Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TB-KÜLFÖLD-KIJELENKEZÉS

zsoka40
Létrehozva: 2012. február 22. 16:43

Sziasztok!

 

Ti hogyan oldottátok meg?

Tavaly feb.14-én kijöttem Amerikába a gyerekemmel együtt (aki akkor még nem volt 21 éves és tanult Mgyarországon ) az itteni páromhoz akiveldec.5-én házasságot is kötöttünk.

A fiam velünk él és még zajlanak a bevándorlási procedura,addig nincs munkánk,de a férjemnek családi biztosítása van így ez által nekem is és a fiamnak is van orvosi biztosítása az U.S.A.-ba.

A probléma, vagy megoldandó dolog.......

Nekem Magyarországon van saját házam.

Mikor kijöttünk Amerikába előtte bementünk az APEH-ba,hogy kell-e fizetni ezt az egészségbiztosítási járadékot a mi esetünkbe külföldre távozás esetén.

A hölgy azt mondta,hogy mivel a fiammég nappalin tanul és ha kijövünk akkor is a diákigazolványa októberig érvényes,stb ő utána nem kell.

De a 2011-es jogszabályszerint mivel nekem ingatlan van  nevemen ezért nekem kell fizetni 5190 ft-ot már nem emlékszem a pontos összegreAzóta már 6900 utalok.

Ma felhívtam az  Apehot és mondtam időközben férjhez mentem és a bejelentett hivatalos lakcímünk is itt van Amerikába,bár még minden hivatalos papírunk nincs meg. Kell-e még fizetnem a tb-t?

Erre a hölgy amég Magyarországon bejelentett állandó lakcímem van addig kell fizetni.2012-ES törvény szerint a fiamnak is bejelentett lakcíme van Magyarországon így neki is fizetnie kell a tb-t különben megbüntetti majd az Apeh,mivel már nagykorú.

Jelzem be se jelentettük a 11t1011 lapon anno a gyereket,így nincs hátraléka.

Azt mondta a hölgy kikell jelenkeznünk a konzulátoson Magyarországról és amint megkapják az igazolást nem kell fizetni.

Úgyanezt mondták az okmányirodába is.

Hát nem tudom.

Ott a házam ahová mindig visszatérhetek baj esetén.

Sok külföldre költözött magyarnak van ingatlana Magyarországon.

Ők,hogyan oldják meg ezt?

Ha kijelenkezek mint állandó lakos és csak tartozkodási engedélyem van Magyarországon,akkor mi történik,szóval itt most nem látok tisztán.

Mondjatok valamit.

Egyelőre még az útlevelem,a házasságlevelem,és lakcím papírom s a családi orvosi biztosítási papírom van hivatalos Amerikában.

Nem vagyok itt folyamatosan,de nézek majd többször a gépre a válaszotokért.

Köszönöm.

 

 

  1. 2012. augusztus 13. 22:1994.

    na látod, ez a marhaság. hogy elveszik a személyimet, ha kijelentkezem. ezért nem jelentkezem ki. mert pl. nekem nincs útlevelem, akkor mégis, hogy a tökbe utazok haza? meg igazolom magam mindenhol? 

     

    és euban mi az, hogy "tartósan"? oda megyek, ahova akarok, ha háromhavonta költözöm, mondjuk kijövök ide, aztán két hónap múlva megint haza, aztán újra vissza, akkor most jelentkezgessek ide-oda? nem hiszem, hogy ezt nagyon átgondolták.

    előzmény:
    lujzanéni (93)
    2012-08-06  20:49
  2. 2012. augusztus 6. 20:4993.

    EU-s államban dolgozol és biztosított vagy. Ezért nem kell fizetned itthon. Tudtommal ki kell jelentkezni az országból ha tartósan nem élsz itt. Pl. van kint egy autód hazajössz vele, a külföldi rendszám miatt nagyon megbüntethetnek.

    Kijelentkezésnél a személyidet elveszik, csak lakcímkártyát adnak ún. "tartózkodási hely" megjelöléssel.

     

    A szavazati jog miatt szvsz nem kell aggódni lassan már örülnek ha valaki hajlandó szavazni.

    előzmény:
    flaskan (91)
    2012-08-04  18:03
  3. 2012. augusztus 4. 18:0792.
    Amúgy én nem jelentkeztem ki az állandó lakcimemről, ami  saját lakásomban van, mert nekem ez a külföldi cim az ideiglenes és az otthoni az állandó. Félek még  szavazati jogom is elvesziteném, ahogy alakul a választűsi törvény sorsa.
  4. 2012. augusztus 4. 18:0391.
    Most az ütő is megállt bennem. Nekem is van ingatlanom otthon, bejelentett lakcimem, de másik EU államban élek és dolgozok. Én kijelentkeztem a TB-ből, mivel itt fizetem és tudomásul vették. Most akkor neked miért mondott mást az ügyintéző?
  5. 2012. augusztus 3. 23:5290.
    Ki kell jelentkezni tőlük, van erre nyomtatványuk. 
    előzmény:
    Snowwhite (87)
    2012-07-21  19:41
  6. 2012. augusztus 3. 23:2689.
    nem jelentették be. illetve, most már igen...
    de amúgy, ha munkanélküli az ember akkor se fizetné a tb-t, nem? szóval  nem igazán értem, hogy hogy jön ki egy x. összeg nekik. ja, mert a levélen csak egy összeg szerepelt, az, hogy ez tulajdonképpen milyen időszakra vonatkozik, semmi.
    előzmény:
    manyokati (88)
    2012-07-21  22:19
  7. 2012. július 21. 22:1988.

    És bejelentettétek az OEP-nél, hogy nem Mo-on folytattok kereső tevékenységet? Lehet hogy ők nem tudnak arról, hogy már kint dolgoztok és ott fizetitek a tb-t.

    Igazából csak találgatok.... 

    előzmény:
    Snowwhite (87)
    2012-07-21  19:41
  8. 2012. július 21. 19:4187.
    pedig, itt élő ismerősömnek most jött papír, hogy fizessen tb-t, valami 400ezer forintos tartozást, holott 2006 óta itt él UK-ben....mint kiderült, más ismerősnek is jött ilyen papír. nekem még szerencsére nem, én 2005 óta élek itt.
    előzmény:
    manyokati (86)
    2012-07-18  21:33
  9. 2012. július 18. 21:3386.

    De ez őrá nem vonatkozik, mert az Egyesült Királyság az Európai Unió tagja! És az uniós tagországokban élőkre és dolgozókra nem vonatkazik az, hogy mo-i állandó lakcím esetén tb-t kell fizetniük Mo-on, csak abban az országban, ahol dolgoznak és adóznak.

    Vki a 72. hsz-ban helyesen belinkelte hogy mi igaz, ott le van írva.

    előzmény:
    kitten (84)
    2012-07-12  02:52
  10. 2012. július 18. 20:1285.
    ezzel az a baj, hogy nekem pl.csak személyim van, útlevelem nincs. eu-n belül ugyanis az elég. na de ha kijelentkeznék az otthoni címről, semmilyen papírom nem lenne...s pl. hogy tudnám az otthoni pénzügyeimet intézni? van befektetett pénzem,ahhoz kell a személyi. meg milyen tartozást vernek rám, ha egyszer Magyarországon nem dolgoztam? akkor miből fizetnék tb-t?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599501 (58)
    2012-02-23  00:29
  11. 2012. július 12. 02:5284.

    Javaslom olvasd vegig ezt a topikot, eleg sok info elhangzott itt.

     

    Londonban gondolom ki tudsz jelentkezni a konzulatuson, a magyarorszagi allando lakcimedrol. Itt az a lenyeg hogy az allando lakcim megszunjon - onnantol nem kovetelhetnek TB jarulekot, de a kijelentkezes elott idoszakra sajnos igen. 

     

    De olvasd el az osszes hozzaszolast, sok minden le lett irva.

    előzmény:
    imransami (83)
    2012-07-12  00:40
  12. 2012. július 12. 00:4083.

    Sziasztok

     

     

    En uj vagyok itt.Segitseget szeretnek kerni hogy van e valaki hasonlo helyzetben es hogy oldottatok meg .

     

    Mar 11 eve itt elek Londonban .Otthon M on nem fizettem TB t miota eljottem .Tavaly ota ideiglenes lakcimen vagyok es tesom is.Itt meg bejelentett melom nem volt ket gyermekemmel mar lassan 6  eve itthon vagyok , Parom dolgozik.Talan mar jovore tudok menni dolgozni.

     

    Tesomat nemreg megkereste az APEH hogy fizessen visszamenoleg o is mar itt van 5 eve de o dolgozik .

     

    Mit kell tennem milyen nyomtatvanyt kell kitolteni hogy a TB tol meg mindenhonnan kijelentkezzem ?

     

    Felek hogy en is kapom majd a levelet a huzos osszeggrol visszamenoleg.

     

    Ha itt bemegyek a konzulatusra es kijelentkezem meg az ideiglenes cimemrol is M- rol  akkor  az eleg ?A konzulatus el kuld minden fele papirt az apeh ,oep stb fele?

     

    Kell majd visszamenoleg buntetst fizetnem?Vagy ha most kijelentkezem akkor nem kell kifizetni ?

     

    Koszonom

    Edit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  13. 2012. február 23. 15:1682.
    Köszönömén is az infót.Akkor  én majd itt New Yorkba a konzulátuson ideiglenesen fogok kijelenkezni.
    előzmény:
    szerencsebambusz (81)
    2012-02-23  14:29
  14. 2012. február 23. 14:2981.

    Kitti, mi otthon (videki megyeszekhely) okmanyirodajaban inteztuk.

     

    Mi nagyon gyorsan, 10 nap leforgasa alatt koltoztunk ide Amerikaba, ennyi telt el a vizum kezhezkapasa es a repulore szallas kozott. Termeszetesen egy csomo dolgot elfeleljtettem lerendezni, ahogy jottek a szamlak ugy szembesultem, hogy mennyi mindent is kell fizetni, ntezni, ami otthon ugye fel sem tunik, mert olyan termeszetes dolog.

     

    Igazabol en sem tudtam, hogy mit kell TB ugyben csinalni, igy proba sceresznye, bementem az Apehhoz. Ott megnezte a holgy a SSN kartyamat, latta rajta az elozo evi datumot, es ezek utan kitoltetett velunk egy papirt (mar nem emlekszem a szamara). Mondta, hogy majd kuldik a hatarozatot, hogy visszamenoleg elengedik-e vagy fizetnunk kell. Bar azt halkan megjegyezte, hogy nagy valoszinuseggel elengedik, mivel csak 1 orszagban vagy koteles fizetni a TB-t. 3 honap mulva jott meg az ertesites, hogy elengedtek az egesz tartozast.

     

    Gondoltam ha mar itthon vagyunk az OEP-hez is bemegyek es megkerdezem van-e teendonk. A holgy mondta, hogy az okmany irodaba menjek be, es ok hivatalosan tovabbitjak felejuk az adatvaltozast.

     

    Es akkkor mentunk ehhez a kedves es nagyon figyelmes fiatal emberhez, aki javasolta, hogy ne allandora hanem csak ideiglenes kulfoldon tartozkodora modositsunk, mert igy konnyebb lesz ha netan visszakoltozunk. Nem kert vissza semmilyen okmanyt, sot, ahogy mar irtam, a lanyom szemlyiet is ujra csinaltak, es a mai napig naluk van.

     

    Azt nem tudom, hogy kulfoldrol ezeket hogyan kell intezni, szerencsere mi haza tudtunk menni, es egy csomo mindent el tudtam intezni amit elfelejtettem a nagy kapkodasban.

    előzmény:
    Kitti29 (64)
    2012-02-23  00:41
  15. Torolt_felhasznalo_599501
    Torolt_felhasznalo_599501
    2012. február 23. 05:1080.
    Ja es persze; a kijelentkezes napjatol mentesulsz csak a fizetesi kotelezettseg alol. Az addig eltelt idoszakot -ha nem volt fizetve, de mar kint eltel- kesobb sajna behajt(hat)jak. Hogy mikor, fugg mikor jut erkezesuk ra, de evek mulva is kijohet a level.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599501 (79)
    2012-02-23  05:04
  16. Torolt_felhasznalo_599501
    Torolt_felhasznalo_599501
    2012. február 23. 05:0479.
    Igen, kiveve ha kijelentkezel allando lakcimrol. Eddig is ezt mondtam.
    előzmény:
    Kitti29 (74)
    2012-02-23  03:48
  17. 2012. február 23. 04:0178.

    A beszekennelt és lentebb felrakott apehos papíromba az is benne van a 2.kép. középtájékán hogy nem fizetés esetén behajtja .

     

    előzmény:
    zsoka40 (76)
    2012-02-23  03:54
  18. Torolt_felhasznalo_169744
    Torolt_felhasznalo_169744
    2012. február 23. 04:0077.

    Igen, a lenyeg kijott. Ha van allando lakcimed otthon, koteles vagy TB t fizetni, sajnos valo igaz hogy visszamenoleg is behajtjak.

     

    Szemelyivel kapcsolatban: ha csak az jar le, nem gond. Amikor hazamesz barmikor megcsinaltathatod. Ha a lejarat utan pl negy vagy hat honappal akarod akkor is.

    Abban legyel biztos hogy nem jar le az utleveled is. Mert ha igen, akkor allampolgarsagi vizsgalaton kell atmenned ahhoz, hogy barmilyen iratot is megkaphass. Raadasul az orszagot sem hagyhatod el. 

    előzmény:
    Kitti29 (74)
    2012-02-23  03:48

Címlap

top