Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Mo. kilép az EU-ból?

emma33
Létrehozva: 2012. március 14. 19:49

Arra lennék kíváncsi, kinek mi a véleménye arról, kilép vagy kilépjen-e Magyarország az Európai Unióból.

 

Mostanában annyi mindent lehet hallani, egyfelől, hogy legyen népszavazás róla, nem leszünk gyarmat, csak hátrányai vannak, nem lehetünk szuverének, csak rabszolgának tartanak minket a periférián.

 

Mások szerint Magyarország alapvetően európai ország európai értékekkel és törekvésekkel, és nem tudnák elképzelni, hogy újra útlevél-vízum kelljen.

Mások szerint ez eleve elképzelhetetlen.

 

Vannak, akik azt mondják, még a végén az EU maga fogja Magyarország jogait és tagságát felfüggeszteni.

 

Mi a véleményetek: szerintetek mi várható? vagy mi lenne a legjobb?

 

Nem szeretnék személyeskedő, polarizált vitát,  nagyon kíváncsi vagyok mindenféle véleményekre és érvekre. 

Nem is annyira a politika, hanem inkább a teljesen hétköznapi, átlagember szempontjából -  a tegnap elfogadott szankciók apropójából. 

  1. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 26. 07:32951.
    HA Izraeli állampolgárságot akar, akkor az anyai zsidó szál alapján meg is kapja.
    DE a zsidó többsége nem nagyon szokott keveredni.
    A vallásos az szinte biztos nem a nem vallásos talán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (910)
    2012-03-24  06:48
  2. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 26. 07:29950.
    Pedig értelmes körök, nálam is jobban megfogalmazták már.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (908)
    2012-03-24  06:16
  3. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 26. 07:27949.
    A befektetési kedvnek annyi, erről már beszélnek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (902)
    2012-03-24  05:27
  4. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 26. 07:25948.
    Minden esetben a statisztikai számok a lényegesek, nem a kissebb, ahogy a fehér holló se a jellemző.
    előzmény:
    Caithleen (894)
    2012-03-23  22:55
  5. 2012. március 25. 23:22947.

    Evvel ugyanzt mondtad amit én is hogy "elöre" kész volt a csomag..viszont amit nem értek hogy hogyan jön ebbe a képbe bele a magyar kormány arroganciája vagy éppen a nem arroganciája??? van arra is törvény az eu ben hogy ha egy kormány arrogans akkor lesz eljárás ellene ha nem akkor majd késöbb???

    ugyanis eddig arrol volt szo hogy a történelem ismétli önmagát...hol??

    előzmény:
    emma33 (941)
    2012-03-25  21:07
  6. 2012. március 25. 22:48946.

    Nem egészen igy történt...ugyanis volt ott elöször egy gavrilo p  nevü aki  meg gyilkolta a tronörököst..viszont azzal senki nemfoglalkozik hogy ki is volt az az uriember..kinek az érdekében cselekedett?? csak arra akarok rávilágitani hogy mivel itt történelmi tényekröl van szo lehet olvasni,,tanulni a dolgokrol..mert egyáltalán nembiztos hogy ha mindent figyelembe veszünk akkor megáll az az elmélet amit a törikönyvekben volt 30 éve...

    Érdekek és érdekszövetségek voltak abban az idöben is..nem árt figyelembe venni mielött határozottan kijelentünk valamit...

    előzmény:
    emma33 (940)
    2012-03-25  20:59
  7. 2012. március 25. 21:54945.
    tudod akinek irtam az érti is ha te nem az egy más kérdés...egyébként NEM rosszindulatbol irtam hogy olvasgasson valaki ha egyszer ráfér..tanulni sosem késö..a jo pap is holtig tanul..mondják...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (944)
    2012-03-25  21:35
  8. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. március 25. 21:35944.

    Nem arról van szó, hogy nincs alkotmányos jogod elmondani a véleményedet. Tegyed. Csak itt mi próbálunk intelligens emberhez métó módon beszélgetni, attól függetlenül, hogy nem értünk egyet esetleg. 

    Ha ez megy Neked, örömmel üdvözlünk.  

    Ha nem, akkor az Neked rosszabb, mint nekünk. :)

    Én - és remélem mások is- figyelmen kívül fogom hagyni a véleményedet, hozászólásaidat, ha nem normális, intelligens módon szólsz hozzá. Még akkor is, ha amúgy esetleg a véleményed számomra érdekes lenne.

     

     

    előzmény:
    unger (942)
    2012-03-25  21:09
  9. 2012. március 25. 21:09943.
    ... eloirnak.
    előzmény:
    emma33 (941)
    2012-03-25  21:07
  10. 2012. március 25. 21:09942.
    Akkor javaslom hogy ne irjál ugy...Én meg irok ahogy akarok,tudod alkotmányos jogom elmondani a véleményem ahogyan neked is volt a másik topikban....zavar??
    előzmény:
    emma33 (939)
    2012-03-25  20:55
  11. 2012. március 25. 21:07941.

    .mivel az eu biztos maga mondta hiogy az ország elleni eljárás egy jelzés a többinek akik szintén nemtartják a 3 %-ot...akkor most miröl is beszélünk?? nemvolt elöre eldöntve??

     

    Az volt elore eldontve, hogy a tulzott deficit eljaras (EDP - excessive deficit procedure) alatt allo orszagok kozul azok, amelyek az osszel figyelmezteto levelet kaptak, ha nem korrigaljak erre SEM a koltsegvetesi hibakat, akkor szankciokban reszesulhetnek.

    Errol jogositja fel oket az un. "hatos csomag", amelyet Mo. nemcsak alairt, de aktivan javasolt.

     

    Ezek az orszagok Malta, Ciprus, Belgium, Magyarorszag es Lengyelorszag voltak. Magyarorszagon kivul mindenki lepett, Mo. nem.

    Senki nem arult zsakbamacskat.

     

    Nyilvan van olyan uzenete is, hogy ezt a hatos csomagot valoban komolyan gondoljak.

    De Mo. szamara meg mindig csak a levegobe lottek, december vegeig meg javithatnak.  Csak azt kell vegrehajtani, amit mindenki mas szamara.

    előzmény:
    unger (938)
    2012-03-25  20:52
  12. 2012. március 25. 20:59940.

    Az I. vilaghaboru ugy kezdodott, hogy az Osztrak-Magyar Monarchia megtamadta Szerbiat.

     

    Egyreszt ezert akartak megbuntetni a Monarchiat, masreszt megakadalyozni, hogy ujra megerosodjon es ujra haborus tuzfeszekke valjon.

    Az osztrakok aranyaiban tobb teruletet vesztettek, mint a magyarok.

    Ezenkivul a nemzetisegekkel (a magyar kiralysag teruleteknek majdnem fele nem magyar nemzetisegu volt) nem sikerult meltanyosan banni a haborut megelozo evtizedekben, ezert az o autonomai torekveseiket jobban figyelembe vettek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (937)
    2012-03-25  20:31
  13. 2012. március 25. 20:55939.

    unger,

    Ebben a topikban - gumiszoba vagy nem - nem irunk olyat, hogy "nem igy van, olvasgass".

    Felnott modon beszelgetunk.

    Vagy leirod, hogy szerinted hogy van, vagy inkabb ne szolj hozza.

     

     

    előzmény:
    unger (936)
    2012-03-25  20:12
  14. 2012. március 25. 20:52938.

    A területek leosztásban csak egy bizonyos rész volt eldöntve előre

     

    te irtad..akkor mi volt még hátra??szerinted??

     

    a jelenhez...mivel az eu biztos maga mondta hiogy az ország elleni eljárás egy jelzés a többinek akik szintén nemtartják a 3 %-ot...akkor most miröl is beszélünk?? nemvolt elöre eldöntve??

    de halkan kérdezem töled....Mond Te láttad valahol az Orbánt arrogánsan beszélni az eu-ben?? mert én amit eddig láttam az az volt hogy nyugodtan végig ülte az ep ülést és határozottan de nyugodtan válaszolt...egyáltalán nemláttam hogy olyan "konbendit" modra viselkedett volna...akkor hol van az arrogancia??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (937)
    2012-03-25  20:31
  15. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. március 25. 20:31937.

    A területek leosztásban csak egy bizonyos rész volt eldöntve előre, a dolgok jelentős része képlékeny volt. Valamint az volt eldöntve, hogy Európa közepén nincs szükség egy erős hatalomra. Ezért bombázták szét az Osztrák-Magyar monarchiát.  

    Arra kellett a magyar delegáció, hogy a MAGYAR érdekeket képviselhesse. Sajnos ehelyett mással volt „elfoglalva”…

     

    „Nem gondolod, hogy a jelenben a múlt megint ismétli önmagát?”

     

    De igen. Sajnos azt láthatjuk, hogy a dilettanizmus, a „politikusi” arrogancia, a sértett önérzet, az öncélú gőg már megint kárt okoz nekünk, magyaroknak, valamint egészében kishazánknak, Magyarországnak.

    előzmény:
    unger (936)
    2012-03-25  20:12
  16. 2012. március 25. 20:12936.

    Nem gondolod, hogy a jelenben a múlt megint ismétli önmagát?

     

    De én is ugy gondolom...csak egészen másért...mert akkor is meg most is egy elöre eldöntött dologrol volt/van szo...ezért aztán akárhogy höböröghettek akkor is a világon semmit sem számitott az eredmény szempontjábol....

    ezért irtam hogy olvasgass...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (933)
    2012-03-25  18:47
  17. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. március 25. 19:00935.

    „Szomorúan látom, hogy áttettek minket a gumiszobába.

    Megragadom az alkalmat és üzenem az NLC üzemeltetőinek, hogy mindig is elleneztem ezt az elkülönítést.

    Már a honlapot is úgy szerkesztik, hogy aki társadalmi-közéleti témát vet fel, az csak valami elmebeteg lehet. Annak a topikja nem jelenik meg a népszerű topikok között, akkor sem, ha sokan szólnak hozzá. Így újak nem is fognak hozzá csatlakozni.

    Mintha ragályos betegek lennénk, akiket el kell különíteni, amíg ki nem gyógyulnak.

    Az meg hogy itt "szabad az anyázás", eleve predesztinál és engedélyt ad egymás sértegetésére.”

     

     

    Egyetértek.

    Na meg így már kevésbé érdekes a topik címben szereplő téma felvetése, mert átkategorizálás után hamarabb megjelenhetnek a jobbos, balos, liberális miegyéb elkötelezettek, és demagógiájukkal, párt-imádatukkal el lehetetlenítik a normális beszélgetésnek még csíráját is…

     

    előzmény:
    emma33 (920)
    2012-03-24  20:33
  18. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. március 25. 18:52934.

     Az elvételről egy vicc jut az eszembe.

     

    Odafordul a férj a feleségéhez.

    Vetessük el a gyereket!

    Te meghülyültél? Hiszen már 14 éves!

    Akkor legalább a hegedűjét…

     

     

    Komolyra fordítva... talán még a második világháborút követően értelme lett volna a visszacsatolásoknak, de mostanra már semmi de semmi… Sajnos.

     

    előzmény:
    Dapazso (931)
    2012-03-25  12:05
  19. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. március 25. 18:47933.

    Miféle belátásra gondolsz?

    Késtek, arrogánsan hőzöngtek, lekezelően bántak másokkal. „Pofáncsapták” őket. Nem „ők” jártak rosszul, hanem (az akkor még) 15 millió magyar állampolgár, és egy egész ország. Iszonyatos veszteség!

     

     Nem gondolod, hogy a jelenben a múlt megint ismétli önmagát?

     

    /Egy különbség azért van. Az akkori döntés durván igazságtalan volt, még akkor is igazságtalan lett volna, ha az a Kb 40 százalék Magyarországé marad. Még az Osztrákok is jól jártak! A mi kárunkra…/

     

    Olvasgass csak jobban vissza inkább TE!

    előzmény:
    unger (919)
    2012-03-24  20:12
  20. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2012. március 25. 15:30932.
    Én azt se értem, hogy ez egyáltalán miért kérdés még, annak akinek az. Itt és most kell gondolkodni, cselekedni, azzal, amink van. És nem az után rinyálni ami már rég nincs, nem is kapjuk vissza és nem is lenne értelme. Igen, agyrém.
    előzmény:
    Dapazso (931)
    2012-03-25  12:05
  21. 2012. március 25. 12:05931.

    Azért én ezt a dolgot nem értem.

    Mi az,hogy visszakapni??

    Több mint 80 éve a régi Nagy -Magyarország-i területek más országok területei.

    Valaki azt gondolja komolyan,hogy se érvényes szerződésmódosítás,se az illető ottlakók véleménye nem számítana egy ilyen cselekedetnél??

    Vajon minden régi országrészben élő ,de azt már saját hazájának érző szlovákiai,lengyel,székely,osztrák ,ukrán ,délvidéki  stb..magyar vissza akarna tartozni ebbe az új demokratikus országba??

    Mert ha nem,akkor mitől lenne ez jogosabb mint bármelyik erőszakos ide-oda csatolás??

    Tegyük fel azt ami szerintem kivitelezhetetlen,vajon nekünk jó lenne az,ha hirtelen kb.5 millióval többen lennénk??

    Tudom ,hogy agyrém,csak nem értem azokat akiknek ez megoldható/megoldandó  kérdés ??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738772 (930)
    2012-03-25  11:13
  22. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2012. március 25. 11:13930.

    Ahogy egyesek részéről még ma is az.

     

    Egy ekkorka területet országot  sem tudnak normálisan irányítani, mi lenne, ha mindent visszakapna? Még nagyobb káosz. Még több befolyásolható birka, még több munkanélküli, még kevesebb pénz.

     

    Egyébként meg a múlton már rég túl kellett volna lépni és a jelenben elkezdeni ép ésszel gondolkodni.

     

    Aki folyton hátra néz, az előbb-utóbb orrabukik.

    előzmény:
    emma33 (921)
    2012-03-24  20:36
  23. 2012. március 25. 09:17929.
    vonzza
    előzmény:
    Dapazso (928)
    2012-03-25  09:15
  24. 2012. március 25. 09:15928.

    Olvasom a topikot,mert érdekel.

    Azt javaslom,hogy azokra hsz.okra amelyek nem a témával és/vagy  nem megfelelő hangnemben íródnak,nem kell reagálni.

     

    Talán evvel elkerülhető,hogy megmaradjon az a hangnem amely mégis idevonza,vagy itt tartja az érdeklődőket.

     

    Nagyon sajnálom,hogy az nlc,nem veszi a fáradtságot hogy  moderálja azokat a topikokat amelyeknek bár politikai a témája,de normális a hangneme.

    Nem kellene "büntetni" azt aki normális hangnemben szeretne politizálni a Fórumon.

    előzmény:
    emma33 (920)
    2012-03-24  20:33
  25. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. március 25. 08:00927.

    Én semmilyen állami támogatást nem engedélyeznék civil szervezetek, vagy akár egyházak karitatív támogatására,legyen az bármilyen nemes cél. Sőt, még olyanra sem, hogy iskola fenntartása (ez ugye az egyháznál érdekes elsősorban.) Ez utóbbit kicsit kifejtem: Éntőlem fenntarthat bármelyik egyház iskolát. Magán iskolát, ahol fizettessen annyit amennyit akar, vagy akár ingyen is adhatja a szolgáltatását, nem érdekel. 

    De a közoktatás állami feladat. Nem adja ki az állam alvállalkozásba, oldja meg. Ugyanígy szerintem a hittanoktatásnak nincs helye az iskokákban. Annak a templomban van a helye, tessék ott megoldani, egyházi költségen, nem államin. 

    A pártok támogatásáról már nem is beszélve, arra sem adnék egyetlen forint állami támogatást sem.  

    Ez most így nagyon durva leírva, tudom, szóval nézzük, mi az, amit viszont engednék, mert a magam részéről elismerem a civil szerveződések, az egyházak és a pártok létjogosultágát, szükségességét.

    Engedélyezném, hogy (bizonyos feltételek teljesülése mellett), bármely magánszemély, cég (kivéve azokat, amelyek többségi állami tulajdonban vannak), az adózás ) adhasson anyagi támogatást ezeknek a szervezeteknek, hivatalosan, bankon keresztül, de kizárólag a pozitív eredményének egy a terhére. A támogatása egy része léhetne adóalap csökkentő pl. De, ha egy cég - mondjuk egy zrt- elmagyarázza a részvényeseinek, és azok hozzájárulnak gond nélkül, hogy osztalék fizetés helyett a cég az adózott eredményét utalja át a Jobbiknak, vagy az Utolsó Napi Szentek Egyházának, mi ezzel a gond? Az ő pénzük, tegyék. (Nyilván sok mindenre tekintettel kéne lenni, de nem megoldhatatlan.) 

    Írta itt valaki a műemlék épületeket: tény, hogy vannak ilyenek, és vannak műemlék jellegűek is, és vannak olyanok is amik helyi védelemben vannak.  Ez egy érdekes téma. Majd gondolkodom rajta, mi legyen azzal a 11026 műemlékkel (ebből csak 2963 db a szakrális jellegű) Alapmegközelítésem az, hogy a műemlékvédelem nem lehet jó hivatkozási alap az egyházi támogatások rendszerének fenntartására. Más az egyházi tevékenység és más a műemlékvédelem. 

    előzmény:
    emma33 (925)
    2012-03-24  20:48

Címlap

top