Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Norbi update valaki?

mindlevery
Létrehozva: 2012. július 17. 22:59
Sziasztok! Elkezdeném az update diétát. Esetleg szeretne valaki csatlakozni? Megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, recepteket cserélhetnénk, bíztathatnánk egymást, leírhatnánk ki mit evett, ivott, tornázott, stb.Ki hány kilót szeretne fogyni? Én 15-20 kilót tűztem ki célul, és jövő nyárra szeretném ezt leadni, akkor leszek 30 éves, és a születésnapomon szeretnék úgy kinézni, mint még sosem
  1. 2012. július 20. 11:33126.

    Sziasztok!

     

    Ez a kép kinyomtatós dolog nagyon jó ötlet! Lehet be iktatom én is!!! :-)

    Bár Nerkem egy másik módszerem is van. A konyhában van két pohár, az egyikre egy szomorú fejet a másikra pedig egy mosolygós fejet rajzoltam, raktam a szomorú pohárba annyi diót amennyit szeretnék lefogyni, és ha ment le valamennyi akkor átrakok annyi diót a mosolygós pohárba amennyit leadtam. Vicces és motiváló számomra! :-)

     

    Én ma hamburgert csinálok ebédre: pulykahúsból csináltam a hamburger pogácsát, meg majd sütök hamburger zsömlét is!!!  

     

    Ha valakinek kell a recept szívessen leírom!!!

     

    Valaki írta a kaja rendelést, az én tapasztalatom: míg suliba jártam és nem volt időm főzni rendeltem tőlük, de csak ebédre, nekem elég nagy adag így el tudtam osztani így maradt vacsorára is.Reggelire meg mindig kitatáltam valamit. Szerintem nagyon finomak az ételek , egy-két kivételtől eltekintve amelyek viszont számomra ehetetlenek voltak(pl. a spenót főzelék, a kukában landolt) 

     

  2. 2012. július 20. 11:19125.

    Jó reggelt, vagy már inkább kellemes délután mindenkinek!:)

    Most ültem csak le reggelizni, a drága férjemnek köszönhetően kicsivel tovább aludhattam

    Én is csináltam ezt, hogy csini csajok képét tettem mindenhova, aztán most inkább magamról van egy kép a hűtőn, azt hiszem az motíválóbb, hogy nem szeretnék kinézni:S

    Ma paprikáskrumpli lesz  a családnak, nekem pedig tojásos lecsóÉs ott figyel a finom görögdinnye a hűtőben.

    Ma megyek tescóba meg auchanba, megnézem a slim kenyeret meg a norbi kenyeret, hátha jó árban lesz valamelyik. 

     

    Ezek a fehérje porok baromi drágák nem? Amúgy nem ártalmasak?

     

    Nálatok hány hét után indult be a fogyás?

     

     

  3. 2012. július 20. 11:17124.

    Igen vannak szerencsés alkatok! Nálunk potn hugom ilyen, ehet akár mennyit és akármit nem hízik és nagyon jó az izomtónusa is pedig nem is edz...Hát én már nem vagyok ilyen szerencsés!

     

    De akaraterő a legfontosabb! Régen mikor elsőnek elkezdtem az update-et mindenki direkt ette előttem a forró kenyeret, pizzát, tésztákat stb.. azt várták h 1-2 nap vagy hét után ugyis elbukom! Kicsit gonoszak voltak de pont ez motivált, hogy bebizonyitsam igenis képes vagyok rá! És mikor látták, hogy milyen szépen mennek le a kilók, ők is elkezdtek úgy enni mint én és az egész család egészségfanatikus lett! Nagyon örültem neki, hogy meg tudtam változtatni a nézőpontjukat és hogy ők is odafogyeltek az egészségükre! Nagy segítség volt ez nekem! Pedig akkor még norbi termékek sem voltak és edzeni sem edzettem mégis nagyon jól működött!

     

    Kérdeznék szerintem ha van rá időd akkor mindenképp nyomtass 1-2 képet ha Téged is motivál! Bár mindenkinek más és más az ami ösztönzi, meg kell találni a saját módszered, de ez nekem nagyon bejött! Rá is keresek majd facebookon, hogy biztos ne veszítsem sose szem elől a célomat!

    előzmény:
    agibereg (122)
    2012-07-20  09:41
  4. 2012. július 20. 10:14123.

    ez nagyon jó ötlet egyébként!

    facebookon "Edzésre fel" név alatt van fent egy edző lány, ő szokott klassz képeket pár soros szövegekkel posztolni.

    tervezem már egy ideje, h azok közül nyomtatok ki egyet és kirakom a falra motivációs posztre gyanánt.

    próbálok csatolni egyet.

    előzmény:
    Éviii (121)
    2012-07-20  09:34
  5. 2012. július 20. 09:41122.

    Nekem nem is kell képet kinyomtatni, itt a munkahelyemen egy szobában ülök egy kis kolléganővel, két gyerekes családanya, akkora pontosan mit én, de mindösszesen 45 kg. Csak őt kell nézzem, máris tudom, hogy nagyjából mit szeretnék :-)

     

    Mondjuk nagy hátránya a dolognak, hogy a kis kolléganő az a fajta, aki naponta csak egyszer eszik: reggeltől-estig, mindenféle sütikéket, meg nasikákat, meg ropikákat, meg mit tudom én milyen bűnös dolgokat nem.... egy ideig még dugdosta az orrom alá, de mostanra megszokta, hogy hiába, nem kérek a kuglófból sem meg az almás pitéből sem... pedig Isten bizony ő csinálja a legfinomabb almás pitét a világon......

    előzmény:
    Éviii (121)
    2012-07-20  09:34
  6. 2012. július 20. 09:34121.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Nekem egy nagyon jól bevált módszerem van arra, hogy ne egyek többet a kelletténél. Kinyomtattam olyan nők képét akinek nagyon tetszik az alakja és amit el szeretnék én is érni! Ha erre ránézek mindig az van bennem, hogy de igen akkor is megcsinálom kell a fenének az a csoki vagy az a plusz egy szelet kenyér! Rögtön tornázhatnékom is van annyira vágyom erre az alakra! Kiteszem a hűtőre, az ágyamhoz... Ez nagyon inspirál!

     

    Amugy menzesz alatt én is felfújodom és nehezebb is vagyok! De azzal nyugtatom magam, hogy pár nap és ugyis visszaáll a normális súly, talán még kevesebb is lesz! 

    előzmény:
    mindlevery (108)
    2012-07-19  17:15
  7. 2012. július 20. 09:25120.
    Nem! Még régebben kétségbeesésemben próbáltam gyors és egyszerű módszert kipróbálni és akkor belevágtam a turbó diétába! De pár nap után feladtam, egyszerüen csak turmixokat ittam és már a gondolattól is rosszul voltam ha még egy pohárral le kellett küldeni! Viszont nagyon sok fehérje porom kimaradt és most azt hasznosítom ilyen módon!
    előzmény:
    agibereg (109)
    2012-07-19  17:16
  8. 2012. július 20. 07:46119.

    Pálinkás jó reggelt mindenkinek!

     

    Kedves Str79! Jó, hogy te is csatlakoztál! Na én besárgultam az irigységtől, hogy 2 hónap alatt 13 kg.... Én március óta csinálom, és "csak" 10 kg ment le. De hozzá kell tegyem, hogy nekem rögtön az elején sem mentek le gyorsan a kilók, és azóta is csak lassan, komótosan. Pedig én Isten bizony nem is szoktam bűnözni, sőt, általában minden nap tornázom. Eddig egyszer fordult csak elő március óta, hogy bűnöztem, az a bizonyos, mikor nem bírtam ellenállni a sajtos rudaknak, mentségemre szóljon, hogy vendégségben voltam. És ráadásul nemis olyan vendégségbe, ahová az ember viszi a kaját, ott csak azt tudtam enni, ami ott volt. Pl. a családi összejövetelekre én mindig viszem a kajámat, a születésnapi "tortám" is egy update almáspite volt :-)

     

    Különben én is tanakodtam rajta, hogy nem lenne-e praktikus és hatásos befizetni ezekre a menükre, csak még nem határoztam el magam. ha az ember a költségeket összeadja, akkor rohadt sok, de ha viszont a hagyományos étkezés költségeit összeadjuk, tényleg ugyanoda lyukadunk ki, vagy nem nagy a különbség, és viszont a Norbi kajánál legalább tudja az ember, hogy nem evett össze-vissza mindent. Az a tapasztalatom, hogy sok Norib készítmény már nem drága, mert időközben a hagyományos dolgoknak is úgy megemelték az árát, hogy nincs különbség, vagy nem túl nagy a különbség.

     

    Különben én is nagy Norbi rajongó vagyok, és ez alatt én sem azt értem, hogy most micsoda szimpatikus embereknek tartom őket, de az, amit tesznek annak érdekében, hogy az ember mégse legyen olyan, mint egy gombóc, az tényleg nagyszerű, és mindenképpen tök jó, hogy ez a módszer hatásos. Én már életemben tényleg rengeteg diétát kipróbáltam, de hatásosnak egyiket sem mondanám, ezen az egyen kívül.

    előzmény:
    str79 (117)
    2012-07-19  20:53
  9. 2012. július 19. 22:21118.

    Én is csak ritkán veszek péksütiket, mert nekünk is drága, de néha azért próbálok beszórítani ezt+azt! :-)

     

    Egyedül a lisztet szoktam megvenni, de nem sütök túl sokat így elég sokáig elég. Cukor helyett pedig xilitet használok! 

    előzmény:
    mindlevery (116)
    2012-07-19  20:46
  10. 2012. július 19. 20:53117.

    Sziasztok! Én tavaly rendeltem Update kaját, a teljes napi étkezést. Pár éve még a Gastroyal csinálta, az rettenetes volt. Tavaly újra próbálkoztam. Sokkal-sokkal jobb. Én kicsit több, mint 2 hónap alatt 13 kg-ot fogytam, 73-ról 60-ra, ehhez 170 cm vagyok. Nem vagyok rá büszke, de nem mozogtam. Szerintem egy esetben hízhat valaki a menütől, ha eszik mellé mást is. Én csak ezeket az ételeket ettem. Számomra nem volt vészes a napi 1500 Ft (most 1600). Az ételek finomak voltak (néha azért kellett arra gondolni, hogy ettől most fogyok, mert voltak kevésbé jók is :)) és nagyon nagy adagok. Mostanában is rendelem néha, mert visszajött 3 kg. Most 7 kg-ot kellene fogynom, de nehezen veszem rá magam, pedig kiszámoltam a mai kajámat is, úgy, hogy csak hulladékot ettem, reggeli 1 db csokis croissant, ebéd rántott sajt, este megint valami édes péksütemény, kiadás 1500 Ft, tehát meg is van a teljes Update napi menü ára. :(

     

    A mozgásra is nehezen veszem rá magam, de találtam egy oldalt, ahol 12 perces edzésterveket csinálnak és a teljes testet megmozgatják. Nagyon jó. Az elején nehéz, de bele lehet jönni: bodyrock.tv.

     

    A bolti Update dolgokat csak ritkán veszem, mert azok szerintem kicsit drágák. Esetleg, ha úgy akarok péksüteményt enni, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásom, csak akkor veszek.

     

    Valaki írta, hogy kellemetlen testi tünetei voltak a menü fogyasztásának. Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Mielőtt ezt ettem volna, tele voltam kiütésekkel, a 2 hónap alatt, amíg csak ezt ettem, elmúltak a kiütéseim. 

     

    Szóval én ezek után, ciki, nem ciki, teljesen oda vagyok Norbiékért (na nem néhány szereplésükért), azért, amit az emberekért tesznek. Nélkülük nem fogytam volna le ezt a 13 kg-ot.

     

    Jó, hogy indult ez a fórum, most lehet, hogy én is erőt veszek magamon. :)

     

    Szép estét és kitartást! :)

  11. 2012. július 19. 20:46116.

    Cipóka: Üdv. a klubban:) Én hogy örülnék 5 kiló minusznak egy hónap alatt! Csak így tovább:)

     

    Egész jól sikerült a mai napom kajálás szempontjából. Azt hiszem még az adagokon kéne picit csökkentemnem. Nekem még mindig drágák a termékei:( Nem nagyon költenék ilyen luxusra, ha pl. édességet ennék, főzök dr.oetker pudingot, az sokkal tovább elég, és árban is jobb, illetve a cba-s pudingnak ugyanazok az összetevői mint a norbi pudingnak, ugyanott is gyártják, csak feleannyiba kerül, legalábbis 1-2 éve még így volt, lehet azóta már nincs. Ha jár vki cba-ba, megnézhetné

     

    Jóéjt mindenkinek, lehet ma már nem jövök.

  12. 2012. július 19. 20:25115.
    Szerintem tök jó, hogy lassan egész sokan leszünk, mindenki tud valami apróságot hozzáadni a diétához, és a végén mindenki sikeres lesz! Én viszont mára elköszönök, jó éjszakát mindenkinek
  13. 2012. július 19. 20:16114.

    Nagyon köszönöm! :)

    Olyan butának érzem magam, h eddig ezt az árlistát nem találtam meg...

    előzmény:
    Cipóka26 (113)
    2012-07-19  19:26
  14. 2012. július 19. 19:26113.

    http://updatedeakter.com/arlista

     

    Linkeltem egy árlistát, az alján vannak a pékárúk árai! Kilóban vannak megadva.

     

    A medvehagymás cipó nekem nagyon nem ízlet, olyan mintha sült fűrészport rágcsáltam volna! :-)

     

    Viszont a császárzsemle és a kornspitz az nagyon finom! Illetve a diós búr is nagyon finom és laktató is.  

     

    előzmény:
    kérdeznék (112)
    2012-07-19  18:43
  15. 2012. július 19. 18:43112.

    szia Cipóka!

    mennyibe kerülnek Norbiéknál a kiflik? zsömléjük is van?

    ezekkel még valahogy sosem találkoztam...

    előzmény:
    Cipóka26 (111)
    2012-07-19  18:30
  16. 2012. július 19. 18:30111.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék én is csatlakozni hozzátok!

     

    Én is kb. 2 hónapja váltottam életmódot. Próbálom kerülni a szénhidrátot, de azért néha veszek Norbis kenyeret vagy kiflit. Illetve néha megjutalmazom magam egy-egy péksütivel! :)

    Szerintem is nagyon finomak.

    Nekem 1 hónap alatt sikerült lefogynom 5 kilót, de úgy, hogy nem tudtam mellette semmit mozogni. Most már a mozgás is belefér így azért könyebben mennek le a kilók! :)

     

    Próbálok majd én is felrakni recepteket, ezzel is segítve Titeket! :) 

     

  17. 2012. július 19. 17:19110.

    Hát ami a kenyeret illeti, nekem elég két szelet, úgyhogy nem esem kísértésbe.

     

    Ami pedig a nehéz napokat illeti, hát olyankor én például halálra tudnám zabálni magam valami édességgel... Akkor eszem meg  a napi minimum 3 Norbi rudit, két joghurttal, betérek a pékségükbe néi sütiért.... Én olyankor másképpben nem bírnám, muszáj valami édeset ennem, ráadásul soka. És olyankor én sem mérem magam, nem akarok sírógörcsöt

    előzmény:
    mindlevery (108)
    2012-07-19  17:15
  18. 2012. július 19. 17:16109.
    Ez a Norbi féle fehérjeturmix? Én is szemeztem vele, de ennek már én is túlzásnak tartottam az árát..... Majd ha nyerek a lottón, talán akkor....
    előzmény:
    Éviii (104)
    2012-07-19  16:53
  19. 2012. július 19. 17:15108.

    agibereg: kiváncsi leszek, milyen lefagyasztva, majd írd meg:)

     

    Nekem ez a többször keveset olyan, hogy akkor úgy érzem, egész nap csak ettem, és valahogy még éhesebb leszek tőle, de azért próbálok kis adagokat enni, de olyan nehéz abból, ami finom:( Ti hogy álljátok meg, hogy mondjuk csak 2 szelet kenyeret esztekk reggelire, nem hármat?

     

    Ja még egy kérdés, ami nálam pont most lesz aktuális: mensi alatt nektek is több kilót mutat a mérleg? Tudom, hogy ilyenkor a szervezet visszatartja a folyadékot, ezért nem is állok ilyenkor mérlegre. Ilyenkor nem vagytok éhesebbek? Én egész nap csak ennék:S

  20. 2012. július 19. 17:13107.
    Mázlista! Bár én lennék ilyen szép sudár.... a fele királyságom odaadnám pár centiért. Én momentán a 156 cm-höz vagyok 62 kg, én akkor lennék elégedett, ha legalább 55-kg-ra sikerülne lefogyni, az 50 kg pedig szuper álom lenne.... Talán lesz hozzá erőm....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (101)
    2012-07-19  15:50
  21. 2012. július 19. 17:10106.
    Szerintem mindenképpen!
    előzmény:
    mindlevery (100)
    2012-07-19  15:40
  22. 2012. július 19. 17:07105.

    A Sparban 99 Ft, CBA-ban 115 Ft. De még nem próbáltam lefagyasztani.... tulajdonképpen miért is ne?

     

    előzmény:
    mindlevery (97)
    2012-07-19  15:23
  23. 2012. július 19. 16:53104.

    Harangocka, én azt javaslom inkább egyél sürübben és keveset, ez már önmagában fogyáshoz vezethet még ha nem is annyira tartod be a diétát! Az anyagcseréd felgyorsul és a szervezeted nem raktározza el a bevitt kalóriákat. Én akkor voltam a legvékonyabb mikor a legtöbbet ettem! Igaz akkora teljesen kizártam a cukos lisztes ételeket, nem is kívántam! Akkor éreztem magam a legjobban most is ezt szeretném elérni!

     

     

    Amúgy én vacsorára már csak fehérje turmixot iszom! Most 3 napja ezzel próbálkozom és eddig úgy tünik müködik. Nem vagyok éhes sem, az íze sem olyan rossz és mintha kezdene a hasam is lemenni! Főleg edzés után esik jól!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (94)
    2012-07-19  13:48
  24. 2012. július 19. 16:48103.
    Mindlevery! Kb. fél év alatt sikerült leadnom, igaz ebben volt keményebb meg lazább időszak is vegyesen. Nálam általában úgy van, hogy hirtelen lemegy 2-3-4 kiló és utána egy darabig stagnálás és utána megint jön egy gyorsabb fogyós idő és ez nem mindig van összhangban a "laza-kemény" időszakokkal. Kicsit furán van összerakva a szervezetem. Most sajnos azonban megint nem mozdul semerre a mérleg, remélem lassan túlbillenek megint ezen!
    előzmény:
    mindlevery (92)
    2012-07-19  12:45
  25. 2012. július 19. 16:44102.
    Igen nekem is megvolt mind a 3 dvd, de sajnos már csak a 3dik része van meg! De majd felkutatom valahol a többit is meg kell lennie! Abban viszont egyetértek hogy kőkemény!
    előzmény:
    agibereg (91)
    2012-07-19  12:04

Címlap

top