Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tisztasági festés sk hogy?

plüssnyúl
Létrehozva: 2012. június 14. 11:49

Először is bocs a hülye címért, de nem fért ki több.

 

Egy 40 nm-es, egyszobás lakás tisztasági festését szeretnénk megcsinálni, nulla gyakorlattal :-) Leírom, hogy én kb hogy képzelem el és örülnék, ha jeleznétek, hogy hol írok hülyeségeket vagy mit kellene máshogy csinálni. Glettelni nem kell, én 2 réteg fehér festékre gondoltam.  Elvileg 2 ember csinálja majd, ha egy nap alatt összepakolunk és lefóliázunk mindent, egy másik nap alatt lehet végezni az egész lakással?

 

Eszköz lista:

 

festék : Milyen fajta legyen? (Inkább veszek egy kicsit drágábbat, csak nem kelljen 8szor átfesteni mindent.) Elég, ha a kiszámolt nm-nél 10 %-kal veszek többet? Mennyi időt kell várni a két réteg felvitele között?

 

henger, lehúzó : ezeket elvileg kölcsönkapjuk

 

ecset : milyen méretűt és hány darabot vegyek?

 

ragasztószalag : milyen fajtát és kb mennyit vegyek? Vagy egyáltalán mi alapján számoljam ki, hogy mennyi kell?

 

fólia : ugyanaz a kérdés, mint a ragasztószalagnál

 

játszós ruha

 

létra

 

vödör az eszközök elmosásához, takarításhoz

 

A lakásban csak a bútorok vannak, jelenleg senki nem lakik ott. Szóval leszedjük a polcokat a falról, középre tologatjuk és letakarjuk a bútorokat. A parketta szegélyléceknél leragasztom a fóliát, amit aztán behajtogatok a szoba köpepéig. Az ablak, ajtó kereteket is gondolom ragaszgassam le, igaz? A fürdőben a csempére is tegyek fóliát? A festésnél először a pepecselős részeket csináljam meg az escettel és utána a nagy felületeket a hengerrel vagy fordítva? Ha valamire mégis rácseppen a festék, mivel szedjem le?

 

Elég banális kérdések, de nem ér nevetni :-) Minden hozzászólást szívesen veszek!

 

Köszi :-)

  1. 2018. július 31. 10:3231.

    Van is vele tapasztalatod? Csak mert van a Duluxnak is latex festéke, meg a Poli-farbe-nak is. Mondjuk a Dulux az nagyon sűrű, azzal nehéz dolgozni, így a Hera és a Poli között vacillálok...

    előzmény:
    Rizzo Star (30)
    2018-07-31  09:12
  2. 2018. július 31. 09:1230.

    Nem tudom, aktuális-e még nálad, de a mosható festék neve Héra Premium Clean!


    http://www.ppgtrilak.hu/termek/Hera_Premium_Clean

    előzmény:
    Kids Space (28)
    2018-07-26  15:19
  3. 2018. július 27. 15:5529.

    Hű , de ügyesek vagytok....régebben én is meszeltem -pénz híjján...Szerintem a "festékboltokban" az eladók sokat tudnak segíteni  - a festékesvödrökre is sok minden rá van írva...

  4. 2018. július 26. 15:1928.

    Szia!


     


    Szeretném megkérdezni a mosható festék nevét! Én is festés előtt állok és pont mosható festékre gondoltam, jó olvasni, hogy neked jó tapasztalatod van vele.


     


    Előre is köszi

    előzmény:
    noemki88 (27)
    2018-07-03  13:57
  5. 2018. július 3. 13:5727.

    Szia, én is nem rég festettem itthon.. nekem nagyon bejött.. :) jó kis progi, igaz fárasztó, de jó nézni utána az eredményt.. :)


    Én egyedül, egy 40nm-es helységet 3 nap alatt csináltam.. gletteléssel együtt.. a festéknek elég pár óra két réteg között, de ez mindig rá van írva a csomagolásra..


    nekem nagyon bevált a mostani festék, ami mosható.. nappaliban és főleg konyhában szuper..


    persze festés után egy héttel ketchup folt volt a konyhában a falon.. azt hittem rosszul leszek.. de egy vizes szivaccsal gond nélkül letöröltem és semmi nem látszott utána.. :)


Címlap

top