr.-

     

    Megmérték az ujjamból a vércukrot, és megkérdezték,hogy kell-e még valamilyen vizsgálat. Mondtam,akkor gyorsan csináljuk meg a 2. trimeszteri labort is, meg a vizeletet. Gond nélkül levettek mindent, úgy hogy beutalóm sem volt.

     

    Egyébként első babánk lesz, méghozzá kisfiú, aki épp a jobb oldalamon próbál lyukat törni kifelé a bordáimon keresztül :)

     

    Mondhatom, hogy a 18 hétig tartó hányástól eltekintve egy nagyon jó várandósságom van. Még jól bírom, de remélem 2 hónap múlva már kezünkben lesz a babóca :) 

     

    Kértél már időpontot a 12. heti Uh-re? Csak azért kérdezem, hogy mennyivel korábban kell kérni? Nekem a 3. lesz esedékes.

    előzmény:
    Csibedina (10)
    2012-07-31  12:46
  17. 2012. július 31. 12:4610.

    Szia kenezia, örülök, hogy írtál!

    Hűha, október az hamar itt lesz;) Első babádat várod?

    Képzeld, amikor mi voltunk laborvizsgálaton, benn a laborban derült ki, hogy sorszámot kellett volna kérnünk a lenti, központi recepciónál... szegény férjem... nagyot futott :) Le az ötödikről, gyorsan sorszám, adategyeztetés, még valami matricákat is adtak az adataimmal, amiből használtak fel a laborban és maradt is meg belőlük, majd gyorsan vissza az ötödikre. Nagyon aranyosak és segítőkészek voltak, bár 1,5 órát vártam a vérvételre szerencsére nem mondták azt, hogy majd ha lesz sorszámom, akkor csinálják meg a vizsgálatot... Szóval kalandos volt, de előbb-utóbb biztos rutinosabbak leszünk:)

    Milyen a babavárásnak az utolsó nagy hajrája?

    Tudjátok a baba nemét?

     

    Üdv:

    Edina

    9+4

    előzmény:
    kenezia (8)
    2012-07-31  12:38
  18. 2012. július 31. 12:389.

    Jaj, örülök, hogy így látod... :)

    Én sajnos - vagy szerencsére - belülről még nem láttam az osztályt, csak a recepcióig és a laborig jutottam.

    Ki volt az orvosod?

    előzmény:
    tomimami (5)
    2012-07-31  12:21
  19. 2012. július 31. 12:388.

    Én októberben fogok a Flórban szülni.

    Van választott orvosom, aki nem a terhesség elejétől van velem, de nagyon meg vagyok elégedve vele. Gödöllőn van magánrendelése, de a vérvételt stb. a kórházba kéri, ahol TB alapon meg is csinálják. Az eredményekért sem kell bemennem. 

     

    Amikor a cukorterhelésen voltam, legalább 3 orvossal találkoztam a 2órás várakozás alatt, de mindenkinek volt egy kedves szava hozzám is.

     

    Szülésznőkről is csupa jót hallottam, én is választottam egy nagyon szimpatikusat. Ha minden igaz, majd a 32. heti UH- alkalmával fogunk vele újra találkozni, akkor bevisz a szülőszobába is.

     

    Szimpatikus a szülészet, és én is jókat hallottam róla.

     

    Remélem a tapasztalatom is ilyen lesz.

     

    Mondjuk a betegfelvétel a bejáratnál már x-edik alkalommal negatív élmény :(

    előzmény:
    Csibedina (1)
    2012-07-31  12:04
  20. 2012. július 31. 12:377.

    Szia Klotild,

     

    Üdvözlett itt :)

    Túl sokat sajnos még én sem tudok, mert eddig csak egyszer voltam laborvizsgálaton. Én is nagyon amatőr voltam, fogalmam sem volt, milyen itt a rendszer, hol kell bejelentkezni, sorba állni, stb... Elég sokat kellett várnom és szegény laborosoknak rengeteget kell adminsztrálniuk.  A körülmények nem voltak túl vonzóak az osztály külső részén, de állítólag az osztályon minden nagyon korszerű és szép. Én Dr. Jurkó Zsuzsa doktornő magánrendelésén voltam az első vizsgálaton, igazából jókat hallottam róla, ezért választottam őt.

    Amikor az osztályon ücsörögtem és várakoztam nagyon sok szimpatikus dokit láttam (sokan dícsérték Surányi doktort egy régi fórumon).

    A szülésznőket is sokan dícsérték, hogy milyen készségesek és aranyosak, panasz egyedül a csecsemősökre volt, de állítólag ők mindenhol a szűk keresztmetszet :)

    A húgom küldött egy videót, ahol bemutatják a kistarcsai szülészetet:

     


    http://www.youtube.com/watch?v=pm2uPRcX2m8&list=UUX4P2pi4jVMZa_eFQfpLnug&index=102&feature=plcp

     

    Hú, hát akkor te már a harmadik babával igazán rutinos anyuka vagy :)

    Én az első babámat várom és eléggé a sötétben tapogatózom, még eléggé az elején is vagyok (9 hét + 4 nap), de remélhetőleg belerázódunk a férjemmel hamar :)

    Remélem sokan leszünk majd itt és mindenki hasznos információkkal tudja majd ellátni a másikat :)

     

    Üdv:

    Edina

    9+4

    előzmény:
    Klotild (4)
    2012-07-31  12:19
  21. 2012. július 31. 12:276.

    A dokikról amit hallottam az pozitív.

     

    Én magánklinikára járok terhesgondozásra, és az ottani dokik is a Flórban vezetnek szülést.

    A szülésznőmmel nem találkoztam addig egyszer sem, amíg este be nem mentünk a kórházba, de első perctől bűbájos volt, pedig akkor már erősen haraptam... este 7-től reggel fél6-ig istápolt, és nagyon hálás voltam érte.

     

    Amiket utána másik kismamáktól hallottam a többi szülésznőről, szintén ilyen pozitív volt.

     

    Most már úgy vagyok vele, hogy tök mindegy melyik dokihoz kerülök majd szüléskor ( a dokim most éppen nem vezet szüléseket, mert nem sokkal utánam lett babája), inkább megyek ehhez a szülésznőhöz, ha ott van még, vagy választok másikat. Szinte úgyis végig a szülésznő van mellettem

    előzmény:
    Klotild (4)
    2012-07-31  12:19
  22. 2012. július 31. 12:215.

    11 hetes vagyok, jövő héten megyek a 12 hetes UH-ra + kombi teszt.

     

    valóban nagyon jó a szülészete, főleg, hogy külön életet él a kórháztól. Nem szerves része, mert alapítványi egy nagyobb egység belőle, ami azért lássuk be látszik is rajta...

    előzmény:
    Csibedina (3)
    2012-07-31  12:15
  23. 2012. július 31. 12:194.

    Sziasztok!

     

    én is februárra várom a harmadik babám, de még nem tudom hol szüljek....

     

    a korház 10 percre lenne, még a lányaimat a klinikán szültem ami jo esetben 3/4 ora.

     

     nekem itt sok minden nem tetszik, de szerintem azért mert tudatlan vagyok....  igy engem is érdekelne pl, hogy terhesgondozás hogy zajlik, lehet e dokihoz kérni idöpontot, kit javasoltok...stb.

     

     szülésznök milyenek, ami biztos, hogy nem akarok magánrendelésre járni, igy lehet normális dokihoz bejutni????? 

    előzmény:
    tomimami (2)
    2012-07-31  12:09
  24. 2012. július 31. 12:153.

    Szia,

     

    Egy korábbi fórumot olvasgatva döntöttem úgy, hogy én is ott szeretnék majd szülni. A húgom dúla, ő azt mondta, hogy az ország egyik legjobb születének tartja. Én Heves megyében lakom, de inkább eljárok messzebbre, ismerve a közelben uralkodó kórházi állapotokat :)

    Hány hetes is vagy akkor most? :)

     

    Legyen szép napod:

    Edina

    9+4

    előzmény:
    tomimami (2)
    2012-07-31  12:09
  25. 2012. július 31. 12:092.

    szia!

     

    2009-ben szültem ott, és terveim szerint februárban megint ott fogok. Én meg voltam elégedve mind a szakemberekkel, mind az egyéb jellegű ellátással.

     

     

    előzmény:
    Csibedina (1)
    2012-07-31  12:04

Címlap

top