Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföld.........

Torolt_felhasznalo_927697
Torolt_felhasznalo_927697
Létrehozva: 2012. február 26. 15:09

Kicsit kiakadtam.

Van egy fórum, amit Németországban élő magyarok szerkesztenek. Van egy topik ahol munkát keresnek Németországba.

Itt minden hszt ami, arról, szól, hogy olyan munkát keresnek, amihez nem kell vagy csak minimális nyelvtudásra, van szükség, illetve olyan munkahelyet keresnek, amihez van szállás, állandóan lehurrogják.

Ilyen hsz-kel,hogy nincs kezdőtőkéd el se indulj,nem tudsz beszélni,el se indulj,annyi mindent kell intézni,hogy el se indulj……..stb.

Most komolyan.

Mindenki, aki kiment a több százezer Ft-nak megfelelő euróval indult ki, meg középfokú nyelvtudással?

A románok, a szlovákok (több százan, vagy ezren), mind így mentek ki, hogy bőven volt pénzük, több hónapra, élelmiszerre, meg lakásbérlésre?

És itt nem orvosokra gondolok, hanem például építőipari szakmunkásokra.

Szerintetek, miért kell a többieket úgy elkeseríteni, hogy meg se próbálják?

És itt nem a korrekt és építő jellegű hsz-ről beszélek, hanem a rosszindulatú, és ironikus hsz-ről.

Kicsit olyan mintha ahelyett, hogy segítenének egymásnak, inkább elveszik a kedvét a másiknak, nehogy nekik is jó legyen, vagy próbálkozzon.

Szerintetek, miért van ez így?

  1. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. március 2. 02:02101.
    Lehet először el kéne dönenünk, mit is értünk segítségen. Van aki azt, hogy dajkaságba veszik, van aki azt, hogy megmondják hol kap érdemi információt.  És persze az sem mindegy, ki hogyan kér segítséget. A segítég kapása (bármi is legyen a tág keretek között) nem alapvető emberi jog. Kérni, elfogadni és megköszönni lehet, de elvárni semmiképp.
    előzmény:
    diana101 (91)
    2012-02-29  22:47
  2. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. március 2. 01:55100.

    Igen, létezik. Sok sikert. Ne felejtsd el, hogy teljesen ingyenes. A nagykövetség honlapján is találsz információt róla, itt a link: http://hungarian.hungary.usembassy.gov/diversity_vi sa_hu.html További linkekre innen rámehetsz és be is adhatod a jelentkezésedet. 

     

     (Ne legyen már, hogy nem segítünk egymásnak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_810911 (96)
    2012-03-01  14:25
  3. 2012. március 1. 21:5699.
    na igen, a másik. mikor segítséget kér, hogy jaj, nincs munkája, mit csináljon? legutóbbi tapasztalat: csaj ír Liverpoolból (230 kmre vagyok onnan), hogy jaj, ő is a városombeli, hát nem jött össze a munkája, mit csináljon? mondom, keressen munkát, menjen a Jobcentrebe, mégis, milyen választ vár? jaj, de ő nem tud angolul. hát akkor tanuljon, mire számít? megadtam neki, hol lehet tanfolyamokat nézni, nem, nem adtam neki se munkát, se szállást. persze, én vagyok a gonosz, hogy "nem segítettem". mégis, annál többet, hogy hol keressen munkát, meg hogy hol tanuljon angolul, mit tudok segíteni? nehogy már zaklatnom kelljen a főnökömet, hogy vegye már fel (ja, irodába, angolul nem tudót, biztos tudnak neki munkát adni), meg azt mondani, hogy nem baj, költözz hozzám. ezt valaki komolyan gondlja?
    előzmény:
    Heö2 (94)
    2012-03-01  08:43
  4. 2012. március 1. 21:5198.

    te is osztod az észt, anélkül, hogy tudnád a részleteket. tudod, miért tud esetleg elhelyezkedni egy lengyel, nyelvtudás nélkül? mert többmillióan vannak, egész cégek itt. magyarok meg pár százezren, s nem munkaadóként a zöme. mégis, mi a frászkarikát kéne tennünk? szerinted, ha odamegyek a főnökömhöz, hogy te figyelj, tegnap írt nekem egy magyar, életemben nem láttam, fogalmam sincs, kicsoda, micsoda, mennyire szorgalmas, mennyire beszél angolul, de segíteni akarok neki, vedd már fel dolgozni, akkor mit fog szólni? ki fog röhögni. a másik meg, a szállás. a legtöbb ember albérletben lakik, amelynek a szerződésében kikötés, hogy nem szabad plusz embert befogadni, mégis, hogy "segítsen" az ember a másiknak? vagy, ha saját lakásban laksz: ha én azt mondom neked most, hogy holnap hazamegyek, de nincs szállásom, befogadsz a házadba, csak mert magyar vagyok? kétlem.

     

    max. annyit tudunk, hogy megadjuk a munkahely elérhetőségét, meg az albérletügynökségét. munkát keresnie neki kell, nem fogják a munkaadók díjazni, hogy majd valaki más "behozza". ahhoz, hogy munkát adj valakinek, munkaadónak kell lenned. a legtöbbünk utolsó beosztott itt, beleszólása nincs abba, hogy kit vesznek fel. 

    előzmény:
    whh (92)
    2012-03-01  06:57
  5. Torolt_felhasznalo_810911
    Torolt_felhasznalo_810911
    2012. március 1. 14:3497.
    Abszolúte megértelek, hogy elment a kedved a honfitársaidtól. Nem fog vígasztalni, de itthon sem viselkednek normálisabban egymással a magyarok. Én is tapasztaltam, ha nyitott vagyok és kedves, akkor pofátlanok. Akkor inkább bezárkózom, csak ez meg nekem nem jó.
    előzmény:
    Heö2 (93)
    2012-03-01  08:37
  6. Torolt_felhasznalo_810911
    Torolt_felhasznalo_810911
    2012. március 1. 14:2596.
    Köszönöm a választ. Az USA tényleg "más világ" Európához képest azok alapján amit leírtál. Van ismerősöm, aki USA-ban élt évekig, ő legálisan ott dolgozott, sok pozitív történetet mesélt és vannak nagyon szép helyek abban az országban. Mi is elgondolkodtunk a férjemmel azon, hogy szívesen élnénk ott de csak és kizárólag akkor ha legális lehetőségünk lenne. Zöldkártya lottó még létezik? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (90)
    2012-02-29  20:47
  7. 2012. március 1. 08:5895.

    Szia!

     

    Még nem olvastam végig a válaszokat, előbb leírom a véleményem.

    Ausztriában dolgozom/élek. Többeknek segítettem már a kijutásban.

    A nyelvtudással kapcsolatban az a véleményem, hogy ha valaki megértteti magát, illetve szeretné tanulni a nyelvet, azzal nincs bajom. Viszont találkoztam olyan magyarokkal, akik elvárták volna, hogy a főnök tanuljon magyarul, na az ilyennel van problémám.

    A pénz-dologgal kapcsolatban szerintem általában aki kijön, nem milliókkal a háta mögött teszi. Én is pénz nélkül érkeztem egy olyan helyre, ahol kaptam szállást. Idővel pedig, mikor összejött az induló, tovább lehetett lépni.

    Ami az én szememben a legnagyobb probléma, hogy többen kérnek meg, hogy "kerítsek nekik munkát", de még 1 német szó nem hagyta el a száját életében, ami pedig még nagyobb gond, hogy ő nem keres, hanem csak vár...emellett kb hetente rámtelefonál, hogy van-e már munka. Na az ilyenekkel nem szivesen foglalkozom. Másrészt egy ilyen passzív keresőnek is csodák csodája, sikerült munkát találnom, felhívtam neki, lebeszéltem. Mikor kiderült, hogy egy hét múlva kezdhetne, akkor az túl korai volt, ráadásul ő többezer eurót szeretne nyelvtudás, ill. szakmai tapasztalat nélkül. Na, szerintem az ilyen emberek miatt lesz tele az ember hócipője. Megmondom őszintén, ilyen tapasztalat után már csak a szűk családomnak, illetve jóbarátoknak segítek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  8. 2012. március 1. 08:4394.

    Szoval csak egy peldanak szantam,ez jellemzö a magyarok közötti kapcsolatra.

    Ehhez jön meg a kitelepülni szandekozok kerese: segits,de en passziv vagyok.Se nyelv,se elhatarozas,se olyan szakma,semmi.Ülök,irok egy forumra es varok.Hogy jöjjön a tuti lehetöseg....

     

    Tisztelet a kiveteleknek,mert azert hiszem (talan meg mindig tul naivul),hogy igenis vannak kivetelek!

     

    Ök pedig ugyis megtalaljak az utat. 

    előzmény:
    Heö2 (93)
    2012-03-01  08:37
  9. 2012. március 1. 08:3793.

    Szerintem nincs magyar,aki nem probalt meg segiteni egy masiknak...aztan jöttek a jo tapasztalatok.

    Tudod hany ev (!) kellett nekem ahhoz,hogy töböl elutasitsam a segitsegkerest?Tudod hany pofon kellett hozza,hany elveszitett (azt gondoltam...) baratsagnak hitt kapcsolat?

    A legutobbi tavaly nyaron volt.A lany szinten magyar,egy faluval arrebb el,mint en,itt megy at mindennap autoval.Van haom gyereke,az uj kapcsolatabol egy kislany.7 honappal idösebb,mint az enyem.Együtt voltunk terhesek (szoval fedte egymast par honap).Szoval lett volna közös tema eleg(meg rivalizacio sem volt közöttünk,hiszen ket teljesen különbözö szakmaban dolgozunk)UUUgy örültem neki,annyira jofej csaj volt!De sose jött,sose keresett,elkezdett felvagni arra,hogy neki Ikea butora van es lenezni,mert nekünk felujitasra szorulo hazunk....kizarolag akkor hivott,ha info kellett neki,közte heteken at semmi....ha a gyerek beteg volt,felhivott,hogy jaj,segits...aztan harom hetig nem hivott,hogy mi van a gyerekkel,en kerestem meg,hogy megkerdezzem...Allandoan annak örült,ha en a hivatali ügyekkel nem jutottam elöre...hangosan nevetve közölte,hogy ö igy meg igy jart es majd en is igy fogok!Velem hivattatta fel a hivatalt kenyes ügyekben (a sajat dolgaiban)....

    Kölcsönadtam neki egy csomo babacuccot (babakocsi,stb...).Amikor visszakertem volna,letagadtatta magat,a fiai vettek fel a telefont....hazudtak: anyu nincs itthon,nem tudjuk hova ment...mikor jön...vissza sem hivott,nem valaszolt,se sms-re,se semmire...akkor kertem,hogy legyenkedves legalabb a kisfiam zenecd-et adja vissza,mert emlek,nem kell,hogy talalkozzunk,dobja be a postaladaba...azota se.Megcsak nem is reagalt semmire.Ha az autoval megyek valahova es latom,nem is köszön....ha mögöttem jön,hiaba megyek negyvennel (direkt),ö lemarad 100 meterrel.

    Most egy negygyerekes ameriaki csalad a nagy kedvenc,oda jarnak grillezni,nem fog lealacsonyodni egy csoro magyar csajhoz.

    Regen nem volt ilyen,de a ferje nagyon odavan magatol,gonolom ö nagyon hat ra....de ez megsem magyarazat a viselkedesre.

     

    Ha a baratom lett volna (es sose volt az,csak en szerettem volna es azt hittem a szimpatia kölcsönös,pedig nem,csak felhasznalt),akkor normalisan tudunk kommunikalni.

     

    Amit csinalt,az pedig sima lopas.A gyerekemtöl meghozza.

     

    Ez volt a legutolso alkalom,hogy en itt kint magyar emberrel szoba alltam.Es rengeteg ilyen van,minden magyar ovatos.Sajnos ez a jellemzö.Inkabb bezarkozom.Szivesen segitenek,de csak ugy,ha emberszamba vesznek es a kisujjam helyett nem a kapomat tepik le.

     

    Lehet megkövezni a velemenyert.Kerestem magamban a hibat eleget, de nem,itt nem hibaztam,Abszolut segitökesz,elerhetö,nyitott voltam vele szemben,nem ültem ra a nyakara,nem szoltam bele az eletebe...csak nem elek olyan szinten (hmmm....),mint ök. 

    előzmény:
    whh (92)
    2012-03-01  06:57
  10. whh
    whh
    2012. március 1. 06:5792.

    Így van...

     

    És hányszor, de hányszor kapja az arcába olyat az ember, hogy ne is merészeljen segítséget kérni álláskeresésben... merthogy azt nem lehet ám... Merthogy a lengyelek/litvánok/szlovákok/pakisztániak/stb./stb./stb. annyira összetartanak, hogy a felszabaduló helyekre benyomják a saját honfitársaikat (akik egészen biztosan perfekt nyelvtudással, többmilliós megtakarításokkal érkeznek a célországba, nem is kétséges :D) - csak azt nem tudom, a magyarok mikor lesznek feleennyire összetartók???

    Mi egyenlőre csak gáncsolni + fikázni tudjuk egymást, segíteni... Ugyanmár...!!!?

    Valahogy mindenki úgy van ezzel, mint a nyuszi a süni létrájával.. Eleve tudja, hogy a másik magyar át fogja b..ni, ha segít neki... Holott lehet, hogy nem is... :)

    Esetleg néha ki lehetne próbálni, nem? 

    OK, értem én. NEM!!! 

    Elvégre magyarok vagyunk... :(

    előzmény:
    diana101 (91)
    2012-02-29  22:47
  11. 2012. február 29. 22:4791.

    Szoktam olvasgatni azt a forumot is , amire a topikindito hivatkozott ! Valoban van sok olyan hozzaszolas a kerdesekre, amelyet en is nagyon arrogansnak es nagykepünek talalok ! 

    Viszont sokan kernek konkret tanacsot ,amiben leirjak milyen szakmajuk van , mennyire beszelik a nyelvet stb. es ehhez viszonyitva kerdezik , milyen lehetösegük lenne Nemetorszagban ? A bunko hozzaszolasokon kivül , van nagyon sok segitökesz is , amiben leirjak hogy merre erdemes elindulni , mire kell figyelni stb.  Abban az esetben amikor valaki leirja , se penze , se szakmaja, se nyelvtudasa es kerdezi merre induljon, mit lehet irni ? Erre a joindulatu emberek sem tudnak sok biztatot valaszolni sajnos . 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (89)
    2012-02-29  19:21
  12. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. február 29. 20:4790.

    Iskola: bemész, beíratod. Van, ahol igazolni kell, hogy abban a körzetben laksz. Államtól, megyétől változnak a részletes szabályok, azt hiszem Alabamaban már kérik, hogy igazold, nem vagy illegális, de ez kivétel. Itt több, mint tízmillió illegális van, akiknek vannak gyerekeik. Iskolába járni kell. A college-ok esetében merül fel ez a kérdés élesen elsőnek, leginkább abban a formában, milyen árat kell fizetni egy diáknak, aki az adott államban lakik, de nem legális, és kaphat-e különböző ösztöndjakat. Vannak államok, ahol az ilyen diákoktól is az olcsóbb, helyi lakosok részére megállapított dijat kérik, van ahol a más államokra vonatkozót és vannak olyan college-ok, ahova nem vesznek fel, ha illegális vagy. Érdemes tudni, hogy vannak olyan városok, megyék, ahol semmilyen hivatalos személy nem kérheti, hogy igazold a tartózkodásod jogszerűségét. Van, ahol igen. 

    Orvosi ellátás: vehetsz biztosítást illegálisként is. Boldogan eladják neked. Ha nem vettél, sem vagy egyedül.  Milliós nagyságrendben vannak amerikaiak, akiknek nincs biztosításuk. Ha beteg vagy, bemész egy rendelőbe, és kifizeted a vizsgálat díját. És vigyázol magadra. Ha baleset ér, akkor nem hagynak meghalni, mert nincs biztosításod, ellátnak. Ez az illegálisok elleni egyik komoly érv, hogy megterhelik az egészségügyi rendszert, és ezért drága a biztosítás.  

    Lakásbérlés: jövedelemigazolást valóban előszeretettel kérnek. De nem feltétlenül. Érdemes pl. magánbérbedót választani, mert az egyszerűbb. Meg kell győznöd, hogy ki tudod fizetni a díjat. Ennek több útja lehet: ha van credit report, az a legjobb. Ha van a  bankszámládon rendszeresen pénz, ez a második legjobb. Ha felajánlasz több havi díjat előre, az is működik. Én az utóbbival béreltem először. A második bérlés mindig könnyebb. Kérhetsz referenciát az előző helyen, hogy pontosan fizettél, és addigra már meg tudod mutani a banki kivonatot is. Ha adót fizetsz, az is pozitívum. Tudsz bérelni hetente is, szobát, apartmant, házat.  Magadat kell tudnod igazolni, de ez nem azt jelenti, hogy legálisnak kell lenned. Összefoglalva, a pénzed szabja meg a lehetőségeidet, nem a státuszod. (Szerintem ez mindenhol így van, csak itt ez jobban látszik.)  De jó, ha vigyázol magadra, és nem csinálsz törvénybe ütköző dolgokat, mert akkor nagyon sok pénzzel sem tudsz mit kezdeni.  Az illegálisok problémája nagyon összetett és folyamatosan előtérben van. Ha van más választás, akkor nem érdemes ezt az utat választani. De van sokkal rosszabb életforma is, mint illegálisnak lenni az USA-ban. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_810911 (88)
    2012-02-29  14:41
  13. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. február 29. 19:2189.

    Egyetértünk. Kell szerencse is persze. Ha valaki tudja, hogy kölföldre akar menni, akkor feltétlenül kezdjen el előre készülni. Az a legjobb.  

    Tudod, azt hiszem, megértettem, hogy mi is a topikindító gondja. Ha valaki feltárja a körülményeit és elmondja, hogy nem beszél nyelvet, nincs ismerőse, de mégis el akar menni külföldre, akkor az nem segítség, hogy azt mondják, ne gyere, mert úgyse fog sikerülni. Az helyes, ha elmondják, nagyon nehéz ezek nélkül. De ha mégis akarsz, akkor erre és erre számíts. Esetleg egy-két ötlet, hogyan kezdj mégis hozzá. Aztán az már a kérdező felelőssége, mit fogad meg és mit nem. Hát valahogy így. Mindenki maga kell eldöntse kimegy-e a semmivel a semmire. 

    előzmény:
    diana101 (87)
    2012-02-29  12:11
  14. Torolt_felhasznalo_810911
    Torolt_felhasznalo_810911
    2012. február 29. 14:4188.
    Nem semmi a történeted! Ha nem veszed sértésnek, érdekelne, hogyan sikerült beíratnod a gyerekedet USA-ban iskolába így hogy illegálisan tartózkodtok ott? És mi a helyzet az orvosi ellátással? Gondolom, nincs biztosításod. Mit csinálsz, ha beteg vagy? Hogyan tudsz önállóan lakást bérelni? Az ingatlanügynökség nem kért tőled jövedelemigazolást vagy más hivatalos okmányt mikor kiadta a házat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (74)
    2012-02-28  05:31
  15. 2012. február 29. 12:1187.

    Igen talan a belsö motivacio a legfontosabb ! Viszont en azt gondolom , ha van valasztasa az embernek ,akkor meg otthon is el tud kezdeni nyelvet tanulni Az eu-ban ugyan sok a munkalehetöseg , viszont annal többen jönnek es a fönök ha valaszthat, hogy valakivel tud szoban kommunikalni avagy mutogatni kell ,hidd el inkabb a beszelöt valasztja!

    Azt en sem gondolom hogy lehetetlen lenne minden nelkül boldogulni !

    Viszont ahhoz mar szüksegeltetik egy adag szerencse is , ami vagy van vagy nincs

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (86)
    2012-02-29  00:36
  16. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. február 29. 00:3686.

    Én azt hiszem, nincsenek szabályok. Vagy legalábbis nem kőbe vésve. Én leírtam, ami velem történt és azt, hogy én a személyes tapasztalataim alapján milyen következtetésre jutottam. Másnak más a tapasztalata és azok alapján más következtetésre jut. Abban igazad van, hogy minél jobb a nyelvismeret, minél több kinti ismerős van, arányosan könnyebb lehet a helyzet. Nyilván nem ajánlom senkinek, hogy az én példámat kövesse. De ilyen is van, és ez talán másnak, aki szintén elkeseredett, vagy nincs más választása, megnyugtató lehet, hogy nem teljesen reménytelen.  

    Azt hiszem, nem az a felelőtlenség, ha kimész valahova nyelv nélkül, hanem az, ha nem igyekszel megtanulni. Ha a repülőn előveszed a szótárat, már elindultál a nyelvtudás útján.  Ha olvasod (és forditod) az álláshirdetéseket, már tanulsz is. Nyilván nem fogsz társalogni egy elvont és absztrakt témáról.  Engem egy mexikói asszony tanított meg takarítani. Nem beszélt angolul, egyáltalán. Én meg nem beszéltem sem angolul, sem spanyolul. A munkaszerződés szóban kötettett. Óránként ennyit kapsz, pénteken fizetlek, itt kell lenned minden nap ekkor és csinálod, amit mutatnak. Ezt én bárkinek el is mutogatom, és megértik. Nekem a spanyol nem megy most sem, csak nagyon alapszinten. Az alkalmazottaim többsége csak spanyolul beszél, de mégis azt mondhatom, hogy "jól ismerem" őket is. A nyelv csak egy része a kommunikációnak és csak egy eszköz (mégha az egyik leghatékonyabb is ) a magad megismertetésére. Nem kell olyan szinten túlértékelni, hogy bezárkózz miatta egy olyan országba, ahol nincs perspektívád. Persze, nem cégvezetőnek fognak felvenni. 

    Ugyanez áll az ismerősökre. Adott számú ismerősöd van mostanig. Mosttól eggyel több, mert velem már elkezdtél ismeredni. Vagy összebólintottál az új szomszéddal, aki lehet Kínából jött és nem beszél magyarul, mégis megismerkedtek.   

    Az tény, hogy minél jobban fel vagy vértezve (nyelvtudás,pénz, kapcsolatrendszer), annál könnyebb. Nincs vita köztünk ezen (meg egyébként sincs). De nem szabad feladni sem elképzeléseket azért, mert nem ideálisak a körülmények. 

    Én nagyobb esélyt adok a boldogulásra annak, aki kimegy nyelv nélkül, minális pénzzel, ismerős nélkül, mint annak, aki kimegy ismerőssel, minimális pénnzel és nyelvtudás nélkül, de ismerős nélkül nem ment volna ki.  Mert az elsőként vázolt típusnak van valamilye, ami a másodiknak nincs (vagy nem akkora mértékben) Önbizalma és bátorsága, vagy olyan kényszerítő körülményei, ami miatt így is bevállalhatóbb menni, mint maradni.  

    Ez nem azt jelenti, hogy az első tipus jobb, mint a második, nem ítélkezni akarok. Nem vagyunk egyformák és ez így jó is. És esélyeket írtam, nem garanciákat. :)

     

     

     

     

     

    előzmény:
    diana101 (84)
    2012-02-28  20:48
  17. 2012. február 28. 21:4685.
    teljes mértékben igazad van! már megint jönnek a hülye hozzászólások, hogy jaj, mert nem segítenek. bakker, EZ a segítség, hogy leírja az ember, hogy NE GYERE KI NULLA NYELVTUDÁSSAL, MEG ALAPTŐKE NÉLKÜL! azt várják, hogy azt írd, hogy persze, majd befogadlak (persze,nyilván az itt fújolók mindegyike befogad a lakásába egy vadidegent, csak mert honfitárs), meg persze munkát is biztosítunk. mert nyilván az összes külföldön élő magyar munkaadó is egyben, és ő dönt arról, hogy kit foglalkoztat a cége...
    előzmény:
    Jozefin (59)
    2012-02-27  18:59
  18. 2012. február 28. 20:4884.

    Abban az esetben viszont , ha nincs senki aki segitsen a nyelv nem kerülhet a harmadik helyre velemenyem szerint ! Hiszen ha az ember nem beszeli az adott orszag nyelvet nem tud allast sem keresni !

    Szerintem vagy ugy lehet megcsinalni hogy tud beszelni es igy munkat is tud szerezni , vagy van valaki aki az elsö idökben segit neki !

    A topikindito azt nem erti szerintem , hogy nyelvtudas es penz hijjan nehez  boldugulni külföldön . Ez csak ugy lehetseges ha van valaki aki fordit neki , tehat ha olyan helyre megy ahol beszelik az anyanyelvet .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (74)
    2012-02-28  05:31
  19. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. február 28. 19:1983.

    Az emberi kapcsolatok nem nélkülözhetők, természetesen. Mindig van lehetőség kialakítani újabbakat. A nyelvtudás ezt megkönnyíti, ez letagadhatatlan tény, azonban a nyelvtudás hiánya sem teszi lehetetlenné. 

    előzmény:
    TJ1117 (80)
    2012-02-28  13:33
  20. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. február 28. 19:0682.

    El tudom képzelni. Amíg nincs egy új baráti kör, addig szerintem nagyon nehéz, teljesen mindegy, ki fizette a repülőjegyet.

    Az nekem is nagyon tetszik, hogy itt kedvesek és segítőkészek a hivatalokban és máshol is, megoldásokat keresnek, nem keresztbe tenni akarnak. Jobb lett volna persze nekem is, ha hivatalosan tudok dolgozni, de most visszamenőleg azt mondom, jó volt így is. Rá voltam kényszerülve én is a megoldás keresésekre, sokat tanultam, és nagyon megváltozott sok mindennel kapcsolatban a felfogásom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (76)
    2012-02-28  06:42
  21. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. február 28. 18:4881.

    Itt is van azt hiszem hasonló, de én nem kértem meg a belépéskor. Információ és pénz hiányában ez akkor fel sem merült.  Maradtam egyszerűen feketén.  Itt máshogy mennek a dolgok, mint Kanadában, nem okozott ez megoldhatatlan problémát. Az egészségügyi ellátás nem gond, vagyis nagyon is az, de ez pénz alapú probléma. Azért mert nincs hivatalos tartózkodásra jogod, nyugodtan vehetsz magadnak biztosítást. A gyerekek járhatnak iskolába,sőt kötelező is, és nem kérdezik meg, illegális-e. Adót is fizethetsz, ha épp azt szeretnéd. :) Állítólag kaphatsz különböző segélyeket is, de én sose kértem. 

    Most már kicsit más a helyzet, de még így is kezelhető. Egyesek szerint 12-15 millió ember van itt még így, mások szerint ennél még pár millióval többen, nem éreztem úgy, hogy egyedül vagyok a problémámmal. De a helyzetem nekem hamarosan rendeződik,közelgő házasságom révén. 

     

    előzmény:
    hutchi (75)
    2012-02-28  06:41
  22. 2012. február 28. 13:3380.

    De hát mégiscsak volt segítséged, aki a szállást adta, aki segített beiratni a gyereket suliba.  Akkor nélküle is boldogultál volna? Nála laktál, nem?

    Akkor inkább úgy kellene fogalmazni, magyar kapcsolat nélkülözhető, de valamilyen kapcsolat nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (74)
    2012-02-28  05:31
  23. 2012. február 28. 11:2779.

    Evek ota itt sokkolja a nepet a csodas amerikai eletevel, a ket tündibündi kutyuskäjäval, meg hogy häny häzat vettek a ferjevel szerte amerikaban.

     

    Mint mondottam evek ota itt forumozik-meg biztos nem szokta meg a "helyesiräst a többiektöl. nem lätta meg eleget. 

    előzmény:
    white.angel (66)
    2012-02-27  20:39
  24. 2012. február 28. 11:2478.
    Menj ölelgesd meg a kutyikaidat te arcos-harcos.
    előzmény:
    irenehavas (70)
    2012-02-27  21:20
  25. 2012. február 28. 07:3477.

    Kedves Irenehavas,en mar 11 eve kijöttem,de en "csak " a szomszed Ausztriaig jutottam.Igy itt vetettem meg a labam es nagyon jol erzem magam itt.Azert kedves a meghivas!

    A magyar nyelvtudas miatt ne aggodj,nekem is szurta a szemem,de ahogy leirod,hogy alig beszeletek magyarul-igy mar erthetö.Kicsit nehez elolvasni es megerteni,idöt kell ra szanni.Ahogy a törtenetekhez is,amit irsz,sokszor ugy jön at,hogy dicsekves,nagyzolas onnan,ámerikábol....talan kicsit nyitottabbnak kene lenni nekem /nekünk is,hmmmm....

    A "joccakat"-ra pont en reagaltam...Ne haragudj,csak az irott szövegben amugy  igy nehezen jön at a  szöveg hangulata,könnyen felreerthetö.Valo igaz,magyar szo,csak a hasznalata valtozott,irott szövegben ugy hangzik a "joccakat",mintha elküldenel a banatba.:-)))

     

     

    előzmény:
    irenehavas (72)
    2012-02-27  23:42

Címlap

top