Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem vigyáznak az unokákra

Nona77
Létrehozva: 2012. július 11. 10:11

Csak kiváncsi vagyok, hogy ez gyakori probléma-e, vagy rtikaság.

 

Az a helyzet, hogy itt a vakáció, és se az én szüleim, se az anyósomék nem vigyáznak a gyerekekre. Egyikük 7 másik 5 éves, elég hosszú a szünet, mi minden szabinkat velük töltjük, táborban is voltak, de így is van 2-3 hét amikor egyszerűen már nincs hova tenni őket. Kézefekvő lenne a megoldás, hogy a nyugdíjjas nagyszülők vigyazzanak rájuk, de nem szívesen vállalják, Már kellemetlen megkérni őket. Eddig összesen 1,5 napot "kaptunk" tőlük nyögvenyelősen. Azért nem értem az egészet, mert egyébként tök türelmesek, amikor együtt vannak, úgy tűnik jól érzik magukat velük.

Gyerekkoromban heteket töltöttem a mamáékkal, mi sem volt ennél természetesebb. Igaz, akkor még korábban nyugdíjba mehettek, anyukám sajnos még a munkahelye miatt nem tud segíteni.

  1. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 15. 19:11901.
    Jó is volt! De elég is mára!:-))) kézibaba:-)) amikor nem nézelődik.
    előzmény:
    eda-1952 (899)
    2012-07-15  19:03
  2. 2012. július 15. 19:07900.

    Konkrétan: bunkó szülők neveletlen gyereke. Aki megszenvedett, mert értelmes volt és másoktól kellett magtanulnia a viselkedési szabályokat.

    Egyszerűen úgy mondanánk: nem volt gyerekszobája...

    előzmény:
    Dapazso (894)
    2012-07-15  18:24
  3. 2012. július 15. 19:03899.
    Akkor de jó most neked...)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (893)
    2012-07-15  17:31
  4. -1-
    -1-
    2012. július 15. 19:00898.

    Igen, van pár tapasztalatom, amit hasznosíthatok.

    Remélem már a vége felé járok a folyamatnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (897)
    2012-07-15  18:57
  5. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 15. 18:57897.

    Oh

     

    Biztos, hogy egyszer majd a javadra tudod fordítani a rossz dolgokat, amiket átéltél, amiket kaptál tőle. Vagy már folyamatban is van..

    előzmény:
    -1- (896)
    2012-07-15  18:47
  6. -1-
    -1-
    2012. július 15. 18:47896.

    Az anyukám úgy ítélte meg még az utolsó éveiben is, hogy megérdemeltem, amit kaptam.

    Én sajnálom, hogy neki ez jutott felismerésként.

    előzmény:
    Dapazso (894)
    2012-07-15  18:24
  7. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 15. 18:32895.

     

    A nézelődés nagyon fontos program ilyenkor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (893)
    2012-07-15  17:31
  8. 2012. július 15. 18:24894.

    Persze.

    Mire mondta volna a gyermek,hogy :...nem fájt,köszönöm a lekvárt!...

    Elrendelt helye volt annak,főleg ha sikerült is utolérnem és nem csinált belőlem hülyét még  előtte,míg futkorásztam utána...ő meg üvöltözött előttem.

     

    Elmondok egy történetet,amely  erre a gézengúzomra nagyon jellemző volt..

    Berlinben campingeztünk '81-ben,ő akkor volt 9. éves,a bátyja 12,a lányom 2. A camping és a strand között volt egy felüljáró fém lépcsőkkel,korláttal.A campingben lakók úgy használták a strandot,hogy ezen a felüljáron mentünk át az alattunk levő út fölött.

    Az én drágaságom rendszeresen előreszaladt..,hagytuk is,mert azért a másik oldalon voltak ellenőrök akik megfogták,hiszen ellenőrizték a belépőnket.Egyszer mire utolértük,már lecsúszott a korláton ami átforrósodott és égette a fenekét,mire odaértünk már üvöltött,hogy... itt egy magyar gyereket vernek meg mingyárt!!!

    A németek csak nézték mi a baja.

    Mi a nevetéstől megszólalni se tudtunk,dehogy bántotta bárki is,elég volt a maga baja,többé nem csúszkált le,pedig előtte ezerszer mondtuk,hogy ne tegye..szegénykém tapogatta a megégett fenekét.Csendes napunk volt aznap ,mert egyfolytában ült a pancsolóban hűtötte a fenekét..

    Vagy Drezdába a Zwingerben ahol szigorú teremőrök vigyázták,hogy szépen sorban menjenek a látogatók a kordonok mellett az én gyönyörűségem úgy cikázott az egyik oldalból a másikba,hogy a teremőrök alig tudták elkapni.

    Ódákat tudnék mesélni,szóval olyan határig volt öntörvényü,hogy volt példa arra is,hogy megkért az osztályfönöke,legyen már beteg az osztálykirándulásra.Mellesleg kitünő tanuló,nagyon jófejü,és szolgálatkész gyerek volt,de valahogy neki mindíg kárbaveszett volt az  a nap,ha nem csinált valami huncutságot.

    Boxolt,tornázott,karatézott,szóval sportolt is,mégis  ma úgy mondanák hiperaktív volt.Akkor csak úgy tudtuk,...igen  eleven a gyermek. 

     

     

    előzmény:
    -1- (891)
    2012-07-15  11:33
  9. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 15. 17:31893.
    2 órája nálam van a  majdnemháromhónapos, anyja meg nővére moziba ment. Nagyon édes, megetettem, most nézelődik. Úgy látszik, jól érzi magát nálam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 15. 11:41892.
    Igen, a sógornőt is bíztatni kellett egy kis ideig, hogy ne nekem mondja a sérelmeit, hanem az illetékesnek :) Azóta minden rendben.
    előzmény:
    -1- (889)
    2012-07-15  11:29
  11. -1-
    -1-
    2012. július 15. 11:33891.
    Ma is...
    előzmény:
    -1- (890)
    2012-07-15  11:32
  12. -1-
    -1-
    2012. július 15. 11:32890.
    Ma úgy ítéled meg, hogy rendben voltak azok a segrepacsik?
    előzmény:
    Dapazso (885)
    2012-07-15  11:06
  13. -1-
    -1-
    2012. július 15. 11:29889.

    Ennek tiszta szívből örülök, magam is így vélekedek.

     

    Ahogy olvaslak, az jutott az eszembe, hogy nemrég jártam egy kis önfejlesztést tanulni, és ott volt, hogy előhoztuk a gyerekkorban történteket.

     

    Most pl elindultunk abból, hogy egy gyereket neveljünk vagy csak terelgessünk.

    Nálad pedig előjöttek az emlékek, a történések.

     

    Igaz, hogy ez már megint más téma, de pl így lehet rálátni a saját gondjaikra, vagy inkább a vélt gondjainkra, amikkel nem tudunk mit kezdeni.

    Ahogy leírtad az apukád történetét, én azonnal meg is értettem őt.

    Most már csak az én anyukám történetét kellene tudnom végleg megérteni.

     

    A másik ami nagyon megfogott az a sógornő megoldása.

    Még nekem is gyakorló fázisban van ez a fajta kommunikáció, de pontosan erre törekszem, amikor el akarok érni valamit, ami ütközik másokkal.

    Pontosan azt kommunikálta, ami az ő igénye, és ezt az apukád meg is értette.

    Nem elvárásokkal tűzdelte meg, hanem kifejtette azt, amit ő szeretne, és gondolom ehhez is tartotta, vagy tartotta volna magát, ha apuka marad a régi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (886)
    2012-07-15  11:15
  14. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 15. 11:18888.

    Másodszor azt tükrözi felé, hogy mivel ő az erősebb, bármikor megteheti, ezzel félelmet kelt a kicsiben, akinek ugye a szülő a támasza kellene, hogy legyen!

    A gyerek pedig esetleg úgy gondolhatja, hogy ezt a módszert ő is alkalmazhatja, mert ilyen példát lát, és elkezdi az óvodában, a játszótéren, ha valamit szeretne elérni, ő is ütni fog!

     

    Bizony ez így van. Azt tanulja meg ezzel, hogy agresszivitással lehet elérni a győzelmet, illetve az erősebb kutya .... .

    És nem csak az oviban fog így viselkedni, hanem egész életében, pont, mint akitől ezt tanulta.

    előzmény:
    sophia (880)
    2012-07-15  10:17
  15. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 15. 11:16887.
    Hajrá!
    előzmény:
    sophia (879)
    2012-07-15  10:01
  16. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 15. 11:15886.

    Csak nyugodtan. Egyébként nem veszem kötözködésnek, érdekel más nézőpontja is.

     

    A vita jó. A vitatkozás felesleges.

     

    Nos, ezzel én nagyrészt egyetértek, viszont úgy látom én a dolgokat, hogy adott ember (pl. ti apósa, de vehetjük az én apámat is) kapott/látott egy bizonyos mintát a nevelés kapcsán. Ez pedig jobbára a verés, a szigor volt. Egyszerűen nem tud úgy gondolkodni, hogy ami anno neki is fájt/rosszul esett azt mással nem követi el, hanem ez az egy lehetséges viselkedési minta van előtte, ergo ezt az egyet tudja elfogadni. Nem ismer mást. És nem is elég intelligens ahhoz, hogy felmérje, van más módszer is.

     

    Az én apámmal a sógornőm többször is leült beszélni, hogy az a fajta módszer amit ő képvisel (mmint apám), nem helyén való, árt az unokájának vele és ha nem tud változtatni, nem mehet a közelébe. Egyébként is a szülő dolga nevelni a gyereket, a papa csak szeresse őt. Sokára értette meg apám, de megértette. Apám előtt egyébként zéró férfi minta volt. Az anyja, de méginkább a szigorú, vaskalapos nagyanyja nevelte. Majd beállt katonának és az is maradt egész életében. Nagyon nehéz megértenie, hogy a világ nem csak Vigyázz! Oszolj!-ból áll. De ahogy idősödik, és távolodik a katonásditól, úgy tud közeledni az unokáihoz és ahhoz a szeretethez, amit előtte sosem tapasztalt.

    előzmény:
    -1- (864)
    2012-07-14  14:06
  17. 2012. július 15. 11:06885.

    No van egy kis időm.

    Visszaolvasgattam és bizony sokszor elcsodálkoztam miféle "igazságokat" mondtok ki úgy,hogy igazából még nem is tudjátok,hogy miket kell egy szülőnek kibírnia.

    Kicsi gyerek kis gond,..tartja a mondás..nagy gyerek nagy gond.

    És ez így van.

    Könnyű akkor türelmesnek lenni amikor még a nyakadköré fonja a karját,vagy bűnbánó kis pofival mondja,hogy soha többé nem csinálok "olyant"..

     

    Imádtam az enyéimet,és én sem gondoltam,hogy bizony el fog csattanni egy egy tarkólegyintés,vagy seggrepacsi..Igen,valószínüleg nem voltam ura sem az idegeimnek,sem a"helyzettnek,bevallom.Pedig nagyon készültem a szülőségre,kamaszkorra,elolvastam minden gyermeknevelésről szóló könyvet,Spocktól-Vekerdyn át a nagyöregünkig(nem jut eszembe a neve),nem régen halt meg ő is.

     

    Nem sikerült sokszor megőrizni a nyugalmam,bevallom.

     

    Ma is nevetve emlegetik a fiaim,amikor a fakanállal szaladtam utánuk az udvaron,mert levágták a filodendronom összes levelét.

    Persze sohsem értem utolo őket,kicseleztek..

    Vagy a prakkerral,mert a kisebb az emésztőbe dobálta az eszcájgot(csak az evőkanalakat nem,mert az nem fért át a vastető nyílásán),vagy a WC-be dugdosta szappant,hiába rimánkodtam,hogy ne tegye..vagy eldugdosta agáztűzhely gombjait(kombináltfogóval kezeltem a tűzhelyet sokszor!)

    Ördögfióka volt,aki csínytevését sokszor abból tudtam,és kezdtem keresni..hogy be állt a sarokba és folytatta falbalyukfúrást amit  elkezdett.

    Már nem mertem büntetni se,mert minig megtalálta azt amivel a bünti szórakozássá vált számára..

    De.

    Ő volt aki a "jófiamat" megvédte oviba-suliba,mert az nem verekedett,de szája az hatalmas volt gúnyolódni azt igen szeretett..

    Mindíg a kicsi jött haza tépetten-koszosan,de ragyogó pofival:kaptamis,de adtam is..szállóige lett nálunk akkoriban.

    Őt csak ruhával kellett győznöm,meg kötszerrel!

    Persze,hogy őt senki sem vállalta szívesen egészen 13 éves koráig,akkortól lecsendesült és vége volt a betyárvilágnak.

    Nem is vittem nyaralni egyik nagyszülőhöz sem,mert tudtam hozzá kötélidegek kellenek.

     

    Ma is Ő a családban a "lelkiszemétládája" mindenkinek .

    Minden bajra van "orvossága".

     

    előzmény:
    Nona77 (1)
    2012-07-11  10:11
  18. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. július 15. 10:34884.
    Már meg ne haragudj, ha ez így van ahogy írod az apósod egy degenerált barom.
    előzmény:
    sophia (879)
    2012-07-15  10:01
  19. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. július 15. 10:29883.

    Kedves Csendike!

     

    Nagyon aranyos, amit írtál... elképzeltem, odamegyek az épp tomboló és dühös Apósomhoz, megpróbálom megölelni, azt hiszem nagyon megdöbbenne ezen  a reakciómon:))) 

    De nagyon jó ötlet, csak az ő családjukban ritkán láttam ilyen fajta érzelmi megnyilvánulást...

     

     

    idézet:
    sophia (885)
    2012-07-15 10:20:42

    Ez pedig az én hsz.:

     

     

    Csendike 2012-07-14 14:04867.

    Mire vágyik minden ember ? A szeretetre. 

     

     

     

    De ha  a döngölő fel sem fogja azt, hogy gyereket nem verünk.

    Beszélünk hozzá, pédát mutatunk, és nem az áztatott kötelet kapjuk elő.Azt, amit ő már rég beáztetott, mert tudta hogy használni fogja akár így, akár úgy.

    Gyereket ilyenre bízni nem lehet.

     

    Az jutott eszembe, hogy amikor nagyon "dúvad", vagy morgós, vagy olyan kibirhatatlan, akkor megölelni kellene,

     

     

    Képzeld  el azt, hogyha ez a kis meny elkezdené ölelgetni ezt a durungot.

    Még félre is érthetné az amúgy marha nagy hímsoviniszta allűrökkel felszerelkezett dúvadod.

     

     

    És ezek nem sértő szavak, amiket leírtam.

    Sajnos nagyon sok család életét keserítik meg ezek a dolgok.

    Aztán csodálkoznak ha a családtagoknak elfogy a türelme.

     

    előzmény: bababetű (861) 2012-07-14  13:30 Olyan sok a hsz, hogy igazán nem csodálkozom ha néha lehetlen követni.
    előzmény:
    sophia (881)
    2012-07-15  10:20
  20. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. július 15. 10:27882.

    Kedves Csendike!

     

    Nagyon aranyos, amit írtál... elképzeltem, odamegyek az épp tomboló és dühös Apósomhoz, megpróbálom megölelni, azt hiszem nagyon megdöbbenne ezen  a reakciómon:))) 

    De nagyon jó ötlet, csak az ő családjukban ritkán láttam ilyen fajta érzelmi megnyilvánulást...

     

     

    idézet:
    sophia (885)
    2012-07-15 10:20:42

    Kedves Sophia!

     

    bababetű írta ezt a hozzászólást amihez én hozzászóltam.

     

    bababetű hsz:

     

     

    bababetű 2012-07-14 13:30861.

    A bátyádnak nincs igaza.

     

    Amin még gondolkodtam tegnap. Apósod nem tud másképp viselkedni, csak ahogy vele bántak, csak úgy, amiben felnőtt. Ez rögzült. Ha még konok is, akkor ebből a helyzetéből nem fog kibillenni.

     

    Mire vágyik minden ember ? A szeretetre. 

     

    Az jutott eszembe, hogy amikor nagyon "dúvad", vagy morgós, vagy olyan kibirhatatlan, akkor megölelni kellene, megsimogatni, mert lehet olyan, mint egy hisztis kisgyerek, aki szeretetre, törődésre vár.

     

    Ha nem rossz ember, ahogy írod, és van szíve, akkor a szívét kellene meghódítani, ha az eszét nem lehet. Ki kell cselezni.

     

    Persze, így a pálya széléről könnyű bekiabálni, nem nekem remeg a gyomrom a hülyeségeitől. 

    előzmény: sophia (846) 2012-07-14  10:29
    -----------------------------------------------------------
    Boldogok, akik nevetni tudnak önmagukon, mert nem lesz vége szórakozásuknak. :)
    előzmény:
    sophia (881)
    2012-07-15  10:20
  21. 2012. július 15. 10:20881.

    Kedves Csendike!

     

    Nagyon aranyos, amit írtál... elképzeltem, odamegyek az épp tomboló és dühös Apósomhoz, megpróbálom megölelni, azt hiszem nagyon megdöbbenne ezen  a reakciómon:))) 

    De nagyon jó ötlet, csak az ő családjukban ritkán láttam ilyen fajta érzelmi megnyilvánulást...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (863)
    2012-07-14  14:04
  22. 2012. július 15. 10:17880.

    Teljesen igazad van, az a felnőtt, aki kezet emel másra, és a dühét így próbálja levezetni, tehetetlen, mert nem képes más módom kezelni a helyzetet! Ez viszont több szempontból helytelen, és elítélendő cselekedet!

     

    Először is, egy kisgyereknek ezzel fájdalmat okoz, de nemcsak testi, hanem lelki sérüléseket is !

    Másodszor azt tükrözi felé, hogy mivel ő az erősebb, bármikor megteheti, ezzel félelmet kelt a kicsiben, akinek ugye a szülő a támasza kellene, hogy legyen!

    A gyerek pedig esetleg úgy gondolhatja, hogy ezt a módszert ő is alkalmazhatja, mert ilyen példát lát, és elkezdi az óvodában, a játszótéren, ha valamit szeretne elérni, ő is ütni fog!

     

    Egy kisgyerek olyan csodálatos lény, ahogy a szemünk előtt fejlődik,és rácsodálkozik a világra. Annyira tiszta szívüek, és ártatlanok... lehet, hogy sok türelem kell hozzájuk, és talán e képességnek nem egyformán vagyunk birtokosai:) 

    De én nem tudnék elképzelni olyan helyzetet, hogy akár csak meglegyintsem bármelyik manómat....

     

    Szerintem nem létezik rossz gyerek... ha egy kicsit szeretnek, gondoskodnak róla, foglalkoznak vele, az szeretettel viszonozza a felnőtt felé... csodálatos érzés, mikor a kisfiam átöleli a nyakamat, és azt mondja: 

    - Anya, én annyira szeretlek, sőt, imádlak!

     

    előzmény:
    -1- (859)
    2012-07-14  13:52
  23. 2012. július 15. 10:01879.

    Tegnap délután volt egy kis családi összejövetel, ahol kedves Apósom ismét nagy alakításra készült, viszont a férjem és a sógorom, nem hagyták kibontakozni...

    Utána persze megint elindult a szócsata, és kedves Papa szajkózta, hogy mert amikor ő kisfiú volt kezdetű történetet...

    Mivel elég szépszámú társaság gyűlt össze, lecsúszott már pár pohár bor is, és ilyenkor nagyon bátor, nem méri fel a képességeit, vagy annak hiányát---

     

    Bencét megint cirkuszi mutatványokra buzdította, fogja a két bokáját és felemeli, aztán csak egy lábát akarta fogni, és közben egyensúlyozz te gyerek... a párom odament és kivette az  apja kezéből...

     

    A sógoromék kislánya csíp és harap, bizonyára nem tudja még, hogy ez nem helyes, és ezzel fájdalmat okoz másoknak,(egy hónappal idősebb csak Annánál) betette mellé a járókába, aztán Bencét is, hogy a három gyerek majd jól ellesz együtt...

    A sógorom abban a pillanatban kikapta a sajátját, mert tudta, mire készül a kicsi... persze a Papának ez megint nem tetszett, mert hagyni kell, a gyerekek intézzék el egymás között... és szerinte így ismerkednek:(((

    Bence is néha bekéreckedik a kishúga mellé, nagyon sokszor megölelgeti, puszilgatja, soha nem bátntotta, de bármennyire szeretik egymást nem hagyom őket egyedül, mert még mindketten kicsik...

    ilyenkor következik az én már két fiút felneveltem, és nem féltettük, elvoltak (csak épp az angyalok vigyáztak rájuk sokszor, és a szerencsének köszönhetik, hogy nem történt tragédia)

     

    Úgyhogy ma vagy holnap a férjem nagy beszélgetésre készül az Édesapjával, nagyon szeretné elérni, hogy változtasson, és próbálja meg tudomásul venni, hogy egy gyerek nem játékszer, és ha szeretne az unokáival lenni, a mi szabályaink fognak működni... 

     

    Senki mást nem ismerünk a környezetünkben, aki hasonlóan gondolkodik, vagy viselkedik, és olyan hülyeségeket szeretne elkövetni az unokáival, mint amiket ő... Senkit nem érdekel, hogy hatvan évvel ezelőtt ő hogyan élte túl a saját gyerekkorát, a mi manóink nem egy kiképzőtáborban fognak megedződni általa.

     

    A saját házunkra visszatérve, sajnos volt olyan időszak, amikor Bence megszületett, hogy csak úgy beugrott... előfordult, hogy épp szoptattam a kicsit a nappaliban, azóta a bejárati ajtó kulcsrazárva, csak az jön be, akit beengedek... de nem jellemzőek a  sűrűn látogatások, Anna születése óta még mindig tart a sértődés...

    Elég sokszor és sokféleképpen éreztetik, a másik (sógoromék kislánya) unokájukat várták!

     

    Jövő héten készülünk Zánkára, nyílt egy Dinókiállítás, és Bence miatt nem szeretnénk kihagyni... többet tud ezekről a fenevadakról, mint én, van egy pár könyve róluk, és nagyon érdekli minden, az agya pedig olyan, mint egy szivacs, mindent magába szív:)))

     

    előzmény:
    bababetű (857)
    2012-07-14  13:30
  24. -1-
    -1-
    2012. július 14. 15:51878.
    Vagy mind. Vagy mégse?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (877)
    2012-07-14  15:11
  25. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 14. 15:11877.

    Aki meg egyik sem, tudja, hogy az életnek célja nincs, csak maga az élet:-)

    És ebből kell kihozni a legtöbbet. A feladatot nem kapom, hanem jön magától, a tanulás meg nem árt:-)

     

    De ez nem világnézeti topik. Vagy mind az? :-)) 

    előzmény:
    bababetű (876)
    2012-07-14  14:52

Címlap

top