Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogyan kell törékeny..

ezmegmivolt
Létrehozva: 2012. július 31. 11:38

gyámoltalan, tutujgatni való nőnek lenni? Aki mellett a férfiak FÉRFINAK érezhetik magukat??

 

Gyerekeit egyedül nevelő, dogozó, fiatal, jó humorú (de nem humorherold) NŐ vagyok.

 

És mindenhol azt tapasztalom, hogy a nyafizó, esetlen, "jajjénnemtudommegcsinálni" nők azok érvényesülnek...

  1. 2012. augusztus 3. 15:13101.

    Nekem olyan ferfi kellett (ha mar elsore nem sikerult legalabb 2. ra) aki mellett nyugodt lehetek mert fizikailag es szellemileg is alkalmas arra hogy szamomra ill. akkor meg szamunkra megteremtse a normalis eletet.

     

    Aki muveltebb , iskolazottabb mint en es az elet minden teruleten vallalja is a felelosseget es a dolgok nehezebb veget es nem varja el tolm hogy en akarcsak megkozelitoleg is annyit teljesitsek barmilyen vonalon mint o.

     

    Ezert cserebe megkapja azt ami az o szemeben az idealis not  es feleseget testesiti meg.

    nem vagyok emancipalt, nem akartam karriert epiteni, kellokeppen felnezek ra, nem hozok fontos donteseket nelkule, es nem vonom ketsegbe a csaladfo szerepet nala.

    Raadasul teljesithette mellettem azt amit o fontosnak tart hogy kepes legyen 1000 % ig gondoskodni a felesegerol, mert szamara a ferfi az aki kepes onalloan segitseg nelkul maradektalanul gondoskodni a csaladjarol.

     

    Plusz kello mennyisegben dorombolok neki. ha nem faj a fejem

    neha meg olyankor  is

     

     

    előzmény:
    Alison1 (98)
    2012-08-03  14:57
  2. 2012. augusztus 3. 15:11100.

    Ahhoz, hogy egy férfi helyén legyen az életben, ahhoz egy számára megfelelő nő is kell mellé.

    Vagy már ez is az ego mesterséges megtámogatása?

     

    Amúgy nüansznyi, árnyalt dolgokról van szó.

     

    Pl.: ketten ribizlit szedtek, néha odapislantasz a vödrére, hogy a végén úgy jöjjön ki, hogy ő szedte a többet. :))

    előzmény:
    Alison1 (98)
    2012-08-03  14:57
  3. 2012. augusztus 3. 14:5899.

    egyesek szerint a naiv viselkedes egy tizenhat eves viselkedeset takarja, holott errol szo nincs.

     

    Ez ettol teljesen kulonbozo, es nem a kulsosegekre szoritkozo viselkedesforma ami sokkal inkabb az 'agyi " dolgokban tud megmutatkozni.

     

    de aki nem erti ezt annak nem erdemes megmagyarazni

  4. 2012. augusztus 3. 14:5798.

    Ha külső igazolás kell egy férfinak ahhoz, hogy erősnek és mindenhatónak érezhesse magát, már régen rossz. Kb. 90% vagy még több is: ilyen. 

    Való igaz, vajmi kevés az igazi alfahím, mármint pozitív értelemben. Aki bizonyossággal tudja magáról hogy a helyén van az életben és nem kell mesterségesen támogatni az egoját.

     

    Nekem nem kellene egy gyenge férfi, nem tudnám sem szeretni, sem megbecsülni a szívem mélyén.

     

    Na de, ahogy látom, nem ilyen komoly topik lett ez.... 

     

    előzmény:
    Amarynda (96)
    2012-08-03  14:51
  5. 2012. augusztus 3. 14:5597.

    Erdekes ez a fajta magatartas  ( naivitas , gyengeseg) a ferfiakban azonnal valami fajta kedvesseget es "hosi vedelmezo" szerepet hoz ki.

     

    Es a nok tenyleg nehezen viselik

     

    Egyszer egy ilyen kemeny noismerosom azt mondta " vajon hanyan tudjak rolad, hogy tized annyira nem vagy gyamolitando mint gondoljak?"

     

    senki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (57)
    2012-07-31  19:39
  6. 2012. augusztus 3. 14:5196.

    Ebben nem ertek veled egyet. En eleg sok remekul mukodo hosszu kapcsolatot latok ahol az egyik "tamfal" a no gyengesege.

     

    A ferfi ettol allandoan a topon erzi magat.

     

    Nem BUTA  norol van szo es nem nyafogogeprol. Hanem olyan norol aki pontosan tudja hogy hogyan kell a ferfi onerzetet folyamatosan ugy taplalni hogy ezzel a maximumot tudja kihozni magabol a ferfi minden teren.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (56)
    2012-07-31  19:36
  7. 2012. augusztus 3. 14:4895.

    " Ha valaki képes évtizedekig gyámolítandó "babaként" élni, az igazából vagy nagyon jó színész"

     

    Pontosan.

     

    ui: tehát sosem az. Szinész, aztán ha emberére akad lelepleződik, és koppan. 

    előzmény:
    Alison1 (92)
    2012-08-03  14:44
  8. 2012. augusztus 3. 14:4794.

    Meg kell tanulni úgy másodiknak lenni, hogy közben te vagy az első.

     

    Amikor először rájössz az ízére, karikacsapásra megjavul minden, harmónia, siker, körülrajongás, ragaszkodás, happyness..:)

    idézet:
    inmélius (43)
    2012-07-31 17:19:53
    tokeletes, ugy latom nem vagyok UFO
    előzmény:
    inmélius (43)
    2012-07-31  17:19
  9. 2012. augusztus 3. 14:4693.

    ez mar a multban is nagyon igy mukodot tmeg a munkahelyeken is,  En tobb esetben nyertem ilyen "eros" kolleganovel szemben.

     

    Amikor meg dolgoztam sokszor a nehez kemeny feladatot nem nekem kellett megoldani mert hat    "o olyan erzekeny, nem biztos hogy alkalmas lenne ra"

     

    de jutalmat mindig ugyanannyit kaptam mint a kollegano

    előzmény:
    desperate (35)
    2012-07-31  16:57
  10. 2012. augusztus 3. 14:4492.

    Ha valaki képes évtizedekig gyámolítandó "babaként" élni, az igazából vagy nagyon jó színész, vagy tényleg az.

     

    Abban hiszek, hogy egy ember -akár férfi, akár nő- legyen őszinte, hiteles, önmagát adó személy bármilyen kapcsolatban.

    Egy párkapcsolatban meg főleg.

    Nem mintha ez a magatartás megoldókulcsa lenne  bármilyen konfliktusnak, problémás élethelyzetnek, de igaz ember nem élhet másként. 

     

    Ami te írtál, az a nőtípus létezik, elismerem.

    Nem tudom, mennyire élhető mások számára, nekem elborzasztó belegondolni is, hogy így éljek. 

    előzmény:
    Amarynda (89)
    2012-08-03  14:33
  11. 2012. augusztus 3. 14:4291.

    Ilyen az okos no

    fuggetlenul attol hogy ha nincs otthon apu akkor kinyitjuk a befottesuveget mert nem all meg az elet es megvesszuk azt a bizonyos dolgot amirol az o nagyon fontos velemenyet kikertuk.

    Viszont igy tudtara adtuk hogy nelkule nem tortenik semmi minden percben fontos nekunk.

     

    Imadja ezt a fajta kezelest a ferfiak.

     

    Nekem 35 eve tokeletesen mukodik,neked is be fog valni

    előzmény:
    Marharépa (15)
    2012-07-31  12:16
  12. 2012. augusztus 3. 14:3990.

    :)))) Ez jó!

     

    Igen, a férjem is azt mondta, miután 13 év után elhagyott, hogy úgy érezte nekem nincs rá szükségem.... elég hülye duma szerintem, de való igaz, hogy fizikailag, anyagilag, logisztikailag, megoldom egyedül is az életet a 2 gyerekkel is.

    idézet:
    ezmegmivolt (8)
    2012-07-31 12:07:24

    na akkor itt is van a valasz a kerdesedre....

     

     

    En 35 eve vagyok hazas. Amikor szukseg volt ra akkor helytalltam. Mivel viszont egyebkent nem szoktam magam halalra strapalni ennek az a kovetkezmenye hogy ha adott esetben  megteszem azt amit egyebkent is meg tudnek tenni, akkor ez komolyan el van ismerve es meltanyolva van.

     

    Na de ebbol nem csinalok rendszert es kizarolag akkor teszem amikor ez nagyon szukseges akkor is idonkent szova teszem hogy alig varom hogy a ferjem atvegye az aktualis dolgot tolem, mert hat o sokkal okosabb es jobban megcsinalja masreszt pedig nekem ez komoly erofeszitesembe telik.

     

    előzmény:
    ezmegmivolt (8)
    2012-07-31  12:07
  13. 2012. augusztus 3. 14:3389.

    Ugy hogy nem kell mindent tudni  amit tudsz. Legalabbis egyaltalan nem szukseges megmutatni hogy tudod is.

     

    Ha a ferfi ugy erzi hogy a no felnez ra, mert o az eros az ugyes aki mindent meg tud csinalni es a no hozzafordul a  problemai megoldasara akkor meg evtizedek mulva is a tenyeren fogja hordani az o kis gyamoltalan babajat aki ugyan kepes lenne a problemakat maga is megoldani de miert tenne ha van aki megteszi helyette es ezzel az illeto ferfit pont ugy kezeli ahogy a legtobb ferfi ezt kivanja.

     

    Ennek a viselkedesformanak van egy mottoja:

     a ferfi a fej, a no pedig a nyak 

    a fej pedig mindig arra fordul amerre a nyak forditja

     

    a ferfiakat felesleges raebreszteni arra hogy a nok iranyitjak oket.

    Ui. ezzel nem szeretnek szembesulni, de egy okos no a maga gyamoltalan kis noiessegevel a legokosabb ferfit is kepes iranyitani .

     

    Egy ferfinek ha elmondod legalabb naponta egyszer hogy milyen okos es mennyire potolhatatlan a goncolszekeret is letolja neked az egrol.

     

    Erre voltal kivancsi?

    előzmény:
    ezmegmivolt (1)
    2012-07-31  11:38
  14. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2012. augusztus 1. 20:2788.

    Sehogy. A társam ne gyámolitson, mert nem szorulok gyámságra:) adott esetben, felnőtt ember lévén akár egy konzervet is ki tudok nyitni. Amúgy meg nem is tűrném el a gyámkodást, elvégre nagykorú vagyok egy ideje..

    Amúgy is zsákutcának gondolom ezt az egész gyámoltalan nő - védelmező férfi dolgot, mert egy idő után - valljuk be - eléggé unalmas, sőt terhes tud lenni a férfi számára, hogy az imádott nő tökéletesen életképtelelen (hovatovább infantilis..)

    A magam részéről a meghittséget és a kölcsönös elismerést többre tartom, a saját kapcsolatomban főleg.

    Szóval, ez az érvényesülés szerintem meglehetősen kérészéletű. a nyafizó, esetlen nő pedig nevetséges, urambocsá szánalmas. 

    előzmény:
    ezmegmivolt (1)
    2012-07-31  11:38
  15. 2012. augusztus 1. 09:0987.

    Ez jó kérdés:))

     


     

    Exférjem mindig a haverja feleségéről beszélt, aki otthon van a gyerekekkel, de nem főz, nem takarít, a gyerekeket folyton ide-oda passzolj. Mikor találkoztunk is, állandóan panaszkodik gyerekekre, férjre.

    De a férje imádja és eszébe se jutna elhagyni.

     

    Vagy pl. volt egy szaktársam az egyetemen. Akinek nem sikerült a matekvizsgája és volt pofája elmenni a tanárhoz, utolsó vizsganapon, hogy neki kell a kettes, és majd szeptemberben eljön és "felel". A durva, hogy megkapta a kettest csak úgy!!!!és mivel utolsó félév matek volt még vissza se ment!! Röhögött a markába.

     

     

    előzmény:
    tamtamtam (86)
    2012-08-01  08:53
  16. 2012. augusztus 1. 08:5386.
    Mit nevezel érvényesülésnek?
    előzmény:
    ezmegmivolt (1)
    2012-07-31  11:38
  17. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. augusztus 1. 08:4685.

    Csatlakozom. Az erős nők táborához is. És nem, nem játszom magam gyenge nőnek, inkább maradok egyedül.  

    És abban is egyetértek, hogy a nőknek mi mindent nem tanácsolnak, hogy tegyenek meg a kapcsolat kedvéért, a pasik meg elég, hogy vannak? Hát nekem nem, és nem is érdekel (soha nem is érdekelt) az össznépi játszmázás.

    Könnyen beszélek már, mert van gyerekem, unokám, régebben még erős férfival is találkoztam párral, így nem érdekel, hogy egyedül vagyok, korombeli pasit pláne nem találok, aki nem csak házias cicát keres:-) 

    előzmény:
    ezmegmivolt (84)
    2012-08-01  08:27
  18. 2012. augusztus 1. 08:2784.

    Én is így látom. És nem csak azokra gondolok, akikkel én kapcsolatba kerülök, hanem h a környezetet nézem is.

     

    Minden cikk arról szól, hogy hogyan legyünk mindig minden helyzetben nők, hogyan legyünk egyszerre családanyák, dolgozó nők,társak, szexis feleségek......mert nekünk minden szerepet tutin kell hozni, ha nem akkor bizony van oka a férjnek más után kajtatni, mert valamit nem kapott meg otthon.

    előzmény:
    mosolygóska (83)
    2012-08-01  05:56
  19. 2012. augusztus 1. 05:5683.

    baromi kevés az a hím aki egy erős önálló talpraesett nő mellett férfinak érzi magát

     

    a nagy átlag csak pasi és nem férfi, nyilván ezek a nyafizó nőt fogják választani, mert megrémíti őket egy erős nő

     

    magam részéről ha pasi lennék a falnak mennék ezektől a nőktől:))

    előzmény:
    ezmegmivolt (1)
    2012-07-31  11:38
  20. 2012. augusztus 1. 01:4282.
    a Maxim, az nagy (mutattyaja neve is nekilye). tülle meg en is tanulhatok. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (77)
    2012-07-31  21:48
  21. Torolt_felhasznalo_872549
    Torolt_felhasznalo_872549
    2012. július 31. 22:1681.

    Abbiza, az aztán randa egy dolog ám!!

     

    Na, elköszönök szépen, öröm volt veled beszélgetni. A Vivijen folyton leparasztoz a 2. mondat után, te legalább csak foglalkozásozol..

     

     

    Imádom ezt az enelcét!!!!!!!

  22. Torolt_felhasznalo_872549
    Torolt_felhasznalo_872549
    2012. július 31. 22:0580.

    Magamat ismerve csakis arra, hogy hamm! márpedig én ezt mind megeszem! :-DD

     

    Más ismerőseim pedig azt fogadhatták meg, hogy soha többet nem ebédelnek nálam..

     

    Esetleg még: Esküszöm, nem a fazékból vette el a macska azt a gombócot? :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (79)
    2012-07-31  22:01
  23. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 31. 22:0179.
    A gombócaidból ítélve szakács. Szóval mire is esküdtél fel a kukta mellett??
  24. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. július 31. 21:4978.

    Tényleg?

     

    Többnyire pont az ellenkezője tapasztalható, úgy gondolom.

    A talpraesett, kedves és  magát feltaláló nőkre van kereslet.

     

    előzmény:
    ezmegmivolt (1)
    2012-07-31  11:38
  25. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 31. 21:4877.
    Megfogadom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (71)
    2012-07-31  20:57

Címlap

top