Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szexmentes útitárskeresés?

krix
Létrehozva: 2012. június 12. 21:27

Sziasztok!

 

A véleményeteket és a tanácsaitokat szeretném kérni: szerintetek létezik erotikamentes útitárskeresés?

 

Fiatal nő vagyok (20-on túl, 30-on innen) és sajnos úgy alakult, hogy idén egyedül mennék nyaralni. Viszonylag új még nekem ez a helyzet (3 éves kapcsolat ért véget nemrég), és most szembesülök azzal, hogy milyen nehéz helyzetben vannak az üdülni vágyó egyedülállók!

 

Próbáltam az interneten útitársat keresni, de a kapcsolódó honlapok, fórumok gyors átfutása után a következő (nem reprezentatív :D ) eredményt kaptam: a férfiak szinte csak és kizárólag kaland/társkeresés céljából keresnek maguknak útitársat, hölgy útitárskereső alig akad, vagy teljesen más korosztályba tartozik, mint én.

 

 

Ti voltatok már ilyen helyzetben? Tudtok tanácsot adni?

  1. 2012. június 16. 22:4626.

    A nyitóban írja:

     

     "Próbáltam az interneten útitársat keresni, de a kapcsolódó honlapok, fórumok gyors átfutása után a következő (nem reprezentatív :D ) eredményt kaptam: a férfiak szinte csak és kizárólag kaland/társkeresés céljából keresnek maguknak útitársat,"

     

    És a topik címe is a szexmentességet említi, nő általában férfival szexel. Igaz, nővel meg szexmentes.

    előzmény:
    gerbera24 (25)
    2012-06-16  19:20
  2. 2012. június 16. 19:2025.

    Lehet, hogy elkerülte a figyelmem, de sehol nem írta a topicindító,hogy férfi utitársat akar.

     

    Egy társasutazáshoz nem olyan egyszerű partnert keresni.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (6)
    2012-06-12  21:40
  3. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2012. június 16. 18:4424.
    De mért nem a barátnődet viszed?
    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27
  4. 2012. június 16. 18:3323.

    Sziasztok!

     

    Nagyon ismerős a sztorid Quattt!  Én is hasonlóan jártam. Pár évvel ezelőtt én is útitárskeresésre adtam a fejem. Elkezdtem útitárskereső oldalak nézegetését, de egyikből se lett semmi. Aztán szabim előtt 2 nappal feladtam egy hírdetést az iwiwen. Másnap válaszolt egy lány, akivel egy nappal később telefon beszéltem. Ezt követően még azon a héten személyesen is találkoztunk, majd néhány nap múlva már a tengerpartot élveztük. Nagyon jól sikerült a nyaralás!!!! Azóta is tartjuk a kapcsolatot és még kétszer mentünk el együtt nyaralni. 

     

    Tavaly felmerült, hogy nem fogok tudni ezzel a lánnyal nyaralni menni. Több helyen is adtam fel hírdetést. A szövegbe azt is beleírtam, hogy lányt keresek. Eredmény: csak férfiak jelentkeztek. 

    Végül el tudtam menni a barátnőmmel. 

     

    Az idén is kérdéses a dolog. No, majd meglátjuk. 

     

    Üdv:Kaitahannah 

    előzmény:
    Qattt (18)
    2012-06-12  23:43
  5. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. június 13. 09:3922.

    Szia!

     

    Én elmennék veled utazni, garantáltan szex nélkül. Ha időm/pénzem engedné.

    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27
  6. Torolt_felhasznalo_383878
    Torolt_felhasznalo_383878
    2012. június 13. 08:4521.

    nem,nem letezik.

    muszaj dugnod!

     

    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27
  7. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. június 13. 08:3820.
    Eszembe nem jutna keresni!
    Vagy megyek barátokkal, vagy barátokhoz, vagy akár egyedül is.
    Mindenhol vannak csajok, akikkel az ott-tartózkodás alatt lehet beszélgetni esetleg közös programot csinálni.
    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27
  8. Torolt_felhasznalo_720723
    Torolt_felhasznalo_720723
    2012. június 13. 00:2919.

    Szia!

     

    Én mondjuk mindenképp blindre mennék, azaz a helyszínen választanék szállást. Nagyon egyszerű az oka: Hány, de hány rémtörténetet hallunk arról, hogy az utazási iroda megszépítette a szállást, nem úgy nézett ki stb. Vagy nem múlt  el év, hogy ne ment volna tönkre utazási iroda, volt hogy több százan kintrekedtek. Alig bírtak hazajönni. Csak a konzulátus hathatós segítségével.

    Én így fogok menni nyaralni, ha elmegyek....

    előzmény:
    krix (14)
    2012-06-12  22:22
  9. 2012. június 12. 23:4318.

    Na szóval hogy konkrét válasz is legyen a sok lebeszélés, meg "minek neked egy vadidegen utitársnak" után:

     

    Igen, lehet találni normális női utitársat neten. Nekem sikerült pár évvel ezelőtt. Tengerpartra mentünk nyaralni egy hétre. Mindketten 30 körüliek voltunk. Vannak (és voltak akkor is) barátaim, csak vagy pénzük nem volt, vagy a partnerükkel nyaraltak, és még egyszer nem akartak velem is. 

     

    Nem emlékszem, hogy ő hirdetett vagy én, és sajnos már nem emlékszem arra se, hogy hol, de simán google-lal kerestem az oldalt. Egyetlen egyszer találkoztunk a befizetés előtt, ittunk egy kávét, és tudtuk, hogy rendben van, működni fog, és tényleg működött. Persze ehhez azért valószínűleg kell egy normál szintű emberismeret, vagy akár csak egyszerűen "megérzésnek" is lehet nevezni. Ha már első alkalommal érzi az ember, hogy valami nem stimmel, akkor nem kell erőltetni. Amikor kiválasztjátok az uticélt és megbeszélitek a részleteket, már lehet érzékelni, hogy a másik mennyire rugalmas, odafigyel-e a te véleményedre vagy csak az elvárásait közli - és persze hogy te ilyen vagy-e. :)

     

    Akkor váltottam levelet egy másik nővel is, de ott már valahogy a levelekből éreztem, hogy ez nem lesz jó, iszonyúan nyomulós volt a nő, olyan rátelepedős-lerohanós. Minden mondatát úgy kezdte, hogy "nekem igazán mindegy, én alkalmazkodom, DE.... én ezt így és így szeretem csinálni" stb. Éreztem, hogy ebből nem birok ki egy hetet. :)

     

    Egyébként ha nem nyaralós út, hanem társas/körutazás, akkor nem muszáj partnert keresni szerintem, akkor se fogsz unatkozni, lesz még 30 ember, és biztos kialakul, hogy kikkel beszélgetsz.

     

    Talán próbálj meg te hirdetni, ha nem találsz megfelelő hirdetést, és biztos vagyok benne, hogy így nyár elején fognak nálad jelentkezni többen is.

    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27
  10. 2012. június 12. 23:2717.
    Én biztos nem az interneten keresnék utitársat, hanem a baráti társaságomból/családomból.
    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27
  11. 2012. június 12. 23:2216.
    Én is inkább egyedül, mint egy idegennel. A legjobb barátnőmmel sem tudtam együtt nyaralni, pedig pár órára nagyon jól megvagyunk! Egyszer együtt voltunk éjjel-nappal három napig, na az volt az első és utolsó ilyen :-) pedig a legjobb barátnőm.
    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27
  12. 2012. június 12. 22:3815.

    Az autós utazást csak úgy említettem, hogy azt sem értem.

     

    Személyiségfüggő, ahogy írod, Csendikével értek én is egyet, nekem nyűg lenne egy idegen. Mások vagyunk, van aki a társaságot szereti, van aki az egyedüllétet. 

    előzmény:
    krix (14)
    2012-06-12  22:22
  13. 2012. június 12. 22:2214.

    Autós utazásról szó sem volt, mindenképpen utazási irodával mennék.

     

    Egyébként egyetértek Veled, de azért nem kell a paranoiát túlzásba vinni, nem mindenki baltás gyilkos. :)

     

    Szerintem a korombeli hölgyek a viszonylag alacsony kockázatot jelentő csoportba tartoznak. :)

    előzmény:
    bababetű (11)
    2012-06-12  22:04
  14. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. június 12. 22:2113.

    Az lehet.Tényleg személyiségfüggő.

     

    Értem amit írtál, de nem tudlak megérteni.

    Mert én nagyon jól érezném magam egyedül is.

     

    Azért mennék, hogy világot lássak, kikapcsolódjak, ismerkedjek emberekkel .

    Nekem nyűg lenne közösködni idegennel szobán, fürdőszobán..........

     

     

    További szép estét neked.

    előzmény:
    krix (12)
    2012-06-12  22:13
  15. 2012. június 12. 22:1312.

    Ez szerintem személyiségfüggő. Én elég jól ismerem saját magamat, és tudom, hogy egyedül nem lenne olyan jó élmény a nyaralás, pláne, ha mondjuk elmegyek egy társas útra, amin mondjuk mindenki a férjével/feleségével/gyermekeivel vesz részt, én pedig nem tudok senkihez sem "csapódni".

     

    Az pedig, hogy valaki "vadidegen" - elsőre mindenki az. :) Én a legjobb barátságaimat 18-20 éves korom után kötöttem, és elsőre ők is vadidegenek voltak, ma pedig már el sem tudom képzelni az életemet nélkülük. A dolog nem arról szól, hogy mondjuk itt az interneten találok egy útitársat, megbeszéljük, hogy mikor indulunk, majd az indulás napján látjuk először egymást... Így én sem mennék senkivel sehová, az biztos! Ideális esetben az internetet személyes találkozás, az elképzelések közös megbeszélése, közös szervezés stb. követi, és mire indulunk, már meg is ismertük egymást. :)

     

    A másik lehetőség pedig valóban a társas utazás, de tapasztalat, hogy amikor e-mail-ben érdeklődtem egy irodánál arról, hogy az X csoportban van-e már egyedül utazó hölgy, akivel társítani tudnának, akkor erre kitérő választ kaptam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (9)
    2012-06-12  21:58
  16. 2012. június 12. 22:0411.

    Tegyük fel, hogy augusztusban szeretnél utazni. Találkoztok most, neked elég ennyi idő ( mondjuk 2-5 találkozó) , hogy megismerd annyira, hogy

     

    1. el merj vele menni

    2. biztos legyél abban, hogy el tudjátok egymást viselni

    3. számíthass rá

    4. ne legyen unalmas, az értékrendje azonos legyen a tiéddel

     

    hirtelen a legfontosabbak.

     

    Még az embernek a barátia között is van olyan, akivel jól megvagyunk, de nyaralni együtt nem biztos, hogy megyünk, mert mások az igényeink, elképzeléseink. 

     

    Ezért nem értem azt sem, amikor valaki csatlakozni akar olyanokhoz, akik autóval mennek külföldre. 

     

    Honnan tudja, hogy milyen megnízhatóan vezet ? Hogy mer beülni egy vadidegen kocsijába ? 

     

    Egyedül nem szeretsz utazni és útközben ismerkedni ?

    előzmény:
    krix (7)
    2012-06-12  21:50
  17. 2012. június 12. 21:5910.

    Szia!

     

    Igen, én is ilyesmin gondolkodok, kaptam is már egy utazási irodára javaslatot, de nem merek belevágni, mert az egyik kolléganőm, aki tavaly már utazott velük, azt mondja, hogy többnyire idősek utaznak velük. Ezzel nincs is semmi gond, de azért jó lenne, ha lenne a csoportban még egy fiatalabb hölgy, akivel kérhetnénk a társítást. :)

     

    Privát üzenetben el tudnád küldeni esetleg az iroda nevét?

    előzmény:
    senki999 (8)
    2012-06-12  21:51
  18. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. június 12. 21:589.

    Ok, amit nekem írtál.

     

     @bababetű: pont az a lényeg, hogy én nem Bárkivel szeretném eltölteni a szabadságomat, hanem olyasvalakivel, akivel jókat tudunk beszélgetni, közös programokat szervezni a nyaralás alatt. Barátaim természetesen vannak, velük redszeresen szervezünk közös programokat, azonban az ő anyagi helyzetük nem engedi meg a külföldi utazást.

     

    De azt ezzel hogy tudod összeegyeztetni, hogy egy vadidegennel társulsz?

     

    Tényleg érdekel.

     

    Volt itt néhány hete egy férfi topiknyitó, ő is utastársat keresett,

    Sajnos már azt sem értettem.

     

    Mert ha nem jön velem senki- különböző okok miatt - biza' én egyedül is mennék és jól érezném magam.

     

     

    előzmény:
    krix (7)
    2012-06-12  21:50
  19. 2012. június 12. 21:518.
    Én ilyen helyzetben (és egyik barátnőm sem ért rá) egyedül befizettem egy társasútra. Nagyon jól éreztem magam, többekkel összebarátkoztam! Vannak utazási irodák, akikez egyedül is simán lehet jelentkezni, amikor velük utaztunk, sokan jöttek egyedül.
    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27
  20. 2012. június 12. 21:507.

    Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

     

    @Csendike: ha Ádi bácsi fizeti a saját költségeit, akkor nosza, gyüjjön (ez POÉN volt)

     

    @Rena: igen, tudom, hogy szerencsés vagyok, amiért megtehetem, hogy elutazok évente 1-2 hétre külföldre pihenni, hálás is vagyok a sorsnak (és a rengeteg munkámnak!) érte

     

    @bababetű: pont az a lényeg, hogy én nem Bárkivel szeretném eltölteni a szabadságomat, hanem olyasvalakivel, akivel jókat tudunk beszélgetni, közös programokat szervezni a nyaralás alatt. Barátaim természetesen vannak, velük redszeresen szervezünk közös programokat, azonban az ő anyagi helyzetük nem engedi meg a külföldi utazást.

    előzmény:
    bababetű (4)
    2012-06-12  21:37
  21. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. június 12. 21:406.

    Vagy végszükségben egy jó munkatárs, ha már ennyire gáz a helyzet.

     

    De hogy egy idegen férfival hegyen-völgyön furikázzak???????????

     

     

    előzmény:
    bababetű (4)
    2012-06-12  21:37
  22. 2012. június 12. 21:385.

    Sajnos nekem sincsenek jó tapasztalataim...de a vélemények rovatban találtam egy-két olyan embert, aki tényleg talált utitársat.

    Így én még bizakodó vagyok! :-)

    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27
  23. 2012. június 12. 21:374.

    Nem voltam soha ilyen helyzetben, és soha nem mennék el idegennel nyaralni, se nővel, se férfival.

     

    Nem értettem soha: hogy képes valaki bárkivel együtt eltölteni azt a nagyon rövid, nagyon egyszeri, piciny kis szabadságát ? 

     

    Barátaid nincsenek ? 

    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27
  24. 2012. június 12. 21:373.
    Simán átvállalnám a problémáidat"
    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27
  25. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. június 12. 21:352.

    Ha már mindegy neked, hogy ki az a férfi akivel utazol, ezzel az erővel Ádi bácsit is elvihetnéd a műhelyből.

     

    előzmény:
    krix (1)
    2012-06-12  21:27

Címlap

top