Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Látóideg-gyulladás

ladybird80
Létrehozva: 2012. Április 17. 20:59

Sziasztok!

 

Ezzel a betegséggel kapcsolatosan szeretnék információt, tanácsot, és szakértő orvos elérhetőséget gyűjteni.

 

Egy kedves barátnőmnek egyik napról a másikra egyszerűen elment a látása a fél szemére, zsibbadt a lába, fáradékony lett....Egyik doki a másikhoz küldte, nem tudták eldönteni, mi baja, volt, aki SM-re gyanakodott, volt, aki arcüreggyulladásra, de agydaganatra is, bár az MR negatív lett.

 

Most legutóbb azt állapította meg az egyik doki, hogy valójában látóideggyulladása volt, de részéről ennyiben is maradt a dolog, noha barátnőm látása még mindig nem tért vissza teljesen és kezelést sem kapott rá. 

 

Utánanéztünk a neten, de elég ijesztő infókat találtunk - és sajnos semmilyen szakorvosi elérhetőséget. Van esetleg valaki, aki szintén ilyesmiben szenved(ett), és tudna orvost javasolni, tanácsot adni? 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

  1. 2018. szeptember 18. 23:4033.

    Érdemes természetesen kezelni .http://www.egeszseg-vilag.hu

  2. 2018. augusztus 17. 13:4832.

    Szia ladybird80!!!


     


    Annyi csak a kérdésem, hogy hogy vagy?


    Nálam is most diagnosztizálták az SM-et, eléggé be vagyok rezelve, de azért persze próbálom úgy nézni a dolgokat, hogy ez évekig eltarthat akár tünetmentesen. Reménykedem, hogy Nálad ez történt! Mivel már 6 éves a topik, ha jól látom, félek hogy egyáltalán kapok-e választ, de örülnék ha megírnád hogy vagy, mert én amúgy is egy együttérző ember vagyok, de most, hogy én is kezdem átélni ezt az egészet, még jobban el tudom képzelni, milyen lehet Neked..


    Szóval ha van egy perced, várom a válaszod, hogy érzed magad így, 6 év távlatában?

  3. 2012. május 30. 20:1731.

    Szia kko!

     

    Köszönöm, eddig elég jól viseltem a dolgokat. Tegnap diagnosztizálták nálam az SM-et, amely - úgy tűnik - jelenleg progresszív.

    Most várok a jövé hétre, amikor végre tud fogadni a doktornő, és talán kapok valami kezelést is. 

    A sok nehézség mellett az az egyik legaggasztóbb, hogy rengeteg kérdésem van.

     

    előzmény:
    kko77 (30)
    2012-04-24  06:55
  4. 2012. Április 24. 06:5530.

    Szia Chochosan,

     

     

    őszintén remélem, hogy mégis meggógyulsz majd végül, és találtok olyan orvost, aki tud segíteni.

     

    Tudom milyen kegyetlen érzés kétségek között lenni.

     

    DE muszáj kitartani! Ne add fel az orvos keresgélést!

     

     

    Jobbulást Neked!

     

     

    Katica

    előzmény:
    chochosan (29)
    2012-04-23  17:15
  5. 2012. Április 23. 17:1529.
    Ja és még anyit, hogy a látásom nem jött 100% rendbe, és nagyon valószínű, hogy nem is fog. Ezt persze nem mondta ki a legutóbbi szemész, de azt igen, hogy örülhetek, hogy magától legalább ennyire helyrejött, merthogy nem azt a kezelést kaptam (meg nem azt a diagnózist) amit kellett volna..
    előzmény:
    chochosan (28)
    2012-04-23  17:10
  6. 2012. Április 23. 17:1028.

    Szia Katica,

     

    Azért nem vitte senki végig a vizsgálatot, mert orvosok adogadtak egymásnak, a saját szemészem akihez először mentem (akkor már félvakon) egy szemcseppel hazaküldött. Egy ismerős szemész próbált foglalkozni velem, végülis neki köszönhetem, hogy meglett nagy nehézségek árán és jó sokára az MR is, de igazából ez a szemész is - akármilyen kedves volt - már látszólag nem tud velem mit kezdeni.

    Most őrlődöm egy picit, melyik neurológushoz menjek, ajánlottak többet is.

    Elveszett a bizalom is, nem egy orvos látott, hanem legalább 10, és egyik sem volt igazán a helyzet magaslatán.

    előzmény:
    kko77 (19)
    2012-04-20  08:09
  7. 2012. Április 21. 10:0027.

    Igen, horrorsztorim nekem is volt egy másik kórházban:-))))

     

    Váltottam is. Igaz, így most jó messze kell járnom, de nagyon nem mindegy, kihez megy az ember és hogyan fogadják:-)

     

    A mostani kezelőorvosomat is az egyik listatag ajánlotta! :-)

    előzmény:
    ladybird80 (26)
    2012-04-20  22:54

Címlap

top