Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egészséges termékek!

Roni22
Létrehozva: 2012. Április 16. 14:23

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani konkrétan egészséges, ízfokozómentes, adalékanyagmentes termékeket? Mindig végigböngészem az összetételt vásárláskor, de nehéz rátalálni az olyan termékekre, amelyek mentesek mindenféle olyan cucctól, amit nem szeretnék megvenni. Például az egyik üzletben olyan lekvárral bukkantam, ami csak szilva és őszibarack, még cukor sincs benne. Na, efféle kincsekre gondolok. Persze néhány dologból veszem a biot, nem azért mert bio, hanem a felesleges adalékanyagok hiánya miatt. Virslit például nagy nehezen találtam egy fajtát, amiben nincs ízfokozó.

 

Amit lehet magam készítek, de erre sajnos nincs mindig idő. 

 

 Köszi!

  1. 2017. szeptember 27. 11:1849.

    Szia!


     


    Én is így vagyok ezzel. És hogy őszinte legyek, nagyon hálás tudok lenni ha látok valami egészséges kész terméket és nem nekem kell otthon előállítanom. Persze sok segítség van már, tudok otthon magtejet készíteni, meg pástétomot, meg kenyeret de több munkahelyem is van és napi átlag 3 órát utazom szóval gyerek mellett nem olyan nagyon sok idő marad. Persze azért lelkesen főzök-sütök minden nap ehhez az is kell hogy imádok főzni és sütni de sokszor jól jön egy B terv is amihez lehet nyúlni ha nincs idő. Nálunk nagy a piac is az is segítség finom magokat aszalványokat is lehet kapni. A nehezebb ha valaki mondjuk náthás, vagy valami egészségügyi gond van, mert akkor is kellene a jó minőség szedünk vitaminokat meg aszkorbinsavat ha hasmenés van vagy kezdődik ez a nyavajás betegeskedős időszak akkor egy adag bio-kult probiotikumot szoktunk beszedni. Sok gyógyteát iszunk, és próbálunk semmilyen adalékot nem nagyon bevinni. Mellé heti négyszer valami sport is kell ha más nem egy kis hajnali tornázás vagy jóga. Egyébként azt vettem észre ha rendesen kijárunk a nyár végén futni és ezt tudjuk tartani ősszel is akkor nem leszünk egyáltalán még náthások sem.  

    előzmény:
    pumukli (48)
    2017-09-27  10:38
  2. 2017. szeptember 27. 10:3848.

    Sajnos cukorbeteg vagyok Accu-Chekkel mérem az értékeket rendszeresen. Megbízható, de az ételeknél nem tudom biztosan mit vehetek és ehetek meg. Mit kell nézni a csomagoláson? Hol látom ehetem e?

    előzmény:
    takacsveca93 (45)
    2017-08-23  20:41
  3. 2017. szeptember 14. 13:1447.

    na mármeg linket nem tudok beszúrni...


    http://napfenyaldos.hu/


    megvan! 

  4. 2017. szeptember 14. 13:1246.

    Szerintem azért vannak még igazi kis gyöngyszemek. Úgy értem értékes, egészséges táplálékok.


    A tablettáktól, étrendkiegészítőktől én is viszolygok. Meg kell keresni a kistermelőket.


    Például ott van a napfény-áldos. Tele van természetes vitaminokkal, ásványi anyagokkal, antioxidánsokkal. Nekem nagyon bejött. Itt találtam: http://napfenyaldos.hu/  


    bár kevesen ismerik még.


     

  5. 2017. augusztus 23. 20:4145.

    Sajnos manapság nem is nagyon létezik olyan, hogy 'egészséges' étel. Mindent telenyomnak vegyszerekkel, elolvasod mondjuk a ropi hátulján a hozzávalókat és rengeteg E betűs dolgot találsz, pedig ez csak egy sima ropi.


    Talán itt nézelődjetek, a LIDL-nek elég jó termékei vannak: 


    https://www.ujsagomat.hu/lidl

  6. 2017. augusztus 20. 12:4044.

    Szerintem csak a TÁPLÁLÉK egészséges! Az élelmiszergyártók ennivalót (amit meg lehet enni) gyártanak és nem vegyszermentes táplálékot.  Nekik a profit a lényeg.

  7. 2017. augusztus 13. 23:5543.

    A huminsavak csodája


     


    A természet biztosított számunkra minden tápanyagot ahhoz, hogy hosszú, egészséges és aktív életet élhessünk. Sajnos nem élvezhetjük teljes egészében mindezen földi javakat, mert táplálékainkat oly módon termesztjük és dolgozzuk fel, hogy azok nagy része nem használható a szervezet számára. Ezen az sem segít, hogy a teljesen kimerített talajainkon termesztett növényeket és az állatokat mesterséges szteroidokkal serkentjük nagyobb növekedésre.


     


    A szántóföldi növények egyre több mikroelemet vonnak ki a talajokból, ugyanakkor utánpótlás nincs. Mindezek eredményeképpen tudományosan igazolható hogy a gabonákban és a gabona alapú élelmiszerekben folyamatosan csökken a mikroelem szint. Ugyanez igaz az állati eredetű termékekre is, hiszen a gabonákkal egyre kevesebb mikroelemet vesznek fel.


    A mikroelem hiány a táplálkozási lánc végén álló emberi szervezetben is megjelenik. A következményekkel nap, mint nap szembesülünk, az ún. civilizációs betegségek elterjedése révén (allergia, stressz, immunrendszeri problémák, daganatok, elhízás stb…). Érdemes idézni a kétszeres Nobel-díjas kémikus Dr. Linus Pauling megállapítását:


     


    „Nincs az élő szervezetnek az a megbetegedése, ami ne lenne visszavezethető valamely mikroelemek hiányára…”


     


    A mikroelemek és ásványi anyagok hiánya a szervezetben elsősorban az enzimek és vitaminok működését gátolják. Ezért hiába fogyasztjuk a vitaminokat, ha nincs jelen a megfelelő mikroelem, akkor azok hatástalanok maradnak. Az analitikai módszerek fejlődése mára lehetővé tette a nagyon kis mennyiségben jelen lévő elemek mérését. Ezen elemzések azt igazolják, hogy egy élő szervezet működéséhez több mint 70 mikroelem és ásványi anyag folyamatos jelenléte szükséges.


     


    A szervezet hatékonyan azonban nem tud felvenni akármilyen ásványi anyagot vagy mikroelemet. Ehhez ún. szerves molekulakomplexek kellenek, melyek átjutnak a bélfalon és a sejtfalon is.


     


    A legjobb megoldást, mint mindig, a természet fejlesztette ki a természetes huminanyagok (huminsav és fulvosav) formájában, melyek nemcsak, mint a mikroelemek felvételét segítő szerves komplexképző molekulák tűnnek ki, hanem a sejtek energiatermelését is serkentik és a szervezet méregtelenítésben is fontos szerepet játszanak.


     


    A huminanyagok a növényi eredetű biomassza évezredes bomlási folyamataiban keletkeznek (növény-tőzeg-lignit-barnaszén-feketeszén-gyémánt). A természetes huminsav és fulvosav legalább 70 féle ásványi anyagot tartalmaz önmagában és mindezeket felvehető, biológiailag hasznosítható formában. Érdemes megjegyezni, hogy a világ legjobb minőségű, legtisztább huminanyag lerakódása Magyarországon található.


     


    A huminsav és fulvosav évezredek óta ismert gyógyászati hatásait, mint „természetes antivirális hatóanyagot” és „alternatív antibiotikumot” a modern tudomány is felfedezte. A huminsav és fulvosav mikroelemekkel képzett komplex vegyületei természetes megoldást nyújtanak a technikai civilizáció kihívásainak megfelelni vágyó ember testi, lelki és szellemi megpróbáltatásaihoz.


     


    Írta: Dr. Csicsor  János


     


    Akit érdekel az A Gödöllői Agrártudományi Egyetem vizsgálati eredményei 1966-1990 között Magyarországon végzett vitamin és tápanyagtartalom változásának az eredménye, az itt megnézheti: https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q&esrc=s&source=web&cd&ved=0ahUKEwih3Iu32tvRAhXGVSwKHVJtCx4QFgggMAE&url=http%3A%2F%2F5mp.eu%2Ffajlok%2F2009augusztusibabazo%2Ftapanyagt.._www.5mp.eu_.doc&usg=AFQjCNEX45wVDpM-JE7VWG-tTskL9cOAGQ&sig2=kALCd5SF6e65w04sNGKOXQ


    További információ: https://m.facebook.com/egeszsegjovoje/


    #hlbs #huminsav #fulvosav #egeszseges #csokolade #naturkozmetikum #taplalekkiegeszito #foosszetevo

  8. 2012. Április 16. 21:5542.

    Egyetértünk. :)

     

    Mondjuk eddig is sejtettem, hogy a d. cuccok árában kb. 10% az alapanyag, és 90% a marketing.....

     

    De így elolvasva az összetevőket még a hátam is borzong.

     

     

    Melyik most a jó natúr joghurt?

    Sok évvel ezelőtt az egykori Plus-ban kapható ALPA (négyes csomagolású) joghurtot szerettem, 3,5% zsírtartalmú volt. Nem volt savas, és az állaga is nagyon jó volt. Aztán ugye mexűnt a Plus. :-(

     

    Az Aldiban kiváló (és olcsó!) volt a 250 ml-es osztrák joghurt (szintén 3,5%-os) - erre azt is kivonták. :-((((((

     

    homar.blog.hu/2011/07/15/mar_az_aldi_sem_a_regi

    előzmény:
    Dativus (41)
    2012-04-16  21:30
  9. 2012. Április 16. 21:3041.

    A Danone joghurt az egyik legnagyobb hulladék amit az ember a szervezetébe vihet. Joghurtnak sem nevezném, gyümölcs pedig talán mikroszkóppal lehet kimutatható belőle.

    Danone eperjoghurt:

    tejeperkészítmény 14% (eper (60%), cukor, folyékony cukor, glükóz-fruktóz szirup, stabilizátorok (módosított kukoricakeményítő, karragén), aroma, savanyúságot szabályozók (trikalcium-citrát, trinátrium-citrát), hordozók (kálcium-klorid, kálcium-karbonátok), színezék (kárminsav), murokrépalé koncentrátum, pektin-metilészter)cukorsovány tejportejfehérjékélő joghurt kultúra és Bifidus ActiReguláris kultúraGyümölcstartalom: 8,4 %.

    Egyszerűen venni kell a fáradtságot és piacokon kapható natúr joghurtba belekeverni egy kanál eperlekvárt. Pl.

    előzmény:
    antironia (28)
    2012-04-16  18:19
  10. 2012. Április 16. 20:3340.

    Szia,

     

    Ezt tudom ajanlani:

     

    http://www.lebepur.com/

    előzmény:
    Roni22 (1)
    2012-04-16  14:23
  11. 2012. Április 16. 19:3039.
    Hol írtam, hogy ipari mérgeket eszek meg?? De igenis szempont, hogy jót és minöségit egyek/adjak a családomnak, ezért érdeklödöm, hogy más hogy csinálja. Nem pont dm-est, de hasonló összetételü levesport használok, HA használok, de ezt is el szeretném hagyni. Viszont a tárolás fejtörést okozott, de ki fogom próbálni a koncentrációt/forralást, köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (36)
    2012-04-16  18:33
  12. 2012. Április 16. 19:2138.

    ÉN beszéltem huszonliterekröl. Hogy egy kis doboz/üveg instantporból kijön huszonlitr leveslé.

    Köszi, ki fogom próbálni a koncentrátumot.

    előzmény:
    antironia (35)
    2012-04-16  18:33
  13. 2012. Április 16. 19:1337.

    Igen, a beforralás is jó módszer. :-)

     

    Én egyébként is szoktam alaplevet készíteni (mert nálunk pl. a csirkét csak filézve eszik, ergo rengeteg csont-bőr menne a szemétbe ill. a macskának), de zöldségből eddig csak célzottan főztem. Most, hogy elolvastam ezt a blogot, tényleg érdemes összegyűjteni a zöldség "hulladékokat". Bár akkor miből lesz komposztom? :-DDD

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (36)
    2012-04-16  18:33
  14. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. Április 16. 18:3336.

    És közben ipari mérgeket eszel meg, az nem szempont? 

     

    Ajánlom a kis adagokban lefagyasztást, nem foglalnak sok helyet vagy ha minden kötél szakad, a dm adalékmentes bio leveskockáit. 

    De nem kell egy kondérral főzni, forrald be nagyon esszenciára és akkor csak elfér az az egy liternyi dolog valahol.

     

    Antironia: nyilván nem orbitális mennyiségben, de fehérje kell az izommunkához. De azt nem tudtam, hogy levespor is  

    előzmény:
    trulla (33)
    2012-04-16  18:28
  15. 2012. Április 16. 18:3335.

    Ki beszél itt huszonliterekről....?

     

    Ha minimális vízzel főzöd, jó kis koncentrátumod lesz, amit akár jégkockatartóban, akár tejfölöspohárban (vagy hasonlóban) lefagyasztod.

    előzmény:
    trulla (33)
    2012-04-16  18:28
  16. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. Április 16. 18:3034.

    A füstöltáru addig tartható el, mint bármi, ami füstölt. 

     

    Ha nincs kamrád, pincéd, mélyhűtőd, akkor sehol nem tudsz tárolni, hanem venni kell a fáradtságot -ez kb. 15 percet jelent- és alkalmanként, negyed kilónként elkészíteni, hiszen a pástétomok nem tartósítottak,ez is a lényegük az adalékmentesség és a nagyon jó íz mellett. 

     

     Én is így teszek. Nem nagy fáradtság. 

    előzmény:
    trulla (32)
    2012-04-16  18:25
  17. 2012. Április 16. 18:2833.

    Legtöbbünket szerintem nem az a 2 répa/zeller/karalábé/akármi tántorít el a zöldség alaplé fözésétöl, ami hozzá kell, hanem ha fözöl egy kondér levet, hova rakod el??

    A kis zöldségleveses por meg jól megvan a fiókban, amiböl kijön huszonakárhány liter lötty.

    előzmény:
    antironia (11)
    2012-04-16  15:47
  18. 2012. Április 16. 18:2532.

    Engem érdekelne, hogy a házi hús/máj/sonkapástétomot ill. füstölt pulykamellet meddig/hol lehet eltartani? Gondolom jobban megéri nagy mennyiségben csinálni, de hol/hogy tárolja ezeket az ember? (lakásban lakunk, nincs éléskamra/pince/mélyhütöláda)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (15)
    2012-04-16  16:05
  19. 2012. Április 16. 18:2331.

     

     

    Más topikokon már előkerült többször is ez a fizikai munkát végzők étkezése... Már azzal sem tudok egyetérteni, hogy akkor folyton orbitális mennyiségű húst kell ezeknek fogyasztani... De hogy a levesporoknak mi köze a fizikai erőnléthez, azt végképp nem tudom. :-DDD

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (29)
    2012-04-16  18:20
  20. 2012. Április 16. 18:2130.

    Még egy rövid bekezdés ugyaninnen:

     

     

    Az emlősnek létfenntartó ösztöne az ízlelés: így tudja megkülönböztetni a táplálékot a nem-tápláléktól. Az alig- vagy nem-táplálékkal folyamatosan „dezinformált” emberi szervezet viszont elveszti az iránytűt: nem tudja többé, mi az igazi és mi a hamis. Megszokja az értéktelent, sőt, megszereti, ragaszkodni kezd hozzá, hagyományként kezdi ápolni, s ezzel, mint a nehézdrog-fogyasztó, lassú de biztos önpusztításba kezd. Ez a gasztronómiai Stockholm-szindróma. A gyarmatosítás egyik kézenfekvő eszköze.

    előzmény:
    antironia (28)
    2012-04-16  18:19
  21. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. Április 16. 18:2029.
    Akkor már ketten nem értjük a dolgot 
    előzmény:
    antironia (27)
    2012-04-16  18:15
  22. 2012. Április 16. 18:1928.

    Ezt a Bűvös szakács posztot kb. kéthetente bemásolom valamelyik új topikba... :-)))))

     

    http://buvosszakacs.blog.hu/2007/05/12/aromaprofetak

     

     

    Civilizált világunk hemzseg a drogfüggő állatoktól, akiket senki sem gyógyít. A dílereket sem körözik. Kutyák és macskák tömegei csak a legmárkásabb tápokat hajlandók magukhoz venni, haszonállatok tömegei élnek műaroma-mámorban. A nagyipari tápkeverékek kellemetlen alapízét ugyanis száz meg száz aromatrükkel fedik el a gyártók, máskülönben az állat hovatovább nem venné észre, hogy táplálékkal áll szemben.

    Az aromaipar „friss, fűszernövényes szénára” emlékeztető ízt ajánl például a marháknak (HerbaromL), „harmonikus, vaníliás-tejes ízvilágot” a sertéseknek (NectaromP). A csont- és halliszt mellékízének kasírozására állítólag a MastaromP egészen kiváló.

    Jószághízlaláshoz gyakran használnak mesterséges édesítőszert, mert ez – más szubsztanciapótlókhoz hasonlóan – azt üzeni az emésztőrendszernek, hogy készüljön fel dús szénhidrátok, zsírok, miegyebek emésztésére. Amikor a szervezet az ígértnél szegényesebb tápot kap, vagyis becsapták, a fölöslegesen megtermelt nedvek kielégületlenséget, savasodást, pszeudoéhséget okoznak.

    Az emlős még több tápot kér, hisztérikus éhsége támad, elégedetlenség vesz rajta erőt. Így lesz szenvedélybeteg a hízósertés: egyre több műtápot kér, függővé válik, természetellenesen felpumpálódik.

    Hasonló folyamatok mennek végbe akkor, amikor egy főemlős „lájtos” termékeket, aluljáró-pogácsát, gyümölcsjoghurtot, zacskós levest fogyaszt, esetleg McDonaldsba jár. Epres joghurtjába fűrészporból készül a növényi eredetű aroma (alkohol, víz és más adalékok hozzáadásával). A világ egyik legdrágább fűszere, a vaníliarúd képével díszített fagylaltos dobozból vanilines fagylaltot kap, mely aromát a papírgyártás melléktermékéből állítják elő.

    A négyadagos zacskós leves két gramm dehitratált húsgranulátumot („száraztyúkot”) tartalmaz, ami hét gramm tyúkhúsnak („nedves tyúknak”) felel meg. Mivel ennyi húsból senki sem főzhet négy emberre tyúklevest, számos adalékra van szükség. A vegyészek nem is levesnek, hanem „hasonló oldatnak” nevezik.

     

    És akkor még nem beszéltem arról, hogy a fiatalabb korosztály (kolléganők, stb.)  mániákusan szidják a piaci gyümölcsöket, hogy "az nem olyan jó ízű, mint a d.none joghurtban lévő eper/őszibarack/stb."

     

    B.ccus, az aromával felturbózott fűrészport hiszik valódi gyümölcsíznek.

    Őrjítő!

     

    előzmény:
    Dativus (14)
    2012-04-16  16:01
  23. 2012. Április 16. 18:1527.
    És a fizikai munkát végzőknek a "levesalap" és porlevesek adják az energiát???
    előzmény:
    huncut (24)
    2012-04-16  17:29

Címlap

top